Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Dexter68 válasza ponix (#900) üzenetére


Dexter68
addikt

Igazad van. Megnéztem mégeccer. Valóban nem photoshop paletták. Akkó viszont csak annyit tudok mondani: „Az kizárt dolog, mert nem tudom” :)
Annyit tudok még, hogy a Scitexnek voltak régen ilyesmi célszoftverei sőt, célhardverei is... de nem tudom, hogy milyen volt a kezelőfelületük.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#902) delta9 válasza ponix (#900) üzenetére


delta9
senior tag

ránézésre ez nem photoshop, de mivel ez egy dove reklámfilm, még az is lehetséges, hogy a kezelőfelületet csak az animátorok találták ki a film elkészítéséhez, valójában nem az eredeti retusálási folyamatot látod, hanem csak egy hozzá készített látványos animációt.

(#903) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hi all!

Lenne 1 kérésem: Na szoval az lenen a kérésem hogy valaki ezt a képet[link]alakítsa úgy át nekem hogy fekete fehér legyen,és a háttér legyen eltüntetve(ez alatt arra gondolok hogy a 4szögnek amibe benne van a kör annak csak a körvonala látszodjon,meg a körnek is,meg a körbe lévő kisebb nyégyszögnek is.És azon a érszen ahol a háttér van ott átlátszónak kéne lennie a képnek.).Remélem értitek hogy mire gondolok.

Előre is köszönöm!!!!!!!!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#904) misirulez


misirulez
senior tag

Hello

egy nagyon kezdő kéréssel állnék elétek:

szóval most éppen ezt: [link] a tutorialt próbálom megcsinálni. és hát elekadtam egy picit...:( szóval az van, hogy egyik résznél ezt írja:

''nyomj a kis szem mellé a Tutorial.hu fóliánál''
[kép]


namármost az én photoshopomnál a szem mellett nincs olyan ''kis ecset''.
[kép]


na most akkor mit csináljak?

jah és még egy kérdés:
egyik résznél ezt írja:
''Most kattints a kis háromszögre az ''x'' alatt a jobb felső sarokban és válaszd ki a ''Merge linked'' menüpontot''

namármost nekem merge link helyett csak: ''merge down'' vagy ''merge visible''
van. szóval akkor mit tegyek?

szíves elnézéseteket kérném a nagyon buta kérdésekért...:)

(#905) ponix válasza delta9 (#902) üzenetére


ponix
aktív tag

ez is egy lehetőség, de mivel tudván tudom, hogy valóban léteznek ilyen progik, az a fixa ideám, hogy kiderítsem, hogy melyik tud ilyet, mivel, hogy biztosan van olyan amelyik valóban tud ilyet. tehát az a kérdés, hogy melyik progi tud ilyet?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#906) Hujikolp


Hujikolp
őstag

helló!

hogyan tudnék a képen lévö név alatti csík, kör, csík félét létrehozni? olyan az egyik irányban elnyujtva legyen.
[kép]

ha valaki letudná irni h h lehet, azt megköszönném! :R

(#907) ponix válasza misirulez (#904) üzenetére


ponix
aktív tag

[link] ha ilyesmit akarsz csinálni, akkor felejtsd el az a tutorialt. nagyon bonyolultan oldja meg a témát. ha kell leírom, hogy, hogyan csináltam 4 mozdulattal.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#908) ponix válasza Hujikolp (#906) üzenetére


ponix
aktív tag

így könnyebb[link]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#909) Dexter68 válasza lesaux (#883) üzenetére


Dexter68
addikt

Most láttam, hogy ez a fícsör Irfanview-ban kikapcsolható.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#910) Hujikolp válasza ponix (#908) üzenetére


Hujikolp
őstag

:Y :C :R :R :R Minden elismerésem a Tied! Nagyon-nagyon köszönöm!!! :))

(#911) misirulez


misirulez
senior tag

[PS CS3-ra mutató link] Erről mi a véleményetek? Nem túl béta még? Van közületek olyan aki ezt használja?

[Szerkesztve]

[Warezt hanyagoljuk, köszönöm. Cathfaern]

(#912) ponix válasza misirulez (#911) üzenetére


ponix
aktív tag

Ez nem túl photoshop-os kérdés

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#913) james007007


james007007
csendes tag

Sziasztok

tudna valaki valaszolni arra hogy mitol csikos a nyomtatott kepem amit photoshoppal szerkeztettem ...

van benne egy hater ahol a kek atmegy feherbe ..de a nyomtatott kepen ez nagyon savos olyan mintha csak 16 szin lenne vagy valami ilyesmi remelem nem tul zagyva

maga a kep 600 Dpi es 16 bit es a nyomtato foto nyomtato

(#914) Pacák válasza james007007 (#913) üzenetére


Pacák
senior tag

8 bit nem elég? 8 bit -es, EPS -ként mentve, előtte egy flatten image -vigyázat az eredeti layeres PSD -ben nem. Ja... CMYK színtérben mentve, nyomtat, örül.

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#915) Pacák válasza Pacák (#914) üzenetére


Pacák
senior tag

Egyébként a csíkozósdi, amit leírsz az tényleg jellemző átmeneteknél, de igazán gyakran csak freehand -ben észleltem eleddig, a PHotoshop +nál csak a kollégámtól tudom, mert belebotlott.

Gondoltam egyszerűsítsünk. Ezért elég a 8bit -es (16bit -en nem is enged CMYK EPS -t menteni asszem) flatten image -vel ''fűszerezett'' EPS kép, CMYK -ba konvertálva, amit a nyomtató is használ ugye.

Meg még egy leheletnyi csalás: a kiindulási vagy végcél színeken leheletnyi változtatás, lehetőleg valami kerek érték felé... Nálam/nálunk ez is bevált.

A gyakorlatban freehand eps ilyen átmenetbeli gyengeségeit már a Photoshop is ki szokta mutatni, elég ráhúzni a FHMX eps -t Photoshop -ra és voila, nem kell a teljes oldalból PDF -et írni, hogy kiderüljön, ha egy hirdetésben az átmenet csíkos... Én ki szoktam próbálni a saját érdekemben, ugyanis sz@r ügy hetek után rádöbbenni a véghajrában, hogy ökörködni kell az átmeneteknél, mert virít az oldalban a csíkozás.

Remélem érthető vagyok, mert kezd felszökni megint a lázam és nem teljes kontroll.. :DDD

Nuclear launch detected

(#916) james007007


james007007
csendes tag

koszonom a gyors valaszokat mar csak azt nem tudom mitol lesz jobb ha EPS be mentem ?

elfelejtettem irni ,hogy meg csak tanulgatom a szakmat a nagyoktol :)

[Szerkesztve]

(#917) Dexter68 válasza james007007 (#913) üzenetére


Dexter68
addikt

Csíkozódás létrejöhet attól, hogy a színátmenet eleje és a vége között nincs nagy kontrasztkülönbség. Ilyenkor minimális zaj hozzáadásával tudjuk csökkenteni a csíkokat.
(gondolom, nem a nyomtató csíkoz, mert kivogyott a tin... :) )

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#918) Pacák válasza james007007 (#916) üzenetére


Pacák
senior tag

Az én kockafejemnek csak azért jobb a CMYK EPS formátum, mert egyrészt az átlagos nyomtató és a nyomdák is CMYK színtérben dolgoznak (szakmai dolog, de nekem számít), másrészt nincs az RGB színtér (RGB kép) -> CMYK konverzió (CMYK nyomtató). Egy konverzióval kevesebb: egy hibalehetőséggel kevesebb...

Nuclear launch detected

(#919) delta9 válasza james007007 (#913) üzenetére


delta9
senior tag

még egy apróság az előbb leírtakhoz. ha a színátmeneted pl. 100% cyan-ból megy át 100% black-be, akkor az egyik vége az 100,0,0,0 a másik pedig 100,0,0,100 legyen (és ne 0,0,0,100) mert sokkal szebb lesz az átmeneted (kevésbé csíkos). és ha desktop nyomtatóval nyomtatsz, akkor konvertáld vissza rgb-be nyomtatás előtt, mivel az rgb-cmyk konverziót a nyomtató driver megcsinálja, és ha cmyk-ban hagyod, akkor egészen széteshetnek a színek.

(#920) Pacák válasza delta9 (#919) üzenetére


Pacák
senior tag

Áááááá. Van még nyomtató, amihez nem adnak normális ps drivert? :Y


Tudom, hogy fura dolog, de én már ps driver nélkül élni is képtelen vagyok... :DDD

Nuclear launch detected

(#921) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan lehetne olyat csinálni,olyan hatást elérni,mint ha egy padló és fal lenne de egyszínből.Olyasmire gondolok mint amikor fotózás van és a háttér ilyesmi szokott lenni .Nem tudom leírni jobban mire gondolok :D

(#922) Met válasza ToBeY (#921) üzenetére


Met
nagyúr

PS-ben kell vagy real életben?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#923) ToBeY válasza Met (#922) üzenetére


ToBeY
nagyúr

PS-ben kéne természetesen.

(#924) Met válasza ToBeY (#923) üzenetére


Met
nagyúr

Kicsit nem értem minek az neked PS-ben :F
Olyasimre gondolsz, hogy a fotó hátterén a padló és a fal találkozásánál nem látszik a szöglet? Azt úgy oldják meg, hogy nincs szöglet:) magyarul nem derékszögben találkozik a fal és a padló hanem van egy kis ív. Természetesen a szín is sokat számít.


[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#925) ToBeY válasza Met (#924) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azért kéne mert egy sima háttér jobban muatat a képen mit háttérben egy íróasztal pl :)
Ezen a képen látszik talán mire is gondolok.Lehet látni hogy a háttér nem tök egyenes,hanem van egy kis ív benne alul.[link]
Ilyesmit szeretnék.





[Szerkesztve]

(#926) Met válasza ToBeY (#925) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt megvalósítani PS-ben? Hááát. Majd mindjárt jönnek a guruk ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#927) ToBeY válasza Met (#926) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Evileg nem lehet annyira bonyolúlt.Olyan hatást kéne elérni, mint ha az egyszínű háttér meglenne hajlítva picit

(#928) Met válasza ToBeY (#927) üzenetére


Met
nagyúr

Ja, elvileg semmi sem bonyolut :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#929) Cathfaern válasza ToBeY (#927) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Így elsőre gaussian blurrel, és áttetsző gradient-el próbálkoznék. De nem elképzelhetetlen, hogy a (spot) healing brush tool is besegít :)

(#930) ponix válasza ToBeY (#927) üzenetére


ponix
aktív tag

ilyesmire gondoltál? ha igen, holnap leírom, hogy csináltam, ha nem akkor nem :C [link] ja és a hátteret én alakítotam ilyenné, nem csak átszíneztem az eredetit ;)

[Szerkesztve] és azt is tudom, hogy a csaj túl piros, de nem baj :DD meg hogy lehetett volna finomítgatni de az se baj :))

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#931) ToBeY válasza ponix (#930) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem rosz tetszik! De igazából olyasmit akartam, mint ami az eredeti képen látszik.Hogy meg van hajtva a háttér alul.De azért leírhatnád hogyan készűlt:)

(#932) Márton


Márton
nagyúr

Vajon lehet pl. 6-os vagy 7-es photoshopot még vásárolni,
vagy mindig csak az éppen aktuális legutóbbit, ami nagy, böszme, számomra haszontalan funkciókkal van tele és mellesleg sokszázezer ft?
Nem csak az ár a gond, pl. Element sem igazán jön be. :(

Ellenben a régiek! :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#933) Silencer83


Silencer83
addikt

Hello Sracok!
egy kerdes lenne:
8.0-as PS-al kezdtem el babralni, skillem egyelore a 0-hoz kozelit, viszont szeretnek egy kepet a kovetkezokepp modositani :

ami sikerult: fekete-feher elmosodott (motion_blur) effect, es amit nem vagok
a szemem szinenek megvaltoztatasa szurkes-kekke v jegfeherre :B :U
milyen modon tudom ezt legeccerubben megvalositan, plz valaki irja le nekem lepesenkent :R
1000 hala

(#934) Kobe válasza Silencer83 (#933) üzenetére


Kobe
veterán

eredeti kép layerjét duplikálod, vagyis kettő darab lesz belőle, az eredeti színes alul marad, felette meg a másolat, rákattintasz a felső rétegre és nyomsz egy ctrl+u ez az egész layert elszínezi, majd a felesleges, szemen kívüli részeket leradírozod, layermaskolod vagy ahogy jólesik (radír a palettán, layer mask a layer táblán, alul)
harmadik megoldásként a layer táblán az uj layer melletti gomb egyikével csinálsz egy colr balance layert amit szintén vagy maszkolsz vagy radírozol

(#935) Silencer83 válasza Kobe (#934) üzenetére


Silencer83
addikt

nagyra ertekelem a gyors/kimerito segitseged :R :R , de ez meg mindig magas nekem :B
sajnalom... ma ismerkedtem a progival, es absz. meg az alapokat sem vagom :(

(#936) ponix válasza Silencer83 (#933) üzenetére


ponix
aktív tag

[link] Mivel én szeretek ilyen kis videókat gyártani ezért ezzel a kérdésssel kapcsolatban is csináltam, talán jobban áttekinhető a szemszinezés témája. Nem sikerült valami jóra a videó sajnos, de amit kiakarsz bogozni az biztosan sikerülni fog.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#937) Silencer83 válasza ponix (#936) üzenetére


Silencer83
addikt

igazan koszonom :R mindjart megnezem :C

(#938) ponix


ponix
aktív tag

Nem találtam megfelelő topikot a kérdésemhez, de hátha itt valaki találkozott már ezzel a problemmel. Szóval az a gondom, hogy laptop-ról szeretném projektorra küldeni a monitor tartalmát! Tudom, hogy van valami beállítás erre, hogy külső megjelenítőre küldés, de hol kell ezt beáálítani?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#939) Met válasza ponix (#938) üzenetére


Met
nagyúr

Gondolom van S-video kimenet a notin, azt felhasználva összekábelezed a projektorral. Asztalon jobbklikk-tulajdonságok-beállítások-katt a 2-es monitorra és pipáld be az asztal kiterjesztése erre a monitorra

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#940) ponix válasza Met (#939) üzenetére


ponix
aktív tag

Nincs ilyen, hogy 2-es monitor

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#941) Dexter68 válasza ponix (#940) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát, legutóbb, amikor ilyet csináltam, akkor rádugtam a projektort a noti VGA kimenetére, megnyomtam az Fn-gombbal azt a billentyűt, ami fölé kékkel monitor van rajzolva és működött. De lehet, hogy laptopja és projektorja válogatja.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#942) delta9 válasza ponix (#940) üzenetére


delta9
senior tag

először kösd őket össze (kikapcsolt állapotban) utána projektor indít, utána gép indít (ha így nem megy, akkor indítsd őket fordított sorrendben), miután bebootolt az oprendszer, a projektor menüjében válaszd ki, hogy honnan kapja az input jelet, és csak akkor lesznek a vga driverében aktívak a funkciók, mikor már a gép meg a projektor 'látja' egymást.

de a tv-out kezdőknek topic-ban több segítséget találhatsz [link]

(#943) ponix válasza delta9 (#942) üzenetére


ponix
aktív tag

Köszi. Megpróbálom így

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#944) Zsotie


Zsotie
tag

Újratelepítetem a rendszert és megint a színkezeléssel vannak problémáim. Szeretném ha valaki leírná, hogy mi is pontosan a teendőm. A helyzet a következő:
Van egy Canon 350D fényképezőgépem, RAW-ban fotózok. A C1 progival rakom át a képeket jpg-be vagy tif-be. A progiban be lehet állítnai a kamera és a monitor profilját is. A kamera rendben is van, a monitorét pedig a hozzá tartozó profilból kellen ugye beállítani? De a progi csak windows monitorbeállítását teszi be, azaz van nekem egy LG Flatron 775FT monitorom, ha az van a wondowsban beállítva akkor azt. A monitorhoz is több profilom van, ugyanaz a gamma, de más a színhőmérséklet. Tudom, hogy a 6500K-t kellene használni, mi van ha a 9300K profilt használom. Persze a monitoron is ugyanazt állítom be.
A másik kérdés, hogy ha fent van at Adobe Gamma, akkor szükségem van-e külön színprofilra a monitorhoz?
Szóval a C1-ből Adobe RGB profillal menten el a képet.
Most jön a Photoshop. Milyen színprofilt állítsak be RGB-hez?
Adobe RGB vagy sRGB vagy Monitor RGB-ami ugye LG775FT vagy LG775FT?
Ha monitor RGB van beállítva, akkor egy kép megnyításakor mit válasszak, hogy az embedde d profilt, vagy convertálja Monitor RGB profilba (megjegyzem ez a kettő kb. ugyanazt a színeket adja), vagy ne legyen color manage.
Kész a kép. Nyomtatnám az IP4200 nyomtatóval, itt ugye a nyomtató saját profilját válasszam, mert lehetne az Adobe RGB-t is?
Vagy egyszerűen tulparázom a dolgot.
Előre is köszönök minden választ!

u.i.: a fényképezőben is lehet sRGB-t és Adobe RGB-t választani, de itt az sRGB jobb színeket ad, nekem legalábbis ugy tűnik.

[Szerkesztve]

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#945) Zsotie


Zsotie
tag

Azt szeretném még kérdezni, hogy View -> Proof Colors mit is jelent pontosan?

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#946) vagamo


vagamo
őstag

Van 1 Photoshop CS2 magyarnyelvű próbaváltozatom amit telepítettem és nemértem, hogy miért nem lehet regisztrálni [link] Mit kell csinálni, hogy használható legyen ez a rész is? :))

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#947) Loretto


Loretto
veterán

Helo.

Lenne egy - lehet pofon egyszerű - kérdésem , egy fotóból könnyen tudok ilyesmit alkotni?
[link]

Köszönöm.

Silencer: itt [link] van 1-2 tutorial, érdemes megnézegetni.

Mod.: aki tud egy vázlattal segíthet. Még egyszer köszi.

Soirée...

(#948) ponix válasza Loretto (#947) üzenetére


ponix
aktív tag

Szerintem nem túl bonyolult dolog

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#949) ponix válasza Loretto (#947) üzenetére


ponix
aktív tag

ilyesmit 3 perc alatt[link]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#950) Kobe válasza Zsotie (#944) üzenetére


Kobe
veterán

vezérlőpult adobe gamma

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.