Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#977) alces válasza Pöttön (#976) üzenetére


alces
tag

Ugyanezzel a konfiggal volt nekem is m17x R4-em. Imádtam, vannak nagy szakik, akik értenek ezekhez a gépekhez. Szerintem a világ legjobb gamerlaptopja, mivel fejleszthető, van jó sok moddolási lehetőség, szép, stb.
Teljesen felesleges a XM proci, mert semmivel sem tapasztalsz nagyobb teljesítményt, gyorsaságot. A felesleges hőtermelésről ne is beszéljünk, amivel a gyári hűtés nem bír el. Persze van fejlesztett hűtés hozzá, a gyári 3 hőcső helyett 5 van benne, de nem tudom, hogy mennyire hűti le. Inkább azon gondolkodnék, hogy minél tovább leld örömöd benne, ne vágja a meleg szét az alaplapot, hogy inkább alacsony fogyasztású cpu menjen bele, mondjuk 3632qm.
A 980m szintén egy kazán, nálam simén evett 125w-ot, 80 fok környéke tartható, de az sem egészséges. A pasztázás, takarítás nagyon fontos. Ha lehet, fel kell rakni unlockolt vBIOS-t akkor azért kordában lehet tartani. Emellett a gpu-nak is van moddolt, erősebb hűtése. A driverezés ugye egy külön móka, de ha beletanulsz, gyorsan moddolod. A poén, hogy akár 1070m is belerakható, ha van benned kalandvágy :) .
Ha jól emlékszem A11-ig van unlockolt BIOS, A15 a legújabb, de az csak a spectre miatt jelent újat, hogy a régi intel cpukkal szerelt gépek ne legyenek sebezhetőek. Az A11nél minden állítható, ha xm proci van, akkor lehet kissé tuningolni, de a fent említettek miatt nem ajánlatos.
Ha a 150 ezres gépen töröd a fejed, azért talán jó vétel lehet. Kretén67, és muerte fórumtársak a legnagyobb koponyák ezekkel a gépekkel kapcs., mindenképp ajánlom, hogy keresd meg őket, mindenben segítenek, én hálával tartozom nekik a segítségükért.
Remélem segítettem valamicskét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.