Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) Alpachino válasza szasanyi (#20450) üzenetére


Alpachino
veterán

[moderálva]

Nem bizonygatok én sem neked sem másnak, ráadásul nem is akarlak meggyőzni sem :N azért is szerettem nagyon ezt a karit és sajnáltam is eladni, mert alacsony feszen elég szépen ment, igazából, az igazi izzasztó több órás stabil tesztet, ami egyébként lázba hozott, azt 1.000mV-al, 1000MHz-en mértem....egyébként az alapvesze a szóban forgó 7950-emnek 1.031mV az MSI AB szerint.

[moderálva]

[ Módosította: radi8tor ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#20452) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a fórum továbbra sem a fáradt gőzben van. A szakmaiságtól mentes hozzászólásokat mellőzzétek!

⭐ Stella

(#20453) DroiDMester válasza Zap-Em (#20446) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Természetesen nem annyi terhelés alatt ugye DROP -ol és még attól is függ a drop mértéke mennyire van terhelve!

tessék GPU-Z teszt közben ~1,273.v ig

De pl: heaven tesztnél már 1,254.v ig ejti le a beállított 1,312.v ot

(#20454) Zap-Em válasza DroiDMester (#20453) üzenetére


Zap-Em
tag

Erre voltam kíváncsi! :K :R

(#20455) oliba válasza DroiDMester (#20428) üzenetére


oliba
őstag

A kép alatti röpke hozzászólást telóról már nem sikerült elolvasnom. Hát ha nem fér be, akkor nincs mit tenni, max kicsit meg kicsit megcsiszolni, megvagdosni a Peter VRM bordát :D

Az IHS minősége pedig nem legenda. Ha felpolíroztad a Peter-t, akkor gondolom már procit is políroztál. Ha nem, akkor kezdj el videókat nézni. Én pl anno felpolíroztam az E2180-ast és csiszolgattam ezerrel, míg a közepén a nikkelborítást még el sem kezdte, de a sarkait már majdnem a rézig csiszoltam. Ugyanígy volt egy másikkal csak fordítva. Domború volt és elég nehezen tudtam polírozni, mert billegett a proci a papíron

Itt egy példa. Ám, ha valamihez közöd sincs, akkor nem kell egyből hülyének nézni az embert. Legalább járj utána :R

[ Szerkesztve ]

(#20456) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sikerült visszatérni egy Sapphire HD7970 Dual-X OC-vel GTX 680 helyett, csináltam tesztet stock GTX 680-nal ezek a programok alatt

3Dmark 3Dmark11 Crysis 2 Heaven 4.0 Heaven Valley Sniper Elite V2 Tomb Raider Batman Arkham City Crysis 3

(Crysis 2 benchmark tool-lal, Crysis 3nál pedig Welcome to the jungle pályán a rakéta tornyos cutscene ment fraps benchmark-ban)

Csinálok róla logout cikket is amint össze tudom rakni :R

(#20457) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Beállítások ugyanazok, logout cikkben majd részletezem

GTX 680 teljesen alapon, power limit is 0%-on, HD7970 is 0% power limiten, 925/1375-ön.

Így 4-5%-kal gyorsabb a GTX 680, de fogadok 1000/1450en (ghz edition a kártya amúgy) már eléggé el lesz csipázva a GTX 680 :)

[ Szerkesztve ]

(#20458) ricshard444 válasza ZozzHUN (#20457) üzenetére


ricshard444
veterán

Mennyire Boostolt a 680?

Vannak dolgok...

(#20459) ZozzHUN válasza ricshard444 (#20458) üzenetére


ZozzHUN
addikt

1080ig boostolgatott.

Vicc az hogy referencia hutese 680-nak tényleg nagyon halk volt.

[ Szerkesztve ]

(#20460) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Szerintetek hosszú távon lehet 1,256V adni egy ref 7970 esnek?
Ennyi kell nálam az 1200 Mhz Gpu-hoz.
A vicc az hogy 1,175V viszi az 1150 - et, de 1200-hoz már 1,256V kell.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#20461) ricshard444 válasza ÁdiBá (#20460) üzenetére


ricshard444
veterán

Ha a hőfokok is rendben vannak és a dobhártyád sem szakad be akkor igen.

Vannak dolgok...

(#20462) SSJmeszes válasza ÁdiBá (#20460) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Te nem akarod levizelni levizezni a rendszered?

Kicsit félreérthető volt. ;)

[ Módosította: radi8tor ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20463) ZozzHUN válasza ÁdiBá (#20460) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Persze, adhatsz, csak ha van VRM figyelő, akkor lődd be :)

Ez a Sapphire HD7970 Dual-X OC most 1100/1450-et viszi alapfeszen (1175mV ami droppol 1146mV-re)

(#20464) kovsol válasza ZozzHUN (#20457) üzenetére


kovsol
titán

Pontos beállítások, min max avg fps nélkül ezek csak számok a levegőben. Gondolom arra is törekedtél, hogy a saját kártyádnak jól fekvő beállításokat használd.

May the Force be with you!

(#20465) MM


MM
őstag

Sziasztok!

2 napja vagyok boldog majdnem elégedett 7950 tulajdonos.
Egy VTX3D 7950 X-EDITION BOOST kártyáról van szó. Egy gond van vele:
GPU-Z szerint terhelés alatt nemhogy 930 és 880 Mhz között ugrál a GPU órajele, hanem 500 Mhz-re is lemászik.

2x futtattam egymás után a 3DMark 11-et, először 6548, másodszor 5861 pontot adott, i5-750@3,6Ghz mellett. Ez nagyon kevés, és a lentiképen is láthatjátok a GPU órajel "szőrös" grafikonját.

Előtte egy Gigabyte 6850 volt a gépben, eltávolítás előtt uninstalláltam a 13.1 Catalystot, majd kártyacsere után újra ezt telepítettem fel.

Van-e esetleg valami tippetek, mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#20466) ZozzHUN válasza MM (#20465) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Hőmérséklet és a fogyasztás miatt lejjebb vette.

Told fel a power limitet 20%-ra és valszeg abba hagyja. Ha még mindig nem akkor rakd fel legújabb afterburner beta-t és ott állítsd without powerplay-re a ... nem tudom mit, most nem vagyok nagy gépnél, és akkor abbahagyja.

(#20467) HSM válasza DroiDMester (#20406) üzenetére


HSM
félisten

Egész elképesztő nálad az a kombó. :Y :C
Hogymondjam, nekem is állatira tetszik az a hűtő, de a 16-18 000 forintos ára nagyon sok. :( Úgyértem, nagyon érzékenynek kell lenni a legkisebb zajra is, hogy valakinek megérje, ha jó a gyári hűtő is, mint pl. a Powercolor PCS+ hűtője, ami az enyémen is van. Mindenesetre, ha javíthatatlanul tönkremenne a gyári hűtőm, tuti ilyet tennék rá. :DD

Amúgy nem csoda, hogy jól hűt nálunk a powercolor 7950 hűtő és viszonylag halkan erős tuning nélkül, véletlen belebotlottam, egy Auras hűtő, ráadásul ami a 7970-re való, 220W-ra... :C [link]
A Tahiti Pro-ra elvileg a 180W-os verzió való, ami a VTX3D-n van, azon 2 8-as hcső van, a 3. csak 6-os: [link]
Szóval ezért hűt jól, halkan, és bírja kitűnően a 7950 tuningját. :K

Kíváncsiságból megpróbáltam 925-ön, 0,975V-on én is, nagyjából stabilnak tűnik (1 óra alatt egy kisebb képhiba volt csak), bár inkább hagyom 1-1,02V körül, biztos ami 100% alapon, de csináltam egy Crízis-tesztet 0,975V-on: [link]
Azért szerintem elég korrekt így is a max 70fok 1500-as ventivel... Így messze-messze az ingerküszöböm alatt van a hangja, igen közelről is fülelnem kell, hogy halljam. Ha nem látnám a képen, nem biztos, hogy hang alapján meg tudnám különböztetni az üresjárati 1100rpm-től.... :DD
És ugyanezek a hőfokok/fordulatok vannak TR-ben is 1V-on.

(#20410) Speed(R): Nálam a gyári BOOST órajel 925, azért... Amit fixen tart is +20% powerrel. :K

(#20428) DroiDMester: Ahogy látom, a beállításom azért jót tett a kártyádnak, mert kb. fele fogyasztást látok a képeden így 1050-en, mint a korábbi 1200-asokon... :D Ezért se húzom nagyon ennél tovább, nekem 15% sebesség nem ér annyit. :N (Az a vicc, nekem alapon, +20% limittel alulfeszelve 925-ön is tetszik FullHD-ra, így is van benne erő bőven... :B )

(#20465) MM: A Powertune/BOOST funkció miatt csinálja. Logout Tahiti cikkemben van róla némi tartalom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20468) MM


MM
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, ennyi volt csak a gond!

7928 pont 3DMark 11-ben.

Furmark alatt stabilan tartotta a 930-at.

A logout blogodat már olvastam pár napja, mielőtt megvettem a kártyát.
Nagyon hasznos, és később biztosan megpróbálok kicsit játszani vele, de egyelőre inkább a fogyasztáscsökkentés miatt, mert most még nem látom sok értelmét tuningolni, a jelenlegi CPU-val, és 1680x1050-es monitorral.

A kártya hűtése egyébként nagyon csöndes, meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#20469) HSM válasza MM (#20468) üzenetére


HSM
félisten

Hú, azannya! :Y Mennyi volt itt a kari VRM hőfoka? Mármint ami alul épp nem látszik?

Csak mert a GPU-Z "VDDC Current IN" 19A elég sok! :Y Nekem az 1050-es tuningbeállításomon alulfeszelve MSI Kombustor alatt volt 13,5A, neked meg 19A... Vigyázz nehogy túlemelegedjen a VRM-ed, nekem ez nagyon soknak tűnik... :U

Elvileg ugyanaz a hűtése, mint a powercolornak. :K Esetleg, ami difi lehet, hogy az egyik hőcsöve vékonyabb. De ezt könnyen meglesheted, később hasznos infó lehet másoknak is. :D

[ Szerkesztve ]

(#20470) Pug válasza HSM (#20469) üzenetére


Pug
veterán

Nyugi, a GPU-Z ilyen jellegű mérése kb semmit nem ér, annyira pontatlan. :DDD

(#20471) HSM válasza Pug (#20470) üzenetére


HSM
félisten

Ez nem a GPU-Z mérése, hanem a Chil 8228 VRM vezérlőé. Nálam a fogyasztásmérővel ellenőrizve nagyjából reális értékeket mért. :U A 7950-en is meg a 7870 XT-n is. Nyilván, nem a teljes VGA áramfelvételét méri, hanem csak a GPU-ét. Egyébként rendben lehetett az érték, mert a 160A is magas, amit felvett a GPU.

(#20472) Pug válasza HSM (#20471) üzenetére


Pug
veterán

Ez mivel egy software-es kiolvasás, ezért a pontossága, khm, hagy ném kívánnivalót maga után. ;)

(#20473) Maotun


Maotun
őstag

elnézést a lustaságért ....lehet csak vissza kéne olvasnom de pontosan mit jelent a :

ASUS HD7950-DC2T-3GD5-V2 vga.-nál a v2 jelzés??
Köszönöm a választ előre is :R

(#20474) ÁdiBá válasza ZozzHUN (#20463) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Melyik programmal tudom monitorizálni az órajeleket illetve a hőmérsékleteket a VRM, a GPU, és a MEM. ha lehet?!
AID64 nem jó, mert a Smart miatt bontja az mp5 lejátszómat a gépről.

ÁdiBá

(#20475) HSM válasza Pug (#20472) üzenetére


HSM
félisten

A software szerinted honnan olvassa ki az értékeket? Ezt is egy hardwer méri, csak nagy divat szidni, mivel sokszor nem megfelelő minőségű a mérőhardwer a szoftver túloldalán, ami mosolyogtató hibákat tud eredményezni. Ellenben itt maga a VRM vezérlőből származik az adat I2C buszon közvetlenül, márpedig a VRM vezérlőnek igencsak pontosan tisztában kell lennie az átfolyó áramerősséggel és feszültséggel, különben képtelen lenne ellátni a feladatát. ;) Szóval itt hogy szoftveres kiolvasás, kevéssé gondolom problémának.

(#20476) RetepNyaraB válasza ÁdiBá (#20474) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Afterburner+HW monitor. De a konkrét lista amit ki tudsz íratni függ a kártyán levő alkatrészektől. Amit a HW monitor lát, azt ki tudod jelezni az Afterburnerrel is.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20477) Pug válasza HSM (#20475) üzenetére


Pug
veterán

Minden olyan mérés, mely esetében a mérő eszköz és a felhasználó közé egy 3rd party software-es layer van beiktatva, az minden csak nem nevezhető pontosnak, és ez nagyon is igaz a GPU-Z-re, de én nem szeretnék ebből vitát, kérdezd meg Subarut, vagy bármelyik extrem OC-vel foglalkozó emberkét, hogy erről mi a véleménye. :R

(#20478) Asbee válasza Pug (#20477) üzenetére


Asbee
veterán

+1.

(#20473) Maotun: V2: ádolgozott nyák, borda és vrm. Pozitív értelemben.

[ Szerkesztve ]

(#20479) HSM válasza Pug (#20477) üzenetére


HSM
félisten

Kérdezd meg őket, ha gondolod. ;) Tudom, hogy nem minden VGA-nál pontos, főleg a régebbieknél voltak olyan kiépítések, ahol vagy több VRM kontroller volt (pl. 4890) vagy ás okból nem volt pontos. De mondom, rámértem fogyimérővel és nagyjából rendben vannak nálam az értékek. Hogy más kártyán hogy van, ellenőrizni kell. ;) Igénytelenül megtervezett VRM-el el lehet rontani a mérés abszolút értékét.

(#20478) Asbee: Éreztem, hogy valaki el fogja ezt is sütni ezt a CPU-fogyis dolgot. Ja, nem szoktunk, mert sok igénytelenül összerakott lap teljesen fals értékeket mér, vagy a user/program nincs kellően képben, hogy kell értelmezni a kiírt értékeket. Nálam a Giga lap halál pontosan mér, ezt szerencsére igen pontosan tudtam ellenőrizni: [link]. ;)

Szerk.: Látom,közben kiszerkesztetted a hsz-ből... ;]

[ Szerkesztve ]

(#20480) Maotun válasza Asbee (#20478) üzenetére


Maotun
őstag

:R köszi érdekes a 7970 asusból nincs V2 :F

(#20481) Asbee válasza HSM (#20479) üzenetére


Asbee
veterán

Igen kiszerkesztettem mert nem akartam belőle itt fölösleges témát, de látom már ráharaptál...

(#20480) Maotun: A 7950 V1-nél voltak gondok. Bár sokan vannak akiknél nem. 7970-ből már csak változtatott verzió van.

[ Szerkesztve ]

(#20482) HSM válasza Asbee (#20481) üzenetére


HSM
félisten

Nekem mindegy. Felőlem kezdhettek is forrasztgatni meg multiméterezni, ha akartok. :D Nekem megteszi az a pontosság, amennyire a powercolorom VRM-je méri.

(#20483) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Szerintetek a Fizika működik CF mellett?
Belehet kapcsolni a fizikát ha az ember szerez a két kártya mellé egy GTX260 vagy valami hasonló kis kártyát?!
Félek hogy a tápom azt már tényleg nem fogja bírni...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#20484) BullKoxa válasza ÁdiBá (#20483) üzenetére


BullKoxa
őstag

Tuti hogy menne ,szerintem! kicsi fogyasztású nv-t nézzél. Nézd meg ezt a képet.

Van Valaki esztergályos Ajka környékéről aki csinálna egy értelmes VRM hűtést a VaporX -emre?

[ Szerkesztve ]

(#20485) Maotun


Maotun
őstag

AMD 79xx sorozathoz most adnak játékot ha igen mit?

(#20486) ÁdiBá válasza Maotun (#20485) üzenetére


ÁdiBá
addikt

7800 kártyákhoz most kapsz TombRaider illetve valami BioShock infinite.

ÁdiBá

(#20487) kovsol válasza ÁdiBá (#20483) üzenetére


kovsol
titán

gtx260 éretre kb akkora mint a 7970, szóval annyira azért nem kicsi, meg azért eszik is rendesen. Jó persze gondolom sebességre értetted, hogy kis kártya.

May the Force be with you!

(#20488) szasanyi válasza ÁdiBá (#20486) üzenetére


szasanyi
félisten

Hol? Vagy elvileg mondtad? :U Csak mert sehol nem adják ahol néztem (és nem 1-2 helyet kérdeztem). Cserébe árulják az aprón, ott kaptam. Evvan itten minálunk: bótba kártya, maszekba a hozzá járó játék... plusz pénzért persze. :W

(#20489) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Miből lenne érdemes Vrm hűtést készíttetnem, Vörös réz vagy alumínium? Az réz jobban vezeti,az alumínium jobban leadja a hőt. Na meg én olyanra gondoltam hogy majdnem hozzá érjen a hűtőhöz,a barázda iylen legyen mint a gyári vagy legyen keresztbe is bevágva, és a talpa ilyen vastag legyen vagy vékonyabb vagy vastagabb?

[ Szerkesztve ]

(#20490) ÁdiBá válasza szasanyi (#20488) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én ebből indultam ki.

ÁdiBá

(#20491) Pug válasza ÁdiBá (#20483) üzenetére


Pug
veterán

Neee, könyörgöm a physx-et ne hívd fizikának, mert semmi köze nincs a játékok fizikáért felelős motorjához. A Physx csak grafikai látványelemekért felelős, mert mivel zárt rendszer, így nem lehet implementálni a fizika számítására.

[ Szerkesztve ]

(#20492) radi8tor válasza BullKoxa (#20489) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre tessék: [link]
Az ottani szakik biztos tudnak segíteni neked.

⭐ Stella

(#20493) oliba válasza BullKoxa (#20489) üzenetére


oliba
őstag

Ez a vastagság jó a talpnak. Ha túl vékony lesz, akkor meghajolhat és nem fogja hűteni a középső VRM sort. Amúgy mindenképpen réz, mert viszonylag kicsi felületekről kell elszállítani a meleget. A leadással nem kell aggódni. A bordázat legyen másfélszer sűrűbb, a lamellák vastagsága jó, de lehet picit vékonyabb is. A vga hűtő és a vrm borda között azért hagyj egy kis hézagot, hogy a levegő szabadabban járjon (1-2mm).

Ez egy személyes vélemény volt

(#20494) BullKoxa válasza oliba (#20493) üzenetére


BullKoxa
őstag

köszi szépen, másik topikban meg aluminiumot mondtak! Most nem tudom melyikből legyen.

[ Szerkesztve ]

(#20495) oliba válasza BullKoxa (#20494) üzenetére


oliba
őstag

Gyártsd le mind a kettőt :D

(#20496) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Van Friss BETA Driver!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20497) radi8tor válasza SSJmeszes (#20496) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van bizony. :)
[link]

⭐ Stella

(#20498) SSJmeszes válasza radi8tor (#20497) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Bocsi. Nem figyeltem. Kicsit sok a napi hsz a topikban!:)

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#20499) asaca


asaca
tag

Ez a béta nem frankó!Nálatok?

BF3: aSaca-Hun

(#20500) Pug válasza asaca (#20499) üzenetére


Pug
veterán

Igen, ezért is béta. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.