Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4251) canniball válasza syler123 (#4250) üzenetére


canniball
nagyúr

Legjobb tudomásom szerint megy a fHD is. Persze a youtubeon az is olyan amilyen...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4252) raidx válasza Roxbury (#4249) üzenetére


raidx
őstag

A killa sample ettől rázósabb és az is simán megy egy jól beállított Brazoson.

Ez nálam simán megy 1080fp full képernyőn (1980*1080).

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4253) Tomix24 válasza syler123 (#4250) üzenetére


Tomix24
addikt

Crome-on, be kell kapcsolni a hardveres gyorsítást, és megy. Mindig 1080p-n néztem az új vidiket. [link]

:R

(#4254) Roxbury válasza raidx (#4252) üzenetére


Roxbury
őstag

"Ez nálam simán megy 1080fp full képernyőn (1920*1080)."

Nekem is ez a natív felbontásom, és 1080p-re állítva a videót tökéletesen megy.

De én az original felbontásról (4096 x 3072) beszélek. Nekem ott olyan, hogy 3-4 másodperc folyamatos, utána 1-2 másodperc akadás és így tovább.

A killa sample-t megnéztem, de az csak 1080p-t tud.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#4255) Tomix24 válasza Roxbury (#4245) üzenetére


Tomix24
addikt

De nem érted... A Corei7 legújjabb szar procija sem tudja a FullHD filmeket úgy lejátszani , mint én a Brazos-al, mert az Intel szarja nem tudja a 24p-t, ami a legalapabb, ha úgy akarod élvezni a filmet , ahogy a blu ray-re szánták.. :R Tehát te csak 50-60p-n tudod nézni, a quad core 8 tetraherces procin :DDD legjobb estben, az pedig közelsem élvezhető olyan szinten, mint az eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#4256) Roxbury válasza Tomix24 (#4255) üzenetére


Roxbury
őstag

Igen ebben igazad van. :)

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#4257) sysrq válasza Roxbury (#4256) üzenetére


sysrq
őstag

(#4258) Roxbury válasza sysrq (#4257) üzenetére


Roxbury
őstag

Kezdetnek a legelsőn elakad. :)

Viszont azt nem értem, hogy mért csak az egyik magot használja normálisan.

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#4259) Oliverda


Oliverda
félisten

Korábban már linkeltem:

BrazosTweaker

Gyakorlatilag arra jó, hogy a P-STATE-eket (újra)konfigurálgassa vele az ember. Ezzel lehet még néhány wattot faragni a fogyasztáson. Én most egy E-350-es notebookon kísérletezgetek vele. Az eddigi eredmények:

P0 (1600 MHz) 1,3500V -> 1,2000V
P0 (1280 MHz) 1,2875V -> 1,0500V
P0 (1600 MHz) 1,0375V -> 0,8500V

Az akkuidőben pedig bizonyos esetekben fél órákat is lehet nyerni ezzel.

Az NB/IMC/GPU hármasnak egy külön fázisa van, amely résznek szintén két P-STATE-je van. Azokat még nem babráltam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4260) HeavyToys válasza Oliverda (#4259) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Tudnál ehhez dobni viszonylagos beállításokat. Nekem asztali MSI E350-es van. De nem merem babrálni ismeretek nélkül:)

(#4261) Oliverda válasza HeavyToys (#4260) üzenetére


Oliverda
félisten

Leírtam. :)

Amúgy meg ott van a linkelt oldalon a guide. Én is az alapján indultam el.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4262) zsolt501 válasza Errtu11 (#4241) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ebbe hibába egyszer én is belefutottam, mert a win 7 megkergült valamiért, ezt csak újratelepítéssel sikerült megoldani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4263) wopi


wopi
aktív tag

Helló!

Hogy alakul a Brazos alapú gépek Linux alatti támogatása? Mik a tapasztalatok erről?

(#4264) raidx válasza Errtu11 (#4241) üzenetére


raidx
őstag

Újra telepítés előtt még próbáld ki: Startmenü, keresésbe beírod msconfig. Katt a megjelenő fájlra. Megnyíló ablakba katt a Rendszerindítás fülre majd a Speciális beállításoknál pipa, a processzorok száma 2. Pipa a Maximális memóriánál és ha kell beállítod a 4096-ot. OK, Alkalmaz, OK, újraindítás.

Ha ez nem segít akkor bizony csak az újratelepítés oldja meg a gondot. Ha azután is előfordul, futtass le egy memóriatesztet.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4265) HeavyToys válasza Oliverda (#4261) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Beállítottam, működik is, 2-3 wattot csökkent. De hogy lehet menteni véglegese? Mert mikor újraindul a gép, ez is visszaáll.

(#4266) raidx válasza HeavyToys (#4265) üzenetére


raidx
őstag

Ha jól értelmeztem a leírását akkor a service... gombbal. Akkor a progi fut a háttérbe és aktívan tartja a beállításokat. De azt írja jól fontold meg!

Minden esetre nagyon ajánlott előtte egy rendszermentést készíteni. Nehogy adatvesztés, újra telepítés legyen a vége.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4267) Oliverda válasza raidx (#4266) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ott, és nem kell fusson a háttérben ha egyszer már ott be lett jól állítva.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4268) kleinguru válasza Roxbury (#4249) üzenetére


kleinguru
addikt

Elvileg igen:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4269) Errtu11 válasza raidx (#4264) üzenetére


Errtu11
csendes tag

Köszönöm az ötletet, kipróbáltam, de sajna így sem jó.
zsolt501 / neked is thx
Marad az újratelepítés.
:R

" A szex már nem a régi, amióta a nők is élvezik."

(#4270) iMaverick


iMaverick
addikt

Egy kérdés! A #4080-as hozzászólásomban a fenti képen látszódik a hátlapi kivezetések felett egy kilyuggatott rész... Azt hittem, ez csak amolyan "szellőző" és/vgy design elem. Most viszont nézegettem fotókat és látom, hogy másnak oda került a paneltáp... Az létezik, hogy ezen a Fujitsu-Siemens Scenic házon is azért van ott kihagyva a hely?

Szerk: mondjuk csavarnak lyuk nem nagyon van kihagyva... Persze barkácsolással sokfélét meg lehet oldani...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4271) HeavyToys válasza raidx (#4266) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Elméletileg a javallott beállításokkal stabil nálam. Játszottam vele 2 órát, háttérben ment a torrent és nem volt semmi gond. Szerintem így el lehetne menteni. Egyébként a BIOS-ban lévő C6-módot érdemes bekapcsolni? Milyen funkciója lenne?

(#4272) HeavyToys válasza HeavyToys (#4271) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Jah és még 1 kérdés, illetve gond, csak előbb nem jutott eszembe. Ha elmentem a módosított értékeket, kiírja, hogy a CnQ-ot is kapcsoljam ki és manuális értékeket állítsak be. Az maradhat amit alapból felajánl a program?

(#4273) raidx válasza HeavyToys (#4272) üzenetére


raidx
őstag

Mivel írod, hogy stabil, maradhat!

Keresek 100-130 wattos micro-ATX tápot 185*70*90 befoglaló mérettel!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4274) HeavyToys válasza raidx (#4273) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Még annyit figyeltem meg, hogy játék alatt, egy idő után, mikro szaggatások jelentkeznek. Ez lehetséges a visszavett fesz. értékek miatt? Vagy más okozhatja?

(#4275) raidx válasza HeavyToys (#4274) üzenetére


raidx
őstag

Igen!

Mivel a CnQ nem tudja a pillanatnyi igényeknek megfelelően szabályozni a proci energiaellátását/sebességét a felülbírálások miatt.
------------------------

Kérnék véleményt az alábbi két házról. Szerelhetőség, szellőzés, csendesség.

CFI CBI-A6719 és CFI CBI-A8989.

A CFI CBI-A8989-be ugye belefér egy normál méretű ODD is?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4276) HeavyToys válasza raidx (#4275) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ebben tudok segíteni. Nekem 8989 van, tökéletesen szellőzik. Fura mód hátulról a ventivel nem szívatom, hanem befújom a levegőt, így jobban szellőzik. Winyóm, nyáron 32-34 fokos volt.

Könnyen is szerelhető, bár ezen kívül csak a BT-02B-vel volt szerencsém közelről megismerkedni. Annál könnyebb szerelni:). Tápja is csendes.

Teljes méretű ODD és HDD kell bele.

[ Szerkesztve ]

(#4277) raidx válasza HeavyToys (#4276) üzenetére


raidx
őstag

Köszönöm.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4278) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

Milyen miniITX-es házat érdemes venni kb 20.000 forintig? Lehetőleg tápegységgel.
Néztem a PoW Sidney-t vagy LCPower LC-1380, de nem tudom ezek mennyire jók. Ajánljatok valamit kérlek, mert délután meg kell rendelnem. Köszi.

(#4279) raidx válasza Gombinyó (#4278) üzenetére


raidx
őstag

Mindkettő jó! De függ, mit akarsz beletenni?

Brazosnak jó mind kettő. Ha erősebb lapot + diszkrét VGA-t akkor PoW Sidney-t.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4280) Gombinyó válasza raidx (#4279) üzenetére


Gombinyó
őstag

Asrock E350M1 vagy Sapphire PURE Fusion Mini E350, esetleg Asus E35M1-I Deluxe. 4G ram, 3,5" HDD meg egy DVD író lenne benne.
Akkor ezek szerint a PoW Sidney ajánlott vételnek számít.

(#4281) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Beüzemeltem a backup szervert:D
Természetesen asrock e350/usb3 (+ez az)

kicseréltem a kábeleket cat6ra és láss csodát kb 80-90MB/s olvasok és kb 60MB/s írok a szerverre:DD

És ez nem a végleges sebesség (szerintem), mert a szerverben lévő 1,5TB vinyó "csak" 5400rpm-es szóval megy ez még feljebb:)

Csak ajánlani tudom mindenkinek :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4282) gyiku válasza Gombinyó (#4280) üzenetére


gyiku
nagyúr

sapphiret ne, ram csak 1066on megy.

hüllő

(#4283) SzalaiG válasza kleinguru (#4281) üzenetére


SzalaiG
addikt

Milyen az a cat6 kábel?

(#4284) kleinguru válasza SzalaiG (#4283) üzenetére


kleinguru
addikt

Olyan mint, amit feltételezhetően te is használsz, csak jobb szigeteléssel (info).

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4285) iMaverick válasza kleinguru (#4284) üzenetére


iMaverick
addikt

A kábel belsejében fut egy műanyag megvezető "szál" (olyan kereszt alakú "izé"), ez akadályozza meg, hogy a sodort érpárok összegabalyodjanak és így rosszabb legyen az "árnyékolás"... A szigetelésben semmivel sem jobbak. És a legfontosabb: mind a nyolc eret használja!!! Ennél már nem lehet a telefont is elvinni a falba épített kábelezés során.

A műanyag csati is másfajta a végén (sokkal-sokkal rosszabb szerelni). ;]

(A tavalyi házfelújításnál ragaszkodtam a cat6-hoz, csak ugye még folytak a munkák, így a drótot be kellett húzni a födémbe, meg a fali műanyag csatornába... Így utólag kellett rákrimpelni a csatikat. Jó játék volt.)

szerk.: Beszerelés szerint kétfajta kábeltípust különböztetünk meg, a lengőkábelt (patch-kábel) és a falikábelt. A megkülönböztetés alapját a kábelezés telepítésekor a különböző elhelyezkedésből adódó igények hozták létre. A lengőkábel külső védőburkolata kevésbé merev, mint a falikábeleké. A lengőkábel réz sodrony, míg a falikábel általában tömör réz ereket tartalmaz, emiatt a csatlakozó is eltérő.

Erre gondoltál jobb szigetelés alatt?

Mondjuk az is tetszik, ahogy írja ezt hogy hibásan RJ45-nek hívják sokan... Hát lehet, hogy nem ez a hivatalos neve, de akárhány informatikussal és boltossal beszéltem, mindenki tudta, mire gondolok...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4286) kleinguru válasza iMaverick (#4285) üzenetére


kleinguru
addikt

Okok, így pontos:R!

Szerelni annyira nem gány, csak ki kell vágni a műanyag keresztet középről és kész:)

Mondjuk készre szereltet vettem, tehát csak az egyik végét kellett "feldugóznom", de az ment könnyen

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4287) iMaverick válasza kleinguru (#4286) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem kötekedés akart ám lenni!!!! :R

szerk: annó nekem azzal szaladt tele a t@k@m, hogy "órákat" kellett várnom, a két gép között a filmek másolására... (1080p, MKV...) Mármint 100mb-en. Aztán vettem egy D-Link Dir-655-öt és ez már gigabit-es volt... Hmmm, hagy szóljon!

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4288) kleinguru válasza iMaverick (#4287) üzenetére


kleinguru
addikt

Tiszta sor:)

Nekem egy-egy projekt 100-200GB neki se fogtam lementeni hálón, hanem külső vinyó usb2(kb 20MB/s) és azt állandóan csatlakoztatni stb.

Most meg automatán megy az egész, ha sikerül végre beállítanom:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4289) raidx válasza iMaverick (#4285) üzenetére


raidx
őstag

Én sem akarok kötekedni, de a patch-kábel mást jelent.

Kirimpelésnél van a külömbség. A patch-kábel a csatlakozó mind két végén ugyan olyan kiosztással csatlakozik. Van még a Crosslink vagy kereszt kábel itt bizonyos szálak úgy mond forgatva vannak. Régen ha két gépet a hálókártyákon keresztül akartál összekötni kellet a kereszt kábel. Itt a kimenet a másik végén bemenet volt. A mai routerek és egyes hálókártyák már érzékelik, hogy melyik fajta kábel van használatba és annak megfelelően működnek. Az RJ-45 a csatlakozó jelölése.
Patch bekötése:

Croeelink bekötése:

[Bővebben]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4290) kleinguru válasza raidx (#4289) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez is helyes iMaverick szerkesztett részét nem olvastam eddig:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4291) iMaverick válasza raidx (#4289) üzenetére


iMaverick
addikt

:F Már ne haragudj, de ez hogy jött elő? Én a Cat6-os kábelre írtam amit írtam, hogy miben különb a Cat5-től... A patch meg a kerszt kábel (cross-link) meg egy másik téma...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4292) Billu válasza raidx (#4289) üzenetére


Billu
aktív tag

http://hu.wikipedia.org/wiki/UTP

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#4293) raidx válasza iMaverick (#4291) üzenetére


raidx
őstag

"Beszerelés szerint kétfajta kábeltípust különböztetünk meg, a lengőkábelt (patch-kábel) és a falikábelt."

Azért írtam, hogy a patch-kábel más.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4294) iMaverick válasza raidx (#4293) üzenetére


iMaverick
addikt

Ja így már értem! Amire reagáltál, azt a wiki-ről idéztem ... Ráadásul azért tettem be a hozzászólásba, mert gondolom kleinguru kolléga ezzel (tehát a külső használatra való és a belső /falba/ való kábel kapcsán zavarodott meg, hiszen azt írta a Cat6-os UTP-re, hogy a "szigetelésében" jobb, mint a sima (Cat5) UTP kábel.

Csak hogy pontosítsunk: a lengőkábel és a fali kábel a kábel merevségében különbözik, miközben természetesen a csatiknál mindkettőt bekötheted cross-link-nek vagy patch-kábelnek. Felhasználás szerint meg a fali (viccesen) a falban való elvezetéshez, a lengő meg értelemszerűen a fal és a szg. közé való.

Az más kérdés, hogy nálam sima "lengő" kábellel lett elhozva a router-től a falon keresztül a szg.-ig. Most mit bonyolítsam túl? :C

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#4295) raidx válasza iMaverick (#4294) üzenetére


raidx
őstag

Ezt sok esetben alkalmazzák! Főleg, ha sok kicsi saroktörés/forduló van a fali csatornába. A merev nem szereti annyira. Szigetelés szerinti eltérés is van elvileg de az kültéri és beltéri kivitel. Azért írtam, hogy elvileg mert kis hazánkba nem igen tesznek különbséget sem a boltok sem a szerelők. Ismerősöm hivatalos szakikkal vitette a szülői házba át (kb. 80 méter) és egy része merev fali a másik lengőkábellel volt megoldva. A napocska 2 év alatt megette mindkettő szigetelését.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#4296) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Tudtok ajánlani nekem olyasmi házat, mint a HP Microserver-é?

lényeg az lenne, hogy a mATX-es ASUS e35m1-m pro lap, 4x3,5 HDD + 1xSSD és egy PCIE RAID kártya menne a gépbe, meg talán egy ODD, de ez utóbbi a legkevésbé fontos...

http://palscoffeetech.com/

(#4297) HeavyToys válasza raidx (#4275) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Közben megtaláltam az ideális beállításokat!:)

Egyébként azt figyeltem meg, hogy játékok alatt megszűnt a mikroszaggatás, plusz bizonyos helyzetekben érezhetően gyorsult(főleg olyan átvezető renderelt animációknál, ami sok effektet tartalmaz). Ez nem tudom mért lehet, de azon gondolkoztam, hogy a visszavett feszültség értékekkel a 18W-os TDP keretet jobban ki tudja használni az APU. Gondolok itt arra, hogy előfordulhatott olyan helyzet, amikor a CPU és a GPU rész is 100% terhelés kapott és ekkor kiesett volna a számára maximálisan előírt TDP keretből. A visszavett feszültségekkel ez nem, vagy csak jóval szélsőségesebb szituációkban következik be. Lehet hülyeség ez a gondolatmenet, de mással nem tudom magyarázni.

(#4298) z00li válasza Keresztapper (#4296) üzenetére


z00li
senior tag

Szerintem ez hasonló, csak biztos nem olcsó. ;]

(#4299) Keresztapper válasza z00li (#4298) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Köszi! Tényleg tetszetős darab, de a 37.000,- Ft körüli legalacsonyabb vételárral nem nagyon tudok megbarátkozni.

http://palscoffeetech.com/

(#4300) raidx válasza HeavyToys (#4297) üzenetére


raidx
őstag

Jó a gondolatmenet!

A következő generációnál a Turbo pont a GPU-ra vonatkozik, de csak addig a mértékig, míg a 18W TDP-be belefér. Tehát kicsi proci terhelésnél tőbb jut a GPU-nak és fordítva.

@Keresztapper

Nézzél ki egy normál torony házat amibe belefér a kívánt HDD mennyiség. Azért figyelj oda a behelyezhető lapokra is. Bár állatában úgy vannak kialakítva a felfogató helyek, hogy normál, mini ATX, Mini ITX részére vannak felfogató helyek. A hátsó csatlakozó felület helye és mérete minden ATX lapnál ugyan ott van. A méretcsökkentést a PCI/PCI-e csatlakozók számának csökkentésével oldják meg. A többi alkatrész a szabványnak megfelelő helyen van!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD Brazos (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.