Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) mandras81 válasza #16939776 (#2850) üzenetére


mandras81
senior tag

Köszi mindkettőtöknek a segítséget! :R

Gyanítottam, hogy a 21. században ez már nem ritka dolog, de azért jobb félni, mint megijedni! :))

(#2852) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok szeretnék egy ilyen házat vásárolni, csak egy bajom van nem tudom, hogy bele fér e a gyári venti az AM1 es alaplappal???

A ház: [link]
Pls... Help

Ja és még egy fontos kérdés, az AM1 mennyire alkalmas otthoni NAS-nak?

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#2853) Francia91 válasza ooszi (#2852) üzenetére


Francia91
veterán

Ha nem férne bele a gyári venti, itt a Neked való AM1 hűtő, mindössze 26 mm magas

A gyári hűtőt a képek alapján nézve nem tippelném biztosra, hogy elférne, most meg nem tudom, hogy az milyen magas

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2854) ooszi válasza Francia91 (#2853) üzenetére


ooszi
senior tag

Köszönöm a gyors választ most rendelem a cumókat.

Alaplap: ASUS AM1I-A mITX
Proci: AMD Athlon 5350
Memória: 4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Black

Fontos lenne a négy Sata csatlakozó, az Asus-on kettő van de szimpatikusabb mint az Asrock, amin négy van, nem nagyon kedvelem az Asrock-ot, egy kettő már beszart nálam.

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#2855) Francia91 válasza ooszi (#2854) üzenetére


Francia91
veterán

9 euró körül van a hűtő, szerintem már nem nagy kiadás pluszba. Bár nagyobb kérdés, hogy lehet-e itthon kapni, mert egyenlőre nem találok :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2856) ooszi válasza Francia91 (#2855) üzenetére


ooszi
senior tag

Az baj, de szerinted alkalmas otthoni Nas-nak az AM1?

BY ooszi

(#2857) Francia91 válasza ooszi (#2856) üzenetére


Francia91
veterán

Én otthonra a szüleimnek vettem netezni, meg az öcséimnek játszani. De elég kis fürge gépnek éreztem, míg használgattam és beállítottam rajta mindent. Szerintem megfelel. De várjuk meg olyanok válaszát is, akik erre használják, vagy nálam jobban otthon vannak a témában. Az biztos, hogy már a gyári hűtővel is majdnem hangtalan a konfig, ha silent módra állítod a CPU ventit (1000-1200 rpm). Nem is fogyaszt sokat

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2858) ooszi válasza Francia91 (#2857) üzenetére


ooszi
senior tag

Oké köszike a választ, az a baj az Intel vagyonokba kerül.

BY ooszi

(#2859) radi8tor válasza ooszi (#2858) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmi baj nincs a 4 SATA-s ASRock lappal. De te tudod. ;)

⭐ Stella

(#2860) iMaverick válasza radi8tor (#2859) üzenetére


iMaverick
addikt

+1

Nálam is Silent-en van a beállítás a gyári hűtővel: no sound. (Abban a szobában van, ahol alszom, szóval nem tolerálnám, ha ott süvítene.) Ja és Asrock lap... (Bár csak 1 SATA van használva.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2861) Barton válasza ooszi (#2856) üzenetére


Barton
senior tag

Szia!

NAS-hoz minium 4 SATA port kell szerintem.

NAS-nak jo a Brazos mobo is, azon 4 SATA van.

(#2863) #16939776 válasza radi8tor (#2859) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt akarhatta megkérdezni hogy: a natív portokon felüli 2 port mennyire megbízható mondjuk 24/7/365-ös üzemben, tényleg Windowson kívül támogatja más oprendszer is?

(#2864) radi8tor válasza #16939776 (#2863) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom támogatja minden normális oprendszer.
Más kérdés, hogy mint NAS alapfunkció ezek a portok lehet, hogy nem használhatóak RAID-re.

⭐ Stella

(#2865) iMaverick válasza radi8tor (#2864) üzenetére


iMaverick
addikt

Asszem ez már felmerült régebben is: a RAID nem támogatott. (Persze szoftveresen gondolom megy.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2866) varmi2 válasza ooszi (#2854) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha fontos a négy sata port, akkor vegyél pcie sata bővítő kártyát. Ha rám írsz priviben tudok segíteni, hogy milyet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2867) mandras81 válasza varmi2 (#2866) üzenetére


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Az Asrock AM1H-ITX-hez milyen DC tápok váltak be nálatok? Nekem egy SSD, esetleg később egy ODD lesz ráaggatva, szóval talán elég egy 65W-os darab is...

Van valami speckó dolog, amire figyelni kell a táp vásárlásakor?

(#2868) AxBattler válasza mandras81 (#2867) üzenetére


AxBattler
félisten

A kézikönyv írja, hogy pontosan milyen típus kell, de én nem adnám 90W-os alá, biztos ami biztos.

"Please use a 19V power adapter for the DC jack. This jack accepts dual barrel plugs with an inner diameter of 2.5 mm and an outer diameter of 5.5 mm, where the inner contact is +19V (±10%) DC and the shell is GND."

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2869) radi8tor válasza mandras81 (#2867) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#2870) mandras81 válasza radi8tor (#2869) üzenetére


mandras81
senior tag

A linken azt írod, hogy "De olcsóbb megoldás pl iPon-nál kapható FSP univerzális 90W adapter."

Én az iponnál 8e Ft-nál kezdődő FSP univerzális töltőt látok, míg a Lite-On meg 3e Ft körüli. Vagy én nézek be valamit?

(#2871) AxBattler válasza mandras81 (#2870) üzenetére


AxBattler
félisten

Lite-On laptop adapter 19V 4.74A PA-1900-05
Lite-On laptop adapter 19V 4.74A PA-1900-24

Mindkettő 8.700,- , a 3k-s, az utángyártott, és gondolom olyan is.
Én az FSP-t venném.

Egyébként kár, hogy nem megy a notiadapterről 3 SATA eszköz + egy TV-tuner / kisebb VGA.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2872) korcsi válasza mandras81 (#2870) üzenetére


korcsi
veterán

Lite-On vs utángyártott.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2873) vegyszer válasza AxBattler (#2871) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez a 3 sata + tv tuner + VGA kérdés számomra nem világos. Hisz a proci tartalmazza a VGA-t. És a belépő szintet bőven meglépi. USB tv tuner-t lehet kapni. Nekem egy ilyen mini DVB-T Mpeg4 kompatibilis van. (és USB-s mindig tv extra kártya olvasó is van valahol)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2874) mandras81 válasza AxBattler (#2871) üzenetére


mandras81
senior tag

Bocsi, de mi a baj az utángyártottal? Annak is tudnia kell a ráírt adatokat, nem?
A Dell adapterek miért nem ajnlottak?

Miért nem mennek el azok a cuccok notitöltőről? Nincs akkora teljesítményű?

(#2875) qqcqqc válasza mandras81 (#2874) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mert az alaplapi sata táp csak két eszközt támogat, a diszkrét vga sem fér bele a 90 W-ba,
Én ezért vettem a lap sima verzióját (csak atx tápcsati) és hozzá egy 90 W paneltápot.

[ Szerkesztve ]

(#2876) vegyszer válasza qqcqqc (#2875) üzenetére


vegyszer
addikt

Ja, értem. De egy triviális kérdést azért megengedsz? Azt ugye tudod, hogy pl egy döglött táp egy köztes sata csatlakozóját kb 15 másodperc leszedni, és a megfelelő helyre áttenni se sokkal több? Mármint a gyári alaplapi 2 sata power ágat tovább bontani...

Milyen diszkrét VGA került bele végül?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2877) qqcqqc válasza vegyszer (#2876) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mint írtam a 90 w-ba nem fér bele a vga. Nekem sincs. :)
Az alaplapi sata csatit meg nem nagyon osztanám tovább, szerintem nem bírná a táp áramkör.

(#2878) AxBattler válasza mandras81 (#2874) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha neked fontosabb a megtakarított 5k, mint a biztos minőség, akkor nyugodtan vedd az utángyártottat, jó lesz az neked.

Úgy tudom, notitöltős használat esetén nem aktív a PCIE-sín... de ezt majd megmondják tutira a tulajok.

(#2876) vegyszer
Az oké, hogy tovább lehet bontani, de bírja a lap az eszközök ellátását egy 90W-os adapterrel?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2879) radi8tor válasza mandras81 (#2874) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sokat lehetne róla mesélni mitől rosszabb, de röviden: messze nem azonos anyagminőség a gyárival.
Tudja a ráírt adatokat, csak éppen azt nem tudni meddig. Valamint, ha már ezt nem tudja, akkor magával rántja-e az egész alaplapot vagy csak simán elromlik a táp.
Amit nyersz egyiken, elveszítheted a másikon.

Dell adapter más típus (kimeneti feszültség, csatlakozója). Vagy linkeld melyikre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2880) #16939776 válasza vegyszer (#2876) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem hiába korlátozták 2 eszközre a csatlakozók számát, a lapon lévő DC-DC csinálja a 3,3V/5V/12V-ot (amiből a CPU is táplálkozik, így lett kompatibilis az ATX csatlakozóval is.)
Alapból "komoly" terhelés van a 12V-on, nem fog tudni elindítani egyszerre több nagy-áramú 3,5"-os winyót a CPU-val együtt.
Valószínű hogy egyszerűbb 2,5"-os HDD-ből akár 4-et is elbír (az csak 5V-ot eszik)
De a találékony userek miatt vissza kellett venni 2-re a tápcsatik számát, mert nekik hiába írnák le a korlátozást a manualban....

[ Szerkesztve ]

(#2881) T-master


T-master
tag

Sziasztok!

Otthoni letöltős gépbe szeretnék ilyen procit: AMD Athlon 5350. A kérdésem az, hogy szerintetek megbírkózna-e a gigabites nettel? (DIGI max letöltési sebesség: ~40Mb/s)

(#2882) CO2


CO2
csendes tag

Sziasztok!

2-3 héten belül tápcsere lesz,de gondolkodom 1 paneltáp + adapter megoldáson is.[link]
Az én 1 szerű konfigomat amd5350,2 sata hdd,ram szerintem bőven elbírná a belinkelt darab.
Az elegánsabb alternatíva PicoPSU lenne,de jóval drágább is sajnos :(

Coolermaster elite120-as házam van, a beszerelést hogy lehetne megoldani ésszerűen és esztétikusan?

[ Szerkesztve ]

(#2883) A Gázos válasza T-master (#2881) üzenetére


A Gázos
csendes tag

Az én 100-as digimmel jól megy...

Wi-Fi hálózathoz keresek vezetéket... Asus AM1I ITX, AMD 5350, Samsung SSD 250 Gb, Kingston Hyper X 4 Gb, LC Power 1360,

(#2884) qqcqqc válasza CO2 (#2882) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam egy linkelt paneltáp kiszolgált egy ssd-t, egy ODD-t, és két wd green-t.

(#2885) qqcqqc válasza T-master (#2881) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mire akarod használni? Routernek? :) Egy linux rendszeren és egy pci-e hálókártyával még arra is elég lenne.
Home szervernek(ftp, torrent, stb). Igen

(#2886) Domi_Jani


Domi_Jani
tag

üdv! valaki már próbált ASROCK AM1H-ITX alaplap mini-PCIe foglalatába SSD-t rakni?

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#2887) stratova válasza gordonfreemN (#2822) üzenetére


stratova
veterán

HTML5 videóra állt át a YouTube

Esetleg ellenőrizheted mi az alapértelmezett beállítás youtube esetén a böngésződben.

Tudtommal jelenleg egyik AMD APU sem gyorsítja a VP9-et hardveresen, de OpenCL-lel elvileg megoldhatják a későbbiekben.

Azt arról sajnos nem tudok, hogy Strongene OpenCL H.265/HEVC decoder támogatja-e a VP9-et, de egy próbát megérhet.

(#2888) vegyszer válasza Domi_Jani (#2886) üzenetére


vegyszer
addikt

Én pár hete kérdeztem erről. És az derült ki, hogy tán egy darab alaplap van AMD fronton, ami ezt tudja. És az nem Kabini-s.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2889) potyka2


potyka2
csendes tag

Sziasztok.Van most egy a8 3850-es apu-val szerelt gépem. Itx-re váltanák és a asrock qc5000-itx/ph lapot szemeltem ki,Most a a8-ast 1.6ghz-en használom,tesztelgetem(a lap ennyire engedi levinni a frekit) Ez így elvileg hasonló tempót nyújt mint a a4 5000 nemde?Ez a sebesség nekem elég lenne arra amire használom,használnám, :F Ki mit mond belevágjak a váltásba?Paneltápos passzív gép a cép egy CFI itx házban. :U

(#2890) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy egy mostani gépet szeretnék leváltani netezős, torrentezős és filmezős gépre,ami az alábbi lenne:
-Asus P5K-EPU + E6750 + 2GB DDRII 800Mhz + 2 HDD + 9600GT

Ehelyett használtan 40k-ért az alábbi lenne :
- MSI AM1I + Athlon 5150 + 4GB Crucial 1600 + Cooler Master 130 + FSB Bluestorm II 400W
(A mostani gépben lévő HDD-t pakolnám bele első körben)
Amire főként lenne használva az az hogy torrent menne 24/7-ben, halk és kevés fogyasztás mellett, emellett erről a gépről filmeznék egy Sony TV-n(mivel messze van Etherneten, DLNA-t használva) , illetve néha egy Chess nevű sakkprogramot használnék(vagyis nem én de az tök mind1).

Kérdésem a következő lenne.

Árát megéri, váltás szerintem nem kérdés, de nem érdemes az alábbi HTPC-be a mostani 9600GT-t beletenni vagy valami más kisebb VGA? => kisebb régebbi játékok miatt gondoltam.

ui.: Késöbbiekben 1db HDD + 1 SSD-re lenne cserélve a hatékony és gyors működés érdekében.

Segítséget előre is köszönöm!

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#2891) iMaverick válasza stigma (#2890) üzenetére


iMaverick
addikt

A Kabini-be nem éri meg diszkrét VGA-t tolni: nem hoz annyit a konyhára, viszont megugrik a fogyasztás...

A többi kolléga tesztelte pár (régebbi) játékkal a platformot, olvass vissza!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2892) gF válasza stigma (#2890) üzenetére


gF
senior tag

9600GT-t azért felejteném el a helyedben, mert papíron lassabb mint az Athlon 5150 GPU-ja.
nVidia 9600GT: 64 shader, PF: 10,4GP/s, TF: 20,8GT/s
AMD HD 8400: 128 shader, PF: 25,6GP/s, TF: 25,6GT/s

(#2893) iMaverick válasza gF (#2892) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor az eleve felejtős! :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2894) potyka2


potyka2
csendes tag

Sziasztok erre tud valaki mondani valamit?http://prohardver.hu/tema/amd_am1_platform_kabini_es_sempron/hsz_2889-2889.html

[ Szerkesztve ]

(#2895) stigma válasza gF (#2892) üzenetére


stigma
addikt

iMaverick,gF :Ok köszi szépen. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#2896) tatararpad válasza qqcqqc (#2877) üzenetére


tatararpad
őstag

Milyen paneltápot vettél és hol?

(#2897) qqcqqc válasza tatararpad (#2896) üzenetére


qqcqqc
őstag

ezt

(#2898) apatyas válasza potyka2 (#2889) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az órajel leszabályozást illetően, igaz. Úgy viselkedik, mintha a másik gépnek a teljesítménye lenne, ha a cpu-t és a ram-ot is beállítottad. Gondolom, az ITX méret miatt cserélsz, minden egyéb esetben hagyd úgy, ahogy van. Kisebb fogyasztást már elérted ezzel a leszabályozással.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2899) potyka2 válasza apatyas (#2898) üzenetére


potyka2
csendes tag

Igen egy cfi itx házban paneltáppal raknám össze.Egy ssd,egy st 500gb sshd és egy odd társaságában.Akkor azt mondod szupi lesz :DD :R

(#2900) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem tudom, észrevettétek-e, de a varázslónál kapható a Biostar AM1MH DTX formátumú lapja, 10k-ért, két PCIE-sínnel. Abszolút nyerő lenne szvsz, ha alapból 4 SATA-portot raktak volna rá, mint az Asrock cuccaira, így viszont... meh.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.