Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) Luissimo válasza l33tus (#7949) üzenetére


Luissimo
veterán

hovájutott a világ, na itt egy lelkes ujonc tart kioktatást valakinek, aki olyan elvetemült, hogy kérdezni merészel. És amintlátom, nemhogy megválaszol rá, hanem egy olyan posztra utal, amiben hasonlot kérdeztek.
Haés, akkor mivan, abbol majd rájön a megoldásra az illető?
Nemértem ezt a kioktato stilust, milyen alapon.
Mindenki azért jár ide, hogy ha gondjavan, megkérdezze.
Ezért a neve a helynek FORUM, mintegy piactér, ahol informáciok cserélnek gazdát(még szerencse, hlgy nem pénzért.
És seholsem előirás, hogy egydolgot csak egyszer szabad megtudakolni, jólisnéznénk ki.
Nemérteni ezt .
Irgumburgum.

[ Szerkesztve ]

(#7952) RootRulez válasza Luissimo (#7951) üzenetére


RootRulez
félisten

Értékelem, de ha valaki hülye, nem lehet a rang mögé bújni, tényleg kérdeztem már egyszer, csak nem elékeztem rá :B Talán azért, mert én választ se kaptam... :U

═════════════════════════════════════════

(#7953) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

SPB TV gondokkal küzdőknek, ha nem megy a stream, adj fix ip-t a pengének a routered-n, és tedd be DMZ-be. Láss csodát, már megy is. (Tp-Link routernél ez megoldja a problémát)

(#7954) aggleány válasza Luissimo (#7951) üzenetére


aggleány
addikt

Én is úgy gondolom, hogy egy fórum azért van, hogy információk cseréljenek gazdát. Ha valaki nem akar vagy nem tud válaszolni egy feltett kérdésre, ne tegye, de a másik lekezelő kioktatását nem kellene erőltetni. Természetesen nem csak egy emberre gondolok (lekezelés terén), van itt olyan, aki folyamatosan ezt csinálja.

Bár, kedves kioktatottak, jegyezzétek meg: "Aki nem ér fel hozzád, nem tud megsérteni. A veled egyenrangú pedig nem fog." :K

(#7955) schmo07 válasza RootRulez (#7950) üzenetére


schmo07
tag

RootRulez,
Jaja, én kérdeztem, és beleirtalak téged is :)
Igaz, nem lett megoldás, úgyhogy tegnap azzal szórakoztam ,hogy leszedtem több böngészőt, és nézegettem (Miren, SkyFire, Opera, Dolphin) Igazából egyik se győzött meg, mindegyiknek volt valami baja, ami miatt nem volt szimpi. De az Operát fenn hagytam. Még ülök rajta kicsinykét...
A legjobb az lenne, ha valaki a sima gyárihoz csinálna valami add-on-t, amivel lehet foldereket csinálni :) Gondolom ennek azért elég kicsi az esélye. Kár hogy nem értek hozzá, megcsinálnám...

l33tus,
Nem is mondtam, hogy Defy :)

És ha már úgyis írok, kérdezek:
Jól gondolom, hogy továbbra sincs olyan alkalmazás, ami tudja a SKYPE-ot és mondjuk a Facebook chat-et egyszerre kezelni? (csak üzenetekre, nem kell video meg hang)
Próbáltam az IM+ nevű app-ot (arra azt irták, hogy mindenhez ért), de a skype-ba egyszerüen nem sikerült bejelentkeznie, szóval kihúztam a listáról.

[ Szerkesztve ]

(#7956) petipetya


petipetya
nagyúr

Amazon app store - magyar nyelvű leírás

Beregisztráltam, aztán rákerestem a file szóra, ki is adta az es file explorer-t. Rákattintottam, aztán eltűnt minden, és azóta a legördülő kereső mezőben az android szekció nincs is benne... Ha valaki rájön miként kell használni, írja le légyszi.

Igaz, a cikk alján írják is hogy azóta leállították, úgyhogy visszaszívom. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#7957) sssz


sssz
őstag

sziasztok!

Azokhoz lenne kérdésem, akik használják a google maps-et.
Hogyan lehet "elővarázsolni" a street view-t???
Letöltöttem a marketről magát a street view app-ot a google-höz, legújabb google update fenn.
Tudom, hogy nálunk nincsen de pl rákerestem new yorkra és ott is csak a "szokásos" felülnézetet kapom a műholdas képen.
Bocs a láma kérdésért, de nem tudom hogyan tovább:))

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7958) Lasy válasza petipetya (#7956) üzenetére


Lasy
veterán

figyel oda, hogy csak az első év ingyenes utánna éves szinten 99Dollár a díjja.

+36702778032

(#7959) petipetya válasza Lasy (#7958) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gondolom, hogy az 1 év letelte előtti regisztráció törlés elegendő lesz.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#7960) DonMedve válasza Luissimo (#7951) üzenetére


DonMedve
addikt

Sajnos ez már a legtöbb topikba ez megy.Jó aláírom ha egy témáról,100-200hsz-en belül volt szó,ne legyen lusta végigolvasni,vagy esetleg egy próbálkozást megér a kereső is,de amikor van 20-30-40K hsz,hadd ne nyálazzam át az összeset.
Én is az utolsó 200-at szoktam átnézni,meg kereső,ha nem lelek választ megkérdem.De volt,hogy így is leugattak. :( Pedig valaha nem ilyen volt ez a fórum.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#7961) beers válasza schmo07 (#7955) üzenetére


beers
addikt

Trilliant próbáltad már?

Bocs skype csak win alatt és kell hozzá a skype kliens is :(!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#7962) l33tus


l33tus
csendes tag

De ha egyszer hülyeséget kérdez az illető, csak szabad Vele közölni virágnyelven, hogy "dehülyevagyédesfiam". :) 100 hsz-el azelőtt tette fel Ő maga ugyanezt a kérdést, 20 hsz-el azelőtt tette fel Schmo kollegina, és a "hülye kérdésre hülye válasz" elv örökérvényű. :P

Egyébként pedig válaszoltam a kérdésére némi morgolódás után, tehát ennek hiányolását nem lehet a fejemhez vágdosni nagy lendülettel.

És édes, hogy a rangom alapján vagyok megítélve, ami ugye semmi egyéb mint, hozzászólás számláló. Vagyis aki csöndben olvas, tanul más kérdéséből és nem osztja meg minden gondolatát, az már "rangon aluli"? Jó tudni! :DD

Ja és mentségemre legyen szólva, de RootRulez kolléga is beismerte szörnyű és megbocsájthatatlan tévedését ;]

Szerk: egyébként itt sokan szörnyűséges leordításról, és a fórumiták maradéktalan kivégzéséről beszélnek. Azért ha a kérdése még ezen az oldalon belül ki lett vesézve (nem kell keresni, sem lapozgatni, csupán scrollozni egy izmosabbat), akkor azért hadd járjon már ki bárkinek egy kiadós fejleharapás. RootRulez kolléga amúgy is arról híres (és nem csak ezen a fórumon), hogy szereti kiposztolni minden apró gondolatát, kérdését, aztán 2 percen belül megválaszolni azt saját magának... Ha sokat olvassa az ember a fórumot, akarva-akartlan is kihegyeződik bizonyos emberekre, és sokkal intoleránsabb lesz velük szemben.

Az elmúl pár nap/hét alatt elolvasott párezer hozzászólás elég jelentős hányadát RootRulez hozzászólásai tették ki. Fárasztó 10-20-30%-al többet olvasni, csak mert van 1 szószátyár. És most nem szídni akarok senkit, és bocs, hogy pont veled példálózok RootRulez, de azért van, hogy igenis helyén való az a bizonyos "kiosztás"...

[ Szerkesztve ]

"mindenki hülye, vagy csak én vagyok helikopter?"

(#7963) sssz válasza beers (#7961) üzenetére


sssz
őstag

skype van androidra, én használom.

viszont olyan kliens tényleg nincs, ami magába foglalná a skype-ot is.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7964) RootRulez válasza l33tus (#7962) üzenetére


RootRulez
félisten

Én nem érzem magam bűnösnek... Visszagondolva az "életutamra" több volt a hasznos hozzászólásom a haszontalannál... :U

═════════════════════════════════════════

(#7965) St3ven válasza dim dim (#7938) üzenetére


St3ven
addikt

Most mondjátok, hogy hülye vagyok, de nekem marhára nem áll kézre, ha a képernyő tetején kell kolbászolni a status bar lehúzásáért, úgyhogy én erre egy külön, 20 kB-os kis progit használok, PopBar a neve.

Ezt kitettem az asztalra ikonként, és ha rákattolok, lekúszik a status bar. Ennyi.

Ja, és könnyebb is eltalálni, mint azt a vékony kis status bart...

Szerk.: Nem kell megijedni a screenshot-tól, nem japán nyelvű a progi. :)

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7966) Jadro válasza St3ven (#7965) üzenetére


Jadro
veterán

Home screen progi függő is a dolog, van amelyiknél gombra lehet programozni hogy leugorjon a status bar. A következő nyomásra meg felmegy a függöny. :)

Egyébként meg nem vagy hülye, mindenkinek máshogy áll kézre a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7967) St3ven válasza Jadro (#7966) üzenetére


St3ven
addikt

Jahkérem, én gyári androidos home screent használok, nem tettem fel egy launchert sem, nem akarom lassítani vele a rendszert. :)

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7968) sssz válasza St3ven (#7967) üzenetére


sssz
őstag

lassításról szó sincs:D én adw ex-et használok most (Desire), előtte ezt is és launcherpro plust-t is használtam a Samsung Galaxy Spica-n.
Nemhogy lassította volna a rendszert azon, inkább javított rajta mérföldköveket:D

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7969) llaszlo válasza DonMedve (#7960) üzenetére


llaszlo
veterán

A legtöbben meg sem próbálják megtalálni a választ és elvárják, hogy mások keressék meg helyette. Ha meg nem kap választ akkor fel van háborodva, hogy milyen bunkó kocsog társaság, hogy nem válaszolnak.
Az meg, hogy nem képes (értsd: qrvára lusta) valaki elolvasni a használati utasítást az már csak hab a tortán.

(#7970) Dotcom


Dotcom
aktív tag

Viszont az új Opera böngészők elég jók lettek...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#7971) RootRulez válasza Dotcom (#7970) üzenetére


RootRulez
félisten

Nekem az a bajom az Opera Mobillal, hogy nehezen veszi be a tapicskolást. Legalábbis azon a gombon tuti, ami a topik legaljába rántja az oldalt . :K

═════════════════════════════════════════

(#7972) St3ven válasza sssz (#7968) üzenetére


St3ven
addikt

Hm.. ezen akkor lehet, hogy újra el kell gondolkodnom. :)

Bár én pont a GO Launcher Ex-et néztem ki, meg ugye ez feltételezem eléggé hardverfüggő dolog is.

Sok olyat olvastam, hogy fél perc mire visszajön egy-egy nagyobb "művelet" után a home screen, néha az alapot hozza be, nem pedig a launchert, és újra kell indítani, meg ilyenek...

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7973) sssz válasza St3ven (#7972) üzenetére


sssz
őstag

milyen telefonod van?
amugy a Go launcher ex-et is sokan dícsérik. én azért választottam az adw-t, mert úgy találtam az jobban testreszabhatóbb. aztán azóta lehet a Go Ex is sokat fejlődött.

Ha az ember alapértelmezetté teszi akkor nem akad össze a gyárival. Legalábbis nekem se a Spica-n se Desire-en nem volt sose gondom velük.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7974) Dotcom válasza RootRulez (#7971) üzenetére


Dotcom
aktív tag

De viszont ahhoz képest, hogy nálam eddig általában lefagyott, most működik, ez nagy előrelépés...:D
A Mini meg megtanult zoomolni...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#7975) St3ven válasza sssz (#7973) üzenetére


St3ven
addikt

LG Optimus GT540. Elvileg bírnia kéne.

Bár most már marha jól megvagyok a gyárival. :D

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7976) l33tus válasza St3ven (#7967) üzenetére


l33tus
csendes tag

Szerintem adhatnál egy esélyt a launchereknek. Néha meglepő dolgokra képesek. Az, hogy messzemenőkig konfigurálhatóak a legkevesebb, de meglepő gyorsulást lehet elérni velük. Ha meg csalódsz, majd leszeded ;)

Egyébként pont a launcherekben (adw és go amit próbáltam eddig) be lehet állítani azt is, hogy a notibar lehúzásához nem kell pont a vékonyka notibart lehúznod, hanem ha egy "lehúzó" mozdulatot teszel bárhol a homescreenen, tehát húzol egyet fentről lefelé akkor lejön a notification bar. Ezt is kipróbálhatod, hiszen így még csak arra az asztalra se kell lapoznod, ahol a gomb van a lehúzáshoz, hanem csak rántassz rajta egyet bárhol :))

RootRulez: azt nem mondtam, hogy csupa haszontalan hozzászólást írsz, nekem is segítettél számtalanszor, csak a mennyiséggel volt bajom. De én is olvasom a fórumokat, és nem egy eset van rá, amikor megkérnek, hogy ne közöld azonnal, ami épp a fejedben jár...

"mindenki hülye, vagy csak én vagyok helikopter?"

(#7977) Z0C! válasza St3ven (#7975) üzenetére


Z0C!
őstag

amit biztosan merek ajánlani az 2 launcher.

Launcher Pro (a fizetős verziója(plus) is jó a Facebook miatt)
én a Plust használom. nagyon megvagyok vele elégedve. nagyonsokminden állítható.
Sense Launcher. ez a HTC féle launcher.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#7978) St3ven válasza l33tus (#7976) üzenetére


St3ven
addikt

Na, még a végén rábeszéltek egy launcherre fél éves androidos lét után. :DD

A GO-t dicsérték cikkekben nagyon, hogy egyesíti az ADW meg a Launcher Pro előnyeit, ráadásul - tudom, hogy más téma - de nekem a GO-s srácok SMS appja is nagyon bejött, máig azt használom.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7979) sssz válasza St3ven (#7978) üzenetére


sssz
őstag

akkor próbáld ki a launchert is:D veszíteni semmit nem fogsz, ha nem tetszik legfeljebb leszeded:D

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7980) canniball válasza RootRulez (#7971) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem csak a gombokat, a check-boxokat sem kedveli.

Dotcom!
"A Mini meg megtanult zoomolni..."
Mikori kiadás? Mert én kb. 1,5 hete raktam fel de ebben nincs zoom...vagy csak én bénázok el valamit...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7981) St3ven válasza sssz (#7979) üzenetére


St3ven
addikt

Lehet az lesz, ha hazaértem. Köszi a biztatást. ;)

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7982) hecktor válasza Z0C! (#7977) üzenetére


hecktor
aktív tag

En is a launcher Prot használom, Gondolkodom hogy megveszem a fizetős verziót, milyen plusz szolgáltatásokat nyújt? Pl a menü hátterét feketéröl meg lehet változtatni?

(#7983) sssz válasza canniball (#7980) üzenetére


sssz
őstag

mai frissítés. :D nagyon szuper lett az opera. :D

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7984) St3ven válasza sssz (#7983) üzenetére


St3ven
addikt

Na, ez engem is érdekel. Eddig is az Operára esküdtem, de ha még a finomabb zoomot is megoldották, akkor asszem megvan az ultimate.

Amúgy az eddigi használat során nektek is felhízott az Opera Mini?

Nekem már 8 MB fölött jár, és nem tudom miért. Úgy hiszem, ez nem a cache, mert az alkalmazáskezelőben az "Adat" címszó alatt gyűlt össze 6 MB feletti cucc (tehát még csak törölni sem tudom). Valaki meg tudná nézni, aki még nem tette fel az újat?

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7985) TRob1 válasza St3ven (#7981) üzenetére


TRob1
veterán

Nyugodtan tedd fel a GoL Ex-t, nagyon jó (és gyors is). Magyarul is tud stefi68 jóvoltából a 2.14-es verzió, vagy innen a 2.15-t (angolul), vagy marketről.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#7986) hecktor


hecktor
aktív tag

Az új Mini tud zoomolni, most jelent meg, mindenkinek ajánlom a legjobb böngésző mostmár!s

(#7987) Skynet258


Skynet258
veterán

Prehistorik-ot ismeritek? :D

https://geekpulse.hu

(#7988) canniball válasza sssz (#7983) üzenetére


canniball
nagyúr

És valóban! Karaj! :))

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7989) hecktor


hecktor
aktív tag

Screenkeeper progi mire jó használja valaki?

(#7990) hecktor


hecktor
aktív tag

Keepscreen bocsánat, Szóval valaki?

(#7991) canniball válasza hecktor (#7990) üzenetére


canniball
nagyúr

[link]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7992) hecktor válasza canniball (#7991) üzenetére


hecktor
aktív tag

Köszi

(#7993) r4z


r4z
nagyúr

Az Angry Birds Rio másnál se akar letöltődni? Meg úgy az egész Amazon Appstore nem működik, semmit nem tölt le, se ingyenest, se fizetőst. :(

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#7994) sssz válasza r4z (#7993) üzenetére


sssz
őstag

Szerintem ezért nem működik az Appstore:

Beperelte az Apple az Amazont az új Appstore miatt

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7995) Skynet258 válasza r4z (#7993) üzenetére


Skynet258
veterán

Csak USA... :(

https://geekpulse.hu

(#7996) Jadro


Jadro
veterán

Fú de cunci lett ez az új opera mini. Végre az időképen is rendesen behozza a térképeket. Azt hiszem innen kezdve nem kell két böngészőt használnom, csak egyet. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7997) sssz válasza Skynet258 (#7987) üzenetére


sssz
őstag

óóó, én erre emlékszem:D :D imádtam:D

köszi:D

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#7998) aggleány


aggleány
addikt

A Folder Organizer 3.3 már tud magyarul is, ha valaki (mint pl. én) nehezebben boldogulna az angollal :C

(#7999) aggleány


aggleány
addikt

Bocs, az előbbit már nem tudtam törölni, és csak most vettem észre, hogy már volt :B

(#8000) Luissimo válasza l33tus (#7962) üzenetére


Luissimo
veterán

Nem rang kérdése ez, a lótúrót !
Csak valahogy szerettemvolna érzékeltetni, hogy barátkozzál újoncként a gondolattal (megintcsaknem pejoratíve mondtam) hogy sokan marharégóta idejárnak és ők is mernek kérdezni , kérdezni nemszégyen.
SŐT.
Azmeg hogy vannak itt szószátyárabb kollégák, akik többet cseverésznek, hát a navükben is elnézéstkérek Tőled, hogy annyit kell olvasnod miattuk.
Mértnekéne.
Azért fórum a fórum.
"KIBESZÉLŐ TOPIC "
Most pl. jól kibeszélünk engemis , meg tégedis.
Ha egyszer nemkap választ a kérdésére, akkor megismétli, bizonyos türelmi idő után, hátha azóta előkerült olyan ember, aki ismeri a megoldást.
Ez ígymegy minden fórumon.
A 10 percenkénti ugyanaztkérdezést persze senki, sehol nem tolerálja.
De gondolj bele a régi igazságba, " Egy ujszülöttnek minden vicc új" Biztos érted a hátulütőjét.
Magyarán aki benéz a fórumra és találkozik a kérdéssel, néha ráismer benne a saját problémájára.
Ezért is nagyon jó, ha ugyanaoz a problémák időről időre felmerülnek.
Mert akkor lehet hogy nem 10 000 hozzánkszólást kell visszaolvasni, hanem csak 180-at, mennyivel jobb az arány, lássuk be.

Énis nagyonszoktam ajánlani egyeseknek a kereső használatát, vagy a "gugli a barátod" szlogent, de mint tudjuk a kereső sem mindentudó.
Mert vannak olyan válaszok, amikben a kérdező problémája egyáltalán el sem hangzik, betűszerint, csak a megoldás.
Aztmeg ugyebár nemdobja fel a kereső, mikor a problémás szókkal keresel.

Remélem sikerült megvilágítanom ami bökte a szememet, ha nem akkor privátban nagyon szívesen kifejtem.
Nem ellened szóltam hanem éretted.
:K :)

Love, piece and understanding... :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.