Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) eszakas válasza Joccc28 (#24646) üzenetére


eszakas
senior tag

Ha F72 előtti akkor igen.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#24652) eszakas válasza HSM (#24650) üzenetére


eszakas
senior tag

Van igazad, főleg a hűtővel. De ha egyszer ez van akkor ezt kell szeretni. Bár nem értem azt a logikát, hogy mindent mérni kell és az a jó. Ha a gyártásnál olyan anyagot használnak ami bírja az általuk belőtt teljesítmény/hőfokot akkor nem értem minek mérni állandóan. A keresztbordás hűtőben igazat adok neked és ezt én sem értem. Bár itt 3 venti van és mind három egységet külön hűti és nem fújja a GPU melegét s VRM-re. A feszültségzár az sz* ügy de ezen hardveresen lehet változtatni.

ja az előző hozzászólás már megvolt mire megírtad abban nem tudtam reagálni bocsi

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#24653) HSM válasza eszakas (#24652) üzenetére


HSM
félisten

Persze, ha már megvan, akkor ez van, működni működik, és 7970. :D Csak másoknak ne ajánljuk szvsz. :DDD

"Ha a gyártásnál olyan anyagot használnak ami bírja az általuk belőtt teljesítmény/hőfokot akkor nem értem minek mérni állandóan."
Na itt éppen ez a lényeg, hogy gyárilag a kártyát gyári paramétereihez lövik be, és mondjuk egy +20-30%-ot ráterveznek biztonsági tartaléknak. Ha gyári paramétereken használod a kártyát, gond egy szál se. De ha húzol rajta 20-30%-ot, még ráhúzod a +20% power limitet, esetleg feszt is emelsz, akkor már nagyon-nagyon túl tud terhelődni a dolog. Arról nem is beszélve, hogy komoly hűtésű házban se biztos, hogy pont a kártya megfelelő hűtést fog kapni, tuningnál ez se mindegy, pláne egy gyárilag is 250W-os karinál.

Mutatok egy példát, itt a régi Sapphire 7870 XT-m, alapfeszes, +20% poweres tuning [link]. Lelőttem másfél perc után, mert szerintem simán elpukkanhatott volna, egy szűk 200W-ra tervezett kártya méréseim szerint 293W-ot fogyasztott a teszt közben. Lehetett így használni játékokban, meg benchmarkokra, de nem hagytam volna így, mert ahogy írtam, kinnfelejted a menüben a játékot, mert jött egy telefonhívásod, és leég a tökbe, és nem jó. :D
Ellenben alulfeszelve, 1200 helyett 1050-en: [link]
Szerintem elég komoly, ez így 293W helyett 192W-ot evett, nagyon nem mindegy. És ha nem mérsz, akkor nem tudom, ilyenekre hogy derítessz fényt. Sebességben meg mindössze 14% volt a difi, ami gyakorlatilag semmi.

A feszültségzár a te karid esetében szerintem azért van, mert nem támogatja az I2C buszt a VRM, így nincs min keresztül programozni. Persze, egy újratervezett, kevésbé gagyi VRM vezérlővel ez azonnal megoldható lenne. :D

(#24654) eszakas válasza HSM (#24653) üzenetére


eszakas
senior tag

Értem. Akkor ott a gigánál nem csináltam még 7970-hez VRM vezérlést? És nem is nagyon értenek hozzá! Nem értem akkor azt, hogy a többi kártyánál ki csinálja nekik?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#24655) haddent válasza eszakas (#24654) üzenetére


haddent
addikt

Már miért ne értenének hozzá? :C Mert spóroltak rajta? Üzletpolitika... az a kártya tökéletes egy olyan embernek aki megveszi, beszereli, esetleg CCC -ben tuningol, és utánna elégedett. Kap hozzá 3 év garit, egy elég korrekt hűtőt és mindezt az egyik legjobb áron. Senki nem mondta, hogy a Lightning-gal meg a Matrix -szal szánták egy súlycsoportba...

(#24656) eszakas válasza haddent (#24655) üzenetére


eszakas
senior tag

Nálad a pont :DD :DD . Akkor ugye miért ne ajánlhatnánk azoknak akik csak ezt teszik?/köztük én is/. Nincs kiírva a topicban, hogy " Csak tuningosoknak!"

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#24657) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nem azert vettem meg a piac egyik legerosebb 7970-eset hogy szenne tuningoljam. En startbol CF-ben gondolkodtam, ma az egyik aztan 1-2 honap mulva amikor lesz egy kis penzem es megveszem a masodikat.
A gyari az 1100 Mhz, tehat ha meg ra tudok rantani (csak szorakozabol) + 75-100 mhz-et akkor az mar 1200 mhz. Hova nem lesz eleg 2 darab 1200 mhz-es 7970-es kartya ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24658) fatal1ty1984 válasza MiklosSaS (#24657) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

az 100-at ugyfogja tudni ,hogy kitolod a powertune-ban +20%-ra amivel megugrik jocskán a fogyasztás,ha még erre huzni akarsz 1200-ig akkor már ott baj lehet a vrm-nél.pontosan erröl beszélt HMS

(#24659) HSM válasza eszakas (#24656) üzenetére


HSM
félisten

Azért, mert egy igen értékes és praktikus lehetőségtől szabadul meg, aki ilyen karit vesz.
Persze jogos a kritka, "plug&play" usereknek tökéletes. :DD :R

(#24660) lowzor válasza MiklosSaS (#24657) üzenetére


lowzor
veterán

Ne bízz nagyon abban az 1200-ban. Lehet, hogy az az 1100-on már a végefelé jár azon a feszen. CF-ben meg főleg hangos lesz a WF3.

(#24661) HSM válasza lowzor (#24660) üzenetére


HSM
félisten

És még alul se tudod feszelni, hogy elcsendesedjen, sicc! ;]

(#24662) DroiDMester válasza MiklosSaS (#24657) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Csak nehogy meglepetés érjen :Y

Mert gagyibájt VGA -knál a jó bevett szokás ha gyári OC -t veszel elég nagy az esély hogy már a gyári órajeleket sem fogja bírni a kártya, szóval én nem álmodoznék tuningról :)) mert lehet nem felfelé kell 75.MHz et tekerned hanem lefelé, hogy ne hibázzon a kártya...... :K :C

********************************************************************************
eszakas : látom még nincs elég tapasztalatod giga OC kártyákkal 1-2.db ha járt is nálad, esetleg lehet pont bele estél abba a 2.be ami épp bírta :U
Én PL: Giga 7870OC -ból 10.DB -ból 7-et vittem vissza mert nem bírták a gyári OC órajeleket de 7770 -ből is hasonló volt 15.db ból 11.et kellett visszavinnem :Y

[ Szerkesztve ]

(#24663) eszakas válasza MiklosSaS (#24657) üzenetére


eszakas
senior tag

CF-nek egyáltalán nem ajánlom azt a típust.

DroidMaster: nem bírja miért is bírná elvégre csak dísznek írják a gyári órajeleket? :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#24664) MiklosSaS válasza DroiDMester (#24662) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha a kartya hibazik akkor repul vissza a gariba es jon a masik (asus, sapphire). Ha pedig nem lehet tuningolni, az sem lesz nagy baj. Szerintem a 2 alapon levo 7970 ghz edition eleg utos lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24665) lowzor válasza MiklosSaS (#24664) üzenetére


lowzor
veterán

De pont azt mondjuk, hogy nem jó CF-re. Mondjuk ha bírod a gázturbina hangot, akkor jó.

(#24666) MiklosSaS válasza lowzor (#24665) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Remek. En meg pont ma rendeltem meg. Megjon, tesztelem ha OK marad ha nem akkor repul vissza vagy fel az aprora, ilyen az elet. Vesztek par ezret de nyerek tapasztalatot. :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24667) fatal1ty1984 válasza MiklosSaS (#24666) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ha ma rendelted meg azt még lehet modositani és lkerülöd ezt az egész mizériát,de a te tudod mit szeretnél :R

(#24668) MiklosSaS válasza fatal1ty1984 (#24667) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mar jeleztek hogy csomagolva van es a futarnal van es holnap vagy penteken meg is erkezik. Most mar ha belementem vegig fogom tancolni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24669) Cole86 válasza MiklosSaS (#24668) üzenetére


Cole86
senior tag

Nem rossz az a kártya annyira szerintem. :N

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#24670) lowzor válasza MiklosSaS (#24668) üzenetére


lowzor
veterán

Nem veszed át, azt csá.

(#24671) MiklosSaS válasza lowzor (#24670) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem csinalok ilyet. Nem erdemes bohockodni, nem veszem at holnap vagy holnap utan, majd kuldik hetfon vagy kedden. Aztan meg fizethetek amjd 10 fontot (3500 huf) hogy ujrakuldjek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24672) haddent válasza MiklosSaS (#24671) üzenetére


haddent
addikt

Vedd csak át nyugodtan, szerintem semmi gondod nem lesz vele, nagyon eltúloznak itt sokak sokmindent, az érdemeit meg lehúzzák...
Egyébként ott nincs ilyen, mint Mo. -on, hogy ha neten vetted és futár hozza akkor pl. 7 napig visszafizetik ha nem sérült?

(#24673) MiklosSaS válasza haddent (#24672) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nincs ilyen nincs sajnos.

Egyebkent eloszor szeretnem le tesztelni aztan nyilatkozni vagy velemenyt nyilvanitani. Ha nem jo mit vesztek ? 10-15K forintot ? Ez van, nem megyek 2-3 szor sorozni es meg is van a penz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24680) Abu85 válasza szasanyi (#24647) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mínusz egy év. Már van játék, ami kedvezőbb GCN-en, mint Kepleren. Pl.: DiRT Showdown, Sniper Elite V2, Ghost Recon: Future Soldier, Sleeping Dogs, Hitman: Absolution, Nexuiz, Tomb Raider, Bioshock Infinite. Utóbbi kettő inkább technikai problémákban nyilvánul meg, mint átlag sebességben. Ezek közül, ami a GCN tényleges hardveres előnyét használja, az a DiRT Showdown, a Sniper Elite V2, a Ghost Recon: Future Soldier, a Sleeping Dogs és a Nexuiz. A többi az részben Nokiás doboz.
Ha az előnynél DX11.1-re gondolsz, akkor ezt az API-t támogatja a GRID 2, a Battlefield 4 és a Total War: ROME 2. Ha a PRT képességre gondolsz, akkor az érkező ID Tech 5 motorra épülő játékok támogatják.
Ha a DX11.1-en túlmutató képességekre gondolsz, akkor először várjuk meg amíg lesz hozzá új API.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24681) Gtaati válasza lowzor (#24665) üzenetére


Gtaati
őstag

Hát nekem volt 7870Oc-m gigában wf3-as hűtéssel alapon leszabályozatlanul igen hangos volt, de akármelyik segédprogrammal pl Giga OCguruII-vel beállítottam és tuning mellet is max 70 fokon hangtalanul tette a dolgát, szóval ha lapon használja leszabályozza a kártyák venti szabályozását onnantól nem hiszem h bármi gondja lehet vele!! Voltage lock kicsit gáz de ha 1100-at tudja alapon és Cf lesz és nem tuningol akkor könyörgöm az mire nem elég? Arról nem is beszélve hogy a wf3-as hűtés a legkeskenyebb és cf ben szerintem így fér be legkönnyebben és legszellősebben két kártya, pl nálam egy második kártya szinte be se férne a dual-x hűtés mellé ha meg igen akkor a felső kártya semmi levegőt nem kapna...., szóval ha nem tuningol és beállítja aventi vezérlés elég jó kis kártyát kap 3 év garival!!

(#24682) MiklosSaS válasza Gtaati (#24681) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na igy gondolkodtam en is. Beszeltem par gyerekkel nemzetkozi forumon (UK) akik semmi problema nelkul hasznaljak a 2 darab gigas kartyat CF-be. Sot, az egyiknem 3 is volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24683) xatos3 válasza MiklosSaS (#24682) üzenetére


xatos3
senior tag

nyugodtan vegyél gigabyte 797to-gd3as az a ghz OC változat nekem maximálisan bevált

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#24684) fanti válasza MiklosSaS (#24682) üzenetére


fanti
addikt

Nem lesz azzal semmi gond!

Vedd meg, szereld be és használd!
Ne méricskéld a hőfokokat, meg frissítgesd a biost, meg főképp ne tuningold az egekbe.
Az meg hogy Boostos vagy épp nem az, hát ki a francot érdekel.
Játszani vetted nem? De!
Akkor meg csináld azt és teljen benne sok örömöd!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#24685) MiklosSaS válasza fanti (#24684) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

xatos3 :R

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24686) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Úgy nézz ki búcsúzom a CrossFire táborból. Közel másfél év után vissza állok 1GPU-ra, és soha többi multi gpu.

ÁdiBá

(#24687) lowzor válasza ÁdiBá (#24686) üzenetére


lowzor
veterán

grat a kitartáshoz. én 2 napig bírtam a CF-et.

(#24688) Raggie válasza ÁdiBá (#24686) üzenetére


Raggie
őstag

És ezzel búcsút mondasz a 2560-as felbontásnak is? (különben egyik kapható kártya sem lesz elég :( )

Clint Eastwood FTW

(#24689) Cole86 válasza lowzor (#24687) üzenetére


Cole86
senior tag

Nekem is sajnos hasonló tapasztalatom volt... :W

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#24690) BeLucZ válasza lowzor (#24687) üzenetére


BeLucZ
addikt

akkor én túltettem rajtad, mert én 3 :D

(#24691) ÁdiBá válasza Raggie (#24688) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Játék válogatja.
Lehet játszani High grafikán is nem kell egyből 2560.
De valószínű hogy valami nvidia lesz majd nyár után.
Én szívem szerint Titán-t vásárolnék.
De arra csak szeptember felé lesz meg a kellő pénz.
Várok. Játszok High grafikán 2560ba. :B

ÁdiBá

(#24692) Raggie válasza ÁdiBá (#24691) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ahogy érzerd, én akkor már lehet megvárnám a 8000-es radeon szériát. ;)

Clint Eastwood FTW

(#24693) Anfänger válasza ÁdiBá (#24691) üzenetére


Anfänger
őstag

Vagy a 7-es szériás Nv-t,ami a Titantól valamivel gyengébb,de olcsóbb is lesz.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#24694) Raggie válasza Anfänger (#24693) üzenetére


Raggie
őstag

Direkt nem azt mondtam, mert a 2560x1440-es felbonáshoz a Titán sem elég már igazán. (ÁdiBá kolléga meg ilyen felbontáson tevékenykedik! :DDD )

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#24695) Anfänger válasza Raggie (#24694) üzenetére


Anfänger
őstag

A Titan azért 2560x1440-ban sok game-ban elég szerintem. Kis kompromiszummal böven jó. Igaz qrva drága.:)

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#24696) Raggie válasza Anfänger (#24695) üzenetére


Raggie
őstag

Titan + kompromisszum...
Nem azért vesz ilyen kártyát ennyi pénzért az ember, hogy kompromisszumokat kössön szerintem.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#24697) Anfänger válasza Raggie (#24696) üzenetére


Anfänger
őstag

Az igaz,de multiban én akkor is levenném highra,vagy mediumra,ha 200 fps-em lenne végig ultran is. singleben meg elmegy a Titánnal sok game maxon. Na meg Ádibá említette,hogy elég neki a high,-(vagy azt csak azért,mert most egy vga-ja van? :F ) -azért gondoltam,hogy jó döntés lenne neki,ha megteheti.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#24698) haddent válasza Anfänger (#24693) üzenetére


haddent
addikt

Ha az igazak a hírek amik keringenek, akkor a gtx770 az 1:1 -ben egy 680, a 780 meg valami buta titán, ami azért magában sem annyira okos. Mondom mégegyszer zöld fanok részére: erősebb mint a 7970 igen, csak éppen még így is gyenguska ahhoz az árcédulához :U
Szóval igen, majd talán a radeon 8000 -es széria tud egy kicsit akár titáni erő fölé menni, meg hát negyed annyiért :DDD

(#24699) Raggie válasza Anfänger (#24697) üzenetére


Raggie
őstag

Majd meglátjuk, döntsön ő! :DDD

Más: nézett már valaki valós teljesítménykülönbséget játékokban régebbi(mondjuk kb egy éves) és mostani driverekkel a HD79X0-esekkel? Érdekelne, csak most nem vagyok otthon ezért nem tudom letesztelni.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#24700) ÁdiBá válasza haddent (#24698) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ezzel a baj hogy semmi hír nincs az új radeonrol. Szívesen megvárnám ha tudnánk róla bármit hogy milyen lesz. Nem igazán hoz lázba a kepler.

ÁdiBá

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.