Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27351) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nos, hasznalatba vettem egy Sapphire RX 6600-at, 85-90 fokos hotspotnal is kussol a kartya... csak zavar, hogy ennyire felmegy a hotspot. Lehet ezzel kezdeni vmit?

https://www.coreinfinity.tech

(#27352) PuMbA válasza belaazallat (#27348) üzenetére


PuMbA
titán

A videókártya progijában, az AMD Software-ben. Gaming főmenü, Display almenü és a Pixel format-nál RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB)-t kell beállítanod.

[ Szerkesztve ]

(#27353) belaazallat válasza PuMbA (#27352) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi! átállítva! :R

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27354) TechN7ne válasza belaazallat (#27268) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem ilyenkor monitor ki-be kapcs segített.

Nem rég cseréltem alaplap/cpu párost és azóta teljesen eltűnt ez a jelenség ,mindig vissza kapcsol a monitor amikor kell…
Nem tudom hogyan függ össze ez az egész ,úgy látszik számít az alaplap energiagazdálkodása is.

[ Szerkesztve ]

(#27355) belaazallat válasza TechN7ne (#27354) üzenetére


belaazallat
addikt

Olvasd vissza az előzményeket!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#27356) spleenszuru válasza Gebriel (#27335) üzenetére


spleenszuru
őstag

Szia!

Jelen. Az enyém Ultimate. Röviden, ha tehetném, már más lenne. :)

Amúgy erős kártya, csak szerencsésen kell kifogni a jó hűtéssel rendelkezőt. Ha rám keresel, én nagyon sokat szenvedek vele, már 3. újrapasztázáson van túl, stb.

Szóval, mivel végleges megoldás erre nincs, újabb több 100k fog elmenni a gépemre a vga miatt, hogy vizet tegyek rá.

1440p-re több, mint elég, és amúgy gyári állapotban is túlteljesíti a hivatalos paramétereit órajelekben, csak közben megfő, legalábbis nálam.
Pontosabban nem fő meg, mert nem éri el a konstans 110 C plafont a hotspot, de közel van hozzá, még durva UV-val is. Ha téged ez nem zavar, barátok lesztek, meg mint ismétlem, nem mindenki olyan szerencsétlen, mint én.

Újat nézegettél, vagy valahonnan használt?

Malaka!

(#27357) spleenszuru válasza sh4d0w (#27351) üzenetére


spleenszuru
őstag

Szia!

Nem tudtuk meg, hogy alkalmaztál-e UV-t? Ez teljesen gyári állapot?

A 90 fokos HS gyárin amúgy nekem öröm lenne. :K

Malaka!

(#27358) FollowTheORI válasza Gebriel (#27335) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem van jópár. :)

Nekem nincs gondom a hűtésével és nem is piszkáltam emiatt.

Szerintem az egyik legjobb jelenleg, elég jól kiegyensúlyozott alapból a teljesítmény/fogyasztás/hang/hűtés skálán.

Attól függően milyen házba, mennyire jó légárammal rakod, csendes lesz/lehet.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#27359) FollowTheORI válasza sh4d0w (#27351) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha csak 90-ig megy, azzal nem kell foglalkozni. Ha 100 körül van akkor foglalkozz vele.
Ha még nem tetted, akkor ahogy előbb írták, tegyél rá egy UV-t az Adrenalinban és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#27360) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a segítő hozzászólásokat, teljesen gyári állapotban használom, jelenleg sem UV, sem OC nincs (ez nem is opció).

https://www.coreinfinity.tech

(#27361) Rowon válasza ScomComputer (#27350) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#27362) Gebriel válasza spleenszuru (#27356) üzenetére


Gebriel
veterán

Használt kártyát néztem, és még csak gondolkodom a cserén. Jelenleg egy Zotac 4070ti Trinity-t használok.
Tetszik a Red és gép építésnél 6900xt akartam aztán 4070ti lett végül amivel az ég világon semmi bajom egyébként.

FollowTheORI
Kolink Stronghold házba kerülne.

(#27363) LoLarim válasza spleenszuru (#27356) üzenetére


LoLarim
tag

A thermalpad sem vált be?

(#27364) spleenszuru válasza LoLarim (#27363) üzenetére


spleenszuru
őstag

Az mióta rajta van jó, de még csak picivel több, mint 1 hét telt el vele, szóval nyilván még nem vette meg a szeretetem.

Malaka!

(#27365) Kleroo


Kleroo
veterán

Red Devil 6900XT:
Nekem eddig a kedvenc kártyám kb.
Néma, húzható, villámgyors, 1440p maxon vsnyc-kel sokszor kevesebbet eszik mint a kis 1650 superem. :D és az AMD SW cuccok is baromi jók (volt már Radeon/AMD kártyám, de mindig hamar túladtam rajtuk, mert nem volt meg a plugandplay érzés velük, folyamatos reszelgetés, bugfix, speckó driver, blabla, mindig volt valami "de" szó a gyors után :D )
Ez a telón figyelgetése a dolgoknak, stb marha szimpi.
Bekapcsolt ventikkel és inkább mérhetó mintsem hallható a hangja.
Nekem sem valami hűvös a HS, de 100 alatt marad minden esetben, nem izgat. Ha baja lesz akkor gariztatom. ha meg letelik a gari, és meglesz még, akkor új paszta ha kell, viszlát, nem kell túlparázni szerintem. Van pont elég HW-elem amit sokat kell tweakelgetni. :D

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#27366) nrg_52 válasza Kleroo (#27365) üzenetére


nrg_52
addikt

A hol vannak a HWInfo-s képek kommentszekcio indul, 1,2,3...;]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#27367) Rowon válasza nrg_52 (#27366) üzenetére


Rowon
veterán

[link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#27368) LoLarim válasza Kleroo (#27365) üzenetére


LoLarim
tag

Vsnyc használat helyett inkább rivatunerben állíts be vmilyen fps korlátot. Ezt nézd meg szerintem.

(#27369) FollowTheORI válasza LoLarim (#27368) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Minek, ha ilyet akar ott van chill is.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#27370) KAMELOT válasza nrg_52 (#27366) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs is olyan program, mert könnyebb regényeket írni :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27371) Rowon válasza KAMELOT (#27370) üzenetére


Rowon
veterán

Persze, mert az +2 agysejtet és +10 kalóriányi energiát igényel az agytól, hogy egy képre összeollózz 3-4 másik diagnosztikai képet, majd ide feltöltsd. Ennél gyorsabb, ha begépelsz egy 20 soros hülyeséget, amit senki nem olvas el. Biztos ennek is megvan a pszichológiája. :))

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#27372) Eagle16 válasza sh4d0w (#27351) üzenetére


Eagle16
addikt

Ha zavar hogy annyi, akkor a venti görbén állíts. Valószínűleg gyárilag elég lapos, ezért nincs is hangja. De ilyen hot spot még rendben van, nem lesz baja.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#27373) TechN7ne válasza Kleroo (#27365) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nálam is 98fok a hotspot ,de van még rá 2 év garancia ,tőlem le is olvadhat ott ahol van ,igaz ez 5700xt.
[link]

(#27374) forguet válasza Kleroo (#27365) üzenetére


forguet
senior tag

Nekem is nagy most a szerelem a 6900 devillel.
Kisfiammal ha gta-zunk a 6900 ventije be se indul (wqhd 60 fps cap @ultra), a másik gépben fhd-n a nyomorult xfx rx480 8gb gtr black meg felszállni készül

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#27375) Sundesz


Sundesz
őstag

Sziasztok! Vettem egy új Sapphire Pulse 6650 XT kártyát unokaöcsém új gépébe (Fractal Pop Air Mini ház 3 ventivel). Normális, hogy 2200 RPM mellett 72 C az edge és 92 C a hot spot, nem beszélve arról, hogy rohadt hangos. Ez tényleg ilyen hitvány, van ennyire szór a minőség (tesztekben volt ahol kb 1100 RPM-en tudta ezt a höfokot)? Igaz kb 26 C a szoba. Így lehet inkább egy XFX Swift RX 6600 lesz helyette.

Itt egy videó róla: [link]

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#27376) GhanBuri Ghan válasza forguet (#27374) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

A tesztekben szokott lenni hatásfok-mérés is, ott tipikusan a csúcskategória modelljei szoktak nyerni. Ha meg még vissza is van fogva a teljesítménye, hogy esélye sincs a sweet spot közelébe érni, akkor pláne.

(#27377) Eagle16 válasza Sundesz (#27375) üzenetére


Eagle16
addikt

Szia! Ez Alan Wake ugye? Single játékhoz 165 FPS fölösleges szerintem, nem tudom milyen monitor, de ha kapcsolsz egy V-Sync-et, esetleg Radeon Chill a driverben, és máris hűvösebb lesz, meg halkabb, így lényegében fölöslegesen teker max.-on.

Én RX 6800-assal is mindig beállítok valami max. képkockasebességet. Ratchet and Clank-et pl. 75 FPS-el nyomta, 75 HZ-es monitoron, és 170W-on elvolt a kártya, halkan és 80 fok körüli hotspottal. Ha kivettem az FPS limitet, akkor meg 240W alatt izzadt, fölöslegesen.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#27378) forguet válasza GhanBuri Ghan (#27376) üzenetére


forguet
senior tag

Parádés, főleg nekem - így, hogy a csend híve vagyok :)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#27379) Vigneau válasza Sundesz (#27375) üzenetére


Vigneau
félisten

Az XFX SWFT RX 6600 sem lesz majd halkabb terhelésen... :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#27380) Sundesz válasza Eagle16 (#27377) üzenetére


Sundesz
őstag

Ez csak teszt miatt volt így, de mai jákokban már 60 fps környékén is maxon tekerne a GPU. Csak kíváncsi voltam mit bír a hűtés, de ez elég gyenge.

Hörcsög Powa'

(#27381) bozont válasza Gebriel (#27362) üzenetére


bozont
veterán

Szintén jók a tapasztalataim a kártyával, hűtés elég korrekt. Mondjuk CW az van, de UV elég jól megoldotta. Az Ultimate verzióra hallani több panaszt is.
Mondjuk 4070Ti-t én nem cserélnék erre.

(#27382) Kvg válasza Kleroo (#27365) üzenetére


Kvg
senior tag

Megyek keresek egy kötelet és felhúzom magam. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27383) Eagle16 válasza Sundesz (#27380) üzenetére


Eagle16
addikt

Ez is igaz, új játékokban is tekerne 60 FPS körül. UV-val lehet próbálkozni esetleg, de az is lehet hogy gyárilag van valami a pasztával, vagy a hűtővel. Ha hangos a kártya, akkor valami 3 ventiset kell nézni, vagy prémium modellt (MSI Gaming, Sapphire Nitro+)

Mondanám hogy a Powercolor Hellhound is jó, de nálam abból csak sima 6600-as volt, és az 50W-al kevesebbet fogyasztott. De azon 2 venti ellenére nagyon jó a hűtő, ahhoz a fogyasztáshoz.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#27384) bobalazs válasza Sundesz (#27375) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Teszteken open bencsekkel mérnek ahol szabadon áramlik a levegő.
A másik hogy szórás mindig is lesz, mit szóljon akinek 115 fokos a hotspotja végülis míg másnak mondjuk 85?
Amit tudsz tenni az a saját magad újrapasztázod de ha garis akkor szerintem hagyd, és elállás.

(#27385) Sundesz válasza bobalazs (#27384) üzenetére


Sundesz
őstag

Értem, ha ez ennyit tud akkor nem variálok, akié lesz az még úgy sem tudja mi a halk és a hangos. :)

Hörcsög Powa'

(#27386) t.imi


t.imi
addikt

Urak, zöld jóembernél 159.590 az XFX 6750xt Qiuck
[link] szerdára ígérik.

Illetve emagon van egy XFX RX 6700 XT Speedster SWFT 309 Core 149.990-ért 24 hó garanciával Budaörsön.
Elfelejtettem lemondani :W
Akit érdekel az utóbbi, pü-ben adom a részleteket.
Nem tudom mennyi nagy bolt....

(#27387) ScomComputer válasza t.imi (#27386) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jó kis vga,a XFX 6750xt Qiuck, ha nevemre keresel volt nálam belőle , csináltam egy két játék tesztet..pl..#26580 :K

[ Szerkesztve ]

(#27388) Hiei555 válasza ScomComputer (#27387) üzenetére


Hiei555
tag

6750XT Próbálkoztam én is ezt sikerült eddig és lehet ez a max.MCT-vel csináltam elöször de adrenalinban is megcsináltam szóval ott állítom be. Sajnos 2900-at úgy tűnik hogy nem bírja már a GPU mert Remnant 2 ben ilyen
pirosmeg zöld gömbök repkedtek nah mondom ez nem oda való :D , a memóriát ameddig engedi kitoltam. MPT-vel nem piszkáltam semmit az bonyolultabbnak tűnt. Ezzel a beállítással kicsit undervolt, ment a Remnant2 nemvolt semmi gond a játék optimalizálatlanságán kívül mert azért megakad de nemhiszem hogy a kártya a hibás. Nyomtam Superpozit meg eddig 9000 körül volt gyárival kb , ezzel sikerült 10k fölé menni+a timespy is 13800.Elfogadható ez így? Az effektív órajel pl csak 2700 körül ezzel a beállítással? 2k ban használom. Látom neked megy a 2900 is azért mert MPT-vel állítottad? Köszi ha segítetek. [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#27389) t.imi válasza ScomComputer (#27387) üzenetére


t.imi
addikt

Wow!
Sokan írták, hogy jól össze van rakva. Ebay, Amazon, stb is nagyon magas értékeléseket kap

(#27390) ScomComputer válasza t.imi (#27389) üzenetére


ScomComputer
veterán

Vegyed és mutassad meg, mit megy ! :K :D
.....
#27388Hiei555....jól van ez így, nem kell piszkálni, használd és kész....
Ha elolvastad a linkelt hsz-t akkor abban ott a válasz a kérdésedre...mpt volt..és nálam is voltak képhibák ha túlzásba vittem az océ-t..de ezt is írtam ott... :)

(#27391) Hiei555 válasza ScomComputer (#27390) üzenetére


Hiei555
tag

Olvastam èn már mindent :D de konkrèt Mpt-s képet erről nem láttam (lehet elkerülte a figyelmem) csak Mct-s ahol láttam a 2900at na mondom megpóbálom èn is aztán koppanas :D , azt láttam írtad hogy a ramoknak a feszt levetted... de a kepet nem láttam ami alapján megpróbáltam volna viszont a ram sem annyira meleg talan szal rendbe van igy is lehet. Szoval csak kíváncsi voltam hogy az miatt megy-e 2900 at vagy az enyem gyengusz. De így akkor rendbe nem is kell egyenlőre h többet menjen így kis undervolt+oc a ventit se hallom a fülesben meg talan a hőfok is jó.

(#27392) Dark KillerX válasza Vigneau (#27379) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nekem meglett az XFX kari , de én nem gondolom , hogy hangos lenne :U :K

(#27393) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Egy 6750-s arany nyulat valakinek....*úgy néz csak kína..lásd neve miatt is ,és még pletyka*
:D

(#27394) Vigneau válasza Dark KillerX (#27392) üzenetére


Vigneau
félisten

Természetesen egyénfüggő, de a független teszteken sok helyen nem olvadtak el a hangjától (ahogy én sem). :B :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#27395) cyber86


cyber86
őstag

Egyenlőre tetszik az XFX 6750 XT teljestménye. Sajnos még csak 2 játék alatt tudtam tesztelni BF 5 és League Of Legends viszont itt azt a hibát vettem észre, hogy mikor betölt a map pér sec múlva beáll a kép kb 2-3 secre mielőtt bejön a radeon ablak ahol írja a gyors gombokat.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#27396) tobias88888 válasza ScomComputer (#27213) üzenetére


tobias88888
őstag

Starfieldes promohoz legalább a release datet módosították szeptember 1-re, kód még nincs.

(#27397) drlovi


drlovi
aktív tag

Sziasztok,

Mennyire lenne használható páros a rx6600 & r7 2700 16gb ram FHD.
A starfield lenne a cél. CPU-t nem cserélnék minden áron. OC játszik.

(#27398) PuMbA válasza drlovi (#27397) üzenetére


PuMbA
titán

A játék minimum gépigényénél kicsit jobb a procid, a VGA-d és a memória mennyiség megegyezik, tehát tudsz játszani vele :) Arra figyelj még, hogy SSD kell a játéknak.

[ Szerkesztve ]

(#27399) Dark KillerX válasza drlovi (#27397) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nálam ez volt , csak a proci 3,9Ghz-en a ram pedig 32Gb , és teljesen használható.

Most jön egy 6600Xt majd elvileg , idővel pedig majd proci és lapcsere

Ja látom Szárföld , azzal nincs tapasztalatom :R

(#27400) drlovi


drlovi
aktív tag

Köszi ! Megvárom akkor mit tud a 6600 a játék alatt . Elég vonzó hogy az AMD most adja hozzá a Starfield-et. Így talán érdemes lenne újonnan megvásárolni. ( 83K )

A 2700 nálam is megy 4 ghz-n.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.