Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) szbalogh válasza macilaci78 (#16699) üzenetére


szbalogh
őstag

Az enyémen van ablak. 1 réteg plexi belülről és 3 réteg 2mm-es üveg, hogy ha rálőnek törjön, mert az mennyire élethű :DDD

Gumikés? Mennyémá' .... dobatás :)

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#16702) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali
Rendelnénk a WGCről. Lett paypal is a rendeléshez.
Kérdéseim:
Mennyire megbízható az oldal?
Mekkora értékhatáron belül rendelhetünk hogy ne vámolják el?
Vannak e trükkök hogy alá essen?
Melyik szállítási módot válasszam?
...
Csak alkatrészeket rendelnék.

(#16703) macilaci78 válasza bocsika (#16702) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A WGC elég megbízható, amennyire emlékszem. De a vám nevetségesen alacsony összeghatárig mentes csak, amibe a szállítási költség is bele értendő. Mivel free shiping nincs, így nem fogod megúszni a vámot, ha az értékével akarsz játszani. Asszem, valami 45, vagy 53€ az értékhatár.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16704) rainmen válasza macilaci78 (#16703) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nekem valami 40€ rémlik áfamentességig, 150€ a vám+áfa határa.
Viszont már a második cuccom jött úgy (igaz Amerikából), hogy a csomagoláson csak a vételár van feltüntetve. Ha a jó képességű vámos csak azt nézi, akkor alatta maradhat a határnak. :D

(#16705) bocsika válasza macilaci78 (#16703) üzenetére


bocsika
aktív tag

Akkor szinte teljesen a szerencsén múlik hogy elvámolják. :S
Vállalják hogy alacsonyabb értéket írnak rá hogy átcsússzon a vámon? Asszem a Redwolfnál láttam ilyen részt a rendelési oldalon (bár onnan sem rendeltem még csak kíváncsi voltam valamire)

(#16706) stefanitsr válasza bocsika (#16705) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nyugodtan el lehet felejteni ezeket a vám összeghatárokat. Teljesen független ettől hogy vámolják-e vagy sem...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#16707) bocsika válasza stefanitsr (#16706) üzenetére


bocsika
aktív tag

Magyarország. Én így szeretlek. :DDD

(#16708) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

tegnap jött meg a Turnigy Accucell 6 50W töltőm és tesztelgettem.. eddig hibátlan.
és azért az árért meg főleg. kíváncsiságból rendeltem egy Turnigy Nano lipo-t is. feltöltöttem lövöldöztem, állat. fingom nincs mivel jobb a sima lipotól, de nanóós! :)
a KAC PDW-m nagyon durván teker a moddolásom után. FET igaz nincs benne mert elszállt (ez már a második fet ami elszállt és az RSOV-ról rendeltem), de szépen bevezetékeltem bonthatóra. 390Fps jó lőtáv a pontosságon az SHS félkemény gumi javított.
van itthon egy lonex 300mm-es csövem amit gondoltam belerakok, viszont akkor fel kéne tennem a csőhosszabbítót amivel a fegyó is hoszabb lenne és most pont azt nem akarom...
mind1 kipróbálom a csővel és ha javul a lőkép akkor elvágom oszt kész.. :B

vámolás attól függ milyen hangulatban van a néni aznap... nekem eddig két nagyobb méretű cuccon kívül minden bejött simán. (és már nagyon sokat rendeltem.)

[ Szerkesztve ]

(#16709) macilaci78 válasza bocsika (#16705) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet ráíratni kisebb összeget, de ha nevetségesen alacsonyra sikeredik, akkor a vámos saccolja meg és a szerint mond vámot. Lehet ráíratni a csomag tartalmára is mást, pl toys&parts.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16710) stefanitsr válasza macilaci78 (#16709) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Tudom nehéz, de leírom nagybetűvel:

SEMMI KÖZE AZ ÉRTÉKNEK AHHOZ HOGY VÁMOLJÁK-E VAGY SEM.

Nyilván AS témakörben 1 személynek rendelendő nem kereskedelmi mennyiségű cuccról van szó.

Attól sokkal inkább függ a dolog hogy a vámos néninél kopogtatott-e a mikulás reggel, vagy gerincre vágták-e aznap.

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#16711) rainmen válasza bocsika (#16707) üzenetére


rainmen
aktív tag

Én is, mert így átcsúsznak cuccok, míg a poroszos rendszerben mindenki fizetne, mint a katonatiszt. :DD

(#16712) zalman90 válasza stefanitsr (#16710) üzenetére


zalman90
őstag

honnan tudod hogy a vámos az 1 néni ?

ejj mivan kettőtök között ? :D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#16713) macilaci78 válasza zalman90 (#16712) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Már azt is leírta: ha nincs meg, gerincre vágja. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16714) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Emberek kérdésem a következő, lenne e értelme Cyma Cm0.45A -gyári csövet prec csőre lecserélni? A henger a fogaskerekek és a motor kivételével kb már semmi nem gyári a fegyverbe.
Célul tűztem ki a halálos precizitást :D
Tudom,hogy a hopup rendszer a felelős érte nagyon nagy százalékban, de van értelme prec csőre cserélni?

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#16715) BaKeSZ87 válasza Lacuss20 (#16714) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nincs.

(#16716) macilaci78 válasza Lacuss20 (#16714) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A halálos precizitásért mindent! ;]
Ha egy kicsit alább adod az igényeidet a realitás felső határára, akkor nincs. :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16717) sss válasza Lacuss20 (#16714) üzenetére


sss
senior tag

Gyárilag is prec cső van benne, nem?

(#16718) szbalogh válasza Lacuss20 (#16714) üzenetére


szbalogh
őstag

Persze, hogy van! Sokkal pontosabb lesz tőle a fegyvered. De arra figyelj, hogy Magyarországon vedd meg ezzel, is növelve a belső fogyasztást hozzájárulva a GDP növekedéséhez!

Amúgy meg nincsen értelme

Kis ízelítő a távolkeleti rendelésekhez :DDD

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#16719) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy megbízható, jó minőségű és lehetőleg fém és olcsó rugós pisztoly vásárlását tervezem, de nem vagyok túlságosan képben, hogy mi számít jónak és mi hulladéknak a gyártók között. M9 Berettát szeretnék elsősorban, de ha a típusból nincs megfelelő minőségű, akkor sincs gond, más is érdekel, pl találtam is egy 1911-es Coltot itt, de gyanúsan olcsónak tűnik annak fényében, hogy full fém. Ráadásul ezt a "Garancia nélküli ár! "-at sem értem, külön kell fizetni a gariért?

Összefoglalva a kérdéseim:
-Milyen rugós pisztolyt ajánlotok 10k alatt?
-Hol vegyem meg?
-Milyen BB-t ajánlotok hozzá?
-Egyéb felszerelés amire szükségem lehet?

Előre is köszi a választ. :R

(#16720) zalman90 válasza Chosen (#16719) üzenetére


zalman90
őstag

Én nem ajánlom hogy rugós fegyvert vegyél

Rádobsz 7.000 ft ot és már gázast veszel : link

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#16721) stefanitsr válasza Chosen (#16719) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ha rugós akkor valamelyik shotgun, ha pisztoly akkor meg pl a cyma elektromos glockja. Azt pl még játékra is el lehet vinni akár.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#16722) Chosen válasza zalman90 (#16720) üzenetére


Chosen
addikt

Ez rendben van, de még a gáz is elég drága hogy nézem, tehát már egyből az eredeti keret duplájánál tartok.

A lényeg: ezt nem vinném airsoft meccsekre, ezért nem fontos az újratöltés sebessége, az viszont annál inkább, hogy "sose fogyjon ki", amikor kell akkor kéznél legyen. Green Gas kifogy, elem lemerül, ezért döntöttem a rugós mellett.

(#16723) stefanitsr válasza Chosen (#16722) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Akkor rossz helyen kérdeztél, mi játszani járunk, így játékra alkalmatlan eszközökkel nincs tapasztalatunk sajna. Hozzáteszem ami játékra alkalmatlan, sajna annak az élettartama is kérdéses, finoman szólva...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#16724) sptkyle válasza Chosen (#16722) üzenetére


sptkyle
senior tag

"A lényeg: ezt nem vinném airsoft meccsekre ... amikor kell akkor kéznél legyen."

Na hát akkor végülis mire kell? Mész vele rendőrséget rabolni?
Mi lehet az a szituáció, amikor hirtelen kell egy működőképes, azonnal lőképes AS replika?!
Nem akarok paranoid lenni, vagy rosszra gondolni, de...

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#16725) Chosen válasza sptkyle (#16724) üzenetére


Chosen
addikt

Ezen jót mosolyogtam. :)

A házunk környékén nem használhatom, mert zárt kertek vannak és kisgyerekes szomszédok, ezért egy közeli helyre szoktam menni -jelenleg egy Slavia 630-al- ahol használhatom. A lényeg az, hogy BP-től túl messze lakom ahhoz, hogy ha kifogy a gáz akkor csak úgy beugorjak érte, csak az útiköltségem annyi mint amennyi a gáz lenne. Elektromoshoz pedig tölthető aksijaim nincsenek, abba is invesztálni kellene, ami megint csak megdobja a költségeket.

De nem zárkózom el tőle, most már kíváncsivá tettetek, elektromos és gáz pisztolyok kb meddig bírják egy adaggal/töltéssel. Ha el lehet vele lenni hónapokig akkor végülis nem vészes a dolog, csak nem akarok hetente pestre rohangálni újratöltésért.

Csak kimaradt a lényeg, tehát elég változó időpontokban tudok menni, de amikor tudok akkor mennék, nem elemeket töltögetnék meg stb, ezért kell hogy "akkor kéznél legyen".

[ Szerkesztve ]

(#16726) Thome válasza Chosen (#16725) üzenetére


Thome
addikt

Cyma AEP-ekhez (elektromos pisztoly) speciális tölthető akku jár, tehát nem kell hozzá venned. Bár azok behalnak időközben, kis pénzráfordítással (lipo akku) ez is korrigálható. :)
Rugósat én sem ajánlanám, max dísznek.

(#16727) _Babilon válasza stefanitsr (#16700) üzenetére


_Babilon
tag

ennyi... én nem vagyok nagy szerszámmester, de egy valami a kezemben van... ha közel jössz bebuktad... gumikés G23 kombó... kell, ami kell, ahogy a seregben.

(#16728) Chosen válasza Thome (#16726) üzenetére


Chosen
addikt

Ahogy látom ezek nem nagyon vannak 20k alatt, bár boltot még mindig nem mondtatok. :) Vagy itt bármelyik bolt jó és kb ugyanolyan árakkal dolgozik?

(#16729) sptkyle válasza Thome (#16726) üzenetére


sptkyle
senior tag

A LiPo-hoz meg aztán speciális töltő. De a hobbilövöldözés a "kertben" sztem nem tart addig, hogy behaljon az akksi. :)
Gázért sztem egyikünk se nagyon rohangál be pestre, hálisten Mo-on is működik a házhozszállítás szinte minden webshopban.
Rugos pisztolyok... Hát a mostani felhozatalt sztem nem nagyon ismeri már senki, mert AS játékokon nem nagyon használják már jópár éve. (anno is csak azért, mert nem volt megfizethető elektromos/gázos replika)
Marui sztem még mindig gyárt spring pisztolyokat, ám ott továbbra is meg kell fizetni a minőséget.
De alapvetően olcsó húsnak híg a leve...

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#16730) Thome válasza Chosen (#16728) üzenetére


Thome
addikt

Softair.hu-n szoktak lenni rugós Tokyo Marui (TM) pisztolyok 5-10 ezer körül, ha mindenképp ezt akarsz. De egy Cyma elektronyos glock olyan 10-14 körül most is megkapható ami hibátlan, softairen ezek is szoktak lenni.

Egy lipo akku bele 3-4 ezer forint a legrosszabb esetben is ha jól rémlenek az árak, hozzá egy töltő még egy 5-ös, de az másra is jó a későbbiekben. Belekerül a végén egy 20-asodba az egész, ha sokáig használod, de első körben elég ha a pisztolyt a gyári akkujával használod, a töltő + lipo akku később is ráér bőven.

(#16731) zalman90 válasza Chosen (#16725) üzenetére


zalman90
őstag

vegyél co2 est, abba olcsó a patron

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#16732) Chosen válasza Thome (#16730) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi a választ. Elgondolkodtatott amit írtatok, inkább kitolom 20k-ra a határt, mert nem akarok szart venni. (bankrabláshoz nehogy már gagyi legyen :P )

Szóval elektromos vs gázos pro/kontra. Az újratöltési részét nagyjából már kiveséztük, a használatban mi a különbség köztük? Lövési különbségek?

[ Szerkesztve ]

(#16733) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Hát minden esetre köszi a tippet pár helyen azért még utána olvasgattam és azt írják, hogy utolsó a prec cső amit érdemes bele venni, ha már cserélgeti a belét az ember, mert nem sokat dob rajta. Meg hát nah a hopup rendszer tényleg a nagyobb részese a dolognak.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#16734) sptkyle válasza Chosen (#16732) üzenetére


sptkyle
senior tag

Az AEP (elektromos pisztoly) hátránya vsz. , hogy viszonylag gyenge, és kicsi a lőtávja. Valamint hogy aep GB van benne (ami 1-2 elterjedtebb típustól eltekintve) hátráltatja az esetleges javítást, pótalkatrész beszerzését. Valamint hogy a gyári aksija egy idő után kuka. (bár mostanában már könnyen beszerezhető ezekbe is LiPo) Előnye, hogy télen is lehet használni, nem túl drága.

Gázos fegyvereknél 2 fő kategória van attól fűggően, hogy milyen gázzal megy.

CO2-es (CO2-es patronnal megy, ami könnyen beszerezhető hozzá, és olcsó) Tudtommal ezek a fegyverek sem túl allergiásak a hidegre. Jellemzően túl erősek általában (MASZ játékon nem nagyon vehetnek részt) Az esetleges fém külső, és a gbb (gas blow back.. elsütéskor a szán hátrasiklása) kialakítás miatti visszarúgás feelingessé teszi. További hátránya talán (bár nálad ez elvileg nem opció), hogy a játék közben macerás kicserélni a benne lévő patront.

Green Gas-os GBB vagy GNB : Külön ehhez kifejlesztett és árúsított gázzal mennek, amit flakonos verzióban vehetsz meg, és a tárakat töltöd vele. (így játék közben esetleg kényelmesebb lehet) Hidegebb időben kompromisszumokkal használható (másik fajta gázzal). Normál erő, és elfogadható lőtáv jellemzi. Minden másban a fentebbi kategóriával megeggyezik.

A többieknek írom: Igen, ebbe a pár sorba sok helyen bele lehet most kötni,(pl.: gázosból is van müanyag, a greenes pisztolyomat is gond nélkül használom x éve telenként, és hasonlók) de ezt lehetőleg kivételesen építő jelleggel tesség. Köszi. :C

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#16735) zalman90 válasza sptkyle (#16734) üzenetére


zalman90
őstag

ha már itt tartunk , mi a külömbség a green és a red gáz között ? :F

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#16736) sptkyle válasza zalman90 (#16735) üzenetére


sptkyle
senior tag

Az összetétel. :P

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#16737) sptkyle válasza zalman90 (#16735) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hopsza, dupla lett.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#16738) bocsika válasza Chosen (#16732) üzenetére


bocsika
aktív tag

Köcalövöldözésre fegyvert a vaterán vagy a legközelebbi kínai piacon lehet szert tenni.
pl.: Cyma P.648 900Ft-tól. :D

(#16739) Chosen válasza sptkyle (#16734) üzenetére


Chosen
addikt

Na ez egy korrekt leírás. :R Szerintem ennek a topiknak is illene egy első hsz, amibe pl ez is mehetne. :K

Egyébként ha már normálisat veszek, akkor lehet, hogy játékban is fogom használni, tehát nincs kizárva a dolog, így a Green Gas-os maradt optimális választásként.

Milyen jogszabályokra kell figyelnem vele kapcsolatban? Semmilyen engedély nem szükséges hozzá?

bocsika: Ilyenből volt már 1-2 darab, de ezek tényleg csak 1k körül érik meg, mert pár hét után gyakorlatilag széthullanak.

(#16740) Chosen


Chosen
addikt

Kicsúsztam az időből, de pl ez az 1911 milyen? [link] Ez a bolti oldala: [link] Nem találok róla infót, de nem CO2-es ugye jól látom?

[ Szerkesztve ]

(#16741) sptkyle válasza Chosen (#16739) üzenetére


sptkyle
senior tag

Ha az airsofttal mint sporttal ismerkedsz, akkor ITT a legtöbb kezdő kérdésedre megkapod a választ, mert direkt erre van az oldal. :)

Ami a jogszabályokat illeti kb:
Ugyebár alacsony torkolati energiájú LÉGFEGYVER. Tehát elméletben otthoni tárolása zárható szekrényben, a fever a lövedéktől és a tártól külön tárolandó.
Szállítása kb ugyanez a szekrényt kivéve. :D Tehát zárt zárt táskában, külön a fegyver, a bb, és a gáz, tár ne legyen töltve.
Használni csak magánterületen, a tulaj előzetes beleegyezésével lehet. Onnan kilőni, illetve (ha belátnak) a járókelőket ijesztgetni nem lehet. (rendőrséget sem szabad vele rabolni :DDD )
Elméletileg a fegyvernek rendelkeznie kell MKH-s gravírral, és jegyzőkönyvvel (ez tanusítja, hogy alacsony energiájú a légfegyver, a bevizsgálást hatóság végzi) , de egy jogszabályi hézag miatt erről megoszlanak a vélemények.
Otthon nem szabad (pont ezen bevizsgálás okán) a fegyvert alkatrészeit kicserélni, módosítani.

Ennyi jutott eszembe.
Ezek nagyrésze elméleti. Ami lényeges:
Nem hadonászunk vele az utcán.
Nem lövöldözünk vele akárhol. (kijelőlt pályán, vagy elkerített magánterületen a tulaj engedélyével)
Kultúráltan, nem látható módon szállítjuk.
Otthon ugy tároljuk, hogy kisöcsi/kishug ne tudja megkaparintani egy óvatlan pillanatban.
Használat közben mindig védőszemüveget használunk.
Nem lövöldözünk védtelen állatokra. (ezzel nem mindenki ért egyet)
Mindig törekszünk a balesetek elkerülésére.
A fegyvert mindig ugy kezeljük, mintha éles, és mintha töltve lenne. (a fentebbi ok miatt)
Kb. ennyi.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#16742) stefanitsr válasza sptkyle (#16741) üzenetére


stefanitsr
senior tag

"Nem lövöldözünk védtelen állatokra. (ezzel nem mindenki ért egyet)"

Pl Larpon civilre... :D

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#16743) szbalogh


szbalogh
őstag

kép :DDD

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#16744) Hurkaleves válasza szbalogh (#16743) üzenetére


Hurkaleves
őstag

+1! :D az uccsó kép beadja!

(#16745) sptkyle válasza szbalogh (#16743) üzenetére


sptkyle
senior tag

:C

Bár ez jobban tetszett: [link]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#16746) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

beleraktam a KAC-ba a lonex csövet és 390fps-ről 425-re ugrott a sebesség... namondom.
pontosságát nem láttam mert már sötétedett, de holnap megnézem és ha megéri akkor fűrészelek és rugót gyengítek. (ez most a gyári rugó)

[ Szerkesztve ]

(#16747) szbalogh


szbalogh
őstag

Na ezért kell Meister Glockot venni :DDD

Nick: HE_Storm

(#16748) macilaci78 válasza szbalogh (#16747) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A legkönyebb szánnal a legnagyobb fps-t melyik tárral adná? :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16749) _Babilon


_Babilon
tag

Van egyUmarex Glock G23 GreenG pisztolyom. Szökik a gáz a tárból. Mit kellene cserélni benne? :R

(#16750) szbalogh válasza _Babilon (#16749) üzenetére


szbalogh
őstag

Merítsd bele egy tál vízbe a töltött tárat és nézd meg hol ereszt! Utána könnyebben tudunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.