Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Hiei555


Hiei555
tag

Helo!
Szerintetek melyik éri meg
130.000ft rx5700 shapphire pulse/xt-s verzió 150.000 ft
Vagy 89000ft gtx 1660 ti

(#4302) gaborw válasza Hiei555 (#4301) üzenetére


gaborw
tag

Ha 1440p a cél, akkor 5700XT.

(#4303) Hiei555


Hiei555
tag

Csak 1080p lenne.

(#4304) gaborw válasza Hiei555 (#4303) üzenetére


gaborw
tag

Akkor a sima 5700-as teljesen jó vàlasztàs.

(#4305) Yutani


Yutani
nagyúr

Quantum Breaket próbálta valaki 5700-zal?

#tarcsad

(#4306) SzlobiG válasza Hiei555 (#4303) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sima 5700, vagy 2060/Super.

(#4307) finest


finest
őstag

Sziasztok! Most üzemeltem be az alzás Asrock 5700-at. Múltkor valaki hiányolta az elégedett 5700 tulajokat. Ezért két mondatban jelzem, h minden pöccre ment. Az új Adrenalin drivert tettem fel hozzá. Meglepő a teljesítmény-különbség 1060 6G után.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4308) Eagle16 válasza finest (#4307) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem most annyi a legújabb észrevételem, hogy néha-néha visszaállítja a gyári feszültséget a driverben, de érdekes, mert minden más beállítást meghagy. 19.11.3

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4309) paprobert válasza Eagle16 (#4308) üzenetére


paprobert
senior tag

Nem az Afterburner veszi át az irányítást? Polaris undervoltnál is legtöbbször az zavar be.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#4310) Eagle16 válasza paprobert (#4309) üzenetére


Eagle16
addikt

Az nincs is feltelepítve, Windows gyors indítás is ki van kapcsolva. Nagyon ritkán az RX 570-el is eljátszotta ezt, de itt sűrűbben látom.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4311) EdStarK


EdStarK
tag

Valakinek van ilyen monitora?
[link]
5700xt mellé venném.

(#4312) AlienApollo válasza Eagle16 (#4308) üzenetére


AlienApollo
tag

Ezt csinálja nálam is. Semmi "wattman restored default settings" üzenet úgyhogy nem összeomlik a driver csak simán gépindításkor valamikor a default értékekkel tölt be (mintha a venti profilt is felülirná). Kicsit olyan mintha a manual beállítást nem szeretné, elfelejtené. Auto undervolt-nál nincs ilyen baja. MSI AB nekem sincs , fast startup kikapcsolva de lehet a Trixx-el akad össze? (bár abban nincs piszkálva semmi csak a led vezérlés miatt kellett telepíteni).

[ Szerkesztve ]

(#4313) Eagle16 válasza AlienApollo (#4312) üzenetére


Eagle16
addikt

Pontosan. Auto undervolt-ot nem próbáltam, vagyis csak megnéztem mennyit ajánl fel.
Nekem nincs Trixx, szóval nem az miatt van.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4314) Bossp


Bossp
addikt

Nálam is van random default az új driverrel... Fincsi xd pedig olyat megy.....

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#4315) AlienApollo


AlienApollo
tag

Akkor ez valszeg az új driver. Mindegy akkor marad addig az auto undervolt. Ezen kívül szerencsére más probléma nem volt eddig ezzel a driverrel.

Meg összességében nekem nincs problémám a kártyával. Ami hiba volt nagyrészt javították vagy volt rá alternatív megoldás (pl CRU) csak az maradt h terhelés alatt random felvillan fehéren az összes led ( lásd [link] ) de ez meg nem általános driver hiba hanem csak a nitro-k csinálják (bár azt hittem 2 hónap alatt a Sapphire megoldja egy új biossal de egyre kevésbé reménykedem...)

(#4316) raczger


raczger
őstag

Másnak is folyamatosan 1750MHz-en jár a memory clock (GPU-Z mutat ennyit, wattmanban 875MHz), idle és terhelés közben egyaránt, 120Hz és 144Hz képfrissítés esetén? (5700 XT)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4317) korcsi válasza raczger (#4316) üzenetére


korcsi
veterán

Igen, CRU-val orvosolható.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4318) RECSKA válasza EdStarK (#4311) üzenetére


RECSKA
veterán

nem ilyen, de wqhd 144hz freesyncet hasznalok az 5700XTvel. Tokeletes!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4319) Bossp válasza korcsi (#4317) üzenetére


Bossp
addikt

Nekem CRU Vál játék közben szetesik a kép. Erre is van megoldás? 144hz re állítottam az autot.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#4320) Tyrel válasza Bossp (#4319) üzenetére


Tyrel
őstag

Szerintem ezt a CRU-zást nem kéne erőltetni, pláne magas felbontású és magas képfrissítésű FreeSync monitorokkal, valószínűleg jó okkal közli magáról azokat az infókat a monitor amiket... Ha megváltoztatod a gyári specifikációit nagyon nem kell csodálkozni rajta hogy hirtelen nem működik megfelelően... :U

Turenkarn

(#4321) Gomisan


Gomisan
tag

Nálam is néha elfelejti a wattman a manuális beállításokat, de én úgy emlékszem, mintha ezt előző driverrel is csinálta volna. Szóval nézegetem mindig rendszerinduláskor, sőt, játékindítás előtt, mert olyan is volt már, hogy játéktelepítés (vagy futtatás?) cseszte el a beállításokat, és játék közben vettem észre hogy pörög nagyon a venti, mert visszaállt auto-ra (NFS Payback-re néztem rá a minap, de letöröltem azóta). (Pulse XT)

[ Szerkesztve ]

(#4322) Walter_White válasza raczger (#4316) üzenetére


Walter_White
senior tag

Nekem azon jart, aztan atraktam HDMI-rol DP-re es rogton 200mhz lett 144hz-en a memoria

(#4323) korcsi válasza Bossp (#4319) üzenetére


korcsi
veterán

Be kell paraméterezni, hogy ne pörgesse az idle memória órajelet, és stabil legyen lehetőleg minél nagyobb képfrissítéssel.

Tyrel: Úgy kell beállítani, hogy ne lépd át a monitor gyári értékeit.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4324) Bossp válasza korcsi (#4323) üzenetére


Bossp
addikt

Na jó de eddig mindenhol az autot ajánlották. Akkor mit is kellene művelnek?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#4325) raczger válasza korcsi (#4317) üzenetére


raczger
őstag

Nem igazán szeretem az ilyen programokat, ahogy lejjebb is írták, nem feltétlen lesz minden stabil.
Okozhat bármi problémát egyébként, ha folyamatosan maxon van a memória frekvencia?

AMD szerint ez rendben van.

Írtam korábban, hogy magas a memória hőmérséklete, ezzel kapcsolatban ezt a választ kaptam a gyártótól (küldtem nekik egy GPU-Z logot, amiben a 100 fokot eléri):
"Please do not worry. The card have protect function that if the temperature is too high, the card clock will be reduced. If you have any concern, we suggest you adjust fan speed. "

(#4322) Walter_White: DP-on használom

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4326) Tyrel válasza raczger (#4325) üzenetére


Tyrel
őstag

Ez milyen 5700XT amivel 100 fokig felmegy a GDDR6? Idle-ben? (nem mintha terhelés alatt normális lenne)
Leírásod szerint még GTX 970-ed van, szóval onnan nem derül ki...

Nekem a 3440x1440 monitorom ha 144Hz-en van használva akkor felmegy a memória 875MHz-re (ref. 5700), ha visszaveszem 120Hz-re a monitort akkor már leveszi a memóriát is 100MHz-re.
Néztem CRU-val de a monitor gyári értékeivel épp egy hangyaf*sszal van a maximális 800MHz alatt a Pixel Clock, így innen már meg se próbáltam tákolni. Gondolom ha bármelyik band-et szélesebbre venném, azzal átlépné a 800-at, aztán örülhetnék nagyon én is, hogy a videokártya visszaveszi az órajelét, de közben a monitor meg ki tudja mit csinálna... :U
Nem ér ennyit az egész...

Meg egyébként ott engedtem el végleg, hogy oké hogy az 1db monitorom 120Hz-en hajtva leengedi a memória órajelet, de ha engedélyezem a másik 2-t is (van még 2db 1920x1080 60Hz-es mellette) akkor már megint elszalad a memória órajel, és hiába állítok akármit, nem tudom levinni, akkor se ha mind3 monitor 60Hz-en megy csak (2 DP, 1 HDMI).

Ha csak 1 monitorod van, azt viszont használhatod 120Hz-en is, ha úgy jó a memória órajel... Desktopra bőven elég, ha meg játszol, a FreeSync akkor is fel tud menni 144Hz-ig ha a desktopod csak 120-on van.

Visszatérve a memória hőmérsékletre, nekem így hogy 875-ön pörög egész nap, így 50°C a ref. hűtővel, hangját is csak akkor hallom ki a gép alap zúgásából ha lemászok mellé az asztal alá, szóval istenigazából nem érdekel... Szerintem sok más embert se zavarna ha nem a HWInfo-t bújnák folyton, hanem inkább használnák helyette a gépüket arra amire való.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#4327) raczger válasza Tyrel (#4326) üzenetére


raczger
őstag

Idle-ben 60-66 fok, terhelés alatt megy fel 100 fokig, eddig a max az 104 volt (PUBG, RDR2 alatt).

Sapphire 5700 XT pulse kártyám van (adatlapomat még nem frissítettem), 2560*1080 @ 120Hz-en használom a monitort displayporton keresztül (nincs másodlagos monitor).

Mivel a gyártó ezt írta, nem igazán tudok mit kezdeni ezzel, vagy hiszek nekik és nem tudja túlfűteni magát, vagy ha mégis, ott a 3 év gari.
Talán valamelyik driver frissítés megoldja majd a jövőben.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4328) L4mie válasza Tyrel (#4326) üzenetére


L4mie
veterán

Ez egy nagyon régi gond...sztem vicc, hogy nem akarják, bírják az idle órajelet lent tartani több megjelenítő mellett...

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4329) Tyrel válasza raczger (#4327) üzenetére


Tyrel
őstag

Memóriának sztem sok az a 100-104 fok, pláne egy Pulse-on ahol külön hűtésük van, nem lehet hogy gyári hibás? Pl. thermal pad-ok vagy 1-2 csavar nem maradt ki? :(

GPU Hotspot az aminek még a 100-104 fok...

Turenkarn

(#4330) raczger válasza Tyrel (#4329) üzenetére


raczger
őstag

Nézegettem a kártyát, de nem éreztem, hogy lötyögne rajta a hűtőborda.

Mindenki:
Esetleg van valakinek ugyanilyen kártyája (Sapphire 5700 XT Pulse) és 120 vagy 144Hz-en használja?
GPU-Z-ben fél-egy óra játék után milyen hőmérsékletek vannak (lehetőleg olyan játék alatt, ami 100%-on pörgeti a vga-t és vsync off, CS:GO alatt nekem is hűvös marad)?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4331) Compika válasza raczger (#4327) üzenetére


Compika
aktív tag

Nekemis ilyen kártyám van de 90 nél nemigen megy feljebb.

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4332) Ratchent válasza raczger (#4330) üzenetére


Ratchent
csendes tag

Nekem Asus van de az sem veszi vissza az óra jelet pedig csináltam manuális profilt 142hz meg 120 hz re is de csak 60hz-en veszi vissza akkor meg minek a freesync ha 60hz használom :W

(#4333) raczger válasza Compika (#4331) üzenetére


raczger
őstag

Melyik játéknál éri el a 90-et neked?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4334) SzlobiG válasza raczger (#4325) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam idle 100Mhz körül jár a ram, ha videót nézek vagy netezek akkor elkezdi emelni, mondhatni ugrál a freki. 144Hz, 1440p.

(#4335) Compika válasza raczger (#4333) üzenetére


Compika
aktív tag

Bf5

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4336) kssvirag


kssvirag
tag

Szasztok.
Pár napja vettem online egy 5700xt az alzanal.
Simán, nem kuponokkal.
De ugy dontottem inkább veszek egy rtx 2070 supert.
Namost visszaviszem, de a játékkupon ami a5700 hez járt fel lett használva.
Számit? Vagy kérhetem hogy az uj vga hoz cserébe nem kell játékkupon?

(#4337) L4mie válasza kssvirag (#4336) üzenetére


L4mie
veterán

NEM, levonják a játékkuponok néveleges értékét a vásárlásból és ennyivel gazdálkodhatsz.
Alzás topicban kérdezz azért rá, mert ez a topic nem vásárlási dolgokkal foglalkozik.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4338) Walter_White válasza kssvirag (#4336) üzenetére


Walter_White
senior tag

Nem fogják látni hogy Te azt felhasználtad vagy sem :) Mond azt hozzá se nyultál a kodokhoz.

(#4339) korcsi válasza Walter_White (#4338) üzenetére


korcsi
veterán

Akinek továbbadják a kártyát a kódokkal, biztos boldog lesz...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4340) Eagle16


Eagle16
addikt

Asrock ref. hőmérsékletek, viszonylag rosszul szellőző házban, 1 óra játék, 98-99%-os kihasználtság. (a 3. oszlop a max.) A memória az a HBM?
A hotspot az tényleg hot, de úgy tudom az ennyin szokott menni. Alul feszelésnél eddig 0,981V-nál járok, eddig stabil.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4341) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

monitor blackout problemara: az 5700xt sokkal erzekenyebb a DP -> DVI / HDMI atalakitora, szoval ha neha sleep utan nem jon vissza a kep akkor probald meg a nativ HDMIt vagy vegyel masik atalakitot. a tobb neven arult budget eloszto ami a 290Xel tokeletesen ment monitorral (de a Rifttel sehogy) az az 5700xtvel mar problemas volt.

kabelcsere megoldotta.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4342) Snike


Snike
aktív tag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy ebből a 3 variációból mi adja az igazi különbséget (a hűtőventiken kívül)?
Melyiket lenne érdemes beszerezni?
1)Gigabyte RX 5700 Gaming OC 8G 8GB GDDR6 GV-R57GAMING OC-8GD
2)Asus RX 5700 8GB GDDR6 DUAL-RX5700-O8G-EVO
3)Gigabyte RX 5700 8Gb DDR6 GV-R57-8GD-B

Ebbe az alaplapba szánom:
MSI B450 TOMAHAWK MAX
Köszönöm a segítséget!

PS5, mert az jó! :)

(#4343) Vitee válasza raczger (#4316) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia, nekem is Sapphire Pulse kártyám van. Nálam is 875Mhz Wattmanban, GPU-Z 1750.
Ha a monitort 144hz alá állítom akkor nálam is 100Mhz-re veszi vissza, 144-en rögtön visszaáll.
Most megnéztem neked, olyan 2 óra játék alatt max 92 fok volt memória, de ez pár másodpercig, a max ami többször is volt az 90. Az átlag olyan 86 fok volt.
Idle pedig 58-60 fok most játék után, hogy kiléptem.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#4344) Albigator


Albigator
őstag

Hali!

Na ma fogom végre átvenni a Navis kártyámat és most először lesz AMD VGA a gépembe, eddig Nvidián voltam...
Olvasgattam már a topikot és láttam h driveres szinten itt jobban kell figyelni, ilyen progi olyan progi, DDU meg hasonlók..
Valaki leírná nekem résztletesen (vagy magyar oldal linkje is megfelel ha van) h kell pontosan ilyenkor eljárni (NV driver eltávolítástól kezdve az új kártya rendes beüzemelésig)
Nvidiánál sosem szórakoztam ilyenekkel de itt úgy látom érdemes, lehet így ki lehet kerülni az anomáliákat..
Ha nagyon off itt akkor jöhet privibe is. :)

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#4345) alázógyík válasza Albigator (#4344) üzenetére


alázógyík
őstag

Hi!

Nálam 2060 Super volt előtte.
Simán DU-val leszedtem az Nvidia drivert.
Kártya ki, Rx5700 be. Utolsó driver az Ati honlapról leszedve, feltelepítve.
Ennyi. Müxik. ;]

(#4346) Albigator válasza alázógyík (#4345) üzenetére


Albigator
őstag

Ennyi?? Mintha több dolgot olvastam volna...

Nvidiát bírom amúgy: hiába kapcsolom ki winen belül az automatikus driver telepítőt vagy mit (nem emlékszem pontosan a nevére) akkor is vmikor keres és telepíti a drivert..

Ezt a DDU-t se csináltam még sosem. Erről bővebben kell vmit tudjak? :)

(#4347) Create. válasza Albigator (#4346) üzenetére


Create.
Topikgazda

Nvida nálam soha nem telepített magától, pedig nem állítottam semmit át. Letölteni lehet letölti, de fel nem rakta.

(#4348) Ratchent válasza Albigator (#4346) üzenetére


Ratchent
csendes tag

Nekem 960-at váltott és semmi különlegeset nem csináltam simán leszedtem amíg bent volt a 960-asa gépbe a vezérlőpultból az nvidia programokat utána meg AMD oldalról a legfrissebb drivert letöltöttem és azt felraktam ,azóta megy :KDDU-t nem használtam mert már jártam vele porul leszedett más drivereket is amit nem kellett volna :N

[ Szerkesztve ]

(#4349) Albigator válasza Create. (#4347) üzenetére


Albigator
őstag

Nálam nvidia nvs 5400m-nél csinálta ha jól rémlik (laptop)...

Most jól el lettem bizonytalanítva.
Kell DDU vagy sem?

(#4350) Create. válasza Albigator (#4349) üzenetére


Create.
Topikgazda

Nem biztos, hogy kell, de jobb ha leszeded csökkentett módban ddu-val az a biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.