Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:35

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4800) 'FCs


'FCs
csendes tag

@Malibutomi: a táp egy enermax rev87+ 650w, pár éves, ezzel nem lehet gond

@wwenigma: a legújabb agesás bios és a legfrissebb chipset driver van fent /apró érdekesség, hogy ez a második lapom, mert az első a legújabb bios-szal megállt az asus logonál és semmire nem reagált többet/.

@Yanyaz: if lassítás egy lehetőség, az mostani 1800-at azért gond nélkül tudnia kellene.

@Timer: gondolkoztam az offset-en, de egy kicsi tartok már tőle, mert a lapomban -lehet, hogy máséban is-, teljesen hülyén működik. alapból cinebench közben /azt meg sem említem, hogy ott csak 3960 a max all core, noctua nh-u14s-sel, max 67fokonl/ 1.20-22v-ot kap a proci, a vcore mínuszos offsetjénél ez felmegy 1.32-36 környékére, kisebb terheléseknél még stabilan 1.5 fölé. ha plusz 0.1v offsetet állítok, akkor pont annyit kap, mint az autonál, 1.20-22v-t..:) de ilyen furcsa a helyzet a soc fesszel is, fixen 1.1-re van rakva a biosban túrkálva random látom 1.25v-re felugrálni, de ryzen masterben mindig 1.1

maga reset viszonylag ritkán van, a mai előtt szerintem egy hete volt és azt hittem, hogy 3600/1800-ra visszaállás megoldotta, szóval elég hosszú kifutása van a hibakeresésnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.