Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Mumee


Mumee
őstag

Az olcsó XT-k tesztje :
[link]

(#3552) ADAM1337 válasza Mumee (#3551) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A rog verzió eléggé leszerepel ár/értékbe, ahogy nézem.
Az Evoke-on meglepődtem máshol szídták nagyon.

(#3553) Bossp


Bossp
addikt

https://www.guru3d.com/articles_pages/red_dead_redemption_2_pc_graphics_performance_benchmark_review,6.html
Úgy nézem emgérte az AMD :P 4k-ban majdnem 2080 Super szint :D mintha az kicsit drágább lenne :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#3554) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Ez az nvidia/amd játék dolog hogy működik? Szimplan szarnak megcsinalni normálisan a másik gyártó kártyáira vagy valami szerződés, megbeszélés folytán alakul így? Pl a gta mint tudjuk nvidia párti, de egy bfben meg divisionben az amd köröket ver az azonos nv kártyára.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#3555) D013 válasza Bossp (#3553) üzenetére


D013
aktív tag

Nah, engem igazol az 5700, végre!

[ Szerkesztve ]

(#3556) Create. válasza Bossp (#3553) üzenetére


Create.
Topikgazda

azért az durva, hogy fhd-ban is 3fps a különbség az 5700 és az 5700xt között.

azt meg tudja mondani valaki, hogy az auto undervolt hol van wattmanban? Mivel magyar a nyelv nem tudom, hogy az a feszültség hiány lenne vagy az teljesen más?

(#3557) Krisz0418 válasza Create. (#3556) üzenetére


Krisz0418
őstag

Igen, a feszültség hiány lenne az.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#3558) Create. válasza Krisz0418 (#3557) üzenetére


Create.
Topikgazda

és azzal mit kell csinálni, hogy magának alulfeszelje? Mert amúgy nem hevül túl meg semmi, csak, ha lehet alacsonyabban, akkor menjen inkább úgy.

(#3559) Krisz0418 válasza Create. (#3558) üzenetére


Krisz0418
őstag

Ranyomsz fent az automatikus feszültség hiányra, utana alkalmazás. Ki is írja mennyit állított be. Ilyenkor nem tudsz oczni meg semmi, minden automatan lesz.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#3560) Create. válasza Krisz0418 (#3559) üzenetére


Create.
Topikgazda

nem is akarok oc-zni, jó ez nekem alapon is. Lekopogom, de semmi gondom nincs még.

(#3561) Kódos válasza Create. (#3560) üzenetére


Kódos
aktív tag

Már kint van az rdr2?Löhetnél valami tesztet hogy megy neked.De akkor végülis jó neked is.Én sem álitgattam rajta semmit auto undervolt és kész.Majd azért egy kis használat után várom hogy végülis megérte-e a csere :DD

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#3562) Create. válasza Kódos (#3561) üzenetére


Create.
Topikgazda

Nem sokat játszottam vele csak az elsö save pontig mentem el. Balanced beállítás, ultra texture, vulkan, 16X AF, így a táborban 80-100fps-em van. De amúgy full ultrán is benchmarkban 60fps körül mozgott, de néha volt így egy kis akadás, ezért inkább vissza raktam balancedre. Ja és én fhd-ban játszok.

ez ahogy elindítottam a gamet minden állítgatás nélkül, de szerintem ez viszonylag alacsony beállítás volt, de csak erről van képem:

[ Szerkesztve ]

(#3563) Kódos válasza Create. (#3562) üzenetére


Kódos
aktív tag

Közbe rá kerestem,már vannak tesztek és elég szépen optimizálták amd-re is.Majdnem hogy leesett az álam 5700 10fps kevesebbet megy mint a 1080ti amit sokkal nehezebb már beszerezni és azért abbol is még a strix azért jóval többet konstál mint egy ref 5700.Kicsit megmokolod az 5700-at és 1080ti szint.Az XT-röl meg ne is beszéljünk az már alapjáraton döngöl mindent a földbe.Itt a kép akit esetleg érdekel

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#3564) L4mie válasza Kódos (#3563) üzenetére


L4mie
veterán

jólvan srácok szépen lassan terelnek ezek a hsz-ek az 5700 as széria felé :D
Egy jó kis BF ajánlattal el is lennék, kár, hogy a STRIX ilyen hulladék Nvidiánál azok szerintem a legjobbak.
(WQHD Freesync es monitor) volt 1080 Ti-m és 1080 am is, igazából elég volt a 1080 is de hiányzott a Ti ereje. /fogyasztása nem :P /

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3565) Chaser válasza L4mie (#3564) üzenetére


Chaser
titán

Ha 5700 customot akarsz ott a zafir pulse, teljesen korrekt es nem csillagaszati ara van
Mar reg van bf ajanlat - de csak read&write usereknek ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3566) BReal válasza L4mie (#3564) üzenetére


BReal
addikt

NV-nél lehet a legjobb az ASUS, de ár-érték arányban ott is pocsék. Előbb venném az MSI Gaming X Triot, az biztos.

Amúgy Alzán kuponozva kb. 125000 Ft-ra jöhet ki a Sapphire Pulse RX 5700 választható játékkal.

[ Szerkesztve ]

(#3567) L4mie válasza BReal (#3566) üzenetére


L4mie
veterán

XT-re nyáladzok, de ezt a 2-3 hetet BF-ig már kibírom a 960 as kölcsönkártyával.
Alza kupon + bf akció...hát kíváncsi leszek működik-e.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3568) Create. válasza L4mie (#3567) üzenetére


Create.
Topikgazda

kell, hogy müködjön, de én nem várnék csodát bf alkalmából. söt, szerintem még drágább lesz amilyen köcsögök a boltok.

(#3569) gaborw válasza L4mie (#3567) üzenetére


gaborw
tag

Arra vàrhatsz. Pc alkatrészeknél vicc szokott lenni mindig a BF.

(#3570) Chaser válasza L4mie (#3567) üzenetére


Chaser
titán

Aki sokat markol keveset fog...:) Persze te tudod
Mar lecsusztam egy jo kartyarol a nagy toprenges kozben, es egyeb alkatreszek is eltuntek az ufok boltjabol

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3571) Create. válasza Chaser (#3570) üzenetére


Create.
Topikgazda

inkább még az a baj, hogy bf alkalmából felverik az árat és ez karácsonyra is meg fog maradni valószínüleg. èn egy 3600x-re pályázok még, remélem annak nem fog változni az ára, alzán amúgy is rohadt drága a többi bolthoz képest, kuponozva van kb ugyanabban az árban, de itt legalább van játék is. December elején ha olyan nyomok is rá ha maradt a jelenlegi ár vagy olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#3572) Bossp válasza Create. (#3571) üzenetére


Bossp
addikt

Red Dead-et nem adnak valamihez? xd

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#3573) Create. válasza Bossp (#3572) üzenetére


Create.
Topikgazda

Ezért nem sajnáltam a 25ezret. De pl a cod, breakpoint, BFV, borderlands3-ért egy forintot se adnék.

(#3574) Bossp válasza Create. (#3573) üzenetére


Bossp
addikt

16,5-ért már van allkey-en :D Ha nem lesz valami B megoldás és végig vittem az Outer Worldsot én is megveszem.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#3575) L4mie válasza gaborw (#3569) üzenetére


L4mie
veterán

:) akkor majd jövőre lesz valami, egyenlőre nem hajt a tatár, speciel semmi ütős cím nem vonz, max apexeznék pár kört, de wow C-ra meg OW-re finnyogva a 960 is jó....csak szívom a fogam mert ott a jó monitor amit nem tud jól kihajtani az aktuális VGA. és jelenleg sztem az 5700 XT ami best deal (nem buy)

Chaser: én tavalyelőtt csúsztam le jó kis kártyákról...közben ajálgattam őket a bestbuyban, mire rájöttem, hogy nekem milyen jó lenne már elfogytak :D

Create. : én összekuponoltam magamnak egy Xhair VI Hero + 3600x párost, csak a hülye rgb-t nem tudom kikapcsolni shotdown után, amúgy minden pöpec.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3576) R3laX válasza L4mie (#3575) üzenetére


R3laX
addikt

Nekem ez kikapcsolja az RGB-t, ha kinyomom a gépet. Erre gondoltál?

(#3577) L4mie válasza R3laX (#3576) üzenetére


L4mie
veterán

huh ez ide nagyon off, de nem találtam hozzá topicot, tényleg nincs?
Ez így van beállítva, sőt az ErP-t is belőttem, mert olvastam valahol, hogy az segít, de kikapcsolás után nyomatja a gyönyörű bucsús rgb effektet, ha még amit beállítok az menne, de nem. :( de majd mókolok még vele. :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3578) Kódos válasza L4mie (#3564) üzenetére


Kódos
aktív tag

Hát ja durva,Bocs ha valakinek a szivébe roncsolok most,de titokban ezért is vártam nagyon az rdr2 pc megjelenését mert jóval a kártya megjelenése után jött ki a játék és az első olyan "értelmes" játékkiado amely már le tett az asztalra szerintem sok mindent,és ha optimizálnak amd-re is,akkor az erőviszonyok érdekelnek,illetve ugye hogy megérte ezt a szériát megvennem.Ha példát vesznek a rockstarrol és inentől mások is komolyan veszik az amd piaci részesedését és nem hanyagolják el a játékok megirását amdre is,láthatoak az erőviszonyok,hogy mit is tud a kártya valójában.Ha ezt tervezték középkategoria mezönynek nem tudom mire lehet majd számitani a 5800-as szériánál?Igazi ár/értek arány gyöztes lesz szerintem az 5700 széria a késöbbiekben.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#3579) R3laX válasza L4mie (#3577) üzenetére


R3laX
addikt

Nekem ez kikapcsolja, hm akkor lehet valami bios error lesz.

bocs az offért. :)

(#3580) BReal válasza Kódos (#3578) üzenetére


BReal
addikt

Mondjuk a GTA 5 pont, hogy az NV-nek kedvezett nagyon (RX 5700XT kb. a 2060 Super szintjén, az RX 5700 közelebb a 2060-hoz, mint a 2060S-hez. Mivel ugyanaz az engine van a RDR2 alatt, nem tudom, mi lehet az oka ennek a meglódulásnak. Hiszen az AMD és az NV is kiadta a game ready drivereket. És a Vulkanra sem lehet fogni, mert kb. hasonló mértékben növekszik a sebesség (sőt, NV-nél még kicsivel jobban).

[ Szerkesztve ]

(#3581) Create. válasza Kódos (#3578) üzenetére


Create.
Topikgazda

Ha a google stadia bejön, akkor vulkanra valószínüleg elég sokan fognak írni az meg az amd-nek valószínüleg jó lesz. Illetve a konzolok is hasonló amd cuccokból vannak, portolni se lesz annyira nehéz. Szerintem amd-nek az elkövetkezö idöszak kedvezni fog ilyen téren.

(#3582) Bossp válasza Create. (#3581) üzenetére


Bossp
addikt

Ha végre a játékok 99%-a nem dx11-re jönne ki 2019-ben már rég abszolút ár érték bajnok lenne az 5700/xt. (dx12, Vulcan)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#3583) Create. válasza Bossp (#3582) üzenetére


Create.
Topikgazda

Nekem az nem tetszik csak a dx12-ben, hogy sokszor bugos, valahogy nem sikerül normálisan megírniuk a játékokat.

(#3584) Bossp válasza Create. (#3583) üzenetére


Bossp
addikt

Ami tuti hogy Vulcan mindig vajsima :D de dx12-ben en meg nem lattam hibat. :R AMD meg mindkettő alabb jobb

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#3585) Ryos91 válasza Create. (#3583) üzenetére


Ryos91
csendes tag

Rájött már valaki, hogy miért tölt 6-7x többet dx12-ben a BF5, mint dx11-ben illetve orvosólható-e valahogy anélkül, hogy dx11-ben kellene használni? Annyit észrevettem, hogy a RAM-ból ~15%al többet fogyaszt dx12-ben, de maga játék szerintem konkrétan "jobban" megy. Nem érdekel különösebben, mert 2x16GB van, de 2x8GB-nál sem okozhat gondot, mivel 12GB RAM-nál többet még dx12-ben sem láttam elfogyasztani. Viszont ez jelzi, hogy már 1-2 éve a 16GB RAM a "belépő szint", mert 8GB-al már dx11-ben is limitel sajnos. Volt gép nálam 3770K, 2x4GB, GTX 1060 és a RAm miatt laggolt a game... szóval 16GB a minimum manapság. Aki tud esetleg segíteni a BF5 töltési idő csökkentésén dx váltás helyett, az kérem jelezzen, mert elég idegesítő, hogy haverok többsége harmad ekkora géppel, mint ami nekem van... sokkal gyorsabban játszanak, mint én ha betöltésről van szó :F Egyébként, mint ha a Win10 egyik nagyobb Update-je előtt mintha nem lett volna lassú dx12-ben sem.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Ryos91

(#3586) Create. válasza Ryos91 (#3585) üzenetére


Create.
Topikgazda

èn pont utálom a bf-et, de ssd-n van a játék? Mert a töltés idö inkább attól függ.

(#3587) Ryos91 válasza Create. (#3586) üzenetére


Ryos91
csendes tag

Csak SSD van a gépben :F 250GB M.2 3200s +1TB Sata
A külső HDD-re rakom a filmeket és a po.. őő cuccokat :D

[ Szerkesztve ]

Üdv, Ryos91

(#3588) Create. válasza Ryos91 (#3587) üzenetére


Create.
Topikgazda

Ès azt èn honnan tudjam? 😀

(#3589) Ryos91 válasza Create. (#3588) üzenetére


Ryos91
csendes tag

Én a kis ( :F ) jelet nem kérdőjelként használom, hanem amolyan "zavarodott" jelként :D

[ Szerkesztve ]

Üdv, Ryos91

(#3590) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Off: hdmi es displayport csati között van különbség? Monitoromon minden csatibol 1db van😃 ps menne hdmivel mivel azon csak az van, a gép meg displayportrol, igy legalább nem kell atdugni állandóan a hdmiket. Ez így működne? 75hzes freesync Philips monitor.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#3591) Create. válasza Krisz0418 (#3590) üzenetére


Create.
Topikgazda

Dp port jobb. Bár a te esetedben szerintem mind1. Hacsak nem 4k 75hz-hoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#3592) Krisz0418 válasza Create. (#3591) üzenetére


Krisz0418
őstag

Nem mind1 mert hdmi van csak a psen, monitoron meg 1hdmi van. Jelenleg hdmivel megy a gép is meg a ps is, de ha psen akarok játszani akkor gépet kihuzom es helyére a pst dugom. De akkor dpvel menne a gép, fullhd 75hz freesyncet nem bukom dpvel? Illetve hangot is atviszi?

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#3593) Create. válasza Krisz0418 (#3592) üzenetére


Create.
Topikgazda

Momdom a dp jobb, mint a hdmi. Arra mondtam, hogy neked olyan szempontból lenne mind1, hogy a hdmi is kiszolgálja a monitorod. De egyébként a dp jobb.

(#3594) AlienApollo válasza Ryos91 (#3585) üzenetére


AlienApollo
tag

gondolom csak a főmenüig tölt sokat első betöltéskor de utána mapoknál már nem kell annyit várni. Nálam legalább is így van. Engem jobban zavar hogy az új Iwo Jima mapon rendesen beszaggat.

(#3595) padam87 válasza Krisz0418 (#3592) üzenetére


padam87
tag

Nem buksz semmit a displayport kábellel, de ahogy Create írta a te esetedben nem is nagyon nyersz vele. (Persze a PS miatt megéri)

Csak akkor kell igazán, ha nagy felbontás / refresh rate van, illetve néhány monitornál a freesynchez. Pl az enyém csak DP-on támogatja, HDMI-n nem.

[ Szerkesztve ]

(#3596) Krisz0418 válasza padam87 (#3595) üzenetére


Krisz0418
őstag

Nem sokára szeretnék egy 144hzes monitort, de maradok fullhd-n.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#3597) Synthwave válasza Chaser (#3470) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én is egy Pulse RX 5700-on agyalok, de szerintem az ilyen driveres gondok idővel megoldódnak - legalábbis, ha a múltat vesszük alapul; az AMD kareszoknak valahogy mindig jóval hosszabb kifutási idejük volt.

Pl. nézz meg mondjuk egy R9 290X Tri-X vs. GTX 780 Ti Founders összehasonlítást, így 2019-ben. A Radeon még mindig szépen hasítgat, a Kepler meg driverek miatt - kis költői túlzással - halott.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3598) Chaser válasza Synthwave (#3597) üzenetére


Chaser
titán

egyrészről igaz, másrészről ha veszek 100e+ ft-ért vga-t, és mellé monitort, hadd ne kelljen már várnom mikor tudom "megfelelően" használni őket - vagy imádkozzak h legyen mázlim, mint ahogy vannak olyanok is -
sajnos nem csak itt olvasok ilyeneket, hanem "mindenhol"...sztem rég volt már ehhez az a 07.07.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3599) Synthwave válasza Chaser (#3598) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

4 hónap szerintem kutyafüle. Ki fog ez forrni - lásd előző Radeon generációk. Irgalmatlan bukta lenne az AMD számára (pláne a Matisse tarolása után), ha idővel nem szanálnák egyesével az összes ilyen bugot. Szeretném azt hinni, hogy nem most akarnak leszokni a már jól bevált gyakorlatukról.

Meg mondjuk én nem is akarok semmilyen syncet használni vele.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3600) elektrotank


elektrotank
tag

Én azok közé tartozom, akik XT-t szeretnének vásárolni, bár a drágábbik fajtából, csak azt még nem tudom melyiket a három közül: Red Devil, NITRO+ vagy a Strix. Őszintén, a Strix-t én kicsit túlárazottnak érzem, ezért az előbbi kettőn vacillálok inkább.
Mint egyszerű végfelhasználó, csupán annyi megfigyelésem volt pár összehasonlító teszt alapján, hogy a fentebb felsorolt kártyák nagyjából megegyeznek egy zöld oldalon egy 2070 vagy 2070 S erejével (nem mellesleg olcsóbbak). Igazából szerintem nem sok erő különbség van a kettő közt, ez az fps különbség inkább abból adódik, hogy melyik fejlesztő csapat melyik kártyára fejlesztett jobban... persze lehet nem így van, csak én ezt a következtetést vontam le ebből.
Nekem amúgy is max 2k-ra kellene, ahhoz pedig egész pöpec ez a kártya, elég jó értékeket hoz, fhd-ra meg bőven tökéletes, nem beszélve arról, hogy jelenleg egy sima 1050-s kártyát használok... számomra ez is óriási előrelépés lenne.

Egy Ryzen 1600x mellé menne először, később frissítenék az újabb szériára. Jelenleg egy FHD-s 60hz-s monitorom van, később tervezek venni egy 1440p-s 144hz-set, aztán meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok. Az is lehet, hogy a végén FHD-s verzió lesz 144hz-el.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.