Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) djtoomi válasza greatchaos (#5300) üzenetére


djtoomi
addikt

Elismerem hogy hibázok, és azt is elismerem, hogy össze vissza beszél, hogy kell, neki, nem kell, neki, vagy mivan...
Meg a másik, miután írtam ide, akkor jutott eszembe, hogy arról szó sem esett, hogy lejön gödöllőre, azt mondtasm, hogy ha lejön, akkor olcsóbb is, és bármikor jöhet szinte, de hogy lejön, emg megvan szervezve...Pffff.... :((

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5302) Picco


Picco
addikt

:U
en is kaptam privit, en sem ertem h mi van, ha egy hazudos szarkevero a gyerek szerinted akkor azt ird ide es ne nekunk privibe :F

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5303) old gray válasza djtoomi (#5301) üzenetére


old gray
addikt

" Elismerem hogy hibázok "

Ennyi a lényeg, érzésem szerint a többi már csak djtoomi-féle körítés.
+1 negatív értékelés és pont, felesleges erről többet vitázni.
Bár várjuk még meg a másik fél reakcióját, írtam neki egy PM-et.

Többiek véleménye? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5304) djtoomi válasza Picco (#5302) üzenetére


djtoomi
addikt

Ide is írtam, neki is írtam privibe, nektek is írtam privibe. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5305) djtoomi válasza old gray (#5303) üzenetére


djtoomi
addikt

Ha ezért jár fekete, lassan odáig fajulnak a dolgok, hogy azért is kap feketét bárki, mert érdeklődött valaki, az árult cucca miatt, és nem válaszolt 1 órán belül...Vagy mert hívta telón, és éppenséggel ki volt kapcsolva a telója....
Ennek így, az égvilágon semmi értelme.
Annak valóban, hogy pl. valaki rossz cuccot ad el, és nem hajlandó visszacserélni, vagy megvan beszélve a találkozó, és enm jelenik meg, vagy elküldenek neki valamit előre, és nem utal, de hogy azért, mert nem válaszolt.
Na ne......

Ez meg szokásos old gray féle pocskondiázás, ha már itt tartunk... ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5306) magi20 válasza beltram (#5298) üzenetére


magi20
senior tag

klikkelj a nevedre.-------
akkor is tartom,hogy meg lehetne csinálni,és nem lenne nagy ördöngősség.
sry de nem te szóltál be hogy nemtudok magyarul?
tudtommal nem neked írtam a választ,de lehet azóta te ő lettél.
Köszönöm--------tudnék, de nem árulom el--------nem kell hozzá doktori cím,hogy rágyere.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#5307) beltram válasza magi20 (#5306) üzenetére


beltram
tag

"sry de nem te szóltál be hogy nemtudok magyarul?"
Nem tudom, hogy ki szólt be (nem én voltam az), de a hozzászólásaidat olvasva megértem.
"tudtommal nem neked írtam a választ,de lehet azóta te ő lettél."
Ez egy kicsit zavaros nekem, ne haragudj, de nem tudom értelmezni ezt a mondatot, de biztosan bennem van a hiba.

pace be with you

(#5308) old gray válasza djtoomi (#5305) üzenetére


old gray
addikt

Ha észrevetted volna normális, biztató jellegű hsz-eket kaptál tőlem az egyik hirdetésedben és itt is. Csak tudod az előzmények mind azt sugallják, hogy te vagy a hibás. ezt magadnak köszönheted, saját magadat hoztad olyan helyzetbe, hogy megbélyegezettként tekintenek rád. Ez kb. olyan mint egy kábítószer-függő: lehet x év után leszokik róla, de utána évekig ujjal mutogatnak majd még rá.

Kérdés: zajlott köztetek beszélgetés privátban vagy msn-en?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5309) djtoomi válasza old gray (#5308) üzenetére


djtoomi
addikt

Tudom, meg is köszöntem őket, csak ez szemetszúrt:

Ennyi a lényeg, érzésem szerint a többi már csak djtoomi-féle körítés.

Zajlott beszélgetés, priviben, msn-re adot címet, amin fel is vettem, nem jelentkezett be aznap este.
Aztán láttam, hogy ad egy másik címet, emrt elszúrta, azt nem vettem fel, emrt az volt bennem, hogy na rögtön válaszolok neki, de elfelejtettem.Ez már az én saram, valóban.De hogy ezért fekete....Ehh...na mindegy, egyel több-vagy kevesebb..... :U

Tovább úgy érzem nincs mit magyarázkodnom, ha Ő beleegyezik, priviket belövöm mint a szél, lehessen látni, valóban nem válaszoltam neki azóta, illetve hogy miről is volt szó....(Pontosabban amit ide írt, és nem is volt róla szó....)

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#5310) beltram válasza magi20 (#5306) üzenetére


beltram
tag

részemről lezárva, nem kívánok itt veled vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#5311) magi20 válasza beltram (#5310) üzenetére


magi20
senior tag

5292-es hsz.
ne haragudj de ennyire azért nem lehetsz hülye,hogy elfelejted 10 perccel ezelött mit írtál.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#5312) beltram válasza magi20 (#5311) üzenetére


beltram
tag

"Tudnék, de nem az én dolgom."
"Magyarul nem tudsz, kritizálni viszont igen."

Olvasd el ezt a két mondatot egymás után, ha szükséges, akár többször is.
Ha sikerült több, mint egyféleképpen értelmezned a második mondatot, akkor gondold át, hogy ki és mennyire hülye.

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#5313) magi20 válasza beltram (#5312) üzenetére


magi20
senior tag

Okos fiú vagy te.- :C

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#5314) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Ebben a topicban mindíg valaki az igazát próbálja bizonygatni, ami nem is volna probléma mindaddig, amíg valós bizniszhez kötődő sérelmek kibeszéléséről esne szó.

Nem hinném, hogy a topic a Köss belém, ma vitatkozni volna kedvem címet viselné .. Bár fene tudja, le lehet menni rötyi show szintre is ha ingyencirkusz kell (ezért nem kiemelt téma már a topic)! Én azért irigylem azokat az alacsony vérnyomású embereket akik azért postolnak ide, hogy az adrenalin szintjük mellett az önbecsülésük is helyreálljon egy kis offense után (tisztelet a kivételnek). 3 in 1 - hiába ilyen instant világot élünk, csak a szájíze marad valakinek sz@r néha. Peace!

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#5315) CsaBully


CsaBully
aktív tag

Szeretnék kérni egy negatív minősítést [johniee]
számára...microSD kártyákat árul,usb-s tokban,amiből vásároltam volna egy 4gb-ost,de bár vállalta hogy elhozza de kétszer is hiába vártam mert nem jött..kiderült vmi haverja vagy akárkije intézi mert ő vidéki..a megadott telefonszámokon próbáltam egyeztetni egy harmadik alkalmat,de a megbeszélt találkozóra nem jött el egyikük se,sőt miután felhívtam közölte ő nem érzi magát hibásnak :(( (legalább felhívott volna vmelykük hogy ne bumlizzak át a városon).Ilyen MEGBÍZHATALAN emberrel nem érdemes üzletelni,óva intek tőle mindenkit. :(

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#5316) greatchaos válasza djtoomi (#5305) üzenetére


greatchaos
addikt

meghallgatjuk a kollegát is, aztán majd elválik.

(#5317) johniee válasza greatchaos (#5316) üzenetére


johniee
senior tag

Egy biztos. Haverra tuti nem bízom ezentúl az ilyen dolgokat :W .
Vagy postázok vagy beviszem én Pestre személyesen. Engem is kiakasztott, hogy most sem volt képes bevinni 3. alkalommal se :(( Törlöm is a Topikot 1 időre, mivel én 2 hétig nem fogok ráérni.

És még én szívjak miatta :W

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#5318) spectacularr válasza djtoomi (#5301) üzenetére


spectacularr
csendes tag

Na,
akkor itt vagyok most olvastam el az azóta született hozzászólásokat, szóval aki itt összevissza beszél tomika az te vagy. Én már első nap délután jeleztem, hogy licitálnék egy monitorra a Vaterán, ami fél 10 kor végződik, úgyhogy beszéljünk meg előtte mindent. Írtad, hogy fél nyolckor érsz vissza gépközelbe, akkor beszélünk.
Persze semmi, a Vaterás monitort elszalasztottam, de eddig még belefér. Akkor, mivel két árat mondtál, egyet ha elmegyek érte, egyet ha félúton találkozunk, gondoltam ,akkor elmegyek érte. (mondjuk akkor még nem olvastam rólad). Kb. itt már több mint 10 privátot váltottunk, és meg volt ígérve, hogy msn-en megbeszéljük a részleteket (időpont terén). Ettől kezdve már csak én írtam, még olyan 5 privátot, különböző időpontokban, miközben láttam , hogy többször is megfordultál közben a PH-n, de eddig nem jelentkeztél (érdekes, a fekete pont már elérte az ingerküszöböd). Affelől te ne kételkedj, hogy én megszerveztem, hogy elmegyek, mivel pont ezért szerveztem át a dolgaimat , ami kényelmetlenséget okozott, mert egy későbbi pesti utat előre kellett hoznom emiatt. Telefonszámodra hivatkozol privátban, hogy miért nem hívtalak, hát melyik eldobható számodra gondolsz, adtál meg számot? Amit találtam, valamelyik régi hirdetésedben, az már nincs hozzárendelve egyetlen előfizetőhöz sem-no comment.
Szóval , mivel írtad, hogy, végül is bocs, meg elfelejtetted, az lenne a tanácsom, hogy ha te ilyen felejtős fajta vagy, akkor vagy ne szívjál annyit, vagy tartózkodj az ilyen, legalább elfogadható mértékben megbízhatóságot igénylő tevékenységektől.

Péter

(#5319) greatchaos


greatchaos
addikt

sztem egyértelmű a pont sorsa a tomi ügyben - "a vér nem válik vízzé"

(#5320) Mr X válasza greatchaos (#5319) üzenetére


Mr X
veterán

Azon múlik, hogy kinek van igaza, hogy meg volt-e beszélve a találkozó, vagy nem. Nekem az eddigiekből ez nem derült ki egyértelműen.

(#5321) poffsoft válasza greatchaos (#5319) üzenetére


poffsoft
addikt

igazad volt... :O

[ Szerkesztve ]

(#5322) udi válasza Mr X (#5320) üzenetére


udi
őstag

Ez egy örök vita hogy hol a határ a feketék kiosztásánál...
Meg kéne határozni legalább hozzávetőlegesen hogy mi az ami feketét érdemel..
Vagy csak én látom így???Legalább egy megvitatást érne a dolog hogy mikor jár fekete...mert anyagi kár hiányában,és időveszteség nélküli meghiusult üzletnél meggondolandó a dolog...
Nos uraim mi a vélemény erről a kérdéskörröl??!!Legalább valamennyire szorítsuk kordába a fekete kiosztásának nézőpontját
:((

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#5323) Dr. Romano válasza udi (#5322) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jaja tényleg jó lenne eldönteni hogy "hol a határ", tehát mi fekete és mi nem...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5324) beltram válasza udi (#5322) üzenetére


beltram
tag

Szerintem ha le van beszélve fix időpont, ár és helyszín és az egyik fél elfogadható magyarázat nélkül mondja vissza az üzletet, akkor jár.
Persze ez csak az én véleményem.

pace be with you

(#5325) udi válasza beltram (#5324) üzenetére


udi
őstag

Erre gondolok,beszéljük meg és legyen végérvényesen eldöntve,és akkor kevesebb vita lesz késöbb :K
De főleg az illetékesek véleményére vagyok kiváncsi,ők hogy látják :R

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#5326) I_Am válasza spectacularr (#5318) üzenetére


I_Am
veterán

Ahogy olvasom nem volt konkrét időpont lefixálva, de még nap sem amikor meg volt beszélve, hogy Te mész?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5327) spectacularr válasza I_Am (#5326) üzenetére


spectacularr
csendes tag

De, mondta, hogy kedden ér rá, a találkozó pontos időpontját és helyét kellett volna megbeszélni (a kedden belül).
De ekkor már az biztos volt, hogy kedden megyek, ezért hétfő estig még számtalanszor kerestem privátban.

(#5328) I_Am válasza spectacularr (#5327) üzenetére


I_Am
veterán

De mivel nem válaszolt már tudtad, hogy hiába mész.

Én is mondtam már másnak, hogy egy nap ráérek, de ha nem volt időm vagy energiám, lehetőségem válaszolni, hogy aznap mikor, akkor hiába jött. (persze, ha telefonon elért mindig ugy igazitottam, hogy megoldjuk, de ez már egyéni jóságosságomnak tudható be :) )

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5329) spectacularr válasza I_Am (#5328) üzenetére


spectacularr
csendes tag

Naja, persze, sejtettem, csak már akkor átszerveztem a dolgaimat.

(#5330) gban válasza udi (#5325) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igazából a topik arról szól hogy mindenki jelezhesse ha valakivel jó vigyázni, mint a címe is mutatja.
Fekete szerintem akkor jár, ha valaki nem tartotta be amit mondott, és nem is jelezte, hogy valamilyen okból nem tudja tartani amiben megegyeztek / amit állított.
Vagyis mégsem azt és olyan állapotban adja el mint ahogy jelezve volt, erre is lett létrehozva a lista, hogy bekerüljenek az átverősök. (emlékszem, hiszen én vetettem fel az ötletet :U )
Aztán kezdett ide beírni mindenki, mindenfélét, ekkor vetődött fel a szürke pont, de annyira megbonyolította volna a könyvelést, hogy nem lett belőle semmi.
Így maradt a sima fekete, egy kategória, egy besorolás.
Most tehát arról kellene megegyezni hogy mikor jár még a "nem áruval átverés csak simán ígérgetés és annak nem betartása" kapcsán.
Mi lenne a jó? Ha fekete járna mindenkinek, akár átverős, akár ígérgetős? Tagadhatatlan előnye, hogy a megbízhatósági oldalon így látszik a dolog. Hátránya, ha vélt sérelem vagy félreértés miatt kapja az illető.
Én amellett vagyok, hogy kapjon mindenki, aki valamilyen okból nem megbízhatónak minősül, tehát az is, aki megígér valakinek valamit de nem tartja be, és ezt nem is jelzi elfogadható indokkal, vagyis nem szól hogy valamiért nem tudja tartani amit megbeszéltek.
Viszont ezt lekorlátoznám, szigorúan a konkrét üzlethez szorosan kapcsolódó esetekre.
Vagyis nem járna azért mert "5 perccel később hívott", "nem írt az msn-en", stb.
Járna viszont ha már megállapodás történt az adásvétellel kapcsolatban, tehát megbeszélték hogy "ok, ennyiért a tied, ok, ennyiért megveszem", és utána valaki visszalép / nem tartja az adott szavát, és az indoka sem elfogadható.
Tudom, ott a kiskapu, hogy "eltörött a macskám kedvenc egerének a bajusza, és újat kellett szerezni mert belepusztult volna a szomorúságba", de ezt (a kamuzást) ennél a fórumnál sokkal de sokkal magasabb szinten sem tudják kiküszöbölni...

Postázást nem vállalok.

(#5331) I_Am válasza spectacularr (#5329) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor sajnos a szervezéstől és mindentől függetlenül ne adj feketét. Amíg nincsenek konkrétumok lefixálva ne lehet senkitől sem elvárni, hogy alkalmazkodjon. Innentől lehet a másik fél részéről hanyagság, nemtörődomség, bármilyen indok, nem várható el az alkalmazkodás.

Lassan csak belejön majd tomi is az üzletelésbe.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5332) spectacularr válasza I_Am (#5331) üzenetére


spectacularr
csendes tag

Tulajdonképpen engem nem érdekel, hogy kap-e vagy nem, a lényeg, hogy az ilyen mértékű mellébeszélés és tudatos nem reagálás számomra már nem fér bele, és találtam egy fórumot arra, hogy ezt jelezzem. Persze összeállt már régen, hogy eladta hamarabb a monitort, már le is van véve a hirdetés, csak büdös volt neki visszajelezni.

/*
Örülök, hogy valahol lehet tájékozódni a hasonló esetek elkerülése érdekében,
mondjuk, ha 10-es skálán kellett volna értékelni, akkor nem adtam volna neki feketét, hanem mondjuk 3 pontot, de mivel bináris, így jeleztem, hogy bármi, de piros nem.
*/

(#5333) biker válasza gban (#5330) üzenetére


biker
nagyúr

nem hiszem, hogy bonyolítaná, csak számolni kell.

Ph megbízhatósági érték: (Sum(rossz) + sum(jó) / n) * 100 = szám
piros pont = 1
fekete pont = -1
szürke pont = 0,2 (5 szürke = 1 fekete virtuálisan, ez inkább súlyban számít bele)

így ha valakinek van 3fekete, 3szürke, 4 piros, akkor összesen 5,4pontja van
van 1 fekete, 2szürke, 10 piros : 67 pont
10 fekete, 1 piros = -40 pont :)

elég jó balanszot lehetne húzni.
alá kiírni miből mennyije van.

esetleg lehetne rózsaszín pont is, mert szerintem piros nem jár azért, hogy "időben ott volt", "azt kaptam amit kértem", stb, ezért járna rózsaszín, ami szintén 0,2 csak +-ban, és ez sem annyira a pont értékét növelné, csak a súly átlagát.

Ez miért bonyolult???
csak egy képlet kell, más nem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5334) gban válasza biker (#5333) üzenetére


gban
Közösségépítő

A "könyvelő" részéről jött jelzés anno, hogy megbonyolítaná részéről a dolgot, ha jól emlékszem.
Ami még bonyolítaná, hogy át kellene dolgozni visszamenőleg is, hogy korrekt legyen.
Olyan is felmerült hogy "x időpont után ennyi és ennyi piros meg fekete, előtte ennyi", szintén el lett vetve.
Ha kiírható hogy hogy jön ki a pontszám, és miből, az korrekt, ha viszont csak a végét látod, akkor az ugyanúgy nem segít eldönteni, hogy miért is lett így vagy úgy értékelve az illető (nem küldött árut vagy csak nem ért oda időben), mint a mostani rendszer.

Postázást nem vállalok.

(#5335) spectacularr válasza biker (#5333) üzenetére


spectacularr
csendes tag

Egy -5 től +5 ig terjedő skála is jó lehetne erre.

Különben hogy van ez a képlet? :)
Átszámolod újra, mi jön ki?

(#5336) Picco válasza gban (#5334) üzenetére


Picco
addikt

Ha kiírható hogy hogy jön ki a pontszám, és miből, az korrekt, ha viszont csak a végét látod, akkor az ugyanúgy nem segít eldönteni, hogy miért is lett így vagy úgy értékelve az illető (nem küldött árut vagy csak nem ért oda időben), mint a mostani rendszer.

dehogynem, ha latod h kapott feketet is akkor elso dolgod h beirod a nevet ebbe a topicba es elolvasod a hozzaszolasokat :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5337) gban válasza Picco (#5336) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pont ezt mondom, csak innen derül ki jelenleg hogy ki miért kapta, egyedül az lenne ilyen téren előrelépés, ha a megbízhatósági oldal kidobná rákereséskor, hogy ennyi fekete, ennyi szürke, vagyis el lehetne dönteni, hogy anyagilag átverős az illető, vagy csak link, minden további keresgélés nélkül is.

Postázást nem vállalok.

(#5338) johniee válasza gban (#5337) üzenetére


johniee
senior tag

Esetleg még százalékos értékelés is szóba jöhetne, mint ahogy különböző aukciós oldalakon is vanank (Lásd: eBay)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#5339) biker


biker
nagyúr

nehogy azt mondjátok már, hogy egyesével kézzel számoltok most?
magam alá vizelő smiley...

5oszlopossql tábla.
név, fekete, szürke, rózsa, piros

aztán mikor lekéred az adatokat, akkor megszámolja az sql, mennyi van melyikből, és leszámolja a képletet.

felvitelkor pedig mezőkhöz adsz egyet.

pl van 2fekete (rosszat adott el), 5szürke (sose ér oda időbe, nem vesi fel a telefont), 1 rózsaszín (adott plusz csavart valamihez) 8 piros (akármiért)
akkor a képlet ( (2x-1) + (5x-0,2) + (1x0,2) + (8x1) ) / 16 x100 = 32,5 pont.
ha nem lenne szürkéje, mert pontos lenne, akkor pedig 56,3 pontja lenne, ugyanannyi piros és fekete esetén, tehát súlyban számít sokat a sok szürke, mert ha marad a sok szürke, de csak egy feketéje van, akkor csak 41,33 pontja van. tehát egy fekete megszerzése nem mindíg jelentene annyit, mint mondjuk 5 szürke egy nótorikus problémás egyednél.

1-2 óra összerakni...
és alá ki lehet írni, miből mennyi van, akár diagrammal rajzolva is, akár pontokkal is, ciklussal.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5340) biker válasza gban (#5334) üzenetére


biker
nagyúr

mivel eddig csak piros és fekete volt, a jelenlegi értékek maradnak, tehát a képlet így nézne ki:
3xpiros + 0xszürke + 0xrózsa + 5xpiros, tehát a pont értékeket ki tudja számolni így is, csak innentől számolna a szürkékkel is.
de lehet egy ilyen előtte utána rendszert is csinálni, csak az bajosabb
ezt a jelenlegi adatbázist nem láttam, de biztos, át lehet alakítani. csak tartani kell egy pár nap adatbevitel néküliséget, de utána egyszerűbb lenne.

most hogy viszitek be az adatokat? kézzel,?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5341) spectacularr válasza biker (#5340) üzenetére


spectacularr
csendes tag

Ez csak azért nem jó, mert a rózsaszín a piroshoz képest csökkenti az átlagot., pedig az pluszt jelent, még a piroshoz képest is.

(#5342) biker válasza spectacularr (#5341) üzenetére


biker
nagyúr

igaz, képlet javítva, ami igazságossá tesz, tehát szürke terhel, rózsaszín növel:

F = fekete, P = piros, Sz= szürke, R = rózsa
n = F+P+Sz (itt a rózsa nem számol)
( (F x -1) + (Sz x -0,2) + (R x 0,2) + (P x 1) / n ) *100 = pontszám

így akinek van 10 pirosa, 100 pont, akinek van mellé egy rózsaszín, a régivel 92 pont lett volna, így 102 pont. 10piros + 2 rózsa: 104 pont
10piros + 1 szürke 90,7 pont
10 piros + 2 szürke 83 pont
10 piros + 1 fekete 81 pont stb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5343) poffsoft válasza spectacularr (#5341) üzenetére


poffsoft
addikt

Azért a semleges pont nem rossz ötlet.....

[ Szerkesztve ]

(#5344) Hawk1979 válasza biker (#5342) üzenetére


Hawk1979
őstag

Aki nem érti a képletet, az meg kap egy fekete pontot matekból ;]

(#5345) biker válasza Hawk1979 (#5344) üzenetére


biker
nagyúr

:C :R

erről tudnék mesélni, miket látok/hallok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5346) biker válasza biker (#5345) üzenetére


biker
nagyúr

pl van ez a kis trükk: csodagömb

és sokan elképednek, micsoda csoda, illetve sajnos sok embernél nem működik!
pedig eeegy kéééét hááárrooom műűűkoggy :D

namost, akinél nem működik, annak elég súlyos problémái vannak a matematikával, mivel minden esetben ...........
de nem írom le a szabályt, hátha itt is valakinek nem működik :)
(persze a magyarra fordító olyan gyík volt, hogy még bele is írta a képletet)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5347) spectacularr válasza biker (#5342) üzenetére


spectacularr
csendes tag

Oké, akkor most már csak a függvénytranszformációkat kell megcsinálni, hogy a [0;100] intervallumba essen :)

(#5348) kavicssli válasza biker (#5346) üzenetére


kavicssli
addikt

bazz nállam műkődött! de pl én a 29et választottam ami 9+2=11 kivonopm az eredeti számot az -18 mondjuk olyan nincs a listába :DDD
másodjára már nem műxik :DD

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#5349) Dr. Romano válasza biker (#5346) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez a csodagömb nagyon cool :C

kavicssli
Az eredeti számból kell kivonni az összeadott számot! :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5350) spectacularr válasza kavicssli (#5348) üzenetére


spectacularr
csendes tag

De legalább az is osztható 9-el, ugyebár, mert az a lényeg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.