Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Az amúgy normál egy crucial ballistix sport at-nál, hogy nem ér hozzá a két végén a chiphez a borda? Csak a ragasztó nyúlik a két oldal között, de abból sem valami sok.. Nem gány munka ez így egy kicsit? :F
55 rugó volt ez a szar. Most felcsesztem magam.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#4852) Timer válasza wwenigma (#4849) üzenetére


Timer
veterán

Nem értem az ironikus hangnemet, nem kell felkapni a vizet. Nem állítottam, hogy szar az egész. Azt mondtam, hogy szerintem nem a legjobb út, amit most járnak, és nem azért, mert hülyék, hanem mert belemennek egy felesleges órajel versenybe, amiből alig profitál az átlag user. Én nem tudom, Te mivel hűtöd egyébként, de ha nyomsz egy cinebench-et, nálam 40 fokról alapból 60 fok fölé ugrik két pillanat alatt, ha be van kapcsolva a PBO, pedig víz van rajta. Mondhatnád, hogy szarul beállított ventilátor profil, de elárulom, hogy ha defaultban hagysz mindent, akkor már egy browser nyitásra is felüvölt a ventilátor, de tény, hogy akkor csak 58 fokra ugrik fel, cserébe olyan alapzaj van, hogy besz*rsz.

Ha ezeket a kilengéseket áthidalva magasabb hőfokhoz adod a magasabb ventilátor fordulatszámot, a reakcióidőt pedig az alapvető nulláról 2.6 sec-re teszed, akkor meg már az a helyzet, amit vázoltam. Ezen nem segít semmilyen windows-os profil, de nem is tudna, hiszen a PBO képes 0.800 vcore-ról egy pillantás alatt 1.4XX-re pakolni, és ez a fő gond.

Még egyszer mondom, nem azt írom, hogy szar az egész. Azt írom, hogy felesleges ennyire kiélezni ALAPESETBEN, mert sokaknak okoz ez gondot alig 5-6 százalék pluszért. Akinek erre szüksége van, majd tuningol.

És igen, lehet, hogy alaplap függő is a dolog, meg UEFI függő is, ez biztos. De úgy néz ki, a legtöbb ASUS így viselkedik, csak olvass vissza néhány oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#4853) zzola válasza galaktikus (#4851) üzenetére


zzola
félisten

Nem.
De a Megfelelő topikban ki lehet tárgyalni...

(#4854) wwenigma válasza Timer (#4852) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem kaptam fel a vizet csak leirtam ami eszembe jutott.

Persze hogy felugrik a homerseklet amikor 77mm²-en hirtelen megprobal tavozni mittomén, 100W hőteljesitmeny, Zen1 esetén 189mm² volt a hőátadó felület, a 9900k meg 173mm²-en (talán) keresztül tolja át a kupaknak és onnan a hűtésnek és ráadásul ugye retek gyorsan reagál ha kell a frekvencia/teljesitmeny. A hőtehetetlensége nagy a kicsi die size miatt. Nem a feszültség a gond mert az kell a teljesitmenyhez...

Ezert mondom hogy nem kell felni a magasabb hőmérsékletektől mert e miatt mondhatni normalis Nálam magasabb fordulatszámot valami 65°C körül kap majd 70 felett indul be rendesen.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4855) galaktikus válasza zzola (#4853) üzenetére


galaktikus
aktív tag

:R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#4856) Locutus válasza galaktikus (#4851) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem a fehéreken szépen rásimul a borda a chipekre mindenhol.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4857) szente válasza Timer (#4848) üzenetére


szente
addikt

Próbáltam, ugyan az a szitu.

wwenigma: Én azt értem, hogy kisebb a hőátadó felület, de ezt nem lehetne korrigálni valahogy? Pl hogy a hőmérséklet adatokat csak 2mp-ként olvassa.
Bár megfogom oldani egy külső hőmérő szenzorral, hogy ne bőgjenek fel random a ventik, de azért eléggé meh.

Szerk.: Simán felugrik néha 55 fok környékére netezés közben, játék alatt meg csak 60 pár fokra maximum. Ez eléggé kicsi külömbség. Mert ha teszem azt csak éppen 57 fok játék közben, akkor még nem pörögnek fel a ventik, de a VGA meg nem kap elég friss levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#4858) Timer válasza wwenigma (#4854) üzenetére


Timer
veterán

Én nem félek a hőmérséklettől, a garanciaidő kétharmadát talán túléli, 6 hónap hátralévő garival meg általában mindent eladok. Itt inkább az a gond, hogy ordenáré hőfokokat ér el terheletlen állapotból szinte azonnal, így tényleg az az egyetlen megoldás, ha a hűtés 65 foknál kezd ébredezni. Így viszont elég könnyen belenyal PBO-val a 75-78 fokba is, és akkor már üvölt minden. Ehhez képest, ha kifixálod az órajelet 4 Ghz-en, elveszítve ezzel mondjuk 150-200 megahertzet, akkor sokkal lineárisabban melegszik, jóval hűthetőbb és konzisztensebb marad, bár érzésre mintha veszítene a regresszivitásából, de ez lehet, csak placebo.

Az első kommentemmel csak arra akartam rávilágítani, hogy jobb lenne, ha azt az utat követnék, amit az Intel ezen a téren: dobozból kivéve, valamelyest visszafogott teljesítménnyel "just works", aztán ha valakinek kell az utolsó csepp is, az majd kompromisszumok árán bevállalja a magasabb órajeleket és az agresszív melegedést.

Szente: vCore-ból visszavettél? Anélkül nem sokat ér a PBO kikapcsolása. Ahogy írtam tegnap: fox 4.2-őt nálam 1.35 felett picivel szolgált ki a rendszer, de még így sem kellett neki 1.4 fölé lőnie, ahogyan azt a PBO alapból állítgatja. A 4 GHz meg nagyon kényelmes 1.2megegypici vcore-ral megvan, és ez a különbség hűtésben hatalmasat jelent. A hőfokok így is ugrálnak, de erre már lehet épeszű, csendes ventilátor profilt létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#4859) galaktikus válasza Locutus (#4856) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Remélem nem lesz baja ha így használom :(

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#4860) Walter_White válasza galaktikus (#4851) üzenetére


Walter_White
senior tag

Ha félsz igy használni, állj el tőle 14 napig, és van egy ugyan ilyen ram rendelésem az alzánál, mert gondoltam hogy 2x16GB Ram sokkal jobban fut, meg kevesebb IMC terhelés, a mostani 4x8GB-t meg meghirdetem, de tök8 hogy 2db van a lapban vagy 4db. Ugyan ugy mennek az adott orajelen, + tuningal is. A 2 modul is ahogy a 4.
Így ha gondolod és hirtelen kell ram, irj rám, adok egy rendelésszámot, és átveheted. Crucial 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey

[ Szerkesztve ]

(#4861) galaktikus válasza Walter_White (#4860) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Az a gond, hogy cégre vásároltam, így a 14 napos elállás lehetősége alól úgy tudom én kiesek :(
De rendes Tőled, hogy felajánlod, talán még éltem is volna vele. Gondolom a ramoknak amúgy nem kell olyan atom hűtés, hogy ebből gond legyen. A ház is szellős lesz.. Meglátjuk..

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#4862) zzola


zzola
félisten

R3600-nál allcore 4.1 GHz kb. mennyi lehet a még működő core voltage?
Kösz.

(#4863) FatCutter válasza wwenigma (#4854) üzenetére


FatCutter
kezdő

"A hőtehetetlensége nagy a kicsi die size miatt." - Pontosabban túl kicsi, mert az alacsony hőkapacitási tényezője miatt nem képes megbirkózni a hirtelen terhelés okozta hőmérséklet növekedéssel.
- A többi okfejtés az OK!

De a "fintorgóknak": a Zen2 is kb úgy működik, mint az i7 7700K. Ott is volt panasz állandóan, hogy állandóan megugrik a Tdie hőmérséklet és üvölt a venti. De Emberek! Így lett tervezve!

Ezen pedig csak egy masszív réztalpas és minimum 4 hőcsöves hűtővel lehet segíteni, + egy jól beállított ventiprofillal.
Phenom II X4 965BE gyári hűtője ilyen, a venti kicsi, azért üvölt. A Wraith Max/Prizm dettó ugyanez, csak nagyobb ventivel. 6 magig elmenne (de oda alumínium szart adnak), 8 magra gyenge már 30%-os prociterheléstől.

Úgyhogy: vegyetek jó hűtőt és lőjétek be pöpec módon a venti profilt!

(#4864) Timer válasza zzola (#4862) üzenetére


Timer
veterán

1.35-tel kezdj szerintem, nálam azzal gond nélkül ment.

(#4865) zzola válasza Timer (#4864) üzenetére


zzola
félisten

Kösz, próbálom!

(#4866) fudi2002 válasza galaktikus (#4851) üzenetére


fudi2002
veterán

Összenyomod kézzel?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4867) galaktikus válasza fudi2002 (#4866) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Próbáltam, de nem lehet így maradó alakváltozást elérni, mert nagyon rugalmas ez az anyag és ha úgy nyomod össze, hogy rajta van, nagyon kicsi távolságot mozog. Max leszedve, összenyomva teljesen, majd újból rátéve működne. De ezt valami hozzáértőre bíznám, mert nem akarom szétb@szni a ramot.. :(
Lehet valami speckó paszta sem ártana alá a gyári ragasztás helyett. Vajon van olyan topic ahol tudnak ebben segíteni?

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#4868) fudi2002 válasza galaktikus (#4867) üzenetére


fudi2002
veterán

Sztem amúgy ha hővezető anyag akkor mindegy, maradhat így. Ha sima ragasztó akkor meg úgyis mindegy :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4869) DzsannyX válasza galaktikus (#4867) üzenetére

A gyári ragasztás helyett:
https://www.thermal-grizzly.com/produkte/6-minus-pad
Többféle vastagságban is létezik.

(#4870) Kvg válasza zzola (#4862) üzenetére


Kvg
senior tag

1,1V 50W game. Némi + offset el, (0,05) csak hogy kihajcsa, de körülbelüli érték kb ennyi. Ennyi nálam is 3700X MSI Gaming fix OC 4050Mhz korábban tettem be képet róla.

[ Szerkesztve ]

(#4871) Timer válasza Kvg (#4870) üzenetére


Timer
veterán

Ennyi fesznél nálam már 3.9-en is volt random restart. Plusz, ha stabil is, szerintem veszít a teljesítményéből. 4 GHZ-en hajtom 1.22 környékén, mert ezalatt elhasalt photoshop feldolgozás alatt.

A 3700 vélhetően alacsonyabb feszkókkal megy, gondolom, a hibás példányokból csináltak 3600-at.

[ Szerkesztve ]

(#4872) zzola válasza Kvg (#4870) üzenetére


zzola
félisten

Ha fix a vcore fesz. akkor hogy adsz neki offset +-t?

[ Szerkesztve ]

(#4873) Kvg válasza Timer (#4871) üzenetére


Kvg
senior tag

Ez nálm MSI profil 1,087V a standard, 4050Mhz -re. PBO meg oda basz 1,49V :Y egy kutya a 3600/X-el kb.

az 1,49V ból max -0,2 offset lehet autó 4150Mhz,de mar -0,25V al nem kapcsol be. Ez a vége a negatív offsetnek kb nálam

[ Szerkesztve ]

(#4874) Timer válasza Kvg (#4873) üzenetére


Timer
veterán

Az igen. Kezdem bánni, hogy a korábbi rossz tapasztalataim miatt nem MSI-t vettem. Vagy, még inkább Gigabyte-ot. Na mindegy. Gondolom, azért a processzortól is függ, hogy mennyivel hajlandó stabilan menni, biztosan van valamekkora eltérés a kockák között.

[ Szerkesztve ]

(#4875) Kvg válasza zzola (#4872) üzenetére


Kvg
senior tag

Az egész bios ban nincs fix vcore 1,087V a standard 4050Mhz csökenteni nem érdemems van fogyasztás, ga ha instabil az auto ~1,1 akkor mehet a +0,05V.

Amúgy elég bosszató hogy nem tudok akármilyen szórzóhoz, akár milyen fix feszt adni.
kicsit túl okos lett ez proci. Vagy én nem értek hozzá. :))

[ Szerkesztve ]

(#4876) zzola válasza Kvg (#4875) üzenetére


zzola
félisten

Értem, akkor én értettem félre ! :B

Létezik, hogy 1.011 V-ot ad a lap 4.1GHz-en?

[ Szerkesztve ]

(#4877) Kvg válasza zzola (#4876) üzenetére


Kvg
senior tag

Igen, ez része a fejlett auto tuningnak / beállításnak.

[ Szerkesztve ]

(#4878) zzola válasza Kvg (#4877) üzenetére


zzola
félisten

Érdekes.

SMT off mi a helyzet? Jobban alulfeszelhető?

(#4879) BullKoxa válasza Timer (#4848) üzenetére


BullKoxa
őstag

A Kék oldalon semmi baj nem volt soha új Széria érkezésekor?? Ezt most komolyan kérdezem, nem tudom. A Ryzen az első amit szinte megjelenéskor megvettem, na jó talán még anno lehet azatlonx64 vagy mi fene volt.

(#4880) ScomComputer


ScomComputer
veterán

3800X out of box, minden auton ilyen 4,5-ket dob...[link]
Ha kiterjesztem a power limiteket akkor egy gamel próbálva ilyen az allcore:
[kép]

Lehet ezt finomítani még,offsetelni vagy egyéb öltet infó,segítség... :D

[ Szerkesztve ]

(#4881) jokeph válasza ScomComputer (#4880) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ház, ha kitolt power limittel így megyen, és neked jó, akkor hagyd így és használd. ;)

Minden másra ott a manual OC a BIOS-ban (más kérdés, hogy gyakorlati haszna, a tapasztalatszerzésen kívül lesz e vajon... :U ). ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#4882) BullKoxa válasza szente (#4857) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hasonló diagramot csinálj és az az értéket tedd 07s-re ami a képemen van. mert ha kisebben van akkor fel fel pörög nekem is , de az nem kell senkinek sem.Nekem 82%-n is halkak még a ventieim.

[ Szerkesztve ]

(#4883) wwenigma válasza Timer (#4858) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem lesz probléma a garanciával sem, nem fog hamarabb meghalni mert nem 30 hanem 50 fokon megy. Az órajel pedig tényező, a nélkül nem lehetne eladni....neked és szente-nek is azt mondom, ott a lehetőség visszavenni azoknak akik azt gondoljak hogy ez probléma, itt az alap ventiprofillal kellene jatszani a gyartoknak. Egyszeruen szerintem tul van spilázva a homerseklet/feszültség dolog mert mást szoktunk meg. És még most megyunk le 5 majd 3nm-re...

FatCutter: akkor ugy ahogy mondod. :) Nem tudtam pontosan megfogalmazni.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4884) ScomComputer válasza jokeph (#4881) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi ,akkor ezek szerint ez jónak számít?
Kis finomítással egy Cpu igényesebb játékban.... [kép]
[kép]
Meg lesz az a 4.4 is.... :D
A vga egy gtx680 most, holnap jön egy custom 5700XT... :R

[ Szerkesztve ]

(#4885) weri válasza ScomComputer (#4884) üzenetére


weri
senior tag

Battlefield V, ha proci igenyt akarsz... :D

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#4886) Pro!Petya válasza weri (#4885) üzenetére


Pro!Petya
addikt

+1 De nem ám a single! ;]

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#4887) ScomComputer válasza weri (#4885) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az NFS Payback...jobb,és igényesebb.... :P
Régebbi engine,jobban terheli a procit...BF5..kisfiúknak való...
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#4888) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Engem igazából az érdekelne,hogy hogyan lehetne kihozni belőle a maximumot(3800x),auton látok 1.5v-is ami túl magas,offsettel visszalehetne venni?
Ja én van valahol olyan videó ahol látom a 3700X 3800x 3900X max boostokat face to face, nem ilyen grafikonos szar kell,mert annak a 90%-a kamu... :R

(#4889) wwenigma válasza ScomComputer (#4888) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A videó ugyanannyira lehet kamu, személy szerint gyűlölöm hogy képtelenek normális írott tesztet készíteni mert lusták olvasni az emberek...

BTW, magas feszültség....lehet offszetelni de engedtessék már meg hogy a mérnökök eldöntsék mi a magas és mi nem. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4890) Timer válasza BullKoxa (#4879) üzenetére


Timer
veterán

Állítólag az első Core szériánál volt memória gond rendesen, de én nem futottam bele, bár nekem csak E2180 volt. A 7700K-val is szívtak sokat a pasztázás miatt, néha már dobozból kivéve is képes volt throttlingolni terhelés alatt (állítólag). Egyébként nem védem az Intelt, félre ne értsd, volt már mindkét oldalról procim, de a Ryzen 1 előtt nálam valahogy simább volt mindig egy-egy konfig beüzemelése. Nem tragédia, csak több kísérletezést, utánaolvasást igényel a jelek szerint.

Az igazi gond inkább az, hogy ahány lap és ahány UEFI verzió, annyiszor képes változni egy addig stabilnak gondolt konfig.

[ Szerkesztve ]

(#4891) fanti válasza Zoo123 (#4828) üzenetére


fanti
addikt

Nálam a 3700X (XFR+PBO) esetében egyszer sem mértem még 70 fokot sem.
Maximum 69.7 fok volt a HWinfo szerint, de az is AMD-s LinX közben (16384MB) 3 kör.
Far Cry 5 és New Dawn alatt 65-66 fokos.
Amúgy egy német teszt is igen jónak értékeli.
Mondjuk én TG kryonaut-ot tettem alá, de a sajátja is elég jól teljesít.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4892) fudi2002 válasza fudi2002 (#4868) üzenetére


fudi2002
veterán

Kolléga szerint sima kétoldalú ragasztó.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4893) Muky_


Muky_
tag

Sziasztok!
Gépvásárlás elött állok. 20 éves inteles pályafutásom után váltok AMD-re, méghozzá egy 3700x-es Ryzen ami egy MSI Tomahawk Max alaplapban csücsülne :D (alaplap megrendelve, proci jövő honapban)
A kérdésem az lenne ,hogy a kiszemelt memoria megfelelő lenne e az alaplapnak.
Illetve ez a procihűtő megfelelő lenne e a hűtésre.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#4894) SECTORnooB válasza Muky_ (#4893) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Minden tökjó,de én egy Brocken 3 mellett tenném le a voksom.

(#4895) fudi2002 válasza Muky_ (#4893) üzenetére


fudi2002
veterán

Ballistix ramot jobban preferáljuk, de ez is rendben van. Hynix chipes asszem. Amúgy hűtőben vmi combosabb jobb lenne, kicsit drágábban pl noctua d14 használtan, de ahhoz lefogató is kell (3huf+) Vagy ha van píz, akkor D15, esetleg Dark rock pro 4, bár amennyi domború talpú van abból, én nem venném azt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4896) Muky_ válasza fudi2002 (#4895) üzenetére


Muky_
tag

Köszönöm a választ neked és SECTORnooB -nak.

Hűtőnek még ezt néztem, de ha ez is kevés akkor marad a Noctua D14.
Illetve a ram , ez jóbban ajánlott?
Köszi a választ.

(#4897) fudi2002 válasza Muky_ (#4896) üzenetére


fudi2002
veterán

Igen, ezek rendben vannak. Ha vársz holnapig a rendeléssel, akkor már tudok tesztet felrakni.
Holnap jön a 2x8-as Ballistix AT kitem, a mostani 2x8 mellé.
A kérdés, hogy a 4x8 vagy a 2x16 jobb, holnap utánajárok hogy megy tuningban a 4x8.
A mostani kitem megy 3600cl15-ön. Holnap bedobom az újat magában, hogy mennyit megy, illetve utána pedig a 4-et. (16-os kit single rank, 32es dual rank ezért lehet érdekes, előbbire írják hogy jobban komázza a ryzen)

Ezek a hűtők sztem vicc kategória mind. A hűtő noctua körül kezdődik légben. Igen, drága. Nagyon. De 1x megveszed és kiszolgál nagyon sok évig. Nekem pl 9 éves a d14-em, noctua a számla ellenében ingyér küldött am4es lefogatót, 3 nap alatt gls kezembe nyomta! Ezt hol csinálja meg egy ilyen gagyi márka? :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4898) Muky_ válasza fudi2002 (#4897) üzenetére


Muky_
tag

Köszönöm a választ.
Holnapig mindenképpen várok a rendeléssel, és egyben megvárom a tesztedet is.
Akkor marad a noctua D14. Nem vitatkozom , ha ez kell akkor megkapja :)

(#4899) fudi2002 válasza Muky_ (#4898) üzenetére


fudi2002
veterán

Mondom, Dark Rock Pro 4 is jó, de azt személyesen vedd csak meg, és vagy pengét vagy vmi nagyon egyenes dolgot rögtön rakj a talpára. Sok a domborműves :) Vagy D15S most 25 alzáéknál.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4900) Muky_ válasza fudi2002 (#4899) üzenetére


Muky_
tag

Oké, köszi. :R
Megnézem azt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.