Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) MPowerPH válasza snecy20 (#10499) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nalam sem volt problema. :N

Don't Tread On Me

(#10502) snecy20 válasza Devid_81 (#10500) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem volt sajna, a Fanatec kormánynál is eldobta 1x a kapcsolatot, meg a billentyűzetnél is. Hétvégén majd feldobom az új BIOS-t.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10503) Devid_81 válasza Raggie (#10497) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Igen igy eleg furcsan nez ki a helyzet, csak az tudja aki rendszeresen koveti a dolgokat.
Majd max a veglegesnel (ha lesz) feltuntetik talan. :)

...

(#10504) PuMbA válasza Devid_81 (#10503) üzenetére


PuMbA
titán

Követni nem kell. Ha jön új, stabil BIOS, felrakod és kész. Mást nemigen tudsz csinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#10505) MPowerPH válasza PuMbA (#10504) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem rakod fel?!, hanem maradsz annal, ami bevalt. :U Azert van valasztas, senki nem fogja a fejedhez a fegyvert, hogy kotelezo.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10506) Devid_81 válasza PuMbA (#10504) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De ha ennyire nem infoznak, hogy eddig mi javult+regit leszedik rendszeresen akkor azert nem art figyelni ;)

...

(#10507) jokeph válasza snecy20 (#10502) üzenetére


jokeph
nagyúr

B350+3300X / X370+3600X / X470+5600X párosoknál nem volt és most sincs ilyen problémám. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10508) snecy20 válasza jokeph (#10507) üzenetére


snecy20
veterán

Tudom hogy csodaszámba megy, és még senki nem hallott volna olyanról aki látott volna pédát rá, de létező a probléma. :D [link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10509) jokeph válasza snecy20 (#10508) üzenetére


jokeph
nagyúr

A cikkben X570 és B550-es lapokat említ. :D
Bár, mintha avalahol olvastam volna, hogy a B450/X470 is érintett lehet. :U
A B350/X370 lapjaim már őskövületnek számítanak. :D
Ugye ezekre nincs hivatalos V2-es AGESA, valszeg ezért nem érintettek.
Az X470-es lapomon (aláírásomban) mondjuk az új V2-es AGESA van, az 5600X támogatása miatt, de azzal sincs gondom (kopp-kopp-kopp). :U

Más: itt is volt téma, sokaknál létező dolog az indításkori VGA venti süvítés - 100%-on teker relatív sokáig (kb. amíg meg nem jelenik a BIOS kezdőképe / a POST végigfutásáig, nálam ez sem jelentkezett, pedig számtalan konfigom van. :U

Az USB-s nyavalya Inteles lapokon is létezik ám, nem kifejezetten AMD lap specifikus. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10510) AtHoS válasza jokeph (#10509) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Anno, mikor lapválasztásnál gyűjtöttem az infót, hogy mit kellene elkerülni 5xx-as alaplapoknál USB viszonylatban csak a USB2-es megoldásokkal kapcsolatban olvastam/találtam említve problémákat (4xx lapok nem is voltak említve). Ettől függetlenül persze lehet nem csak azokat érinti

read-only mode on the forum

(#10511) sfknasty válasza snecy20 (#10499) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Nálam X570 ACE deszkával dobálózik.Időnként eldobja a gamepadot és a Midi-t is.Bár én még nem próbáltam az új bétát,csak az ezelötti bétát,de majd csak akkor fogok biosokkal foglalkozni,ha egyszer végre összerakom a vizet. :W

(#10512) snecy20 válasza sfknasty (#10511) üzenetére


snecy20
veterán

Az a lap van nekem is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10513) TXT


TXT
őstag

Sracok!
Letezik hogy a Asus ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) alaplappal nem kompatibilis a Crucial BL2K16G32C16U4R Ballistix 2X16GB DDR4 3200MHz piros memória? :U
Egyik jo nevu szamtech boltnal akarunk egy ismerosommel osszeallitani online egy Ryzen konfigot es miutan elkuldte nekik, ezt a valaszt kaptuk vissza!

“ Az összeállításban szereplő memória nem szerepel az alaplap támogatottsági listájában, így nem garantált hogy biztosan működni fog.”

Azt gondolom az olvasottakbol itt es a masik Ryzen topicban, hogy nagyonis mukodni fog vele! Sot! Kifejezetten jo valasztas! Tevedek?

[ Szerkesztve ]

(#10514) MPowerPH válasza TXT (#10513) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem letezik, mindenkeppen mukodni fog benne, es a 3200-as XMP -t tudni fogja. Kompatibilitasi problema magas frekvencian elofordulhat.

Don't Tread On Me

(#10515) TXT válasza MPowerPH (#10514) üzenetére


TXT
őstag

Ertem. Bar en azt olvastam, h szinte kivetel nelkul mindenki 3600/3800 kornyeken (vagy esetenkent felette) hasznalja ezt a ramot, mert hogy ennyi plusz potencial van bennuk. Akkor ezek szerint nem stabil ez ilyesforman, vagy van lap, amiben ez nem kivitelezheto? (Akar az emlitett Strix lapban) :U

(#10516) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ramot mivel szoktátok tesztelni? Mert végül még se megy az a setup ami a B450-be ment. :D

Sebességre aida jó?

(#10517) intuicio


intuicio
aktív tag

MSI BIOS AGESA ide-oda, engem heti szinten újraindítja a gépet Kernel-Power 41-el...
Maradtam volna inteles párti...

(#10518) PuMbA válasza intuicio (#10517) üzenetére


PuMbA
titán

(ASUS alaplapot kellett volna venned, mint én. Semmi probléma nincs vele. MSI túlajnározott :D)

Alapértelmezett BIOS beállításokkal használod a procit? RAM XMP profil?

[ Szerkesztve ]

(#10519) fudi2002 válasza intuicio (#10517) üzenetére


fudi2002
veterán

Felraktad az új verziót? Hekkeltél vmit bioszban? Nem jellemző a tomahawkra, hacsak nem hardverhiba, de az többször jönne elő. Windóz friss?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#10520) Raggie válasza intuicio (#10517) üzenetére


Raggie
őstag

Windows crashdump mit ír?
Lehet valóban a lap hibája, de ezer más oka is lehet.

Clint Eastwood FTW

(#10521) Chalez válasza TXT (#10513) üzenetére


Chalez
őstag

Nálam a nem wi-fi-s verziójában 3800-on megy ez a készlet. Nyugodtan meg lehet venni, sőt :K

(#10522) intuicio válasza PuMbA (#10518) üzenetére


intuicio
aktív tag

Hóóóót mindegy milyen lap... Külföldi fórumokon ezt az Event ID 41 Kernel Power hibakódot azok a prociknál jöttek elő amik random restartoltak és ezt a hibát dobták. 5600x szériáknál a legtöbb.

#10519fudi2002
BIOS típusa AMI UEFI
BIOS verzió A.50
AGESA verzió ComboAM4v2PI 1.2.0.0
Nem gondolnám hogy a beta frissítés segítene ezen..
Nem hackeltem semmit a biosban, minden gyári.
Kivétel a ram időzítések, de az nem okozza, mert már előtte is ezt csinálta a gép, hogy random újraindult.
Win10 Pro mindig naprakész.

#10520Raggie

(#10523) MPowerPH válasza intuicio (#10522) üzenetére


MPowerPH
félisten

A BIOS -ban a PBO milyen beallitason van? Mindketto, az AMD Overclocking menuben es a lap OC menuben egyarant.

Don't Tread On Me

(#10524) DzsannyX válasza intuicio (#10522) üzenetére

Nálam Asus crosshair VIII-nál Agesa 1.2.0.0-es BIOS (3204) frissítés után random újraindulás jött elő, majd frissítettem az Agesa 1.2.0.1-es BIOS-ra (3302) és azóta megszűnt. Igaz nálam 3900x a proci nem 5xxx-es széria.

Szóval lehet, hogy egy próbát megér az újabb BIOS.

(#10525) MPowerPH válasza DzsannyX (#10524) üzenetére


MPowerPH
félisten

Teljesitmenyt megvagja, a boost -ot is lejjebb veszi, valszeg ezert nem indul mar ujra.

Don't Tread On Me

(#10526) DzsannyX válasza MPowerPH (#10525) üzenetére

Ami érdekes volt, hogy mindig közvetlenül akkor indult újra, amikor a proci terhelése alapra visszaesett egy nagyobb terhelés után. Pl. közvetlenül egy játékból való kilépés után.

CB20-ban nagyjából a teljesítmény is hibahatáron belül mozog a korábbiakhoz képest.
Azt gyanítottam, hogy feszt veszi vissza jobban, mint kellene, de aztán nem kísérleteztem fix feszszel hanem megpróbáltam a frissítést és azóta OK.

[ Szerkesztve ]

(#10527) MPowerPH válasza DzsannyX (#10526) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, soha nem terhelesre indul ujra. Legtobbszor akkor, amikor sokaig van a gep idle allapotban. Ez vagy egy hardware -es hiba, vagy AGESA bug. Mivel Zen 2 -nel is tapasztalt dolog, igy kizarasos alapon az AMD alkotott. A Zen 3 megjelenesekor volt brutalis, azota azert ez sokat javult. Sokunknal teljesen megszunt, csak egyes beta BIOS -ok hozzak ujra elo. Ezert nem is torom magam, hogy frissitsek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10528) Aljasvip válasza intuicio (#10522) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Azért ömlik össze a géped Kernel Power 41 hibával, mert összeomlik az Infinity Fabric. Ezt okozhatja a CCD és IMC hiba is, szóval a memória tuningot sem zárhatod ki.
Ha teljesen default BIOS mellett sem megy stabilan a gép, akkor az biza garanciális hiba lesz.

Én ugyanígy jártam az 1 éve használtan vásárolt 3600X-el.
Az előéletét nem tudom, de úgy sejtem PBO vagy túlfeszített UV és/vagy memória tuning áldozata lehetett, mert semmilyen all core freki beállítást nem bírt (még 3200MHz-et sem), se a memória tuningot. Eleinte csak heti 1-2 kifagyás volt, majd napi 2-3, ami legtöbbször IDLE történt (pl böngészés közben) Kernel 41-el, játékok alatt pedig memória hibával.
A Zen2 topikban olvashatsz a kálváriámról. Végül garanciáztatás lett belőle, az új 2020-52-es proci pedig szépen teszi a dolgát az új tulajánál.

(#10529) PuMbA válasza Aljasvip (#10528) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a magyarázat jó :) A fagyásnak garis hibának kell lennie, ha gyári, alap BIOS beállításokkal történik, hiszen az rendeltetésszerű működtetés.

[ Szerkesztve ]

(#10530) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ram stabilitás szempontjából a ram feszen kívül mit érdemes még emelni? Most megpróbálkozok a 3600MHz-el 1.4-es ramfesz mellett, de gyanítom másnak is kéne adni.

(#10531) Obliterátor


Obliterátor
tag

CTR használókat szeretném megkérdezni arról hogy mi okozhat olyan hibát miszerint a win betöltése és a program indulása után sose aktiválja be az elmentett profilokat.

A mentett profilok viszont a kézi aktiválás után megfelelően működnek , a diagnosztika és a tune is rendeltetés szerűen működik. Lényegében ez azt egyetlen hiba amivel találkoztam. Mindent a Guru guide alapján csináltam.

A proci nem 5XXX széria , a bios meg az AGESA ComboAm4v2PI 1.0.8.1

megj. : a bios azért ilyen régi mert elég stabil és az 1.2X inkább csak az Re-size BAR-ról és a 5X széria gyorsításáról szólt.

(#10532) Obliterátor válasza SzlobiG (#10530) üzenetére


Obliterátor
tag

Soc voltage 1.1V (max1.15V)

VDDG CCD , IOD 1.0V (max a soctól 0.04V tal kevesebbnek kell lennie)
1.15V soc mellett 1.09 a max adható neki

CLDO VDDP Voltage 0.9V (ezt nem érdemes e fölé emelni csak a memoria lyukat tömi ki elvileg ez a feszültség 4200mhz ram-ig elég

[ Szerkesztve ]

(#10533) SzlobiG válasza Obliterátor (#10532) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kipróbálom. :R

(#10534) Raggie válasza intuicio (#10522) üzenetére


Raggie
őstag

Ez nem crashdump csak az event viewer. Én crashdump kiolvasásra gondoltam, mert az konkrétan megjelöli a programot/service-t ami a legutoljára futott amikor a crash bekövetkezett. És az esetek nagy többségében az a felelős a dologért.

Nekem Aida64, MSI Ab meg más ventivezérlő/monitorozó program is volt már hogy összeakadt teljesen random a rendszerrel és ugyan ilyet csinált. Előtte évekig ment, majd egyszer csak elkezdte...
Nem álltom, hogy nálad is biztos ilyen lesz, mert az intel rendszer volt, meg régebbi meg stb. Csak egy lehetőségként mondom, hogy jó megnézni a crashdump-ot ilyen esetekben, hogy a szoftveres forrást kizárja az ember. ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#10535) Dobi 562 válasza Aljasvip (#10528) üzenetére


Dobi 562
addikt

Memória tuning nélkül default-on is volt nála idle restart, még korábban írta.

Nálam napi szinten volt főleg Windows indítás/leállításkor, szintén kernel power 41. Gariztattam és cserélte az AMD, hibás volt a proci (5600x).

(#10536) PuMbA válasza Dobi 562 (#10535) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor egyértelmű, hogy gari, de minél gyorsabban :)

(#10537) TXT válasza Chalez (#10521) üzenetére


TXT
őstag

Koszi Sracok, en is igy hondoltam a korabban olvasottakbol! :R

Meg egy kerdes, bar nem szervesen ebbe a topicba tartozik, de felig megis.
Most fogom osszerakni a sajat Ryzen gepem (regebbi i7-rol valtok). A kerdesem az lenne, hogy az ott hasznalt Win10-em fogom tudni hasznalni ezzel a teljesen mas platformmal? Lehet lama kerdes, de mivel ez egy korabbi Win7-rol lett anno hivatalosan upgradelve Win10-re, amikor ez ingyen volt lehetseges, nem tudom, hogy kotve van e ez az akkori hardverekhez, vagy sem.

(#10538) Steven


Steven
addikt

Nekem is random CSAK IDLE rebootolt. Arra rá jöttem , hogy ennek az oka a pbo...
Le vittem 100mhz re boost -t és ez megoldotta....
De ez azért vicces mert 2 óra prime akármennyi játék után is kutya baja viszont random idle meg rebootolt tiszta vicc.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10539) PuMbA válasza TXT (#10537) üzenetére


PuMbA
titán

Újra kell aktiválnod alaplapcsere után :)

(#10540) TXT válasza PuMbA (#10539) üzenetére


TXT
őstag

Mi a modja ennek? :U
Bocs, soha nem csinaltam ilyen ujraaktivalast nem fizikai Winnel

(#10541) PuMbA válasza TXT (#10540) üzenetére


PuMbA
titán

Gépház -> Frissítés és biztonság -> Aktiválás

(#10542) sfknasty válasza intuicio (#10522) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Az elmult 2 napban 3x találkoztam ezzel a jelenséggel MSI X570 ACE lappal és 5600x-el.Viszont ezelőtt sosem.Egyedül a memória kapott tuningot.A proci jelenleg fix 3.7Ghz-en üzemel 1 hónapja,auto beállítások mellett.A gép egyszer csak fagy,a hang megakad és úgy is marad.Csak power buttonnal tudom kikapcsolni a gépet.Szintén Event ID 41 Kernel Power hibakódot dob. Soha nem találkoztam ezzel a jelenségel eddig,csak az elmult 2-3 napban.Az elmult kb egy hónapban sem biost,sem drivereket nem upgradeltem.AGESA verzió ComboAM4v2PI 1.2.0.1(patch A előtti). :F

(#10543) PuMbA válasza sfknasty (#10542) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor a tuningod ezzel a BIOS-szal már nem olyan stabil :)

(#10544) fudi2002 válasza sfknasty (#10542) üzenetére


fudi2002
veterán

Próbáljátok meg megfeszelni a soc illetve a vddg részt. Ha nem hardverhibás pl a proci, akkor ez megoldhatja.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#10545) sfknasty válasza fudi2002 (#10544) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Jelenleg hűtés hiányában nem igazán nyúlnék semmihez.Ház venti 1 db van a gépbe és gyári hűtő van a procin.Azért van visszafogva fix 3.7-re.Ha engedélyezem a PB-t,akkor már idle 50 fok felett járok.Ha bármit csinálok,legyen az egy böngésző megnyitás,már bele is szaladdokok a 70 fokba.A gyári venti meg elviselhetetlenül visít.Még az ECO mode sem segít ezen,csak a ha így visszafogom. Iggy max 55 fok és a ventit sem hallom.

[ Szerkesztve ]

(#10546) sfknasty


sfknasty
aktív tag

Még egy hibát kidob,az pedig a WHEA logger 18.Azt olvastam fórumokon,hogy ha a WHEA logger 19-et dobja,akkor problémás a proci....én nkább szoftveres oldalra gyanakszom főleg,hogy ezelőtt hónapokig nem volt gondom.Max a PBO féle random restartokkal.

(#10547) AtHoS válasza Obliterátor (#10531) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A Profiles fülön, ha már be vannak állítva a P1 és P2 profilok
1. "Autoload Profile with OS"-t kapcsold be
2. "CTR Hybrid OC"-t kapcsold be
3. "Activate P1 Profile" katt rá
4. "Save P1 Profile" katt rá
5. "Activate P2 Profile" katt rá
6. "Save P2 Profile" katt rá

Innentől jól fog működni a Standard, P2 és P1 profilok közötti HybridOC általi váltás

TXT

Amit PuMbA írt Gépház -> Frissítés és biztonság -> Aktiválás részen be kell majd írni a win7 telepítési kódját

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#10548) sfknasty válasza AtHoS (#10547) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Én is win 7-ről váltottam anno 10-re,de nekem emailhoz kötött digitális liszenszem van.Elég csak azzal a microsoft fiókkal belépnem és aktivált a windows.

(#10549) AtHoS válasza sfknasty (#10548) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én viszont Offline fiókkal használom a W10-et :B így MS fiókkal belépés helyett ez megoldás volt nálam, de igaz MS fiókkal bejelentkezés is megoldás :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#10550) Danex válasza sfknasty (#10545) üzenetére


Danex
addikt

Tudom hogy más penztarcajaban ne... De egy 130ezres procinal illene belefernie valami nem gyári hutonek, főleg hogy ennyi erővel elég lett volna egy töredék drága procit venni ha kihereled a mostanit 3.7ghz-el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.