Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Dexter68 válasza adik (#743) üzenetére


Dexter68
addikt

A szkennered szoftverében nincs olyan beállítás, hogy eleve 16 bites képet csináljon?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#752) delta9 válasza adik (#748) üzenetére


delta9
senior tag

'' A desaturate nekem gyírilag színes, digit képnél müxik, a szkenner viszont nem ff képbe, hanem színesben menti el (48 bitesben), ha lejjebb veszem, akkor meg nem olyan jó a nyers kép''

jaja. én színes digit képpel próbálkoztam. bocsi

(#753) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, aminek megoldása elég fontos lenne. Szóval elkezdtem csinálni egy oldalt ami haladt addig amíg a menüsáv-ot el nem kezdtem csinálni(amiben vannak a menüpontok). Szóval itt egy viaszformát fotóból bemásoltam a gépbe, ott kivágtam a fölösleget és felvágtam darabokra photoshoppal hogy táblázatba tegyem. De itt létrejönnek automatikusan a felvágott képéken kívül helykitöltő darabok( hogy megfelelő méretű legyen a kép).[link]Itt az oldal. Itt láthatjátok mi a probléma. Szóval az lenne a kérdésem hogy ezeket az automatikus képeket hogyan tudnám kitörölni hogy a viaszforma teljesen bal oldalt legyen? Előre is nagyon köszönöm segítségeteket! :R

Original's never fit - Socket 370

(#754) lesaux válasza <MZ/X> (#753) üzenetére


lesaux
veterán

Pusztuljak el, de nem látom a helykitöltő darabokat.

(#755) lesaux válasza <MZ/X> (#753) üzenetére


lesaux
veterán

Jó, kezdem megérteni. Elöljáróban annyit megjegyeznék, hogy ez így soha, de soha nem fog összejönni. Kell hozzá egy minimális HTML-tudás, illetve több kell HTML-ből, mint Photoshopból.
A kód 26. sorában, az auto-03.gif után látsz egy olyat, hogy WIDTH=211. Ezt cseréld ki width=0-ra.
Illetve ennek ellensúlyozásaként a 34. sorban, az auto-07.gif-nél a WIDTH=215-öt width=426-ra kéne cserélni.
De szvsz az egész kód zagyva, áttekinthetetlen, nem tudom, a FrontPage miért ilyet ad ki outputként. Amúgy sem osztanám fel ezt a viaszt vízszintesen és függőlegesen is darabokra, mert soha nem rakod össze, hogy szép legyen és tudj is írni menüpontokat. Ha mindenáron fel akarod darabolni, akkor csak függőlegesen darabold, értsd: egymás alatt van x kép, ugyanolyan szélességgel. Sokkal egyszerűbb lesz a kódod, és fogsz találni élő embert, aki átlátja.

(#756) <MZ/X> válasza lesaux (#755) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Ezermillió hála és köszönet!
azt hiszem még pupálódok html-ből a tutorial.hu-n.
Ez a photoshop kódja, ezt adja ki hogyha felszeletelem.
Mégegyszer köszi!! :R :R

Original's never fit - Socket 370

(#757) Met válasza ponix (#741) üzenetére


Met
nagyúr

Én ha vektorizáltam egy képet akkor azt azért tettem mert a gravírozó szoftver csak olyan formátumban tudta feldolgozni. Tehát gravírozáshoz és fóliavágáshoz csak vektoros kép jó.
De ahogy Dexter is írta nyomtatáshoz is sokkal jobb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#758) ponix válasza Met (#757) üzenetére


ponix
aktív tag

és pl. egy fényképet is lehet vektorizálni? Ha igen hogyan azt se tudom, hogy kezdjek neki

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#759) Joyrider válasza ponix (#758) üzenetére


Joyrider
tag

egy átlagos fénykép is már túl bonyolult ahoz, hogy vektorizálva legyen..
Ha valami program miatt kell, akkor valami automatizált megoldást javaslok, ha a nagyíthatóság miatt, akkor sok megapixelt.. 16Mp körül már elég nagy méretben is élvezhető lesz a kép. :D :P

Végülis... Ennyi év után... :D C'mon join the Joyride everybody!

(#760) Met válasza ponix (#758) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet csak valószínűleg ronda lesz.
Adobe Streamline vagy Corel Trace, megnyitod bennük a képet és trace, tudod állítgatni, hogy mennyire legyen részletes.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#761) eastsider


eastsider
nagyúr

Hy
PS-be hogy tudnék átlátszó hátteret varázsolni?

(#762) sekli válasza eastsider (#761) üzenetére


sekli
addikt

amikor uj képet kezdesz,, akkor van egy oilyan opcio, hogy Background Contents azt kell értelem szerűen transparentre állítani...

(#763) eastsider válasza sekli (#762) üzenetére


eastsider
nagyúr

THX
és hogy mentsem el JPG-ben hogy ne cisnáljon neki semmilyen hátteret?

(#764) sekli válasza eastsider (#763) üzenetére


sekli
addikt

a jpg-nek mindig van háttere..., gif-nek mentsd mondjuk...;)

(#765) eastsider válasza sekli (#764) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi közbe rájöttem :B

(#766) Csazsol


Csazsol
aktív tag

Hali

PS 7.0.
Sepia-t keresném....

Köszi

Vagyok

(#767) sekli válasza Csazsol (#766) üzenetére


sekli
addikt

1) Image -> Adjust -> Desature
2) Image -> Adjust -> Variations
3) ott van egy csúszka, Fine<-->Coarse az egy pöcökkel huzd balra...
4) kattints a more yellow -ra egyet
5) majd kattints a more red-re és kész...;)

(#768) Csazsol válasza sekli (#767) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Köszi

Nekem magyar verzio van... Már az első lépésnél elakadtam.

Kép -> Beállitás- nos ezt nem találtam
Szerintem: Kép -> Korrekció ->?

A 2. ponttól a végéig megvan :D

Vagyok

(#769) sekli válasza Csazsol (#768) üzenetére


sekli
addikt

színvisszavétel...:D elég béna fordítás...:DDD

(#770) Csazsol válasza sekli (#769) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Én vagyok a béna..., de nem találom a kép ->Korrekció alatt :O

Vagyok

(#771) sekli válasza Csazsol (#770) üzenetére


sekli
addikt

ctrl+shift+u a desature, de mondok egy másik megoldást is: ;)

1) opcionális: Filter -> Blur -> Gaussian Blur 1-2px
2) Layer -> Blending options -> Color Overlay
3) itt válassz ki egy jo kis barnás narancsos színt pl: #DC8631
4) a Blend Mode-ot meg soft light-ra állítsd
5) CTRL+U (Hue/saturation) és vegyél mindent egy picit lejjebb, addig míg jo nem lesz...

[Szerkesztve]

(#772) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Én is mondok egyet,vagy is egy linket. Én ez alapján csináltam a sepia tone-t
[link]

[Szerkesztve]

(#773) chop válasza Csazsol (#768) üzenetére


chop
őstag

Szintelenites lesz az. Marmint a desaturate.

(#774) bylow


bylow
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem 1 linket adni ahonnan magyar nyelvű ADOBE-t tudok tölteni?
Előre is köszi!

[Szerkesztve]

ByLow #

(#775) ponix válasza bylow (#774) üzenetére


ponix
aktív tag

ADOBE mit? ezerféle program fut ezzel a márkanévvel, de ha konkrétan photoshop-ot akarsz akkor [link]

ez mindíg bejön :Y bár itt sok mást is találsz majd

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#776) ponix válasza bylow (#774) üzenetére


ponix
aktív tag

vagy ez [link]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#777) Csazsol válasza sekli (#771) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Köszi, ez nekem bonyolult.
Sikerült az előzővel, thx...

Vagyok

(#778) Csazsol válasza ToBeY (#772) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Hali

Köszi, de a 3. pontnál elakadtam, nem találok rá a photo filter-re :O

Vagyok

(#779) sekli válasza Csazsol (#777) üzenetére


sekli
addikt

szerintem nem olyan bonyolult...:B itt megnézheted, hogy mi mit jelent...[link]

(#780) Csazsol válasza sekli (#779) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Köszi
Utolsó kérésem: Kaptam egy linket ahol: Image -> Adjustments -> Photo Filter útvonal van. Na ez a foto filter merre van?

Vagyok

(#781) sekli válasza Csazsol (#780) üzenetére


sekli
addikt

hátha segít...

[kép]

[Szerkesztve]

(#782) Csazsol válasza sekli (#781) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Köszi, de nem...

Nekem PS 7.0 van

[kép]

[Szerkesztve]

Vagyok

(#783) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Elég hülye helyzetbe kerültem. Megcsináltam egy gombot a weboldalamhoz, de csak nem tudom elmenteni rendesen. [link]. Itt tartok most. Ha azt mondom neki, kivágom, beillesztem, mentem, akkor lemarad a gomb alatt árnyék, ha meg így mentem el, akkor menti a fehér hátteret is. : \

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#784) ToBeY válasza Agostino (#783) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Giff-be (save for web) vagy png mentsd le,akkor nem lesz ott a fehér háttér

(#785) delta9 válasza Agostino (#783) üzenetére


delta9
senior tag

a gifnél arra figyelj, hogy nem ismeri az átmenetes átlátszóságot, tehát egy pixele vagy átlátszik vagy nem. ezért úgy mentsd el, hogy matte-ként megadod neki, hogy milyen szín lesz az árnyék alatt.

(#786) evola


evola
senior tag

Szeretném feltelepíteni a Photoshop cs2-t Vista 32 bites alá.
Sikerül is a telelpítés, de mikor elindult a program előjön egy kis ablak és ha rákattintok kilép a programból.
Van erre valami megoldás?
Xp alatt telefonosan lehetett aktiválni, de A Vista alatt nincs ilyen lehetőség.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#787) sekli válasza evola (#786) üzenetére


sekli
addikt

ehh...:DDD meg kell venni...;)

(#788) evola válasza sekli (#787) üzenetére


evola
senior tag

Már tárgytalan, megvásároltam.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#789) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Hogy lehet megoldani, hogy egy képet egy foknál kisebb mértékben döntsünk jobbra, vagy balra? Photoshopban, gimpben, paintben, tökmindegy, csak valamivel menjen, de eddig mhol csak egy fokkal tudtam dönteni, az pedig már a másik irányba dönti... :(
(Sajnos az történt, hogy vkinek határidős munkát kell csinálnom, egy borítótervet és a szkennelt rajz dől, a kész cuccot meg délig le kell adni :Y )

(#790) ToBeY válasza Szten Márs (#789) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Edit/Transform/rotate

Azt hogy 1foknál kisebbel lehet dönteni azt nem tudom.

(#791) Dexter68 válasza Szten Márs (#789) üzenetére


Dexter68
addikt

Szkennelt rajz kiegyenesítése:
Shift+I kétszer (a Tool-palettán a pipetta vonalzóvá változik), majd kijelölöd vele azt a vonalat, amit vízszintesnek (vagy függőlegesnek) akarsz látni úgy, hogy az egyik végén leteszed a kurzort, majd húzod az egyenest a vonal mentén, és leteszed a másik végén is.
Aztán Image –> Rotate canvas –> Arbitary és az előbb húzott egyenes szöge ide pont beíródik.
Leokézod és örülsz neki. ;)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#792) ponix válasza Agostino (#783) üzenetére


ponix
aktív tag

Meg aztán az is hozzá tartozik a dologhoz, hogy az árnyéknak kell valamire vetődni van annak is háttere, és nyilván az árnyékkal és az ő hátterével együtt tudod menteni. A semmire nem tud árnyék vetődni. Kel, hogy legyen valami mögötte, így az is látszani fog. szerintem le kell mondani az árnyékról, vagy a gomb környezetének ugyanolyan szinűnek kell lenni mint az árnyék háttere. azért nézzük meg mit válaszolnak mások

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#793) sekli


sekli
addikt

heló

PS-ban hogy lehet egyszerűen íveket húzni? Olyat keresek, mint pl a paint-ben a curve...

(#794) Met válasza sekli (#793) üzenetére


Met
nagyúr

Pen tool

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#795) sekli válasza Met (#794) üzenetére


sekli
addikt

hát azt persze tudom, de nem nagyon ugy működik, mint ahogy egyszeru lenne, az mindig 'S'-et hajlít nekem..., mostanában ellipszisekkel operálok...:U

(#796) ponix válasza sekli (#795) üzenetére


ponix
aktív tag

azthiszem alt-ot vagy ctrl-t nyomsz és közben rákattintassz az előző pontra akkor egyenes fog húzni az meg tudod hajlítgatni ahogy tetszik ha jól gondolom

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#797) sekli válasza ponix (#796) üzenetére


sekli
addikt

kössz, hát ez nekem nem tul logikus..., mindegy, valahogy most már megy, de elég sokat kell próbálkoznom, hogy jo legyen... :B

(#798) ponix válasza sekli (#797) üzenetére


ponix
aktív tag

Ha hozzá szoksz, menni fog. jó kis kijelölő eszköz is egyben, ha háttereket akarsz változtatni és más kijelőlő eszköz nem elég pontos stb... ja és mégegy a rubber band opciót ha bekapcsolod, akkor folyamatosan látod a vonalat

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#799) ponix válasza sekli (#797) üzenetére


ponix
aktív tag

[link]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#800) sekli válasza ponix (#799) üzenetére


sekli
addikt

köszi, próbálkozom...:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.