Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) M0ng00se válasza Mumee (#2249) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

szóval ha visszaveszem a feszültséget, esetleg bekalibrálom gyorsabbra a ventillátort akkor nem szállnak el a hőfokok? csak mert olvasgattam 90°c körüli hőmérsékleteket... ráadásul ha nem muszáj nem költenék +20000-ret rá.

V6

(#2252) imi123 válasza altari94 (#2250) üzenetére


imi123
őstag

Szia!

Vegát szerintem már ne vegyél. A MECH hűtés nem ajánlott. Pulse jobb.
De ez magán vélemény, várd meg mit írnak a "szakik" akik jobban benne vannak a témában.Én csak partvonalról okoskodok. :D

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#2253) Mumee válasza M0ng00se (#2251) üzenetére


Mumee
őstag

90°C Junction hőmérséklet az még teljesen normális.
Az edge az amit Nvidiánál meg régebbi VGA-knál látsz meg 70 körül van.
Én overclockolva 1950/930-on gyárinál halkabb ventivel így tolom stressz teszt alatt:

(#2250) altari94 : Leginkább egyik sem, sima 5700-ból lehet referencia is, vagy minimum Pulse.

[ Szerkesztve ]

(#2254) M0ng00se válasza Mumee (#2253) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Köszi, akkor szerintem referencia lesz. Házat körberakom ventikkel, és bízok a legjobbakban :K

V6

(#2255) altari94 válasza imi123 (#2252) üzenetére


altari94
csendes tag

köszönöm a segítséget , akkor még várok hátha tud valaki még jó tanáccsal ellátni :)

(#2256) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok! Ocuslus Rifttel és 5700xt-vel van valakinek tapasztalata? Abból kiindulva, hogy mennyi problémát írtok a nem standard felbontások és refresh ratek miatt, vannak kétségeim, hogy mennyire lehet vajon problémamentes. Egy gtx 970-ről váltanék lassan, és az 5700xt lenne a szimpatikus, de lehet inkább rádobok még egy kicsit 2070 superre inkább, azt látva, mennyi nyűg van még mindig ezekkel. :(

(#2257) arnoldito válasza altari94 (#2255) üzenetére


arnoldito
senior tag

Ezt azért nézd végig... :)
[link]

(#2258) Foose


Foose
addikt

Srácok,ez így jó? [kép] Még mindig nincs megoldás arra,hogy a kedvenc játékom hiba nélkül fusson dx9-ben. Nem találok megoldást. Fekete képernyős-lefagyós probléma. (rx 5700 pulse) dxdiag szerint dx12 van.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#2259) Bossp válasza Foose (#2258) üzenetére


Bossp
addikt

Tedd fel a lolt az feltelepiti ami kell:D amugy az is bugzott egy ideig:D dx9 amugy 12 eves? Azert vicc:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#2260) Foose válasza Bossp (#2259) üzenetére


Foose
addikt

A mit? Lolt? Első amd kártyám, nem tudom mik vannak hozzá

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#2261) Foose


Foose
addikt

Próbálok log fájlt találni,hogy kiderüljön,mi okozza a játékom hibáját.... Most találtam egy ilyet,de a directx adat valahogy nekem nem kerek. :Y ????
************ : log created on : Friday October 04 2019 @ 15:58:26
00:00:00.000 : [sys] running on x86_64 / Windows 10 x64 (version 10.0)
00:00:00.000 : [sys] DirectX version : 4.09.00.0904

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#2262) Bossp válasza Foose (#2260) üzenetére


Bossp
addikt

Igen League of Legends.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#2263) padam87 válasza Foose (#2261) üzenetére


padam87
tag

Szia,

A DX9 es hiba is ismert, AMD is tud róla. Az AMD fórum tele van vele, esetleg ott próbálj meg nézelődni.

Sajnos nevetséges szinten vannak a driverek 3 hónappal release után.

https://community.amd.com/search.jspa?q=dx9&place=%2Fplaces%2F47561&depth=ALL

(#2264) Foose válasza padam87 (#2263) üzenetére


Foose
addikt

De hát akkor hogy lehet ezzel a kártyával játszani? Most ez komoly hogy mittudomén mikor kiadták a kártyát,és nincs support? 3. napja szenvedek,mert nem tudok játszani. És akkor ülni kell és várni,hogy majd javítják,addig meg nézzem a monitort? Ezt nem vágom.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#2265) padam87 válasza Foose (#2264) üzenetére


padam87
tag

Így ahogy mondod.

Az AMD végre csinált egy jó kártyát, de a driverekkel a sehol sincsenek az nvidiához képest. Nekem az utóbbi 8-10 évben csak az volt, összesen nem volt annyi driver problémám mint ezzel.

A redditen azt írták, hogy hó közepén lehet várni egy új, jó drivert, addig még van ideje a kártyának nálam, aztán eladom. Nem hiszem egyébként, hogy az összes hibát javítani fogják.

(#2266) Foose válasza padam87 (#2265) üzenetére


Foose
addikt

Hát ezzel k..vára nem nyugtattál meg,most költöttem az új gépre 240000-t. :W

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#2267) padam87 válasza Foose (#2266) üzenetére


padam87
tag

Beta teszterek vagyunk sajnos. Akinek olyan a platformja, az örülhet, sokan problémamentesen tudnak játszani. Aki meg beleszalaldt valamibe, akár hardware inkompatibilitás, akár feature probléma mint a DX9 es, az meg malmozzon hónapokat mire lesz valami. És akkor beírod a problémáidat, és az AMD fanok meg jönnek a faszságokkal, hogy miért vettél ilyet, ha nem vagy hajlandó várni 6 hónapot a rendes driverre. Azt mondják az AMD-nek mindig kell annyi.

Egy biztos, én soha többet nem bízom az AMD-ben, max olyan helyről fogok venni, ahol van elállás, és a pár nap teszt után nem jó, akkor küldöm vissza.

Ha van elállási lehetőséged, akkor én elkezdeném nézegetni a 2060S / 2070S kártyákat.

(#2268) eldiablo válasza padam87 (#2265) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Azért tudnék mit mesélni... Amikor 3-4 driver update után javult meg a boost GTX 980 Ti-on, nem voltam olyan boldog. 600-700Mhz-en játszhattam 1500 helyett. Aztán rájöttem, hogy ha nV inspectorral bele nyúlok a driverbe akkor már van 1000Mhz is benne.
Driver update után PUBG random megborult, egy verzióval vissza és stabil. Azért ott is van baj bőven. Szokássá vált hogy, driverre hotfix jön. :C

(#2269) Foose válasza padam87 (#2267) üzenetére


Foose
addikt

Hát most ezzel rohadtúl felidegeltél. Egy hónapban 312 órát dolgoztam azért hogy meg tudjam venni ezt a konfigot,és akkor hónapokat várjak hogy működjön?? Tessék? Miért nem vár akkor az eladó is hónapokat a pénzére? Majd kifizetem ha működni fog :DDD Ez nálam a nonszensz legfelső határa. Sajnos használt boltos srác rendelte nekem féláfásan 136000-ért,ő vállalt rá garanciát,de így nem hiszem hogy vissza tudom neki adni. Az meg,hogy másikra cseréljem.... Miből? Más annyitól is kevesebből él itt felénk,mint amennyit én most elköltöttem gépre. Nekem sincs már több hogy drágábbat vegyek. :W

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#2270) Create. válasza Foose (#2269) üzenetére


Create.
Topikgazda

Dx9-et felraktad külön, illetve a microsoft redistributable-kat?

(#2271) padam87 válasza Foose (#2269) üzenetére


padam87
tag

Elhiheted, engem is felhúztak ezzel a 6 hónappal. Hát hogy képzelem én, hogy azonnal működő kártyát akarok.

Egy szerencsém van, hogy használható szintre tudtam állítgani a dolgot.

Csak hogy jót is mondjak: Azt viszont én is úgy látom, hogy ebben a kártyában több van mint amit most teljesít, szerintem ez is úgy lesz mint az 570, 580... idővel javulni fog. És mivel ez a kártya árban a 2060S-el versenyzik leginkább, így nagyon jó vételnek fog számítani majd egyszer. A másik plusz, hogy ahogy most áll a dolog jó áron ki lehet belőle szállni ha besokall az ember.

Tehát összességében nem teljesen sötét a helyzet, csak ezek az issuek, és a nagyon lassú javítások teljesen elveszik az ember kedvét ettől. :F

(#2272) padam87 válasza eldiablo (#2268) üzenetére


padam87
tag

De jön a hotfix!

Itt eltelt 3 hónap, az AMD odáig jutott el, hogy beírta az issuemat a "known issues" részhez.

(#2273) Foose válasza Create. (#2270) üzenetére


Foose
addikt

Semmit nem raktam fel ami dx9. Csak d rivereket. Mivel a dxdiag is dx12 ír nekem gépen,meg a vga progi is,így nem is foglalkoztam vele. Csak most tűnt fel,hogy játék log fájl meg 4-et ír... Hogyan csináljam? Egy videókártyámmal nem kellett még ennyit küzdeni,szóval ezért nem tudom.

(#2271) padam87 Ha 5 percen belül írsz,ne írj új kommentet,szerkeszd az előzőt,mert kapni fogsz! :U :DDD Még nem tudom én várok-e addig,nem azért vettem hogy nézzem a gépet az asztalon. Vagy megpróbálom cserélni a sráccal 2060-ra... De szívem szerint meghagynám ezt,csak nincs időm várni arra,hogy majd működni fog.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#2274) Create. válasza Foose (#2273) üzenetére


Create.
Topikgazda

De a játék nem azt mondtad, hogy dx9-es? Mert akkor megpróbálhatnád letölteni a dx9 packot, lehet az a baja.

Ha másik postra ír, akkor nem kell szerkeszteni már.

[ Szerkesztve ]

(#2275) eldiablo válasza padam87 (#2272) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én kb 4 hónapot vártam, mire lett megoldás a boostra. :U

(#2276) Bossp válasza Create. (#2274) üzenetére


Bossp
addikt

Az imént írtam h tegye fel a lolt. Ingyenes az ugy felteszi a dx9et hogy jo legyen. En is probaltam kulon ugy fos volt:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#2277) padam87 válasza Foose (#2273) üzenetére


padam87
tag

Köszi, nem tudtam, hogy van ilyen szabály.

Ha jól láttam azt írtad, hogy ETS2-vel próbálkozol. Abban van DX11 mód is. Azzal próbáltad egyébként?

https://steamcommunity.com/app/227300/discussions/0/1649918058740194845/

(#2278) Foose válasza Create. (#2274) üzenetére


Foose
addikt

Most letöltöttem,felraktam. (microsoft redistributable) Gép újraindult,jelzett rögtön megint néhány frissítést a win,de ugyanúgy visual++ 2017 a legfrissebb,illetve felette ott van amit javasoltál,egy olyan hogy 2015-2019. (14.23.27820) Hát,alapvetően dx9-es a játék,de már van dx11 béta is. (csak mostmár nem tudom,nekem milyen verzió van a gépen települve. dxdiag dx12-t ír)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#2279) Foose válasza padam87 (#2277) üzenetére


Foose
addikt

persze hogy próbáltam. De mivel valami bibi van a kártyával,ugyanúgy fekete képpel megáll minden. Jelenleg semmilyen módban nem megy a játék,mindegyik lehetőségnél megáll valahol fekete képernyővel

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#2280) Foose válasza Bossp (#2276) üzenetére


Foose
addikt

Regisztráció kell hozzá,próbáltam,de nem hiszed el,akármilyen felhasználónevet írtam be,mindre az jött hogy foglalt. Na akkor a k... dat szórakozol velem :D

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#2281) dudu5130


dudu5130
őstag

Valakinek van AOC g2460vq6 monitora? 75 Hz Freesync. Ezzel a típussal is csinálja az anomáliákat? Én szinte csak PUBG-vel játszom, ott is jelenkeznek a hibák aki azzal játszik? Erre a hónapra terveztem a vételt, de mivel még mindig nincs rendes raktár készlet és az árak se nagyon akarnak beállni lehet várok novemberig, pláne ha a driver is rosszalkodik. Egyelőre elvagyok az 580 Nitrommal.

(#2282) padam87 válasza dudu5130 (#2281) üzenetére


padam87
tag

Csak tippelni tudok, de talán nem. Ultrawide a bajosabb.

(#2283) padam87 válasza Mumee (#2234) üzenetére


padam87
tag

Ez így van, egy normális undervolttal a STRIX 63 fokos 78 junctionnel.

(#2284) eldiablo válasza Mumee (#2234) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem hagyott nyugodni a dolog. Szétszedtem a kártyát és átsöntöltem az LN2 kapcsolót, elsőre úgy is tűnt hogy ez a megoldás, de végül csak simán valamiért megette végre az SPPT beállításokat.
Eddig 2160Mhz-en stabilan, bármi lemegy. Még tapogatózom, mi a vége.

Azért ez nem gyenge, 3 OS, abból egy teljesen friss telepítés. 2 teljesen különböző platformon és nem jöttem rá, mi kell ahhoz, hogy megegye végre...

(#2285) Mumee válasza eldiablo (#2284) üzenetére


Mumee
őstag

SoC Voltage-t tedd át 1200mV-ről 1050mV-re SPPT-ben, mindegyik 5700-as kártya így megy kivéve a referenciákat és azok is tök fölöslegesen. Kb. 5-15°C-okat fogsz nyerni.

(#2283) padam87 : Nem mezei Undervolt-ra gondoltam a GPU-n alacsonyabb órajellel, hanem a SoC voltage-re, amit csak SPPT-ből tudsz állítani.

[ Szerkesztve ]

(#2286) padam87 válasza Mumee (#2285) üzenetére


padam87
tag

Ez valóban fura, tényleg a legtöbb partner 1.05-re lőtte be. Na ennek utána járok.

(#2287) Picco válasza Mumee (#2285) üzenetére


Picco
addikt

1750/1040 PowerColor Ref. en ezt latom wattman-be amikor atkatttintom maualra.

padam87: amit itt csinalsz csalodottsagodban hogy nem megy a kartya, az mar a hangulatkeltes hatarait surolja. ertem en hogy rohadt kellemetlen a szitu, de a nagytobbsegnek problemamentesen mukodik a kartya.
isti-bizi nem bantasbol mondom, csak nagyon sok komment szol mar errol amikor eleg keves embert erint. tudom, menjek redditre majd ott meglatom.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2288) Adelich


Adelich
csendes tag

sziasztok!

remélem jó helyre irányzom a kérdést ,
egyelőre egy dell u2415 monitorhoz vennék új vga-t , de a kérdés egyszerű, SAPPHIRE 11293-03-40G RX 5700 XT 8GB GDDR6 NITRO+ vagy esetleg nézzek egy nvidia 2070 super-t? nem játszom minden nap 12 órát, de monitor fejlesztés is lesz a jövőben és nem vagyok biztos benne hogy a RT miatt érdemes most perpill a 2070s -t venni ... vélemény? tudom nem sikerült minden szempontot kifejteni, de valami hasznos tanács jólesne..

(#2289) Adelich válasza Adelich (#2288) üzenetére


Adelich
csendes tag

egy i5-8600k hajtja 4.6GHz-en

(#2290) Mumee válasza Picco (#2287) üzenetére


Mumee
őstag

1850/990 körül biztosan megy, a RAM kétféle lehet ~900mhz vagy ~930mhz.
További finomhangolás, mint SoC voltage csak SPPT-vel lehet.

(#2291) Mumee válasza Mumee (#2290) üzenetére


Mumee
őstag

Még telefon-ról voltam. Nálam konkrétan 1850mhz/945mV/920mhz, tehát a 990mV is sok lehet, de nem feltétlenül.
Kis adalék, hogy 2000mhz alatt elég a 920mhz RAM, érdemi értelme csak 2000mhz magórajel felett van. Illetve, hogy ECC RAM van a kártyán, így akár artifact nélkül is hajlandó dobni a teljesítményt a RAM overclock miatt. Ez jellemzően a memória junction 70-75°C + tartományban jellemző és valamiért kontrollálható a GPU feszemelésével (ezt nem értem miért), így ha kiakad egy adott beállításon, célszerűbb lehet csak a memóriát visszavenni 10mhz-el.
Nálam stabil így volt :
1950-1035-930 és 1950-995-920
A difi 40mV, ami nem kevés 10mhz RAM-ért.

(#2289) Adelich : Nem olyan egyszerű a kérdés, első körben az a kérdés, hogy te az a beteszed és megy típusú ember vagy, aki soha nem állítana semmit sem a kártyán, vagy sem.

#1 Ha állítanál, akkor célszerű nonXT 5700-ból venni egy jó customot (vagy akár refet) XT helyett és szimplán felrakni XT szintre vagy felé.
#2 Ha nem állítanál, akkor kb. patthelyzet, mert a Nitro+ 5700XT 170e körül van és vagy 7%-al lassabb, mint a 2070S, az meg 180-210e. AMD-nél pedig van még 1-2 probléma driveresen, ami van akinél jelentkezik van akinél nem és elvileg október közepi driverben lesz javítva.

A #1 bővebb kibontása : [link]

[ Szerkesztve ]

(#2292) Adelich válasza Mumee (#2291) üzenetére


Adelich
csendes tag

nem problema ha okositani kell valamit, eddig egy sapphire 6850 van 6870re flashelve... kb 10 eve teljesiti amit kell... de nem akarom tulkergetni egyelore, hiszen semmi olyan felbontast nem hasznalok 24 colon amihez kellene szerintem

[ Szerkesztve ]

(#2293) Mumee válasza Adelich (#2292) üzenetére


Mumee
őstag

Ez esetben ne XT vegyél, hisz szimplán kiüti az ember a sima 5700 limitjeit és után felmegy XT szint-re és spórolsz vagy 30e-et.

(#2294) Bossp válasza Mumee (#2293) üzenetére


Bossp
addikt

nana! Xd

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#2295) Kansas válasza Mumee (#2293) üzenetére


Kansas
addikt

Nem is tudtam, hogy a hiányzó CU-kat is lehet aktiválni(11%-kal több CU az XT-n, az azonos órajelen is potenciálisan 10% extra teljesítmény), plusz mintha azt mondtad volna, hogy az XT-ket is lehet húzni... :D

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2296) Mumee válasza Kansas (#2295) üzenetére


Mumee
őstag

Logikusan a hiányzó CU-kat nem lehet aktiválni, azonban azonos órajelen ez 3-4% különbség nem 10%, amit korábban már tesztekkel is mutattam. (és külföldi oldalakon is)
Így van húzni XT nonXT-t is kb. ugyanannyira lehet, tehát ha sima 5700-ból vesz Nitro+ szintű customot, akkor 3-4% híján ugyanazt kapja SPPT után, mintha 30e-el drágábban ugyanolyan custom XT-t vesz.

Éppen ez a lényeg, hogy ha a CU-ból származó 3-4% teljesítményt nem számolod, akkor ugyanannyit tud a nonXT, mint az XT és mivel leírta hogy neki nem gond az SPPT, így nettó pazarlás az XT, akár custom akár ref kártyáról beszélünk.
Max-ra járatva (mondjuk valós 2100mhz) teszem azt Timespy Extremeben lesz:
nonXT 9400 graphics pont
XT 9650 graphics pont

UI: Amúgy ha már én tényekkel is alátámasztgatom azt amit írok (főleg hogy mind2 kártyám van/volt), mi lenne ha az esetleges cáfolatok is tényekkel lennének alátámasztva? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2297) Kódos válasza Mumee (#2296) üzenetére


Kódos
aktív tag

Ezért jó olyan embereket (mint előtted) olvasnom akik olyan mint egy ablak amit csapkod a huzat,0 tartalom amögött amit beszél csak kötökedik,nyilvánvalo hogy sufni tuningokkal,simpla oc-vel nem lesz egy xt kártyánk még akkor se ha annyit megy sőt még kinézetre se :C :Y :DDD Ilyenkor szoktam x-elni jobb felül

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#2298) Mumee válasza Kódos (#2297) üzenetére


Mumee
őstag

Egyértelmű, de az is hogy a CU-ból származó 3-4% nem ér 30e-et max annak akit felvet a pénz, de az meg vegyen top kártyát Nvidia-tól félmilláért.

(#2299) odorgg


odorgg
addikt

Így van. A neten fellelhető tesztekből világosan kiderűl, hogy a CU-k hiánya nem okoz, csak nagyon max 3-4% teljesítmény vesztést az XT-hez képest, azonos órajelen.

Én is pont ezért vettem 5700-at, mert a 3-4% ért nem fizetek +20-30k-t.
Legalább is nekem tök mindegy, hogy valahol adott esetben 100 helyett mondjuk 105FPS-van, vagy 50 helyett esetleg 52-53.

Naja, ha pénz nem számít csak a teljesítmény, akkor NV Flagshipet mindenkinek...

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#2300) Mumee válasza odorgg (#2299) üzenetére


Mumee
őstag

Viszont a custom nonXT 5700-ak árazása is egy vicc hazánkban.
Talán ez az egyetlen, ami felsőbb kategória és még nem elborult ár jelenleg (+ajándék)
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.