Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Obliterátor válasza AtHoS (#10547) üzenetére


Obliterátor
tag

Köszönöm ! Működik ! :R

(#10552) Aljasvip válasza sfknasty (#10542) üzenetére


Aljasvip
senior tag

De ebben az esetben azért van Kernel Power 41, mert hard resetet nyomtál a gépen.
Szerintem a kollégának a gép csak úgy magától újraindul. Nekem legalábbis ez volt, böngésztem békésen és a semmiből egyszer csak újraindult.
Mivel az alaplapnak nincs event managerje, a Windows pedig csak a 41-es hibát írja, így sose fogod megtudni, hogy mi volt a valódi oka.

Nalad lehet a memória tuningon kellene állítani, mert az elmondásod alapján simán csak lefagyott a géped.
Különböző BIOS verziók különböző mértékű memória/CPU órajel tuningot tudnak, így ha frissítés volt, akkor nem triviális, hogy a régi profil egy az egyben működni fog.

Memória instabilitásra jó mutató lehet ha Hwinfo-ban tucat számra gyűlnek a WHEA-k.
Nálam most van egy jó kis tempós 3800C16, az 4 óra játék alatt ~100 WHEA-t produkál. Az időzítéseken bármit finomítva percenként 100-as nagyságrendre ugrik ez a szám, úgyhogy gyanítom ez a vége.
Nem is frissítettem BIOS-t azóta mert stabil a gép, 1 fagyás volt csak az elmúlt 2 hónapban.

[ Szerkesztve ]

(#10553) MPowerPH válasza Aljasvip (#10552) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt nem a memoria OC -ban kell keresni a hibat. Ha meg mar van WHEA, akkor az nem stabil, es nem is lesz feltetlenul gyors. Futni fut minden, nem hard resetel, de memoria stabilitas teszten azonnal elhasal.

Don't Tread On Me

(#10554) sfknasty válasza Danex (#10550) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Egyedi víz lesz a gépben....Minden megvan már a Merlinnél,egyedül azokat a nyamvadt lian li unifanokat nem tudják beszerezni(7db).Kb 2 hónapja tologatja a beszállító az érkezését. :W Tudom felmerül a kérdés,hogy akkor miért nem más....Van egy olyan tulajdonságom,hogy ragaszkodok olyan dolgokhoz,amiket kitalálok.Viszont azért nincs másik hűtő a procin,vagy több venti a gépben addig,mert így is horror összeget fogok rááldozni és már azt a + 15-20K többletköltséget nem akarom kifizetni,hogy utána töredékáron eladjam.
Várok türelmesen....kibírom. :K

(#10555) Aljasvip válasza MPowerPH (#10553) üzenetére


Aljasvip
senior tag

A WHEA jöhet az IMC-ből is. Annak az instabilitás tesztelésére meg hiába gyötröd bármelyik stressz teszt progival a memóriát. Nekem a 3600X-em minden progival stabil volt, mégis újraindult idle és memória hibás kékhalálok voltak.
Na erre varrj gombot :)

Most az 5600X-el van WHEA, mint említettem, de egyik teszten sem hasal el (TM5 1usmus vagy extreme, és Karhu 8 óra gyötrés), és IDLE és játék alatt is stabil.
Tehát stabil, a WHEA-kat meg ignorálom, nem a Hwinfo-val játszom amúgy sem.

(#10556) sfknasty válasza Aljasvip (#10552) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Épp ez az érdekes,hogy monitorozom hw infoval a WHEA errorokat és egy sincs. 3800 Cl16-os időzítés van nálam is,ráadásul tőled vásárolt G.Skill :DDD Memória teszteket is futtattam többfélét és hiba nélkül lefutott mind.Mondom a jelenség nem álandó,vagy gyakori,kb 3x fordúlt elő,de az 2 nap alatt.Se előtte,se azóta nem történt fagyás.

(#10557) TXT válasza AtHoS (#10547) üzenetére


TXT
őstag

Haaaat ha az meglenne ... lovesem nincs mi volt anno... ennek mar vagy 8-9 eve :F

(#10558) hokuszpk válasza TXT (#10537) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

joesellyel mennifog a w10, az aktivacio mar mas kerdes, azt meg joesellyel ujra meg kell ejteni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#10559) hokuszpk válasza sfknasty (#10545) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert 70 fok nem a vilagvege, 80 felett kezdhetsz aggodni, addig sörözz tovább nyugodtan.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#10560) hokuszpk válasza TXT (#10557) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

vannak ilyen kodkiolvaso toolok, talan meg az AIDA is kiirja, csere elott olvas.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#10561) Aljasvip válasza sfknasty (#10556) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nah, akkor lebuktam. :DDD

Ha nem rendszeres a hiba, akkor tényleg passz. Lehet csak rosszul kelt fel akkor épp a Win.

(#10562) sfknasty válasza hokuszpk (#10559) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Nem a hőfokok zavarnak leginkább,hanem a gyári ventillátor hangja,mert akkora hőfoknál már maxon teker és visít,mint az állat.Nem csak hangos,de fura hangot is ad mellé,mint a coil whine.Venti profil sem megoldás,mert ha nem fogom vissza a procit,akkor nem is hűti le fordulat híján a venti.Igy legalább nem b....a szét az idegrendszerem az a hülye zaj.

(#10563) AtHoS válasza TXT (#10557) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor régi gép szétkapása előtt válts online fiókra (MS fiók) a felhasználót és akkor oda be lesz regisztrálva a WIN licensz. Ha átszerelted a gépet, akkor auto aktiválja majd

Itt egy jó leírás MS-től ehhez [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#10564) intuicio válasza MPowerPH (#10523) üzenetére


intuicio
aktív tag

Auto-n van a PBO mind a kettőnél.

#10524DzsannyX
kb a 3.BIOS frissítés után hiszem azt, hogy most már nem lesz restart, aztán mindig hoppon maradok.
Nálam eddigi összesen 4 újraindulásnál (nem kékhalál) pont vagy neteztem, vagy filmbe épp beletekertem a lejátszóba, vagy kimentem szendót kenni, és arra értem vissza, hogy win bejelentkezési oldal/pw.

#10528Aljasvip
Igen. Mint mondtam, full default bios módba kezdte el csinálni az első 2 restartot. Tehát nem a tuning miatt van resi.
Én is ettől félek, hogy mehet garanciálisba.. Csak ugye most ez a nagy vírus időszak miatt, ki tudja hány hónap múlva kapok egy új processzort..... :O

#10534Raggie
Épp most raktam fel a Crash Dump figyelőt, ha esetleges kékhalálom lenne, akkor tudjam is, hogy mi tette. De még nincs dmp file a windows mappába, ergo nem volt kékhalálom :B
Nekem is fent vannak a tesztelő progik, Aida64, MSI Ab meg más ventivezérlő/monitorozó program, de ezek nincsenek mindig elindítva, csak ha épp OC/tesztelek, de olyankor nincs resi, csak IDLE módban (filmezés,netezés közben)

#10542sfknasty
Akkor gondolom neked is vissza kell küldeni gariztatni.
Alza-s cucc?
Ahogy észrevettem a 2020 Q4 - 2021 Q1 közötti 5600x van baj...
-------------------------------------------------------------------------------------------------

ERGO: Vissza kell küldenem ezt a fooooooooost :(((

(#10565) PuMbA válasza intuicio (#10564) üzenetére


PuMbA
titán

Én január elején vettem az Alzától, de jó példány. 43. hét gyártású.

[ Szerkesztve ]

(#10566) intuicio


intuicio
aktív tag

Akkor te épp beleesel abba az 1%-ba akinek éppen jó ;]

(#10567) sfknasty válasza PuMbA (#10565) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Az enyém nem alzás,hanem pesti kiskeres,de 2020 decemberi vásárlás.Nálam nem sima restart van,vagy kékhalál,hanem a kép elmegy és a hang megakad és csak hard resettel tudom ujraindítani.De mint ahogy mondtam is,a vásárlás óta mostanság fordult elő velem 3 alkalommal.Azóta se.Nálam inkább szoftveres a dolog. 2x FL Studio használata közben és egyszer sima böngészés közben fagytam így le.Mindenesetre felraktam a legujabb chipset drivert és adrenalint....

[ Szerkesztve ]

(#10568) SzlobiG válasza intuicio (#10566) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam se volt még restart, pedig megy 0/24 a gép, mert ha nem használom, akkor bányászik.

Legújabb béta bios van a lapon XMP-vel a ram 3200MHz-en.

(#10569) intuicio válasza SzlobiG (#10568) üzenetére


intuicio
aktív tag

Te is az 1%-ba esel ;]

(#10570) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Tegnap huztam egy mereszet, es feltettem a legujabb BIOS -t. Este meg okes volt, de mar akkor is elofordult, hogy neha vegtelen loop -ba kerult a Win kozvetlen betoltes utan. Ma reggelre mar nem indult el. Meg debug modban sem, pedig ilyennel meg nem talalkoztam.
Nesze neked...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10571) AtHoS válasza MPowerPH (#10570) üzenetére


AtHoS
nagyúr

1usmus írta twitteren AMD AGESA Combo-AM4v2Pi 1.2.0.1 Patch A-ra:

"I am seeing some changes in SMU, lower boost (new EDC CAC weights, changed EDC_LimitGuardband and EDC_L3_THROTTLE_MAX_RESIDENCY_PRIORITY) and new 3 sensor added (their purpose is still unknown to me)."

read-only mode on the forum

(#10572) SzlobiG válasza MPowerPH (#10570) üzenetére


SzlobiG
félisten

Komolyan nem is upgradelek 32giga ramra, mert nem hiányzik a szívás. :D

(#10573) MPowerPH válasza SzlobiG (#10572) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kelkett mar az uj Win, csak ma nem volt kedvem ezzel vacakolni.
Most a boot lett rohadt lassu, szerintem pont az Asus AC miatt, mert gondoltam engedelyezem...

Don't Tread On Me

(#10574) jokeph válasza SzlobiG (#10572) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mi a baj a 32 GB rammal ? :U ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10575) SzlobiG válasza jokeph (#10574) üzenetére


SzlobiG
félisten

Semmi, csak nem akarok inkompatibilitást, vagy vmi egyéb buggal küzdeni mint itt sokan mások. :)

(#10576) PuMbA válasza SzlobiG (#10575) üzenetére


PuMbA
titán

Nem fogsz, ha HyperX Fury 3200MHz-es RAM-ot veszel. Intel és AMD esetén is betonbiztosan működnek, szüleim gépébe is mindig ezeket rakom (abba 2400Mhz-es van, mert annyit bír az Intel).

[ Szerkesztve ]

(#10577) Puma K válasza SzlobiG (#10575) üzenetére


Puma K
veterán

Ez nem a 32 GB-nyi RAM miatt van... ez a újabb BIOS-ok miatt van amiket a felhasználók tesznek fel.

Ez régen úgy ment, hogy ha kiadtak egy frissítést-javítást BIOS formájában, akkor az a meglévő hibákat javította és esetleg új dolgokat hozott magával.

Most meg pár éve az van, hogy béta szintű szoftvereket, hardvereket és frissítéseket dobálnak ki az emberek elé akik teljes áron megvásárolják a béta tesztelési lehetőséget... az adott hardver meg majd valamikor jó lesz idővel... csak mire jó lehetne addigra ott az új generáció amire meg váltanak az emberek így a régivel meg minek foglalkozni...?

Siralom a köbön az egész.

PuMbA

Felraktam a DiRT Rally 2.0-át. Gond nélküli megy kikapcsolt lapozó fájlal 32 GB RAM esetén.
Még az IGP is viszi 1920x1080-ban majdnem full medium beállítások mellett 60 FPS-el :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10578) SzlobiG válasza PuMbA (#10576) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most is ilyen kitem van csak 2x8gb. Majd még meglátom, most így xmp-vel atom stabil, de 3600-at megakarom nézni mindenképp.

(#10579) MPowerPH válasza SzlobiG (#10578) üzenetére


MPowerPH
félisten

32GB -vel nem lesz bajod. A BIOS -ok tudnak ilyen dolgokat muvelni, nalam az SSD -n rakott helyre valamit.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10580) Raggie válasza SzlobiG (#10575) üzenetére


Raggie
őstag

Ez nem tudom honnan jött neked, hogy a 32 GB RAM a probléma bárhol is... :)
Bios-okról volt szó meg OC finomhangolásokról. Ennek semmi köze a 16 vagy 32 GB-hoz.

Clint Eastwood FTW

(#10581) MPowerPH


MPowerPH
félisten

y-cruncher nem tudom mit muvelt, de mar tudom, hova tunt az SSD -rol az osszes hely. Volt egy 196GB -s file a program konyvtaraban. :U

Don't Tread On Me

(#10582) PuMbA válasza Puma K (#10577) üzenetére


PuMbA
titán

Beírtam nekik a supportba anno és nem segítettek, én jöttem rá saját magam hogy ez a hiba és leírtam nekik, úgyhogy lehet h már kijavították, mert én a megjelenés után 1 héttel vettem meg a játékot, azóta meg jött egy rakat patch :)

[ Szerkesztve ]

(#10583) PuMbA válasza SzlobiG (#10578) üzenetére


PuMbA
titán

Helyes! Legstabilabb memória a világon :K

(#10584) RECSKA válasza SzlobiG (#10578) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem 64el sincs bajom. 3800on :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#10585) Kiratheonly


Kiratheonly
tag

Épp memória upgrade-en töröm a fejem, mert jelenleg egy Intel-hez szánt kittet használok, de szívesen lecserélném egy Zen3-mal kompatibilisebb újdonságra. Jelenleg egy ilyen van a gépemben: [link]

Milyenre lenne érdemes cserélni? Kell a 3600-3800-4000Mhz? CL16 vagy CL14? Sokat olvastam a témában, de nem látom hogy melyiket lenne érdemes megvenni. RGB-set néznék és nem szeretném tuningolni.

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#10586) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Azt tudja valaki miért tüntek el az X470 lapok az Asrock termékoldaláról?

Elkaszálták a támogatást nem lesz új BIOS már Taichi-ra? :) :D

B450 lapokra már rég kint az AGESA 1.2.0.0, de a Taichi-ra csak nem akar jönni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#10587) keIdor


keIdor
titán

Üdv.
Beszálltam én is AM4-be, bár még nincs összerakva. Minden megvan már csak memória és VGA nincs. Utóbbi egyelőre rejtély, hogy mi lesz vele, de majd megoldom.
Asus Crosshair VIII Dark Hero és 5800X mellé tudnátok ajánlani memóriát? 200-250€ környékén.
Én lusta ember vagyok, olyan kéne, ahol belövöm a DOCP-t és megy a hasamra ütök... 3800 CL17, nincsenek extrém igényeim pl. CL15-re, lusta vagyok tweakelni. Ha ennek felára van, nem baj. Nagyon max 300€, csak had lustuljak tovább.

RGB lehet rajta... :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10588) Dreamie válasza keIdor (#10587) üzenetére


Dreamie
őstag

[link] nekem ilyen van, csak 16 gb, teljesen jó.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#10589) SzlobiG válasza Raggie (#10580) üzenetére


SzlobiG
félisten

Látom nem sikerült megfogni a lényeget. :N A 32gb-ra való váltás alatt azt értettem, hogy egy új kit ami vagy menni fog jól, vagy nem. Nem a maga 32Gb mérettel van bajom.

Papa: Jó választás lesz meglátod, csak ne fogj ki egy bugos darbot mint itt páran. Én a PBO-t se kapcsolom be defaulton van az egész rendszer és szépen kihajtja a VGA-t is. :))

Amit árultál ram kitet egyik nap az jó lett volna ám ide.

VGA: Ha kell egy kis tapasztalati infó, akkor nálam megfordult már 3db 3070, egy 3080, meg egy 6800XT is, ha nem tudsz dönteni, bár most jelenleg nem ez a kérdés, hanem hogy hol tudsz venni és mennyiért. :D

[ Szerkesztve ]

(#10590) jokeph válasza SzlobiG (#10589) üzenetére


jokeph
nagyúr

XMP-vel a következőket hajtom:
2*16 GB G.Skill Aegis 3200CL16 B350-es ITX lap + R3 3300X
4*8 GB G.Skill Trident Z RGB 3200CL16 (nem, még nem az AMD specifikus kiadás :D ) X470-es lap + R5 5600X
4*8 GB Patriot Viper Steel 3600CL17 X37-es lap + R5 3600X. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10591) MPowerPH válasza keIdor (#10587) üzenetére


MPowerPH
félisten

Udv itt. :)

Don't Tread On Me

(#10592) keIdor válasza SzlobiG (#10589) üzenetére


keIdor
titán

RTX-3080, csak most hallottam valamit, hogy állítólag nyártól 50%-al kevesebb lesz a profitja a bányászoknak, ezért addig érdemes lenne hanyagolni a dolgot. Olyan mondta, aki 4-5 kártyával nyomja több hónapja és már száll kifele.
Tehát az a kérdés, vegyek-e 1900€-ért azt addig bányásszak én is, hogy visszahozza a felárat, vagy hagyjam és majd nyár végén fele annyiért vegyek? Előbbiben ott a rizikó. :) Nem tudom...

Ja amúgy remélem nem futok bele bugba, nem szeretnék rakétára ráfanyalodni, olyan Broadwell szaga van az egésznek. :D Skylake magokkal meg már hagyjanak.
Ez most a nyerő platform, a napnál is világosabb. Remélem tetszeni fog. Első AMD X2 4400+ óta...

Szerk.: utána néztem, azon a kiten olyan IC volt, amivel másik fórumon szívtak. Mondom inkább veszek olyat, ami másnál bevált.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10593) SzlobiG válasza keIdor (#10592) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen a 3080-al nem lősz mellé ezt ajánlottam volna amúgy én is. Még kérdéses, de igen Júliusra várják a boomot, én is belevágtam külön építettem egy riget meg persze megy a gamer gép is 0/24. :)) Egyenlőre még nem szállok ki, nagyon jók a számok...

Ha bányásznál a 3080-al és tegyük fel júliusra tényleg beüt a krach ergo van 3 hónapod bányászni, ha 0/24 megy a gép játék nélkül, akkor a mostani árfolyamon kb 200k-t tudsz kiszedni. Most egy 3080 700k körül van szóval 500k-ba lenne, sztem nem éri meg mert ettől sokkal olcsóbb lesz ha beborul a bánya...

A 3700X nekem is X2 óta volt az első AMD sok évnyi Intel után. :D

Jaa az úgy érthető.

jokeph: Köszi, akkor ezen nem aggódok, lényegében sose fogyott még el a 16giga. :)

(#10594) fisi válasza SzlobiG (#10575) üzenetére


fisi
senior tag

Nekem ment a két eddigi 8 gigás G.skill mellé még kettő- köszönik szépen már jó pár hónapja elvannak azóta is hiba nélkül.. :C

(#10595) fisi válasza keIdor (#10587) üzenetére


fisi
senior tag

Van itt az aprón garmada VGA- nosza vegyél egyet, van hogy olcsóbban mint a rendes webshopokban! :)

(#10596) keIdor válasza SzlobiG (#10593) üzenetére


keIdor
titán

Cezanne-om volt egy hónapig, csak kiderült, hogy halott a második m.2 slot a notiban, csere nincs, mert azóta hiány van az összes jobb 17”-es Cezanne+Ampere notikból, legalábbis abban a shopban, ahol vettem.
Így visszajöttem asztalra, mondom már oly mindegy..

Az tetszett, de a fogyasztás limit visszafogta a CPU-t meg a VGA-t is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10597) LP700-4


LP700-4
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen teszem fel a kérdést, de talán van itt valaki, aki tud valamit a kérdésemre válaszolni. Pár hete nem lehet seholsem venni 5900x-es procit és ha lehet is, akkor 300.000+ Ft-ért. Korábban azért az Alzán megfordult pár darab olyan 230.000 Ft környékén, de már ott sem kapható. Most csak 5600x és 5800x-ek vannak a boltokba.
Ennyire vissza esett volna az 5900x-ek gyártása, vagy mi történt?

A válaszotokat előre is köszönöm!

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

(#10598) MPowerPH válasza LP700-4 (#10597) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kulfoldon az 5900X -ek, ha eppen van, akkor 550-690EUR kozott mennek. Neha lehet kapni, de gyorsnak kell legyel, mert elviszik par perc alatt.

Don't Tread On Me

(#10599) keIdor válasza LP700-4 (#10597) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy a chipek nagy része 5950X-re alkalmas, mert nagyon kiforrott már a gyártás. Ez a 7nm már megy egy ideje végülis. A 16 magoson nagyobb a profit.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10600) LP700-4 válasza MPowerPH (#10598) üzenetére


LP700-4
tag

Milyen oldalon érdemes nézni? Amazonon? Vagy tudsz olyan oldalt ajánlani, ami Magyarországra is szállít? :)

Privátra illik vissza írni... ༼ つ ◕_◕ ༽つ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.