Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20359) Maotun válasza DroiDMester (#20345) üzenetére


Maotun
őstag

"Maotun hát a tied se mai gyerkőc, és még rosszabb a helyzet mert 6.felé van bontva ha szerencséd van a 2.db 28.A -es ág a VGA -nak megy akkor nem lessz gond!"
Na ahogy nézem: egy 6/8 pines kabel 28A , a másik 6/6 pines 18A
az átlag 7970 6/8 pines tápcsatival van. a 8-ast az egyik (28A) a 6-ost a másik kábelről(18A) ág, vagy a 6 -os , 8-as (28A)-as ágat kössem a vga-ra?
És mi lenne az asus 8/8 tápcsatival??? ott van 6/6 pinről 8 pin átalakító az akkor a 18A-t kapná a másik meg a 28A -es ágat?????
belezavarodtam lehet egy 7970-hez nem elég a 850w-os tápom :Y

[ Szerkesztve ]

(#20360) DroiDMester válasza Maotun (#20359) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akinek Alpenföhn Peter 79XX Edition van a kártyáján egy jó tanács!

Érdemes leszedni és felcsiszolni a GPU -val érintkező felületét. Nem gondolná az ember hogy egy ~18.k -s hűtőn ennyire rossz a gyári felület minősége :W

Mert én -10.Fokot nyertem vele TR alatt 1200/1500MHz@1,225.v és 48-50.Fok :Y és érdekes módon a VRM is hűvösebb valamivel pedig ahoz nem nyúltam

Emlékeztetőül itt vannak a régi teszt képeim

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Maotun : bőven elég még a 7970. nek is a 28.A ág (ha jól értelmeztem ez egy szál kábel és a végén van egy 6 és egy 8.pines pcie csati!) még némi tuning is bele fér(het) a keretbe, vagy ha komolyabb 7970 tuningot tervezel, akkor erről a kábelról bedugod a 8.pinest és a másik 18.A kábelről meg a 6.pinest, és mehet orr vérzésig a tuning is mert úgy ~550.W jut a VGA -nak!

És ne ijedj meg bőven elég még a tápod olyan 7970 hez is amin 2.db 8.pines tápcsati van, nyugodtan be lehet dugni a VGA -n a 8.pines tápcsati helyére a 6.pinest is és működik gond nélkül!

[ Szerkesztve ]

(#20361) Maotun válasza DroiDMester (#20360) üzenetére


Maotun
őstag

:R köszi közben kibogoztam a szálakat 2 db trafó van a tápomba 2 valódi 12v-os ág!
és 2x 8/6 pin pci exp kábel van 28A val !!! 336W x2 elég kell legyen :C még cf.-hez is de arra nemigen lenne keret.... remélem nem offolok :U

(#20362) zack


zack
nagyúr

Megvan a 24/7 használat tuningja. :K

1050/1400

GPU-k max 70-72 fokosak több órás Tomb Raider közben, VRM is kb ennyi.

Ez nekem bőven elég CF-hez. :C

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20363) banderasz77 válasza DroiDMester (#20360) üzenetére


banderasz77
addikt

Na ezt nem gondoltam volna....

(#20364) zack válasza DroiDMester (#20360) üzenetére


zack
nagyúr

CF-be be se tudnám rakni ezt a hűtőt, akkora. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20365) Speed® válasza DroiDMester (#20360) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Thermalright/Prolimatech hagyományosan tré, ezek szerint Alpenföhnék is beálltak a sorba..szomorú. Nekem még "rev.1" Peterem van, azzal nincs ilyen gond, szép sík/sima a felület.

(#20366) ricshard444 válasza Speed® (#20365) üzenetére


ricshard444
veterán

Azért nem, nekem a cpu hűtőm olyan sima / sík és tükörfényesre polírozott, hogy ennél minőségibben lehetetlen megcsinálni.

Vannak dolgok...

(#20367) DroiDMester válasza zack (#20364) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De belehet tenni CF és SLI nél is a Petikét csak akkor másképp kell a ventiket feltenni! :K

u.i. : sz.tem valamivel több(olyan 2,5.slott) de most azért nem szedem szét, de a CF-es lapoknál általában 3.hely van a 2.kártya között tehát simán elfér!

így ni!

*****************************************************************************************
Speed(R) : ránézésre ez is sík, szép sima és fényes, de ha ellenőrzöd egy valóban sík felülettel(pl tolómérő szára) egyből látszik hogy hepe-hupás és ahogy be is bizonyosodott, miután felcsiszoltam 10.fokkal lett jobb :K
Amúgy azt már többször tapasztaltam amelyik hűtőnek a GPU/CPU -val érintkező felülete nikkelezve/krómozva van az soha nem tükör sima csak ránézésre az, és amúgy sem szerencsés pasztázás végett, mert kitolja maga alól annyira csúszik, jobb a végeredmény ha picit érdes a felület most is csak 800.as polír papírral esetem neki pedig van itthon 2500.as is :K

[ Szerkesztve ]

(#20368) zack válasza DroiDMester (#20367) üzenetére


zack
nagyúr

Tehát ebben az elrendezésben biztos nem vastagabb mint 2 slot?

Lehet nyáron meglépem...Csak azért 32k nem aprópénz erre. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20369) HSM válasza zack (#20368) üzenetére


HSM
félisten

De minek ilyen extra hűtés a powercolor-ra? Azért nem értem, mert tök jó a gyári hűtése is, jól hűt, és nem hangos... :U

Ha meg annyira hűteni kéne, előbb fogyna el a tápod... :D És új táppal, hűtővel nyernél mondjuk 10% sebességet a gyári OC képességhez képest....

[ Szerkesztve ]

(#20370) Speed® válasza ricshard444 (#20366) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

HR-01 Plus, TRUE Black, HR-02, nálam mind domború volt..utóbbi polírt is kért/kapott muszáj alapon.

DroiDMester
Ellenőrzötten jó..a Brocken is az volt..pozitív véleménnyel voltam ennek okán (a klasszikus "EKL narancs" is sok procival tett jót anno a kezeim közt).

A CF/SLI használattal kapcsolatban nem vagyok meggyőződve a hatékonyságról..az a ventiállás garantált pácolda a VRM résznek és a kártyák alatt elterülő alaplap részlegnek..nomeg felborítja a házan a légáramlást is.

(#20371) ricshard444 válasza Speed® (#20370) üzenetére


ricshard444
veterán

Én még direkt le is mértem és tökéletes volt, úgytűnik változó a minőség.

Vannak dolgok...

(#20372) zack válasza HSM (#20369) üzenetére


zack
nagyúr

Csak egy alternatíva...Ha ezzel valami történne. ;)

De ahogy írjátok ez CF-ben lehet kihagyós lesz.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20373) HSM válasza zack (#20372) üzenetére


HSM
félisten

Akkor ráraksz két új 9-es lapos ventit és meg van oldva. :P De amúgy ez siklócsapágyas venti, ha elkezd zörögni, csapágyzsírral elmegy újabb pár évet. ;) Az meg kijön 1000Ft alatt, és életed végéig elég lesz az összes VGA-dra... :D

Persze, lehet ágyúval lőni a verébre, de minek? :DD

[ Szerkesztve ]

(#20374) skippper válasza HSM (#20369) üzenetére


skippper
senior tag

A nem hangos egy erősen relatív kifejezés. Nekem pl. az ingerküszöböm úgy néz ki, hogy ha hallom, hogy megy a gép, akkor hangos. Nem olcsó hobbi, de kivitelezhető. Abban viszont 100%-ig biztos vagyok, hogy ezt egyik most kapható kártya se tudja teljesíteni, hogy nem hallatszik a hűtése terhelés mellett (amennyiben valaki úgy gondolja, hogy van ilyen, tudok neki ajánlani egész jó fül-orr-gégészt :) )

[ Szerkesztve ]

(#20375) HSM válasza skippper (#20374) üzenetére


HSM
félisten

Természetesen ez is érthető hozzáállás. De ahogy mondod, igen drága, ugyanis a feltételeid alapból kizárják bármilyen ventillátor használatát.

Egyébként, bár ahogy mondod, relatív, de ezzel a powercolor hűtéssel, alulfeszelt GPU-val igen csöndes kártya csinálható a 7950-ből. :K Pláne, ha nem ragaszkodsz a BOOSt órajelhez, hanem mondjuk beéred 800-850Mhz-el. Pl. ha meglesed ezt a képet, [link] +20% powertune, 1050/1400Mhz és 1800-at forog a légkavaró, ami még nem generál jelentős szélzajt. 925-ön szerintem 1400-1500-as fordulattal lehűthető játékok alatt, ami már tényleg iszonyat halk, nem néma, nyilván, mert ventillátor, de nagyon csöndes. :K

Nyilván, nem az mondom ezzel, hogy jobb, mint a 18 000Ft-os Peter, mert nyilvánvalóan nem, de mint gyári hűtés, igen kellemes darabról beszélünk szvsz....

[ Szerkesztve ]

(#20376) Speed® válasza HSM (#20375) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a helyzet, hogy a 800-850es 7950 tempóját csendesen hozza egy 7870 DCII-V2..szóval ha elég lenne a tempó, akkor spórolható egy rakás zsé. Szerintem akinek 7950e van, az nem véletlenül vett ilyet és szeretné kiaknázni az OCpotenciált.

(#20377) HSM válasza Speed® (#20376) üzenetére


HSM
félisten

Haha... :D
Volt 7870-es kártyám, és nehézkesen fogja hozni a 7950-et. Egyfelől a memória sávszél is szűkös, (ha nem fogsz ki egy tuningosat, alapból brutál lefogja a kártyát és megszívtad) a másik meg, hogy kizártnak tartom, hogy egy 1300-ra vagy afölé húzott GPU-s 7870-et halkabban meghűtsön az a hűtés. Pláne, hogy már az 1100Mhz-es top verzión is izzik pl a VRM.
1175Mhz-en itt már maxos ventivel is alig bírta meghűteni: [link] míg ha megnézed itt a PCS+ 7950-et lényegesen halkabban meghűtötte a karit 1050-en: [link]. 6 fokkal hűvösebb, és még mindig 6dBA-val halkabb, ami kb. negyed hangerő. ;)
Amiről beszéltem Powercolor 7950 ugyan nem PCS+,de hajszál pontosan ugyanez a hűtés, leszámítva a nikkelezetlen hőcsövet.
Ne feletsd el, ha a 7950-el akar pariba lenni a 7870, legalább 30-35%-al kell magasabb órajelen járatni, a memóriát meg mégtöbbel, ami miatt a 850Mhz-es 7950 befogása is nehézségekbe fog ütközni, ha nem fogsz ki egy szupertuningos darabot. Ja, és miközben 1150-en járatod, még mellé legyen halk, hűvös... Hát, szerintem nem lesz, és a teszt szerint sem.

[ Szerkesztve ]

(#20378) neduddgi8456


neduddgi8456
csendes tag

Sziasztok!

Kártya vásárlás elött állok, és vacillálok a GTX 680-HD 7970 között!
Most jövök a gtx680 topikból, ahol leginkább a "nagyon szar" drivereket emlegették...
Ezt én nehezen tudom elhinni, a mai világban, a csúcskategóriában..., ezért jöttem kérdezni, mik a tapasztalatok?
Ár érték árány miatt amúgyis az AMD felé húzok, pedig jelenleg GTX-em van...

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#20379) radi8tor válasza neduddgi8456 (#20378) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ott azt mondták szar driverek vannak, akkor csak azt mondhatom: szuper jó driverek vannak AMD-hez. :D

⭐ Stella

(#20380) DroiDMester válasza HSM (#20375) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Most hogy felcsiszoltam a Petert, ha teljesen letekerem a 2.db SWIF2-120P ventit rajta és ~700.RPM körül tekernek, ott gyakorlatilag néma és még így se megy fel 60.fokig sem 1200/1500@1,225.V mellett a gpu, de a VRM -nek már kevés az a légáramlat amit tol a 700.on tekerő venti, így az felmászik 75.fok környékére amit nem nagyon szeretnék látni, jobb így ~1100-1200.RPM körül ez arany közép út mert viszonylag még így is halk (a gyári Dual-X hűtő kb 30.% on volt ilyen halk, pedig az még jóval csendesebb mint a Powercolor v2 hőtője) és a VRM se megy 60-65.fölé!

100.% on még meg se próbáltam mennyire képes lehűteni :DD

(#20381) hermanyi válasza neduddgi8456 (#20378) üzenetére


hermanyi
őstag

gtx670 jetstream . ÉS minden gondod meg van oldva . Driver bárhol lehet xar még ezen oldalon is .
Én is GTX 480 rol váltottam Giga7950 re és ha nem tudtam volna ennyire olcsón hozzájutni nem is cseréltem volna . Amúgy eddig csalódás .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#20382) neduddgi8456 válasza radi8tor (#20379) üzenetére


neduddgi8456
csendes tag

Mondanom se kell. hogy a driver problémákat nem a saját házuk táján vélték tudni...

(#20383) HSM válasza DroiDMester (#20380) üzenetére


HSM
félisten

A Dual-X hűtőn pont ugyanaz a ventilátor teker, pont ugyanolyan hangerővel, mint a powercoloron. Tudom, mert járt nálam Dual-X Sapphire, igaz, a 7870 XT, de ugyanaz a venti, és a borda is majdnem, mint amiről beszélsz.
30%-on kb. 1250-et forog, ami elég kevés... :D Persze, lehet, 850-en még úgy is meghűtené, bár nem próbáltam, mert engem 1700-1800-ig nem zavar a hangja, így úgy lőttem be a hűtést, hogy ezen fordulatokon menjen, minél hűvösebben a GPU. :D

Persze, igen tekintélyes, hogy nálad így nem 850-en megy hanem 1200-on. :R De azt se felejtsük el, hogy nem kevés pénz az a 18 000 forint, amit kérnek érte, és a SWIF venti se épp olcsó. ;)
Persze, akinek a hang nagyon fontos, úgyértem nem elég neki egy igen csendes hűtés, ami kb. 1Ghz-ig szuperül, alig hallhatóan meghűti a karit, hanem némát szeretne, méggyorsabb karival, annak természetesen nem tétel a Peter ára, ezt aláírom. :R

[ Szerkesztve ]

(#20384) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Rég jártam erre, kérdezni szeretném ezen a képen melyik lehet pontosan a VRM 1 . Mert arra kellene tennem egy sünit.

(#20385) radi8tor válasza BullKoxa (#20384) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jobb oldali fekete létra mintázatú hűtőborda alatt vannak a VRM chipek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#20386) Asbee válasza radi8tor (#20385) üzenetére


Asbee
veterán

Én úgy tudom a bal oldali a vrm1 ahova még kijön a fekete cucc és a bordázott rész a vrm2. De ha tévedek javítsatok ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#20387) BullKoxa válasza radi8tor (#20385) üzenetére


BullKoxa
őstag

ez a kép után gondoltam hogy nekem is a VRM1 a bal oldalt fent van valahol.

Asbee : Ez az melyik lehet pontosan mert nekem van ott egy lemez , Jó lenne hova tegyem a bordát. ( kétoldalú ragasztóval jó ha felteszem? )

[ Szerkesztve ]

(#20388) radi8tor válasza BullKoxa (#20387) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sorry, az 1-est nem láttam VRM után. :B

Szerintem a zölddel jelölt rész. Olyan meleg, hogy plusz hűtés kell neki? 110 fokig simán működőképes...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#20389) DroiDMester válasza BullKoxa (#20384) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No akkor egy kis magyarázat a tévhitek elkerülése végett!

VRM-1 : ez a GPU nak a fázisai esetedben 7.fázis

VRM-2 : ez a vRam nak a fázisa ami 79xx esetében általában 1.fázis

a bal oldali külön rész az a GPU -nak a VTT/PLL feszültségnek a fázisa ez nem melegszik általában!

De csináltam egy képet is talán így jobban megérted!

(#20390) Macka válasza DroiDMester (#20367) üzenetére


Macka
veterán

És a Peter CF-ben ilyen ventiállással képes rendesen hűteni mindkét kártyát? :F :F Próbálta már valaki ezt?

(#20391) radi8tor válasza DroiDMester (#20389) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor mégsem mondtam butaságot. :)

⭐ Stella

(#20392) DroiDMester válasza Macka (#20390) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem próbáltam még, de én valószínűnek tartom hogy 5-6.fokkal biztosan gyengébben teljesít így a petike hogy felűről van rátolva a levegő de nem hinném hogy nagyon rossz lenne még igyis mérföldekkel jobb mint bármelyik gyári megoldás, ha pedig van elegendő huzat a házban nem lesz gond hogy rátolja az alaplapra a meleget!

(#20393) Macka válasza DroiDMester (#20392) üzenetére


Macka
veterán

Találtam konkrét képeket, bár 6950-en van: [link]

Az AC Xtreme nem lenne jobb? [link]

[ Szerkesztve ]

(#20394) DroiDMester válasza Macka (#20393) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

CFx -nél 100.% hogy NEM lenne jó az AC hűtő, mert a felső kártya kb semmi levegőt nem kap, ezt már viszont teszteltem annó HD5870.CF és AC TwinTurbó Pro kombóval!

(#20395) Macka válasza DroiDMester (#20394) üzenetére


Macka
veterán

Igaz, az teljesen az alsó "seggéből" szívja a meleget.

(#20396) BullKoxa válasza DroiDMester (#20389) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nagyon szépen köszönöm a magyarázatot! Annyi kérdésem lenne szerinted mit lehetne oda tenni hogy ne melegedjen a VRM része a karimnak. Ilyenem van 7950 VaporX.

(#20397) skippper válasza HSM (#20375) üzenetére


skippper
senior tag

Nem használok passzív megoldásokat, csak jó ventiket meg ventiszabályzót. Lian Li hangszigetelt ház, szabályzott Coolink/Noctua/Scythe ventik. Mind ezer éves, de a mai napig a csukott házból nem jön ki hang. És ha kiszámolom egy összegben ez valóban drága. De ha azt nézem, hogy ez a szett már a 3. konfigot szolgálja ki, és úgy gondolom hogy még ki fog párat, akkor már egyáltalán nem olyan drága :)

(#20398) HSM válasza skippper (#20397) üzenetére


HSM
félisten

Nálam is hasonló megoldás üzemel. Coolink, Noiseblocker, Coolermaster cuccokkal, ventiszabályzókkal, porszűrőkkel. Igaz, nálam nem hangszigetelet a ház, de sajnos némi hang ha megfeszülök is kijön belőle, ha mozog a levegő, annak hangja mindig van. :(

Persze, az enyém se hangos, ha 1200-on pörög a Coolink SWIF1-es ventim a procin, már kihallom, de a VGA-t ennek ellenére nem hallatszik ki 1500 alatt, és 1800 alatt is csak alig.

(#20399) DroiDMester válasza BullKoxa (#20396) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sajnos a 79xx Vapor-X kártyákat nagyon elcseszték, a GPU -t szépen és halkan lehűti de a VRM az KRITIKUS, de nem is csoda mert ez a fisz-f@sz borda nem elegendő a VRM -re!

Sajnos gyakorlatilag semmit nem tudsz tenni max veszel rá kompletten egy Peter 79xx edisönt, ahoz adnak megfelelő VRM hűtést is :K

Sajna a vapor hűtése alá semmi nem fér be így nem tudod nagyobb bordára se cserélni a VRM hűtését!

[ Szerkesztve ]

(#20400) Speed® válasza HSM (#20377) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Haha...momentám annyira nem viccnek szántam. 7870OCval kényelmesen hozható a 7950 emlegetett órajelen mérhető tempója. Nem is értem, milyen 30-35%os órajeltöbblet-szükségről beszélsz, mikor a refkarik közt alig 10% teljesítménydifi van.
A legtöbb 7870 ennyi OCt simán elvisel (épp erről megy állandóan a parttalan szájtépés, miközben világos, így lett kitalálva..7850OC=7870, 7870OC=7950 stb..kis túlzással. Aláírom, a többség nem bírja az 1200at..nálam konkrétan 2db járt, Sapphire-OC ment 1200at, a DCII-V2 meg 1300at is..utóbbi ritka, elismerem, pretested példány volt ;p Viszont a hűtésével abszolute nem volt gond, ill. kifejezetten halk, pedig én is csendimádó vagyok..szóval maradjunk annyiban, túlzások nélkül kicsit több értelme van véleményt cserélni.
Node, offolom az OFFot, mielőtt minket offolnak :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.