Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) #93966848 válasza Blue@X (#9949) üzenetére


#93966848
törölt tag

Átállítottam a tv-t AV-ra,de a tálcán nem jelenik meg a VGA ikonja :F

[ Szerkesztve ]

(#9952) Blue@X válasza #93966848 (#9951) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ha a nyilat megnyomod akkor sem?
Vidkari driverje fennvan?
Mert annak kinnt kell lennie az ikonjának.
Milyen oprendszered van? Vista vagy XP?
Mind a kettőnél jobb egér az asztalon és tulajdonság.
Screenshotot tudnál nyomni, hátha akkor gyorsabban menne.

(#9953) #93966848 válasza Blue@X (#9952) üzenetére


#93966848
törölt tag

Ha nem gond felvennélek msn-re,amig ez megoldódik ;)De te is felvehetsz,katt a nevemre :)

[ Szerkesztve ]

(#9954) Lejszi válasza Blue@X (#9950) üzenetére


Lejszi
senior tag

nemreg volt 1éves a laptop, hozzam tavaly aug-ban kerult. nagyon meg van kimelve.

most lehet hogy lehetosegem lenne rá, hogy eladjam, de azert is kerdeztem a KONKRET valos arat hogy tisztaba tegyem a dolgokat.
Köszi a véleményedet.

Ha még vkinek van véleménye az ne titkolja el ;)

(#9955) Blue@X válasza #93966848 (#9953) üzenetére


Blue@X
senior tag

Van itt egy jó topik, ajánlom a figyelmedbe, ott biztosan tudnak segíteni.
TV-out kezdőknek

(#9956) Veil


Veil
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, vagy kérni, hogy megmondanátok nekem melyik program vezérli a cpu-t alap, ill terhelt állapotba(tehát hogy alapbol 800mhz-en megy, de amint kell maximálisan megy, mert nekem empower manager csinál vmi hasonlót, a 800mhz megvan de mikor terhelem nem használja ki a procit, csak ha én állítom be, hogy maximumon menjen.

előre is köszönöm

(#9957) lujoman válasza Veil (#9956) üzenetére


lujoman
csendes tag

Szia! Szerintem hiányzik az AMD processzor drivered. (Nem tetted fel.) Elvileg a mellékelt driver cd-n is rajta kellene lenni, de ha mégsem így van, itt találnod kell megfelelőt:

[link]

Ha nem ez volt a gond, akkor az empoweringgel kell valamit okoskodnod.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#9958) Veil


Veil
csendes tag

És még az lenne a kérdésem, hogy valaki TM5520G-hez talált müködő ESettings-et XP-alá?

(#9959) Veil


Veil
csendes tag

OKés megy minden, köszi szépen ;)

(#9960) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van valakinek Acer Aspire 5710G laptopja??Mire elég az a HD 2300 ami benne van???

Valaki mondjon róla már vmit!!!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#9961) Veil válasza cellpeti (#9960) üzenetére


Veil
csendes tag

Hali!

Szerintem a HD2300 éppen hogy csak jobb mint egy integrált videókártya, mert tulajdonságai alapján nem nagyon tud többet, de persze sokat számít az is hogy milyen konfig van mellette, és hogy mit is szeretnél belőle kihozni!

üdv

(#9962) popey37 válasza cellpeti (#9960) üzenetére


popey37
addikt

nekem 5670-em van 1600-as karival. a régebbi gamék elég jól futnak rajta/ 2005 ös játékok szinte az összes./
a 2300-as két kategóriával jobb, tehát nem koz gondot a játék, persze memória kell 2 giga.
persze áldozni kell a felbontás oltárán egy kicsit :D

viszont nekem is van kérdésem: az eszközkezelőben van egy ismeretlen eszköz, és nem tudok rájönni mi az, minden driver telepitve van. a camera meg nem hajlandó müködni.

van valakinek valami ötlete?

Teló: +36302105384 SW 120/600

(#9963) twollah


twollah
nagyúr

Megleptem magam (a notebookom) 2 darab 1Gbyteos Kingmax rammal.

CPU-Z oldal itt.

Mintha a Vista is gyorsult volna tőle egy kicsit.

(#9964) Lejszi válasza Blue@X (#9955) üzenetére


Lejszi
senior tag

A TV-outal és is szenvedtem mar egyszer, egyszeruen nem akart csak fekete-feher kepet adni, aztan a 20ezredik kabelnel amit kiprobaltam egyszer csak szines lett a kép :K

Azota minden OKé!!!

Amugy egy Gigabyte-os ilyen atalakitoszeruseg tett vele csodat.

(#9965) aliaslaci


aliaslaci
csendes tag

Sziasztok!
Meg tudná valaki gyorsan mondani (néhány óra múlva le kell adnom a rendelést), hogy mit jelent a "Mi" rövidítés a név végén? Van két gép, adatlapjuk ugyan az, de áruk nem. A boltokban nem tudnak semmit mondani. 5920G-812G32 és 5920G-812G32Mi.

A fekete lyukak úgy keletkeztek, hogy Isten nullával osztott.

(#9966) Lejszi válasza aliaslaci (#9965) üzenetére


Lejszi
senior tag

probald meg itt a kerdest:
[link]

(#9967) Kuter


Kuter
senior tag

Hi.Mindenkinek. Modjátok már meg hogy az ACER 5715z ben van webcam,meg kártya olvasó? mert hol ezt írják,meg hol azt.
Köszi.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#9968) zsokomo válasza Kuter (#9967) üzenetére


zsokomo
csendes tag

kamera van, kártyaolvasó nincs
tegnap 2 féle verziót láttam belőle, egy bevásárló központban,
az egyik: 1GB RAM 120 GB HDD
a másik: 2GB RAM 160 GB HDD
125k környékén voltak

(#9969) Kuter válasza zsokomo (#9968) üzenetére


Kuter
senior tag

Oké Köszi.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#9970) Kuter válasza zsokomo (#9968) üzenetére


Kuter
senior tag

Oké Köszi.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#9971) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Hello.

Tuddanatok segiteni? Ki akarom cserelni a dvd drive-t a laptopban (5610-5613ZWLMI) csak azt nem tudom hogy sata-s vagy nem? Vki meg tudja nekem mondani es hogy mit erdemes bele venni? Koszi a valaszokat.

(#9972) maul01


maul01
csendes tag

Sziasztok van egy acer 5715z aspire gepem telepitetuk ra az xp minden jo csak egy kis segitseg kenne nem talalok hozza modem drivert eddig mindegyiket kiprobaltam de egyik se jo kenne egy kis segitseg eredetileg vista volt rajta please help

(#9973) Kuter


Kuter
senior tag

Hi.Mindenkinek . Milyen progival tudnám a procit huzni.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#9974) twollah válasza Kuter (#9973) üzenetére


twollah
nagyúr

Azt semmivel, max a földön magad után.

(#9975) Lejszi válasza chesterboy (#9971) üzenetére


Lejszi
senior tag

Everest esetleg meg tudja neked mondani, vagy hagyd a francba és vegyél hozzá egy külső írót. Most péntektől a "gazdaságos" hipermarketbe lesz akciós áron, már sztem elérhető áron adják.

(#9976) Lejszi válasza maul01 (#9972) üzenetére


Lejszi
senior tag

www.drivers.hu -n nézted már?

(#9977) Lejszi


Lejszi
senior tag

Adoot két laptop, és bennük két különböző VGA kari.
Véleményetek szerint melyik a jobb? Indoklást is kérnék ha lehet ;)

1. Up to 256MB ATI Radeon Xpress 1100 HyperMemory (ACER)

2. 256MB-os GMA950 (HP)

(#9978) kybic válasza Lejszi (#9977) üzenetére


kybic
tag

- itt találsz rá választ, ...legalul keresd őket... :)
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Lenovo... a "vas"

(#9979) Lejszi válasza kybic (#9978) üzenetére


Lejszi
senior tag

koszi :R
kozben mar egy masik forumon megkaptam ezt a linket

(#9980) hp 20


hp 20
csendes tag

Sziasztok!

Acer Asprire 6920G t szeretnék venni, de igazából semmit se tudok róla. Ha valakinek van / tudna valami hasznos infóval szolgálni, esetleg személyes tapasztalatait leírni azt megköszönném

(#9981) #39306496 válasza hp 20 (#9980) üzenetére


#39306496
törölt tag

Nagyon jónak tűnik az általad kinézett noti. T5750-es proci, negyed terrás winchester, 2x2gb memó, nVidia 9500m gs <-- nagyon zsír!
Nem tudok olyan játékot mondani ami ne futna el rajta legalább közepes grafikán.
Nekem is van egy kérdésem:
Meg lehet adni, hogy amikor lehajtom a noti képernyőjét, mi legyen hibernálás, készenlét, vagy egyszerűen semmi.
Arra tud valaki megoldást adni, hogy amikor felhajtom a képernyőt, mindenféle gombnyomás nélkül, legyen valami pl.: visszatér a készenlétből, vagy úgy kapcsol be?

(#9982) hp 20 válasza #39306496 (#9981) üzenetére


hp 20
csendes tag

A kérdés nem rossz, szerintem egy ilyen szintű laptopnál már illene lennie valamiféle megoldásnak.

Youtube videok alapján kérdeznék még egy olyat hogy a billentyűzete eme notinak mennyire strapabíró.

(#9983) #39306496 válasza hp 20 (#9982) üzenetére


#39306496
törölt tag

Hát mit mondjak, az Acerek nem a felhasznált anyagok minőségéről híresek. Pl.: az én 57020ZG-mnek a monitor kávája a durvábbik fajta műanyagból készült, kb. olyan fajta, mint az autóteszteknél a kopogós műanyag műszerfal.
De maradjunk a billentyűzetnél, az én Aceremet tudom csak felhozni megint: nagyon kényelmes a billentyűzet, a lapos gombok miatt sokkal gyorsabban lehet gépelni, a gombok kiosztása logikus, lévén, hogy Acer fórum, meg lennék kövezve, ha valami negatívumot is írnék, de nem is jut eszembe semmi rossz róla.
Ha viszonylag nagy fizikai igénybevételnek lesz kitéve a leendő noti, akkor inkább IBM, Lenovo, Dell gépet válassz, ha nem nyúzod agyon, akkor válaszd az Acert.

MOD: kérdezz még párat, már nincs messze a 10.000 :DD

[ Szerkesztve ]

(#9984) hp 20


hp 20
csendes tag

oks :)

Nagy terhelésnek nem lesz kitéve max veszek hozzá usb s bill+egeret és akkor a billentyűzet se jelent problémát.

Kíváncsi lennék azért olyan ember véleményére is akinek ez a notija azaz Aspire 6920G van.

(#9985) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Hello!

Van valakinek tapasztalata [ezzel] a notival kapcsolatban? Ennyi pénzért megéri? Az X3100 integrált kari mire elég? Mondjuk egy nVidia GeForce 7000 integrált videokártyával többre mennék mint a másikkal?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#9986) twollah válasza #39306496 (#9981) üzenetére


twollah
nagyúr

Én a képernyő kikapcsolását választottam.

(#9987) twollah válasza Snowy_owl (#9985) üzenetére


twollah
nagyúr

Elég megbízható vas.
Az X3100 nem egyy 3DMark bajnok, ahogy a GF7000es integrált sem az.
Én az Intelt választanám, mert a GF driverekkel néha sok a gond.
Videó lejátszásra a X3100, sőt még a GMA950 is bőven elég.

(#9988) Snowy_owl válasza twollah (#9987) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Értem. Hát szerintem is jó kis gép csak gondoltam kikérem valakinek a véleményét. Nem akarok én játszani meg ha játszok is max. San Andreas az meg fut rajta. Szerintem árban is elég jó 126-ért ennyi mindent. Köszi a segítséget.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#9989) #39306496 válasza Snowy_owl (#9985) üzenetére


#39306496
törölt tag

Ilyesmi notim van nekem is, annyi különbséggel, hogy nem 5720Z hanem 5720ZG.
Dizájnra nagyon eltalálták, a hangzása sem rossz. Elég masszívnak tűnik nekem.
Az X3100-zal elég sok játék elcsetteg, de nem max. grafikán. Jó hát a Crysis, Far cry nem jöhet szóba, de a cs 1.6, cod, cod2, gta-k, project torque az még játszható.
Az nVidia 7000-resénél egy leheletnyivel jobban meg (értsd:3dmark 2001-ben 200pont különbség).
Ha neked nem szempont a garancia, vedd meg (a sok memó, a nagy winchester, meg a proci miatt annyit megér), de az az 1 év elég karcsú, mondjuk nekem is annyi :D

MOD: látom meg lettem előzve arrgghhh :)

[ Szerkesztve ]

(#9990) #39306496 válasza twollah (#9986) üzenetére


#39306496
törölt tag

A lényeg az volt nem-e lehet-e( :) ) úgy bekapcsolni a notit, hogy semmilyen gombot nem nyomok meg, csupán felhajtom a képernyőt? Vagy mondjuk visszarántani hibernált állapotból?
Mert most úgy megy:
lehajtom, átmegy készenléti módba --> felhajtom, semmi --> a power gomb narancs színben villog, megnyomom (vagy a bill bármely másik gombját) --> feltámad a noti.
Nem létezik, hogy nem lehet megoldani szimpla felhajtás=feléledéssel!!!!

MOD: Twollah, mi történt az IQ gyilkosokkal, egyre kevesebb a Heni-Henrik összetévesztés. Megtanultak olvasni?? :))

[ Szerkesztve ]

(#9991) Snowy_owl válasza #39306496 (#9989) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Igen a családomban van egy hasonló noti nekem a dizájna nagyon nyerő. A garancia annyira nem zavar hogy 1 év eddig még nem fáztam rá szinte semmilyen kütyüvel. Még úgyse veszem meg egyenlőre de mellette teszem le a voksomat videókarija miatt nem fogok másmilyet venni ha veszek.

Neked is köszi.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#9992) #39306496 válasza Snowy_owl (#9991) üzenetére


#39306496
törölt tag

Neked is köszi.
Már nyújtom is a számlát.

Az előbb egy Acer Aspire 7720zg tesztjét olvasva felfigyeltem a következőre
A Gemstone design - akárhányszor meglátom - mindig magával ragad. Hiába, a BMW mérnökei megint remekművet alkottak. Hihetetlenül nagy húzás volt az Acertől, hogy a BMW-vel terveztette meg az új gépeik házát.
Ez kívülről ugyanaz a noti, mint amit kinéztél, és mint ami nekem van, csak egy picit nagyobba.
Ezek szerint BMW tulaj vagyok :)

(#9993) Snowy_owl válasza #39306496 (#9992) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Hát akkor valószínű, hogy neked BMW-d van. :D

Ez a számlás dolgot nem értem? Mire mondtad ezt? :DDD

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#9994) #39306496 válasza Snowy_owl (#9993) üzenetére


#39306496
törölt tag

Mire mondtad ezt?
Manapság minden pénzbe kerül! :P

(#9995) Snowy_owl válasza #39306496 (#9994) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Na igen...

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#9996) twollah válasza #39306496 (#9994) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha fórumon való tanácsadással pénz lehetne keresni, pár ember már elfelejthetné a munkát örökre.

(#9997) lujoman válasza #39306496 (#9990) üzenetére


lujoman
csendes tag

Ezt már az őskövület IBM ThinkPad 380XD-m is tudta anno :P (Mellesleg volt egy extra funkciója. Olyan nehéz és vaskos volt, ha valaki megtámadott volna és fejbekólintom vele, rögtön az intenzívre vitték volna ;] )

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#9998) Veil


Veil
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a BIOS Frissités mennyire kockázatos, és főleg minben lesz ujjabb, miben tudna többet? Gondolom elsősorban hűtés ami kellhet is!?

előre is köszönöm!

(#9999) Polibá


Polibá
csendes tag

Sziasztok! Van egy ACER Aspire 5920-as gép XP Prof.oprendszerrel.Minden meghajtó telepítve, jól is fut a gép. A VGA kari alapban 8MB ra van állítva. Innen kéne tovább noszogatni felfelé. A BIOS is 8MB mutat de nem aktív az állítási lehezőség. Van-e valami tippetek? :R

Pólibá

(#10000) #39306496 válasza Polibá (#9999) üzenetére


#39306496
törölt tag

Minden játékban, ha magasabb felbontást állítassz, valamennyire belassul. Szvsz ugyanúgy megy, mint a procik esetében, ha teljesítmény kell feltornázza max-ra az órajelet és jön a teljesítmény. Szvsz itt is ez van, ha bekapcsolsz pár szűrőt, és/vagy feljebb tolod a felbontást, akkor lehet nem lesz elég a videokarid, ilyenkor megnöveli azt a 8 megát is.
10.000-dik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.