Hirdetés
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Garry84: Sumák aprós?
- sh4d0w: Ez van, srácok...
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Szólánc.
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
Hirdetés
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
Új infót nem igazán tartalmaz, csak egy teljesebb képet mutat.
A tartalomhoz:
A mobil részt értem.
A Renoir-ból készítik a Van Gogh-ot, ami RDNA2 IGP-vel rendelkezik, a Cezanne-t, ami zen3 magokkal és a Lucienne-t, ami a Dalit váltja és a Renoir még kisebb változata (4 mag, ilyesmi)A mobil következő lépcsőjét is értem. Fogják a Van Gogh-ot és cserélik abban is a zen2 magokat zen3-ra és portolják az egészet a 6nm-nek nevezett node-ra.
Amit nem értek az a desktop vonal.
A rekonstruált roadmap-en jelzett évhatárok alapján a Vermeer eleve késésben van pár hónappal.
Majd ezt követően jön egy új zen3+7nm verzió, ami látszólag semmilyen újítást nem kínál.
Elvileg a Vermeer az utolsó AM4 foglalatos cpu, ez alapján lehetne azt gondolni, hogy biztos a Warhol DDR5 verzió, de mindenki azt mondja, hogy annak semmi értelme nem lenne, hiszen a DDR5 drága.
Lehetne még arra gondolni, hogy biztos emelik a magszámot és mondjuk nem 2, hanem akár 3 chiplet is elfér a foglalaton. De ahhoz meg akkor épphogy indokolt lenne a DDR5.
Vagy csak simán faraghatnak az IO lapkán? Nyilván azt is lehet jobb node-on készíteni, csökken a fogyasztás, jobb fclk érhető el, stb. De nem felesleges úgy portolni az IOD-t, hogy közben nem cseréled DDR5-re a memóriavezérlőt?
Lehet valami más egzotikum? 3d Stacking, vagy ilyesmi?Abu azt mondta, hogy a zen4-et az AMD először szerverbe hozza. A Warholra valószínűleg azért lehet szükség, mert a zen4 5nm-en készül és nincs elég kapacitás. De így meg bukják azt, hogy a selejtes lapkákat a desktop piacon lehet kiszórni.
Új hozzászólás Aktív témák
- CREALITY Ender-3 V3 KE
- Ygitk ZP-THP60 vezeték nélküli fejhallgató / 12 hó jótállás Akkumulátoros vezeték nélküli fejhallga
- BESZÁMÍTÁS! Logitech G920 Driving Force Racing kormányszett
- Bomba ár! HP ProBook 450 G1 - i3-4GEN I 4GB I 500GB I HDMI I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia!
- Azonnali készpénzes INTEL CPU NVIDIA VGA számítógép felvásárlás személyesen / postával korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest