Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa

Hozzászólások

(#2151) koncsik válasza bobglad (#2150) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen, local radio-nál.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2152) Galahed válasza bobglad (#2150) üzenetére


Galahed
senior tag

Ott van a listában, de én sem tudom előcsalni parancsszóval... mindig valami más jön be helyette. :( még ha rutint irok rá akkor is mást játszik le...

[ Szerkesztve ]

(#2153) koncsik válasza koncsik (#2151) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Alexa, play retro radio on tunein

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2154) Galahed válasza koncsik (#2153) üzenetére


Galahed
senior tag

Ez nem jön be, nálam a retro soul -t hozza be erre... (Tunein)

(#2155) bobglad


bobglad
csendes tag

Nekem local rádiónál se mutatta, de most hogy szegedről elmentem 20 kilóméterre már ott volt a listában. EZ MI :D
Gyorsan rá is nyomtam , hogy megmaradjon előzménybe.
Most majd megpróbálom a rutint.

(#2156) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok,
eléggé új vagyok a témában. Kb három havonta kaptam az e-mailt a Primetól, hogy nem használom ki a Music lehetőséget pedig fizetek érte erre felajánlottak egy Alexát. Nagyon megtetszett, mert felismerte az összes okoskütyüt a házban RPI nélkül, a nyaralóban meg szenvedek az RPI+ConBee+HA kombóval, ezért gyorsan vettem is még egyet. Aztán elkezdtem gondolkodni... :D Fordítva kellett volna.. :D Ha én a nyaralóba bedugom az Alexát és ugyanezen a fiókon lesz, akkor ha ott azt mondom neki, hogy kapcsolja fel a nappaliban a lámpát, akkor majd a nyaralóban meg a házban is fel fogja kapcsolni a nappaliban a lámpát? Illetve ha azt kérem tőle hogy játszon le valamit, akkor azt mindkét helyen lefogja játszani? Vagy ha csöngetnek akkor is mindkét helyen tudok beszélgetni a kapuban állóval - ez mondjuk nem butaság...

Túrista vagyok

(#2157) bobglad válasza bpmcwap (#2156) üzenetére


bobglad
csendes tag

Szia!
A skilleket jól kell beállítani, akkor minden úgy fog menni ahogy akarod. Ha nem nevezed meg pontosan a dolgokat akkor igen, felkapcsolja a lámpát és zenét is elindít máshol de nem egyszerre mindenhol.
De amúgy rá is kérdez ha több világítás van, vagy több eszköz hogy melyikre gondoltál, de érdemesebb ezt külön parancsra megcsinálni.
A kapu csengetés, itt gondolom arra gondoltál hogy okoscsengő és amazon echo show kombináció. Itt biztos hogy több eszközön lehet figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#2158) bpmcwap válasza bobglad (#2157) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Még olyan kérdésem lenne, hogy az okoseszközök többnyire külön hálózaton vannak - internet nélkül - és zigbee-vel csatlakoznak a RBI+HA kombóhoz, és ő kap netet, hiszen elég elérjem a HA-t, a többit azon keresztül irányítom. Alexa ugye skilleken keresztül kommunikál a zigbees eszközökkel... Miután csatlakoztattam az eszközöket Alexához, leszedhetem őket a netről vagy a skill miatt kell az eszközöknek a net?

Túrista vagyok

(#2159) bpmcwap válasza freemanone (#1177) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Echo Dot 5höz, amiben van zigbee, lehet párosítani ikea getway nélkül az ikea izzókat, mozgásérzékelőt? Ha igen hogyan? Köszönöm

Túrista vagyok

(#2160) bobglad válasza bpmcwap (#2159) üzenetére


bobglad
csendes tag

Az echo dotban nincs zigbee egyikben sem.
Ha az ikeás izzó és mozgásérzékelő kompatibilis a zigbee-vel, akkor biztos lehet használni, de nem echo dot-al.

(#2161) bpmcwap válasza bobglad (#2160) üzenetére


bpmcwap
senior tag

upsz, akkor rosszul emlékeztem.. Köszönöm

Túrista vagyok

(#2162) bobglad válasza bpmcwap (#2161) üzenetére


bobglad
csendes tag

A sima echo 4-ben van zigbee, azok a drágább verziók. Régebbi generációsokban is van zigbee, ellenőrizni kell vásárlás előtt ezeket.

(#2163) koncsik válasza bpmcwap (#2159) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Amugy ki-be kapcsolgatással lehet, jó ütemérzék nem hátrány. És kell skill is szerintem.
YT videokon mutatják az egészet.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2164) bpmcwap válasza bobglad (#2162) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ez ötödik generációs, én úgy emlékeztem, hogy van benne zigbee. Sok eszköz megy is vele amikre rá van írva hogy zigbee, de lehet azok wifisek is eleve...

Túrista vagyok

(#2165) bpmcwap válasza koncsik (#2163) üzenetére


bpmcwap
senior tag

leírás hármat mond, yt videóban láttam már ötöt, meg hetet is... az a vicces, hogy elkezd villogni, majd úgy csinál mint ami csatlakozik, de ki van húzva a HA és a conbee is.... valamihez csatlakozik, de hogy mihez.... mert alexa nem látja, se smarthome

Túrista vagyok

(#2166) koncsik válasza bpmcwap (#2165) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ajaj akkor küldi az infokat a… nemtudomhová :N

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2167) vepeti


vepeti
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdés, hátha valaki megoldotta… van itthon több Alexa Dot/Show nem is szeretném cserélni… Apple Music viszont nincs, nem támogatott ország a magyar “juhé” a telefonon/ipadon támogatott! Valaki tud valami megoldást hogy tudnám rajta használni? Nem szeretnék BT-vel bohóckodni, a “play music” valahogy jobb, meg reggel mondjuk rutinra kelni.
Most, kényszerből elkezdtem a spotify-t használni de nem vagyok hanyatt esve a szolgáltatástól sem az áraktól.

Előre is köszönöm a segítséget!

Péter

Pet!

(#2168) Norberto82


Norberto82
friss újonc

Sziasztok!
Kezdő felhasználó vagyok és tudom, hogy sokszor volt már, de nem tudom megoldani a régió beállítást.
Minden adatot kér a beállításhoz, de bármilyen telefonszámot adok meg, nem fogadja el....
Köszi előre is! :R

(#2169) szigetipk


szigetipk
csendes tag

Ez egyedül álló időseknek nagyon jól jönne, ha tudna alapból magyarul!

(#2170) PhilBrick válasza szigetipk (#2169) üzenetére


PhilBrick
őstag

A magyarul beszelo egyedulallo idosek nem fognak az amazonon kolteni, tehat a forditas nem terulne meg. :P

[ Szerkesztve ]

(#2171) Endless


Endless
aktív tag

Kaptam egy Alexa Echo dot5-ös hangszórót az a kérdésem, hogy a guard-ot hogyan tudom beállítani? Azt írja hogy a régióba még nem elérhető.

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#2172) koncsik válasza Endless (#2171) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Lassan sehol sem lesz az... (ma kaptam):
Alexa Guard Will Be Removed Soon 

Dear Alexa Guard customer,

We appreciate the opportunity you've given us to help keep your home safe and secure.

This is a reminder that you will lose access to Alexa Guard in the coming weeks. Starting today, you should not use Alexa Guard to detect smoke alarm, CO alarm, or glass break sound events in your home.

How can I access other Guard features?
This transition will impact whether and how you can access the following Alexa features:
Home and Away modes** — If you previously set up Away Lighting, linked a security system or Astro device to Guard, or created a Guard-based Routine, you can continue to use Home/Away modes to control those features. We will preserve your existing preferences so you see no gap in functionality.
Away Lighting** — If you previously set up Away Lighting, you can continue to use the feature with Home/Away modes.
Smoke and CO alarm sound detection — This is only available to Alexa Emergency Assist subscribers.
Glass break sound detection — This is available to Astro customers and will be available to Alexa Emergency Assist subscribers starting soon.** To maintain access to these features, please download the latest version of the Alexa app.

Thank you for being an Alexa customer.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2173) ---gabika---


---gabika---
tag

Sziasztok!

Kíváncsiságból vettem egy Alexa Echo DOt5-t és a TV-t szeretném vele hangvezérelni.
A TV egy LG 50nano 753pr.
A távirányítón rajta van az alexa gomb viszont ha megnyomom akkor kiírja a TV,hogy az alexa ebben az országban nem támogatott.
A TV netes leírása szerint támogatja az Alexát. 2022-es TV-ről beszélünk,szóval nem is egy ezer éves valami. A TV alkalmazások között kerestem az alexa appot de ott sem találtam,nincs benne.
Mi lehet a probléma?
Lehet ezt valahogyan orvosolni?

(#2174) koncsik válasza ---gabika--- (#2173) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

TV beállításaiban kell lenni valamilyen "Smart Device setup vagy connection" pontnak, ott kell összhangolni őket.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2175) Pancsermeste válasza ---gabika--- (#2173) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Lehet, hülyeség, de nekem a philips saphis TV-met csak úgy sikerült beregisztrálni, hogy az Alexa regisztrációban egy kitalált USA címet adtam meg. Vagy, csak én voltam béna, és azt hittem, ezért sikerült így ;).

Más.
Van egy Tronsmart BL hangszóróm.
Az tud olyat, hogy dupla gombnyomásra elindítja a vele párosított telefonon a Voice Asszisztenst. Viszont, amikor a mobilon feljön az Alexa, akkor ott, vagyis a saját mikrofonjába várja a hangutasítást és nem a BL hangszóró mikrofonját használja.
Hogy lehetne Alexa appban beállítani, hogy a Tronsmart mikrofonján keresztül vegye az utasítást?

-= Pancsermeste® =-

(#2176) ---gabika--- válasza koncsik (#2174) üzenetére


---gabika---
tag

Sikerült! Bár nem az volt a megoldás amit leírtál.
Mindent át kellett állítani a TV-n angolra illetve másik országra. Én United Kingdom-ot választottam. Újra frissített a TV és hirtelen meg is jelent az alexa ikon az listában.
Most már oké.
Már csak arra kell rájönnöm,hogy hogyan állítom be azt,hogy hangvezérlésre alexa be tudja kapcsolni a TV-t :)

(#2177) koncsik válasza ---gabika--- (#2176) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

köszi a visszajelzést (az alexa app-ban kellhet a TV skill-jét beállítani)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2178) oszy


oszy
veterán

Vásárolnék Amazon Echo Show készüléket! Melyiket érdemes választani? A nest hub 2-t most újítottam, de alig sikerült beállítanom. Majd éjszaka meggondolta magát és reggelre eltűnt minden. Újra kellene kezdenem elölről. Itt elődöntöttem, hogy inkább Echo Show kellene. Bár ahogy olvasom ennek is vannak nyűgjei. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2179) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Sziasztok!
Abszolút nem vagyok otthon a Xiaomi rendszerekben.
Segítséget szeretnék kérni a Amazon Echo Dot-al kapcsolatban.
Láttam,hogy jelenleg az 5. generáció a legfrissebb,de ebből van 16e.-ért is és 30e.-ért is.
Mi közöttük a különbség?Az olcsóbbikban is van kijelző ami az órát mutatja?
Előre is köszönöm a válaszokat!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#2180) bobglad válasza Jackie_Chan (#2179) üzenetére


bobglad
csendes tag

Szia!
Csak az óra a különbség, árban amúgy nem ennyi a különbség az amazon oldalán. Mindkettő ugyanazt tudja kivéve az órát. Most már 24 -ért adják az órás verziót is azóta. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Amazon Alexa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.