Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) korcsi válasza bpx (#300) üzenetére


korcsi
veterán

Forrás?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#302) Petykemano válasza korcsi (#301) üzenetére


Petykemano
veterán

Innét van sztém

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#303) Petykemano válasza korcsi (#301) üzenetére


Petykemano
veterán

linus

Én nem állítom, hogy jobb, mint az intel, de szerintem bizonyos alkalmazásokban legalábbis versenyképes.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#304) bpx válasza korcsi (#301) üzenetére


bpx
őstag

Innen [link], valóban nem jelöltem, csak a kép URL utalt rá.

(#305) Bici


Bici
félisten

Uraim!

Várható-e valami Brazos / Kabini utód az AMD-töl, amiröl tudunk?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#306) Fiery válasza Bici (#305) üzenetére


Fiery
veterán

Nem. Ami jon, az egy felezett Raven Ridge lesz, a Stoney Ridge mintajara (ami egy felezett Bristol Ridge). Majd, valamikor, talan jovore erkezik.

(#307) Bici válasza Fiery (#306) üzenetére


Bici
félisten

Kossz!

Ezt nagyon sajnalom. Nekem meg egy mobilba szant Bristol / Stoney Ridge APU is jo lenne.
Szerintem ez is elorelepes a Kabini-hez kepest, ha masban nem is, de IGP-ben biztos.
Kar, hogy ezek nem jottek ITX lapokba... :(

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#308) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Az AM4-foglalathoz társított FCH-lapkák milyen csíkszélességen készülnek? Egyébként hivatalosan még FCH-nak nevezik e lapkákat?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#309) Fiery válasza Mahrenburg (#308) üzenetére


Fiery
veterán

Ugy tudom, 55 nm. Siman chipsetnek hivja a Promontoryt az AMD, nem FCH-nak.

(#310) Mahrenburg válasza Fiery (#309) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszönöm!

55 nm? Akkor nem nagy ugrás a Hudson 65 nm-éhez képest.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#311) Petykemano válasza Fiery (#309) üzenetére


Petykemano
veterán

De durva. Sejtettem, hogy használják a régebbi gyártósorokat, de azt gondoltam, h 28, esetleg 40nm-nél régebbit PCbe nem.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#312) Yutani válasza Petykemano (#311) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha nem bonyolult az áramkör és nincs értelme drágább processre átvinni fogyasztás és órajel miatt, akkor miért ne?

#tarcsad

(#313) Petykemano válasza Yutani (#312) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát egyrészt én úgy emlékszem, hogy a haswell idején az intel kifejezetten kényszerített a partnereit jobb gyártástechnológián gyártani az alkatrészeket, hogy a platformfogyasztás csökkenjen a mobil gépeken. Nyilván persze asztali gépnél a 11W vagy 8W nem számít.

Másrészt viszont azt gondoltam, hogy ahogy szabadul fel a cutting-edge-1 gyártástechnológia, úgy minden megy át eggyel újabbra néhány éven belül és a legutolsókra, legrégebbiekre az igény egyre csökken és azokat szüntetik is meg. Persze ez is évtizetes távlat, tudom, hogy 65, meg 90nm-en is zajlik még gyártás. Csak azt gondoltam, hogy egy vadiúj tervezésű chipset valamivel újabb gyártástechnilógián készül.

mindegy egyébként. :)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#314) Yutani válasza Petykemano (#313) üzenetére


Yutani
nagyúr

Persze én is meglepődtem, de ha fogyasztásban jó, valamint olcsó is, akkor asztali gépbe megfelel.

#tarcsad

(#315) Petykemano válasza Yutani (#314) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez így van. 😃

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#316) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Várható egy új Ryzen mobil Ryzen 7 2800H ( 4core + 35W + Vega11 Mobile )
https://www.computerbase.de/2018-05/amd-ryzen-7-2800h-raven-ridge/

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#317) HSM válasza S_x96x_S (#316) üzenetére


HSM
félisten

Navégre, talán lesz egy verzió, amit nem fojtanak meg a TDP-limittel. :DD

(#318) S_x96x_S válasza HSM (#317) üzenetére


S_x96x_S
őstag

A következő év érdekes lesz, várhatóan az AMD teljes pályás letámadásba megy át.
a GF már elkezdte a mentegetődzést ;) óóó nincs elég kapacitásunk ...

-- "[AMD] will have more demand than we have capacity" for 7nm

ami még érdekes, hogy a GF döntése volt, hogy a TSMC-hez hasonló technikája legyen, ezzel is megkönnyítve a double sourcingot és az AMD helyzetét.
Viszont a vásárlók majd nézegethetik, hogy hol gyártották.

"Patton is quoted as stating that "[AMD] will have more demand than we have capacity" for 7nm, with EE Times reporting that GlobalFoundries has made their 7nm pitches and SRAM cells similar to TSMC to let AMD's design teams use both foundries.

What this means is that AMD could, in theory, make Zen 2/Ryzen 3rd Generation products using both TSMC and GlobalFoundries, creating a situation where one foundry could produce better CPUs than the other. One manufacturer could produce higher clocking chips than the other, adding another layer to the "silicon lottery" for buyers. "
https://www.overclock3d.net/news/cpu_mainboard/amd_will_have_more_demand_than_we_have_capacity_for_7nm_says_globalfoundries/1

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#319) HSM válasza S_x96x_S (#318) üzenetére


HSM
félisten

Kíváncsian várom. :K
Kellett is már a verseny a piacnak.
Nekem abszolút nem tetszett a notebookoknál ez a 15W-os irány, oké, üzemidőnek jó, meg a szintetikus benchmarkoknak, de ahogy tényleg munka lenne elfogy durván, főleg ha az IGP-nek is lenne dolga.
Valahol vicces, hogy a 7 éves 35W-os notebook i7-esem még jópár generációval későbbi kétmagos modellt is vert, mert le voltak fojtva 15W-ra, és akkor a GPU-t még elő se húztuk a kalapból... Értem én, hogy ehhez nem elég a hurka akku meg szupervékony vicc-hűtés, de legalább megy is, amikor szükség van rá.

Ha lesz ennek a CPU-nak szoftverből korlátozható opciója a TDP-re, hogy be tudd állítani, az lesz csak az igazán ütős. Otthon, töltőről mehet ami a csövön kifér 35W-on, amikor meg kell a takarékos működés, be lehetne profilozni, mint a 15W-ost, és van egy még mindig gyors, de nagyon takarékos géped, a 35W-os hűtés révén ami ráadásul halk és hűvös is.

[ Szerkesztve ]

(#320) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

A videocardz szerint két mobil H -s proci lesz :Y

Ryzen 5 2600H
Ryzen 7 2800H ( a táblázatában elirhatták, mert most "Ryzen 7 2700H" - szerepel )

Quad-core Ryzen H-series with integrated graphics
https://videocardz.com/76318/amd-to-enter-high-performance-mobile-market-with-ryzen-7-2800h-and-ryzen-5-2600h

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#321) Petykemano válasza S_x96x_S (#318) üzenetére


Petykemano
veterán

Gondolod, hogy nem fogják tudni megoldani úgy, h egyik designt gyártják itt a másikat ott?
Ha nem, cpu esetén még meg tudják oldani a ráaggatott címkékkel. De gpuból ritka, hogy ugyanaz a chip csak frekvenciában térjen el.
Az mindenképp jó hír, ha ilyen sok eladott termékre számítanak.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#322) Petykemano


Petykemano
veterán

Atari VCS bristol Ridge. Kár, ha igaz.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#323) solfilo válasza Petykemano (#322) üzenetére


solfilo
veterán

Wow, még csak nem is A12. :Y

solfilo

(#324) S_x96x_S válasza Petykemano (#322) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Atari VCS bristol Ridge. Kár, ha igaz.

Van más kickstarteres project is
tökéletes mini PC és választni lehet a procit - akár " AMD Ryzen™ Embedded V1605B"

UDOO BOLT: Raising the maker world to the next level
Almost twice as fast as the MacBook Pro 13", for VR, AR, and AI projects. The first Maker PC with the AMD Ryzen™ Embedded V1000

https://www.kickstarter.com/projects/udoo/udoo-bolt-raising-the-maker-world-to-the-next-leve

Mottó: "A verseny jó!"

(#325) Petykemano


Petykemano
veterán

Nemrég volt egy táblázat a SOC-ok fogyasztásáról az egyik Mediatekes hír alatt:

Most jelenteték be a Cortex A76-ot. ERről írnak:_
"ARM says that three A76 cores with larger cache (7nm) would fit inside one Skylake core (14nm) and comes to within 10% of the IPC of the 3 year old architecture. I feel obliged to point out that you'll never see an A76 at even half of Skylake's 7GHz overclocked frequency."
src

Jóhogy ez nem ma lesz, hanem legalább jövő évig kell várni az első cortex A76-okra. És jóhogy ez még mindig 10%-kal van a skylake IPC alatt. És jó, persze a 3Ghz, meg a 3.5Ghz ugyanúgy csak rövid turbó azon az 5-15W-os szinten, mint a x86-os procik esetén és aztán jön a throttling
De ez már elég közel van.

Vajon mit fog tudni hozni ehhez képest 7nm-en az AMD?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#326) HSM válasza Petykemano (#325) üzenetére


HSM
félisten

IPC... Jól látom, hogy két teljesen más utasításkészletű processzornál beszélünk IPC-ről? Illetve szerintem megér egy misét, hogy a Skylake eléggé brutális vektoros illetve lebegőpontos képességekkel rendelkezik (pl. avx2), míg lebegőpontos IPC-ben még a qualcom lassan 2,5 éves házi fejlesztése is elverte (Snapdragon 820-821 Kyro) az A75-öt... [link]

Oké, lehet csodát csinálnak az A76 lebegőpontos teljesítményével, de nem tartom valószínűnek, így viszont azért fenntartásokkal kell szerintem kezelni a kérdést. A Ryzenben pedig ugyanúgy erős lebegőpontos és vektoros egységek vannak, amik szintúgy bőven foglalnak el helyet a lapkában, és nem feltétlenül jelentkeznek markánsan az "általános" IPC-ben.

(#327) S_x96x_S válasza Petykemano (#325) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> És jóhogy ez még mindig 10%-kal van a skylake IPC alatt

a Szerver piac egy külön kategória , lesz még itt meglepetés.
Az új ARM-es cavium-thunderx2 ( 16nm) eléggé bekavar a XEON - EPYC versenynek.

https://www.anandtech.com/print/12694/assessing-cavium-thunderx2-arm-server-reality

hosszú távon az áramvonalasabb ARM -é a jövő.
Az X86 -ot újra kellene tervezni. ( Jim Keller vajon csodát tesz ? )

Mottó: "A verseny jó!"

(#328) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

(Anandtech) háttér - nagy Intel elemzés - és az AMD hatása ... .HEDT market

A Thought on Silicon Design: Intel’s LCC on HEDT Should Be Dead
https://www.anandtech.com/show/12814/a-thought-on-silicon-design-intels-lcc-on-hedt-is-dead

"If Intel hasn’t done it by the time AMD launch Zen 2 on 7nm, the 10-15 year one-sided seesaw will tip the other way in the HEDT market.

Based on previous discussions from one member of the industry, I do not doubt that Intel might still win in the absolute raw money-no-cost performance of its best high-end $10k+ parts. They are very good at that, and they have the money and expertise for these super halo, super high-bin monolithic parts. But if AMD makes the jump to Zen 2 and 7 nm before Intel comes to market with a post-Cascade Lake product on 10nm, then AMD is likely have the better, more aggressive, and more investment friendly product portfolio.

Competition is good.
"

Mottó: "A verseny jó!"

(#329) Petykemano válasza S_x96x_S (#327) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát igen. Csak az egál elég-e a váltáshoz. Én az EPYC esetén is azért szolid vonakodást vélek.felfedezni, amolyan "végre verseny, lássuk csak mit lép az intel" hozzáállást. Persze ha világosan látható több évre előrevegítve, hogy jobb lesz az Arm, aki bátor, ráugrik.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#330) S_x96x_S válasza Petykemano (#329) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Persze ha világosan látható több évre előrevegítve, hogy jobb lesz az Arm, aki bátor, ráugrik.

miért jövőidő? valamiben már most jobb.

Anandtech:"From the early server software testing we have done so far, we can only be pleasantly surprised. The performance-per-dollar of the ThunderX2 in both Java Server (SPECJbb) and Big Data processing is – right now – by far the best in the server market. We have to retest AMD's EPYC server CPU and a Gold version of the current generation (Skylake) Xeon to be absolutely sure, but delivering 80-90% of the performance of the 8176 at one fourth of the cost is going to very hard to beat."

persze főleg az EPYC-re veszélyes.
Anandtech:"So all in all, the ThunderX2 is a very potent contender. It might even be more dangerous to AMD's EPYC than to Intel's Skylake Xeon thanks to the fact that both Cavium and AMD are competing for much of the same pool of customers considering switching away from Intel."

Mottó: "A verseny jó!"

(#331) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

érdekes lesz az idei COMPUTEX..
remélem nem csak marketing innováció lesz és talán mutatnak valamit a 7nm-ből is.
- ‘never-before-seen hardware demonstrations‘
- ‘details showcasing high-performance leadership and innovation‘.
- ‘updates on current and upcoming products‘

https://videocardz.com/76372/amd-promises-never-before-seen-hardware-demonstration-for-computex-press-conference

https://wccftech.com/amd-computex-2018-press-conference-6-june/

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#332) Petykemano válasza S_x96x_S (#331) üzenetére


Petykemano
veterán

‘never-before-seen hardware demonstrations‘ => Vega20
- ‘details showcasing high-performance leadership and innovation‘. => TR2000
- ‘updates on current and upcoming products => 2(8/6)00H

Szerintem.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#333) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

vagy még ez is lehetséges a Computex-en

Az új AMD APU ( 2 GB HBM2 Onboard )
"AMD Fenghuang 15FF Graphics Chip Equipped APU Shows Up on 3DMark – Faster Than RX Vega M GH, 2 GB HBM2 Clocked at 1200 MHz"
https://wccftech.com/amd-fenghuang-apu-3dmark-specs-performance-leak/

Mottó: "A verseny jó!"

(#334) Petykemano válasza S_x96x_S (#333) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez túl szép, h igaz legyen. Ilyen nem szokott történni. 😃

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#335) Petykemano


Petykemano
veterán

Azt mondják, a 28 magos 5GHz-es (turbó) cascade lake x megjelenik a HEDT platformban.

Nyilván nem nagy kunszt 4 lapkás threadrippert csinálni. De vajon elég lesz?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#336) Fiery válasza Petykemano (#335) üzenetére


Fiery
veterán

A TDP-t el kell ereszteni TR4-en (TR4+ ?), es akkor mehet a 32 magos Threadripper 4 GHz korul. Az eleg lesz, elegnek kell lennie.

(#337) HSM válasza Fiery (#336) üzenetére


HSM
félisten

Ott szvsz az időzítésekre kell majd figyelni, az infinity fabric sebességén áll vagy bukik az egész.
Persze, "általános" asztali felhasználásnál, nem speckó optimalizált kódokban.

(#339) Petykemano válasza Fiery (#336) üzenetére


Petykemano
veterán

Nagy bízonyossággal mondod.
Ebből EPYC ugyebár nem lesz. Ha most a threadripper már 32 magos, a következő EPYC 64 magos lesz... mikor is? És mi lesz most a 48 magos starshippel?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#340) Fiery válasza Petykemano (#339) üzenetére


Fiery
veterán

48 vagy 64 mag, majd elvalik, mennyire lesz jo a 7 nano. A HEDT szegmensben nem valoszinu, hogy lesz ertelme 32 mag fole skalazni jovore.

(#341) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

----
Azt beszélik, hogy az AMD Z490 chipset egyenlőre törölve lett a PLX chipek (?PCI Express Switch?) hiánya miatt. ( via GamerNexus video )
Talán majd lesz AMD - Z590

----
>28 magos 5GHz-es (turbó) cascade lake x

Nem tudom, hogy milyen háttérinfója van az Intelnek, hogy le kellett nekik dobni az utolsó tartalékokat a 28 magos szörnnyel. de 5-6 óra múlva megtudjuk.
Mindenesetre a Cinebench számmal valószínüleg ki akarták fogni a szelet az AMD bejelentése elől.
Kérdés, hogy mit lép erre az AMD?

Mottó: "A verseny jó!"

(#342) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

(#343) Petykemano


Petykemano
veterán

Lisa su a computexen azt mondta, 5m ryzen processzor került gazdához az elmúlt egy évben. Ez a cikk szerint soknak hangzik, de az összes eladott pchwz képest (260m) elenyésző.

Érdekes. A 14nm GF fab8 gyártja, a wkii szerint 60000wafer/hónap kapacitással bír. Persze itt gyártják a polarist és a vegákat is. De mondjuk akkor felezzüm meg, és legyen egy igen alacsony 100lapka/wafer kihozatal. Az is 3 millió lapka havonta. Hova sütik el ezt a memnyiségű wafert? Vagy a 60000/hó nem is mind 14nm

termelési és ellátási mennyiségi gondokkal küzd az Amd

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#344) Simid válasza Petykemano (#343) üzenetére


Simid
senior tag

"Please note that actual wafer starts per month (WSPM) output of a fab depends on multiple factors, including process technologies used. As a result, all the WSPM capacity numbers are relative and may not reflect actual performance. Keep in mind, that as foundries and IDMs increase usage of multi-patterning techniques, their effective WSPM output drops as wafers spend more time in the cleanroom. Hence, to keep the wafer starts per month capacity, chipmakers need to add equipment (which may, or may not, involve physical expansion of the cleanroom space)." by Anandtech

Gondolom ez lehet az oka.

(#345) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Végre jönnek az ici pici alaplapok is.

ASRock AMD Ryzen STX board ( ASRock, Micro-STX AM4 please? )

https://smallformfactor.net/news/asrock-deskmini-computex-2018

Mottó: "A verseny jó!"

(#346) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Jönnek a ZEN klónok ...

Hygon Dhyana: Chinese x86 Server CPUs Based On AMD Zen
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Hygon-Dhyana-AMD-China-CPUs

Mottó: "A verseny jó!"

(#347) solfilo


solfilo
veterán

Egy kis reklám, remélem nem bánjátok. :B
A "nagysikerű" :DDD Carrizo alapú notebookok mintájára nyitottam kérésre egy Raven Ridge noti topikot, de eddig elég elárvult. Ha van infó új megjelenésről, vagy egy jobb tesztről, esetleg személyes tapasztalat, jöhet oda bátran. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#348) Petykemano


Petykemano
veterán

aktív interposer

Eléggé ígéretesen hangzik.
Röviden:
A monolitikus chippel szemben a kisebb elemek összeragasztása két előnnyel jár: a kisebb chip kisebb hibaaránnyal, tehát olcsóbban lehet gyártani. A kisebb chipeket válogatva könnyebb jobb frekvenciatartományokat elérő terméket összerakni, mint monolitikusból.
A hátrány természetesen a chipek és interposerek összeiötéséből fakadó késleltetés. A bemutatott kutatásban azt fejtegetik, ezt milyen módszerekkel és topológiákkal lehet leküzdeni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#349) solfilo


solfilo
veterán

A B450-es lapokról nem hallott valaki valamit? Jöhetnének már. :)

solfilo

(#350) S_x96x_S válasza solfilo (#349) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>A B450-es lapokról nem hallott valaki valamit? Jöhetnének már

Elkezdödött a belistázásuk ...
https://geizhals.de/?cat=mbam4&asuch=b450

Mottó: "A verseny jó!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.