Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) HSM válasza BullKoxa (#23800) üzenetére


HSM
félisten

A sárga négyzetben azok SMD kondik vagy ellenállások, annak nem kell hűtés, a VRM-el jelölt rész az aminek elvileg a hűtés kell, azok a FET-ek. :K

[ Szerkesztve ]

(#23802) ffodi válasza BullKoxa (#23800) üzenetére


ffodi
veterán

A VRAM mondjuk hogy stimmel (nyilván a GPU nem tartozik bele). A VRM alapvetően magában foglalja a FET-eket, tekercseket, kondikat. A pirossal jelöltek a FET-ek, mellette jobbra a tekercsek, amellett jobbra pedig a hozzá tartozó kondik. (lényegében minden ilyen csoport egy fázist alkot.) Továbbá ott látható bal szélen a CHIL gyártmányú IC, ami a szabályozó integrált áramkör.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#23803) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat! :K

(#23804) ÁdiBá válasza DroiDMester (#23796) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Gondolom más a HD7970 illetve 7950-en árhaladó áramerősség ez miatt változik a teljesítménye a terméknek. Vagyis szerintem így van, javítsatok ki ha tévedek. :U

ÁdiBá

(#23805) haddent válasza ÁdiBá (#23804) üzenetére


haddent
addikt

Nem. Több benne az ilyen-olyan egységek (nincsenek kinyírva, letiltva..), ezért nagyobb a teljesítménye és az áramfelvétele. (De nem azért nagyobb a teljesítménye, mert nagyobb az áramfelvétele..)

#23806 ÁdiBá Igen, hát így logikus is, nem?

[ Szerkesztve ]

(#23806) ÁdiBá válasza haddent (#23805) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Vagyis a GPU-ban minden egység működik, ez miatt jobban kell etetni a kártyát.
Azonos feszültség mellett nagyobb áramerősséget kér, hogy a chipben minden aktív? :U

Csak fura hogy 1.25 többet fogyaszt egy 7970 mint egy 7950. Én spontán nem tudtam másra gondolni, csak hogy az egyik nagyobb áramerősséggel dolgozik.
Hiszen az nem annyira lényeges hogy mekkora feszültsége, hanem az hogy mekkora áramerősség halad át a kártyán szerintem. Az adja meg hogy mennyi is a termék teljesítménye.
Persze a feszültséggel ha játszunk azzal csak azt érjük el hogy kisebb vagy nagyobb lesz a termék teljesítménye.
De az áramerősség tudomásom szerint nem változik.
Gondolom én, mindegy, nagyon rég voltam már fizika órán.. 10 éve! ;]

(#23807) radi8tor1 Értem. Kár hogy annyira nem hálálja meg tuning szempontjából hiszen, azért egy 7950 is felhúzható annyira mint egy 7970. :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#23807) radi8tor válasza ÁdiBá (#23806) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

7970-nek komolyabb tápellátása van, értelem szerűen ez is többet fogyaszt.

⭐ Stella

(#23808) Pug válasza radi8tor (#23807) üzenetére


Pug
veterán

Ez így ebben a formában nem igaz. :N
Modelltől függ a kialakítása a VRM-nek. Nincs ilyen ököljog, hogy ha 7970-es, akkor biztosan erősebb VRM-mel ellátott a PCB. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23809) radi8tor válasza Pug (#23808) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a szerencséd, hogy moderátor vagyok és nem válaszolhatok azt amit akarok.
Bármibe bele lehet kötni, neked úgy látom ez a célod.

Természetesen az adott kivitelt hasonlítottam össze 7970 és 7950-ből. Referencia 7970-nek komolyabb tápellátása van, mint referencia 7950-nek. Így már megfelel? (gondolom nem)

Kíváncsian várom a magyarázatodat 12pin vs 14pin tápcsatlakozóra.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23810) Pug válasza radi8tor (#23809) üzenetére


Pug
veterán

Nem igazán értem a felháborodásod, főleg, hogy pont moderátor vagy és talán neked külön érdemes figyelned arra, hogy egyértelműek legyenek a megosztott információid. Főleg, hogy eléggé figyelsz eme topicra.

Referencia modellek esetén egy fázissal több van a VRM részen a 7970 esetén.

[ Szerkesztve ]

(#23811) haddent válasza Pug (#23810) üzenetére


haddent
addikt

Főleg, hogy ugyanezt a harcot már én is megvívtam egyszer kicsit régebben...
De egyébként csomó extrém tuningos referencia 7970 -el van, tehát maradjunk annyiban, hogy az nagyon is elég, ha van több, erősebb az jó, de nem kell. És pl. egy vapor-x vagy egy DC2T 7950 -en meg szerintem alapból erősebb van, bár nem ismerem számszerinti specifikációit a feteknek stb...

#23812 radi8tor1 Én tényleg nem akarok senkit megbántani, de nincs igazad. Egy olyan felhasználó talán értette, aki már álmából felkeltve is keni-vágja a témát és a különféle verziókat, gyártókat, kiadásokat.
De egy sima felhasználónak annyi fog leszűrődni, hogy a 7970 jobb, mert erősebb a vrm, biztosan mindig jobb tuningot fog tudni, biztosan mindig kevésbé fog leégni stb...

[ Szerkesztve ]

(#23812) radi8tor válasza Pug (#23810) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne oktass ki arról, hogy hogyan kell viselkednem. Köszönöm!

A hozzászólásoddal megerősítetted azt, hogy nem állítottam semmi valótlant, tehát egy olyan felhasználó értette a mondanivalómat, aki nem a hibát keresi mások hozzászólásában. Lásd: [link]

haddent: Nézd meg a benchmark eredményeket (akár PH-s listát). Hány 7970-et látsz top10-ben és hány 7950-et. Ez után mondd, hogy 7970 nem jobb 7950-nél. :U

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23813) Pug válasza haddent (#23811) üzenetére


Pug
veterán

Nyugi anno ez még rosszabb volt: moddolt 6950 vs 6970. :DDD
Ott konkrétan a PCB-n összesen volt asszem egy darab kondi eltérés, de ennek ellenére a 6970 tulajok foggal körömmel azt a mantrát fújták, hogy egy moddolt 6950-es jóval gyengébb, mint a 6970-es, hiszen a tápcsati.... ;]

(#23812) radi8tor1

Szerintem nem kell duzzogni, de ez természetesen a Te döntésed. :R

Mellesleg pont az a lényeg, hogy a mondanivalód általánosító volt és így abban a formában nem állta meg a helyét, szerintem oly nagy dolog ezt beismerni, de természetesen ez is a Te döntésed.

(#23815) radi8tor1:

Nálam kettő járt, új tulajoknál most is teszik a dolgukat, érdekes, se itt se a net más fórumain nem találkoztam tömeges moddolt 6950 elhullásról, de gondolom neked vannak más forrásaid (főleg, hogy mint ahogy már anno a topicjában is ki lett tárgyalva a két ref PCB 99.9%-ban egyezik, de sebaj ;] ). Persze ha van valami forrásod erre a tömeges elhalálozásra, nyugodtan oszd meg velünk.

[ Szerkesztve ]

(#23814) taranis


taranis
addikt

Sziasztok! Tervezek venni 2db Gigabyte 7950-et, az a kérdésem, hogy ezzel találkozott már itt valaki, ill. ha belefutnék, emiatt gariztatható a kártya?

colorizer.net

(#23815) radi8tor válasza Pug (#23813) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És hány moddolt 6950 ment a kukába pár hónappal később, mert nem bírta a terhelést...
Ezzel nem szoktatok példálózni.

Szerk: akit érdekel ez, majd utána olvas.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23816) ÁdiBá válasza radi8tor (#23815) üzenetére


ÁdiBá
addikt

:K

ÁdiBá

(#23817) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Hello mindenkinek! Olyat kérdeznék hogy ki lehet kapcsolni a boostot a Trixx-el ? Régebben olvastam mintha a beállításban lenne rá lehetőség. / Lehet tévedek akkor bocsi / . Engem zavar ha dobálja az órajelet, most 7970-s Bios van a 7950-n de ahogy olvasom lehet ártalmas a kártyának.

[ Szerkesztve ]

(#23818) radi8tor válasza BullKoxa (#23817) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem lehet kikapcsolni.

taranis: léteznek hangosabb és halkabb darabok. Ezt nem lehet megmondani így, hogy mit cserélnek már garanciában.
Szerintem nem volt hangos az a VGA 60%-os ventifordulat mellett.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23819) Pug válasza taranis (#23814) üzenetére


Pug
veterán

Ilyen jelenség mellett, ha a szervizben is reprodukálható, akkor természetesen érvényesíthető a garancia.

(#23820) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Amúgy már régóta figyelem hogy többen is említették ezt a BOOSt dolgot.
Ez most ugyan olyan boos-t mint ami az nvidián is található?!
Az új kártyák automatikusan felemelik az órajelet terhelve?
Ez azért érdekes mert nálam annyin megy mint amennyire állítom, egyáltalán nincs BOOS-tom.
Persze én még első szériás HD7970 vásároltam mikor megjelentek.

Ha most terveznék egy újat vásárolni akkor tartanom kellene attól hogy a kártya gyári órajel helyett felemeli az órajelet?
Ez tuning esetén nem korlátozó tényező?

ÁdiBá

(#23821) daveoff válasza ÁdiBá (#23820) üzenetére


daveoff
veterán

A Tiéd még nem boost-os, de kiadott hozzá az amd hivatalos boost bios-t is, kipróbálhatod, hogy milyen. A 7970-nél jól működik a BOOST szvsz, mert a TDP limit magasabb.
BIOS update by AMD to flash reference design HD 7970 to GHz Edition
Ref. hűtővel nem a legjobb, mert 1,25v-ot ad a kártyának, de nálam így is 80°C alatt maradt a gpu....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#23822) taranis válasza radi8tor (#23818) üzenetére


taranis
addikt

Nem a hangerő a lényeg, hanem az az élesebb cicergő hang 60%-tól, az biztosan nem normális, és többen tapasztalták.

colorizer.net

(#23823) ÁdiBá válasza daveoff (#23821) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ha ezt feltelepítem, akkor ettől függetlenül tudom még húzni a kártyát?
Illetve feszültséget tudok neki adni?
GHZ edition bios-t már kipróbáltam. 1.050V helyett 1,080V üzemelt a két kártya, és nem is tudtam feszültséget emelni.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#23824) HSM válasza Pug (#23813) üzenetére


HSM
félisten

A 6950-es témánál azt felejti el mindenki, hogy a PCB bár ugyanaz, de úgy lettek a csipek válogatva, hogy a 70-ek jobb, kedvezőbb fogyasztású csipek, ezért kevésbé terhelik ugyanazt a PCB-t. Ha viszont az 50-esen unlockolod, és felhúzod az órajelet a 70-esére, akkor két lehetőség van:
-a: szerencséd van, és egy kevésbé melegedős 50-est fogtál ki, ami lehetett volna 70-es is, és szuperül működik a mod, semmi baja nem lesz a karidnak
-b: nincs szerencséd, és egy torkosabb 50-es csip került a karidra, és ha 70-est csinálsz belőle akkor igen jó eséllyel el fog füstölni előbb-utóbb...

(#23815) radi8tor1: Így ahogy mondod. Volt egy pár. Mondták is sokan, hogy 50-es tuningnál vagy csak unlock, vagy csak órajelemelés. :K

(#23817) ko-ko82: MSI Afterburner unofficial módja tudja. :K De az teljesen kilövi a komplett powertune-t, illetve emlékeim szerint az energiagazdálkodást is OFF-olja sajnos.

(#23820) ÁdiBá: A logout blogomban írogattam erről a BOOST-ról, ha gondolod, olvasd el. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23825) Pug válasza HSM (#23824) üzenetére


Pug
veterán

Erre adj mát magyarázatot, hogy miért is füstölne el? :U
Normális hűtés és hőfokok mellett? Ne írjunk már szakmai nonszenszeket.

[ Szerkesztve ]

(#23826) daveoff válasza ÁdiBá (#23823) üzenetére


daveoff
veterán

Igen tudsz feszt állítani, és tuningolni is, gond nélkül. Ez a hivatalos GHZ bios, 1000mhz alap órajel, és 1050mhz-re boost-ol, 1,25v az alapfesz.

(#23824) HSM: 7970-nél nincs órajel ugrálás a magasabb TDP limit miatt, még mielőtt megpróbálnád lebeszélni róla, egyedül a magasabb alapfesz a hátránya

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#23827) radi8tor válasza Pug (#23825) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Privátban vagy 6950 topicban folytassátok. Köszönöm!

⭐ Stella

(#23828) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Kérdezni szeretném hogy honnan tudom hogy melyik bios boostos ezek közül?

Szeretnék kipróbálni egy első generációs 7950-s bisot a karimon.

[ Szerkesztve ]

(#23829) Cole86 válasza Pug (#23813) üzenetére


Cole86
senior tag

Nekem akkor 7970esem van? :DDD :DD

2db 8pines zabáltatja a kicsike 7950 vapor x-et ...;]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#23830) radi8tor válasza Cole86 (#23829) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A képeken referencia kártyák vannak.

ko-ko82: 2012 augusztusában jelentek meg a BOOST-os kártyák. A linkelt oldalon gyakorlatilag a fele nonBOOST BIOS.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23832) Cole86 válasza radi8tor (#23830) üzenetére


Cole86
senior tag

Tudom ,de mivel általában csak a jobb 7970eseken van 2db 8 pines , így azért gondoltam elkezdhetnék reménykedni... :DDD :P

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#23833) HSM válasza Pug (#23825) üzenetére


HSM
félisten

Azért, mert a 70-est úgy válogatták, hogy a 70-es órajelén, az összes shaderrel is egy adott fogyasztást ne lépjen túl.
A B-esetben amit leírtam, olyan csip került a kártyára, ami nem felelt meg ezeknek a követelményeknek, ezért ha unlockolod, nő a fogyi, feljebb húzod az órajeleket, nő a fogyi, és összességében sokkal nagyobb lesz így 70-re moddolva a kari fogyasztása, mint a gyári 70-esnek lenne, és így túlterhelheted könnyen a VRM-et, pláne, ha még tovább is húzod, mert nincs nagyon eleresztve ilyen téren az a aszéria. Ez olyasmi, mint hogy a hivatalos 7990-nek is 50W-al kisebb a TDP-je a korábbiaknál a válogatás miatt. ;)

(#23827) radi8tor1: Ha már szakmai nonszensznek lett beállítva, amit írtam, talán ennyi magyarázat elfér ide. De részemről ennyi. :B :R

(#23834) Pug válasza HSM (#23833) üzenetére


Pug
veterán

Ez még mindig nem válasz arra, hogy normális hőmérsékletek mellett mitől is füstölne el az adott kártya. Az általad leírt hibalehetőség bármelyik tuningolt kártyánál igaz lehetne, mondjuk állításod megalapozásához szükséges lenne bizonyítani, hogy az adott 6950-es PCB valóban alkalmatlan paraméterei alapján az adott teljesítményigény kiszolgálására. Részemről is ennyi. :R Mellesleg ugye már a 6950/70 esetében is van beépített védelem, mind hőfok, mind TDP limit szempontjából. ;) Tehát ez az "elfüstöl" megjegyzés továbbra is fals az én nézetemben, de ha Te így gondolod, lelked rajta.

(#23827) radi8tor1:

További commenteket én sem hagyok itt ezzel a témával kapcsolatban. :R

[ Szerkesztve ]

(#23835) HSM válasza Pug (#23834) üzenetére


HSM
félisten

Ha jó a hőfok, akkor az a, eset áll fenn, nem a b. ;)

(#23836) ÁdiBá válasza daveoff (#23826) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Felraktam a két kártyámra ezt a BIOS-t.
Érdekes.
1,256V feszültséget ír gyárilag. Ezen is hagytam.
Elindítottam a Heaven Mark 4.0 közben futtattam a GPU-z és a feszültség eléggé ingadozott.
Tehát 1,16V kezdve 1,19V. Nem váltott fel 1,256V. Ez hogy lehetséges hogy nem fix feszültségen fut? :F

ÁdiBá

(#23837) ricshard444 válasza ÁdiBá (#23836) üzenetére


ricshard444
veterán

Egy kártya sem fix feszen fut, minél nagyobb a terhelés annál alacsonyabb a terhelt fesz. Ez persze kártyától is függ. Nálam legnagyobb terhelésen 1.17V-ra "esik le" az 1.256V, de általában 1.2V-n fut.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#23838) daveoff válasza ÁdiBá (#23836) üzenetére


daveoff
veterán

Ennyit droppolnak a kártyáid.....da ahogy kolléga is mondja terhelèstôl is függ, hogy mennyi feszt kèr. Elèg nagy a dropp nálad, mennyit mennek a kártyáid ezzel a bios-al?

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#23839) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

az alábbiak közül melyik a jobb? Vagy nincs külömbség?

[link]

vagy

[link]

köszi

(#23840) Bossi


Bossi
őstag

Még annyi, hogy akinek esetleg DCII van tényleg annyira halk és jó a hűtése?

(#23841) haddent válasza Bossi (#23840) üzenetére


haddent
addikt

:K Igen. 40% körül kezd el hangja lenni, de nem ilyen borzalom motorhang, mint a referenciánál, csak egyszerűen a légáramlás.. (Fix. 40% -on akár tudnám 1200/1500MHz @ 1.25V -on futtatni, és 80C alatt maradna)

(#23842) Pug válasza haddent (#23841) üzenetére


Pug
veterán

(Fix. 40% -on akár tudnám 1200/1500MHz @ 1.25V -on futtatni, és 80C alatt maradna)

Attól függ, hogy mit futtatnál rajta ;] :DDD

(#23843) BullKoxa válasza Bossi (#23839) üzenetére


BullKoxa
őstag

Ha most vennék kártyát akkor nem a VaporX-t venném hanem a DualX ,

[ Szerkesztve ]

(#23844) Low Noise


Low Noise
senior tag

Üdv.

Szükségem lenne egy GPU hőmérséklet monitorozó programra ami kiírja az értékeket játék közben, mint pl a fraps az FPS értéket.

Kiváncsi lennék a Powercolor 7970 Vortex II-esem hőmérsékleteire, elég meleg Crysis 3 közben, ráadásul egy műanyag lappal van fedve a nyák, hátoldala, hogy még hűlni se tudjon rendesen. Ez a tervezés csodája számomra [link] Vajon hány mérnök kellett ehhez :F

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#23845) szasanyi válasza BullKoxa (#23828) üzenetére


szasanyi
félisten

Nos lehet, hogy csak nekem nem világos teljesen: BOOST vagy nonBOOST BIOS-t keresel? Mihez pontosan (Vapor-X kártyádhoz, ami eredetileg milyen)?

(#23846) BullKoxa válasza szasanyi (#23845) üzenetére


BullKoxa
őstag

7950 VaporX-m van ami eredetileg Boostos! Mind két bios rajta boostos, és a lényeg ami zavar az órajel ugráláson kívül, hogy pillanatokra, de a gyári biosokal felugrik a Gpu feszültsége 1.498v-ra ami nagyon b..sza a szememet.

Pontosan ilyenem van SAPPHIRE VAPOR-X HD 7950 3GB GDDR5 OC with Boost

[ Szerkesztve ]

(#23847) HSM válasza BullKoxa (#23846) üzenetére


HSM
félisten

Az nem csoda, hogy zavar! De könnyen lehet monitorozási hiba is. Mivel nézted?

(#23848) BullKoxa válasza HSM (#23847) üzenetére


BullKoxa
őstag

GpuZ , AB, HWinfo és akkor is ennyi ha csak egyik program van telepítve a gépen.Friss rendszernél.

Low Noise . Monitorozni tudod ezekkel a programokkal AB, HWinfo v4.14-1880, és persze a jó öreg GpuZ.

[ Szerkesztve ]

(#23849) Low Noise válasza BullKoxa (#23848) üzenetére


Low Noise
senior tag

Köszi.

És, hogyan tudom kiíratni a képernyőre amit mér ? (GPUZ)

[ Szerkesztve ]

(#23850) szasanyi válasza BullKoxa (#23846) üzenetére


szasanyi
félisten

Próbáltad már ezt? Esetleg más, nonBOOST Sapphire BIOS-t?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.