Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) BlueAthlon válasza iMaverick (#2298) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

:R

- Nagyjából az, amire számítottam ( tehát nem enged beállítani nagyobbat).
- Ha a CPU fesz csak 1.3V-ig állítható, akkor az itt limitáló tényező lesz / kevesebb az Asus-éhoz képest.. ( Emlékeim szerint azért 1,4V kellett már a 125x21 = 2625 -höz )..

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#2302) iMaverick válasza BlueAthlon (#2301) üzenetére


iMaverick
addikt

;)

Azért még ne írjuk le a kis Asrock-ot. Ki tudja, mit hoznak a következő bios-ok... Mondjuk az tetszett, hogy a "first release" 1.10 volt, a következő (tehát a második) meg 1.40...

Gondolom a "hiányzó" számok amolyan fejlesztői verziók lehettek. Eh-eh. ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2303) apatyas válasza iMaverick (#2302) üzenetére


apatyas
Korrektor

Köszönöm a fáradozásod.
Ahogy elnézem, azért sok haszna nem volt ennek a "tuning" biosnak. Max processor frequency = 2100MHz, még az első képről...
Talán, a kicsiket fel lehet tolni eddig a szintig, de egy 5350-en ez édeskeveset változtat.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2304) BlueAthlon válasza iMaverick (#2302) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Dehogy írom le, sőt ! -> Örvendetes, hogy ők is beletették ezeket a funkciókat, szélesítve a lehetséges vásárlóik körét...

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#2305) BlueAthlon válasza apatyas (#2303) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Kicsiket nem, de az 5350-et igen. Az alapból 21x-es szorzóig van nyitva, nem is értem hogy miért 20.5x-tel dobta piacra az AMD...

Egy Beema alapú "unlocked" K variánst elfogadnánk, már csak úgy poénból is :DD

Time to unleash the HTPC beast! :DDD

- 4 jaguar+ cores @ 2,5-3 Ghz
- Radeon R3 with 128 CGN radeon cores @ 1000 Mhz..
- Single channel DDR3-2400 delivering 19,2 GB /sec of effective memory bandwidth...

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#2306) AxBattler válasza BlueAthlon (#2305) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép is lenne! :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2307) apatyas válasza BlueAthlon (#2305) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ja, hogy ezzel a biossal is csak a gyárilag nyitott szorzóig lehet felmenni.
De akkor, meddig viszi a base clock-ot?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2308) tatararpad válasza iMaverick (#2302) üzenetére


tatararpad
őstag

Visszafele szerinted engedné tolni a ramot? Tehát egy 1866MHz-s vagy gyorsabb modult 1600MHz-n?

(#2309) iMaverick válasza tatararpad (#2308) üzenetére


iMaverick
addikt

Igen! Ilyesmit már elég rég tudnak az alaplapok.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2310) Francia91 válasza iMaverick (#2309) üzenetére


Francia91
veterán

Ja, mar a DDR-I korszakban is mukodott a dolog, notiknal is reg igy van, tehetsz bele nagyobb orajelu RAM-ot, visszaveszi annyira, amennyit a chipset tud

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2311) iMaverick válasza Francia91 (#2310) üzenetére


iMaverick
addikt

Csak hogy fokozzam: már az SD Ram is ilyen volt. (Tettem pl. 133MHz-es SD-t olyan gépbe, amiben a proci fsb-je csak 100MHz volt. Annyin is hajtotta a memót.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2312) bitmad


bitmad
aktív tag

Sziasztok!

Történt egy kis baj.
Van egy AM1H-ITX alaplapom, benne egy 5350 -el.
Frissítettem a biost az 1.20 -ra.
Nem is volt baj még így se, jól működött.
De bootoláskor kiírja, hogy van ez a X-boot vagy mi, gondoltam kipróbálom hogy mi az, rányomtam az X-re, na most azóta se kép, se hang.
A bios se jön be, csak a fekete képernyő van.
Próbáltam a clear cmos-t is többször de semmi eredmény.
Ilyenkor mit lehet még tenni?

(#2313) bitmad válasza bitmad (#2312) üzenetére


bitmad
aktív tag

Na végül a sokadik cmos clear után, újra van kép és bios.
Bár mintha most kicsit lassabban reagálna a biosban a billentyű lenyomására, főként akkor mikor módosítani akarok valamilyen beállítást.

(#2314) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
gigabyte

Szerintetek mi van a hűtőborda alatt? Mert hogy nem déli híd az tuti :F

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2315) spidersoft válasza varmi2 (#2314) üzenetére


spidersoft
senior tag

Mivel másutt nincs rajta chipsetnek tűnő IC, így csak az lehet... ha kicsit hűvösebben jár, mint a többi, abból még nem lehet nagy baj :)

[ Szerkesztve ]

(#2316) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, valakinél esetleg elfekvőben egy felesleges Chieftec IX-03B ház? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2317) korcsi válasza spidersoft (#2315) üzenetére


korcsi
veterán

Más AM1-es alaplapon találsz csipszetnek tűnő egységet? :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2318) >Deego.. válasza Mercutio_ (#2316) üzenetére


>Deego..
senior tag

Már nem randa?? :D

Gondolkodom rajta, hogy megválok tőle.
Egyszerűen nem használom a mini pc-t.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#2319) Mercutio_ válasza >Deego.. (#2318) üzenetére


Mercutio_
félisten

Modding nélkül eddig se volt :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2320) spidersoft válasza korcsi (#2317) üzenetére


spidersoft
senior tag

Mindegyiken van valami százlábú, ezen az egyen nincs. Ha nem chipset, akkor valami mást vezérel, de gondolom ez fűt rajta.

(#2321) korcsi válasza spidersoft (#2320) üzenetére


korcsi
veterán

Például, de az ilyesmi áramköröket nem szokták hűteni, és mivel a Gigabyte-on sincs semmi extra funkció így gondolom a lapon található legnagyobb IC-re felnyomtak egy bordát, de hogy miért azt nem tudom... Marketing?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2322) Remlali


Remlali
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Kabinis lapom K16-os chipsettel, de nem találok hozzá megfelelő drivert Win8 64-hez.
Tudtok nekem ebben segiiteni?
Tudom, hogy en vagyok a béna, de az AMD olalával egyszerüüen nem boldogulok.
Elore is thx. :R

(#2323) gF válasza Remlali (#2322) üzenetére


gF
senior tag

Az alaplap gyártójánál nagyobb sikerrel fogsz járni.. ;)

(#2324) Remlali válasza gF (#2323) üzenetére


Remlali
csendes tag

Sajnos ott sem találtam, de már megoldottam.
Köszönöm a választ!
Üdv!

(#2325) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv!

Hamarosan venni akarok egy 5350-es apuval ilyen konfigot. Egy cooler master n200-as házzal karöltve. Azt akarom, hogy halk legyen. És szerintetek elképzelhető az, hogy nem teszem fel a gyári ventit csak a bordát, és egy pwm 12cm-s ventit pedig a ház tetejébe teszem, és azzal hűtöm.
Találtam képet a neten azzal a lappal és házzal, ami tervbe van véve.


És felülre menne a pwm venti, a cpu fanra csatlakoztatva?
Nem melegedne túl a proci? Csak net, meg zene, semmi játék, arra van más :)

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2326) Polllen válasza varmi2 (#2325) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem hiszem, a kis ventinek nagyon pici a légszállítása, netezés mellett a borda szobahőmérsékletű.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2327) Francia91 válasza varmi2 (#2325) üzenetére


Francia91
veterán

Úgy őszintén, ha Silent módra állítod a ventit (1000-1200 rpm), akkor a gyárinak sincs szinte semmilyen hangja :D. Bár nem tudom, hogy az általad kinézett alaplapon lehet-e állítani, mint az ASRock AM1H-ITX-en

Amúgy ja, sztem jó lenne 120-as ventivel, elég nagy légszállítása lehet annak, akár 800-as fordulaton is :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2328) varmi2 válasza Francia91 (#2327) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az Asus matx lapja lesz. Athlon 5350, 4Gb ram lesz benne, meg egy 120-as ssd , 2db hdd(pci-e sata bővíthető kártyával) meg az említett cm N 200 ház. Először majd óvatosan próbálom, nehogy egyből túl melegedjen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2329) qqcqqc válasza varmi2 (#2328) üzenetére


qqcqqc
őstag

A te dolgod, de miért nem veszel asrock-ot? Azon 4 sata csati van.

(#2330) varmi2 válasza qqcqqc (#2329) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mert matx lap kell, asrockba meg nem olyan frankók az matx lapok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2331) spidersoft válasza Francia91 (#2327) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nagyon nem mindegy, hogy honnan fúj és hova, valamint milyen messziről. Ha nincs rajta, de relatíve közel van, akkor a venti közepének tökmás légszállítása van, mint a szélének. Ha kis légsebességgel fúj, akkor a meleg levegő mint egy párna körülöleli a bordát és nem tud belefújni, nem lesz jó hűtés.

Anno a GCLF2 esetében próbáltam lecserélni a gyári igencsak hangos hűtőt... 1200RPM-es 12 centis ventit tettem úgy 10 centire a bordáktól. Az eredmény: felballagott a hőfok úgy 60 fokra... nemtom hol állt volna meg, ez már elég volt nekem, hogy itt lekapcsoljam és mást találjak ki. vettem rá Zalman pontrávaló bordát (ócsóé volt), de azzal se volt jobb. A megoldás végülis egy 8 centis venti lett, ami kb. 600RPM körül andalgott, és két csavarral rá lett lógatva a bordákra, így a proci és chipset bordát a venti pereme lehelgette. 40 fok környékén dolgozott a cucc, gyakorlatilag alig hallhatóan... túlordította a laptopwinyóm (WD3200BEVT), pedig az nem olyan nagyon hangos.

[ Szerkesztve ]

(#2332) varmi2 válasza spidersoft (#2331) üzenetére


varmi2
nagyúr

A 12-es venti, nem a bordára lesz téve, hanem a ház tetejére. Onnan fogja fújni a bordát.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2333) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

egy Athlon 4850e konfigot váltana egy ASRock AM1H-ITX, AMD Athlon 5350, CRUCIAL 4GB Ballistix Tactical DDR3 1600MHz CL8 és egy Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW SSD.

Elég lesz ez egy plex-es gép futtatásához? Most az a gondom, hogy transcoding-ot nem bírja a jelenlegi konfig... Valaki használ ilyet plex-szel?

plata o plomo

(#2336) radi8tor válasza code1005 (#2333) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Plex témában talán HTPC topicban jobban otthon vannak.

GRaul: ahogyan a kolléga is mondta, tilos fórumban hirdetni.
Ha be kell valamit árazni, akkor itt kérdezd meg.

⭐ Stella

(#2337) GRaul válasza radi8tor (#2336) üzenetére


GRaul
őstag

nem beáraztatni akartam, csak annyit kérdeztem, hogy korrekt e az ár.
nem azt kertem, hogy mondjatok meg mennyit ernek a komponensek, mert ugy is en dontom el h mennyiert hirdetem meg :U
Illetve nem hirdettem a forumban semmit. csak linkeltem. ilyen erovel ha belinkelem az iponos geposszerakobol es ugy kerdek ra, az mivel masabb? nem a hirdetesemnek akartam reklamot generalni... ;]

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#2338) radi8tor válasza GRaul (#2337) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hardveraprós hirdetést tilos linkelni szakmai fórumban, ezt ne is ragozzuk tovább.

⭐ Stella

(#2339) szotadi


szotadi
tag

Sziasztok!

segítségre lenne szükségem, egy HP 6730b (Core2Duo P8600+GMA4500 VGA) notebook-ról szeretnék váltani Asrock AM1H-ITX+Athlon 5350-re. Proci erőben mennyire lenne előre vagy visszalépés.
Főleg a VGA miatt váltanék, régebben volt brazos (E350M1) lapom az elég "nyugdíjas" volt.

SzotAdi

[ Szerkesztve ]

(#2340) radi8tor válasza szotadi (#2339) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Számolási teljesítményben odaver neki: +65% az AMD 5350 javára.

Egyszálas teljesítményben kicsit jobb a P8600.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2341) szotadi válasza radi8tor (#2340) üzenetére


szotadi
tag

Köszönöm szépen, meggyőztél!
:R

(#2342) #16939776


#16939776
törölt tag

Találtam aprón jó áron 5350+ AM1h-itx félkonfigot, amit bele szeretnék műteni egy ilyen házikóba:[link]

Mivel nem fér el benne a gyári hűtő ezért régi socket 478-as hűtő borda részét műtöttem rá, reményeim szerint a ház oldalában lévő 40mm-es ventillátor csinál egy minimális légmozgást a bordán.
Összeszerelés után arra lettem figyelmes hogy 53C° fölött nem mutatott növekedést a CPU hőmérséklete. Miközben kis adagokban hőlégfúvóval melegítettem a bordát a hővédelem lelőtte a gépet 80C°-körüli bordahőmérsékletnél. Majd visszahűlt és engedte elindítani a gépet, beléptem a Bios/HW monitor részre már 65C°-ot írt és folyamatosan csökkent a CPU hőmérséklete(ventillátor).
Visszahűlt ~48C° alá és hagytam megint melegedni, megint nem mutatott 53C°-többet, közben a borda 56-58C°-os volt és folyamatosan melegedett a kontakt hőmérő szerint!
Ezen kívül még arra jó volt, hogy kiderült sípolnak rajta a tekercsek, így nincs értelme passzív hűtéssel vergődni, mehet neki ventillátor.

[ Szerkesztve ]

(#2343) szotadi


szotadi
tag

A gyári hűtővel milyen magas a proci?
Ilyen házat néztem:
[link]
méretek: 70 x 250 x 295 mm

(#2344) #16939776 válasza szotadi (#2343) üzenetére


#16939776
törölt tag

39mm magas a gyári hűtő +Kb.: 8mm az alaplap ajjaj és a cpu kupak teteje között.

Szerintem befér simán, nálam csak ennyi hely van a hátlap és a tető között, így kb.:2mm híja.

[ Szerkesztve ]

(#2345) szotadi válasza #16939776 (#2344) üzenetére


szotadi
tag

OK, köszi!

(#2346) szabieable válasza szotadi (#2343) üzenetére


szabieable
aktív tag

[link]
295 x 280 x 64 mm
Nekem ebben elfért :) szóval a tiéd is jó lesz

(#2347) Francia91 válasza szotadi (#2339) üzenetére


Francia91
veterán

IGP-ben garantáltan odaver a 4500MHD-nak :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2348) Pista0001 válasza #16939776 (#2342) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem a gyári hűtő nem, vagy csak nagyon kicsivel magasabb a hátlapi csatiknál, szóval jó eséllyel nincs olyan nem thin-ITX ház, amiben ne férne el. Az ilyesmire oda szoktak figyelni. ;)

(#2349) apatyas


apatyas
Korrektor

Üdv. Van már valakinek Beema alapú rendszere? A6-6310 pl.
Érdekelne ez: IOMMU támogatás. Valaki megnézné mondjuk AIDÁban, hogy van-e erre utaló jel?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2350) radi8tor válasza apatyas (#2349) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem úgy rémlik, hogy ezek csak laptopokban elérhetőek egyelőre.
AM1 Kabini meg asztali kivitel.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.