Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) BLiNk3r válasza delta9 (#299) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Kösz szépen, ez segített! Eddig 40%-on volt a memzihasználat, de most hogy felvertem 75-re, szabályosan javult a helyzet! ;)
üdv

(#302) delta9 válasza BLiNk3r (#301) üzenetére


delta9
senior tag

akkor ok, csak arra figyelj, h most a többi alkalmazásnak annyival kevesebb mem jut.

[Szerkesztve]

(#303) BLiNk3r válasza delta9 (#302) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Az világos, köszi ;)

[Szerkesztve]

(#304) Hujikolp


Hujikolp
őstag

hali!

hogyan tudnék ilyen kép alatti tükrözödést csinálni?

[kép]

ugyan ilyen kéne csak másik képre, és h a kép tükrözödjön de ne teljesen csak egy kis darabja, mint itt a képen. thx :R

mod: a képet érdemes fehér háttérel megnézni, ugy az igazi ;)

esetleg ha valki tud nekem egy tutorialt mutatni :R

[Szerkesztve]

(#305) Jenő


Jenő
aktív tag

Olyat lehet csinálni, hogy egy (hexadecimális színkód alapján) megadott színre színezzen át egy képet? (legalábbis a szélen lévő egyszínű részek pont olyan színűek legyenek, a többi meg ahhoz hasonló)

(#306) ugux


ugux
tag

Hello! Az a gondom, hogy valahogy elállítottam a photoshopot, és most a linken látható zöld szarral kell dolgoznom. Nem találom hol kell visszaállítani a zöld alapot alapértelmezettre. Tud valaki segíteni??

http://copyshop.atw.hu/photoshop.JPG

köszi

(#307) Hujikolp válasza Hujikolp (#304) üzenetére


Hujikolp
őstag

egy csúnya megoldással beértem, csak összeszenvedtem valamit..

(#308) delta9 válasza Hujikolp (#304) üzenetére


delta9
senior tag

[link]

pl.

(#309) delta9 válasza ugux (#306) üzenetére


delta9
senior tag

edit->preferences->transparency&gamut

(#310) delta9 válasza ugux (#306) üzenetére


delta9
senior tag

image->adjusments->replace color

(#311) Hujikolp válasza delta9 (#308) üzenetére


Hujikolp
őstag

jobblett :R

(#312) ugux


ugux
tag

Hello! Az a gondom, hogy valahogy elállítottam a photoshopot, és most a linken látható zöld szarral kell dolgoznom. Nem találom hol kell visszaállítani a zöld alapot alapértelmezettre. Tud valaki segíteni??

http://copyshop.atw.hu/photoshop.JPG

köszi

(#313) Met válasza ugux (#312) üzenetére


Met
nagyúr

1. mintha a #309 neked szólna
2. ne másold be 5 percenként a problémádat, ez nem chat, majd ha errejár olyan aki tud segíteni majd javasol valamilyen megoldást

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#314) ugux válasza Met (#313) üzenetére


ugux
tag

Elnézést, hogy ilyen eszközökhöz folyamodtam. Én is gondoltam rá, hogy nekem szól, ki is próbáltam, de nem volt ott semmi beállítás, ami segített volna, vagy köze lett volna zöld színhez!

(#315) ugux válasza Met (#313) üzenetére


ugux
tag

Köszi a választ: Edit/Preferences/Transparency & Gamut

Ezt megnéztem, de itt a munka háttér színét lehet csak állítani, ami alapból fehér meg szürke kockás. Nekem viszont nem ez a gondom. Feltettem egy ujabb képet az előző linkre, ebből jobban érthető a dolog.

http://copyshop.atw.hu/photoshop.JPG

(#316) delta9 válasza ugux (#315) üzenetére


delta9
senior tag

ja, hogy az a rész a zöld. na arról halvány fogalmam sincs. próbáld meg ctrl-alt-shiftel indítani és nyomj ok-t, hogy törölje a beállításokat. de így vszeg minden beállításod elvész, és újra be kell állítgatnod, ahogy eddig használtad. talán ez segít.

p.s.: jó rusnya az a zöld

(#317) chop válasza ugux (#315) üzenetére


chop
őstag

Basszus, en csak azt nem ertem, hogy hogyan lehetett azt egyaltalan elallitani?!!.. Kesz..

(#318) Cathfaern válasza chop (#317) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Lehet túl nedves környezetben használta és bepenészedett :D

(#319) Dexter68 válasza chop (#317) üzenetére


Dexter68
addikt

Próbáltam a windows megjelenítési beállításai között ezt a részt állítani, de semmi nincs rá hatással. Photoshop Preferencesben dettó... Rejtélyes mindenesetre.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#320) ugux válasza Dexter68 (#319) üzenetére


ugux
tag

Köszi mindenkinek a segítséget! Sajnos én is arra jutottam, hogy nem igen lehet ezt vissza állítani! :)) Arról hogy hogyan produkáltam ne is kérdezzetek, de az kijelenthetem, hogy nem a screenshot-ot manipuláltam! :))
A megoldás a jó öreg RE-INSTALL volt. Pontosabban uninstall, majd Install. Ez kb 10 perc alatt megoldotta a problémámat :))

(#321) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Már egy ideje foglalkoztat egy kérdés, de sehogysem jöttem rá hogy lehetne megoldani:
van egy layerem, teszek rá egy maszkot. Végighúzok rajta egy feketefehér linear gradientet (Gradient Tool) egy irányból (mondjuk balról jobbra). De szeretnék máshova is tenni egy gradientet (pl egy radialt a jobb oldalára). A probléma csak az, hogy ha húzok egy új gradientet, akkor az törli ugye a másikat.
Van rá lehetőség a probléma megoldására? Én csak addig a fapados megoldásig jutottam, hogy miután ráhúztam az első gradient maszkot, akkor a maszkolt layert összemergelem egy üres layerrel, és majd erre a friss mergelt layerre teszem a következő gradientet.

Csak egy olyan megoldás jobb lenne, ha a káposzta is megmaradna (az alap layer változatlan fomában)

Remélem érthető voltam ;)

[Szerkesztve]

(#322) Dexter68 válasza BLiNk3r (#321) üzenetére


Dexter68
addikt

a maszkokon is lehet kijelöléseket alkalmazni ;)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#323) BLiNk3r válasza Dexter68 (#322) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Az világos, de egy kijelöléssel megütött gradient ugyanúgy belerondít az előzőleg húzottba.

(#324) Dexter68 válasza BLiNk3r (#323) üzenetére


Dexter68
addikt

akkor nem biztos, hogy értem, hogy mit szeretnél.
két layermaskot nem lehet alkalmazni, illetve csak úgy, ha az egyik vector mask
ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy apply layer mask, és utána kapja a következőt.
A hátránya az, hogy az első layermask szerkeszthetősége elveszik...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#325) delta9 válasza BLiNk3r (#323) üzenetére


delta9
senior tag

lehet, hogy én sem értem pontosan, h mit szeretnél, de csinálj már légyszi' egy olyat, hogy ráhúzod a linear gradiens-t layer mask-ként, utána ezt az egészet (tehát a képet és a maskot is) duplikáld meg, az így létrejött layer-en meg változtasd meg a maszkot radial gradiens-re. így mindkét maskod szerkesztehtő marad.

[Szerkesztve]

(#326) BLiNk3r válasza Dexter68 (#324) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Igen, így gondolom. Az én megoldásom ugyanígy működik (ugyanazt kapom végeredményben, ha egy üres layerrel összemergelem a maszkolt layeremet, mint az apply layer mask esetében). Csak ugye itt veszteség lép fel, mert az első layer mask is elvész, nameg az alaplayer kimaszkolt része is. Na erre kerestem egy lehetséges megoldást.

(#327) BLiNk3r válasza delta9 (#325) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Ezzel a megoldással pedig nem olyan eredményt kapok, amilyet szeretnék.
Itt egy screenshot, az első ábra az általad leírt művelet eredményét mutatja, a második pedig azt, amit el szeretnék érni 'veszteség nélkül'.
[link]

(#328) delta9 válasza BLiNk3r (#327) üzenetére


delta9
senior tag

aha, kezdem érteni. akkor szerintem csak az első gradiens-t csináld fekete-fehérrel, a továbbiakat (ugyanezen a mask layeren) csak fehér-átlátszó vagy fekete-átlátszóval, attól függően, hogy láttatni akarsz vagy kitakarni.

(#329) Shim válasza BLiNk3r (#321) üzenetére


Shim
őstag

Csak egy olyan megoldás jobb lenne, ha a káposzta is megmaradna (az alap layer változatlan fomában)

Fapados megoldás tuningolt változata (gradient maszkolós mókához nem tudok érdemben hozzászólni):

Amit össze akarsz mergelni, szépen jelöld ki shift-tel, majd CTRL+ALT+E.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#330) BLiNk3r válasza delta9 (#328) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Na kipróbáltam ezt is, de ez sem hozza a kívánt eredményt. Úgy vettem észre, hogy az elsőként húzott gradient mask (''A'') többet befolyásol, mert a második linear gradient (''B'') nincs hatással az ''A'' maszkra, csak magára a maszkolt objektumra.
Azért köszi :)

(#331) BLiNk3r válasza Shim (#329) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Igen, a jó öreg billentyűkombinációk :)
A Merge Layers gyorsbillentyűje a Ctrl+E, a Merge Visible pedig Shift+Ctrl+E.

Ez az Alt-os megoldás mivel több, mint egy sima merge?

(#332) delta9 válasza BLiNk3r (#330) üzenetére


delta9
senior tag

ezzel kötekedni szeretnék :) kizárólag a maszkra van hatása (már ha azon dolgozol), a maszkolt objektumra semmiképpen. próbáld ki: csinálja egy fekete-fehér gradiens mask-ot, fogj egy ecsetet és fehér színnel kezdj el festegetni a mask-on (!) ez semmilyen hatással nincs az objektumra, csak a mask-ra. ugyanígy, ha fehér-átlátszó gradiens-sel dolgozol ecset helyett, detto.

kép: ezen most három linear gradiens van, és 45% opacity fehér ecsettel ráfirkáltam

[link]

[Szerkesztve]

(#333) BLiNk3r válasza delta9 (#332) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Tényleg, igazad van! Az a baj, hogy én totál félreértettelek, és megint a layerduplikálós dolgot játszottam végig, ezért beszéltem A és B maszkokról. Tehát ez a megoldás működik :)
Ügyes!

[Szerkesztve]

(#334) delta9 válasza BLiNk3r (#333) üzenetére


delta9
senior tag

vagy félreérthetően fogalmaztam. előfordul nálam. de végül úgyis megértetem magam előbb-utóbb :)

(#335) Chandler válasza BLiNk3r (#321) üzenetére


Chandler
senior tag

egybeolvasztod a layert a mask al es csinalsz megegy maszkot es azon megcsinalod a masodik gradientet...
szerk.: ja mar latom szuletett megoldas :B

[Szerkesztve]

(#336) Met


Met
nagyúr

Mi pénzt lehet elkérni vektorizálásért?
Valami ''festményekről'' kapom a képet cd-n. Nemtudom, hogy mennyire részletesek.
Gondolom órabér csak nem tudom mettől meddig lehet :U , pofátlan sem akarok lenni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#337) Dexter68 válasza Met (#336) üzenetére


Dexter68
addikt

látni kéne
elég komolyan hangzik a festmény vektorizálás

amúgy meg 3-5000/óra

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#338) BLiNk3r válasza Met (#336) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

huh, azért nem kispálya egy festményt levektorozni...főleg egy részletesebbet.
kíváncsi vagyok majd mit hozol ki belőle

(#339) Met


Met
nagyúr

Nemhiszem, hogy olyan komoly részletgazdag képről lenne szó mint egy Rembrandt. :) Meg amire kelleni fog neki nem is igényli a túlságosan részletes képet.
Mondtam az embernek, hogy árat csak akkor tudok mondani ha látom miről van szó.

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#340) delta9 válasza Met (#339) üzenetére


delta9
senior tag

bocs dupla

[Szerkesztve]

(#341) delta9 válasza Met (#339) üzenetére


delta9
senior tag

pont nemrég kezdtem el egy képet vektorizálni, kb. egy óra alatt készült el az alábbi rész. egyetértek dexterrel, hogy 3000/óra alatt nem vállalnám el az ilyet. bár függ attól, hogy mennyire részletesen kell megcsinálni. én nagyjából közepes részletességgel csinálom, és egyelőre fogalmam sincs, h mikor fogom befejezni, mert ezt csak szórakozásképpen csinálom, nem megrendelésre. :)

[kép]

(#342) Dexter68 válasza delta9 (#341) üzenetére


Dexter68
addikt

Streamline... streamline... streamline...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#343) Dexter68


Dexter68
addikt

Kicsit off, de talán mégsem: Eljött az ideje, hogy új gépet rakjak össze, és elbizonytalanodtam videokártya-ügyben. Jelenleg egy Matrox G550-nel nyomom, és elégedett vagyok vele. Kacérkodom ugyanennek a pcie-változatával [link], mert 3d gyakorlatilag semmilyen szinten nem érdekel, kizárólag dtp-re használom a gépet, illetve a dualhead másik fele ki van nyomva a TV-re...
fontos még, hogy passzív hűtése van, mert nagyon csöndes cuccot akarok összerakni.
...vagy esetleg ez hülyeség és vegyek mást?

azért nem a videókáryás topicba rakom, mert ott mindenki 3d-zik, játszik, engem meg ezek a fícsörök totál hidegen hagynak, hacsaknem létfontosságú az életbenmaradáshoz.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#344) Chandler


Chandler
senior tag

a vektorizalas mit jelent? :F :B

(#345) Dexter68 válasza Chandler (#344) üzenetére


Dexter68
addikt

Itt le van írva a különbség a két technika között: [link]
Vektorból pixelt általában eccerű csinálni: a programokban (Illustrator, Coreldraw, Freehand, stb) többnyire van ilyen menü, hogy export, itt az ember választ egy pixeles formátumot (tiff, jpeg, stb) és már kész is.
Visszafelé bonyolultabb a dolog, mert valamilyen módon létre kell hozni a vonalakat és meg kell határozni a síkidomok kitöltését.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#346) Chandler válasza Dexter68 (#345) üzenetére


Chandler
senior tag

vagyis eg kepet görbékké me hasonlo dolgokka alakitani? es mindezt photoshoppal? u az durva

(#347) rii válasza Dexter68 (#343) üzenetére


rii
nagyúr

a mostani 3D-s kártyák már ott vannak 2D-s képminőségben, mint a Matrox, aszongyák ..... de lehet hogy sokkal gyorsabbak is annál .... ami viszont a 3D kártyák felé billenti a mérleg nyelvét ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#348) Shim válasza BLiNk3r (#331) üzenetére


Shim
őstag

Ez az Alt-os megoldás mivel több, mint egy sima merge?

Tényleg gyorsabb megkérdezni itt, mint megnézni a gyakorlatban hogyan működik? :U

Amúgy egy külön, új rétegre olvaszt össze, és meghagyja az eredeti rétegeket.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#349) BLiNk3r válasza Shim (#348) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Bal lábbal kelt fel a bácsi?
Épp nem otthon voltam, és nem volt PS a gépen, szóval nem tudtam gyakorlatban kipróbálni. Gondoltam még akkor kapok is rá választ...

(#350) delta9 válasza Dexter68 (#342) üzenetére


delta9
senior tag

igen, de sajnos az nekem nem jó. ha valaha is befejezem, akkor bekerül egy 'vector-art' kategóriába, ahol kizárólag kézzel készített képeknek adnak helyet, az automatikus alkalmazások itt nem játszanak. ''azzal mindenki tud...'' :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.