Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Kygo


Kygo
csendes tag

Hali.
Én nagyon-nagyon boldog voltam amikor kijött ez a kártya, de sajnos ez azóta hogy birtokomba került egy megváltozott.
ASUS ROG Strixet vettem, viszont konkrétan mint kiderült, gyilkolja a gépet. Most vittem vissza sokadjára, és már a PC-s srác se tudja mit tegyen, úgyhogy holnap megy vissza az egész gép a nagykerbe, és valószínűleg kártya csere lesz, sajnos-nemsajnos nVidiára. Lehet hogy csak én vagyok balszerencsés, viszont ezekután nem tudom azt mondani, hogy bárkinek is ajánlom a kártyát. :(

(#4252) daniel0229 válasza Kygo (#4251) üzenetére


daniel0229
újonc

Dettó! Én is inkább eladtam és mentem nVidiára és minden gond megszűnt. Igaz rövidebb vagyok jó pár tízessel.

(#4253) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Sziasztok,

Olyan problémám van hogy a The Evil Within alatt teljes képernyős módban folyamatosan idle órajelen jár a kártya, ezáltal játszhatatlanul szaggat. Korábban mikor először felraktam és elkezdtem a játékot ilyen problémám nem volt. Felbontás váltásnál egy kis időre felveszi a 3D órajelet, de 2-3 mp után le is dobja megint. Ablakban hibátlanul fut.

Amiket próbáltam de nem segítettek:
- FreeSync ki/bekapcs
- VSync tiltása/engedélyezése driverből
- Frame Rate Target Control ki / 60 fps / 239 fps
- Radeon Chill 120 - 239-es tartományra
- Régebbi driver (19.10.1-gyel is csinálja)

Kártya: Sapphire RX 5700 XT Pulse
Monitor: Dell Alienware AW2518HF (1080p@240Hz)
Driver: 19.11.3

Találkozott valaki ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

(#4254) Roolax válasza Kygo (#4251) üzenetére


Roolax
csendes tag

Ezt hogy érted, hogy gyilkolja a gépet? nekem is strix van és semmi gondom vele :DD

(#4255) alázógyík válasza Kygo (#4251) üzenetére


alázógyík
őstag

Gyilkolja mi? :C :W

(#4256) Tyrel válasza Kygo (#4251) üzenetére


Tyrel
őstag

Az mi az hogy gyilkolja a gépet, egy videokártya hogyan tudna már ilyet csinálni?... :F

Max. azt tudnám elképzelni, ha sz*r a táp vagy szimplán kevés hozzá, és úgy ingadozik a 12V ág feszültsége amikor a videokártya megcincálja a drót végét, az ugye okozhat mindenféle problémákat... de az meg nem a videokártya hibája... :U

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#4257) Tyrel válasza Hellwhatever (#4253) üzenetére


Tyrel
őstag

Esetleg próbáld a játék .exe-jének tulajdonságai közt kikapcsolni a 'Fullscreen optimizations'-t...

Turenkarn

(#4258) zsida.kornel válasza JóképűIdegen (#4242) üzenetére


zsida.kornel
tag

Én szétszedtem a gépet, és mikor összeraktam fehér pöttyök szaladgáltak a mindenhol a kijelzőn (zajos volt a a kép), terhelés nélkül is, mondom mia f***, kivettem, visszatettem, és azóta sehol semmi, Rendesen csatlakozik a táp és pci slot része is? :)

(#4259) JANI6666


JANI6666
újonc

Sziasztok! Vettem egy gépet a videokártya AMD Radeon RX 5700 XT Anniversary Edition (Ryzen5 3600,32GB). Feltelepítettem a legújabb szoftvert. Videó lejátszásakor a hang szaggat. Érdekesség, ha fut a defender keresője, akkor szépen fut, de ha végzett, a probléma újra előjön ( a defender nem talált semmit ). Valami ötlet, hogy mivel lehet a probléma?

(#4260) SzlobiG válasza JóképűIdegen (#4250) üzenetére


SzlobiG
félisten

Próbáld ki egy másik gépbe, ha ott is jelentkezik, akkor ez lehet sajna kuka. :(

(#4261) Kygo


Kygo
csendes tag

Megölt egy 750es Chieftecet, most meg egy 1000res Enermaxot.

(#4262) EdStarK válasza Kygo (#4261) üzenetére


EdStarK
tag

:Y :Y :Y
Biztos hogy ott a videokártyával van a gond? :DDD

(#4263) Albigator


Albigator
őstag

Gyerekek. :))

Valaki nézze már meg, h megy-e a Mafia 1 egy 5700/ 5700XT kártyán. PLS. ;]

(#4264) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Egyre jobban kezd idegesíteni codba ez a laggolós hülyeség, mintha nem menne a freesnyc, tearing jelenség és nem mindig csinálja, de nem jövök rá, hogy miért. Amikor monjduk újraéledek akkor szinte mindig pár secig.

Ötlet? FPS van bőven 100 fölött. 144Hz-es Freesnyces monitor.

(#4265) Kódos válasza Kygo (#4261) üzenetére


Kódos
aktív tag

gondolom szolid tuning volt a háttérbe :R :DDD Más részt ezeket a márkákat egy 150e ft irodai gepbe raknam :D

[ Szerkesztve ]

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#4266) Tomko78 válasza SzlobiG (#4264) üzenetére


Tomko78
őstag

de kapcsold ki a freesyncet és tedd normálra a textura resolutiont , nekem azóta akadásmentesen megy a game

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#4267) Vitee


Vitee
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem is egy Sapphire Pulse 5700xt kártyám.
Nekem szerencsére nem nagyon van problémám, Overwatch, BF5, Exodus, Siege akadás mentesen mennek.
A Rise Of The Tomb Raider néha beakad sajnos. Kívácsi voltam, így benyomtam a Wattmant alatta. Csak az auto undervoltot kapcsoltam be eddig, semmi mást nem csináltam a kártyával.
A kép elején azt látni, ahogy leraktam tálcára, aztán 1 nagy akadás, majd egy kötélen csúszásnál még egy kicsi. Nem vészes, nem sokszor akad, de azért zavaró tud lenni, mert összességében jól megy. Látni, hogy a venti is össze vissza nyújtja a teljesítményt.
A másik képen is látni a kisebb akadozásokat, vagy a teljesítmény ingadozását.
Mit gondoltok ezen lehet valahogy javítani? Vagy ezek a "görbék" normálisak? Vagy ebből nem lehet semmit megállapítani?
Előre is köszönöm.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#4268) Tomko78 válasza SzlobiG (#4264) üzenetére


Tomko78
őstag

így van játékban beállítva

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#4269) SzlobiG válasza Tomko78 (#4266) üzenetére


SzlobiG
félisten

Basszus és tényleg, így sokkal gyorsabb az egész, igaz kicsi képtörés van, de letojom legalább nincs a tearing. Mondjuk a Freesnych pont erre lett kitalálva jónak kéne lennie.

Mondjuk én nem így kapcsoltam ki ahogy te, mert ez így mindenhol kikapcsolja, csak a játék profiljába. Mindenestre köszi. :R

(#4270) Isobutane De lehet az is, viszont hiába korlátoztam le 144FPS-re akkor is csinálta. Na meg másik játéknál pl BF5 nagyon szépen működik.

[ Szerkesztve ]

(#4270) Hellwhatever válasza SzlobiG (#4264) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Nem lehet hogy hirtelen kiesel a FreeSync range felső határából?

(#4271) Tyrel válasza Albigator (#4263) üzenetére


Tyrel
őstag

Hiába erőlködsz ha senkinek nincs már meg az a 2000 éves játék... :U

Turenkarn

(#4272) beef válasza Albigator (#4263) üzenetére


beef
őstag

Működik. Windowed és fullscreen módban is. (steames)

[ Szerkesztve ]

(#4273) Tomko78 válasza SzlobiG (#4269) üzenetére


Tomko78
őstag

azt nem csináltam , mert az is gebaszt okozott ha csináltam profilt a mw-ek , na meg nekem még az volt a baj hiába belőttem 144 fpsre csak 166 akart menni a lelkem a vsync megint nem volt jó , akkor is akadt kicsit de találtam egy hszt ahol riva tunebe belőve a scanline syncet 1075 re és azóta 144 fpsnél lecövekel :C

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#4274) Albigator válasza beef (#4272) üzenetére


Albigator
őstag

Köszönöm!! :R

Megnyugtató. :C

(#4271) Tyrel

Neked pedig nem.

Ha játszottál volna vele anno, nem beszélnél így róla h "2000 éves játék" :F
Számomra nagyobb sláger volt az, mint a GTA Vice City, vagy San Andreas volt... :K

[ Szerkesztve ]

(#4275) SzlobiG válasza Tomko78 (#4273) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam 1440p-n nincs meg a fix 144fps, csak ha nagyon lebutítom, de azt meg nincs kedvem nézegetni. Mitcsinál ez a scanline vajon?

(#4276) Tyrel válasza Albigator (#4274) üzenetére


Tyrel
őstag

Végigjátszottam, nagyon jó volt, de akkor is 2000 éves. A GTA-kat pedig kösz de ki nem állhatom... :U

Turenkarn

(#4277) Albigator válasza Tyrel (#4276) üzenetére


Albigator
őstag

Jó akkor nem voltál nagy rajongója.
Én még most is olykor előveszem... De maradjunk a 17 évnél. :D

(#4278) gaspargeri


gaspargeri
csendes tag

Amikor új pályarészt tölt be a kártya akkor kezd akadni össze vissza...
Ilyenkor durván leesik a kártya órajele is...
Akármit csinálok ez megy majd minden játéknál,magyarán hiába van baromi magas fpsem,érzetre sokkal rosszabb mint a vega 56 kártyámmal volt alacsonyabb,de stabil framekkel!
Kezdek arra jutni,hogy a Navi egy rakkásszar...
Sajnos nekem a hdmi freesync miatt kell Radeonnál maradnom,ha ez nem lenne menekülnék Nvidiára...
Bárcsak támogatná a Samsung qled lineup is a hdmi vrr-t mint az Lg....

(#4279) Roolax válasza Tomko78 (#4266) üzenetére


Roolax
csendes tag

Szép háttér :D Nyíregyháza igaz?

(#4280) Kygo válasza Kódos (#4265) üzenetére


Kygo
csendes tag

Az a vicc, hogy semmi tuning nem volt.
Illetve, egyik táp se névtelen, ezt a reakciót nem értem.🙄

(#4281) Tomko78 válasza Roolax (#4279) üzenetére


Tomko78
őstag

lehetséges :) de igen ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#4282) Shkiz0 válasza Roolax (#4279) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen, Korzó mögötti tér

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4283) RECSKA válasza SzlobiG (#4269) üzenetére


RECSKA
veterán

nekem 100-180fps kozott futkarozik, 1440p 144 freesync on, nincs korlatozva. 144fps felett nem igazan latszik mar a tearing, ha ala jon, meg ott a freesync. nekem tokeletesen fut, hibaval meg nem talalkoztam.
pontosabban igen, amikor 3-4 secre megall a jatek, de az szerver oldali, a gep nem produkal rendellenes erteket sehol... :R

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4284) Yutani válasza Albigator (#4274) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én tegnap Starcraftot kezdtem játszani, a battle.net kliensen ingyenesen lehet letölteni. Érzésre 640x480 a felbontás, az API-t nem tudom, de biztos nem DX12. :DDD

#tarcsad

(#4285) Albigator válasza Yutani (#4284) üzenetére


Albigator
őstag

Ez is jó hír :C
Csak legyen már végre nov 28-a :DDD
(Én majd csak azután pár napra szállok be a Navis buliba)

[ Szerkesztve ]

(#4286) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok ezek az FPS droppos dolgok megoldódtak? Csakhogy akkor most vegyem meg a kártyát vagy hagyjam a francba? :R

(#4287) EdStarK


EdStarK
tag

NA sikerült beújítani egy 3700X-et az 5700Xt nitro+ mellé, ez na kártya valami állat :D csak ajánlani tudom másnak is már csak egy jó hűtés kellene a procira mert a gyári terhelés alatt hangos mint egy permetező gép :))

(#4288) Envo_ válasza KaiotEch (#4286) üzenetére


Envo_
aktív tag

miért voltak egyáltalán olyan dolgok?

(#4289) Tyrel válasza Envo_ (#4288) üzenetére


Tyrel
őstag

Az új Call of Duty-ra panaszkodnak sokan ilyen téren.

Más játékoknál én sem tudom hogy jellemző-e?
Azt néha észrevenni hogy túl aggresszíven dobál ki a videomemóriából dolgokat (vagy épp túl aggresszíven nem tölti be őket időben, mondván kell a francnak), de ez ilyen rendszeres stutteringhez / droppokhoz nem vezet. Egyszer körbefordulsz a pályán a kamerával és onnantól jó... Meg valószínűleg ez driverből javítható.

Abu egyébként magyarázott olyasmit, hogy a Navi-ban is van HBCC csak itt már nem tudod kapcsolgatni sem, de nem tudom ezt mire alapozta, nem találok semmi cikket ami ezt megerősítené... Minden esetre ha tényleg van valami ilyesmi a háttérben, könnyen lehet hogy az ennek a lassú-betöltősdinek az oka...

Ő emlegette azt is hogy decemberben jön valami csoda-driver a Navikhoz (tény hogy akkor esedékes az éves nagy Radeon Software frissítés), de megerősítést erre szintén nem találtam sehol eddig... Minden esetre valami olyasmi volt a mondadója lényege, hogy a Navi-ban is vannak letiltott funkciók amikkel megfelelő szoftveres/driveres támogatás mellett gyorsabb lehetne mint amilyen... ugyan úgy ahogy a Vegában is voltak ilyenek, csak abban nem sikerült működésre bírni őket és nem lettek bekapcsolva, de majd a Navi az...
(szerintem ugyan úgy nem lesz ráadva itt se az utánégető, de hátha bejön az az 1% és mégis...)

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#4290) Eagle16 válasza KaiotEch (#4286) üzenetére


Eagle16
addikt

Van akinél jelentkezik, bizonyos játékokban. De ugye csak azokat látod itt, akiknek gondjuk van valamiért, akinél minden rendben, az nem írogat be naponta. Nálam egy fekete képernyős probléma volt az elején, Firefox hardveres gyorsítás kikapcsolása után abszolút problémamentes a kártya már egy hete lassan, azóta alul is feszeltem minimálisan, állítottam egy ventiprofilt és 75 fok körül mozog úgy hogy egyáltalán nem hangos számomra.

Nekem ez az elmúlt évek legjobb vétele volt, pedig én is olvasgattam a fórumot, hogy kinek ez, kinek az a gondja vele, de ugyanez volt régebben is, HD 7770 korszakban, félve váltottam AMD-re, aztán kiderült hogy semmi gond nincs vele, olcsóbban megkaptam a drágább nvidia-k teljesítményét, egy kis plusz fogyasztással. Na most már ez sem igaz, konkrétan jobb a teljesítmény /fogyasztás mutatója mint a zöld oldalnak (5700 vs rtx 2060). De nekem az Nvidia-val sincs problémám, mindig ár /teljesítmény mutató alapján választok, és itt mostanában az AMD jobb.
Ha online vásárolsz akkor 14 napon belül visszaküldheted, én is emiatt próbáltam be a referencia Asrock-ot.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4291) M0ng00se válasza Envo_ (#4288) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

nálam:pubg,quake champions (ott csak eldobálja az órajelet), csgo. ryzen3600 nemhiszem hogy kevés a 5700 alá...

V6

(#4292) Create. válasza Envo_ (#4288) üzenetére


Create.
Topikgazda

Nekem rdr2-ben iszonyatos stuttert csinált a legújabb recommended driver. Viszont visszarakva az rdr2-höz kiadott drivert megszűnt. Nem értem, ha egyszer már jó volt valami, akkor a következő miért nem jó. De végülis ez megoldható volt.

(#4293) Kolbi_30 válasza Kygo (#4251) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nem zarlatos valami? Pl alaplap testel a házzal. Én jártam így egyszer.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#4294) Tyrel


Tyrel
őstag

Gondoltam ha már itt ez a pingponglabdás kártya (ref. AsRock 5700) és itt hobbiból mindenki tuningol, csak megnézem "mit megy", de referencia hűtővel azért nem sok kedvem van kinyomni a szemét (ilyen +50% powerlimitekkel), illetve a BIOS-át sem szeretném átflashelni XT-re...

MorePowerTool-t viszont kellett használnom mert az Overdrive gyárilag annyira alacsonyra korlátozza a max. frekvenciát, hogy az kb. nevetséges. Nem is változtattam vele semmin se, csak lementettem a kártya saját BIOS-át GPU-Z-vel, azt betöltöttem MPT-vel, majd (hasraütés-szerűen) beírtam maximum órajelnek kerek 2000MHz-et (me' csak) és rámentettem.

Restart után szépen fel is vette az új lehetőséget az Overdrive, sokat nem kísérleteztem. Kapott +10% Power limitet (mé ne), memóriát elhúztam 900MHz-re (megint csak így me' mé ne alapon, amúgy fogalmam sincs mit kéne tőle remélnem vagy meddig tudna menni), a GPU-t pedig feltekertem 2000-re. Elég magas feszültséget akart hozzá auto beállítani, de ezt levettem 1020mV-re. Azzal Superposition crashelt kb. a harmadánál, szóval felhúztam 1040mV-re, ott most stabilnak tűnik. Lehet a 2 közt is jó lenne valahol, de nincs kedvem kísérletezni vele.
Ezekkel a beállításokkal ment tehát.



Nem tudom ez mennyire számít jónak :F , de engem meglepett hogy full default-on jellemzően 1700MHz alatt járkál kicsivel, így meg 1900MHz felett. :Y
Nem sz*r azé ez a Navi... :U

Sima 3600 van alatta PBO-val (de 4200-ra nem nagyon hajlandó boostolni, jellemzően 4150 körül megáll, meg 3600MHz-re húzott, de ott már elég rossz késleltetésű memóriákkal, nem tudom ez mennyire befolyásolja az eredményt.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#4295) fanti válasza EdStarK (#4287) üzenetére


fanti
addikt

nekem is ez a kombó van.....nem is cserélem le vagy 5-6 évig....

ilyet tegyél a procira, oszt elfelejtheted a melegedést.....a többi sem hűti jobban, hidd el nekem!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4296) SzlobiG válasza Tyrel (#4294) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam is hasonló, igaz én feldobtam rá az XT bios-t így nem kell piszkálni, csak egy auto undervoltot toltam neki, viszont az enyém egy gyengébb darab (szokás szerint) 1118mv kell neki hogy stabil legyen az XT órajelein 0% power limittel, mert ha feltolom, akkor megugrik a fogyi meg több fesz is kell a magasabb boosthoz. Így még elfogadható a hangja is 180w körül eszik nekem. Még mindig azt mondom, hogy ennyi pénzért jobb teljesítményt nem lehetett kapni a kuponos mókával...

(#4297) Hellwhatever válasza fanti (#4295) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Azért a "többi sem hűti jobban" kijelentéssel Noctua NH-D15 tulajként vitatkoznék.

Tény hogy nem rossz hűtő ennyiért, de azért maradjunk a realitások talaján főleg amikor másoknak tanácsot adunk. :K

[ Szerkesztve ]

(#4298) Tyrel válasza SzlobiG (#4296) üzenetére


Tyrel
őstag

Nekem processzorból jutott zsinórban 3 anti-tuning darab...

A referencia XT-nek mik a default wattman beállításai, mennyi MHz/mV ?

Turenkarn

(#4299) SzlobiG válasza Tyrel (#4298) üzenetére


SzlobiG
félisten

1964Mhz/1168mV.

(#4300) Tyrel válasza SzlobiG (#4299) üzenetére


Tyrel
őstag

:Y őőőő ok, akkor én a 2000/1040-el inkább meghúzom magam...

Jók amúgy ezek a Navi-k, csak két baj van velük, egyik hogy még legalább pár hónap driver javítgatás rájuk férne, (mondjuk nekem épp semmi bajom, de nem is érdekelnek azok a játékok amikre egyébként itt panaszkodni szoktak) meg kár hogy nincs belőle felsőkategóriás példány, 3440x1440-hez már úgy elviselném... :U

Mondjuk nem is lesz már szerintem, azért is csaptam le a pingponglabdásra, 90% hagyják már ezt a vonalat a fenébe és inkább az RDNA2-n dolgoznak. Csak azt is győzzük kivárni...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.