Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Dexter68 válasza retes (#150) üzenetére


Dexter68
addikt

Nyugi... Én dolgoztam mac-en is. Tapasztalatból mondom: egyforma sz*r mind a kettő.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#152) Dexter68 válasza Finwe (#146) üzenetére


Dexter68
addikt

Én erre a konfigra win98 SE-t raknék és 5-ösnél nem újabb photoshoppot. És menni fog.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#153) Kobe válasza Dexter68 (#152) üzenetére


Kobe
veterán

csak kérdés h az 5ös photoshop mennyivel jobb mint paint...kicsit elnagyolt példa de igaz, 5ösben egy csomó uj és jó cuc nincs

(#154) Badb0y válasza retes (#138) üzenetére


Badb0y
addikt

Nálam egy ekkora kép elforgatása vagy 5 perc. Múltkor direkt próbálgattuk, és a 100Mpixel környékén már nagyon megfexik a gép :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#155) Dexter68 válasza Kobe (#153) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát akkor használj paint-et... majd rájössz. Ha máskor nem, az első színbontásnál.
Persze, hogy nem tud annyit, mint a CS2, de a fejlesztések nagy részére a mindennapi munkában nincs is szükség. Annál nincs rosszabb, mint amikor az ember alkotna és ehelyett a homokórát bámulja. Valahol már mondtam egyszer: próbálj meg úgy rajzolni, hogy valaki időnként kikapja a kezedből a ceruzát és elszalad vele. Az én gépemen pl. a 7-essel lehet ''termelni'' a CS''-t akkor veszem elő, ha olyan feladat áll elő, amihez elengedhetetlenül szükséges az a tudás. Nem kell bedőlni a marketingeseknek, azok még a programhibát is fícsörként írják rá a dobozra.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#156) Met válasza Dexter68 (#155) üzenetére


Met
nagyúr

próbálj meg úgy rajzolni, hogy valaki időnként kikapja a kezedből a ceruzát és elszalad vele

ez tetszik :C

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#157) ivjoe válasza retes (#150) üzenetére


ivjoe
tag

Adobe honlapjáról? :) [link]

http://lorem.hu

(#158) retes válasza ivjoe (#157) üzenetére


retes
aktív tag

Köszi! :))

A tudás mindenkié!!!

(#159) bandus


bandus
veterán

Sziasztok photoshop mágusok :)
Ismét lenne egy kérésem :B Ebből a képből ki lehet-e hozni valami használható minőséget. Sajnos ez meghaladja az én tudásomat, a photofiltre-vel nem sikerült nekem tettsző eredményre jutnom. Előre is köszönöm, ha vlaki rászánja az időt :R
[kép] [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#160) Hydra SR válasza bandus (#159) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én ennyire jutottam vele. Nagyon nehéz az elveszett információt pótolni, a sötétség és a bemozdulás pedig információveszteséggel jár. A zajt talán finomabban is le lehetett volna szedni csak sok szöszmötöléssel.
[kép]
[link]
Ha kisebb méretben nézed, kevésbé látszik a zaj és a bemozdulás. 1024*768-ban már egész nézhető.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#161) bandus válasza Hydra SR (#160) üzenetére


bandus
veterán

Köszönöm szépen :R Rendes papírképet csináltatnék belőle, azon valószínűleg élvezhetően fog kinézni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#162) mg8248


mg8248
csendes tag

Üdv! Lenne 2 kérdésem:
1. Hogyan lehet egy képet a cs2-ben fényessé tenni? (olyan mintha egy fényes bevonat lenne a képen)
2. Mekkora a cs2 memória igénye? Mert szinte mindig kiírja, hogy nincs elég RAM...
még menteni sem tudok..
Előre is kösz!

(#163) Ősember


Ősember
őstag

szevasztok
a helyzet egyszerü mégsem boldogulok ezzel a szeméttel :W no, tehát adott 2 kis file, amit szeretnék gif-nek megcsinálni, tehát hogy egymás után adja a képeket... ezt sem tudom megoldani. a photoshop help menüje használhatatlan és semmi értelmes segitség sincs benne, aknek van egy kis szabad ideje az kérem irja le részletesen hogyan kell 2 jpg filet 1 db gif-é konvertálni. elöre is köszönöm :R

mod: elfelejtettem mondani hogy photoshop cs 8-at használok

[Szerkesztve]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#164) Ősember válasza Ősember (#163) üzenetére


Ősember
őstag

mindegy, már megvan :B

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#165) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy 36 oldalt kéne bmp-ből jpg-rakni,de báttyám gépén nincs ps csak paint.Szóval valaki nem csinálná meg nekem PS-el valami scriptel? :O

(#166) Met válasza mg8248 (#162) üzenetére


Met
nagyúr

vagy több ram kell a gépbe (512-vel már elfutkorászik) vagy több hely kell a vinyón és azt megadni neki, hogy arra swapoljon

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#167) Met válasza ToBeY (#165) üzenetére


Met
nagyúr

XnView?
[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#168) ToBeY válasza Met (#167) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi megtaláltam doc-ba így nem kell konvertálgatnom

(#169) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Lenne egy kérdésem:Csinálok egy videót,egy oldalon mondták nekem hogy a photosoppal tudok hozzá saját keretet csinálni.és azza lenne a kérdésem hogy ilyen keretet hogyan tudok vele csinálni?: [link]

Előre is köszönöm

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#170) ivjoe válasza [pod]Diablo (#169) üzenetére


ivjoe
tag

Fogsz egy pen toolt és vektografikusan megrajzolod vele a keretet. Segédvonalak jóljönnek.
Majd átalakítod kijelöléssé. ebből a kijelölésből csinálsz egy új réteget, amit vagy lefestesz valamilyen színűre és leveszed az opacityt így áttetsző lesz. Vagy nyomsz egy Ctrl+U-t (Hue/Saturation) és ott a csúszkákkal kényelmesen válzoztathatod a színeket. (Colorize-t pipáld ki.) Persze opacityt itt is le kell húzni. A belső oldalán lévő világosabb csík egy outer glow effekt a füleken lévő színátmenetet pedig a gradient tool-lal tudd elkészíteni.

http://lorem.hu

(#171) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valami nálam nem jól működik:F Az ecset eszklözöknél ritkán tudom az ecsetet használni, nem a kör alakú ecset jelenik meg, hanem egy négyzet, ami meg nem képes a szomszédos pixelek elmosására. Sokszor csak az segít, ha betöltöm újra a képet, de az sem mindig, vagy ha sikerül is, akkor nem sokáig él az a funkció:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#172) [pod]Diablo válasza ivjoe (#170) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Na ezzel kapcsolatba az lenne a kérdésem hogy:a pen toolal hogy kell megrajzolni azt az alakot amit akarok?Mert valahogy nem jon össze.(a Photosophoz eléggé alma vok még.)

[Szerkesztve]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#173) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Filter - render - lens flare-nél, hogyan lehet megoldani azt, hogy az előnézeti kép nagyobb legyen? Nagyon kicsiben látom csak, így pedig elég nehéz bepozicionálni a pontos helyét.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#174) Shim válasza Winner_hun (#171) üzenetére


Shim
őstag

Image/Mode/RGB Color legyen kiválasztva (Indexed esetén nem szokott működni)

Agostino
:

Alt+Klikk a Preview-ba aktiválja a Precise Flare Center-t, így könnyebb.


[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#175) Badb0y


Badb0y
addikt

Fel van a topikba sorolva már, de vki összegezné, hogy mik azok a dolgok (trükkök is), amit egy PS feltelepítés után be kell ill. érdemes beállítatni :F
De tényleg mindent :)

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#176) Briganti


Briganti
tag

Egy kis segitsegre lenne szuksegem:

: [link]

ha tudtok olyan tutorialt ami ehez haonlot csinal kuldjetek el, mert en talaltam semmit, es nem tudom sehogysem megoldani hogy a szellek ne legyenek ''olyanok'' ...

nagyvonalakba igy csinaltam:

egy negyzet, utanna egy csillag, csillagot kijeloltem, a sellection-t ravittem a negyzetre es kivagtam a negyzetbol ... es valamiert nem lett oan szep ...

koszi

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#177) Met válasza Briganti (#176) üzenetére


Met
nagyúr

én megcsinálnám vektorosan (Corel, Illustrator) az alapot és arra raknám az effekteket
bár ezt símán meg lehet csinálni Corelben, első ránézésre ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#178) Briganti válasza Met (#177) üzenetére


Briganti
tag

ehhhh ... hat en megprobalom corel-be, de azzal meg soha nem dolgoztam, nemtudom hogy boldogulok ...

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#179) Briganti


Briganti
tag

grrrrrr ... nrmjon ossze, miaz a ''corel, illustrator'' ?? a google sem segitett sokat, olyan nevu programot sem talaltam ... probaltam sima corel-l, corel photo paint-l, de nemtudok semmi hasonlot kihozni :( :W

help meee



[Szerkesztve]

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#180) Briganti


Briganti
tag

juuujj, mostmar nemtudom torolni az elobbi beszolat, de azert nem kaptam, mert ugy kerestem hogy corel illustrator :W :W

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#181) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok. gondolom volt mar tema, csak azt sem tudom h mit keressek :/
milyen lepesekben lehet megoldani azt h egy kepen mondjuk a hajszint (csak a hajszint) tudjam valtoztatni? pl megnezni h az adott szoke mosolygos hogyan nezne ki barna mosolygosan? :)

teljesen kesu vagyok ps-hoz, de nem remenytelen. elore is koszi,
&rew

(#182) Met válasza Briganti (#180) üzenetére


Met
nagyúr

annál nagyobb vesszőt nem tudok használni :DDDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#183) Met válasza Briganti (#180) üzenetére


Met
nagyúr

küldtem mailt, benne a corelben megrajzolt alappal, azt el exportálhatod eps-ben vagy tiff-ben, PS-ben megnyit és mehet az effekt ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#184) Briganti válasza Met (#183) üzenetére


Briganti
tag

Kossssszzz!!!!! :R :R :R :R :R

bar en is szeretnem megcsinalni, barmennyire is akarom, nem jon ossze :( probalkoztam corel-be is, es illustratorba is ....

de azt hiszem hogy az a baj hogy nekem kicsike meretbe kell ( 800 x 100), ps-be Free transformal osszehuuztam, es megin ugyanott vagyok :(( meg butykolok, hatha osszejon ...

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#185) Briganti


Briganti
tag

Na erre vess egy pillantast, ebbol jobbat lehete kihozni? [link]

a szelleket egy kicsit elk**tam az exportalaskor ... de egy ''kicsivel'' jobb mind a masik :D

de termeszetemtol fogva soha nemvagyok megelegedve egesszen :)

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#186) Badb0y válasza #25954560 (#181) üzenetére


Badb0y
addikt

Próbáld ki a kijelölés/színtartomány és ott a tűrést változtatgasd és színezd át olyanra amilyenre szeretnéd.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#187) Met válasza Briganti (#185) üzenetére


Met
nagyúr

ez már egész jó :)
feather effektel tudod a peremét törölni és eltűnik a pixelesedés

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#188) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Hello,

ritkán játszom ezzel a programmal, de múltkor rémlik, hogy volt benne olyan filter, ami korosodó fényképhez hasonló effektet tudott.(talán 6-os verzióban) Ebben az újban(8) azonban nem lelem, annyira nem értek, hozzá, hogy kézzel összedobjam 5 perc alatt, ha van valakinek harmadik megoldása, az nem jönne rosszul.
A dolog lényege különben annyi volt, hogy szürke-sárga skálába tolta a színeket, ha jól emlékszem :U

(#189) [pod]Diablo válasza [pod]Diablo (#172) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

valaki nem tud válaszolni?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#190) rlazol válasza [pod]Diablo (#189) üzenetére


rlazol
addikt

használd ''Brush Tool''-t, rajzhoz jobb, mert a Pen kissé bonyis.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#191) [pod]Diablo válasza rlazol (#190) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

oks.thx.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#192) delta9 válasza [pod]Diablo (#189) üzenetére


delta9
senior tag

(#193) Briganti válasza delta9 (#192) üzenetére


Briganti
tag

a lecke tobbi reszet honnan tolthetem le, vagy le lehete tolteni, vagy elkuldod mail-ba? :D

kosz elore is :)

If debugging is a process of removing bug, then programming is a process of putting them in ...

(#194) delta9 válasza Briganti (#193) üzenetére


delta9
senior tag

azon a linken van több ingyenesen letölthető lecke az adobe könyvből, a többi nekem sincs meg.

(#195) Badb0y válasza delta9 (#194) üzenetére


Badb0y
addikt

Nekem meg van ez a könyv és el is adnám, de létezik már ez CS2-höz :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#196) Met válasza Badb0y (#195) üzenetére


Met
nagyúr

mintha láttam volna az Alexandriában CS2-höz

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#197) Dexter68 válasza Badb0y (#195) üzenetére


Dexter68
addikt

cs2 könyvek hirtelen: [link] [link]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#198) Hujikolp


Hujikolp
őstag

tudna nekem valaki az alábbi problémára orvosságot?

van egy kép azon kijelölök egy területet amit szeretnék, majd réted, rétedstílus, keverési beállítások, ott a külsö ragyogásnak beáálítok valamit, és nem a kijelölt területre csinálja meg hanem az egész képre nézni. de én azt szeretném h csak a kijelölt területet ''ragyogtassa'' be. hogyan csináljam? :R

(#199) Met válasza Hujikolp (#198) üzenetére


Met
nagyúr

új rétegre tetted?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#200) delta9 válasza Badb0y (#195) üzenetére


delta9
senior tag

szerintem ne add el. a cs meg a cs2 között annyi a különbség, hogy van benne kb 5 új fícsör, amit a helpből meg lehet ismerni. uh az egész cs könyv kompletten a cs2-re is vonatkozik

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.