Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) hati válasza BalanceR (#2700) üzenetére


hati
addikt

Azért 0 kódolással nem várjál sokat. Mégis mit szeretnél elkészíteni?
Az Android Studio ingyenes.

(#2702) BalanceR válasza hati (#2701) üzenetére


BalanceR
addikt

Köszi, megnézem....:R
Ez a progi miben tér el az Eclipse-től? Mivel több, és miben "butább"?
A főbb eltéréseket megnéztem az összehasonlításban, de gondolom van egyéb eltérés is...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2703) WonderCSabo válasza BalanceR (#2702) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez az új Android IDE, az Eclipse ADT-t a Google nem fejleszti tovább (bár a community felől van rá törekvés).

(#2704) fuze válasza fuze (#2699) üzenetére


fuze
őstag

Valaki? Cserébe segíthetek akár UI design-ban vagy 3D modellezésben is!

adms.hu | UI Designer

(#2705) BalanceR válasza WonderCSabo (#2703) üzenetére


BalanceR
addikt

Ok, köszi...
Már csak egy kérdés...
Ha az ember autodidakta módon szeretne megtanulni alkalmazást fejleszteni, mi a legjobb forrás?
Gondolom Youtube, meg wiki, meg fórumok ( legalábbis photoshopot, html-t, javascriptet, flasht főleg onnan tanultam) de biztos van valahol egy tartalmasabb összefoglaló gyűjtemény magyarul... :F

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2706) WonderCSabo válasza BalanceR (#2705) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Magyarul online jó forrást nem tudok, viszont a Google hivatalos trainingje iszonyat jó.

(#2707) BalanceR válasza WonderCSabo (#2706) üzenetére


BalanceR
addikt

:R
Már darálom is.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2708) fuze válasza fuze (#2704) üzenetére


fuze
őstag

Mindegy már rájöttem magamtól...

adms.hu | UI Designer

(#2709) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis infó csontot, hogy merre induljak. Eddig csak App Inventorral csináltam nagyon alap dolgokat. Sztem a mostani elképzelésem sem túl bonyolult. Egy Magyar automatizálót használok, az E-Robotot. Azt szeretném elérni, hogy kezelje a kimenő hívásaimat. De nem jelenik meg választható hívóalkalmazásként (mint pl. a Skype, VOIP, Viber, stb.). Ezért arra gondoltam, hogy készítenék egy ilyen hívóalkalmazást, ami a szám urival küldene egy broadcastot a Robotnak. Receiver van a Robotban és Tamással (a fejlesztő) is régóta kapcsolatban vagyok. Szóval Robot részről a támogatás adott. A kérdésem az, hogy mitől függ, hogy egy alkalmazás megjelenik -e választható hívóalkalmazásként, hogyan lehet ezt elérni és milyen programot ajánlotok a létrehozására? Esetleg App Inventorral össze tudnék rakni egy ilyet? Tulképp csak egy segédalkalmazásról van szó, még kezelőfelületre sincs szükség.

(#2710) Karma válasza #79335424 (#2709) üzenetére


Karma
félisten

Mit értesz azon, hogy kezelni, és mit jelent a kimenő hívás? Blődnek tűnik a kérdésem, de a hívási folyamatba több helyen is be lehet avatkozni, nem feltétlen kell hozzá tárcsázóként regisztrálni.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2711) #79335424 válasza Karma (#2710) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jogos. Akkor inkább vázolnám, hogy mit szeretnék, hátha van jobb ötleted a megvalósításra. Két project -ről lenne szó. Az első egyszerű. Tárcsázóból indítok egy hívást. Nincs alapértelmezett hívóalkalmazás, ezért minden alkalommal bökdösnöm kell. Ezt szeretném automatizálni úgy, hogy megadott szempontok alapján automatikusan a megfelelő alkalmazással induljon a hívás. Pl. Wifi kapcsolat esetén MobileVoip, egyébként Telefon (vagyis GSM).
A másik egy kicsit összetettebb. Offline hangvezérlés, előre rögzített hangmintaegyezés alapján. Ennél a hívás nem hívás. Csináltam egy kis videót a működéséről. A Voice Speed Dial sajnos, csak két dolgot tud indítani a hangminta alapján. Hívást (a választómenüt dobja alapértelmezett híjján) és alkalmazást. Már próbálkoztam a fejlesztőnél egy Tasker beépülő ötlettel (ezeket a Robot is kezeli), de nem volt pozitív reakció. Jelenleg úgy működik, hogy minden parancs egy névjegy "fake" telefonszámmal. A kérésemre Tamás beépített egy funkciót a Robotba, ami nagyon korai szakaszban megszakítja a hívást. A "fake" szám alapján pedig azonosítja az elvégzendő műveletet. A bibi az, hogy csak GSM hívás esetén működik. Tehát csak hanghívásra alkalmas droidon. Ezért gondoltam egy olyan "hívóalkalmazásra", amit a hanghívóban ki tudnék választani, de hívás helyett, közvetlenül a Robotnak küldi az utasítást.

[ Szerkesztve ]

(#2712) aasgier


aasgier
tag

Üdv !
Olyan kedves fórumtársat keresek aki hobbiból ,referenciának ,kedvtelésből fejlesztene egy android appot ,természetesen némi "ösztönzőröl" lehet beszélni akit esetleg érdekel pü-t küldjön köszi !

Xiaomi Redmi Note 4

(#2713) hviiick


hviiick
csendes tag

Helló!! Azt szeretném megtudni, hogy van e olyan program, ami üzenetet küld nekem akkor amikor a wifimhez okos telefonnal csatlakozni akarnának, és esetleg, üzenet is küldhessek vele?! :)

(#2714) tboy93 válasza hviiick (#2713) üzenetére


tboy93
nagyúr

nemigen

(#2715) hviiick válasza tboy93 (#2714) üzenetére


hviiick
csendes tag

és ha android, aplikációt is futtatok?

(#2716) tboy93 válasza hviiick (#2715) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha rácsatlakoznak a wifi hotspotodra arról talán még megoldható, hogy üzenetet kapj, de nem fogsz tudni üzenetet küldeni a rácsatlakozott kütyüre vagyis lehet, hogy ip címére tudsz mondjuk, de azt ő hogyan venné észre?

(#2717) #79335424 válasza hviiick (#2713) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mit értesz "wifid" alatt? Mondjuk egy nyilvános helyen levő routered, vagy hotspot a telódról?

(#2718) hviiick válasza #79335424 (#2717) üzenetére


hviiick
csendes tag

itthon levő router, amit a kerthelyiségekben is tudnak fogni

(#2719) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ez a topik Android alkalmazásfejlesztésről szól, nem felhasználói támogatásról. Léci fáradjatok át ezzel a kérdéssel más topikba.

(#2720) #79335424 válasza hviiick (#2718) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az üzenet sztem nem megoldható, mert ahhoz egymással kommunikálni képes kliensek is kellenek. Az értesítést is inkább a routerrel kéne megoldani. Ehhez egy "okos" router lenne a legalkalmasabb. Vagyis olyan, amin custom firmet tudsz használni. Én Shibby Tomatot használok. Értesítéshez szükséges scriptet biztos, hogy tud futtatni. Van benne lehetőség captive portálra is. Ez egy olyan weboldal, ami a csatkakozott kliensnél jelenik meg, ha megnyitja a böngészőjét. Így tulképp tudsz felé infót közvetíteni.

[ Szerkesztve ]

(#2721) #79335424 válasza WonderCSabo (#2719) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én már próbálkoztam olyan kérdéssel is (#2709, #2711). :)

(#2722) WonderCSabo válasza #79335424 (#2721) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Android-ban minden feladat, amit majd valaki el tud végezni, Intent-ként van kifejezve. Az, hogy ki tudja azokat elvégezni, az IntentFilter-ekben van definiálva. Ha egy app kidob egy Intent-et, akkor a rendszer megpróbálja feloldani azt, azaz megkeresni, hogy ki tudja azt elvégezni. Ha a Te alkalmazásodban van olyan komponens, amiben az IntentFilter illeszkedik az Intent-re, akkor megjelenik.

http://developer.android.com/guide/components/intents-filters.html

[ Szerkesztve ]

(#2723) namerke


namerke
tag

Sziasztok!

Viszonylag kezdőként némi tanácsra szorulnék.
Eddig csak olyan alkalmazást készítettem, ami fix elemű listákkal dolgozik.
Tehát pl. a kezdő Activity-n szerepel 10 elem egy ListViewban némi adattal és a listaelemek intentként működtek egy új Activity meghívására ahol a részletes adatok jelentek meg.
A lista elemek adatai megegyeznek a részletes adatokkal, csak nyílván röviden.
Ezek az adatok SQLite-ba mentődtek ContenProvider/Resolver segítségével és háttérben szinkronizálódtak, így frissült a 10 elemű lista folyamatosan minden adattal.

Nos, számomra ott jön a piroselefánt, hogy mi a "Best Practice" ha "végtelen" listával dolgozunk de szeretnénk ha az alkalmazásunk szinkronizálja az új adatokat, hogy ne csak az üres képernyő jelenjen meg a felhasználó előtt ha nincs adatkapcsolat.

Egyáltalán szerintetek egy olyan hírfolyam esetében ami napi szinten többször frissül érdemes-e "végtelen" listával dolgozni, vagy legyen konstans x lista elem ami egy átlag felhasználó számára elegendő ( hasraütés alapján ) olvasnivalót nyújt egyszusszra, és gyakorlatilag bukni az archívum elérhetőségét? Az utóbbi esetében lenne lehetőség mondjuk megosztásra és ezáltal mondjuk pocketbe mentegetni a híreket, csak kérdés a felhasználóknak mennyire lehet fájó pont.

(#2724) #79335424 válasza WonderCSabo (#2722) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm!
Első olvasatra nem tűnik bonyolultnak, de az ördög a részletekben rejtőzik. Ez alapján nekem úgy tűnik, hogy a hangalkalmazás egy implicit DIAL -t küld (ha jól értem, akkor a CALL csak GSM lehet, tehát arra nem jelenne meg a választómenü). Szóval ezt a DIAL -t kellene nekem elcsípnem és a benne levő számot, broadcast üzenetként továbbítani a Robot felé. Te látsz ebben vmi buktatót?

(#2725) IamAFK


IamAFK
újonc

Sziasztok!
Lenne egy problémám:
Miért van az hogy a FragmentActivity-nél beállítottam hogy az app ikonra kattintva visszalépjen az előző
(sima) Activity-re.

android.app.ActionBar actionBar = getActionBar();
actionBar.setDisplayHomeAsUpEnabled(true);
...
stb
....
@Override
public boolean onOptionsItemSelected(MenuItem item) {
switch (item.getItemId()) {
case android.R.id.home:
Intent i = new Intent(this,Valami.class);
startActivity(i);
return true;
default:
return super.onOptionsItemSelected(item);
}
}

ugye elvileg ez a két kódrész lenne felelős az egészért.Minden be van importálva minden Activity be van
regisztrálva a Manifestbe az Eclipse nem is jelez hibát amikor viszont lefuttatom akkor visszalép ugyan az
Valami.class-re ,de rögtön utána le is áll.(Ha az emulátor vissza gombjával lépek vissza akkor működik)

Más Activity-nél is ezt a visszalépési módszert használom és ott meg működik rendessen.
Valami ötlet?

(#2726) avasim válasza ArchElf (#1) üzenetére


avasim
újonc

Sziasztok!

Egy 60 mp -ről visszaszaladó és a végén csengető android stoppert / visszaszámlálót szeretnék csináltatni,egyetlen egy háttérkép és egy indító gomb lenne szükséges nekem.

Köszi! :DD :))
orkike@gmail.com

(#2727) Sianis válasza avasim (#2726) üzenetére


Sianis
addikt

Ez itt nem a "Csináld meg az egyetemi beadandómat" című topic! :)

(#2728) BalanceR


BalanceR
addikt

Van arra mód egy sima APK formájában, hogy a teló bluetoot azonosítását megváltoztassuk?
Egy appot szeretnék összedobni, ami egy sima barcode scanner, és a bescannelt számsort küldené PCre, de mindezt anélkül, hogy a PCn bármilyen segédprogi fusson....
Szóval megoldható-e az, hogy a telefon nem telefonnak azonosítsa magát Bluetooth handshakeingkor, hanem BT HID billentyűzetnek?
Félek, hogy rendszerszintű módosítás nélkül nem megoldható, de talán valamilyen guru tud megoldást.

:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2729) Karma válasza BalanceR (#2728) üzenetére


Karma
félisten

Jók a megérzéseid, erre nincs lehetőség. Root után is nagyon alacsony szintre kell nyúlkálni, és nem nagyon találok olyan aktívan karbantartott megoldást, ami például Windowson is működik. 2010-ből itt van egy példa.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2730) BalanceR válasza Karma (#2729) üzenetére


BalanceR
addikt

Sejtettem....
Olyan mélyre nem akarok menni, meg nem is lenne értelme...
Köszi a segítséget. :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2731) sztanozs válasza Sianis (#2727) üzenetére


sztanozs
veterán

ez jó - ráadásul napirégész :D

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2732) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy van-e tapasztalatotok a Marmalade/Airplay SDK-val? Eléggé csábító, hogy egyszerre minden nagyobb platformra lehet vele írni alkalmazást, ráadásul az ingyenes verzió is úgy tűnik, hogy teljes értékű, így érdekelne, hogy miért nincs itt semmi infó róla? Senki sem használja itt? Ha ez a helyzet, akkor miért?

(#2733) hviiick


hviiick
csendes tag

Sziasztok!! Egy olyan android programmra lenne szükségem, ami szimplán csak annyit tud, hogy ha lehúzom fentről a legördíthető menüt, tudjak onnan telefonálni, vagy a telefonkönyveben lapozni!! Nagy segítségemre lenne, mert nagyon lassú az android eszközöm, és ez talán turbózna rajta egyet!! Rendes lenne, ha segítene valaki! Üdv Mindenkinek!!

(#2734) Superhun válasza hviiick (#2733) üzenetére


Superhun
addikt

(#2735) thon73


thon73
tag

Készítettem egy InputMethodService-t. DE az inicializálás (ami csak akkor történik meg, amikor ezt a billentyűzetet kiválasztjuk) rel. hosszú idő.
Hogyan lehet egy ilyen service-ből időigényes feladatot végrehajtani? AsyncTask-kal? Az indítható service alól? Előre is köszönöm!

(#2736) thon73 válasza thon73 (#2735) üzenetére


thon73
tag

Sőt, továbbmegyek. Valószínűleg inkább egy Loader-re lenne szükségem, ami a Service inicializálását elvégzi. Találtam egy ilyet Can you use a LoaderManager from a Service?
Van ezzel valakinek tapasztalata? Akár az AsyncTask, akár a Loader nagy segítség lenne... Jelenleg van egy 4-5 mp-es előkészítési idő, amit a rendszer már nem enged meg. ((De csak egyetlen egyszer, amikor a service-t először elindítom.)) Köszönöm!

(#2737) mue


mue
csendes tag

Sziasztok!

Programozót keresek aki otthon van valós fizika engine-ekben (és nem csak arra gondolok, hogy leesnek és ütköznek a tárgyak, hanem bonyolultabb dolgokra is, mint pl törés, befúródás, stb). Lenne egy nagyobb magánproject mobil játékírásra. Nemzetközi freelancer oldalakon már próbálkoztam, de egyrészt sokkal jobb lenne magyarul, másrészt nem meggyőzőek az ottani arcok. Hol lehetne vajon az alkalmas embert megtalálni? Ez a hozzászólásom is evégett történik, de nem biztos hogy hatékony. Ha van ötletetek, hol lenne hatékonyabb, megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#2738) bAtt001


bAtt001
addikt

sziasztok, egy újabb widgetet készítek az alkalmazásomhoz amin az akkumulátorról szeretnék megjeleníteni adatokat, addig megvan hogy feliratkoztam az ACTION_BATTERY_CHANGE intentre egy broadcastreceiverrel és változáskor ezt szépen kezeli is. a gondom ott van hogy amíg nem történik változás addig nem tudom hogy lehetne elérni az aktuális állapotot, ahhoz kellene hogy amikor kihelyezem a widgetet a főképernyőre akkor is tudjak az ott levő textviewnak valami értéket adni. valami tippetek lenne esetleg hogy hol keresgéljek? :R

(#2739) fatal` válasza bAtt001 (#2738) üzenetére


fatal`
titán

(#2740) bAtt001 válasza fatal` (#2739) üzenetére


bAtt001
addikt

sticky intent köszi, ma is megtanultam hogy előbb próbáljak guglizni jobban :D :R

(#2742) Zé777


Zé777
tag

Sziasztok!

Egy régebbi App frissítéshez szükségem lenne a keystore jelszóhoz, de sehogy nem akar beugrani.
A neten vannak különböző módszerek kimondottan ennek a visszaszerzésére (pl. ChangePassword.java stb), valaki használta már ezek közül valamelyiket sikeresen vagy tudtok valami megoldást!
Nagyon fontos lenne!

Köszönöm!

Üdv: Zoli :R

(#2743) vz12 válasza Zé777 (#2742) üzenetére


vz12
tag

Hello!

Bevezetésnek esetleg olvasd el ezt a korábbi hozzászólásomat.
Kicsit részletezve elmondom, hogy én is több (3-4) programmal próbálkoztam, a választásom végül az "AndroidKeystoreBrute_v1.05.jar" programra esett, nekem ez a program meg a közben kicsit javuló memóriám hozta meg a sikert. Ha semmit nem tudsz a jelszavadról, azaz a "normál" brute force az nagyon durva időigényű, szerintem felejtős. Nagy segítség, ha mondjuk a jelszavad hosszára emlékszel, vagy ha tudod hogy pl. csupa kisbetűvel, vagy nagybetűvel írtad. Segítségnek tűnik, ha emlékszel a jelszavad elejére, de brute force esetén szerintem ez nem nagy segítség ha utána biztosan van még 3-4 karakter, mert a keresési idő exponenciálisan nő a jelszó hosszával, és ugye a vége ismeretlen, tehát a legtöbb időt jelentő keresést nem lehet megspórolni.
Sajnos én nem emlékeztem a jelszavam hosszára, és biztos voltam benne hogy kis- és nagybetű is van benne, így nem tudtam időt spórolni, és feleslegesen vesztegettem az időt a rövidebb jelszavak keresésével. Nem árt tudni, hogy az Eclipse által generált jelszó legrövidebb hossza 6 karakter, én 4-gyel kezdtem el, tehát raboltam a saját időmet.
Sokat keresgéltem a neten, hátha van egy hatékonyabb módszer, de csak olyan véleményeket találtam, hogy nincs (legalábbis 5 hónapja nem volt, azóta nem néztem).

Azonban egy jó alvás után valami emlékem visszajött a jelszóról, és nagyjából (de nem pontosan) visszaemlékezve rá, a fenti program által biztosított szótáras (wordlist) módszerrel találgattam (a program meg kombinálgatott az elemekből), és így az addig eltöltött időhöz képest rövid idő alatt sikerrel jártam. Mondhatom hogy megizzadtam, de kb. bruttó és nettó 24 óránál nem vett el többet az életemből. Azért nettó is ennyi, mert hétvége volt, itthon voltam, és a gép éjszaka is dolgozott amíg én aludtam, persze akkor még brute force volt, de mindegy. Jó lecke volt ez nekem is, és azzal együtt hogy jó néhány hónap távlatából még ma is emlékszem a jelszóra, le is írtam egy csak általam ismert helyre ...

Nem tudom, hogy ez a példa segíteni fog-e, de talán reményt ad.

(#2744) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, adott egy BroadcastReceiver amivel próbálom észlelni ha töltőre dugják vagy dockolják a telefont... valamiért mégsem akar működni... már arra is gondoltam, hogy esetleg permission kell hozzá de nem találtam olyat ami passzolna ide..

public class Re extends BroadcastReceiver {

@Override
public void onReceive(Context context, Intent intent) {
Toast.makeText(context, "Lol", Toast.LENGTH_LONG).show();

SharedPreferences pref = context.getSharedPreferences(Settings.PREF_NAME, Context.MODE_PRIVATE);
boolean c = true;

String s = intent.getAction();
if(s.equals(Intent.ACTION_POWER_CONNECTED))
c = pref.getBoolean(Settings.CH_KEY, true);
if(s.equals(Intent.ACTION_DOCK_EVENT))
c = pref.getBoolean(Settings.DK_KEY, true);
if(c){
Intent i= new Intent(context,Saver_activity.class);
context.startActivity(i);
}
}

}

<receiver
android:name="com.example.Re">
<intent-filter >
<action android:name="android.intent.action.ACTION_POWER_CONNECTED" />
<action android:name="android.intent.action.DOCK_EVENT" />
</intent-filter>
</receiver>

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#2745) WonderCSabo válasza kemkriszt98 (#2744) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez alapján próbáltad ugye? Nekem jónak tűnik a kód. Tuti jó a csomagnév amit a receivernek megadták a manifestben (com.example)?

[ Szerkesztve ]

(#2746) kemkriszt98 válasza WonderCSabo (#2745) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Ez alapján is :) meg az "android broadcastreceiver example" kulcsszavakra történő keresés eredményei közül egy pár alapján... A package név jó kell legyen mert ctrl+space -el illesztettem be.

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#2747) Sianis válasza kemkriszt98 (#2746) üzenetére


Sianis
addikt

Mondjuk én emiatt szeretem úgy írni a Manifestet, hogy

<receiver android:name=".BluetoothReceiver">
<intent-filter>
<action android:name="android.bluetooth.headset.profile.action.CONNECTION_STATE_CHANGED"/>
</intent-filter>
</receiver>

És akkor nagyon ügyelni sem kell semmire. :)

(#2748) Sianis válasza kemkriszt98 (#2744) üzenetére


Sianis
addikt

Hogy azért konstruktív módon is hozzászóljak, biztosan jó helyen van a Manifestben a receiver tag? Ugye ezeknek a application tag-en belül kell lenniük, véletlenül sem activity és egyéb társaikon belül.

(#2749) kemkriszt98 válasza Sianis (#2748) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Jó helyen van :( , na de az előbb bedugtam a töltőbe a telefont (nem teszt célból hanem mert merült le :) ) és kiírta, hogy az alkalmazásom leállt... tehát valami történik csak nem az aminek kellene... (A toast sem jelenik meg)

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#2750) Karma válasza kemkriszt98 (#2749) üzenetére


Karma
félisten

Ilyenkor azonnal a Logcatet kéne nézned, mert ott kiírja, milyen exception hatására és hol omlott össze az alkalmazásod. Valószínűleg valami null pointer okozza.

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.