Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Timer válasza 'FCs (#4800) üzenetére


Timer
veterán

Amit az offsettel kapcsolatban írsz, az azért durva. Ilyet még nem is olvastam, pedig elég sokat böngészek mostanában a témában. Full automatán, semmit nem állítva, PBO-t bekapcsolva, clearCMOS után is így működnek a dolgok?

Ami még érdemes lenne, hogy hagyj mindent auton, vcore-t is, és így használd egy ideig. Ha betegesen magas a kraft, rakj be neki - offset-et, illetve az AMD OVERDRIVE rész környékén van olyan, hogy PBO Thermal limit, azt állítsd be neki 70 fokra, hogy ott elvegye a kakaót. Ennyitől nem lehet baja.

[ Szerkesztve ]

(#4802) CPT.Pirk válasza 'FCs (#4800) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az, hogy a táp Enermax és csak pár éves, az nem jelenti azt, hogy nincs benne kiszáradt, felpúposodott kondenzátor. Ezt azért mondom, mert láttam már pár ilyen tünetet produkáló gépet, ahol bizony kondit kellett cserélni a tápban.
Olyat is láttam már, hogy egy gép fekve hibátlan ment, álló helyzetben meg kékhalálozott. A problémát egy rossz forrasztás okozta, a kondi lábai fekve érintkeztek mert a súly odafogta, állva meg nem... Szóval célszerű a tápot megnézetni egy hozzáértővel (legalább kitakarítja belőle a lerakódott port, ha más gond nincs), vagy legalább is kérni egy másikat valakitől egy teszt erejére.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4803) Yany válasza 'FCs (#4800) üzenetére


Yany
addikt

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy nem is a monitorozók együttes futása lesz az ok (maximum segíti a tünet előjövetelét), hanem az IF clock 1:1-ben nem megy stabilan még 1800-on sem.

Az FCLK (vagyis az infinity fabric) stabilizálásához melyik feszültsége(ke)t kell emelni? Nem igazán szeretnék belenyugodni, hogy instabil a CPU 1800-as FCLK-val.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4804) mozso válasza Yany (#4803) üzenetére


mozso
senior tag

Milyen ramokat használsz, nem lehet sok neki? 2x16, 4x8?
Single sided, dual sided?

Kinti fórumokon kezdik pedzegetni a limitációkat. Sajnos nekem nem ért ide a második 2x8GB így nem tudtam még kipróbálni mi lesz 4 single sided modullal 3600-nál.

A DRAM kalkulátor adatai mindenesetre azt sugallják, hogy 2x16GB double sided modul jobban megterheli a vezérlőt, mint 4x8GB SS. Remélem jövő héten ki tudom próbálni mi a valóság.

[ Szerkesztve ]

(#4805) Yany válasza mozso (#4804) üzenetére


Yany
addikt

Nem Double Rank-re gondolsz? (az nem ugyanaz, mint a double sided).
Amúgy a RAM-jaim csont stabilak CL14-14-14-34-gyel 3600MHz-en. 1000%-nyi MemTest86 tesztelés után sem volt gondja, ráadásul RAM gond jellemzően kék halálban végződik, ahogy nálam is történt, mikor kiteszteltem a limitjeit. Viszont most már másfél napja stabil és reset mentes a gépem, amióta kizárólag az FCLK-t levettem 1700 MHz-re.

Viszont... ez mi??

UCLK:MEMCLK 1:1, FCLK 1700 MHz, a CPU-Z mégis 900 MHz-et mutat NB frekinek. Mit is akar az a freki jelenteni? Csak mert ha felrakom 1800-ra az FCLK-t, akkor már hirtelen 1800 lesz az NB freki is. Hibás a BIOS, vagy a CPU-Z nem okés?

Lecsekkolná nekem valaki, hogy nála is így működik ez a beállítás?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4806) fudi2002 válasza Yany (#4805) üzenetére


fudi2002
veterán

Nekem rémlik rosszul, hogy a 3900x nem szereti ha más a fclk? 1800ra lődd és jó lesz sztem.
Ezért stabil, mivel 900-on megy :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4807) Yany válasza fudi2002 (#4806) üzenetére


Yany
addikt

Ryzen Master szerint 1700-on megy, csak a CPU-z ír ki ilyen értéket. Melyiknek higgyek? Meg amúgy mi az a 900? Ilyen értéket sehol nem állítok be, se a kétszeresét, se semmilyen egész számú többszörösét.
Mint fent írtam is, 1800-on instabil a gép, kapom a negyedóránkénti rebootot (épp ezért írok most a témában). Ezért is kérdeztem, hogy milyen feszkót nyomjak feljebb, vagy beállítást módosítsak, hogy stabil legyen a gép? Amúgy az normális egy Ryzen konfigban High-end alaplappal, hogy ha mindent defeaultra lövök be, akkor instabil a gép és resetel? Mert ugye default értékeken az FCLK 1800 lesz, ami ugye a random restartot hozza.

Valami nagyon nem kerek. De azt már BIZTOSAN tudom állítani, hogy ha a BIOS-ban leveszem 1700-ra, akkor tényleg stabil lett a gép, már jó ideje nuku reset. A kérdés már csak az, hogy

1. Tényleg 1700-e, ahogy a BIOS és a Ryzen Master állítja, vagy a CPU-Z-nek van igaza, és 900-ra áll be?
2. Ha szeretném az 1800 MHz-es FCLK-t stabilizálni, akkor mi a kutya f... ülét állítsak át még a BIOS-ban, hogy nyugodtan alhassak?

A gépet melóra is használom, tehát nincs mese, 100% stabilitásra van szükségem, de nem a gyári speckók alatt egy méregdrága felsőkategóriás cuccon.

szerk.:

Nem vagyok egyedül a gondommal: MSI fórum - X570 Ace reboot topic

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4808) fudi2002 válasza Yany (#4807) üzenetére


fudi2002
veterán

NB fesz mennyi? Mert nekem 1,05v-on tökstabil 3600-on megy a memó(tehát 1800mhz és a nb is 1800). Én úgy tudom hogy a 3900x nem szereti ha ezek nincsenek szinkronban ezért válthat le felesre, ami a memónak az 50%a=900mhz. (mintha a hivatalos 3733 feletti mem órajel lenne)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4809) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van itt olyan, aki Stellarist játszik?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4810) wwenigma válasza Yany (#4807) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

1800 a sztenderd freki szóval érthetetlen számomra, valamit elkefélhettek MSI-nel...support ticketet is nyiss ha lehet, ez így nem oké, nagyon nem.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4811) DzsannyX válasza Yany (#4803) üzenetére

Bár neked MSI van, de ASUS lapok kapcsán ezt írták:
"Can manually try to set VDDG voltage to 1.0v to see and SOC voltage to 1.15v to see if this helps"

Nálam működött. Azóta minden stabil.

[ Szerkesztve ]

(#4812) fudi2002 válasza wwenigma (#4810) üzenetére


fudi2002
veterán

NB 1,0v-al is bírnia kéne? Mert az alap 1600mhz->3200mhz ram. Sztem magasabb memóhoz kicsit magasabb fesz kell oda..

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4813) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Köszönöm mindenkinek a lelki támogatást!
A hosszas vergődés után az ellátáshiány befolyásolta a döntést, így végül egy 3600x hever az MSI x570 Carbon Wifi-ben.

Első tapasztalatok:
Kis bűvölés után felállt a windows, ami a z97-re volt telepítve. (ezt a platformváltós trükköt már 10 éve tudja, de jó, hogy nem felejtette el)
A chipset venti ritka bosszantóan szól, de eddig még csak indításkor hallottam (kopp-kopp). Azért rohadt mérges leszek érte, ha éjjel a Windowsnak eszébe jut frissíteni és felsüvít...
A BIOS-ban nem lehet a HDD-k sorrendjét állítani, sosem gondoltam volna rá, de más is panaszkodott az interneten, mikor már tudtam mit keressek.
Azt, hogy a proci miért nem boost-ol 4225 fölé(1.424V) és, hogy a 3200-as memóriák miért 2133-on mennek, azt még nagyon nem értem.

(#4814) wwenigma válasza fudi2002 (#4812) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

VDDG és VDDP feszültségek lehetnek esetleg alálőve, DRAM calculator jóval kevesebbet mond mint amit az alaplapom állít be automatikusan és úgy fagy is rendesen ha csökkenteni akarom. Most már melóba megyek, holnap reggel tudom megnézni biosban nekem mennyi.

Foglalt név: XMP-t kapcsold be illetve a hutestol és terheléstől is függ a boost.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4815) DzsannyX válasza Foglalt név (#4813) üzenetére

D.O.C.P. profile be van állítva a BIOS-ban?

[ Szerkesztve ]

(#4816) Yany válasza fudi2002 (#4808) üzenetére


Yany
addikt

Ezek a feszkók full default BIOS-szal (kivéve ugye az 1700 MHz-es fabric clockot):

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4817) Foglalt név válasza wwenigma (#4814) üzenetére


Foglalt név
addikt

XMP-t megtaláltam, azt fel is rakta 3200-ra. PBO-t is auto-ról átbillentettem enable-re, de továbbra is 4230 a legmagassabb érték 1.440V mellett Single Cinebench R20 56 fokos CPU :U

(#4818) fudi2002 válasza Yany (#4816) üzenetére


fudi2002
veterán

Huh, 1,18v :)
Az durva.. Akkor nem ez a gond.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4819) Drenadar válasza CPT.Pirk (#4809) üzenetére


Drenadar
veterán

előfordul néha néha :)

(#4820) CPT.Pirk válasza Drenadar (#4819) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg tudnád nézni a proci használatot, meg az elért órajelet? Én ránéztem, de masszívan 1 szálon dolgozik a játék, azt csutkára leterhelve (nyilván egy már nem a játék elején lévő mentést használva).

Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyivel bírja jobban az új Ryzen ezt a játékot, mint a 2000-es széria 4.0GHz körül, itt is kiül-e 100%-ra a proci terhelés egy szálon.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4821) wwenigma válasza Foglalt név (#4813) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A boost jelenleg alaplapgyarto függő is, korábban volt erről táblázat mikben hogy teljesít. Jobb ötletem nincs rá sajna mint várni hogy a gyártók fixálják.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4822) zzola válasza Foglalt név (#4817) üzenetére


zzola
félisten

Ha megnyugtat, Asus lapban nekem sem boostolt feljebb.

(#4823) Timer válasza Timer (#4799) üzenetére


Timer
veterán

Kis kiegészítés a délelőtti kommentemre, csak ha valaki épp B450-F Gaming lappal küzd.

Szóval, a 4.2-es setup egyszer csak rebootolt photoshop alatt, szóval hiába tesztel az ember CB-vel és egyéb programokkal jobbra meg balra, a való élet hozza a tényeket. Kis feszültség megoldotta pluszban, de már addig sem tetszett a dolog, mert minden egyes nagyobb CPU műveletnél felüvöltött a ventilátor a radiátoron (2.6 sec felpörgés mellett), ami nem tetszett.

Végül úgy voltam vele, hogy nekem a csend többet ér, mint az elérhet maximális teljesítmény, ezért belőttem egy 4 GHz-et manualban 1.2000 vcore mellett. Így CB15 alatt mind single, mind multi cpu pontban veszítettem 5-6 százalékot. de őszintén szólva teszek rá. 1500 képet dolgoztam fel batchként fotóboltban tesztként, semmi fagyás, és az elért legnagyobb hőmérséklet 65 fok volt.

Röviden: 4.2 GHz allcore @ 1.340V és alig győzi hűteni a Liqmax II 240, vagy 4 Ghz allcore @ 1.200V és csend van. Nálam utóbbi nyert.

[ Szerkesztve ]

(#4824) Drenadar válasza CPT.Pirk (#4820) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát... nem túl szép a helyzet. azt most ne nézd hogy szar állás, 2412 az év, és van populáció rendesen a galaxisban.

+1 és persze ingadozik rendesen. de a többi szál általában 0-10% között van

[ Szerkesztve ]

(#4825) Locutus válasza Drenadar (#4824) üzenetére


Locutus
veterán

Pont mint a másik játékuk, a cities skylines. Az sem tud többet terhelni 1 magnál, pedig szerintem pont ezeknek a játékoknak illene tudnia.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4826) Drenadar válasza Locutus (#4825) üzenetére


Drenadar
veterán

igen de szerintem ez nem a cpu hibája hanem egyértelműen a játék engine hiányossága sajnos :( sok sok számítás (teljesen feleslegesen amúgy) és mégis csak egy mag.

(#4827) CPT.Pirk válasza Drenadar (#4824) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszönöm! :R Az látszik, hogy jól tartja a proci az órajelet, de ennek a játéknak mindegy, hogy milyen procit teszel alá. :D

Amúgy az engine amit használnak, az régi és ugyanezzel a gondal küzd a többi Paradox cím is. Nyilván nehéz új engine-t készíteni, mert akkor azért 1 évig nem tudsz játékot fejleszteni. A GalCiv3 fejlesztői kezdték azzal, hogy egy teljesen új enginet írtak és csak az után kezdődött a játék érdemi fejlesztése, az új enginre. Meg is lett az eredménye, csak hát ehhez alaptőke kell, elég sok.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4828) Zoo123


Zoo123
senior tag

Sziasztok!

Másnak is ilyen forrófejű a Ryzen 3600?

Gelid Phantom hűtővel (Hyper 212 EVO-nál valamiel jobb, 7 heatpipe kb Scythe mugen szint)
28 fokos szobában:
-Far Cry 5 játék, 68-70 fok (gyári hűtőjével 80 fok), igaz egy GTX 1080 TI fűt a CPU alatt :)
-Cinebench R20 multicore test alatt 75 fok, fogyasztás kb 90W (gyári hűtőjével 95 fok és throtlingol)
-Prime 95 Small FFT, CPU torture test 93 fok, fogyasztás 117W (gyári hűtőjével nem mertem kipróbálni)

Egy Ryzen 2200G-vel összehasonlítva, azon egy Arctic cooling Alpine 12 passzív alubordával egyenértékű megoldás van, 1db 12CM ventivel telibefújva.

-OCCT 4.5.1 CPU stresstest alatt 65 fok, fogyasztás kb 80W
-Cinebench R20 multicore test alatt 67 fok
-Prime 95 Small FFT, CPU stress test 74 fok, fogyasztás kb 95W

Namost ha a Ryzen 2200G egy mezitlábas bordával és 1db 12cm-es ventivel, hoz 10-20 fokot a toronyhűtős Ryzen 3600-on az nagyon ergya, rossz a hőátadás a kupak alatt, vagy ilyen kókány ez a Gelid Phantom?
Mi bánatért ilyen forró ez a 3600?

Másnál milyen hőfokok vannak a fenti tesztprogramokban?

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#4829) zzola válasza Zoo123 (#4828) üzenetére


zzola
félisten

Van nálam egy 3600, stock hűtővel és MX2 pasztával throttingol PBo és XFR alatt, kikapcsoltam ezeket offset alul feszeltem kicsit és így 88 fokos. Sajnos ezekre Dark Rock Pro kell, vagy komoly víz.
Mondtam havernak, hogy ne spóroljon a venti árán...

[ Szerkesztve ]

(#4830) 'FCs


'FCs
csendes tag

@Timer: megnéztem visszatöltött default értékekkel. ha ki van kapcsolva a pbo és auto vcore, akkor 1.20-22 között van fesz cinebench közben. ha bekapcsolom a pbo-t, akkor 1.35v, ha a feszültségnek adok mínusz 0.1 offsetet, akkor 1.46v..:) teljesen érthetetlen, ezért is tartok belenyúlni, mert láthatóan nem az történik, mint ami az ember szándéka

@CPT.Pirk: teljes mértékben igazad van, hogy ez egy lehetőség. egyelőre azért nem számolnék vele, mert egyrészt a táp egy a jelenleginél jóval nagyobb terhelésű rendszerben ment beszerelés előttig hibátlanul, másrészt a jelenlegiben is gyakorlatilag 0 ingadozása van minden fesznek, harmadrészt -bár ez a leggyengébb érv, mert mindig van első alkalom - 18éve használok enermax tápokat és soha egyiket sem kellett cserélnem /igaz, korábban nem is árultak harmadik fél által gyártott budget cuccokat és azokból nem is veszek/.

@Yani: az nem lenne jó, ha nem bírná az 1800-at. én most visszavettem a offset mizéria miatt autora a soc feszt, érdekes módon ryzen masterben a ezzel vddcr soc maradt 1.1 viszont a cldo vddg felment 0.9-ről 1.15-re, viszont ennek papíron a soc alatt kellene lenni.

(#4831) syler123 válasza Zoo123 (#4828) üzenetére


syler123
veterán

Nekem CB R20-al többször futtatva a max 72 fok. Ennyire melegszik, de igazából elmegy... Semmi baja nem lesz.

Én egy Alpenföhn Brochen Eco Advanced hűtőt használok.

(#4832) SECTORnooB válasza nejad (#4798) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Még személyem is reménykedik, hogy változik a helyzet, de megeshet, hogy sor kerül rá. :)

(#4833) gaborw válasza nejad (#4798) üzenetére


gaborw
tag

X370 Pro, köszöni tökéletesen és hiba mentesen el van R73800X tàrsasàgàban. Erős túlzàs ez az Asus "kaki" kijelentés.

(#4834) Thrawn válasza Foglalt név (#4813) üzenetére


Thrawn
félisten

Azért nem fog ártani egy friss Windows telepítés lassan :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4835) Timer válasza 'FCs (#4830) üzenetére


Timer
veterán

Próbáld meg egy korábbi UEFI-vel, jobb ötletem nincs.

(#4836) fanti


fanti
addikt

Aki kapja, marja : 3900X

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4837) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

felteszem ujra hátha vki tudja a választ:Kérdésem lenne,giga b450 aorus elit lap,chipset d frissités,bios frissités után,bekapcsolom a gépet,bios képernyőnél megáll kb 4 percre,és csak utána megy tovább,mi lehet a gebasz?Amikor áll a bios képernyőnél,vga kontrol ledje világit a lapon.

privátra illik válaszolni

(#4838) sittes79 válasza zzola (#4829) üzenetére


sittes79
addikt

Uh ez k. Sok... Csapd ki azt a hűtőt a Csaba

(#4839) zzola válasza sittes79 (#4838) üzenetére


zzola
félisten

Nem is értem, hogy ilyen ótvar hűtöt minek csomagolnak mellé? Inkább ne adnának semmit...

(#4840) jokeph válasza Zoo123 (#4828) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

3600X-em van, gyári (nem sokáig) légkavaróval.

Játék alatt 60 fok se (igaz, nem teheli annyira a CPU-t).

Idle: 35-37 fok (visszavéve 2200-ra)

CB R15/20:

max. 76 fok volt.

Hozzáteszem, hogy az Antec házam kiváló szellőzőképességű, illetve tesztelésre egy RX 550 van benne, na az lófenét se fűt. :U

SMT OFF-al még ennyire se melegszik.

Igazából zavaróan a hangos a gyári hűtő, úgyhogy cserélni fogom. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#4841) beef válasza Zoo123 (#4828) üzenetére


beef
őstag

R5 3600, gyári auto értékeken, csak memória órajel feltolva 3000-ről, 3400-ra. Kis mATX ház 0db extra hűtővel, a procin CM Master Liquid lite 120 játékvíz, gyári pasztával. Szobában 25C
Cb R20 alatt 68 fok (stabil allcore 3925MHz).

(#4842) Timer válasza beef (#4841) üzenetére


Timer
veterán

Nálad ki van kapcsolva jó eséllyel a PBO, ami a kollégánál nem (stabil allcore 3925MHz, ebből gondolom). A PBO önmagában jelent 10-12 fokot max terhelésnél, még víz alatt is egy jól belőtt fix vcore-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#4843) Zoo123


Zoo123
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt! :R

Ezek szerint a Ryzen 3000-es széria jobban melegszik mint az elődei.
Még gondolkodom rajta hogy ezt a Gelid Pahntomot visszavigyem a boltba és becseréljem egy Noctua/Dark Rock Pro-ra.

Nem tudom, még alszom rá egyet

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#4844) DzsannyX válasza Zoo123 (#4843) üzenetére

Azt nem feltétlenül mondanám, hogy jobban melegszik. Nálam kb. ugyanaz az 1600X és a 3900X hőmérséklete AIDA64 stress test alatt.

(#4845) BullKoxa válasza Zoo123 (#4843) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hát nem tudom én 28k-t vettem a hűtőmet ( Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme, 2db TY 147A ) , és mondjuk meg vagyok vele elégedve. Igaz meg 10k volt a csendesebb 2db venti, mert az Exteme-hez adott az ordított. Kicsit néztem is mikor a tiedét 11k-t adták. Mondom milyen láma voltam. Nekem igaz 1700x , All Core 3800 , 1.32v.

Aztán lehet hogy jó az a hűtő ami van neked, nekem ez előtt Dark Rock3 volt, de a Gpu-ról szívta a levegőt, ezért ment a háztól, na meg a gagyi szerelése . Én 8-10 fokot nyertem a jelenlegivel Az MX4 is azt hiszem megy a kukába, jelenleg Thermal Grizzly Hydronaut ami használatban van, ebből is volt a Kryonaut de az hamar elfáradt a 8 mag alatt, ezért azt eladtam. Mindegyikből a nagyot szoktam venni.

[ Szerkesztve ]

(#4846) mozso


mozso
senior tag

Próbáltam finomhangolni PBO témában. UEFI-ben Asus lapnál (C8H) több helyen lehet ezt állítgatni, de feladtam. Totál véletlen eredmények születnek.

Kivárok picit, mert itt bizony az alaplap gyártók is le vannak maradva értelmezésben. Ahogy írtátok is korábban / mostanság.

(#4847) szente válasza Zoo123 (#4828) üzenetére


szente
addikt

Nálam nem melegebb lènyegesebben, mint az R5 1600, ami viszont idegesít, hogy netezès közben simán ugrál a hőmèrsèklet 20 fokot. Így elèg nehèz beállítanom a ventivezèrlèst.

(#4848) Timer válasza szente (#4847) üzenetére


Timer
veterán

PBO kikapcsolása, fix órajel megadása megoldja a gondot. Nekem is ez volt a problémám anno az 1600-zal, illetve a 3600-zal is.

Kezdem úgy érezni, hogy az AMD által választott út sem a legjobb. Az agyatlan IPC/órajel versenyben csak úgy tudják tartani a lépést a konkurenssel, hogy PBO-val meg brutál fesszel alányesnek a processzoroknak, így ugyan "papíron" jól mutatnak a számok, de gyakorlatilag csendesen üzemelő hűtést közel lehetetlen építeni olyan karakterisztikára, ahol 2 másodpercen belül 20-30 fokot emelkedik a processzor hőmérséklete, majd ugyanez vissza is esik szinte azonnal. Akit persze nem zavarnak a kilengések sem hangban, sem hőmérsékletben, azoknak mindegy, de azért a tapasztalatom az (és az itt leírtak is az itt rendszeresen olvasható kérdések is ezt támasztják alá), hogy nem biztos, hogy az a jó úőt, amikor egy proci csak azért rángatja magát automatán a felső határokon, hogy esetenként 5-6 százalékot tudjon hozni az egyszálas teljesítményen. Egy fixen 4 GHz allcore-ra hangolt R53600-zal a legtöbben jobban járnának, szvsz, ráadásképp a fantom restartok és elb_szott UEFI viselkedés is ebből a rommá "autotuningolt" karakterből adódik jó eséllyel.

[ Szerkesztve ]

(#4849) wwenigma válasza Timer (#4848) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Érdekes hogy leirod ugy nagyjabol azt hogy szarazegész ugyahogyvan de csak bizonyos alaplapoknal jelentkeznek problemak.

20-30 fokos kilengések sincsenek, én nem tapasztaltam....screenshotod van rola? Esetleg megint az alaplap, hogy ő mondjuk 3-5 masodpercenkent olvassa ki a hőmérsékletet.

Itt minden csak _szerinted_ az ami, a feszultség és minden nem hasrautesre lett beallitva hogy annyi legyen, tehat szerintem nem te mondod meg hogy mi az optimalis a procinak. A melegedés pedig a kisebb kontaktfeluletbol is adodhat sőt _szerintem_ adodik is a magasabb uzemi hőmérséklet ergo nem kene 99%-os fordulatszamot megadni 32°C-hoz...masreszt pedig akkor ha nem kell a sebesség, betolod az energiatakarékos profilt hogy ne reagaljon olyan gyorsan a proci a terhelésre.

Ryzen balanced 1ms, Windows balanced 15ms amíg reagál. Windows energiatakarekos meg 5000ms es folyamatosan emeli a frekvenciat.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4850) SECTORnooB válasza Zoo123 (#4843) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem mondanám ezt, kB ugyan úgy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.