Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) Pro!Petya válasza MPowerPH (#10048) üzenetére


Pro!Petya
addikt

"Tolj be ide barmit az all core OC -al, en megmutatom, hogy sima PB -vel jobbat csinalok."

Biztos? ;]

Igaz kicsit erős volt hogy szart sem ér a PBO viszont nem a PB-t mondta.
Ha ő kitesztelte hogy nála melyik OC módszer vállt be és látta a difiket köztük akkor szerintem el tudja dönteni neki melyik a jön be.

#10049fudi2002
Ez igaz, tényleg faxán be lehet lőni a PBO -t , amennyiben megvan hozzá a kellő tapasztalat/ismeret, idő , és idegrendszer. Viszont ne várjuk már el mindenkitől hogy első blikkre mestere legyen ezek beállításának. Sőt, szerintem az átlag usernek ne kelljen már a limitekkel, CO-val és egyéb nyalánkságokkal játszani ezen belül. Hányan vagyunk itt akik napokig tesztelnek csak egy egy beállítást a csillióból aztán még így is idővel kiderül hogy falnak megyünk.
Van aki megveszi és használni akarja nem pedig napokat tunerelni! Valahol megértem :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#10052) fudi2002 válasza Pro!Petya (#10051) üzenetére


fudi2002
veterán

Nincs ezzel gond, csak ne szarozzuk le, röviden ennyi.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#10053) pRoject22 válasza fudi2002 (#10052) üzenetére


pRoject22
őstag

Én nem szaroztam le, eleve mivel AMD nem is lehet szar, én csak azt mondtam ,hogy semmit nem ér, napokig tesztelgettem, gyűjtöttem infot innen is meg angol tuner fórumokról is, kipróbáltam többféle beállítást CO stb és én személy szerint arra jutottam ,hogy összességében amire nekem kell és ahogyan és hosszú távon jobb az ahogy én most beállítottam, ennyi. De attól ,hogy valaki máshogy gondol valamit még nem hülye és nem kell lenézni...

¯\_(ツ)_/¯

(#10054) Szinyák válasza pRoject22 (#10053) üzenetére


Szinyák
őstag

Ez igy van mindenki magának kell rá jönni mi éri meg . Én is inkabb vissza tettem alap pbo ra. Hiába ment pbo + 200mhz , semmivel nem volt több fps em . Főleg ha nem nezem osd t észre nem veszed a különbséget . Hőfokban meg in game fogtam ~10 - 15 fokot .. 2k ban ha játszol ugy is a vga lenyeg nekem gsncy mellett meg édes mind1

Szinyák

(#10055) fudi2002 válasza pRoject22 (#10053) üzenetére


fudi2002
veterán

De, pontosan 2x is. Csak ezért reagáltam. Én 1.5 éve pbozok, mindenesetre örülök, hogy Te kiismerted 1-2 nap alatt s mindezt vélénnyé is sikerült megformáznod. :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#10056) pRoject22 válasza fudi2002 (#10055) üzenetére


pRoject22
őstag

Pár hónapja van kint az 5800x, szóval érdekes, hogy 1,5 éve nyomod... :C 2700x-el én is PBO-ztam, ott jobban működött mint 5800x-el.

¯\_(ツ)_/¯

(#10057) MPowerPH válasza Pro!Petya (#10051) üzenetére


MPowerPH
félisten

Biztos. Johet barmi. :K

Nem fogtok 5GHz kozelit kicsiholni a cuccbol 3-5 magon all core OC -val. Mig nalam sima PB -vel, offset -el lazan megvan, vegre.

De toljatok CB 3-5 szalas tesztet all core OC -val, es kiderul. Legjobban az szimulalja a jatekokat.
Nalam neha beragad a DOC, valszeg BIOS bug, es akkor 4600MHz a max. CCX0 -an. Nem gyengen megerezni, foleg palya betolteskor. Nem mind1, hogy ~5GHz,vagy 4.6.
Cserebe all core is ut mindent a cucc, de ez a lap erdeme.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10058) fudi2002 válasza pRoject22 (#10056) üzenetére


fudi2002
veterán

Árulkodó lehet a zen2 topikban az az 1667db hozzászólásom....

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#10059) pRoject22 válasza fudi2002 (#10058) üzenetére


pRoject22
őstag

Oké szia. :DD

¯\_(ツ)_/¯

(#10060) MPowerPH válasza pRoject22 (#10059) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hasznald nyugodtan all core oc val. Te bajod. :N Azert a teljesitmenyert lett volna Intel is, huthetobb, stabilabb, olcsobb, gyorsabb 10 magon. Pont azt a tulajdonsagat dobjatok el a Zen 3 -nak ezzel a hulyeseggel, ami az Intel megoldasai fole emeli.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10061) pRoject22 válasza Szinyák (#10054) üzenetére


pRoject22
őstag

Pár napot én is rászántam több játékkal, meg ugye én hosszú távra vettem a procit, nem akarom kivéreztetni 3 hónap alatt :K

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#10062) MPowerPH válasza pRoject22 (#10061) üzenetére


MPowerPH
félisten

A PB az gyari boost. Nem verezteti ki, specifikacion belul jaratja. Ezen a PBO sem valtoztat, PBO -n belul alulfesszel megy a magasabb boost.
Pont all core OC -val nyirjatok majd ki, mert kap egy durva AVX -es terhelest, es mig a PBO/PB visszaveszi a feszt es az orajelet, addig a csodalatos all core OC addig tartja, amig nem kezd el throttlingolni... Parszor megcsinalod, aztan ott a degradacio.
Nem veletlenul borult itt most par embernek a stabilnak hitt all core OC setupja sem, ahogy nagyobb terhelest kapott a CPU. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10063) 4264adam válasza MPowerPH (#10062) üzenetére


4264adam
veterán

Szia,

Köszönöm írásaidat, beállítottam az alaplapot azokkal

ASUS B550M tuf gaming plus wifi alap bios, csak D.O.C.P aktiválva:


Y-cruncher lefagyott.

LLC: level 4, CPU Telemetry + Auto, 110% terhelés engedélyezés. Ennyit állítottam. PB üzemmód

Végre lefut minden és nincs szörnyű értékek hőfokokban, 99°C sem lett ezzel a beállítással.

Köszönöm :R

(#10064) MPowerPH válasza 4264adam (#10063) üzenetére


MPowerPH
félisten

Orulok, hogy segithettem. :R

Az orajel azert annyi, amennyi, mert a Y-Cruncher AVX -es, igy a PB hogy ovja a CPU health -et, visszaveszi a feszt es az orajelet. Jatekok alatt sokkal magasabb magfrekvenciakat fogsz latni, vagy akar CB 3-5 magos terheles alatt is.
PB, PBO az okos, a CPU health management control alatt van, amit a Scalar -al tudsz minimalisan szabalyozni. Mig az all core OC a legnagyobb gyilkos, ha tullovod a feszt. Ha meg nem, akkor vagy instabil lesz, vagy lassu.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10065) S_x96x_S válasza TXT (#10041) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Es jelenleg melyik a legjobb lap BIOS es VRM szempontjabol nezve,
> ha a “penz nem szamit”?
> v2:
> Jo, azert nyilvan a jozan esz hataran belul ertettem (volna) a “ha a penz nem szamit” dolgot.

nyilván nem vagyunk gondolatolvasók,

de az Anandtech (2021feb) szubjektívan szakmai ajánlata szerint:
Sweet Spot = ASUS ROG Strix B550-F Gaming Wi-Fi
Value Choice = ASRock B550 Phantom Gaming 4/AC
Mini-ITX = GIGABYTE B550I Aorus Pro AX
Money No Object = GIGABYTE X570 Aorus Xtreme
AT : Best AMD Motherboards: February 2021

A Gamernexus (2020dec)
Best All-Around AM4 Motherboards for AMD Ryzen
- MSI B550 A Pro
- Gigabyte B550 Aorus Pro V2

és még lehetne folytatni ..

de objektív összesített top lista nem létezik.

Mottó: "A verseny jó!"

(#10066) 4264adam válasza MPowerPH (#10064) üzenetére


4264adam
veterán

1.25V All Core 4.7Ghz-el használtam 2 hetet. Majd PBO

Játékok alatt ezek mind rendben voltak, de sem a Prime95 sem az Y-cruncher nem futott le.

Ekkor jöttünk együtt rá itt, hogy az ASUS Fmaxer On a PBO beállítás felett fagyást okozott.
Majd jött a felismerés, hogy a PB alap BIos-ban (Load optimized) sem képes menni Y-cruncher-el.

Most született meg, hogy a PB fusson jól.
CPU-z összmag terhelésben 4.5Ghz-en tartja. 100-150 ponttal marad el az All core 4.7Ghz-től.
CPU-z 1 magos terhelés alap pontszámot ad mert 3.6Ghz-re lekapcsol.

CB20 alatt 4.3Ghz-4.5Ghz között vagyunk, 100 ponttal jobb mint az alap PB beállítás. All core 4.6Ghz-től 300 / 4.7Ghz-től 400 ponttal marad le.

Viszont

Stabil a rendszer így, alacsony feszültségeket kap, maximális terhelésen alacsony hőmérsékletek.

Amivel még fogok kísérletezni, hogy a 4.65Ghz milyen feszültségen stabil, persze ha elsőnek Auto-n végig fut az Y-cruncher.

[ Szerkesztve ]

(#10067) MPowerPH válasza 4264adam (#10066) üzenetére


MPowerPH
félisten

"CPU-z 1 magos terhelés alap pontszámot ad mert 3.6Ghz-re lekapcsol."

Ezt mondjuk nem ertem, miert. A CPU-Z egyebkent is egy bena, benchnek sem nevezheto valami, CB20 single core teszt alatt sem megy magas frekvencian?

Don't Tread On Me

(#10068) 4264adam válasza MPowerPH (#10067) üzenetére


4264adam
veterán

nekem a CB20-nál 1 CPU test gomb van. Nézem CB R23-al, csak abban kicsit sokat fut :D

info-->Advanced mod :D

Futás közben:

[ Szerkesztve ]

(#10069) Timer válasza Albigator (#10033) üzenetére


Timer
veterán

"1.225V 4.5 GHz High LLC (full load 1.175V)
Y-Cruncher (1-0) AVX2 alatt pillanatok alatt 94 fokra felkúszik 2 ventis NH-D15-el:"

Ezért van nekem 1.215-re állítva, 4.4-en. Így 90 fok fölé nem megy még ycruncher-el sem, minden másban meg alatta marad. egyébként tényleg kicsit forróbb fejű, mint a 3800X volt, de clock2clock szerintem nagyjából azonosan hűthető.

(#10070) 4264adam válasza Timer (#10069) üzenetére


4264adam
veterán

Nekem is domború talapzat van Dark Rock Pro 4, de ezzel a beállítással 82°C max.

"
LLC: level 4, CPU Telemetry + Auto, 110% terhelés engedélyezés. Ennyit állítottam. PB üzemmód

Végre lefut minden és nincs szörnyű értékek hőfokokban, 99°C sem lett ezzel a beállítással.
Köszönöm"

(#10071) Timer válasza MPowerPH (#10062) üzenetére


Timer
veterán

"Parszor megcsinalod, aztan ott a degradacio."

Ez még mindig ugyanaz a tények nélküli köhögés, ami a 3XXX topikban ment? Mert, ha jól rémlik, konkrét bizonyítékot ott sem adott erre senki, cserébe minden második PBO mászter bedobja, mint all-in érvet.

4264adam: köszi, ránézek majd a PB-ra én is, ha kedvem lesz játszani, most jó nekem ez az alulfeszelt 4.4 AC OC.

[ Szerkesztve ]

(#10072) 4264adam válasza MPowerPH (#10067) üzenetére


4264adam
veterán

Ennyit dob

Egyelőre befejeztem, megyek lakás felújítást számolni :D

[ Szerkesztve ]

(#10073) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

i7 11700K Review.
Intel Core i7-11700K Review: Blasting Off with Rocket Lake (anandtech.com)

Ebből elég nagy shitshow lesz. Nem vártam sokat a Rocket Laketől, de úgy tűnik azt is alulmúlják. Egyvalamit leszámítva: 290W max powerdraw tunning nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#10074) MPowerPH válasza 4264adam (#10068) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megprobalhatod a VCore -nal a negativ offset -et, szepen fokozatosan, monitorozva azt, amig a frekvencia no 3 magos terheles alatt.

Timer: Ha bator vagy, akkor toljad neki. :) En nem hazardirozok egy meg most is beszerezhetetlen statuszban levo processzorral. Egyebkent van ra pelda, lapozzad fel az internetet.
De mondom, nyugodtan probald ki, adj neki 1.3V -ot, es mehet a Prime AVX par orat. A thermal limitet meg kapcsold ki, mert ugy csalas, leven az durvan megnyesne a teljesitmenyt sima PB -hez kepest is.
4264adam az egyik elo pelda, stabilnak hitt magas frekis all core setupja megfurdott Y-Cruncher alatt, hiaba tunt jatekok alatt stabilnak, rohadtul nem volt az. Az meg egy combosabb encoding -al er fel kb.
Egyebkent ez fizika. Nekem mar doglott meg procim, mert raengedtem olyan dolgot olyan feszen, amit nem lett volna szabad.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10075) 4264adam válasza MPowerPH (#10074) üzenetére


4264adam
veterán

Már félek tőle Uram :R

Most lett stabil ugyan, de eddig amikor próbáltam már a legkisebb offsettel sem volt képes bootol-ni. Nekem nincs Bios reset gomb, mindig elemkivétellel kellett vissza indítani. Ekkora CPU hűtő mellett persze ez próbatétel.

Persze hajt a kíváncsiság.

[ Szerkesztve ]

(#10076) MPowerPH válasza 4264adam (#10075) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincs CMOS Clear pin -ed?

Don't Tread On Me

(#10077) 4264adam válasza MPowerPH (#10076) üzenetére


4264adam
veterán

Igazad van, van nekem. veszem elő az Arduino vezetékeket, vagy kapcsolóra rakom.

[ Szerkesztve ]

(#10078) MPowerPH válasza 4264adam (#10077) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a legegyszerubb. :K Nem kell turkalni bent a lapnal. En is meguntam a Toma -val.

Don't Tread On Me

(#10079) Albigator válasza Timer (#10069) üzenetére


Albigator
őstag

Igen nekem a 90 fok fölötti hőfok nagyon nem szimpi.

De pont egy i3-8145U procis laptopon néztem meg imént a GTA 3-at nosztalgiából. Pillanatok alatt volt 95-97 fokos max hőmérséklet is. ;] Tudom persze noti, meg más proci, hűtés stb de azért durva h ilyen hőfokokat produkáltam nudli terheléssel.

(#10070) 4264adam

Tied 5600X, ami más tészta. 5800X ugyanazon a kis felületen adja át +2mag 4 szál hőjét. Több amper, nagyobb fogyasztás ugye.
Ja és igen, ugye a tied most nem all core OC beállítás. Nálunk is visszavenné magát a proci, nem 4.4-4.5 GHz-en futna AVX terhelésen 1.2V-al.

[ Szerkesztve ]

(#10080) PuMbA válasza Albigator (#10079) üzenetére


PuMbA
titán

5800X-nél is az a jó, hogy a választás meg van. Le lehet Eco mode-dal 65W-ra TDP-zni csak 4% teljesítmény eséssel és akkor gyerekjáték hűteni :)

[ Szerkesztve ]

(#10081) Albigator válasza PuMbA (#10080) üzenetére


Albigator
őstag

Az lehet. Én PPT:140 TDC:95 EDC:140 limiteket adtam meg.
Úgyhogy ha elengedném menné 140W fölé is.. ;]

(#10082) PuMbA válasza Albigator (#10081) üzenetére


PuMbA
titán

Az viszont tényleg poén, hogy a legkönnyebben az 5900X és 5950X 65W TDP-re lenyomva hűthető, mert ott 2 CCD adja le ugyanazt a hőt :D 4000Ft-os hűtővel lehűtenéd simán.

[ Szerkesztve ]

(#10083) Pro!Petya válasza MPowerPH (#10057) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Jah hogy te az 5950X-et PB-vel akarod mérni az allcore 5800X-hez.. :DDD
Azt hittem úgy hasonlítjuk hogy értelme is legyen, mondjuk saját kategorián belül, de legyen.
Na akkor mennyi is annyi .....,alaphangon +200MHz difi ha csak a PB-vel nézem akkor az úgy CB23-nál az 5800X ~4550-et megy, akkor az nálad olyan jó 4750 körül kéne mennie.
Akkor tessék:

Nem érek semmit a 3-5 szálas mérésekkel hiába szépek CB-ben, mert pl csak a BFV multi az összes szálat használja és overall 50+% a kihasználtág ,így meg messze beesik a pár szálas 4850 alá , ahol az allcore oc míg vígan elvan. ( 5800X-nél 4850 a max alap PB-nél, mint nálad az 5000 vagy 5050)
Szval ha akarnánk se tudnánk kihozni default 5Ghz-et az 5800X-ből. Csak PBO v Curve.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#10084) MPowerPH válasza Pro!Petya (#10083) üzenetére


MPowerPH
félisten

A PBO ugyan az, mint a PB, ha nem nyulsz a limitekhez... Adsz neki freq. boost -ot, meg CO -t, es mindjart ugyan ott van az orajel.
A 4850MHz -t nem tud a CPU -d stabilan, ezt mar kitargyaltuk... Az enyem sem, pedig mint mutattam, 1CCD -s uzemmodban majd 1V alatt megy 4.5 -ot.(persze az sem stabil...)

4750 -et sehogy sem fog menni all core terhelesen az enyem. 8 magon lazan tudja. CB23 egy bench, pont ugy, ahogy a TS is, amit stab tesztre hasznaltok. Egyik sem arra valo, mert 3 kattintassal BSOD -ot kapsz ezzel az all core setuppal, ahogy kap egy AVX -es terhelest.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10085) Pro!Petya válasza MPowerPH (#10084) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Pont ez a lényeg akkor az már nem PB, hanem PBO. :U
Most mire mondod hogy nem megy 4850MHz-et?? :F de megy.
Ennyi az alapboost PB-vel, 1 szálon vagy akár 3-4 szálon is megy ennyivel, efölött kezdi szépen visszavenni egészen 4550-ig ha minden szál dolgozik CB23-nál.
AVX meg 4400-4350-ig csökkenti. Én is bedobtam hogy 1v-al megy 4500-at cb alatt és?
De most már nem egészen értem hova akarsz kilyukadni...
Azt mondtad dobjunk bármit all core azt te megeszed sima PB-vel! (nem PBO.)

TS-t meg ne hasonlítsd már a CB-hez!
Míg a TS vagy TS Extreme majd kiaknázza maximálisan a gpu-t addig a CB épp csak cirógatja a CPU-t.
Nagyon nagyon messze van a kettő egymástól kategóriáján belül.
Már múltkor leírtam neked a másik topikban mikor nem értetted miért kapsz alacsonyabb órajelet 4K gaming alatt mint a sima TS-nél, ezért használd a TSE-t.
Nem tudom hogy követed a topikot,hogy az jött le hogy én a CB-t stabilitás tesztre használom :F vagy esetleg valaha is ajánlottam volna ... sőt. na mindegy
Egy P95 max pow. megfektetné ezt a setup-ot, de mégsem teszi mert nem azzal játszom.
Nem tűnt volna fel, nem nekem vannak gondjaim itt a topikban a setupommal mert én ahhoz lőttem be amire használva is van, mindez 0 issue mellett.
Biosban így is fullon van a user profil + (még usb) szval arra használom és olyan módon amire éppen kell. :U ;)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#10086) MPowerPH válasza Pro!Petya (#10085) üzenetére


MPowerPH
félisten

PB es PBO kozott leirtam a kulonbseget. Ha nem nyulsz hozza a limitekhez, akkor nincs nagy kulonbseg, 1x Scalar, 0 freq. boost, es CO off, ez a PB -vel lesz egyenlo. PBO -rol akkor beszelunk, amikor ezekbe belenyulnak. Scalar -al lehetne elvileg csak rontani a chip health -en, de itt mar azzal sem. PBO ugyan ugy visszavesz, es nem nyirja ki a cuccot. Annyi, hogy mivel durvan befolyasolni lehet a boost -ot, itt mar siman tudsz instabilitast eloidezni.
Mivel all core OC -nal nalad sincsen limit, igy az kapasbol rosszabb. Gondod azert nincs, mert csak jatszol egy egyebkent tok instabil beallitassal.

Nem P95 -re gondoltam, hanem eleg egy Y-Cruncher, vagy egy encoding is kivag par perc utan. Ez is megfektetne. Magyaran, itt az, aki all core OC -val tolja, annak senkinek nem stabil a beallitasa. :) Olyat meg nem illik ajanlani, ami nem stabil.

Gaming alatt pedig PBO fog jobban mukodni, mert nincs olyan jatek, ahol elofordul, hogy az osszes magon 100% -os a terheles(ekkor jonne a BSOD az osszes all core OC -s setuposnak), igy az eletben nem fogsz olyat latni, hogy minden mag egyszerre 4750 meg 4850 -en megy. Tehat ilyen helyzetben nagyon mind1, melyiket hasznalod. Mig vannak esetek, amikor 1-2-3 szalon a terheles felugrik 100% kozelebe, es ilyenkor a PB/PBO -val ott lesz az 5GHz. Tudom, sokak szerint folosleges... En igy vagyok az instabil beallitasokkal. Es eleg nagy blodsegnek tartom, hogy az van javasolva par ember altal folyamat itt is.

PB/PBO -val van egy stabil beallitasod, nem kell profilokat cserelni a BIOS -ban. Nekem is megy a Cinebench 4850/4750 -en all core, de max villogni lehetne vele, mert egy AVX encoding 3 perc alatt hazavagja.

Instabilitas egyedul a sok bugos AGESA vagy BIOS miatt jelentkezett. Tudtommal mar a tobbsegnel megoldodott minden problema.

Egyebkent TSE -t hasznaltam, pont ma egy 6800XT -vel. 4k gaming kifagy 2550MHz folott 2s alatt, a TS Extreme meg megy 2650 -el is.... Nem stabilitas teszt, de mar irtam akkor is. 3090 kb. 120MHz -vel magasabb orajelen jart a TS Extreme -ben, mint sima 4k gaming alatt, mert a 3DMark -ban annyira alacsony volt a terheles, hogy vagy 70W megmaradt a TDP limitbol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10087) MPowerPH válasza MPowerPH (#10086) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak arra akartam affektalni, hogy nem tudsz olyan helyzetet mondani, ahol az all core OC setupod gyorsabb lenne. Tulajdonkeppen mindenhol lassabb lesz. Ahol gyorsabb lenne, ott BSOD -ot kapsz, mert nem birna azt az orajelet tartani akkora terhelesen.
A 3-5/6 szalas meres pedig nagyon is realis, mert a jatekok tobbsege meg mindig ennyit hasznal. BF az egyik, ami durvabban terheli mind a 8 szalat, meg meg egy par cim van ez mellett, de az 1 kezemen megszamolhato.

Es meg a margora, amit lattok, az nem mindig valos. Van egy olyan mezo, hogy Power Reporting Deviation. Az alaplapi BIOS -ok pont ezzel jatszanak nagyon szepen, sokszor nem realis fogyasztasi adatot latsz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10088) 4264adam válasza MPowerPH (#10087) üzenetére


4264adam
veterán

De mindezeket egy y-cruncher screenshot bizonyítaná az all coret hogy ment mint az én esetemben PB-vél Azokat nem látom linkelve ide

CB nekem is okes volt mindig . Prime95 y-cruncher instabil

[ Szerkesztve ]

(#10089) Pro!Petya válasza MPowerPH (#10086) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Szerintem te egyszerűen vagy nem olvasod el amit ír neked az ember vagy csak szimplán figyelmenkívűl hagyod és mondod tovább a magadét.
Egyszerűen nem tudom hova tenni ezt az oktatósdi mesedélutánt a nyílvánvaló dolgokról.
De figyelj ahogy érzed jobb kint mint bent. :DDD
Csak hogy megnyugtassalak , annyira instabil az allcore Oc-m hogy frankón még a gép is megbillent itt mellettem :C
Annyi mindenre kéne reflektálnom hogy..., áhh hallod nem nem megyek bele.
Élj abba a tudatba akkor hogy mi full instabilan használjuk a gépet csak mert "allcore OC" , ha neked ettől jobb.
Mégse nekem térdelget le a kimaxolt konfigom a gyártói spec alatt vagy ilyen olyan OC mellett. ;]
VGA-val meg fáradj át akkor a másik topikba úgy hogy csinálj 4K gaming alatt is meg TSE alatt is egy egy képet az osd-ről ,persze mindegyik mellé kimaxolt gpu-z chartot is dobj.
Nem kerek nekem az a story sem ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#10090) MPowerPH válasza 4264adam (#10088) üzenetére


MPowerPH
félisten

En megertem azt is, ha csak jatszik az ember... :N De szvsz ezek instabil beallitasok olyan orajelen es feszen, amit a CPU egyebkent rohadtul nem tud.
AMD -vel ez megteheto, bar meg az okaval nem vagyok tisztaban. Intelnel az ilyenek buntettek egy ido utan, meg alacsony terhelesen is. Csak CB stabil setuppal ott nem alltal neki gamelni, mert crashelt.

Don't Tread On Me

(#10091) MPowerPH válasza Pro!Petya (#10089) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, nem neked. Ellenben megvolt az oka annak is. Ugyan az, mint nalad, csak all core OC -nal ez nem bukik ki idle state -ekben, mert a feszultseg tartomany ott nem valtozik dinamikusan.
Es azert volt restart, mert egy szimpla bug miatt meg 8 magos terhelesen is 4900MHz -n futott. Es a CPU nem tudott annyit.
Ez azota mar rendben van, es meg csak OC sincs.

Ahogy nezem, paran, akik tenyleg latjak a cucc mukodeset, es nem csak jatszanak a geppel, mi vagyunk a hulyek. Fudi, enigma is mindig le volt szolva. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10092) pRoject22 válasza Pro!Petya (#10089) üzenetére


pRoject22
őstag

Ezt a " terheljed AVX-el 2 napot " én sem értem, miért tenném? 4650-en vagyok 1.250-el és csak játékra használom, kipróbáltam kb 15 féle játékkal és tökéletesen megy 50 fok körül, PB-vel meg PBO-val pedig nincs több fps-em viszont többet fogyaszt és jobban melegszik.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#10093) MPowerPH válasza pRoject22 (#10092) üzenetére


MPowerPH
félisten

Senki nem mondta, hogy terheljed. De valaki hasznalja is a gepet, es azoknal a jatekra beallitott instabil valamitek az nem mukodik.
Te meg azert teszed, mert jonne a BSOD.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10094) pRoject22 válasza MPowerPH (#10093) üzenetére


pRoject22
őstag

De most akkor aki játékra vette és csak játszik rajta akkor az nem is használja a gépet és ezért egy gyökér? :F

Nem értem én ezt az énközpontú logikát, nekem segítettél pár dolgoban amit köszönök szépen de attól, hogy miután én kiteszteltem magamnak és nem úgy látom mint te még szerintem nem vagyok félnadrág...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#10095) MPowerPH válasza pRoject22 (#10094) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, bar en meg olyat sem irtam le, hogy gyoker. Annyit irtam, hogy szepek ezek az all core OC eredmenyek, csak nem stabilak, annyi.
End of story.

Jatekban azert tunnek stabilnak, mert nincs terheles. Azt is irtam mar, hogy hiaba monitorozzatok a core clock -ot, es az hiaba irjatok, hogy all core -on teker a proci 4850 -en, mert nem megy annyin. Joforman 8 magos kihasznaltsagnal is max. 3300-3500 -on megy, kivetel akkor, amikor egy-egy folyamat jobban megterheli az adott szalat. Ilyenkor lathatsz a beallitott fekvencianak megfelelo erteket.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10096) pRoject22 válasza MPowerPH (#10095) üzenetére


pRoject22
őstag

Nézd meg ezt is azért.

[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#10097) MPowerPH válasza pRoject22 (#10096) üzenetére


MPowerPH
félisten

En csinaltam hasonlo teszteket, nalam nem igy nez ki, de ha gondolod en is leirom egy ilyen hsz -ben, ha lesz idom, es megjon a 3090 -em.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10098) sfknasty


sfknasty
aktív tag

Mondjuk én azt vitatnám,hogy a PBO többet fogyaszt,mint az All core OC.Max terhelésen több a fogyasztása.De ha a idle állapotot is nézünk,akkor egy All core OC fogyasztása többre jön ki,mint a PBO.

(#10099) pRoject22 válasza sfknasty (#10098) üzenetére


pRoject22
őstag

Én próbáltam többféle PBO beállítást többféle CO limittel, pl CB20 alatt 85 fokra is felmegy a hőfok miközben allcore OC-val picit alulfeszelve 70-75 fok maximum és a pontszám is jóval több, mondjuk pont a fogyasztás nem érdekel, az jobban érdekel ,hogy ha nincs teljesítménytöbblet akkor ne hajtsam szét 80 fokon a CPU-t.

De ezeket a köröket is lefutottuk már, olyan mintha más hardvereket tesztelnénk annyira más a véleményünk erről...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#10100) pRoject22 válasza MPowerPH (#10097) üzenetére


pRoject22
őstag

Szerintem elég jól össze foglalja a srác a dolgot, az jogos, hogy nem a legújabb AGESA updattel.

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.