Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3601) syler123 válasza canniball (#3599) üzenetére


syler123
veterán

Ez engem is érdekelne, mert nekem most az van, hogy az 5.1 az kimegy házimozira, ami meg nem 5.1 hanem sztereó az meg tv hangszórójára megy ki :DD
Tehát pl: nem tudok zenét hallgatni házimozin.

[ Szerkesztve ]

(#3602) raidx válasza Kendek (#3586) üzenetére


raidx
őstag

Légyszives idézd már be azt a részt ahol azt írtam, hogy az alaplaphoz kapott Optikai lemez Fat32-re van formázva!

Ha figyelmesen olvastad volna amit írtam és nem kötözködni akarnál, akkor ott Intel Atom lapról írtam! Nem a Brazos UEFI Instant Flash Megoldásáról!

Igen! Az Instant Flash elindul akkor is ha a felülírható részt teljesen hazavágtad! Az a rész FIX és NEM FELÜLÍRHATÓ!

Egyébként hogy meggyőződjél az UEFI intelligenciájáról, állítsd a memória időzítéseket olyanra amivel az biztos nem működik. Rebót után várj türelemmel és idővel el fog indulni a rendszer. Akkor, ha pld. AIDA64-el megnézed a memória időzítéseket azok visszaálltak alapra. Ezt a beállítást sajnos nem menti el magának! Úgy- hogy a következő indításnál ott kell ülnöd, hogy a kellő pillanatot elkapva belépj az UEFI menüjébe és visszaállítsd a helyes értékeket.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#3603) ronson válasza Tomix24 (#3600) üzenetére


ronson
őstag

Ahol ő akarta beállítani az pontosan az.

Az, hogy esetleg ő máskép értette az már tészta.

(#3604) gyiku válasza syler123 (#3589) üzenetére


gyiku
nagyúr

mert a tvd 16:9, monitorod is az, vagy 16:10, a filmed meg 21:9.

hüllő

(#3605) Kendek válasza raidx (#3602) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bocsánat, én ezekből következtettem a dologra, de akkor ezek szerint valamelyik állításod nem fedi a valóságot:
Csak az a lényeg legyen egy BIOS/UEFI CD, USB, HDD valamelyikén.
Ja! A lényeg, hogy FAT 32-re legyen formázva az eszköz amin a BIOS/UEFI van!

Igen! Az Instant Flash elindul akkor is ha a felülírható részt teljesen hazavágtad! Az a rész FIX és NEM FELÜLÍRHATÓ!
Ezt én nem látom bizonyítva, szerintem ez csak pusztán feltételezéseken alapszik. Se dokumentációt nem láttam róla, és a tesztet sem csináltad meg amivel bizonyíthattad volna eme állítást. Én szívesen tesztelgetnék, csak nincsen már meg az a programozóm amit még Taiwanból rendeltem az elcseszett frissítésem kijavításához.

Egyébként hogy meggyőződjél az UEFI intelligenciájáról, állítsd a memória időzítéseket olyanra amivel az biztos nem működik. Rebót után várj türelemmel és idővel el fog indulni a rendszer.
Itt már megint kevered a dolgokat. Ennek az egyébként állítható funkciónak az égadta világon semmi köze az UEFI frissítéséhez vagy helyreállításához. Azt a célt szolgálja, hogy ne kelljen CMOS resetelést végrehajtani akkor, ha hibás beállításokat eszközöltél az EUFI Setupban. Ha nem indulna el a gép, akkor a beállításoktól függően X-szer megnyomva a reset gombot, egyszer alapértelmezett beállításokkal elindul a gép és lehetőség adódik a hiba elhárítására.
De egyébként ezt a funkciót az ezelőtti BIOS-os ASRock lapom is tudta, szóval ez nem kifejezetten az UEFI intelligenciája.

<-ƘƘ->

(#3606) canniball válasza ronson (#3603) üzenetére


canniball
nagyúr

Nyomkodtam én már mindent mérgemben csak legyen már jó... De a lényeg hogy sikerült, köszönöm a segítséged! :R

De térjünk vissza a másik problémámhoz, arra valaki? Ha az AC Ryan mini tudja akkor PC-n nehogy már ne lehessen megoldani!

syler123!
Azt mégis hogy hoztad össze? :D XBMC?

gyiku!
Ha figyelmesen végigolvasod amit írt akkor rájössz hogy nem erről van szó. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3607) MZperX75 válasza RexpecT (#3591) üzenetére


MZperX75
addikt



Gigabytes MIB T5140
65W-os táppal,szerelet
2 db vinyó hely(monitorálvánnyal)
+DVDíró is elfér!

[ Szerkesztve ]

(#3608) MZperX75 válasza MZperX75 (#3607) üzenetére


MZperX75
addikt

Lekéstem a szerkesztés gombot
Amúgy 12-14ezer az ára,mindenestul-stűl,nekem ez van,ha DVDírót nem akarsz bele akkor 4 DB vinyó is elfer!

(#3609) mope válasza canniball (#3599) üzenetére


mope
tag

Mármint SPDIF-en hang és HDMI-n kép? Ez megy egyszerűen.
Ha csak hangot akarsz mindkettőn (amúgy miért?) egyidőben azt nem tudod megoldani.

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#3610) canniball válasza mope (#3609) üzenetére


canniball
nagyúr

SPDIF-en hang, HDMI-n pedig hang és kép. Tehát igen, amellett hogy a HDMI-n megy a kép egyidőben legyen hang SPDIF-en és HDMI-n is. Azért hogy ha van kedvem bekapcsolni az erősítőt akkor azon tudjam hallgatni, ha nincs akkor pedig a TV-n szóljon. Szóval ezt nem lehet megoldani? :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3611) mope válasza canniball (#3610) üzenetére


mope
tag

nah igen. Ezzel én is küszködtem anno.

Én nem találtam rá megoldást, hogy egyszerre két hangeszköz aktív legyen.

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#3612) canniball válasza mope (#3611) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt szomorúan hallom... :(((

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3613) syler123 válasza canniball (#3612) üzenetére


syler123
veterán

Neked kiviszi erősítőre a 2.0-át?
Nekem jelenleg csak a dolby digital, meg a dts megy ki, ami nem gond, mert erre használom a gépet, de így nem tudok zenét hallgatni :DD

(#3614) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Mozizásra kéne brazos. Számomra az Asus és a Giga alternatívája jöhet szóba. Ti melyiket vennétek? Nekem kicsit az asus irányába húz a szívem mivel azon passzív hűtés van ergó halkabb...

Előre is köszi a segítséget,

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3615) csongi válasza adamssss (#3614) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem ha kicsi a ház és nem tudod szellőztetni mindegy, mert a környezetét átmelegíti szépen ekkora bordával. Nekem Asrock van, és meg vagyok vele elégedve. Persze nincs annyi csatalakozóval szerelve mint az ASUS, de nekem nem is kell.És a 30K a 24K szemben sem elhanyagolható.

(#3616) canniball válasza syler123 (#3613) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, a több csatorna és a stereo is kimegy az erősítőre ezekkel az XBMC beállításokkal:
Hangkimenet: Optikai/Coax
Hangfalkiépítés: 5.1

a következő három ízlés szerint, nálam ki vannak jelölve
Hanglejátszás eszköze: DirectSound: elsődleges hangillesztő

De mielőtt átállítod vésd fel légy szíves a te beállításaidat, hátha egyszer majd ilyenre vágyok. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3617) syler123 válasza canniball (#3616) üzenetére


syler123
veterán

Oké levésem :DD Ugye azért tudok valamit? :DD :DD
Megoldok én bármit, még a lehetetlent is :D

Amúgy a rendszerhangok is tv-re mennek az erősítő helyett, vagyis tényleg minden ami nem 5.1 :DD

[ Szerkesztve ]

(#3618) zotyesz66 válasza adamssss (#3614) üzenetére


zotyesz66
őstag

A Gigának nagyon lement az ára, az Asrock USB3-as változata csak kicsivel olcsóbb, viszont semmivel sem rosszabb (sőt). Az Asus eltúlzottan drága viszont igen jól felszerelt, de a passzív hűtés nem egy életbiztosítás, kell az a venti.

(#3619) mope válasza adamssss (#3614) üzenetére


mope
tag

nekem Asrock van, hidd el, a gyári venti hangját nem fogod hallani. nálam a hdd hangja ami nagyon zavaró (vagyis csak volt, mert megy bele az ssd :D )

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#3620) syler123 válasza mope (#3619) üzenetére


syler123
veterán

Fogja hallani, ha nem megy más és jól szellőzik a háza....
Nem zavaró de hallatszik rendesen, bár lényegtelen a házimozi elnyomja :DD

(#3621) korcsi válasza mope (#3619) üzenetére


korcsi
veterán

Seek zaj, vagy vibrál?

A samum nekem is hangos volt de csitítottam ES-tool-al, azóta nem hallani!

Amúgy kész a rendszer, XBMC-vel, mce-s infra vevővel, cfosspeed csinálja a sávszélesség menedzsmentet, mert a kis masina a hálózatom kijárata.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3622) tigipuf válasza zotyesz66 (#3618) üzenetére


tigipuf
senior tag

Szerintem erre az asusra gondolt a kollega:[link],és egyelőre aki pci-slotot (esetleg többet is,hangkártya,stb) szeretne,annak ez kell,és nem(csak) a passzív hűtés,hanem a foglalatok miatt is.
Ha így nézzük,ugye,hogy nem is olyan veszélyes az ára? :D

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3623) canniball válasza tigipuf (#3622) üzenetére


canniball
nagyúr

Mivel úgy írta hogy "Asus és a Giga" illetve az utóbbi mITX én nem fogadnék rá hogy erre gondolt. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3624) RexpecT válasza MZperX75 (#3607) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen én is ezt néztem, mondjuk ettől lehetne olcsóbb is, de ha bírja a táp az SSD+HDD+4GB RAM+alaplapot akkor szerintem jó lesz :).

(#3625) adamssss


adamssss
veterán

Akkor giga lesz belőle...
Köszi a válaszokat!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3626) MZperX75 válasza RexpecT (#3624) üzenetére


MZperX75
addikt

Nekem bírja +1 vinyóddal lesz benne több az max 35-W-ra jön ki fogyasztásban
nekem megáll 29W-on,idle 20-21W-on
65W-os paneltáp az szuper!

[ Szerkesztve ]

(#3627) tigipuf válasza canniball (#3623) üzenetére


tigipuf
senior tag

Igazad van :D ,de erre is van igény,ha nem a méret a lényeg,és nem akar az ember megválni kedvenc pci-s hangkártyájától,és esetleg mint én wi-fin kapja a netet,( minek dobnám ki a pci csatlakozású wlan kártyámat??)akkor le kell mondani a mITX-ről ;) .
De erről már sokszor volt vita,én meg azt mondanám ,mindenkinek igénye.és tetszése szerint....
Ja és végül is csak azért írtam,hogy nem csak a 45k-s deluxe asus létezik passzívba :K

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3628) dr_ace válasza MZperX75 (#3607) üzenetére


dr_ace
aktív tag

éppen tervezem, hogy összerakok magamnak egy miniATX gépet (brazos platformon természetesen :K ), és eredetileg ezt a házat néztem ki hozzá, de mikor megláttam ezt amit te ajánlottál azonnal beleszerettem :B
tuti ezt fogom venni, köszi szépen a tippet :R

egy kérdés mindenkihez: az ASROCK E350M1/USB3 alaplappal kapcsolatban mik a vélemények/tapasztalatok? funkciók terén tökéletes nekem amit nyújtani tud, csak azt nem tudom elég halk-e.
érdemesebb rászánni a pluszpénzt és inkább az ASUS E35M1-I DELUXE-ot venni? annak a plusz szolgáltatásai (wifi, bluetooth, stb) egyáltalán nem érdekelnek, csak az vonz benne, hogy passzív hűtésű.
szerintetek melyiket érdemesebb?

szerk.: vagy esetleg a GIGABYTE GA-E350N-USB3? :F

[ Szerkesztve ]

(#3629) Oliverda


Oliverda
félisten

Valakinek nincs egy fölös paneltápja néhány napra? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3630) dr_ace válasza dr_ace (#3628) üzenetére


dr_ace
aktív tag

hoppá, az ott az első sorban természetesen miniITX akart lenni, nem miniATX, de már kicsúsztam a szerkesztésből :B

[ Szerkesztve ]

(#3631) canniball válasza tigipuf (#3627) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem mondtam hogy nincs rá igény (én is lehet pont azt veszem másodiknak), csak azt hogy szerintem nem arra gondolt. ;)
A "45k-s deluxe" meg szvsz az a kategória, ami bőven nem éri meg az árát... :N

dr_ace!
Szerintem arra is ajánlott némi hűtés, különben egy kis házat igencsak felmelegít. Pláne ha mellé raksz egy 3,5" HDD-t.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3632) gyiku válasza Oliverda (#3629) üzenetére


gyiku
nagyúr

mire keszulsz? csak nem vegre lecserelitek a gigawattos tapot? :))

hüllő

(#3633) sysrq válasza Oliverda (#3629) üzenetére


sysrq
őstag

Attól függ mire kell?
Tervezek venni egy ilyet venni. Ha már beépítem nem szívesen venném ki, de előtte lehet szó róla.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#3634) csongi válasza dr_ace (#3628) üzenetére


csongi
veterán

Nekem Asrockom van. A kis ventinek terheles alatt megjon a hangja, de boven az elviselheto hataron belul van. De idovel tuti cserelni kell. En leszedtem es felraktam egy 8as ventit. Igy a ramokat a chipsetet is hutom. idle 37 fok lett. Mivel zart hazba teszed, a passziv megoldast jol at kell szellosztetned, azert az aktivnak sem art a szellozes. A ramok igen melegek. Egy rammal jobban jarsdz, kevesebb hot termel.

(#3635) MZperX75 válasza dr_ace (#3628) üzenetére


MZperX75
addikt

Én nem bántam meg a kis MSI alaplapom,MSI E-350 IS -E45 20.000Ft-ért,de Ha még egyszer választanék akkor egy drágább halkabb passzív hűtésüt vennék,USB3-al szereltet,és egy Hdmi-s és,Dvi-osat vennék,nem pedig VGA+DVI
Most látom csak mikor a rendszert használom,hogy elég hangoska a kis MSI!
De gondom nincs vele prímán megy!
(amit még tudni illik a házzal kapcsolatban ,persze amit linkeltem,hogy ventit nem adnak hozzá,ha passzív hűtésün gondolkodsz szerintem az nagyon jó,én is azt vennék ha mégegyszer vennem kellene,akkor tegyél a házba egy ventit ,hűti a winyókat plusz a procin is keveri alevegőt!)
Nekem most +1 házventivel 6cm-eres pont elvér állítva!
AIDA:
A szobában 24-25Fok van(légkondit csak 11 kor kapcsolom)
CPU mag1-2: 46-47Fok! közben (torrent és netezem)
Vinyók: Rendszer vinyó 500G Hithachi 35Fok
Külsű USB-s 47 fokos!

[ Szerkesztve ]

(#3636) MZperX75 válasza Oliverda (#3629) üzenetére


MZperX75
addikt

laptop táppal nem menne? (sajna nekem nincs felesleg,de neked hátha van laptopod)
Bár lehet a csati az kisebb,de egy kis buhera ,ha belefér!

[ Szerkesztve ]

(#3637) ftc


ftc
nagyúr

Jeelnlg egy Brazos tulaj lettem :) Sebességben nekem megfelelő! Kérdés torrra mit használtok? utorrent eléggé pazarol 30% körül...

(#3638) MZperX75 válasza ftc (#3637) üzenetére


MZperX75
addikt

uTorrent nálam is 30% körül kergeti a brazost,de BitComet is kb 35%-ba ,többit nem prószáltam,mert nem támogatják 100%-osan a használt Torrent oldalaim,így nem kockátatok,nehéz volt bekerülnöm 1-2-be,
de szerintem a 30% megfelelő +4W -ot jelent nálam 30%
Film és játékot nem nagyon zavarja,1080P-mellette rohangál,Játék is ami ezen elfut.
Néha a net belassul,legalább is az oldalak nehezebben gördülnek,de nem zavar.
Úgy 21-25Wközött fogyaszt uTorrentel.....a Brazosom
1vinyó-2G-ram 65W-os paneltáp.+Win7-64 ultimate

[ Szerkesztve ]

(#3639) raidx válasza MZperX75 (#3638) üzenetére


raidx
őstag

Érdekes az uTorrent és Brazos viszonya.
Atom D510M0 szerveren a 2.2.1 uTorrent dolgozik most magába. A proci terhelés 6-11% között mocorog folyamatosan. (2.2.1 óta nem engedem frissülni az uTorrentet!)

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#3640) Keresztapper válasza ftc (#3637) üzenetére


Keresztapper
senior tag

A hash-elés eléggé CPU igényes dolog. Nem csoda, hogy pörög a proci. Szóval nem hinném, hogy más klienssel érdemi terheléscsökkenés lenne elérhető.

http://palscoffeetech.com/

(#3641) syler123 válasza MZperX75 (#3638) üzenetére


syler123
veterán

Érdekes, hogy már nekem nem zabálja az utorrent a brazost, csak 5%-on tekeri, elején pedig ette a gépet....
Vagyis nem néztem hány %-on tekeri, de a teljes rendszer utorrenttel 5% proci használattal megy most, szóval ez nekem tökéletesen megfelel.
Nagyon vennem kellene nekem is fogyasztásmérőt, érdekelne már tényleg mennyit fogyaszt az enyém, meg akkor az asztali gépet is lemérném.

(#3642) dr_ace válasza MZperX75 (#3635) üzenetére


dr_ace
aktív tag

köszi a tippeket mindenkinek.
úgy tervezem a dolgot, hogy az asus lapot raknám a gigabyte MIB T5140 házba és fölé beraknék valahogy egy 12 centis ventit alacsony fordulaton, hogy szinte semmi hangja ne legyen de azért szellőztessen rendesen. kb úgy mint ahogy ezen a képen is van: [link]
szerintetek ez a hűtés elegendő lenne? :F
kicsit tartok tőle, mert elég szűkös a ház elrendezése.
terhelve amúgy nem nagyon lenne a gép (leginkább csak netezés meg torrent), túlhúzva meg pláne nem.

[ Szerkesztve ]

(#3643) Oliverda válasza sysrq (#3633) üzenetére


Oliverda
félisten

Egy időgépet csinálok és ahhoz. :DDD

Az ha tervezel már elég késő nekem, ha csak nem éppen a mai nem veszed meg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3646) Keresztapper válasza syler123 (#3641) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Lehet, hogy most éppen csak seed-elsz? Ott nincs hash ellenőrzés.

http://palscoffeetech.com/

(#3647) MZperX75 válasza dr_ace (#3642) üzenetére


MZperX75
addikt

Ja ja ezt akarom én is,csak el kell jutnom valami bazárba!
Így gondolom én is ....

(#3648) MZperX75 válasza syler123 (#3641) üzenetére


MZperX75
addikt

Ha csak be van tólva uTorrent üresjáratban 2-5%
Viszont seedelek(Wifi)-n keresztül akkor 18-20%+2 ablak,mert írok!
5Mbit/sec-el! 600-650Kbytes
Viszont padlón megy ,a le fel töltés akkor 25-30%
80-100torrent.
25Mbit/sec le és 5Mbit/sec fel!(2.9-3Mle 650fel)
Tehát szerintem sok függ attól hány kapcsolat létrejötte van,
meg általában egy két veb ablak nálam mindig nyitva!
Persze WIN7-64 ultimate--en!
3-4000 egy jó fogyi mérő!
Az ember mindig meglepődik a mérő használata közben!
(apám plazmatévéje 1024X768 panasonic 106cm 230W-360Wközt gyenge fényerőn,persze a műsor miatt a fényerő folyamatos változása miatt két érték közt mászkáll,egyébként a gyári 380Wmax) :Y
A Brazos össz rendszere
1vinyó+2Ram+2x10W-os aktív láda+Monitor(24"Benq G2420HDB)+APC350W-es szünetmentes táp 2egér össz fogyasztása maximum értéken 70-71W!!!
ebből csak a moncsi 30W,hang 10W,és a szünetmentes egy pár W!!!

[ Szerkesztve ]

(#3649) syler123 válasza MZperX75 (#3648) üzenetére


syler123
veterán

T-online neted van? Azért kérdezem, mert azon én is gondolkozok, egy ezressel drágább a mostani 15mbitesnél, de akkor az már felfele is tudna tölteni. Fogyasztás mérőt meg beszerzek, egyszer kell kifizetni, de nagyon érdekelne, hogy a cuccaim mennyit fogyasztanak...

(#3650) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Az miért van, h ha vinyóról vinyóra másolok, akkor az iszonyúan megfogja a gépet? Még a firefox is alig akar elindulni.
Hogyan lehet ezen segíteni?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.