Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) Speed® válasza Wajk (#4697) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elkeserítselek? Új memónál is lazán megszívhatod. Erre nincs garancia..
Nálam úgy kezdődik egy új gép összepattintása, hogy MemTest, aztán ha az jó, akkor állok neki Wint telepíteni. Utána meg rögtön Prime95 és VGA ArtifactScan, nomeg HDsentinel. Ha ezek mind hibátlan állapotot mutatnak, már nagyjából nyugodt lehet az ember, hogy rendeltetésszerűen fog üzemelni a gép..
Szerintem ne idegeskedj, ez egy ilyen hobbi ;p
Ha nálad hibáznak a memók, küldd vissza, ha ott nem hibáznak, senkit nem ért tragikus kár, csak kis időkiesés. Van még a piacon bőven 2x1Gs kitt. Ha szabad egy javaslatot, CL3mas Kingstonokat keress, azokkal jók a tapasztalataim.

(#4702) Wajk válasza Speed® (#4701) üzenetére


Wajk
addikt

[OFF] Az lehet, de ha új RAMokat veszek és nem mennek, rájuk borítom az asztalt, mivel egyszerűen garosak. Ha van jogi alapom nem szokatm szívbajos lenni, ha a saját igazam a tét ;)

Ha ugyan ott laknánk, már rég elrendeztük volna a dolgot... :U [/OFF]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4703) vepe válasza greatchaos (#4691) üzenetére


vepe
senior tag

"én azt javaslom, bizniszeljétek vissza és ha nála tökéletesen működik ,akkor biztosan el fogja tudni adni másnak is, ha pedig ott is hibázik ,akkor meg a garancia miatt jogos a felvetésed"

Ember te normális vagy????...elküldök egy jó cuccot...majd esetleg visszajönne egy rossz és én azt vegyem vissza??...holott egy frankó cuccot küldtem el.....

Akkor beszéljünk őszintén....Mi van akkor, ha adott a ramoknak egy kis plusz feszt...próbálgatta állítgatni és a ram nem bírta.....majd visszaküldi hibásan....

Nekem eleve valahogy nem kóser, hogy azt mondja Default BIOS-al próbálta...ezzel ellentétben a régi rendszerét 4 ghz-en használta....és ami még nem tetszik, hogy azt mondta..
-ha visszajönnek a ramok nem szeretné, ha azt mondanám, hogy nem jók-

Ez nem gyanúsítgatás..csupán benne van a pakliban...és mivel ő sem ismer engem mondhatja, hogy eleve rossz ramokat küldtem...ami mellettem áll, hogy ezek a ramok Ivanh memóriái voltak, amit a saját gépében használt...(hibátlanul)..ő elég gyakran jár hozzám és tudja az én gépemben, is hiba nélkül működtek...

Wajk:

A lényeg ....Ivanh-val este beszélek..bízom benne, hogy a ramok ugyanolyan hibátlan állapotban vannak,mint ahogy elküldtem.....ha valamit csináltál a ramokkal, akkor az a te felelősséged(és ezen ne sértődj meg)...a másik dolog, hogy nem tudom miért nem dobod fel a helyi topicban, amikor én meghirdettem rajtad kívül pár ember azonnal vitte volna...helyben lehet gyorsan elvinnék tőled...Ivanh-hoz vagy más városbelihez meg kb 2 hét mire eljut, mert stavi csak akkor jár K.Barcikán...

(#4704) vepe válasza Wajk (#4702) üzenetére


vepe
senior tag

Megnyugtatlak...boltban sem vállalnak gart tuningra....alaphasználat melletti időzítésre igen...amit a gyár megad...

(#4705) Wajk válasza vepe (#4704) üzenetére


Wajk
addikt

No comment (mindössze 57x írtam le, hogy a tuningnak a közelében sem voltam, annál ezek hamarabb elvéreztek de mind1, én nem koptatom a billem feleslegesen.)

ahhoz meg, hogy a korábbi RAMjaim mennyit bírnak ahhoz semmi közöd, nem is értem hogy jön ez ide. Legfőképpen hogy nem 4Ghz-en volt húzva a gép, hanem be lett mutatva mit bírnak a RAM-ok. (És természetesen csak feszemeléssel.)

az eladásról meg annyit, hogy nem olyannak születtem, hogy nálam nem működő RAMokat szívbaj nélkül lepasszolom akárkinek.

szóval abszolút nem értem a hozzáállásod (de ez nem újdonság) és hogy újfent támadólag lépsz fel. A vádaskodásodból kezd lassan elegem lenni.
Én is kezdhetnék vádaskodni, hogy.... de nem teszem, nem süllyedek a szintedre.

Meg az is tény, hogy PÜben írod, hogy írsz egy utolsó hszt és lezárjuk valahogy a dolgot.... ehhez képest...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4706) vepe válasza Wajk (#4705) üzenetére


vepe
senior tag

Ha nem vennéd észre a hozzászólás első részét nem neked írtam....

A vádaskodásokról meg ne beszéljünk...nem akarlak támadni...ez fordítva kezdődött,amikor privátban azt írtad, hogy amit én mondtam azokat a memória nem tudja..magyarul az jött le, hogy én hazudtam neked....

Csak nem értem, hogy hétfőtől miért nem futtatad már le azt a nyavajás memória tesztet, aminek az eredményét akár ide is belinkelhetnéd...
Ennek kellett volna megtörténnie elsőként, amikor megkaptad a cuccot, ha azzal minden ok..utána úgy állítgatod a ramokat, ahogy akarod..ahhoz már senkinek semmi köze....

A tuningról meg csak annyit, hogy aki nem tuningol, az nem próbálgatja mennyit bírnak a ramjai, és főleg nem próbálgat feszeket állítgatni...van némi tapasztalatom, de feszemelésekkel sosem próbálkoztam és nem is fogok
-nem egy cuccot füstöltek el már így-..max amit alapon elbír a rendszer..
A saját cuccával természetesen mindenki azt csinál, amit akar..de ne az én cuccaim legyenek már tesztalkatrészek...

Szóval Wajk azért gondold már át egy picit...minden vádaskodás nélkül...

Elküldtem a ramokat,hétfőn megkaptad..arra nem voltál képes, hogy egy tesztet lefuttas..,majd csütörtökön írsz, hogy nem tudja a ram, azt amit írtam,stb.....majd a leveled végén azt írod visszaküldöd a ramokat...de azt sem tudod jók vagy nem a ramok, mert ugye tesztet nem futtattál.

Ha azt mondtad volna, hogy figyelj vepe barátom..a ramjaidon lefuttattam a teszteket, minden ok/vagy nem velük...de én mást vártam....hogy tudnánk visszaboltolni...

nem pedig olyan címszó alatt visszaküldeni, hogy kék képernyő/windows lassulás,stb...
felnőtt emberek vagyunk megértjük ha valakinek nem jön be valami, de ne az eladót szivassunk már ok nélkül...

Ha lefuttattad a tesztet légyszi linkeld be ide.....

(#4707) Wajk válasza vepe (#4706) üzenetére


Wajk
addikt

"Ha nem vennéd észre a hozzászólás első részét nem neked írtam...."

de velem kapcsolatban, már megbocsáss...

azt hogy miért nem futattam le a memteszteket már magyarázatot adtam remélem ha te nem is, de mások megértették.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4708) Wajk válasza Wajk (#4705) üzenetére


Wajk
addikt

(És természetesen csak feszemeléssel.) = (És természetesen csak MHZ emeléssel.)

a mondatból kiderül, hogy elírtam, de mindjárt gondoltam, hogy mindenki más megérti, de te egyből rá fogsz ugrani. :P

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4709) vepe válasza Wajk (#4707) üzenetére


vepe
senior tag

De most futtatod a teszteket?, mert legalább tisztázódna, hogy nem sz@rt küldtem neked...ezzel te is megnyugodhatnál, hogy nem lettél becsapva....mindentől függetlenül amit ígértem neked az eladással kapcsolatban azt továbbra is fenntartom....nem szokásom ígérni és azt nem betartani...

(#4710) vepe válasza Wajk (#4708) üzenetére


vepe
senior tag

látod milyen vagy.... :)) ...a feszemelést csak egyféleképpen lehet érteni..., ahogy a Mhz-es emelést is....de ha tuningolsz, akkor a ramok mhz-ét lefelé viszed, tehát nem emeled...ellentétben a procival...mert ugye ott pl amd-nél az fsb-t emeled(ezzel emelkedik az órajel) a ht szorzót meg csökkented....szóval a ramok mhz-ét ha felfelé nyomod az a rendszer instabilitását eredményezheti bizonyos szintnél...ddr1-nél pl kingmax hardcore ramoknál 200mhz-en elketyeg a rendszer(bizonyos fsb pontig)...a D43 200mhz-en max alap proci használat mellett működik stabilan, ha emeled a proci órajelét 166-ra visszakell venni...

(#4711) Nyugdíjas válasza Wajk (#4708) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Dobd már be azt a screen-t! :U Miért nem?:F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4712) greatchaos válasza vepe (#4703) üzenetére


greatchaos
addikt

elfogult vagy, csak a saját igazadat ismered el. arra nem gondolsz, hogy rénylegesen elromolhatot. akármitől! - lehet, hogy a véletlen műve, lehet, hogy a kollega hozzánemértése, de ezt, akkor neked kell bizonyítanod, amit kétlek, hogy sikerül. a 3 nap gari az az, hogy ha beszarik a ram, akkor le kell nyelni a békát. ha meg nem ezt teszed, akkor egyértelmű a hozzáállásod.

ez a tuning dolog. az, hogy régebben mit csinált, az tök 8, most azt mondja, hogy defaulton is szar. innentől kezdve, nincs miről beszélni.

"Akkor beszéljünk őszintén....Mi van akkor, ha adott a ramoknak egy kis plusz feszt...próbálgatta állítgatni és a ram nem bírta.....majd visszaküldi hibásan...." - ez feltevés. lehet magadat megnyugtatod vele, de ha nem így történt, akkor a garit így kimegúszva megmarad a pénzed, neki meg a szar ram. itt is azt tom mondani, hogy egyikőtök sem tudja bizonyítani, hogy adott neki feszt, vagy nem. azért az is hozzátartozik, hogy akár ténylegesen is megadhatta magát, mert ahogy íírtad, te sem by spd -ben használtad... lehet most jött el a vége, ilyenkor kelllemetlen.

továbbra is azt mondom, hogy vissza kel venned, aztán, ha nálad jó,akkor nyugodt szívvel eladod másnak, lezátrjátok ezt a vitát. ha meg nem jó, akkor megint a garancia szellemében visszavetted, és a korrektségedről adtál bizonyságot

(#4713) Wajk válasza Nyugdíjas (#4711) üzenetére


Wajk
addikt

te mondtad, hogy ez még nem tökéletes, ezért gondoltam, hogy csinálok majd másikat (azért nem most mert dolgozom, a gépem meg otthon)

de addig is itt van a tegnapi tesztelés eredménye (Default BIOS)

Kép

A kép HyperSnappal készült...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4714) vepe válasza Wajk (#4713) üzenetére


vepe
senior tag

Ha teszteled megint az spd-ről szúrj be képet...

(#4715) Speed® válasza Wajk (#4713) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Futtasd a DOSos testet, ne szarakodj a Winessel. Mellesleg az, hogy feláll az OP, már jó, lehet, hogy csak kicsit kéne variálni a subtimingokon..
Mondok egy példát: vettem 2x512/333 memót egy 845PE lapba. BySPDn 266on CL2.5ben összevissza hibázott. Belőttem 266/CL2-3-3-6ba, azóta hibátlan.
Persze ha nagyon nem vágod a témát, nem kötelező, de én belevágnék..

[ Szerkesztve ]

(#4716) greatchaos válasza Speed® (#4715) üzenetére


greatchaos
addikt

az, hogy win feláll, az nem jelent semmit. attól még terhelésre elszarhatja magát

(#4717) vepe válasza greatchaos (#4712) üzenetére


vepe
senior tag

"elfogult vagy, csak a saját igazadat ismered el. arra nem gondolsz, hogy rénylegesen elromolhatot. akármitől! - lehet, hogy a véletlen műve, lehet, hogy a kollega hozzánemértése, de ezt, akkor neked kell bizonyítanod, amit kétlek, hogy sikerül. a 3 nap gari az az, hogy ha beszarik a ram, akkor le kell nyelni a békát. ha meg nem ezt teszed, akkor egyértelmű a hozzáállásod."

enyhén szólva tévedsz...a gar arról szólt, hogy amikor kézhezkapja leteszteli és lezárva a garancia...pontosan ebben állapodtunk meg Wajk-el (sem én sem wajk nem említettünk 3 napos gart egyik hozzászólásunkban sem)...amiről te beszélsz az a 3 napos visszavásárlási garancia, ami nem egyenlő a tesztgarival (ez max 1-2 nap, ha pl a vevő az átvétel napján nem ér rá)...hétfő délelőtt kapta kézhez..azon a napon lefuttathatott volna teszteket...akár többet is..ha nem hétfőn, akkor kedden...ezzel szemben csütörtökön írt és addig nem is tesztelte őket, csak az itteni ph-s tagok tanácsára...

(#4718) greatchaos válasza vepe (#4717) üzenetére


greatchaos
addikt

jelezte egyből, hogy nem jó nála a ram?

(#4719) Lord Mixxx válasza vepe (#4717) üzenetére


Lord Mixxx
tag

Semmibe nem szólok bele,de itt szerintem valaki inkorreket.

Vagy eladó vagy a vásárló.

(#4720) Wajk válasza Wajk (#4713) üzenetére


Wajk
addikt

nya, itt vannak a lefutott tesztképek.

nekem most el kell tűznöm, majd 6 körül leszek talán egy kicsit online...

Kép1
Kép2
Kép3

A képek zipben

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4721) HERR Z válasza vepe (#4717) üzenetére


HERR Z
veterán

most ez tipikusan olyan hogy én is 3nap vagy 1 hét garit mondok de ha az illető nem tudja kipróbálni mert dolga van vagy valami nem mondom azt hogy kicsúsztál húzz a répába hanem visszaveszem
hatalmas áldozat tényleg
(az 1 láb elhajlott, küld másik esetet meg se említem)

(#4722) vepe válasza greatchaos (#4718) üzenetére


vepe
senior tag

Ahogy írtam...hétfő délelőtt kapta kézhez a ramokat..majd csütörtök írt, hogy nem felel meg neki...de teszteket tegnap Nyugdíjas és Speed(R) tanácsára kezdett el futtatni...addig nem tesztelte csak próbálgatta állítgatni,hogy mit és hogy azt nem tudom...

Ivanh-val most beszéltem..nála is hibátlanul lefutott anno a teszt, nálam is hibátlanul lefutottak a tesztek...soha semmi hiba jelenség...sem x2-es procival, sem sandiegoval...

Amit te mondtál, hogy megsérülhetett szállításnál..kizárom...kis dobozban kibélelve autóban vitték...

Intelhez nem sokat értek...amd-m volt eddig mindig...

(#4723) Speed® válasza Wajk (#4720) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amíg ezzel a szutyok Wines teszttel makkolsz, nem jutsz előrébb. Mássz be BIOSba, állítsd a memót kézi módban 2.5-3-3-7-1Tbe (CL-tRCD-tRP-tRAS-CR) és adj neki 2.65-2.7Vot. Ezekkel a beállításokkal futtasd a linkelt MemTest86+t.
Ha hibázik, próbáld 2.5-3-3-8on és 3-4-4-8on is, utóbbinál elég az alap 2.6V.
Ezek után már lehet megfelelő következtetést levonni. Esetleg ha túl akarod bonyolítani, neki lehet állni 1 modullal tesztelni, illetve másik slotba pakolva. Ugye a procihoz közelebb lévő 2 csatorna foglalatában próbálkozol :U

greatchaos
Ha a win feláll, ott tapasztalatom szerint már nincs nagy gubanc általában.
Ja, miss messy iWiWen a csillagokat leígéri, hát nem igazán meggyőző :U

[ Szerkesztve ]

(#4724) vepe válasza HERR Z (#4721) üzenetére


vepe
senior tag

HerrZ...ha nem vagy teljesen tisztában a szituval, akkor ne alkoss véleményt...az elgörbült lábú procit meg ne keverd ezzel az esettel..az,hogy anno kértem, hogy cseréld ki látom még mindig szúrja a szemed..mind1 nem lényeg..

(#4725) greatchaos válasza Speed® (#4723) üzenetére


greatchaos
addikt

ezek egyéni tapasztalatok. nekem is voltak olyan ramok a kezem alatt, hogy bekapcs, aztán megáll... 2-3 percig. aztán reset, akkor ment. amolyan "bemelegedés kellett" neki. szar volt. tuningolásnál van, minap is így jártam, hogy a win betölt, everest tesztek lefut, prime faja, aztán gémben (flatout2) meg az első kanyarban restart... (adatlapomon lévő konfig)

sztem megérett a messy kisasszony feketepontja...

(#4726) greatchaos válasza HERR Z (#4721) üzenetére


greatchaos
addikt

teljes mértékben igazad van, némi rugalmasság kel az eladótól, mert így legközelebb is tőled vásárolnak. most itt az jön le, ha kipróbáltad és beindult, akkor ágyő...

(#4727) Picco válasza Wajk (#4720) üzenetére


Picco
addikt

skacok a ddr1 nem 2.6V, mintha nekem annyi lett volna :F :B

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4728) HERR Z válasza vepe (#4724) üzenetére


HERR Z
veterán

jah, én csak annyira vagyok tisztában amennyire a többiek, lévén elolvastam ezt az anekdótát amit itt prodiukáltatok
nem szúrja a szemem, megtettem, ennyi, de te most erre nem vagy képes
mástól elvárod azt amit te nem adsz meg nekem kb ez jött le

(#4729) greatchaos válasza HERR Z (#4728) üzenetére


greatchaos
addikt

sajnos én is tapasztaltam, hogy enm saját magából kell kiindulni az embernek. tehát, amit én alapból vállalok egy cuccra, azt másoktól nem kell elvárni... - minap csőe is húztam magam emiatt

(#4730) Speed® válasza greatchaos (#4725) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

MemTestben hibázó memóval neki sem állok további progikkal szenvedni..

messy kisasszony, 4 héttel az üzlet után 11.én eltűnt PHról (legalábbis ezzel a nickkel..), iwiwen sikerült elcsípnem (hálás köszönet Caymannak a rámerőszakolt meghívóért, mégiscsak jó volt valamire..) és kérdőre vonnom. Azt a választ kaptam, hogy 9-21hig melózik és majd 5.én rendezi a cehhet, bocsika. Ezzel nem is lett volna semmi baj, csakhogy miért kell sumákolni meg mellébeszélni :U Rádbízom a döntést, ami a negatívot illeti, én bevágnám. Nem szeretem ha hülyére vesznek..

Picco
A CL2.5es 400asok fesze 2.6V asszem JEDEC szerint. A nálam lévő 333masok is 2.5ösek alapból. Más kérdés, hogy 2.75ön 433/CL3ban mennek ;]

[ Szerkesztve ]

(#4731) vepe válasza HERR Z (#4728) üzenetére


vepe
senior tag

Nem arról van szó..hanem arról, hogy wajk azt mondta, hogy nem szeretné, ha azt mondanám ha visszajönnek a ramok, hogy húú ezek rosszak-nem tudom ezt mire alapozta-....ezek után megmondtam neki, csak úgy bizniszelem vissza, ha olyan hibátlanul jönnek vissza, ahogy elküldtem, mert nem tudhatom mi történt vele hétfőtől...végül is abban maradtunk, hogy ivanh átveszi-ha hibátlanul jön vissza- és ezzel kapcsolatban meg is keresték egymást....

(#4732) Ősember válasza Wajk (#4720) üzenetére


Ősember
őstag

nem a vitába akarok beleszolni, de mi a francért nem lehet 3 ablakot egy képre tenni? :F ezt a screenshot sorozatot én marhára nem fogadnám el... katt. cpu-z-böl többet is meg lehet nyitni egyszerre, everest mutatja a feszt és a tesztprogram is böven elfér.
franko lenne, ha egy képen csinálnék 1400-as printscreent a ramokrol, a másikon meg a tesztet, ami persze csak 800-on futott :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#4733) HERR Z válasza vepe (#4731) üzenetére


HERR Z
veterán

végül is abban maradtunk, hogy ivanh átveszi-ha hibátlanul jön vissza- és ezzel kapcsolatban meg is keresték egymást....

na hát akkor meg van oldva, ő visszakapja a pénzét, Ivanh kap egy amúgy is kellő rampárt. pont

(#4734) Picco


Picco
addikt

wajk: adj neki 2,6Vot, annyin kellene mennie szvsz...

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4735) vepe válasza Picco (#4734) üzenetére


vepe
senior tag

ha a CPU-Z miatt irod...ott nekem is 2.5V-ot ir ki a ddr1

(#4736) Picco válasza vepe (#4735) üzenetére


Picco
addikt

hmmm, akkor nem szoltam, bar fura

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4737) Wajk


Wajk
addikt

Záróbeszéd

Én úgy érzem mindent megtettem a magam tisztázásért, amibe v*** rángatott belle. Ellentétben azzal amit állít, hogy én fenyegettem meg, hogy negatívot adok (az adminok megnézhetik a logokat, bevallom azt se tudtam, hogy ez a topik létezik) :U

A ferdítésekre (amik továbbra is folynak) nem hívom fel a figyelmet, akit érdekel a történet olvassa el az elejétől, én nem fogom többet tépni a számat. akinek kérdése van ő is, mert szinte már mindenre válaszoltam, kivéve a gatyaméretemet.

Magamból indulva ki, ami mostmár tudom hiba volt, gondoltam visszamehet a biznisz.
Elég lett volna annyi, hogy húzzak az anyámba.

Azt sem értem miért Ivanh-val intézzem a garos (vagy nem garos?) ügyet, amit azért tisztáznék, hogy nem átveszi a RAMokat csak mondta, hogy sokan keresnek ilyet.
Ez is fontos, de mint írtam hogy adjam jó szívvel valaki másnak?

Ivanh-val beszélek még, majd megkérdezem mi akkor a pontos álláspont.

DE, most hosszú hétvége lesz Húsvét. Én ezzel nem fogok és nem is akarok foglalkozni. Rágja magát rajta a hóhér. Én pihenni fogok és F1-et nézni.

Én nem állítottam, hogy rosszak a RAMok, de a gépembe nem mennek. Már nincsnek már a gépben, majd megnézem mi legyen velük.

Szóval csak annyit kérek, hogy immár a hátam mögött legyen befejezve a rágalmazás és ferdítések, mert nem fogok reagálni rá. Lelke rajta aki ezen éli ki magát.

Most a saját káromon tanulok, ezt most beszívtam, (werszomjassal meg csináltam egy jó bizniszt). Van ez így. Kissé drágán fizettem meg az optimizmusomat, de ez legyen az én bajom.

Jó éjt, Jó hétvégét, és Áldott Húsvétot mindenkinek :C

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4738) greatchaos válasza Wajk (#4737) üzenetére


greatchaos
addikt

sztem a kolelga mindenképpen elitélhető a fene nagy hozzáállásáért, miért (mint mondod, hogy a te gépedben nem megy) a gariztatás/visszavétel elmulasztása, ill az, hogy ő mossa kezeit és áthárítja valaki másra dolgot

sztem nincs ennek még vége...

(#4739) vepe válasza Wajk (#4737) üzenetére


vepe
senior tag

Akkor Wajk maradjunk a következőben:

Jelezd felém ha Pistivel(Ivanh) leegyeztetted, hogy átveszi vagy sem a ramokat, ha nem tudtok megegyezni visszabizniszeljük mi,úgy ahogy priviben megbeszéltük, így nem lesz veszteséged..

A visszabizniszelésnek részemről 1 feltétele van, visszaküldés után is ugyanúgy hibátlanul működjenek nálam a ramok,mint, ahogy elküldtem...ez annyit jelent, hogy a memtest alapon hibátlanul lefut...sérülésmentes a ram...

Ha nem próbálgattál feszt emelgetni velük..akkor nincs mitől tartani..mert max az cseszhet ki a ramokkal...simán alapon nem tudod kiütni...mert a rendszer elsem indul...

Tudod Stavi mikor jár felénk...akár nekem küldöd, akár pistinek mindenképpen jelezd priviben...

várom majd visszajelzésed priviben...

(#4740) greatchaos válasza vepe (#4739) üzenetére


greatchaos
addikt

azt nem értem, hogy miért kell ehhez Ivanh? - te adtad el a te sarad lenne, hogy vissz is vedd...

szerk: még mindig te szabsz feltételeket, hogy visszaveszed a ramot, de jó legyen ám... ebben reménykedni kell, de a garancia miatt inkább remélni, mert lehet, hogy tényelg véletlen elhalálozás történt...

kívánom, hogy oldódjon meg a dolgotok

[ Szerkesztve ]

(#4741) Picco válasza greatchaos (#4740) üzenetére


Picco
addikt

vagy a csomagolas nem antisztatikus zacsi volt es veletlen kisules...

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4742) greatchaos válasza Picco (#4741) üzenetére


greatchaos
addikt

jah, de azt, hogy esetlegesen tényleg nem a vevő hibájából ment tönkre, erről hallani akar. mindenképpen kell egy bűnbak, akire rá tudja hárítani a dolgot. most az ilyen vagy ne áruljon semmit, vagy úgy, hoyg nem ad garit, azátn így jársz, ha rossz. persze ilyen hozzáállással megintcsak nem kell sokáig árulgatni a cuccost

(#4743) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Drága uraim, akinek info kell BENKED BARNABÁS fiatalúrral kapcsolatban, nyugodtan keressen priviben, még a címét is tudom. :R

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#4744) vepe válasza greatchaos (#4738) üzenetére


vepe
senior tag

Légyszi..ne akarj már olyat rám erőltetni, amire nem vagyok vevő...

A hozzászólásaidból csak az jön le..hogy én milyen bunkó vagyok..meg olyan szemét(nem kell szószerint érteni)..mert gariba én nem veszem vissza...

ha azért bunkó, f@sz vagyok, mert csak akkor vagyok hajlandó visszabizniszelni, ha sértetlen és hibátlanul jön vissza a memoria, akkor a szemedben legyek az....

Nem akarom bántani wajkot és ez nem kimondottan rá vonatkozik...de hány olyan esetről hallottál már itt a ph-n, hogy valaki elküldött egy jó cuccot és a vevő visszaküldte, hogy rossz??...közben a vevő akarva/akaratlan cseszte el...egy memóriának elég annyi, hogy ad neki egy plusz feszt és kész...-na ez megint nem azt jelenti, hogy wajk feszeket emelt volna-...(akinek nem inge nem veszi magára)...

Egyébként ha te csak így vissszaveszel dolgokat, hogy elküldesz valamit jóként és utána esetleg visszakapod rosszként(minde-mellé egy próbagariról volt szó)...akkor üzletelj így...

A lényeg..leírom neked is és itt a témát lezárom...ha pisti átveszi a ramokat és nála műxik tökéletesen..megvan oldva a probléma..ha pistivel wajk nem üzleteli el..visszajön hozzám, letesztelem és, ha ugyanúgy működik, mint, ahogy vasárnap kivettem a gépemből...akkor visszabizniszelem én wajk-el, hogy ne érje veszteség...

(#4745) vepe válasza greatchaos (#4740) üzenetére


vepe
senior tag

Igen az feltétel nálam, hogy hibátlanul jöjjön vissza...

Minek Ivanh??...leírtam x hozzászólással ezelőtt...vasárnap óta más ram ketyeg a gépemben..magyarul hány ramot tartsak itthon??,ivanh meg közvetlen átveszi...ennyi az esetleges szerepe ivanh-nak...

(#4746) greatchaos válasza vepe (#4745) üzenetére


greatchaos
addikt

ezt értem, viszon akkor értelmetlen a garid, hiszen nem rossz a termék. akkor minek veszed vissza?

válaszolj egy kérdésemre:
veszek tőled egy procit (megegyeztünk, hogy antituning proci) aztán te vállasz próbagarit. nálam be sem indul. visszaküldöm gariba, mivel nem jó, ezért vagy nem veszed vissza, mert csak jó terméket fogadsz vissza, vagy visszaveszed, aztán tapasztalod, hogy hoppá, tényleg rossz. akkor mit csinálsz? - kifizetteted mégis? erre válaszolj kérlek

az a dilema, hogy a vevő szintén nem láthatja azt, hogy te hibátlan terméket adsz el (de megbízik benned, mivel megveszi) de mikor átveszi esetlegesen rossz. részedről ezt a toleranciát nem látom

(#4747) vepe válasza greatchaos (#4746) üzenetére


vepe
senior tag

"ezt értem, viszon akkor értelmetlen a garid, hiszen nem rossz a termék. akkor minek veszed vissza?"

Mit mondott wajk??

lehet a gépében azért nem megy, mert nem kompatibilis a gépével..a próbagar miről szól?..teszt és kész...nincs 3 nap..nincs 1 hét

miért veszem vissza?én abban egyeztem meg vele(mivel nem tudja használni), hogy eladom neki és abból visszakapja a pénzét...erre azt írta egyik privijében,nem szeretné,miután visszaküldi a ramokat,ha azt mondanám, hogy rosszak..neki meg sem ideje sem energiája eladni..erre te mit reagálnál?..miért kell ezt felvetni egyáltalán..innentől kezdve mondtam...csak úgy bizniszelem el neki a ramokat, ha hibátlanul jönnek vissza...

Szóval én segítőkész vagyok..csak én sem akarom megszívni...

"válaszolj egy kérdésemre:
veszek tőled egy procit (megegyeztünk, hogy antituning proci) aztán te vállasz próbagarit. nálam be sem indul. visszaküldöm gariba, mivel nem jó, ezért vagy nem veszed vissza, mert csak jó terméket fogadsz vissza, vagy visszaveszed, aztán tapasztalod, hogy hoppá, tényleg rossz. akkor mit csinálsz? - kifizetteted mégis? erre válaszolj kérlek"

Nézd aki ismer tudja, hogy én rosszat sosem adok el...ha adott egy alaplap, vagy proci,stb...szétszerelem a saját gépem és bele a tesztelendő alkatrész teszt,oprendszer...hajás 1-2 hétig és max akkor adom el...

amiről te beszélsz...az max akkor képzelhető el, ha valaki teszteletlenül ad el valamit...

(#4748) vepe


vepe
senior tag

Na skacok én ezt a témát itt lezárom...majd leírom a fejleményket..nem akarok én senkinek károkat okozni..csak ezt várom el én is.....

(#4749) Rhino666 válasza Rhino666 (#4646) üzenetére


Rhino666
őstag

Update: nem vette át.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#4750) udi


udi
őstag

jesszus most nézem hogy itt még mindig áll a bál.... :U

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.