Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) raczger válasza Vitee (#4343) üzenetére


raczger
őstag

Köszönöm.

Sapphire support kicsit vicces, egy-egy kérdést többször is fel kell tenni, mire válaszolnak.
Kérdeztem tőlük, hogy az én kártyámon milyen memória chipek vannak, micron vagy samsung?
Erre azt válaszolták, hogy igen, mindkettővel szerelik a kártyát... (S/N-t megadtam nekik, az alapján látniuk kellene melyik.)

A hőmérsékletre pedig ezt írták: "Max. memory temp can up to 105 degree C"

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4352) Hellwhatever válasza Albigator (#4344) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Érdekes témakör, én pl. sose DDU-ztam pedig volt pár hardverem az évek során. Nekem az a tapasztalatom hogy pont az ilyen driver és registry mókolások nyomják ki a rendszer szemét.

nVidia -> Intel -> AMD volt a legutóbbi út amit végigjártam sima uninstallokkal minden gond nélkül.

Azt mondjuk nem árt hozzátenni hogy kizárólag jogtiszta szoftvereket használok, valószínűleg ez sem egy utolsó faktor.

[ Szerkesztve ]

(#4353) Create. válasza Hellwhatever (#4352) üzenetére


Create.
Topikgazda

Én meg inkább újrarakom az egész gépet tesztelés után, mert a sok tesztprogi is csak szeméttel jár. Nálam is eredeti minden.

[ Szerkesztve ]

(#4354) Albigator válasza Create. (#4353) üzenetére


Albigator
őstag

Jó akkor DDU csökkentett módban...

Vicces, Win7en használtam utoljára csökkentett módot, viszont még soha nem kellett Win10-en (nekem is jogtiszta)

Csök. mód hálózattal vagy nélküle?

(#4355) Create. válasza Albigator (#4354) üzenetére


Create.
Topikgazda

Én nélküle szoktam.

(#4356) Albigator válasza Create. (#4355) üzenetére


Albigator
őstag

Ok. :R

Még azt akartam kérdezni, h érdemes a többi monitorozó progit is leszedni utána frissen felrakni mert esetleg bekavarhat? (MSI AB+ Rivatuner, Hwinfo)

(#4357) L4mie


L4mie
veterán

Én 1050Ti ről léptem 1080ti-re és.megzakkant tőle a Windows. DDU rendbetette. Azóta kártya valtaskor kapja a DDU-t

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4358) Create. válasza Albigator (#4356) üzenetére


Create.
Topikgazda

A legjobb, ha msi afterburnert és a hasonlókat fel se rakod.

(#4359) Albigator válasza Create. (#4358) üzenetére


Albigator
őstag

Pedig nekem az MSI AB + Riva kell...

(#4360) SzlobiG válasza Albigator (#4346) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én simán cserélgettem az Nv és AMD vga-t a gépbe múltkor sehol nem volt anomália, de ahogy írják a többiek érdemes pucolni előtte, ezzel megelőzve a kellemetlenségeket. Pl: én utálom, hogy win magától felrak egy verziót amit gondol...

(#4359) Albigator Felrakhatod, nem lesz vele gond, én se tudok anélkül élni...viszont ne állíts vele semmit, csak monitorozz és akkor nem fog bekavarni.

[ Szerkesztve ]

(#4361) Albigator


Albigator
őstag

Na még csak a kibontás után vagyok.

Szóval ez egy BONTOTT Sapphire NITRO RX 5700XT, úgyhogy nagyon próbálok figyelni mindenre és utána persze letesztelni is alaposan emiatt..

Unboxing videót termesztésen csináltam és fel is tűnt még akkor egy érdekesség:

Egy helyen, a nyákon az egyik olyan fémpöcöknél (nem tudom mi a neve) ilyen kifolyás, ragacs szerű anyag van:

Na mármost ez mennyire súlyos egy új terméknél? (Nem új szerű volt, hanem simán bontott 3 év friss garival) Ettől berakhatom a gépbe gondolom... Letakarítsam 99%-os alkohollal azt a ridvát?
Ami érdekes még, hogy a backplaten nem volt védőfólia de másik oldalon, a műanyag burkolatnál rajta van...

Ezenkívül szerintem minden rendben, de itt vannak további képek is esetleg hátha még valaki kiszúr rajta valamit (bár nem hiszem):
kép1 (1)
kép1 (2)
kép2 (1)
kép2 (2)
kép3 (1)
kép3 (2)
kép4
kép5 (1)
kép5 (2)

[ Szerkesztve ]

(#4362) Albigator válasza SzlobiG (#4360) üzenetére


Albigator
őstag

Köszi. Igen lesz DDU..(csökkentett módban, teljes tisztítás és leállítás, majd utána az új kártya)

Sajnos én is nehezen élek MSI AB nélkül, mostani 1060-omnál ventiprofilt muszáj állítsak vele mert képernyőkiterjesztésnél ha több dolog megy a monitorokon/tvken állandóan felpörög a venti majd leáll.. Alapból nagyon alacsony hőfokra rakták azt amikor be kell kapcsoljon azán meg ha lehűti egyből leáll.
Ezért jó az MSI AB ott eleve feljebb toltam a hőfokot mikor kapcsoljon be, valamint ha legalább 8 fokkal lehűtötte ahhoz a hőfokhoz képest, akkor kapcsol csak ki..
De amúgy gamek alatt is szeretem nézegetni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4363) L4mie válasza Albigator (#4361) üzenetére


L4mie
veterán

A ragacs az a hővezető szivacsokból szivárog...fene tudja miért, bányász kártyák folyamatos hőjétől szoktak trutyik folyni a PCI-ig. 1080Ti-m volt ilyen amikor vettem, lepucoltam és eladasig ment;) de lehet más is. Fólia sztem nekem se volt a backplaten.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4364) Create. válasza L4mie (#4363) üzenetére


Create.
Topikgazda

Én is csak aműanyagon emlékszem fóliára.

(#4365) Albigator válasza L4mie (#4363) üzenetére


Albigator
őstag

Max egy embernél 2 hétig lehetett és addig használhatta... Bányászott volna vele?
A meglepő nem az volt h a backplaten nem volt fólia, hanem h a műanyagburkolaton miért hagyta rajta?
Szerintem az se egészséges, az is ráolvadhat... Nem?

[ Szerkesztve ]

(#4366) Pakmara válasza L4mie (#4363) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem kell hogy bánya kártya legyen. Vízhűtő blokkot tettem egy 1080-ra. 3 hónap múlva szétszedtem és a backplate alatti thermal pad simán eresztette a trutyit. Ennyi idő alatt be is fogta a nyákot.

(#4368) Albigator


Albigator
őstag

Amúgy CD nem járt a kártyához? (Nem mintha kéne de akkor is)

(#4369) L4mie válasza Pakmara (#4366) üzenetére


L4mie
veterán

meg jogos amit Albigator ír, szerintem ami rajta van alap védőfólia simán ráolvadt volna ha bányulnak vele, az a trutyi simán szivárog normál használat mellett is.
Albigator:
Alaposan tesztet érdemel aztán ha hibátlan lehet vígan használni, mert jó vétel volt :)
CD? nem emlékszem rá, én kb. 5-10 éve környezetszennyezésnek tartom az ilyen driver CD-ket.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4370) soldi3r válasza Albigator (#4361) üzenetére


soldi3r
veterán

Meg kéne tapogatni, de ránézésre az a hullámforrasztó fluxa lesz.

E30 (oo=[][]=oo)

(#4371) Tyrel válasza Albigator (#4368) üzenetére


Tyrel
őstag

CD szerintem már rég nem jár ezekhez...

Turenkarn

(#4372) Albigator válasza L4mie (#4369) üzenetére


Albigator
őstag

és (#4370) soldi3r és (#4371) Tyrel

Jó nem azért kérdeztem mert annyira kéne az nekem.. Csak nem volt a dobozban semmi a 3 papíron kívül...
Se CD (1060 6GB-nál volt) se PCI takaróelem se semmi és hiányérzetem volt..

A dzsuvát fluxot letakarítottam egy kis alkoholos wc papírral és ment be a gépbe a Nitro, működik eddig.
Felraktam a legfrissebb drivert (19.11.3) aztán nem sokára jön egy kis teszt, game stb. :K

[ Szerkesztve ]

(#4373) ScomComputer válasza Albigator (#4372) üzenetére


ScomComputer
veterán

"aztán nem sokára jön egy kis teszt, game stb"....grat hozzá!
Várom a teszteket és véleményed... :C

(#4374) Bossp


Bossp
addikt

Mit csinálok rosszul hogy nekem közel sem ilyen stabil az a 99%? Ugyan az a 1440p Epic. Csak nekem 2700x proci van.
link

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#4375) zsida.kornel válasza Bossp (#4374) üzenetére


zsida.kornel
tag

Nekem még nem volt időm elindítani, de majd megnézem mit produkál, igaz nálam csak FHD jön képbe. Haver vett egy 144hz-es 2k-s samsung monitort alzán kuponnal, úgy isteníti, ha lesz fölös 70ezrem, bedobok egyet a kosárba én is az biztos :D

(#4376) Albigator válasza ScomComputer (#4373) üzenetére


Albigator
őstag

Nagyon kis idő elteltével még azt kell mondjam nem vagyunk barátok...
Csak Metro Exodust próbáltam eddig, a venti úgy fölpörög valamikor, h olyan mint egy porszívó.. (Ja és még ahogy látom sokkal lasabban tölt be a game mint eddig)
Kilépve a gameből belementem a Radeon vezérlőpultba h miket lehet ott állítgatni, erre lefagyott a gépem aztán kis idő múlva újbólindult. :C

A hwinfot pakoltam fel idáig h lássam a hőfokokat... MSI AB-t még nem is telepítettem...

[ Szerkesztve ]

(#4377) Albigator válasza Albigator (#4376) üzenetére


Albigator
őstag

WTF?? :Y

Ilyet dobott az előbb..

Aztán meg akartam nézni VMT-vel ott meg ezt:

:W

(#4378) fanti válasza zsida.kornel (#4375) üzenetére


fanti
addikt

Vegyél egy ilyet kuponnal 57-ért. Én vettem. Tetszik is nagyon.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4379) fanti válasza Albigator (#4377) üzenetére


fanti
addikt

Kapcsold át a pici dip kapcsolót, vagy a TriX-el tedd át lassabb biosra és teszteld úgy is!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4380) arnoldito válasza fanti (#4378) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nekem is ilyen monitor van, csak én az oázistól vettem kalibrálva, azért az jót tesz neki. :) De ennyiért nagyon megéri.

(#4381) Albigator válasza fanti (#4379) üzenetére


Albigator
őstag

Mármint lehet h az OC-s állásba van?

Megnéztem a kapcsolót, bal oldalra van húzva..

De nekem ez nem magyarázat a Videomemória problémára...

(#4382) arnoldito válasza Albigator (#4377) üzenetére


arnoldito
senior tag

Lehet nem véletlen álltak el attól a kártyától. Manuál venti profillal próbáld ki, akkor nem fog felugrani porszívóba.

Egyébként alzában nem kicsit ugrottak az árak, így kuponal már nem is nagy üzlet...

(#4383) fanti válasza arnoldito (#4382) üzenetére


fanti
addikt

Igen, de hiánycikké tettük a 6db-os fehér pinyólabdát, a Hama fülest, és a kőműves kanalat, meg a 25 centis LAN kábelt.... :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4384) Albigator válasza arnoldito (#4382) üzenetére


Albigator
őstag

Szerintem nem is volt használva.. Vagy ha igen az béna ember lehetett (a rajta hagyott fólia miatt)

VRAM-ra tud vki vmit mondani? Azt a 3 gigát leteszteltem, azzal nincs gond egyébként..:C

(#4385) fanti válasza Albigator (#4381) üzenetére


fanti
addikt

Csak egy próba a dippel.....utána superposition.
Ha meg nem jön össze sehogyan sem, 14 napig elállhatsz.

Persze az is lehet hogy pár reboot után spontán megjavul....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4386) fanti válasza arnoldito (#4380) üzenetére


fanti
addikt

Igen, Oázisék profin kalibrálnak!

Én is elidétlenkedtem vele idehaza pár órát mire azt mondtam, hogy na így már szép a képe....és végre van a Sapphire Nitro+ 5700XT-hez freesync is (75Hz) :))
Örül is a búrám.... !!!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4387) Tyrel válasza Albigator (#4384) üzenetére


Tyrel
őstag

Miért lovagolsz ezen a fólián, lehet csak kipróbálni vette, benne volt a pakliban hogy visszaküldi, azért nem húzogatta le róla és ennyi...

DDU volt, csökkentett módból?

Esetleg nVidia -> AMD váltásnál még játékok/windows shader cache-it is érdemes lehet törölni, már amelyiknek van külön.

Turenkarn

(#4388) Albigator válasza Tyrel (#4387) üzenetére


Albigator
őstag

Mindegy csak megjegyeztem... Én kipróbáláshoz is levettem volna de mindegy.

BIOS kapcsolót nem állítottam még át (most bal oldali állásban van mit mondtam) de csináltam Superposition bencheket.

-FreeSync OFF-al Hwinfo OFF-al:

-FreeSync OFF-al Hwinfo ONN-al:
5184 volt, hwinfos kép van csak:

-FreeSync ONN-al Hwinfo OFF-al:
itt a végén szétfagyott megint csak a gépem és újból indult...

Igen DDU volt csökkentett módban (teljes tisztítás és leállítás)...

"Esetleg nVidia -> AMD váltásnál még játékok/windows shader cache-it is érdemes lehet törölni, már amelyiknek van külön."

Itt nem egészen értem mire gondolsz de tényleg nincs valami rendben, gameket nem raktam újból és nagyon változó a GPU kihasználtság feltekert grafikával: 40-50-60-70 % között ugrál, GPU órajel pedig 800-1400 MHz között ami nagyon kevés.

Egyéb megjegyzés: hwinfot és MSI AB (+ Rivát ) is letöröltem és újból raktam de a beállítások nagy része megmaradt...

[ Szerkesztve ]

(#4389) Tyrel válasza Albigator (#4388) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát az úgy nem normális, de nem tudom mi lehet vele... Fagynia nem kéne, meg olyan érdekes hibaüzeneteket se kéne dobálnia amit korábban betettél...

Nekem csak ref. 5700 van, talán úgy 2 hete, de eddig 0 hibával, még a WattMan beállítás elfelejtést se csinálja amire mostanában panaszkodtak itt. Igaz én maradtam 19.11.2-es driveren.

Superpos pontszám default beállításoknak sztem kb. passzol, gondolom ott az órajele is végig fent marad. Játékok alatt normális lehet az órajel ugrálás, ha nem adnak neki munkát vagy más (nem-GPU) bottleneck van...

Talán tényleg próbáld meg a másik BIOS-t, vagy talán valamelyik Nitro tulaj látott már ilyet és lesz ötlete, passz...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#4390) arnoldito válasza Albigator (#4388) üzenetére


arnoldito
senior tag

Játékokban freesync off, vsync off, amd driverben chill off, enhanched sync is off, és megcélzott képkocka sebesség 300. Tégy próbát így is, ilyenkor maxon kellene, hogy tekerjen a GPU. :F Még egy kérdés, hogy 1 vagy 2 monitort hajatsz most?

[ Szerkesztve ]

(#4391) fanti válasza Albigator (#4388) üzenetére


fanti
addikt

"Egyéb megjegyzés: hwinfot és MSI AB (+ Rivát ) is letöröltem és újból raktam de a beállítások nagy része megmaradt..."

Tölts le a free Revo uninstallert, és az MSI AB-t meg a RivaTunert azzal pucold le.....meg fogsz lepődni, hogy a saját uninstalljuk mennyi szart ott felejt....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4392) Albigator válasza Tyrel (#4389) üzenetére


Albigator
őstag

játékok/windows shader cache =? Lemezkarbantartó/DirectX árnyékolómodul gyorsítótár ??

Szerintem az az órajel ugrálás amit eddig láttam gamek alatt nagyon nem normális... Hiába vagyok FHD, 144 Hz-en ha megint csak nincs akörüli FPS-em...

Másik BIOS-t mindjárt próbálom, igen..

#4390) arnoldito

Mindjárt nézem amit te mondasz..
Mikor játszok, akkor csak a fő monitorom megy (ACER KG241P 144 Hz 1080p)...

[ Szerkesztve ]

(#4393) alázógyík válasza Albigator (#4392) üzenetére


alázógyík
őstag

Nálam a Rog Strixx wqhd-n is halk a Metro Exodus alatt.
A 2060 Super hangos volt a 2 ventivel.

(#4394) zsida.kornel válasza fanti (#4378) üzenetére


zsida.kornel
tag

"ha lesz rá keret", most egy 60hz-es 27" IPS aoc van, csak batárnagy a FHD felbontásához :D
de amúgy kifizetném azt a +10-et a samsungra, 60 és 75 szerintem nem brutális különbség(mármint képfrissítés a mostani monitorom meg a tiéd között) , talán a freesync már valami. :D

(#4395) Albigator válasza fanti (#4391) üzenetére


Albigator
őstag

Ezt megcsináltam...

De ugyanúgy nagyon gyér a kihasználtság GPU-nál, Far Cry 5-nél Ultrán 60-70% néha 80% körül , CPU pedig 30% környékén szotyizik. Metro Exdodusnál is hasonló a helyzet, sőt inkább rosszabb, 50-60%, CPU ott is 30-40% között, graf Ultra ott is... FPS pedig nagyon gyér.. GTA V is ilyesmi... PUBG-t fogom még megnézni de azt tudom h elég prociígényes úgyis, ott se lesz 90% körüli VGA kihasználtság...

A ventik felbőgnek néha pedig 40% körül pörögnek maximum MSI AB szerint, szóval ezt se értem.

(#4390) arnoldito

freesync off, vsync off pipa
chill off- ezt nem lehet külön kikapcsolni ahogy látom, csak a gyors gombot megváltoztatni..
enhanched sync is off ??? ezt nem is találom
megcélzott képkocka sebesség 300 pipa

[ Szerkesztve ]

(#4396) arnoldito válasza Albigator (#4395) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nyomd meg akár játék alatt is az Alt+R kombinációt és előjön a Radeon Overlay, abban találod a chill on/off vagy annak tartomány beállítását, meg még jó pár dolgot. Az Enhanched sync meg a vertikális szinkronizázió menüpontban van, azt lenyitod és ott van pár opció. Az is off legyen próbára.

UI: másik monitor addig húzd le fixen.

[ Szerkesztve ]

(#4397) Tyrel válasza Albigator (#4395) üzenetére


Tyrel
őstag

A Chill alapból Off, egyébként a játékok profiljainál tudod egyesével kapcsolgatni, vagy ha fut már a játék akkor Alt+R-t nyomva valahol ott lesz a menüben.
Egyébként ha aktív egy játékra a Chill, akkor minden egyes elindulásakor pittyegni fog.

A felsorolt játékok közül nekem egyik sincs meg, így nem tudom megnézni mennyire tekerik a GPU-t... :U

Turenkarn

(#4398) BReal


BReal
addikt

(#4399) Albigator válasza arnoldito (#4396) üzenetére


Albigator
őstag

A Chill utána meg lett, a Játék beállításoknál külön lehet egyenként állítgatni (Nvidiánál nem volt ilyen) de tényleg ki volt az kapcsolva...

Enhanched még most se lett meg már biztos fáradt is vagyok..

Áttértem a másik BIOS-ra (jobb oldali kapcsoló állás) ez a durvábbik az OC-s:

Superpositon eredményeim amúgy tényleg nem rosszak szerintem..
Csak kéne valami game ahol látom, h tényleg ki lehet hajtani a VGA-t FHD-n is.. Mert most is ugyanez a helyzet... Majd hnap keresgélek

Amúgy nagyon tetszik ez a kártya, jobban mint a Stirx.. Nagyon bejövős az RGB-je. :C

[ Szerkesztve ]

(#4400) Albigator válasza BReal (#4398) üzenetére


Albigator
őstag

Ez amúgy előző hét BF-kor 160e volt emagon, volt belőle 3-4 darab :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.