Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46551) Regiee válasza tboldi (#46537) üzenetére


Regiee
aktív tag

Igen tetszik! Ilyesmikre gondoltam! Akit tud még [erre] mondani nekem címeket az ne habozzon! :D:D
:R :R

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#46552) Roll_91


Roll_91
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki esetleg egy APN Váltó programot ami nem on- off olja hanem a különböző APN-ek között vált és fut icsn.

Köszii!

(#46553) StG


StG
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom találkozott-e valaki hasonlóval: Egy ideje nem működik az alkalmazások frissítése a GooglePlay-ről akkor, ha az asztali gépen keresztül csatlakozom az internetre. A letöltésnél hamar eljut a "Várakozás a hálózatra" állapotig, de onnan tovább semerre. Keresgéltem fórumokon, ott leginkább a 4G hálózaton való frissítésnél írtak hasonlókat, de érdemi megoldást nem találtam. Illetve egyet mégis: ha törlöm a Google Play frissítéseit és így visszaállok a régi Android Marketra, onnan gond nélkül frissít. Ez viszont egyrészt nem túl előremutató megoldás, másrészt gyorsan visszafrissíti magát a Play-re, tehát csak időleges megoldás. :W

(#46554) 0xmilan válasza kenny123 (#46539) üzenetére


0xmilan
addikt

Üdv!

Ha rootolt a telefonod, akkor pl. Root Explorer-el navigálj el ide: /data/app/, keresd meg az adott appot, nyisd meg (view) és ott lesz a widget iconja valamelyik drawable mappában. (pl res/drawable-hdpi). Ezt kicserélheted tetszés szerint egy méretre, névre azonos fájllal. Ha láthatatlant akarsz, akkor beraksz egy üres .png-t. (itt ctrl+s). Ezek után lehet, hogy kell neki egy restart, de elviekben működnie kell.

@StG ha root joggal rendelkezel, akkor /system/app-ból törölheted a MarketUpdater.apk-t, így nem frissíti vissza. Talán nem a legjobb megoldás, de működni fog, ha csak ez a gond.

[ Szerkesztve ]

(#46555) 0xmilan válasza Syl (#46531) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha ez az .xml egy .apk-ban van, akkor azt "decompile-olni" kell először - erre jó pl. az apk manager. Ekkor szerkeszthetővé válik az .xml. Ha megvagy a szerkesztéssel, akkor már csak "compile"-olni kell az .apk-t.

(#46556) St3ven válasza StG (#46553) üzenetére


St3ven
addikt

Én is úgy oldottam meg a Play-frissítés kivédését, ahogy milangfx írja, annyi különbséggel, hogy csak átneveztem az updater-t MarketUpdater.ap-ra, hátha kell még egyszer.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46557) kenny123 válasza 0xmilan (#46554) üzenetére


kenny123
addikt

Köszönöm, ránézek! :)

yo

(#46558) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok, megtudnátok mondani, hogy mi a különbség az MX Plyer és az MX Player Pro között?

(#46559) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Megoldható vhogy az SD kártya titkosítása GB CM7 alatt?
Keresgéltem a GB óta adaptált device-level encryption kérdést illetően és arra jutottam, hogy számomra ismeretlen ok miatt, csak egy-két Galaxy telefon rendelkezik ezzel a képességgel. :F
Aztán azt találtam, hogy a CWM alapjaiban vétózza meg a készülék titkosítását.

Szóval marad a szoftveres megoldás, ha van ilyen.
A kérdésem pedig: van ilyen? :R
Olyasmire gondolok, ami transzparens a rendszer számára, ami az élő fájlokat is tudja titkosítani (mivel a fél rendszer az SD-ről fut).

Köszi!

(#46560) vgyuri válasza Fauno (#46558) üzenetére


vgyuri
őstag

"EZ AZ MX PLAYER REKLÁMMENTES VERZIÓJA." - reklámokat eltünteti, erre én AdAway-t használok.

(#46561) Fauno válasza vgyuri (#46560) üzenetére


Fauno
tag

Szuper, köszi! :)

(#46562) Syl válasza 0xmilan (#46555) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi! Már csak valami emberi xml szerkesztő kell. Meg persze némi tudás a billentyűk átszabásához :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46563) radi8tor válasza fatal` (#46548) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

és csipuka!

Köszönöm, AdAway szépen tesi a dolgát. :C

⭐ Stella

(#46564) darvinya válasza Syl (#46562) üzenetére


darvinya
titán

XML előtte vissza kell fejteni(Apktool), utána Notpad + lehet szerkeszteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46565) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Valahogy meg lehet oldani, hogy egy program kétszer is fel legyen telepítve, egymástól függetlenül. Azét kéne, hogy egy proginál 2 különböző fiókot szeretnék használni felváltva, de a progi erre nem biztosít lehetőséget. És nincs kedvem ki-be jelentkezgetni a azonosítókat meg jelszavakat oda-vissza pötyögni...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#46566) fatal` válasza RootRulez (#46565) üzenetére


fatal`
titán

Nem lehet sajna, csak ha átírnád a package nevet, újra aláírnád és újrafordítanád az egész. Szerintem nem ér annyi vesződést.

(#46567) 0xmilan válasza darvinya (#46564) üzenetére


0xmilan
addikt

Ugyanezt írtam le 10 hsz.-el ezelőtt. Az APKTool is jó, de az apk manager felhasználóbarátabb szvsz. Az .xml szerkesztéséhez pedig egy mezei jegyzettömb is megteszi, de a Notepad++ szépen kiszínezi a dolgokat.

(#46568) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Sziasztok! Van Samba kliens android alá? Hálózati média lejátszóról szeretnék tartalmakat a tableten nézni, hallgatni.

(#46569) fatal` válasza liquidmoon (#46568) üzenetére


fatal`
titán

A legtöbb fájlkezelőben van. Total Commander (LAN Pluginnal), ES File Explorer, Astro.

(#46570) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!

Lg p350-en próbáltam ki a locus nevű programot, szépen el is indul, de bárhová bökök a menüben térképek vagy ilyesmi szinte rögtön ki lép hibaüzenettel.
Lehet összefüggésben ez azzal, hogy a googlemaps app-ot eltávolítottam a telóról?
Nagyon örülnék offline is használható túrázásra is alkalmas app-nak.

Köszi ha tudtok segíteni!

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#46571) dobostorta


dobostorta
tag

Háj!

Tudnátok nekem ajánlani egy olyan fényképező, videófelvevő appot, ami ha fényképezek/felvételt készítek nem ad hangot(exponáláskor)?

(#46572) Bone123 válasza KaiotEch (#46528) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Kérlek linkelj egyet. :)

(#46573) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Van olyan monitorozó alkalmazás, ami a memóriahasználatot figyeli, és egy grafikonon kijelzi, hogy mikor mennyi volt az adott app memóriahasználata?

(#46574) Pajoz válasza Bone123 (#46572) üzenetére


Pajoz
őstag

Lehet, hogy nem a legfrisebb... de ez van
meg a gépemen.
Adobe_FlashPlayer_11.0.1.152

[ Szerkesztve ]

(#46575) atillaahun válasza Cartman023 (#46573) üzenetére


atillaahun
veterán

Attól tartok nincs, ha lenne szerintem már megtaláltam volna. Sajnos az Android nem igazán jeleskedik olyan monitorozó app-okban, amik history-t is tudnak. :(
Még a végén kiderülne, hogy nem is olyan frankó rendszer. :U

(#46571) dobostorta
LG Camera-ban kikapcsolható, az már más kérdés, hogy az én LG-men egy rakás szar, így töröltem is.
Ha fontos a gyáridban is kicserélgetheted a hangfájlokat üresre, viszont ez már nem egyszerű. Korábban leírtam egyébként hogy kell a Viber kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#46576) Necc válasza Teasüti (#46559) üzenetére


Necc
addikt

Par napja ugyanezt a kerdest tettem en is fel, tobbszor, de par belekoto hozzaszolason kivul :DDD erdemi valaszt nem kaptam :( .

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#46577) ats123


ats123
csendes tag

Nagyon sok bosszúságot okozott már nekem, hogy az op rendszer automatikusan bezár minden programokat.
Próbáltam már több rommal, más több programmal. Nincs taskkiller és üres a telefon frissen van telepítve.
Elindítok egy zenelejátszó vagy egy ébresztő időzítő programot, és kiröhög az android!
Ha kikapcsol a kijelző már másodperc múlva megáll a zenelejátszás (bármilyen lejátszóval a beépítettel is) vagy az időzített funkció nem jelez. Csak ha kinyitom a képernyőt.

Hogyan lehet beállítani, hogy ezekből a programokból NE lépjen ki?

(#46578) Bone123 válasza Pajoz (#46574) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Köszi! :R

(#46579) royalka


royalka
őstag

Sziasztok baratnőm telcsije eldobálgatja a wifit nincs valami progi ami autón csatlakozik ha érzékel hálózatot? Romot még nem akarok cserélni...

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#46580) atillaahun válasza ats123 (#46577) üzenetére


atillaahun
veterán

Sehogy.
Mennyi RAM-od van?
512 MB-nál azért nem kellene ennyire rosszul viselkednie.
Készülék? ROM?

(#46579) royalka
Hát akár hardveresen, akár szoftveresen szar a WiFi, szerintem azon egy user app nem fog segíteni. Oda komolyabb fegyver kellesz. Inkább a telefon topic-jában kérdezősködj.

[ Szerkesztve ]

(#46581) TRob1 válasza atillaahun (#46580) üzenetére


TRob1
veterán

De egy ébresztőnek vagy zenelejátszónak szerintem még 256megánál sem. Főleg hogy úgymond még üres is a telefon. Mindenesetre fura. :F

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#46582) ats123 válasza atillaahun (#46580) üzenetére


ats123
csendes tag

Bocs lemaradt! Sajnos 512Mb nincs pláne nem üresen! :)
HTC Hero 288 MB RAM, 512 MB ROM (VillainROM14, WildHeroWWE, CM7.2)
Memória használat total 198Mb átlagosan szabad 50-60MB akkor ha megy a zenelejátszás

(#46583) vgyuri válasza ats123 (#46577) üzenetére


vgyuri
őstag

Nálam Android 4.0.3-on Beállítások -> Fejlesztői lehetőségek -> Alkalmazások -> Háttérfolyamatok korlátozásánál lehet beállítani, hogy mennyi programot engedjen futtatni. Ha van ilyen menüpontod, akkor itt nézz körül, "nincsenek háttérfolyamatok" a legagresszívebb.

Lehet, hogy nálad túl sok háttérfolyamat fut a háttérben, amik ennyire elviszik a memóriát. Advanced Task Killer-ben be lehet állítani, hogy lője le a nem kívánt programokat (pl. drive, map, google+, stb...).

[ Szerkesztve ]

(#46584) atillaahun válasza ats123 (#46582) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát 256-os telefonokkal sajnos/szerencsére nincs tapasztalatom, bár ahogy kolléga mondja, azért alapfunkcióknak azon sem kellene beszarniuk.
Esetleg nézd át ES Explorer-rel a /system/app könyvtárat és törölj ki pár tucat rendszerprogramot, hogy több RAM-od maradjon. Ehhez mondjuk nem árt tudni melyik mi. ;)
Esetleg Autostarts-al babrálj még, automatikus indítások tiltására való, szintén RAM kímélés címén.
Végső megoldás pedig a V6 Supercharger Script. Bár az már erősen haladó fokozat.

De végül ez megint erősen telefonspecifikus kérdés, úgyhogy szerintem nem itt fogod megtalálni a választ, hanem (esetleg) a telefonod topic-jában.

[ Szerkesztve ]

(#46585) garfimacska


garfimacska
csendes tag

Sziasztok !

Kellene valami alkalmazás, ami hangosan jelez, ha piszkálják a telómat .... akár csak megemelik is.... próbáltam a Safe Lock programot, de meghülyítette a telómet... ( ki-be kapcsolgatta a kijelzőt )

Minden 5letet megköszönnék...

ja... Defy+ Cyanogen 9mod

[ Szerkesztve ]

(#46586) atillaahun válasza garfimacska (#46585) üzenetére


atillaahun
veterán

Sajnos kikapcsolt képernyővel nem működnek a szenzorok, így hacsak nem akarsz nagyon karcsú akksi időt, akkor nem hiszem, hogy lesz ilyen alkalmazás.

Ha a képernyő bekapcsolástól indulunk onnantól már lehet vele babrálni mindenféle okosságokat Tasker-rel.
Mondjuk állíthatsz olyat, hogy ha be van kapcsolva a kijelző, és nem vízszintes állapotban van, akkor kimaxolja a hangerőt, és lejátszik valami előre beállított (szirénázó) zeneszámot.
Esetleg beolvas SVOX Hun-nal egy előre beállított szöveget, teszem azt: TEGYÉL LE DE AZONNAL, MERT MEGRÁZLAK!!! :D

Bár inkább az a kérdés mi lenne a cél. Vagy minek az elkerülése.
Mert ha a gyerek matatja, akkor fel kell tenni a szekrénytetejére. :D

[ Szerkesztve ]

(#46587) Piwi


Piwi
addikt

Sziasztok!
Futáshoz kellene nekem valami program, ami használ GPS-t, mutatja a megtett távot és időt :)
Köszönöm

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#46588) Ramius válasza Piwi (#46587) üzenetére


Ramius
őstag

[link]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#46589) garfimacska válasza atillaahun (#46586) üzenetére


garfimacska
csendes tag

köszi :) Érdekes, mert a safe locker speciel abban jó volt, hogy kikapcsolt képernyőnél is beindult bármilyen mozgásra...

A karcsú akksi nem gond, mert csak ritkán kellene használnom, adott körülmények között... ( nincs lehetőség a teló elzárására, de magammal se vihetem, a közelben hagyom , még jócskán hallótávolságon belül )

Bocsi, hülyeuser vagyok.... Tasker ?? Mondjuk kompromisszumnak talán ez is jó lehetne.... hol és hogyan kell beállítani ?

(#46590) Prien válasza Piwi (#46587) üzenetére


Prien
addikt

Én az Endomondo Pro-t használom erre a célra! :K

A kevés is több a semminél.

(#46591) Piwi


Piwi
addikt

Köszönöm a válaszokat :R

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#46592) atillaahun válasza garfimacska (#46589) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát az úgy azért gyanús. Akkor lehet nem hagyta aludni a telefont.
Tasker egy program, amivel szinte minden elképzelhető dolgot meg lehet valósítani. Éppen ezért nem is a legegyszerűbb a kezelése.
Ha viszont csak ritkán lenne erre szükség, akkor megoldható, hogy ébren tartja a képernyőt egy időre, és akkor már visít ha babrálják.
Részletek a fent linkelt topic-ban.

[ Szerkesztve ]

(#46593) garfimacska válasza atillaahun (#46592) üzenetére


garfimacska
csendes tag

Köszönöm, olvasom...

(#46594) dobostorta válasza atillaahun (#46575) üzenetére


dobostorta
tag

Kösz a helpet, az Lg Camerában tényleg kitudtam kapcsolni....

MÁS:

Tudnátok ajánlani olyan navi progit, ami konkrétan gyalogosan és tömegközlekedéssel utazóknak van. Itt arra gondolok, h megtervezné h melyik buszra/metróra kell felszáljak, stb. és utána azt is mondaná, h pl. menjek végig egy utcán ott menjek le az aluljáróba és jöjjek fel x,y helyen stb.

(#46595) kymco


kymco
veterán

Létezhet olyan alkalmazás, ami widgetben (vagy parancsikon) képes a billentyűzet váltás funkcióját előhozni egy kattintással?

www.refujvaros.hu

(#46596) atillaahun válasza dobostorta (#46594) üzenetére


atillaahun
veterán

Ezt egyelőre csak a GMaps tudja Pesten.

(#46597) dobostorta válasza atillaahun (#46596) üzenetére


dobostorta
tag

Google maps?

(#46598) atillaahun válasza dobostorta (#46597) üzenetére


atillaahun
veterán

:K

(#46595) kymco
Szerintem csak a nyelvi beállításokhoz tudsz parancsikont kirakni. Onnan ugye még 1 érintés a billentyűzetváltás. Teljesen közvetlent sajnos nemtudok.

(#46599) punky10 válasza atillaahun (#46596) üzenetére


punky10
addikt

Meg a SmartCity(okosan utazom)progi.Legalábbis másfél éve,2.1-en jol működött...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#46600) Pecc


Pecc
őstag

PC (wmp, jetaudio esetleg foobar) távirányításra milyen alternatívák vannak? adott egy wifi router ezen keresztül mehetne a móka.
Remotedroidot próbáltam, de azon kivül, hogy fapados még pontatlan is de nagyon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.