Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) PuMbA válasza apatyas (#2349) üzenetére


PuMbA
titán

Wiki a barátod :) "Puma does not feature Heterogeneous System Architecture" A következő fejlesztéstől viszont már minden AMD-s cucc HSA-s lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#2352) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok AM1-re lehet már hűtés kapni valahol ?
A gyárit kicsit el... felhúzott rendesen..... :W

Tiszta hülye aki nem normális

(#2353) radi8tor válasza LaciMc82 (#2352) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]
[link]

Thermaltake-hez kell külön felfogató.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2354) LaciMc82 válasza radi8tor (#2353) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

És ilyet Magyarországon hol lehet kapni ?

Tiszta hülye aki nem normális

(#2355) gF válasza LaciMc82 (#2352) üzenetére


gF
senior tag

Mi a baj a gyári hűtővel?

(#2356) LaciMc82 válasza gF (#2355) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Hátt ez :D
Kicsit idegből csináltam a dolgot :D

Tiszta hülye aki nem normális

(#2358) radi8tor válasza LaciMc82 (#2356) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom, de merlinhardver szeret beszerezni ilyen egzotikus dolgokat.

⭐ Stella

(#2359) LaciMc82 válasza radi8tor (#2358) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

És őt hol lehet elérni ?

Tiszta hülye aki nem normális

(#2360) gF válasza LaciMc82 (#2359) üzenetére


gF
senior tag

Pl itt. :)

(#2361) radi8tor válasza LaciMc82 (#2359) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja ott, vagy fóumban: [link]

⭐ Stella

(#2362) Francia91


Francia91
veterán

Üdv!

Összeraktam egy másik AM1 konfigot rokonoméknak.
Alaplap: AM1B-ITX
CPU. Athlon 5350
Ház: Chieftec FI-01B-U3

Az előlapi USB 3.0 portokat nem tudom életre kelteni, pedig az alaplapi ASMedia USB 3.0 drivert felpakoltam.
UEFI-benelméletileg engedélyezve van az USB 3.0, ház előlapi panel kábele rádugva az alaplap megfelelő pontjára

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2363) radi8tor válasza Francia91 (#2362) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek nem segítenek a megoldásban?

⭐ Stella

(#2364) zsolt320i válasza Francia91 (#2362) üzenetére


zsolt320i
senior tag

szia

érdekelne a táp, milyen hangos és mennyi a hatásfoka?

üdv

(#2365) Francia91 válasza zsolt320i (#2364) üzenetére


Francia91
veterán

85+-os a hatásfoka (az van ráírva), semmi hangja nincs
De itt van a táp adatlapja
A táppal szemben lévő ventinek való lyukacsozás kb semmit sem ér, oda nem tudszventit betenni az alaplaptól :). A táp mellé már befér egy 60 mm-es venti, oda tettem is egyet, hogy szellőztesse a HDD-t. A Slim DVD író alatt kellett egy kis szivacsot alkalmaznom, mert nagy hely van neki hagyva, picit lötyög. ezt leszámítva jó ház. De amit a saját konfigomhoz vettem In Wn BP671-est, nekem jobbnak tűnik ennél a Chieftec-nél

(#2363) radi8tor1:
Akkor mindenképpen a driverek között kell csemegéznem, ahogy kivettem a hozzászólásokból

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2366) Francia91 válasza Francia91 (#2365) üzenetére


Francia91
veterán

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2367) rastawicc


rastawicc
tag

Üdv emberek!

ASrock AM1H-ITX lapom van, és tegnap biost frissítettem rajta. Azóta áramkimaradás után nem indul újra a gép, nyilván a beállítások alapra álltak vissza. Eddig rendben van, de most nem találom az "ac power loss state" beállítást, és sajnos erre gyakori az áramszünet.

Meg tudja mondani valaki, hogy hol van az említett opció?

La Mastre.

(#2368) Francia91 válasza radi8tor (#2363) üzenetére


Francia91
veterán

Sajnos nem :((
Tettem fel másik drivert, a hátlapi USB 3.0-ás portok éltre keltek, az előlapi még mindig nem :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2369) Francia91 válasza radi8tor (#2363) üzenetére


Francia91
veterán

Na próbáltam az All In drivercsomagból kivenni a pipát minden elől, és csak az USB 3-at bent hagyni, ugyanaz a helyzet. A hátsó USB 3-as portok mennek, a két front csati nem. Rádugtam a külső HDD-met, kraftot ad neki az USB port, szépen pörgeti pár percig

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2370) radi8tor válasza Francia91 (#2369) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én sosem használtam az első csatikat, így nem tudok segíteni neked ebben. :(
Gépem már nincs meg jó pár hónapja.

⭐ Stella

(#2371) Francia91 válasza radi8tor (#2370) üzenetére


Francia91
veterán

Az én házamon USB 2.0 csatik vannak, azok kapásból működtek is. ezen a Chieftec házon USB 3.0 van elöl 2 db, alaplapra rádugva, driver feltelepítve, a hátsó 3.0-ás port tökéletesen megy, csak a 2 előlapi vacakol, áramot ad az eszköznek, de nem látja. UEFI-ben az USB 3.0 menüpontoknál minden engedélyezve van. Nem értem...
Átmegyek a MiniPC topikba, hátha van vkinek ilyen, vagy hasonló gondja, bár én nagyon drivergyanúsnak találom, hiszen ha áramot ad az eszköznek, akkor nem a ház és annak kábele lehet hibás... Szerintem
De a külső 2,5"-os HDD-met már 10 perce pörgeti a port, csak nem lát belőle semmit sem :D

szerk.:

Akinek AM1 konfigja van (esetleg AM1B-ITX lapja), annak Eszközkezelőben ez a driver van az USB 3.0-ra?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2372) Polllen válasza Francia91 (#2371) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hali,

az AM1B-ITX USB 3.0 header bizony Asmedia.

1 x USB 3.0 Header by ASMedia ASM1042A (Supports 2 USB 3.0 ports) (Supports Full Spike Protection)

Nálam működik és az eszközkezelőben szerepel is:

Szóval ha szerencséd van driver gubanc csak.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2373) Francia91 válasza Polllen (#2372) üzenetére


Francia91
veterán

Itt van a kutya elasva... Nekem az ASMedia XHCI feliratnal 1.0 felirat van, semmi USB 3.0.... Driver. De hogy az alaplap DVD-jerol telepitve sem volt jo... Nosza, letorlom, es nekifutok addig, amig nem sikerul.
Koszontem a hozzaszolasod! :R
Most mar tuti, hogy driver gebasz van, aramot kap minden eszkoz, amit radugok a porta.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2374) Polllen válasza Francia91 (#2373) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van 2 all in pack, azokat dobd fel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2375) Francia91 válasza Polllen (#2374) üzenetére


Francia91
veterán

Holnap megsasolom :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2376) AxBattler válasza Francia91 (#2373) üzenetére


AxBattler
félisten

Soha ne a dvd-ről telepíts, hanem a legfrissebb csomagot töltsd le a gyártó honlapjáról. Szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2377) wocsok válasza Francia91 (#2371) üzenetére


wocsok
tag

Szerintem az lesz a gond, hogy a AM1B-ITX előlapi kivezetése csak USB 2.0, a AM1H-ITX-nak van előlapi 3.0 portja...

(#2378) Francia91 válasza wocsok (#2377) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem tudom, hogy milyen alaplapot veszek :C

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2379) Polllen válasza wocsok (#2377) üzenetére


Polllen
nagyúr

5 hsz-l korábban írtam/linkeltem, h van :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2380) Francia91 válasza Polllen (#2379) üzenetére


Francia91
veterán

Nem számít, mi tudjuk rosszul ;] :DD

Na meg eléggé különböző az onboard USB 2.0 és USB 3.0 csatlakozója, nehéz egyiket a másikra ráerőltetni. De ez sem számít :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2381) Francia91 válasza Polllen (#2372) üzenetére


Francia91
veterán

Na letöröltem az USB 3.0 drivert, amit az alaplapi DVD-ről tettem fel, és egyből megjelent az AsMedia USB 3.0 Host Controller felirat az Eszközkezelőben. az egyik előlapi USB 3.0 működik is, viszont a másik nem. ez már biztosan nem driverhiba, mer áramot sem ad a másik port... Megy vissza gariba a ház

Még 1x köszöntem! :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2382) wocsok válasza Francia91 (#2378) üzenetére


wocsok
tag

Ok bocs, én régebben vettem már és a AM1H-ITX-t. Úgy emlékeztem, hogy a AM1B-ITX-n csak hátlapi USB 3 van :R

(#2383) Francia91


Francia91
veterán

AsRock lapokon a 4 tus venticsati 3 tus ventiket nem tud szabalyozni? Ha a 3 tusre teszem, siman megy a szabalyzas, de a 4 tuson eszre sem veszi. Megneztem, azt nemtom 3 pin-esre allitani...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2384) Polllen válasza Francia91 (#2383) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem a legújabb bios van fent, de ott csak a cpu ventit lehet beállítani 3 vagy 4 pinesre. A sima 4 pines nem engedi nálam sem szabályozni a 3 pines ventit. Az sg05-ben egy artic cooling ventivel oldottam meg, aminek van saját ventiszabályzója hőmérséklet alapon.

Most meg a 3 pin-s csatit használom 2 ventivel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2385) Francia91 válasza Polllen (#2384) üzenetére


Francia91
veterán

Köcce :R.
Akkor 4 pinesre 4 pines ventit dobjak, a 3-asat meg csak a 3-ason tudom vezerelni.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2386) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok!
Érdemes-e 5350 mellé berakni dvga-t?
Egy ideiglenes masinát szeretnék pár hónapra, talán fél évre, ami elboldogul még a régebbi játékokkal is.
Ha igen 15k keretem lenne rá, max 21 centi hosszal. :U

(#2387) varmi2 válasza xLt` (#2386) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem nem érdemes.Amivel elboldogulna, az lényegesen nem erősebb, mint az integráltja. De azért várj meg más véleményt is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2388) PuMbA válasza xLt` (#2386) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, a legnagyobb baj a régebbi játékokkal, hogy csak 1 illetve 2 processzor magot használnak ki, ami valljuk be, hogy az AM1-nél harmatgyenge. Hiába tennél bele jobb VGA-t, CPU limitbe fogsz ütközni :) Amelyik régebbi játék meg jól fut 5350-en, ahhoz elég az integrált Radeon R3.

varmi2: Ez is igaz :K

[ Szerkesztve ]

(#2389) xLt` válasza PuMbA (#2388) üzenetére


xLt`
tag

Köszönöm.
A másik kiszemelt a g3220 lenne. Erős processzor és kicsit erősebb igp. Itt viszont már anyagilag elértem azt a korlátot, ahol nem tudok mellé dvga-t venni. Pedig ide lehetne :)

[ Szerkesztve ]

(#2390) Polllen válasza PuMbA (#2388) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez így nem igaz. Pl. egy Alan Wake, Sniper Elite v2, stb-stb játszhatatlan 720p-ben is R3-mal. Míg egy dvga-val már tökéletesen futnak fullhd-ban. Persze R3-mal is nagyon sok játék szépen fut, de a dvga-t is meghálálja.

Nálam is most még talán 1 hétig van dvga az 5350 mellett és Bf3-tól kezdve nagyon sok minden szépen fut vele. Aztán a kártya megy egy g3220 mellé és eldöntöm melyik marad. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2391) PuMbA válasza Polllen (#2390) üzenetére


PuMbA
titán

Ja értem, az én olvasatomban a régi játékok 2007-2008 körülieket vagy előbbieket jelent :) Ezek a játékok már kihasználják a több magot rendesen :) DVGA pedig tényleg hasznos, ha FullHD-ban akarunk játszani, de itt nekem mindig előjön a kérdés, hogy most HTPC-zünk vagy játszunk és akkor már megint ott vagyunk, hogy miért vettünk játékra AM1-et, ami tök nem arra való és csak pazarlásnak van benne a prociba a VGA, ergo jobb lenne egy Intel proci ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

(#2392) xLt` válasza Polllen (#2390) üzenetére


xLt`
tag

Milyen vga-t hajtasz? Kb mikor lenne az intel csere? Lehet azt megvárnám, ha mostanában teszed :K

Pumba: Nekem most az lenne a célom, hogy minél kisebb költségvetésből, használhatóbb gépet csináljak. Mivel pénz szűkében vagyok, ebből kell gazdálkodnom, viszont szeretném arra az időre a lehető legjobbat kihozni. Remélem érthető voltam :U

Ui: Full-HD-nál kissebb felbontás játszik.

[ Szerkesztve ]

(#2393) PuMbA válasza xLt` (#2392) üzenetére


PuMbA
titán

"Nekem most az lenne a célom, hogy minél kisebb költségvetésből, használhatóbb gépet csináljak."

Ebben az esetben szerintem nem kérdés, hogy egy Intel proci + egy DVGA kombó a legjobb megoldás :) Az 5350 árából egy Intel Pentium G3240-at lehet venni, ami jóval gyorsabb a 2 magjával és egy magos teljesítményben meg több, mint 2x jobb :) Mellé meg veszel 15k-ért egy DVGA-t, ahogy írtad és kihoztad a legtöbbet a pénzedből, ráadásul régebbi játékokkal is zúzhatsz simán, akár FullHD-ban is :)

[ Szerkesztve ]

(#2394) Polllen válasza xLt` (#2392) üzenetére


Polllen
nagyúr

Gtx 750-t, mint egyetlen értelmes ár/érték alternatíva LP-ben.

Amint megjön a lap, rakom is össze. Pcx-n múlik, max 1 hét. (remélem)

Pumba

Igazából 2010-s játékok is szépen futnak, kategória függő. Sokat kipróbáltam az APU-val és jól vizsgázott, igaz legtöbbször 720p-ben. D3 is elfut.

Nekem egyébként teljesen elég lenne az 5350 teljesítménye játékra is, szeretem a régi darabokat. De a saját és haver steam profilján van egy rakás játék, amivel még nem játszottam és egy dvga-val ez elérhetővé vált. (ezért nem is vettem konzolt játszani)

Mivel nem érdekel a csilivili grafika, és így is futnak fullhd-ban, a platformváltás felesleges macera. (meg költség, hiszen amit vettél, vesztett az értékéből, el kell adni, újat beszerezni, az intel lap drágább, stb-stb)
Most is csak azért megyek bele, mert a szüleimnek kell egy olcsó gép, megkapják az apu-t én meg, amíg játszani akarok lesz egy intel. Aztán amikor már nem mozgat, dvga el és vagy marad az intel htpc-nek vagy nem (attól függően hol tartanak akkor az amd apu-k meg az intel igp támogatás)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2395) xLt` válasza PuMbA (#2393) üzenetére


xLt`
tag

Én is ezen az elven gondolkoztam.
Itt is csak a pénz szab határokat.
Intel: g3220+GIGABYTE GA-H81N-D2H3+ram=38k
AMD: 5350+MSI AM1I+ram+ram=31k (vga-ra így marad 7k+max 5-6k)
Gyakorlatban az intel erősebb lehet, ha csak egy magot nézünk.

(#2396) PuMbA válasza xLt` (#2395) üzenetére


PuMbA
titán

5350, 3220 Az Intel az összes maggal is erősebb :) Viszont arra nem számoltam, hogy neked nem ATX-es alaplap kell és így drágábbak az Intel lapok jóval :) Így már lehet, hogy az AMD éri meg jobban, ha ennyire számít a pénz vagy ATX lap nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#2397) varmi2 válasza PuMbA (#2396) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igazából nem is egy kategória a két cpu, mert az intel kétszeres fogyasztású, ehhez az amd-hez képest. Nem csoda, hogy gyorsabb. Az atomok a konkurensei.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2398) apatyas válasza xLt` (#2395) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ennél az 5350-nél egycsatornás a memvez, te meg kétszer írtad a ram-ot a konfig költségeknél. Asszrm olcsóbbra jössz ki még egy picit. És tényleg érdemesebb egyetlen modullal tolni bele.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2399) xLt` válasza apatyas (#2398) üzenetére


xLt`
tag

Upsz, félre írtam, igazából csak 1 4gigás modult számoltam.
Az intelnél az alaplap ami igazán drága, de lehet megérné a felárat, amire nekem kell valószínűleg jobb befektetés a 3 ghz/2 mag mint 2 ghz/4.
Köszi a válaszaitokat. :R

(#2400) iMaverick


iMaverick
addikt

Esetleg ha érint valakit, akkor tettek ki az Asrock Am1b-itx-hez újabb BIOS-t.

1.50
Improve DRAM compatibility.

A fene tudja. Nekem egy ideje előjött egy olyan probléma, hogy "memória szivárgás" van. Pár napig korrektül müxik a gép (közben folyamatosan nő a lefoglalt memória), aztán elindulnak az anomáliák... Utána csak restart segít...

szerk: lehet, hogy az 1,40-gyel jött ez a gikszer. Majd frissítek és meglátom.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.