Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) vlevi


vlevi
nagyúr

Most találtam ez a YT csatornát, az android programozását mutatja be, az első lépésektől.

TwistedEquations

Természetesen még nem néztem végig, és mivel én is teljesen nulla vagyok androidból, ezért nem is tudom megítélni, hogy mennyire használható az itt található anyag, de talán hasznos lehet.
Annyi derült ki nekem, hogy elsőként ő is Eclipse-el kezd, és valamikor közben tért át android studiora.

(#2452) Karma válasza vlevi (#2451) üzenetére


Karma
félisten

Mondjuk úgy látom, hogy egy éve kezdte el ezeket a videókat, akkor még én is az ADT-t javasoltam volna :)

Azt nem tudom, hogy a videók és a kód milyen minőségűek, de a tartalomjegyzék alapvetően rendben van. Az ActionBarSherlock helyett mondjuk már ott van az AppCompat - de ez csak apróság.

Személy szerint nagyon nem szeretem az ilyen kód-oktató videókat. Sokkal jobban értékelem, ha cikkeket írnak videó helyett, könnyebben navigálható és sokkal kevesebb idő feldolgozni. De ez csak magánvélemény :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2453) vlevi válasza Karma (#2452) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ha cikkeket írnak videó helyett"
De így, hogy videó van, egy kicsit iskola feelingje van a dolognak :)
És, amíg a sz.gép melletti tv-n megy a videó, addíg a gépen próbálkozhatok.
Persze ehhez az kell, hogy egyszer megpróbálkozzak a dologgal. De a melóhelyen eleget püfölöm a billentyűket ahhoz, hogy szabadidőmben már ne legyen hozzá sok kedvem.

(#2454) fatal` válasza Karma (#2452) üzenetére


fatal`
titán

Egyetértek, de mostanában a videó tutorial a jellemző, sajnos.

(#2455) vazee00


vazee00
tag

Üdv!

Van egy alkalmazásom, melyben található beléptető rendszer, fórum, chat, illetve elég sok apróság, gyakorlatilag minden eleméhez internet hozzáférés szükséges, a kommunikáció php fájlokkal történik, php - android közötti adatfolyam kódolva van.

Érdeklődni szeretnék, hogy létezik -e olyan ingyenes megoldás, mely lekódolja, vagy valamilyen formában védi a .apk fájlt a visszafejtés, megtekintés ellen?

Üdv:
vazee00

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#2456) sztanozs válasza vazee00 (#2455) üzenetére


sztanozs
veterán

Ne használj beégetett jelszót és akkor nem kell védeni az apk-t.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2457) Karma válasza vazee00 (#2455) üzenetére


Karma
félisten

A ProGuard, ami az Android SDK része is, tudja obfuszkálni a metódusokat és változókat a kódodban, megnehezítve a visszafejtést. Ha 4.1-es Android fölé targetelsz, még az APK-t is titkosíthatod, ami kvázi lehetetlenné teszi az illetéktelen kibontást.

Viszont. Ahogy sztanozs is írta, ezeket ne használd egy potenciálisan végzetes biztonsági hiba palástolására!

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2458) sztanozs válasza Karma (#2457) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha 4.1-es Android fölé targetelsz, még az APK-t is titkosíthatod, ami kvázi lehetetlenné teszi az illetéktelen kibontást.

Nem vagyok meggyőződve abban, hogy ez rootolt telón megvéd a visszafejtéstől. Valahogy az OS-nek csak meg kell kapnia a futtatható fájlokat... Ráadásul egy debugger+mamória-dump vagy egy hálózati filter driver segítségével "gyorsan" megszerezhetők az adatok.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2459) Karma válasza sztanozs (#2458) üzenetére


Karma
félisten

Az ellen semmi se véd. Még rootolatlan eszközön is sok vidám pillanatban lehet része az embernek, ha Fiddlert használ a forgalom naplózására, roottal meg végképp szabad a pálya.

“All nothings are not equal.”

(#2460) levente1227 válasza ArchElf (#1) üzenetére


levente1227
csendes tag

Sziasztok

Vettem egy csodálatos Lenovo ideatab A3000-t 4gb-s amiből 2.1gb felhasználható. Lehet-e kezdeni valamit hogy a 4gb-ből mondjuk 3gb legyen illetve hogy a google play appokat áttudjam helyezni az sd kártyára. talán cyanogen mod?? Bármilyen megoldás érdekel...

(#2461) Karma válasza levente1227 (#2460) üzenetére


Karma
félisten

Ezt a kérdést inkább az Androidos tablet topicban tedd fel, mert az alkalmazásfejlesztéshez nincs sok köze. Köszi.

“All nothings are not equal.”

(#2462) RexpecT


RexpecT
addikt

Valaki próbált már adatbázist létrehozni SQL scripttel?
Ezt a tutorialt követtem:
[link]

A hibaüzenet amit kapok:
07-22 14:00:40.633 12287-12287/hu.rexpect.sample E/SQLiteLog﹕ (14) cannot open file at line 30540 of [f5b5a13f73]
07-22 14:00:40.633 12287-12287/hu.rexpect.sample E/SQLiteLog﹕ (14) os_unix.c:30540: (2) open(/data/data/hu.rexpect.sample/databases/sampledb) -
07-22 14:00:40.653 12287-12287/hu.rexpect.sample E/SQLiteDatabase﹕ Failed to open database '/data/data/hu.rexpect.sample/databases/sampledb'.
android.database.sqlite.SQLiteCantOpenDatabaseException: unknown error (code 14): Could not open database

Az SQL scriptem:

CREATE TABLE sampledata (
_id INT PRIMARY KEY,
name TEXT,
date TEXT,
description TEXT,
safety TEXT,
dailysize TEXT
);

CREATE TABLE android_metadata (
locale TEXT
);

INSERT INTO [android_metadata] ([locale]) VALUES ('en-US');

Rákerestem neten is, de semmi használhatót nem találtam.

Remélem Nektek van valmi ötletetek. :R

[ Szerkesztve ]

(#2463) WonderCSabo válasza RexpecT (#2462) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A hibaüzenetnek vajmi kevés köze van a szkriptedhez, az adatbázist eleve nem tudja megnyitni. Nézd meg, hogy létezik-e a fájl, nem korrupt-e, stb.

(#2464) RexpecT válasza WonderCSabo (#2463) üzenetére


RexpecT
addikt

Az volt a baj, hogy én az SQL scriptet raktam az asserts mappába, nem magát az adatbázist. :R

(#2465) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Van egy nagyon egyedi ötletem egy app-hoz, viszont se nem értek a fejlesztéshez, se ismerősöm nincs, aki tudna ilyet.
Ha 0 programozási tudásom van, akkor mivel kezdjek, ha androiddal szeretnék foglalkozni, illetve lehetséges-e, hogy a nulláról a közelmúltban megalkothassak valami normálisan kinéző, de nem igazán bonyolult felépítésű alkalmazást?

Előre is köszi! :)

(#2466) Karma válasza Ryder1 (#2465) üzenetére


Karma
félisten

A közelmúltban semmiképp, mert sértené a kauzalitás elvét, és kiszámíthatatlan következményei lennének az univerzumra. :)

Viszont az a helyzet, hogy abszolút nulla háttérrel a közeljövőben se valószínű, hogy megvalósítható a dolog. Könnyebb lenne az ötlet ismeretében nyilatkozni, de az írott angol nyelv értését, a Java programozási nyelv ismeretét, se az alapvető szemléleteket és fogalmakat nem nagyon lehet megspórolni.

Ha például elkezded olvasni az Android Traininget, ami a Java ismeretében egy egész jó bevezető (és némely kérdésben irányadó) anyag, és kínainak érzed, akkor inkább keress tovább olyan embereket, akiknek tetszik az ötleted.

Ebben mondjuk tényleg segítene az ötlet megosztása. :)

“All nothings are not equal.”

(#2467) Ryder1 válasza Karma (#2466) üzenetére


Ryder1
senior tag

Konkrétan azért mégsem szeretném elárulni, gondolom érthető, hogy miért. :)
A lényeg az lenne, hogy feltöltesz egy képet, mások pedig ezeket random nézhetik és szavazhatnak rájuk 1-10-ig úgy, hogy két ilyen képet kell összehasonlítania a felhasználónak.
Így belegondolva nekem nem tűnik túl nagy számnak, de ehhez te biztos jobban értesz. Elég érdekes és egyedi témáról lenne szó, úgyhogy biztos lenne érdeklődés.

(#2468) Sianis válasza Ryder1 (#2467) üzenetére


Sianis
addikt

Erről ez a cikk jut eszembe. És ne vedd sértésnek. ;)

(#2469) Ryder1 válasza Sianis (#2468) üzenetére


Ryder1
senior tag

Jó cikk, van benne valami. :D

De még annyira kezdetleges az ötletem, hogy felesleges felmérésekkel, reklámokkal, üzleti dolgokkal foglalkozni. Nem mondom, hogy nem lenne jó gyorsan sok pénzt keresni vele, de leginkább magamtól szeretném megcsinálni az alkalmazást, mert tetszik a téma. Mint a hackerek, akik nem pénzért csinálják, hanem a kihívásért. :D

(#2470) Sianis válasza Ryder1 (#2469) üzenetére


Sianis
addikt

Oké, a hobbi az ugye egy másik kérdés.

(#2471) levente1227


levente1227
csendes tag

Sziasztok.

Van itt valaki aki lenovo a 3000-es tuningolást vállal vagy átprogramoszást? A gpu-t ill. a cpu gyorsítás érdekel és az alkalmazásoknál nekem nincs áthelyezés sd kártyára lehetőség. Van rá bármilyen mód hogy feljavítható legyen ez az elb....tt tablet??? :F

jelenleg egy jelly bean 4.2 fut rajta......

Ha 5 percen belül módosítanád vagy kiegészítenéd a hozzászólásod kérlek használd a szerkesztés gombot.

[ Módosította: Qru ]

(#2473) WonderCSabo válasza levente1227 (#2471) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez a topik Android-os alkalmazások fejlesztéséről szól, kérdésedet tedd fel az eszközöd topikjában.

(#2474) hviiick


hviiick
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem Androiddal kapcsolatban, de igazából ez nem fejlesztés, hanem keresnék egy programot!!
Egy olyan programot, ami smst küldene akkor amikor, megszűnik a folyamatos töltés és az aksiról kezd el a készülék működni. Vagyis pl a telefon állandóan a a 220ról kapja az áramot ezért nem tölt, de ha áramszünet van, akkor a töltés megszűnik és az aksiról kezd dolgozni. Nekem ebben az esetben kellene egy smst küldenie a készüléknek.

Kösz, ha segítene valaki!!

(#2475) Superhun válasza hviiick (#2474) üzenetére


Superhun
addikt

(#2476) vazee00


vazee00
tag

Üdv!

Admob használataesetén felmerült egy hiba, Android 2.3 -on nem jelenik meg a hirdetés, csak egy fehér rész a helyén, viszont minden máson igen. Átmenetileg a 2.3 verzión el lett rejtve a hirdetés.

Keresgéltem az interneten is, de nem leltem megoldásra, van valakinek ezzel kapcsolatban valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#2477) BtommyX


BtommyX
csendes tag

Mennyire legális azt beleírni az alkalmazásomba, hogy:
"© All rights reserved?"

(#2478) Karma válasza BtommyX (#2477) üzenetére


Karma
félisten

Semmi jogi gond nincs azzal, ha leírod. Mondjuk az se árt, ha tudod mit jelent, és hogy ennek leírása már nem szükséges (Wikipédia alapján, nem vagyok jogász).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2479) Storman999


Storman999
újonc

https://www.youtube.com/watch?v=4xj_9z2XMOY sajnos android programozast nem nagyon ismerem...szerintetek ha ez video szerint keszitenek akkor azt ha feltölteném elfogadnák vagy át kell még valamiket írnom ? Esetleg ismertek jó tutorialt? Aki jártas ilyenbe esetleg ezzel keresi a penzt segitsen nekem légyszi... a 25 dollaros regisztracios díjal tisztaba vagyok de ezzel még nem hogy mit hogy kell :/

(#2480) WonderCSabo válasza Storman999 (#2479) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Play-en szinte bármit elfogadnak. Kérdés van-e értelme így bármit is csinálni.

(#2481) Ablakos válasza WonderCSabo (#2480) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem értem mik ezek 20 feletti build toolsok, és L preview az sdk-ban? 17-19-es API-t használok, de ezeket minden SDK elindításnál rám akarja erőltetni.

Másik kérdésem, hogy saját java osztály (view) az eclips+ADT környezetben is betehető erőforrás fájlba?

(#2482) Karma válasza Ablakos (#2481) üzenetére


Karma
félisten

Ne foglalkozz ezekkel az induláskori dolgokkal, ameddig működik az Eclipse-ed rendesen. Némely frissítéstől nagyon szét tud csúszni...

Természetesen használhatsz saját View osztályokat, csak a teljes csomagnevet ki kell írnod hozzá.

“All nothings are not equal.”

(#2483) thon73


thon73
tag

Meg tudnátok mondani, hol találok "matrix transformation" témában egyszerű magyarázatot?
Arra lenne szükségem, hogy egy nagyméretű bitmap-et (lehet a resource-k között) átalakítsak éppen akkorára, mint amekkora a custom View. Mivel az onDraw (egyebek mellett) ezt folyamatosan újra megjeleníti - gondolom - célszerű lenne egy éppen megfelelő méretet tárolni belőle átmenetileg.
Addig jutottam, hogy ezt a matrix segítségével lehet megtenni, de sem a hogyant, sem a miértet nem értem. :F

(#2484) Ablakos válasza Karma (#2482) üzenetére


Ablakos
őstag

Ah!! A teljes osztálynév kiirás kellett. Azért ömlött az exception. :R

(#2485) Karma válasza thon73 (#2483) üzenetére


Karma
félisten

Semmiképp se mátrixszal! Úgy kiszaladsz a memóriából, mint a huzat!

Helyette a BitmapFactory.Options.inSampleSize lesz a barátod, ezzel csak minden n-edik pixelt dolgozza fel az Android a képből, nagyságrendekkel csökkentve a memóriaigényt.

Ezt elmulasztani a halálfejes hibák egyike.

“All nothings are not equal.”

(#2486) thon73 válasza Karma (#2485) üzenetére


thon73
tag

:W Köszönöm! Ez lényegesen egyszerűbb!
((Nem tudom, miért nem jutottam erre az oldalra, pedig az utolsó részét olvastam.))

(#2487) thon73 válasza thon73 (#2486) üzenetére


thon73
tag

Bocsánat, még egy kérdés az optimalizálásról.
Van egy - mondjuk 1200x800 pixeles képem, amit az onDraw helyez bele a Viewbe így:
canvas.drawBitmap(skin, null, dst, null);
(Rect dst értékét az onSizeChanged-ben szedem össze, gyakorlatilag a View mérete, a bitmap dekódolása, közelítő átméretezése meg a konstruktorokban van.)

Kérdés:
Mivel rajzolok a bitmap felszínén (egy pont követi az ujjamat), ez a drawBitmap() minden alkalommal lefut. És minden alkalommal ismételten átméretezi a bitmap-et. (Hol 798, hol 356 stb a View mérete, pl. ahogy forgatom a készüléket.)

Ezt kell-e v. lehet-e optimalizálni? Az inSampleSize segítségével már megközelítőleg ekkora képet csináltam, de nem pontosan ekkorát. Vagy ez nem akkora terhelés? Végül is elég gyorsan fut...

(#2488) thon73 válasza thon73 (#2487) üzenetére


thon73
tag

Azt hiszem megoldottam, bár lehet, h. nem ez a legoptimálisabb. A grafikában nem vagyok otthon. (A nem ide tartozó részek hiányoznak a kódból.)

private Bitmap skin;
private Bitmap skinscaled;

private void init()
{
skin = BitmapFactory.decodeResource(getResources(),
R.drawable.portrait);
}

protected void onSizeChanged (int w, int h, int oldw, int oldh)
{
skinscaled = Bitmap.createScaledBitmap( skin, w, h, false);
}

protected void onDraw(Canvas canvas)
{
canvas.drawBitmap( skinscaled, 0f, 0f, null);
}

Egy további kérdés még felmerült bennem: az onDraw-ban megkapott canvas-szal csak az onDraw-ban rajzolhatok (invalidate után mindent újra), vagy máshol is rajzolhatok rá, olyat, amit nem kell letörölni a következő rajz előtt? (Az ujj húzásának az útját mutatja; felemelésig)

(#2489) Karma válasza thon73 (#2488) üzenetére


Karma
félisten

Ez a jó megoldás :K

Azzal a Canvasszal csak onDrawban rajzolhatsz, különben nem lesz hatása. Nem szabad referenciát eltenned arra a példányra.

Viszont nincs akadálya annak, hogy saját Canvast hozz létre egy saját Bitmap köré, mint például ez az átméretezetted, amire akkor rajzolsz amikor akarsz.

Itt van egy kis infomorzsa.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2490) thon73 válasza Karma (#2489) üzenetére


thon73
tag

Hm. Ez egy soft-keyboard lesz, a bitmap a layout, vagy nevezhetjük háttérnek is. Az onDraw semmi mást nem tesz, csak kirakja ezt a bitmapet, meg egy karikát ahol a user ujja van. Esetleg nyomvonalat. Nem hiszem, hogy nyernék a worker-threaddel, mert a képet ígyis, úgyis újra ki kellene raknia. Ezért hagytam ezt a megoldást. Mindenesetre elég jól megy, de lehet h. még lehetne optimalizálni...

(#2491) Karma válasza thon73 (#2490) üzenetére


Karma
félisten

Ó, elkészíted a hatszögletű billentyűzetet? :)

Szerintem ha az onDraw most már csak ennyit csinál, akkor nem kell rajta változtatni. Főleg ahogy írod, hogy így is jól működik. Esetleg valami lowest end telefonon is, mint a Galaxy Mini.

“All nothings are not equal.”

(#2492) thon73 válasza Karma (#2491) üzenetére


thon73
tag

:K Pontosan. Miután kicsontoztam a softkeyboard példaprogramot, már nem is volt annyira bonyolult, mint amennyire tartottam tőle! A lényegi részek megvannak, remélem a többivel sem akadok el. Még kell rajta filozofálni egy kicsit, mert 3 inches képernyőn azért nem a tökély :)) De tableten note-stylussal meg ujjal is nagyon jó.

(#2493) meone válasza Sherkulás (#2434) üzenetére


meone
tag

Köszönöm a tippeket folyamatosan bújom a nettet megoldásokért.
A StacOwerflow-val már jó barátságban vagyok illetve a GitHub-ban is barátkozok rendesen. :)

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#2494) meone


meone
tag

Esetleg valakinek valami ötlete van arra melyik a legmegfelelőbb alkalmazás egy .smali kód árfordítására .java-nak?
Az APK studión és az Eclipsen kívül van még valami olyan program amivel lehet apk-kat lehet visszafordítani forrás kódra.

Köszi előre is.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#2495) Karma válasza meone (#2494) üzenetére


Karma
félisten

Virtuous Ten Studiót használok erre mindig.

“All nothings are not equal.”

(#2496) thon73


thon73
tag

Ha esetleg van valakinek tapasztalata ilyesmivel - a doksi több helyen is ezt írja a send...KeyEvent() metódusoknál:
"Note that it's discouraged to send such key events in normal operation; this is mainly for use with TYPE_NULL type text fields, or for non-rich input methods. A reasonably capable software input method should use the commitText(CharSequence, int) family of methods to send text to an application, rather than sending key events."
Ebben az esetben hogyan tudok olyasmiket visszaküldeni mint pl. fel-le nyilak? Mert a közvetlen környezetemet még csak-csak elszerkesztgetem, bár egy backspace, delete, jobbra-balra megoldása sem túl egyszerű.

A másik teljesen független kérdésem, hogy egy custom View szeretné megváltoztatni a saját méretét (vagyis onMeasure-ben EXACTLY esetén más értéket adna vissza), akkor milyen utasítást kell kiadnom? requestLayout? invalidate? Köszönöm!

(#2497) Karma válasza thon73 (#2496) üzenetére


Karma
félisten

A másodikra tudok reagálni: az invalidate újrarajzolást kér, neked most a requestLayout kell.

“All nothings are not equal.”

(#2498) thon73 válasza Karma (#2497) üzenetére


thon73
tag

Köszönöm! Az előbbire egyébként az egész neten alig van valami, és az idézettel szemben a példaprogram sem így működik. Alighanem egy bill.kód elemzővel megnézek egy-két kész softkeyboardot...

(#2499) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Ma olvastam ezt a cikket, és az érdekelne, hogy az itteni emberek közül mennyien csináltok appot html5 és javascript nyelven? :) Miben jobb, rosszabb mint a Javaban írt?

(#2500) sutszi válasza Zedz (#2499) üzenetére


sutszi
veterán

...Más sport, más műfaj...

Html5, Css, Js, kombóval azt szeretik reklámozni, hogy okostelefonra/tabletre mennyire gyorsan lehet reszponzív cross-platfrom fejleszteni.

A gond akkor kezdődik, amikor valami speckó igény merül fel amihez kellene a platformon való "natív" futás. Na ilyenkor meg kell írnod egy rendes Androidos app-ot.

Kérdés mindig ott kezdődik, hogy mi az igény. Specifikáció alapján jó esély van rá, hogy kiderül mit kell használnod. Mostanában láttam, hogy a natív cucctól fáznak azok a cégek ahol nincs rá ember...De mondjuk van webes fejlesztő...akkor inkább választanak ilyen megoldást.

De több szempont alapján lehet ezt még boncolgatni...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.