Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) PuMbA válasza PuMbA (#9449) üzenetére


PuMbA
titán

Teljesen alapbeállítású 5600X, csak az XMP profilt lőttem be a BIOS-ban. AVX utasításokat engedélyezve készült a teszt:

[ Szerkesztve ]

(#9452) MPowerPH válasza PuMbA (#9449) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az kb. realis is. PB az Nalad is aktiv, nem? All core nekem most le van korlatozva 1.18V -ra a core fesz, es hagytam 4.5GHz -n.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9453) PuMbA válasza MPowerPH (#9452) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, csak annyit, hogy minden alapbeállítás :) ASUS B550 lapom van.

[ Szerkesztve ]

(#9454) MPowerPH válasza PuMbA (#9453) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elvileg akkor a PB aktiv.

Don't Tread On Me

(#9455) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

500-as Chipsettel spéci USB-s problémák ..
az AMD vizsgálja ..
https://videocardz.com/newz/amd-admits-there-are-problems-with-usb-devices-on-500-series-motherboards

" A system equipped with a high-end GPU based on a PCIe Gen4 interface in addition to a VR headset (which relies on high-power USB connections), can easily lead to USB devices disconnect.

Workarounds have been suggested, such as reducing the PCI Gen4 to Gen3 or by disabling the “C-States” in BIOS. However many users have reported that those do not solve the problem, but rather reduce the frequency on which they are experienced.

The root cause of the intermittent USB connectivity issues is unknown. AMD is likely to collect more data and hopefully provide a fix in the future AGESA firmware.

...."


"
AMD is aware of reports that a small number of users are experiencing intermittent USB connectivity issues reported on 500 Series chipsets. We have been analyzing the root cause and at this time, we would like to request the community’s assistance with a small selection of additional hardware configurations. Over the next few days, some r/Amd users may be contacted directly by an AMD representative (u/AMDOfficial) via Reddit’s PM system with a request for more information.
This request may include detailed hardware configurations, steps to reproduce the issue, specific logs, and other system information pertinent to verifying our development efforts. We will provide an update when we have more details to share. Customers facing issues are always encouraged to raise an Online Service Request with AMD customer support; this enables us to find correlations and compare notes across support claims.
— AMD Official Account on Reddit"

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#9456) PuMbA válasza MPowerPH (#9454) üzenetére


PuMbA
titán

Amit nem értek még, hogy mi a különbség a 2 féle CPU hőmérséklet között és melyik fontosabb. A CPU diode és CPU package azok 1-2 fokon belül együtt mozognak és 5-10 fok többletet mutatnak a sima CPU hőfokhoz képest. Az alaplap BIOS-ában 70 foknál már 100% CPU ventit adtam meg és a képemen jól látszik, hogy 68 foknál még csak 930 RPM-mel pörög az 1800RPM-et tudó CPU ventim, tehát az alaplap biztos az alacsonyabb hőfokot veszi figyelembe, amikor a venti RPM-et meghatározza.

[ Szerkesztve ]

(#9457) Timer


Timer
veterán

Mivel elég sokan szeretnének váltani 3800X-ről, ahogy olvasom, megosztanék néhány tesztet, ami elősegítheti, vagy épp gátolhatja a váltást, kinek mi! ;) A 3800X-et 4.2-re fixált allcore módban használtam kábé 1 évig, 1.21250 vcore mellett, mert a csendes működés és jó hűthetőség volt számomra az elsődleges, ahogyan az 5800X esetében is. A 3800X mérések még a régi, előző szériához készült BIOS verzióval készültek, az 5800X-hez már telepítettem a legfrissebbet, és úgy mértem. Első körben ugyanazokat a beállításokat ejtettem meg az új proci esetében is, hogy látszódjon, mi a helyzet azonos órajelen, azonos vcore mellett, azonos memóriával és beállításokkal. Eredményt lásd alább, látszik a 3800X mérésem is multicore tesztnél:

Néztem az új processzorral egy 4.6 GHz@1.26 vcore verziót is, igazából ehhez az órajelhez elég 1.23 vége is, a CB pontszámok alapján szépen engedtem lefelé, 1.23 alá bemenve már csökkent a pontszám. De nézzük, mit gurít 4.6-on!

Végül, mivel ez full 100 százalék terhelésen még mindig hangosabban volt hűthető, mint szerettem volna, elindultam lefelé, órajelben és feszültségben is. Az a paradox helyzet állt elő, hogy végül (és ezt szintén számos alkalommal teszteltem, CB23 single és multi méréseket is szisztematikusan ismételve) a 4.5 GHz már 1.2125 vcore mellett összejött (igen, ennyin 4.2-őt tudott a 3800X) és stabil, de a próbaként ódaszúrt 1.26 @ 4.4 sem emelt a pontszámokon. Kvázi ez véglegesnek tekinthető az én kockám esetében, nekem nem éri meg a plusz vcore-t az a 100 Mhz. Érdekes, hogy 1.2-őn is futnak a tesztek hiba nélkül, de ott veszít a teljesítményből, 1.20800 körül jön vissza a kraft, a drop miatt emeltem még egy picit rajta.

Egyéb tapasztalatok. A magasabb órajel ellenére nagyjából ugyanazok a hőfokok tapasztalhatók mindkét proci esetében. A B450-F Gaming / 4 memóriamodul kombináció miatt itt sem sikerült az eredetileg 3600CL16-os Gksill Neókat XMP-n járatni, de a 3200 CL16 stabil 1.35 mellett (1.33-on is úgy tűnik, de jobb a békesség, inkább adok neki kraftot). A korábbi, hosszú POST a jelek szerint megmaradt a proci váltással is, ugyanúgy 4-5 másodperces VGA üvöltésem van, de nem lehet minden tökéletes. Megérte a váltás? Jó ég tudja. Mintha egynémely programom stabilabban futna a korábbinál (Luminar 4), de ez még eléggé friss tapasztalás, majd két hét múlva megmondom.

Végül, csak a rend kedvéért két CBR15 kép is a váltás hatásáról, szintén C2C (bár a 3800X-et valamiért 4.3-nak látta a 4.2 helyett, jó ég tudja, miért)! ;)

Illetve, egy MC és SC mérés 4.5-ön (látszódnak a 3800X illetve 3600-as mérések is):

[ Szerkesztve ]

(#9458) PuMbA válasza Timer (#9457) üzenetére


PuMbA
titán

Hogyhogy all-core-ozol? Mert nem játékra használod főként a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#9459) Timer válasza PuMbA (#9458) üzenetére


Timer
veterán

Egyrészt azért. Másrészt, mert a hőmérséklet tüskékből adódó ventilátor pörgéseket nem tudtam érdemben kiszedni a mindennapos működésből, az 1600X-től kezdve (1600X >> 3600 >> 3800X >> 5800X vonalat jártam be, Enermax Liqmax 240-es hűtéssel végig) mind a mai napig. Offset nem játszik, mert instabilitással szembesül miatta sok ember (idle restartoknál szerintem az egyik alapvető ok, hogy alá nyal a rendszer a minimálisan szükséges vcore-nak az offset miatt), a ventilátor profil módosítása meg részmegoldás, mert ha magasra van húzva a limit, és csökkentve van a spin up time (hogy egy egyszerű pár másodperces JPG konverzió miatt ne legyen ventilátor whooooppp), akkor egy valódi, erős 100%-os terhelés miatt úgy ver be a 85-88 fokba a rendszer, mint a huzat! Mire a hűtés észhez tár, már a felső tartományokban van a processzor, nekem ez nem szimpatikus így.

Allcore OC esetén nyilván veszítek valamelyest játékok alatt (ez 3800X esetében singlecore tekintetében 5-8 százalék volt a legrosszabb esetben, multicoreban viszont jobb így az eredmény!), cserébe kiszámíthatóbb hűtési profilt állíthatok be, és még valóban durva terhelés esetén sem nyal 72-75 fok fölé a rendszer, például egy másfél-két órás video encode vagy batch képfeldolgozás esetén sem. Teszi mindezt gyakorlatilag néma csendben a mindennapokban, és erős terhelés mellett is elviselhető a zaj.

Szóval, a linkelt eredményeknél jobb számok és nagyobb különbség is elérhető, de az allcore miatt könnyebb mérni az azonos feltételek miatt (PBO-nál ezer dolog befolyásol mindent). A memóriákhoz ráadásul nem is nyúltam, azzal elvileg szintén lehet nyerni az 5000-es sorozat mellett.

[ Szerkesztve ]

(#9460) PuMbA válasza Timer (#9459) üzenetére


PuMbA
titán

Értelek. Nem tudom, Zen 3-nál talán már nincsenek nagy hőfok ugrások, mint Zen 2-nél. Zen 2 nem volt nekem sose. 35-ről 500RPM ventiről felugrik erős terhelés esetén 55-63-ra nekem, de a venti hamar utánamegy 1000RPM-mel és 65-68 körül megáll :) Ha még meredekebbre állítanám a ventit, akkor még kevesebbre menne fel, de én is a csendességet részesítem előnyben. Nekem nem vízhűtésem van, csak sima lég.

[ Szerkesztve ]

(#9461) jokeph válasza PuMbA (#9460) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én nem érzékelek "hőtüskéket", teljesen "Intelesen" viselkedik, nem úgy mint a 3600X-nél. :D
A CPU hűtőm nagyon csendes, a ház ventijei is hangosabbak. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9462) RECSKA


RECSKA
veterán

Nalam 5600x - > 5800X majdnem 6 fok kulonbseg.

Pbo, scalar 1x, nincs CO... +200MHz

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#9463) Timer


Timer
veterán

Nem tudom, nálam az alap PBO működés úgy indult, hogy odaszúrt neki 1.5V-ot... azt hittem, rosszul látok. Értem én, hogy az csak egyszálas, többszálnál visszaveszi. Ja, csak közben fűt, és ugrál. Valahogy jobb ez így, már megszoktam.

(#9464) AtHoS válasza AtHoS (#9244) üzenetére


AtHoS
nagyúr

5-8 magon max. BOOST...érdekes lesz ez [link]

read-only mode on the forum

(#9465) PuMbA válasza Timer (#9463) üzenetére


PuMbA
titán

PBO-t miért kapcsoltad be? :) Zen 3 más architektúra, mint a nem teljesen kiforrott Zen 2, nem érvényesek ugyanazok a szabályok rá. PBO nélkül is szépen boostolnak. Sosem szabad két különböző architektúrát ugyanúgy kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#9466) MPowerPH válasza AtHoS (#9464) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem belevau, de ezt most is tudja a CPU... Probald ki. :)

Meg 6 magos terhelesnel is tartja az 5GHz -t, 7 magnal meg a 4.9GHz -t. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9467) AtHoS válasza MPowerPH (#9466) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az lehet, ennyire nem merültem bele...eddig :DDD

szerk.

Nem tudom mit mókol a CTR PX-ben, de P2-ig elvileg alap beállítások vannak, ami alátámasztja amit írsz :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9468) fudi2002 válasza MPowerPH (#9466) üzenetére


fudi2002
veterán

Egy elnézést kéréssel tartozol Alpinak...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9469) MPowerPH válasza fudi2002 (#9468) üzenetére


MPowerPH
félisten

8 magon nem megy 5GHz -t... 4850 -re droppol, es 1.32V -ra. Mar 7 magon sem...

Tovabba a CTR es a Ryzen Masters is az effective clock -ot mutatja, ami jatekok alatt soha nem lesz 5GHz all core, hiaba irja azt a HWInfo a sima clock -ra.

Szoval tovabbra sem, es ott is bebizonyosodott, hogy az a proci nem megy 5GHz -t, csak kikapcsolt SMT -vel, CB alatt. Ratolnek egy encodingot, gondolom megcsuklana. Egyebkent SMT on -al 4850 -et irt, amivel tudja a CB -t futattni. Ez meg megegyezik azzal, amit nalam is megcsinal automatan.
Ezt maga a forumtars irta le.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9470) Timer válasza PuMbA (#9465) üzenetére


Timer
veterán

Mert alapból be van? :) ASUS deszkán tudtommal nincs olyan opció, hogy csak PB, és nem PBO, de javítsatok ki. Cserébe vagy hat helyen kellett kikapcsolni, imádnivaló.
Közben van fejlemény: y-cruncher-t nem bírja a vas, az AVX-nél elhasal. Érdekes, hogy rommá teszteltem az elmúlt két napban, minden szépen futott, kivéve a tetves Luminar-t. Nézem a logot, cache_hierarchy_error. Hátmiaf@sz. Futtatok y-crunchert, és az AVX teszt első másodpercében reboot. Feszt növelek, szintén. Kikapcsoltam az IF manuál órajel felezést és átraktam autóra egy reddit komment nyomán, itt már futott 8-10 másodpercet, de megint restart. Bevált recept alapján csökkentettem az órajelet egy százassal 4.4-re, így fut, de rohadt meleg, nem erőltetem ma már, holnap állítok egy full fordulatos hűtést kézzel, és ráengedem. Fakkje, 3800X-nél ilyen biza nem volt. Furcsa is volt, hogy ugyanazzal a vcore-ral ennyivel többet megy ugyanolyan gyártástech mellett.

[ Szerkesztve ]

(#9471) PuMbA válasza Timer (#9470) üzenetére


PuMbA
titán

Alapból nincs bekapcsolva a PBO, mert PBO Auto = PBO kikapcsolva = gyári boost. Nálam is így nincsenek 70 fok feletti hőmérséklet felszaladások :) Nekem Asus B550 alaplap van, 1.2.0.0 Agesaval. Ez a végleges Zen 3 BIOS. 1,5V-ot sose láttam.

[ Szerkesztve ]

(#9472) Timer válasza PuMbA (#9471) üzenetére


Timer
veterán

Nademilyen deszka van Nálad? Nálam az Ánusz full alapból (reset defaults után) UEFI alatt szúrt neki oda 1.5-öt, le is fotóztam.

[ Szerkesztve ]

(#9473) MPowerPH válasza Timer (#9472) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az normalis... Idle 1.5V. Semmi baja nem lesz. Ahigy no a terhekes, ugy veszi majd vissza.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9474) Timer válasza MPowerPH (#9473) üzenetére


Timer
veterán

Értem én, el ne kezdjétek magyarázni, mint az első ryzen topik óta minden héten többször, mert tökön szúrom magam. Nem azzal van a gond, hogy mennyit szúr oda, az egy technikai információ, pont nem érdekelne, ha ezzel egyidőben ne ugrana mondjuk egy redva böngésző nyitásra 20 fokot a CPU dióda. Erre írtam, hogy az ilyet csak úgy tudod kezelni, ha a spin up time-ot lassúra, vagy a ventilátor görbét meg magasra állítod, de mindkettőnek az a hátránya, hogy ha mondjuk kap egy ycruncher-t, akkor mire észbe kap a hűtés, az első AVX-et is használó teszt már (sorban a második 1-6-0 esetén) 90 fok fölött fog járni. Futtatott egyébként valaki PBO default beállítások mellett ycrunchert 5800X-en, mert én rá sem mernk indítani, alulfeszelve, allcore OC esetén is épphogy elég hozzá a hűtésem.

[ Szerkesztve ]

(#9475) MPowerPH válasza Timer (#9474) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, en 5950X -et is megrugattam Y-Cruncher -el. Prime helyett inkabb azt hasznalom.

Nem tudod mas homerseklet ertekre beallitani a CPU huto ventit?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9476) Timer válasza MPowerPH (#9475) üzenetére


Timer
veterán

De, csak semmi értelme nincs, mert a kis felület miatt maximum azt érem el vele, hogy megfő a hűtő alatt. A nulla celsiustól full gang és a szolídan adalékolt 40-95%-ig terjedő venti profil között áűtlagban van 7-8 fok különbség, az is jellemzően a közép tartományban. Ezért van az, hogy abban az időszakban, amiben a legtöbbször használom, csendben van a gép, és ezért áldozok a teljesítményből. Amikor meg kell a kraft, nyugodt szívvel oda merem neki engedni, mert tudom, hogy nem fog 73-73 fok fölé menni még nyári melegben sem, akkor se, ha órákat dolgoztatom. Az AVX terhelés az más, az így is fellövi kilencven fok alá, de nem nyúzom kráncsörrel, de arra vitán felül jó, hogy kiderítse, ha vlaami gond van, troubleshoothoz viszont úgyis max hűtőteljesítményt állítok a biztonság kedvéért. Mondjuk így is fogtam a karosszéket, mert 89 fokig felmászott 2 percre, de stabil volt, lefutott két kör, ennél tovább kár nyüstölni. A 3800X ugyanebben a szituban sem ment 85 fok fölé, ha jól emlékszem, de azt is egyszer futtattam meg így, hogy lássam, stabil-e, soha többet. Egy CB vagy bármi más értelmes alkalmazás a közelébe sem tudta tolni a hőfokot ennek, szóval ha ide elég a vcore, akkor bárhova. Magyarán, maradtam 4.4 és 1.2125-ön, ez így nekem megfelel, aztán majd ha lesz néhány újabb UEFI verzió, próbaként ránézek még a PB-re is, hátha... Meg, talán majd kap egyszer nagyobb hűtést is a rendszer, de azért vicc, hogy egy 240-es AiO mellett ezen kell gondolkodni! :P :U

[ Szerkesztve ]

(#9477) Thrawn válasza Timer (#9476) üzenetére


Thrawn
félisten

"a kis felület miatt maximum azt érem el vele, hogy megfő a hűtő alatt"
Nem tud megfőni, azért van benne védelem.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9478) Timer válasza Thrawn (#9477) üzenetére


Timer
veterán

Oké, tudom, direkt túlzás volt. Akkor sem feltétlenül érdemes tmax környékén járatni, szvsz.

(#9479) Danex válasza Timer (#9476) üzenetére


Danex
addikt

Pont egy aio mellett nem fő el mikor a víznek több perc mire teljesen stagnál maxra a hőmérséklet.

De ha ennyire zavar miért nem külön vezerled a pumpat és a ventilatorokat?

Nálam a pumpa van a közvetlen CPU tempre kötve a ventilátorok meg az elmúlt 3-5s átlag hőmérsékletére

(#9480) Timer válasza Danex (#9479) üzenetére


Timer
veterán

Nálam is külön van vezérelve. A pumpa maxon megy mindig, a ventilátorok pedig külön a CPU hőmérsékletéhez, 3.8-as spinuppal, így az ilyen "megnyitok egy böngészőt" típusú pár pillantásnyi terhelések nem triggerelik.

(#9481) PuMbA válasza Timer (#9480) üzenetére


PuMbA
titán

Érdekes amiket írsz. Abban igazad van, hogy nálam is ugrik 15 fokot, 35-ről 50-re, ha megnyitok egy böngészőt, de ez csak annyit csinál nálam, hogy 500RPM-ről felpörög a venti 650RPM-re. Hangban semmit se veszek észre. Mint írtam egy 11 000 Ft-os Arctic Freezer 34 CO hűtőm van, tehát a te vízhűtésednél rosszabb. Aida 64-gyel, ha ráindítok egy teljes AVX terhelést a procira, akkor ugyanez történik, de lassan felkúszik a venti 900RPM-re, ami még mindig halk nekem 1m-ről, miközben a hőfok sose lépi át a 68-at. Azt tudom elképzelni, hogy rosszul fekszik rá a procira a vízhűtőd talpa vagy az alaplapod rosszul kezel valamit, mert ugye B450 csak beta-n támogatja a Zen 3-at, nem hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#9482) Timer válasza PuMbA (#9481) üzenetére


Timer
veterán

Passz, ez a víz szerintem egy picit sem jobb, mint egy normálisabb léghűtő. Amit lehet, kihoztam belőle, mert noiseblocker eloop-ot raktam a radira, és kryonauttal pasztázok. Ugyanígy viselkedett a rendszer már 3600-zal is, 3800X mellett szintén, szóval ha rosszul fekszik fel, akkor folymatosan rosszul rakom vissza két éve! ;) Azért ennek az esélyét kizárnám, elég gyakran rakok össze gépeket szakmámból kifolyólag.

[ Szerkesztve ]

(#9483) duo


duo
őstag

sziasztok! ryzen 2700-rol váltanék. még nincs eldöntve h 3700X vagy 5600x.
deszka: asrock fatality b450i, es van 2x16gb g.skill aegis.3200.
igazabol nincs olyan nagy nyomas, de ezt a konfigot kimaxolnam, es aztan nem koltenek ra tobbet.

Érdekelne továbbá melyik
a kevésbé melegedő proci ezek közül?
Érdekelne továbbá az emergiagazdálkodasuk is: mennyit kér pl idle egyik vs másik.
köszönöm!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#9484) fudi2002 válasza Timer (#9482) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha nagyon nincs más, akkor lehet azt beállítani hogy a ventigörbe nem a proci hőfokhoz igazodjon, hanem a vrm hőmérséklethez.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9485) Timer válasza fudi2002 (#9484) üzenetére


Timer
veterán

Az is egy jó tipp, ezzel lehet, teszek egy próbát, bár mintha már tettem volna régebben, és akkor az volt a gond ,hogy a VRM meg lassabban melegedett a CPU mellegedéséhez képest, így összességében megint csak túl magasra szöktek a hőfokok, bár a gép halk volt. Na sebaj, majd lesz valami, nekem ez a 4.4@1.2125 bőven elég, nagyon úgy fest, hogy így stabil és halk is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#9486) fudi2002 válasza Timer (#9485) üzenetére


fudi2002
veterán

Mondjuk nálam mivel aktív hűtött vrm van, ezért nálam ez jól működött, de simán cpuhoz lőve használom d15 esetén nem zavaró így sem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#9487) AtHoS válasza Timer (#9482) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam így van BIOS-ban belőve:

Auto - up 2,1s - down 25s - min 200rpm - manual
50C - 30%
60C - 60%
68C - 80%

A lap által érzékelt CPU hőfok (ami alapján vezérli a ventiket) és a Tdie hőfok között nálam 12C különbség van terhelés alatt (IDLE ettől kisebb az eltérés)

Eddig még nem főtt meg a proci, bár ycrunchot sem szoktam álló nap futtatni :DDD

read-only mode on the forum

(#9488) hokuszpk válasza duo (#9483) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha nem az 5xxx mellett dontesz, akkor 3800XT !
arban a 3700X -hez kepest kb. 15 eft vel dragabb, de nekem a 3700X utan -- amit ac 4.4 -en jarattam -- ez valahogy alapon gyorsabbnak tunik, mint a kimaxolt 3700X.
a 4.4 helyett akar megy 4.5 -ot is allcore, de siman biosreset utan pboval belenyal ilyen 4.6-4.7 -es frekikbe, ket-harom magon... lattam mar 4.8 -at is. szerintem ez a proci elvezi a B350 lapot...
tokjo na.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9489) Timer válasza hokuszpk (#9488) üzenetére


Timer
veterán

Azt ne mondd, hogy ez még mindig a PC MATE! :P Egyébként az őszi gyártású 3700X-ek is tolják a seggüket, konkrétan alacsonyabb vcore mellett ment 4.2-ő fixet, mint az én 1 éves 3800X-em.

@AtHoS: Köszi, nálam is hasonló, annyi, hogy nekem 68 foknál már 95 % van beállítva, mert ha azt eléri, akkor ott elér többet is! ;) Addig meg fix 40%-on megy a két 120-as a radin, a pumpa az full maxon teker.

(nem bízok az ASUS DC kezelésében, mert 3600 mellett ugyanebben a lapban az első zen2 BIOS-okból kettőnél is volt rá precedens, hogy csak azért nem főtt mega rendszer, mert épp wordben pötyögtem, amikor megállította a pumpát nullára, és feltűnt az üvöltő hűtés a CPU ventiktől). 80 foknál rúgtam le a tápot, ha hagyom, akkor szerintem a hővédelem veri le pár másodperccel később.

[ Szerkesztve ]

(#9490) hokuszpk válasza Timer (#9489) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Azt ne mondd, hogy ez még mindig a PC MATE!"

de az !
nemazertvettem meg ezt az überkirálylapot, hogy minden rezzenés után lecseréljem :D ;]
amig nincs a 32 bites pci tvkartya helyett valami megoldas, marad is :D
itten latszik a lap es a proci verzio is.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9491) Timer válasza hokuszpk (#9490) üzenetére


Timer
veterán

Mongyő! Neked fizetnie kellene az MSI-nek! :R Bár, a brutális és érthetetlenül hosszú POST időn felül más bajom nem volt a lappal, ha jól emlékszem, csak a családban kortársként meglévő Ánusz B350 Prime mindenben jobb volt. Nagy kár, hogy a B450-nél meg fordult a kocka, és persze, hogy én abból meg ASUS-t vettem...

Egyébként USB-s tévékártya nem jó Neked? 2006 tájékán használtam egy PCTV310e-t, nem volt vele gondom. Az áttéréssel nem kellene ragaszkodnod az öreg vashoz.

[ Szerkesztve ]

(#9492) hokuszpk válasza Timer (#9491) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sosem volt hosszu postom...
es idokozben lett B350 Prime is, de az osszevetes utan megiscsak maradt a Mate. Most egy 1600AF van a Primeban, 3.8G megeroltetes nelkul megy neki, 32GB rammal 4 virtualisgepet visz, nemrossz, de napi hasznalatra a Mate a tutti :DD
usb-s tvkartya nemmegoldas, mert a Dscaler / virtualdub / oreg MiroStudio nemlatja. A hozzajuk adott digizoszofrverek meg kritikan aluliak. Most a heten is hoztak 3 vhs kazettat, hogy digizni kellene...
ja es epp vege a tenisz Australian open dontojenek, mindjart jon a Snooker Wales open dontoje Ronnieval, ecceruen nincs idom kiserletezni ezekkel az usb-s vackokkal.
ezekhezkepest miazhogy AsztanaNurszultanban harommal vezet a Szibir ???

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9493) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sógorral tapasztaltunk egy érdekes hibajelenséget.

Szóval, sógornál TV-re van kötve a gép, és tapasztalt olyat, hogy bekapcsoláskor 1 hosszú, 3 rövid csipogással jelez a gép ami no vga post errorra utal (szerintünk).

Elhozta most a gépet hozzám, hogy vajon mi lehet, ezért össze dugtuk a buksikánkat.

Neki 3070 van, most áttettük az én kártyamat az Ő gépébe, és a jelenség ugyan ez volt.

Amire rájöttem, Nála ugye TV van, AVR-rel, nálam monitor. Amennyiben kikapcsolom a monitort, és a gép után kapcsolom be vagy kihúzom a monitor kábelét a kártyából, akkor kicsipogja azonnal, de utána betölt a windows, csak ugye post screen nincs, így nem tudunk bios-ba belépni, csak újraindítás után.

Ez a jelenség mindkét gépnél előjön, ha kikapcsoljuk a monitor, vagy kihúzzuk a kábelt.

Amiért ez gond, a TV ugye kikapcsolva van, nem kapcsol be mint a monitor, amikor kap jelet..

3700X-el, és 2060 superrel nem jött elő ez a jelenség..

Már azt hittük, hogy a VGA a hibás, vagy esetleg a proci, de nem.. mert mindkét vga-val előjön a hiba..

találkozott már valaki ilyennel?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9494) hokuszpk válasza hackeeeee (#9493) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

aha. tegyetek rá egy monitort parhuzamosan, amikor ra van kotve a tv.
aztan a kepernyobeallitasokban kapcsoljatok be a monitort, és ha nem a tv lenne az lenne az elsodleges kijelzo, akkor jeloljetek ki a tv -t elsodlegesnek, utana ( meg mindig a kepernyobeallitasokban, nem a powergombbal ! ) egyszeruen kapcsoljatok ki a monitort.
utana mar jonak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9495) hackeeeee válasza hokuszpk (#9494) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A hangsúly azon van, hogy monitorral is csinálja, úgy, hogy csak a monitor van rákötve.

Ha a monitor készenletében van, akkor nincs gond, de ha ki van kapcsolva, akkor csinálja.

Nála otthon csak TV, és AVR van rajta, nincs monitor. Mindegy, h mi az elsődleges kijelző.

És szinte tuti, hogy a proci/lap miatt van, nem a vga miatt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9496) Donnie válasza hackeeeee (#9495) üzenetére


Donnie
őstag

A CSM support / compatibility ki van kapcsolva a bios-ban? (Akkor szokott ilyet csinálni ha be van kapcsolva.)

(#9497) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nah, azt hiszem megvan az oka ennek az egesz mizerianak. ROG forumon posztoltam, es ahogy nezem, ez csak az 5950X tulajokat erinti. Aki akarja, elolvashatja, vegen a konkluzio, amire jutottam.

Kivancsi leszek, mit ir az Asus.

Don't Tread On Me

(#9498) hackeeeee válasza Donnie (#9496) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ki, mindkét esetben, mintkét gépen.

A lényeg, hogy no vga-ra fut, ha nem érzékel kijelzőt, csak nem értem miért.

Mindkét lap Asus B550, az enyém B550 Strix F, a másik pedig B550-i.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9499) Devid_81 válasza MPowerPH (#9497) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam meg lehet nem is a memoria volt am a ludas...Matyi. :D
Tegnap hasznalat kozben volt egy restartom, ilyen meg soha nem volt, ugyhogy megelegeltem es es a curve-on allitottam egy meredeket.
Most -5 a ket legjobb magnak es -25 a tobbinek, ma egesz nap ment a gep reggel ota es nem volt bajom.
Valoszinuleg a PBO+100MHz-et nem kellene eroltessem, de ha a mostani beallitast szeretni fogja akkor marad pedig ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#9500) Donnie válasza hackeeeee (#9498) üzenetére


Donnie
őstag

Akkor tényleg érdekes, mert a CSM off meg szokta oldani az ilyen jellegű problémákat. :(

Esetleg még a PCI-E gen kézzel beállítása? Gen4 és próba kedvéért gen3.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.