Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Frequence


Frequence
tag

Foglalkoztam kicsit a hajas témával, és rá kellett jönnöm, hogy sötét hajból lehetetlen valósághű tejfölszőkét csinálni..... :( :)
viszont sötétből világosabbat, vagy pl vöröset sötétkéket, zöldet, de még lilát is egészen egyszerű...
Szerintem árnyalatnyi szinezéseket egyszerűen meg lehet oldani, a szőke meg felejtős :O

(Ha valakinek mégis sikerül az rögtön szóljon :D ) :R

Soul and Style!

(#702) Joyrider válasza Frequence (#701) üzenetére


Joyrider
tag

Itt már eleve szőke hajat világosít, de azért hátha hasznos lesz mindenkinek.. :)
[link]

Végülis... Ennyi év után... :D C'mon join the Joyride everybody!

(#703) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni, hogy a linken, a képen látható hatást hogyan lehet elérni [link]. Úgy emlékszem, volt erről egy magyar tutorial, de egyszerűen nem találom (ott asszem egy idős aaazony arcának esett neki a készítő). Ha esetleg lenne egy linketek, köszönettel venném.

Tp.

[Szerkesztve]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#704) Joyrider válasza Joyrider (#702) üzenetére


Joyrider
tag

és itt van mégegy módszer rá.. :)
[link]

Végülis... Ennyi év után... :D C'mon join the Joyride everybody!

(#705) Joyrider válasza Terapeuta (#703) üzenetére


Joyrider
tag

azzal a bizonyos link-kel még nem találkoztam..

de ha állítassz a contrast-on, brightness-en, hogy sötétebb, kontraszosabb legyen a kép, egy copy layerrel lemásolod a képet, desaturation-al FF-íted majd tegyél rá egy zöldes-sárgás szűrőt, esetleg selective colors-szal vedd le a pirosat, kéket, ennek a layer-nek csökkents az átlátszóságát egy kicsit, majd a végén kicsit húzd összébb a képet és valami hasonlót fogsz kapni..
elvileg.. :D

Végülis... Ennyi év után... :D C'mon join the Joyride everybody!

(#706) davidboy


davidboy
csendes tag

Sziasztok! CS-ben szeretnék egy autót tükrözni valahogy így: [link]
Ha CS-ben nem oldható meg akkor bocs :B

[Szerkesztve]

(#707) Chandler válasza davidboy (#706) üzenetére


Chandler
senior tag

meglehet csinálni az tuti, az alap az az hogy duplikálod a layert aztan ''flip vertical'' (tükrözés vízszintesen) és a layer átlátszóságát lejjebb veszed, igy egy sima tükrözés lesz, aztan meg outer
glow-t raksz rá. meg egy kis gaussian blur-t is rakhatsz rá.
a képen ugylátom hogy elvan egy kicsit mosodva, ezt en csak ugy tudnam megoldani hogy a tükrözött layert duplikalot, és kicsit elmozgatod és ennek meg méglejjebb veszed az átlátszóságát (opocacity) (ja és a tükrözés masolatarol vedd le az outer glow-t)
en igy tudnam megcsinalni, de lehet hogy van rá jobb megoldás is

[Szerkesztve]

(#708) Terapeuta válasza Joyrider (#705) üzenetére


Terapeuta
őstag

Ok. Köszönöm a tanácsot.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#709) davidboy válasza Chandler (#707) üzenetére


davidboy
csendes tag

Köszi az eddig tippet.
Meg is tudom mostmár csinálni a sima tükrözést, de így a tükrözött kocsi más szögbe áll mint a képen, és sehogyse tudom úgy mozgatni, hogy azt a hátást keltese a kép, mintha a kocsi tökrözött talajon feküdne.
Ha van még ötlet akkor kössz!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#710) delta9 válasza davidboy (#709) üzenetére


delta9
senior tag

a perspektivából, térábrázolásból adódóan nem fogsz tudni minden autót tükrözni. nyilván csak azt, ami horizonton van fotózva. ha attól lentebbről vagy fentebbről, akkor természetesen nem.

rakj egy makettautót egy tükörfelületre, és nézd meg a tükörképét. csak egy bizonyos sík mentén nézve lesz a kép és a tükörkép ugyanaz...

[Szerkesztve]

(#711) Chandler válasza davidboy (#709) üzenetére


Chandler
senior tag

hmm akkor lehet nem flip vertical hanem rotate 180 fok
vagy ha ugysem jo akkor ctrl+t és ha az egyik sarokhoz viszed az egeret akkor tudod kézzel forgatni

(#712) Chandler válasza delta9 (#710) üzenetére


Chandler
senior tag

jaja igazad van :B
de azt pl ami a kepen van a linken meglehet csinalni photoshoppal (valoszinu azzal is csinaltak :DDD )

[Szerkesztve]

(#713) davidboy válasza delta9 (#710) üzenetére


davidboy
csendes tag

Igen teljesen igazad van, a problémával tisztában vagyok és éppen ezért érdekel hogy lehet a #706 hozzázolásban látható képet megcsinálni.

(#714) Chandler válasza davidboy (#713) üzenetére


Chandler
senior tag

azt lehet, valószínű hogy photoshoppal is csinaltak :)

(#715) Dexter68 válasza davidboy (#706) üzenetére


Dexter68
addikt

Ezt photoshopban tükrözni elég nehéz, hiszen ha megnézed a tükörképet, nem egy egyszerű flip elmosásáról van szó, hanem rendesen meg van csinálva. Tehát olyan szögből látsz rá a kocsira, mintha egy fejjel lefelé álló autót néznél. Ezt meg kell rajzolni, felépíteni szinte 0-ról.
A képet valószínűleg valami 3d-programmal renderelték, max utána nyúlkáltak bele photoshoppal.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#716) delta9 válasza davidboy (#713) üzenetére


delta9
senior tag

sehogy. pontosabban tükrözéssel sehogy.

(#717) Chandler válasza Dexter68 (#715) üzenetére


Chandler
senior tag

ööö miert nem jo ha elforgatod 180 fokkal? nem probaltam ki de elkepzelesem szerint jo lenne :F

(#718) delta9 válasza Chandler (#717) üzenetére


delta9
senior tag

szerintem te most nem térben gondolkodsz, hanem síkban.

nézd meg az autó képét. látod a motorháztetőt, a légbeömlőket, az autó tetejét.
ezeket a tükörképen nem fogod látni, ellenben az autó alját (~alvázát) meg igen, az viszont nem látszik a képen. tehát olyan dolgoknak kell rákerülniük a tükörképre, amik az eredeti képen nincsenek. ezek viszont egy egyszerű tükrözéssel/elforgatással nem fognak odakerülni, akárhogyan is torzítgatod utána az eredeti képet. uff :)

(#719) Met válasza Chandler (#717) üzenetére


Met
nagyúr

Ha pont szemből vagy oldalról lenne ''fényképezve'' akkor működne az elforgatás

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#720) Dexter68 válasza Chandler (#717) üzenetére


Dexter68
addikt

A 180 fokos fordítás pláne nem jó. Akkor az eleje hátra kerül. Sztem kicsit belekavarodtál. ;) :P

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#721) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vettem egy TFT de PS alatt a fehér nem fehér hanem vajszínű máshol mindenfol fehér a fehér! Lehet ezt állítani vagy kalibrálni valahol?

(#722) sekli válasza Met (#719) üzenetére


sekli
addikt

szerintem is csak ugy lehet..., most próbálkoztam egy kicsit, és szerintem az a fő baj, hogy a kocsinak látszik három kereke. Azok egy háromszöget alkotnak, és ha tükrözöd a képet, akkor csak az egyik oldalát tudod a tükörkép háromszögnek illeszteni az eredeti háromszöghöz, magyarán a kocsinak 3-ból csak 2 kereke fog összeérni a tükörképével... Próbáltam úgy is, hogy torzítgattam, de ahhoz, hogy minden kerék találkozzon a tükörképével, nagyon ortopéddá kell transzformálni...:)

(#723) Chandler válasza Dexter68 (#720) üzenetére


Chandler
senior tag

ja tényleg igazad van :DDD :B
akkor flip vertical és azután forgatsz egy kicsit, az nem jó? :F
most pont nincs fenn a ps ugyhogy nemtom kiprobalni :o

(#724) Dexter68 válasza ToBeY (#721) üzenetére


Dexter68
addikt

Részint a Control Panelben az Adobe Gamma, amivel állítgatni lehet, részint meg a Color Settingsnél (Shift-Ctrl-K) lehet állítgatni. De fontos tudni, hogy a fehér nem azonos a monitor fehérjével, hanem a papír fehérjét próbálja szimulálni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#725) ToBeY válasza Dexter68 (#724) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát ha nem azonos a monitor fehérjével akkor lehet hogy jó, kicsit mondom ilyen vajszínű.

(#726) adik


adik
őstag

Hali,
adott egy 8bit színes tiff képem, és szeretném 16bit ff-be átteni. Valóban nincs más megoldás, mint copy - új 16bit grayscale - paste?
a desaturate, és a channel mixer siralmas eredményeket produkál sajnos :(
(igen, jól sejtitek vettem egy szkennert, és most tartok a ff képeknél :D )

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#727) sekli válasza Chandler (#723) üzenetére


sekli
addikt

pont fölötted írtam le, hogy miért nem jo...:B

(#728) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Kéne egy kis segítség. Fényképeztem egy lányt,és a zoknia szára piros-narancs csíkos, amúgy fehér az egész.Ez nem tetszet neki a végén,valahogy le kéne szedni a csíkot, vagy az egész zoknit mászínűre színezni.Kérdésem hogyan lehetne ezt megcsinálni?

(#729) ponix


ponix
aktív tag

Üdvözletem az uraknak és a hölgyeknek is természtesen. sok hónap kihagyás után ismét bekapcsolódnék a fórum életébe. látom jó sok kérdés merült fel azóta, hogy nem jártam erre, többek között olvastam egy olyat is ami engem is érdekelne, nevezetesen, egy kép vektorizálása illetve ennek módja. egyáltalán miről is van itt szó? :F

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#730) Chandler válasza sekli (#727) üzenetére


Chandler
senior tag

elolvastam, igazad van

(#731) chop válasza ponix (#729) üzenetére


chop
őstag

Remelem nem mondok hulyeseget, de nekem ugy remlik, hogy ahhoz valamilyen vektoros rajzprogram kell (csak, hogy a legnevesebbet emlitsem: Illustrator), es tulajdonkeppen trace-elni kell a kepet. Termeszetesen reszletgazdag fotot baromsag vektorizalni, inkabb rajzokat, logokat, stb. erdemes.

(#732) tkazmer


tkazmer
addikt

Ehhez a photoshophoz mennyire szükséges jó vga?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#733) ToBeY válasza tkazmer (#732) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Semennyire.Ami fontos sok sok ram,és egy jobb proci.Hogya nagyobb file-al vagy sok effektel dolgozl ne akadjon ki a gép, vagy ne várj sokáig

(#734) BLiNk3r válasza chop (#731) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

A vektoros rajzprogram témában igazad van, de azt hozzá kell tenni, hogy bár a Photoshop pixelgrafikus szoftver, a Pen és Shape Tool-lal ott is vektoros alakzatokat hozol létre.
Ebből következőleg egy kép Photoshopban is vektorizálható.
(ettől független az ilyen munkákhoz inkább vektoros progik ajánlottak: Illustrator, Corel, stb.)

(#735) tkazmer válasza ToBeY (#733) üzenetére


tkazmer
addikt

Ahha, köszönöm. Igazából a rajztanáromnak keresek notit, viszont nem nagyon voltam tisztában a photoshop gépigényével, révén az én gépemen gyak minden megy, az ő keretébe viszont nem fér bele olyan gép, mint ami nekem van...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#736) lesaux


lesaux
veterán

ImageReadyhez ért valaki? Szerintem ez hülye. Animációt szeretnék készíteni, van már vagy 7 frame-em, de ha valamit változtatok az egyik frame-ben, ez az összesen változtatja. Ctrl-U-val akarom a lightnesst növelni, de mindegyiken növeli. Hiába van egy frame kijelölve, hiába van több, mindegyiket világosítja. Hogy lehet ezt megoldani?

(#737) lesaux válasza lesaux (#736) üzenetére


lesaux
veterán

Jó, megvan, a Create Layer for Each New Frame-et be kellett pipálni, és akkor a layerekkel már lehet bűvészkedni. Persze ezt a bepipálandó menüpontot csak akkor látja az ember, ha az Animation ablak jobb felső sarkán lévő nyílra kattan.Ha alul a menüsorból duplikál, akkor bukta.
Mint az közismert...

(#738) sekli válasza ponix (#729) üzenetére


sekli
addikt

Nekem Dexter68 ajánlotta az Adobe Streamline nevű kb 1 megás programot, amivel szintén vektorossá lehet alakítani egy bitképet...

(#739) chop válasza BLiNk3r (#734) üzenetére


chop
őstag

Haaat, en azert sokkal inkabb kepfeldolgozo programnak tartom a Photoshop-ot, mint rajzprogramnak...persze, lehet a pennel szorakozni, de kb. otszor annyi ideig tart, es haromszor annyi ideget eszel meg, mintha valamilyen tenyleg erre valo programmal csinalnad. Es akkor itt nem foleg az Illustratorra gondolok,mert tuti vannak freeware programok is, amik tudnak vektorizalni.

(#740) Dexter68 válasza ponix (#729) üzenetére


Dexter68
addikt

Vektorizálásra a Streamline-t tudom ajánlatni. Persze lehet játszani a Photoshop pen-tooljával, de vektorgrafikára vannak külön programok, amik azért jóval többet tudnak, mint a pen.

Mellesleg, ha igazán jó minőségben akarsz vektorizálni, akkor úgyis magadnak kell megcsinálni.

Illustrator, CorelDraw, Freehand a vektorgrafikus ''szentháromság''.

Corelt viszonylag könnyű megtanulni, kezelni, viszont pontatlan a színkezelése, meg van egy csomó hülyesége, ami miatt én is leszoktam róla, pedig ezen kezdtem a szakmát ´90-ben (na jó, akkor még csak nézegettem).

Freehanddel nincs tapasztalatom, csak annyi, hogy elég egzotikusan működik a másik kettőhöz képest, úgyhogy egy eps export után sikítva kimenekültem belőle.

Illustrator a nagyágyú. Natív eps formátumú, illetve mostmár pdf, amit beállítasz, az pont annyi és pont olyan.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#741) ponix


ponix
aktív tag

köszi a válaszokat mindenkinek és további kérdésem az volna ugyanebben a témában, hogy ha vekorizál valaki egy képet azt miért teszi? Szabadabb átméretezhetőség miatt esetleg? Érdekesen hangzó témakör és semmit nem tudok róla. Ahogy mondtátok, hogy pen-el kijelőlgetem a képrészeket , az nekem mért jó? Úgynéz ki, hogy ebben a témában sík hülye vagyok

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#742) delta9 válasza adik (#726) üzenetére


delta9
senior tag

miért kell, hogy 16bites legyen a grayscale? mert ha elég a 8bit, akkor desaturálod a képet, utána levels-ben megadod neki a fehér, a fekete és a natív szürke pontot a pipettákkal, utána egy minimális contrast emelés és egy smart sharpen, így kapsz egy nagyon faja bw képet.

(#743) adik válasza delta9 (#742) üzenetére


adik
őstag

Lehet, hogy hülye vagyok, de nekem nem tetszenek a tónusok, amit 8 biten kapok, akármit csinálok vele. Maga a desaturate nem is elég hozzá, hanem Channel mixerrel szoktam dolgozni, ott outputnak grayscale, és az már sokkal jobb eredményt ad, ha húzogatom a csúszkákat jól. Persze ez is csak akkor müxik, ha színes volt a forráskép.
De én ff filmről szkennelek, és csak akkor kapok jó képet, ha kirakom a ''színes'' képet vágólapra és 16bit ff-be beillesztem, akkor sokkal szebbek az átmenetek, tónusok. Csak ez így egy kicsit macerás, sokkal könyebb lenne, ha simán meg tudnám változtatni a kép ilyen jellegű tulakdonságait.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#744) delta9 válasza adik (#743) üzenetére


delta9
senior tag

azért mondtam, h desaturate után levels+contrast+sharpen. most kipróbáltam egy képen úgy ahogy te mondtad 16biten, meg simán 8 biten, ahogy én szoktam, és nem látok különbséget a kettő között. de lehet, hogy az én szemem a rossz :)

mod: mármint először láttam a kettő között a különbséget, és sejtem, h mire gondolsz, de 8bit-en meg tudtam csinálni, h jó legyen.

[Szerkesztve]

(#745) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne! Most vettem egy új gépet, ami tud RAW-ban is fotózni. Olvastam, hogy van PS-hoz ez a Camera Raw plug-in. Az adobe websiteján fent is van, hogy támogatja a legújabb verzió a gépemet. Le is szedtem, de nem akar működni, vagy nem akar a PS úgy elindulni, hogy azzal induljon el.
Egyáltalán hogy kell használni a Camera Raw-t?

Nagyon megköszönném, ha tudna valaki segíteni, eléggé fontos lenne.

[Szerkesztve]

(#746) Dexter68 válasza coleen (#745) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem fog azzal elindulni. De nyitható lesz vele a file. És a nyitásnál egy csomó lehetőséget felajánl (fehéregyensúly, világosság, ilyenek).

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#747) Dexter68 válasza ponix (#741) üzenetére


Dexter68
addikt

Én leginkább emblémákat, illetve 1 bites grafikákat szoktam vektorizálni, egyszerűen azért, mert részint minőségromlás nélkül lehet növelni és csökkenteni a méretüket, részint meg azért, mert egy bitképes emblémával akármit csinálsz, nyomtatásban ragyás lesz a széle, én meg régi vágású grafikus vagyok, akit ez zavar.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#748) adik válasza delta9 (#744) üzenetére


adik
őstag

attól függ, mivel dolgoztál. nekem egy ff nega volt a forrás (kodak tmax, és ilford hp5+), azok alapján dolgoztam. A desaturate nekem gyírilag színes, digit képnél müxik, a szkenner viszont nem ff képbe, hanem színesben menti el (48 bitesben), ha lejjebb veszem, akkor meg nem olyan jó a nyers kép.
Lehet, hogy meg lehet berhelni, hogy olyan jó legyen, de csak annyit akarok vele PSni, amennyit feltétlenül muszály. Papíron nagggyon jól mutatnak, csak sajnos a desaturate - az én tudásommal és/vagy felszerelésemmel és/vagy akaratommal - a digit technikában ehhez kevés. (nem mintha analógban így ebben a foprmában lenne) Ezért akartam volna a kép tulajdonságait megváltoztatni - nekem (az én monitoromon, az én szkenneremmel, az én szememnek, az én szobámban, az én kedvenc zenéimet hallgatva) eddig csak ez a megoldás vezetett eredményre. Ez csak azért macerás, mert tuti, hogy legalább 3x egymás után megnyitom ugyanazt a képet, amit egyszer már elmentettem, vagy éppen egy másik képre mentek rá, ha nem a külön fájlba mentést választom az új képes utamon. (130MB tiff képeket meg csak nem olyan fürgén nyitogat a gépem - sajna)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#749) ponix válasza Dexter68 (#747) üzenetére


ponix
aktív tag

köszi

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#750) Dexter68 válasza adik (#748) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha már tifet használsz... sztem alkalmazz LZW tömörítést. Az veszteségmentes. (ha használod, és úgy 130 megás, akkor nem szóltam ;) )

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.