Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) SzlobiG válasza fanti (#4100) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze ezekre nagyon sok órát rá szoktam fordítani mire kitapasztalom és beállítom a gépet, de számomra megéri, mert problémamentes lesz. :K Viszont az is igaz amit írsz, hogy aki nem jár utána csak állítgat össze vissza és csodálkozik, hogy bugos, instabil a cucc, majd jön ide szidkozódni.

(#4102) fanti válasza Tomko78 (#4099) üzenetére


fanti
addikt

A VGA biztos jó, a driver lehet még probléma, illetve a játék is (ez a legvalószínűbb)

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4103) fanti válasza SzlobiG (#4101) üzenetére


fanti
addikt

Igen, biztos olvastad Te is a Ryzen topikban, hogy valaki 3 órát adott egy Asus C6H X370-es lapnak, majd visszaküldte Alzáéknak, mondván a Toma Max B450-je sokkal stabilabb....na erre mondom pl. hiszen aki még nem babrált Hero BIOS-okat, annak három óra arra sem elég, hogy rájöjjön, mi hol van benne....nem hogy setupolja érdemben és figyeljen az összefüggésekre, gondosan kitesztelve az egyes pontok változtatásának hatását....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4104) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Apropó van új driver ( 19.11.3 ), bár csak a Fortnitehoz jó, ahogy nézem.

(#4103) fanti
Igen ráadásul nekem is a Vega-val volt problémám amivel elég sokat küzdöttem már majdnem lapot cseréltem, de csak sikerült megoldást találni rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#4105) RECSKA válasza Tomko78 (#4099) üzenetére


RECSKA
veterán

varj, az ott egy AB???

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4106) Tomko78 válasza RECSKA (#4105) üzenetére


Tomko78
őstag

de volt hogy fent se volt az AB, aida is ugyan ezt mutatta

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#4107) RECSKA válasza fanti (#4103) üzenetére


RECSKA
veterán

ha tehettem volna, visszavittem volna az X570 PGX-et, es hozzavagtam volna a marketingeshez, hogy kenjek a hajukra, a B450 pro4 sokkal jobb volt...
csakhat nem lehetett...
mara megszerettem a suvito ventit XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4108) RECSKA válasza Tomko78 (#4106) üzenetére


RECSKA
veterán

[link] ISLC gondolom nincs fent...

en meg soha nem talalkoztam ezzel. de azzal igen, hogy megall 3-4 masodpercre. viszont ekkor nem a ramom szalad el, hanem a pingem... :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4109) soldi3r


soldi3r
veterán

A pingponglabdas kartyara megerne ratenni egy normalisabb hutest? Pl Accelero Twin Turbo II.

E30 (oo=[][]=oo)

(#4110) Tyrel válasza soldi3r (#4109) üzenetére


Tyrel
őstag

Mi a baj a gyárival?
(mondjuk ha XT BIOS-t flashelsz rá lehet kevés már, azt nem tudom, de normál felhasználás mellett szerintem egész jó)

Amúgy ezzel az a baj hogy ha megveszel egy ref. kártyát aztán ráköltesz még X rugót egy custom hűtésre, az árban ugyan olyan vagy még drágább, mintha kapásból custom kártyát vettél volna, memória+VRM hűtésben pedig jó eséllyel rosszabb is.

Turenkarn

(#4111) robogo81 válasza Tyrel (#4110) üzenetére


robogo81
aktív tag

Az a hűtő max 12-3 ezer(a szállítással),kb a ref áráért(a kódokkal csökkentve) tud csinálni egy custom hűtőset,amire a van memória hűtés is,ami együtt van olyan jó mint a feláras hűtéses.

[ Szerkesztve ]

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#4112) soldi3r válasza robogo81 (#4111) üzenetére


soldi3r
veterán

Igen, 11000. Meg igy is 100k alatt lenne hutessel egyutt is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#4113) SzlobiG válasza soldi3r (#4112) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem nem sokan rakták még 5700-ra, nincs vele tapasztalat, a garit ugrod azonnal ahogy levetted a gyárit, szerintem nem ér ennyit az egész.

Ez az új SW igenszépen izzasztja a vga-t, nagyon babán néz ki. :C

(#4114) robogo81


robogo81
aktív tag

Az alzáról jól kifogyott az asrock-os ref 5700,de a legkedveltebb kiegészítők a kötöző, a hama füles,meg a gumis simító( a pingpong labdát már be sem merik rakni a listába). :DDD

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#4115) arabus válasza fanti (#4097) üzenetére


arabus
addikt

Akárcsak magamat hallanám.
Ifju titánok még akik nem hallgatnak az öregekre.
Majd megtanulják a saját kárukon.
Sajnos igen kevés van köztük aki megérti és fel is tudja fognj
a hardver és szoftver érdemi lényegét.
Nem értik hogy mi egy szoftver bug vagy épp egy hardver anomália.De leggtöbbször
nem is mutatnak rá hajlandoságot hogy megértsék.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4116) Eagle16


Eagle16
addikt

Egyébként ezeken böngészés közben ténylegesen ilyen 7-8 Mhz--en megy a GPU? Meg a fogyasztás is sokkal jobb, mint az 570-esen volt, az 30W-ot evett windowsban, ez meg 7-et...

A gyári ventiprofil érdekesen lett belőve, ha elindítok egy filmet felpörög 1100-ról 1400-ra, de 80 fokon játék közben vígan visszaveszi 1800 RPM-ről 1300-ra.

BSOD azóta nem volt, lekopogom.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4117) proci985 válasza Eagle16 (#4116) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ventiprofil eleg agressziv

tippre az lehet az indok, hogy szivargo GPUnal minel melegebb annal jobban fogyaszt. tehat erdemesebb korabban elkezdeni huteni es utana egyszerubb megfogni a fogyasztasat / egyszerubb stabilizalni. egyebkent nekem is fura volt hogy jatek alatt inditaskor alapbol hangosabb, aztan lehalkul mikozben kapja a terhelest.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4118) Eagle16 válasza proci985 (#4117) üzenetére


Eagle16
addikt

Én csináltam tegnap egyedi ventiprofilt, mert 35 fokon sem kell nekem, hogy 1000+ RPM-en pörögjön, a minimum 10% bőven jó. Meg így film indításkor sem kezdi el felpörgetni.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4119) hahakocka


hahakocka
senior tag

Én is Jedi fallen Ordereztem s nálam is híghon Fhd ben 80 vagy 90 fps kB sima 5700 Msi Mech el. Viszont nálam is akad azért amiért mindenkinél amikor nagy tereket tölt be a játék mintha reccenne egyet, harc közben nincs gond. Ez a játék hibája még pár patch kell neki. Control pl simán ment a day1 patchel is!

[ Szerkesztve ]

(#4120) alázógyík válasza Eagle16 (#4116) üzenetére


alázógyík
őstag

Asus ROG Strix 5700

8w, Fan Stop-al 36 fok, és 6-7MHz GPU.

(#4121) Eagle16 válasza alázógyík (#4120) üzenetére


Eagle16
addikt

Akkor jó, csak furcsa volt ilyen alacsony értékeket látni.

Akik Asrcok RX 5700-ast vettek mega akcióban...csak úgy kíváncsiságképpen. Nálatok le volt ragasztva a a doboz bárhol? Az enyém nem, még az antisztatikus zacsin sem volt tapasz. Egy porszem sem volt a VGA-n, meg amúgy sem küldeném ezért vissza, csak érdekel.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4122) SzlobiG válasza Eagle16 (#4121) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem volt leragasztva én is furcsáltam.

(#4123) Bossp válasza SzlobiG (#4122) üzenetére


Bossp
addikt

Olcsó volt, garos volt, tán igaz se volt:D. Alszanak szeretnék bontott terméket árusítani. De nincs vele gond

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#4124) Ratchent válasza Eagle16 (#4121) üzenetére


Ratchent
csendes tag

Az Asus sem volt sehol leragasztva :N

(#4125) eldiablo válasza Ratchent (#4124) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Sapphire le volt kívül bellül ragasztva. :)

(#4126) Yutani válasza Eagle16 (#4121) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem volt leragasztva, de látszott rajta, hogy bontatlan (pinyós Asrock).

#tarcsad

(#4127) Eagle16 válasza Yutani (#4126) üzenetére


Eagle16
addikt

Hmm, youtube-on sem nagyon találni kicsomagolós videót, de lehetséges hogy minden gyártó másként csomagolja. Az enyém is teljesen újnak tűnt amúgy, a dobozon se látszott semmi. Köszi a választ mindenkinek.

BSOD, fekete képernyő problémához. Mióta a Firefox-ban kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, azóta minden oké, fórumokon többen jelezték hogy ez is okozhatja. Egy ilyen eset volt, fórumozás közben, utána kapcsoltam ki, szóval nem 100% hogy eltűnt a probléma, de még tesztelem egy jó pár napig.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4128) Tyrel válasza Yutani (#4126) üzenetére


Tyrel
őstag

Nekem sem volt leragasztva a pingponglabdás AsRock 5700, de amúgy a dobozán nem látszottak gyűrődések, újnak tűnt. Szerintem némelyik gyártónál ez normális, pl. az MSI alaplapom doboza sem volt leragasztva, pedig 99.9% az is tök új volt.

Nem tudom talán az adott gyártók hazájában mások a szokások, és azokkal szembesülünk, vagy szimplán csak spórolás ez is, passz. Az is változó hogy némelyik kártyákat becsomagolják még a dobozon belül is, ilyen szürkés-antisztatikus zacsiba, másikakat meg nem. (pl. Inno3D jellemzően nem)

Turenkarn

(#4129) L4mie válasza Tyrel (#4128) üzenetére


L4mie
veterán

sztem spórolás .
Ha csak 1 cent egy ilyen ragacs, az dobozonként 3-5 az ha elad 200.000 terméket akkor az már pénz :D + tudja mondani, hogy x+1 % al környezetbarátabba csomagolás.
Bár én szeretem ha le van ragasztva a termék.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4130) Shkiz0 válasza Tyrel (#4128) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem feltetlen normalis.
Msi dobozt nem ragaszt de antisztatikust igen, Sapphire dobozt es antit is szokott.
De a legtobb minimum az antisztatikust le szokta.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4131) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák aki vett AsRock ref hűtős VGA-t, mennyire van megelégedve vele? Hang szempontjából érdekel. Köszi!

(#4132) proci985 válasza KaiotEch (#4131) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

itt asus ref 5700xt

hangra kb a regi 970 G1em szintjen van, tehat elfogadhato. tesztekhez kepest jobb, valszeg a preproductionhoz kepest a vegleges kartyaknal jobban sikerult lefogatni a kartyakat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4133) hajbel válasza L4mie (#4129) üzenetére


hajbel
addikt

Hát még ha visszaküldik a terméket megadott időn belül (gondolom navinál nem kevesen éltek az elállási joggal), nem kell új csomagolásra költeni.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#4134) KaiotEch válasza proci985 (#4132) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem olyanom nem volt. Techpowerup 43dBA-t ír és elvileg ez nem állítja le a ventit, ha nincs terhelés rajta. Vajon AMD software-be lehet ventiprofilt állítani?

(#4133) hajbel: (gondolom navinál nem kevesen éltek az elállási joggal) - Ezt hogy kell érteni?

[ Szerkesztve ]

(#4135) alázógyík


alázógyík
őstag

A Strix Rogom mindenhol gyárilag ragasztva volt, kívül-belül.

(#4136) D013 válasza KaiotEch (#4131) üzenetére


D013
aktív tag

Powercolor ref hűtő - teljesen elfogadható a hangja, 1 játéknál szokott kicsit zúgni (dobpergés): WoW Classic, 4k rendering resolution. :D :D

(#4137) L4mie válasza D013 (#4136) üzenetére


L4mie
veterán

:U pedig azt 4200u + igp vel is játszottam pár hétig :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4138) Gomisan válasza KaiotEch (#4134) üzenetére


Gomisan
tag

A gaming profil(ok) alatt találod a global wattman-t amiben lehet állítani a ventit (amit a default gaming profilra állítasz be, az működik játékon kívül is, nem tudom egyes játékokhoz lehet-e külön-külön állítani, nem néztem), bár az nem engedi 10% alá vinni, szóval azzal sem fogod tudni teljesen kikapcsolni.

(#4139) KaiotEch válasza Gomisan (#4138) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi, észben tartom. Amúgy ajánlott kártya mondjuk egy RX570 váltására? Ahogy látom dupla teljesítmény, de nem szeretnék fél év múlva megint váltani :R

(#4140) Bossp válasza KaiotEch (#4139) üzenetére


Bossp
addikt

Én szeretnék. Remélem ki jön egy dupla ilyen baszó Csúcs Navi!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#4141) D013 válasza L4mie (#4137) üzenetére


D013
aktív tag

Most "raktam össze" rà egy laptopot. Intel Core 2 duo T9550, GT240, meg 4gb DDR2. Viszi. :D

(#4142) elder troll válasza KaiotEch (#4139) üzenetére


elder troll
senior tag

Alzás sapphire 570 itx-et váltott az 5700, értelemszerűen érezhető a különbség és az 5700 még halkabb is (vagy kevésbé zavaró). Zárt házban azért pörgette magát rendesen a kis 570, a ref 5700 kitermeli a meleg levegőt, így a többi komponensnek is jobb lett a házon belül. Fogyasztás is kb hasonló, 300 wattnál nem láttam még többet játék alatt fogyasztásmérőt nézve, bár közben processzort is cseréltem (1600->2700), és a 8 magos kevésbé van terhelve játék alatt, így a fogyasztás különbséget ellensúlyozta a processzor csere. 60hz freesnyc (4k) miatt nem kell erőlködnie a processzornak. Utólag nagyon megbántam a 400 wattos fsp beles bq táp cseréjét, mert az fsp hydro 500-as táp a leghangosabb része a gépemnek üresjáratban, és bőven elég lett volna a 400-as is alulfeszelve. XT bios-szal vagy mpt-vel már más lenne a helyzet.

(#4143) Tyrel válasza KaiotEch (#4139) üzenetére


Tyrel
őstag

Szerintem sem vészes a ref. 5700 hangja, bár a blower fannak alapvetően más hangja van mint a hagyományos ventiknek, e miatt tisztán kivehető/megkülönböztethető a zúgása... de zavarónak nem mondanám. Terhelve van neki hangja, nem kifejezetten halk, de nem is zavaró, nem porszívó.

Üresjáratban nem kapcsolja ki a ventit, de mikor alacsony fordulaton jár egyáltalán nem hallom már ki a gépből, üresjáratban nagyon halk.

Szerintem amúgy referencia kártyáknál a venti kikapcsolás erőltetése elég rossz ötlet, okkal nem csinálja magától:
a custom kártyákon nem sok a borítás, a bordák nagy része szabadon van, így a hő ill. a meleg levegő lassan el tud áramlani róluk. A referencia kártyák viszont nagyon zártak, gyakorlatilag egy zárt cső az egész kártya, pont azért hogy a blower fan légárama csak arra tudjon haladni amerre ők szeretnék. Ha ebben a csőben teljesen leállítod a légáramlást, a hő full bent reked, így néhány percenként átmelegszik az egész, aztán rá kell indítani a ventire... és a folyamatos kapcsolgatás helyett már akkor jobb az ha inkább nagyon lassan, de mindig teker.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#4144) proci985 válasza KaiotEch (#4134) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, de uresben annyira keveset forog, hogy gyakorlatilag csendben van.

itt vedd figyelembe, hogy egy korbeventizett NZXT 630am van amit anno egy X79 + 290X CF meghutesere raktam ossze, szoval ez kb az optimum szellozesre.

persze, nem tudja egy rendes vizesblokkos kartya csend 300W fogyasztas mellett szintjet, de nekem megvan ket honapja es meg mindig nincs rajta vizesblokkom, ami azert eleg sokat elmond. ha lesz is akkor is valszeg azert lesz, mert megiscsak meg akarom epiteni azt a ketkoros vizes.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4145) KaiotEch válasza Tyrel (#4143) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez az érv jogos lehet. Köszi.

(#4142) elder troll: Köszi a tapasztalatodat.

(#4146) finest válasza Eagle16 (#4121) üzenetére


finest
őstag

Szia! Az enyémen sem volt leragasztva se a doboz, se a zacsi. Ezzel együtt nem tűnt bontottnak, szerintem gyárilag így csomizták.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4147) Sundesz válasza Eagle16 (#4121) üzenetére


Sundesz
őstag

Nekem sem volt leragasztva az Asrock, viszont a táp csatlakozón volt egy sárga matrica.

Hörcsög Powa'

(#4148) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok!

van itt esetleg valaki, aki 1080Ti-ről váltott 5700XT-re?
Ha igen, tapasztalat?
3840x1080-as felbontáshoz mennyire ajánlott a kártya?
Freesync 2 HDR miatt piszkálja a fantáziámat...

[ Szerkesztve ]

(#4149) SzlobiG válasza evitiguF (#4148) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szerintem nem érdemes a Ti-t leváltani rá, mert ugyanazt tudja szóval nem fogsz érzékelni semmi gyorsulást.

Azt a VGA-t szvsz 2080 superre van értelme.

(#4150) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

PUBG ilyen droppokat csinál.
ref 5700, r5 3600@4275mhz.
ne mondjátok hogy cpu limit...

V6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.