Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) ronson


ronson
őstag

Nekem C2D T7100-el megy a 5315-ösöm, 2gb rammal. Ha dupla magos procit vesz valaki az ilyen gépébe, akkor ajánlom mindenkinek rá a Vistat, jobban megy mint xp-vel.

(#10152) --ka válasza zso79 (#10129) üzenetére


--ka
senior tag

Igaz, ez nem notebook HDD. A natív sata mellett, nem tudok mérési adatokat felsorakoztatni, csak azt, amit a linkelt hozzászólásban is megtalálsz - és ez csak érzés, részemről - valahogy kiegyensúlyozottabb a működése a gépnek.
Az első találkozásom az AHCI-val vagy 4-5 éve volt a SATA korszak legelején, akkor egy FSC AmiloPro esetén ott maradt az Eszközkezelő-ben egy sárga háromszög miatta NEM natív telepítés esetén - akármivel próbálkoztunk telepítés után (Intel leírása sem segített) csak a baj volt vele. Ha letiltottuk kékhalál lett a vége, törlésre újra megjelent... Mivel a noti ment a felhasználónak, ezért jött az integrálás - és láss csodát minden "kisimult". Utána kb. egy évvel későb kipróbáltam egy Acer-rel nem natív módban és abban is, de valahogy ott is az volt az érzés, hogy jobb AHCI-val.
A lényeg, hogy azóta is azt látom/érzem, hogy ártani nem árt - lehet, hogy nem is használ. Senki nem jött panaszkodni a felhasználóink közül, hogy lassú vagy instabil lenne XP alatt AHCI-val a gépe.
A gyártók nem állítanám, hogy erőltetik, de Intel chipset esetén van amikor meg sem lehet kerülni a kikapcsolásával (legutóbb, ha jól emlékszem egy HP-val voltunk így).
...és van még valami, ami az AHCI-val kapcsolatban gerjeszti a negatív érzelmeket, az az emberi lustaság és hogy munka van vele. Aki egyszer veszi a fáradságot és megcsinálja hozzá a telepítőt, azután ezt fogja használni, de ehhez egyszer meg kell csinálni.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#10153) --ka válasza Sz.Miki (#10150) üzenetére


--ka
senior tag

Emberi számítás szerint egy külön partíción van. Azért nézd meg a lemezkezelő szolgáltatással a partíciókat - c-nek d-nek és egy nem betűvel jelzett partíciónak kell lennie. Elvben egy kb. 20GB-os partíciót foglaltak neki. Azt nem szabad piszkálni, a C és D partícionálható. Előtte érdemes menteni a telepített Vistát a beépített backup programmal és csinálj egy driver lemezt is. (Igaz, ha rejtett partíció megsérül, akkor ezek is csak annyit érnek, mint halottnak a csók.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#10154) AMD Power


AMD Power
titán

Egy kedves AMD-s barátom ezt ajánlotta a figyelmembe.

Acer TM5530G-703G25

Ez 1x nagyon baba. :C :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#10155) --ka válasza AMD Power (#10154) üzenetére


--ka
senior tag

Arra lennék kíváncsi, hogy megy-e benne a Hybrid Crossfire. Kérünk élménybeszámolót!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#10156) spyduck válasza AMD Power (#10154) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem is drága. Ez vmi új gamestone Acer puma?
mod: nagyon hasonlít a régi modellekre.

[ Szerkesztve ]

(#10157) AMD Power válasza spyduck (#10156) üzenetére


AMD Power
titán

Ez hála Istennek nem gamestone. Ez ProFile házas Travelmate. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#10158) blueMerle válasza spyduck (#10156) üzenetére


blueMerle
veterán

GEMSTONE

(#10159) Veil válasza AMD Power (#10157) üzenetére


Veil
csendes tag

Sziasztok!

Ez az uj processzor, és chipset, mennyivel tud többet mint pl a TL-60as M690-es párosítás? Mert például sima 5520G 160környékén mozog, ez pedig ujabb, több ram, és nagyobb HDD és mégis alig drágább, pedig elvileg teljesen uj model... ezt annyira nem értem, hogy ebben mi a poén...

valaki ötlet?

üdv

(#10160) blueMerle válasza Veil (#10159) üzenetére


blueMerle
veterán

160? :Y Na ne viccelj már. Én a sajátom: Athlon 64X2 1.9Ghz/160Gb/2GB RAM/CardReader/BT/Wlan/DVI/S-Video/FireWire/8400M-G 128/15.4 Crystal Brite vettem 102 000 Ft-ért. És ez egyáltalán nem alap 5520G :U

(#10161) Veil válasza blueMerle (#10160) üzenetére


Veil
csendes tag

http://www.gepbolt.hu/termekek/58738114/Acer_TravelMate_5520G_503G25_Notebook.html

Amint látod, van 180ért is...különbözőek vannak és a nagyja 160körül van...azért irtam azt h kb, és pl ez pont annyi, mint az uj...most akkor miért éri meg ezt venni pl, vagy éppen a másikat..mert az ujabb mégse valami drága, pedig teljesen uj proci+ chip...

(#10162) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Nos sikerül el....ni a vista telepítőmet, csináltam egy egyszerű particionálást, és most már nem tudom visszaállítani az Alt+F10 kombinációval a vistát! nem találja.. pedig a rejtett partició megmaradt 10GB-os Fat32! kiírni sem tudom a vistát... ilyenkor mit tudok tenni? Miért nem tudnak adni egy DVD-t ezt nem értem meg...nem lehet valahogy elérni azt a rejtett particiót és elindítani a telepítést?

[ Szerkesztve ]

(#10163) ronson válasza blueMerle (#10160) üzenetére


ronson
őstag

Hol lehet annyiért olyat venni, lehet engem is érdekelne.

(#10164) #51736960


#51736960
törölt tag

hali, egy aspire 5315-öm van, és a következő "gond" merült fel:

ha nincs lemezművelet, akkor kábé 10-15 másodperc múlva hallatszik egy kis kattanás a hdd felől, mintha kikapcsolna?
ha elindítok valami progit, akkor megint hallatszik a halk kattanás, mintha akkor kapcsolna vissza.

ha a vinyó folyamatos használtban van, pölö folyik egy torrent letöltés, akkor ez a kattanás nem jelentkezik.

van valakinek hasonló tapasztalata?

(#10165) Blue@X válasza #51736960 (#10164) üzenetére


Blue@X
senior tag

Hy,
Én nem hallok halk kattanásokat, lehet hogy azért mert egyfolytában megy a torrent.
De nézd meg az energiagazdálkodásban, hogy kikapcsolja-e a merevlemezt ha nem használod.

(#10166) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Hali!

Sikerült újraéleszteni a gyári vistát :)

(#10167) #51736960 válasza Blue@X (#10165) üzenetére


#51736960
törölt tag

tulajdonképpen nem kapcsolja ki a vinyót, mert ezeknél a kattanásoknál nem kell várni arra, hogy felpörögjön, hanem azonnal reagál.
inkább valami olyasmit tudok elképzelni, hogy kihozza a tányérok fölül az olvasófejet, ha egy ideig nincs lemezművelet?

(#10168) blueMerle válasza ronson (#10163) üzenetére


blueMerle
veterán

Szia,

szlovákiában. Egész pontosan itt

(#10169) lujoman válasza #51736960 (#10164) üzenetére


lujoman
csendes tag

Nekem ha be volt kapcsolva, hogy tétlen állapotban kapcsoljon ki a vinyó, akkor ahelyett, hogy kikapcsolva maradt volna, rögtön felpörgött megint, majd leáll, majd fel, majd le, majd fel, stb végtelen ciklus... A fej pedig úgy kb 1-2mp-enként parkolt, majd behúzott. Az agyamra ment a dolog, hogy úgy kattogott, mint a nagyapám zsebórája, és az NHC-ben, illetve az XP saját energiagazdálkodásában beállítottam folyamatos üzemre. Így nem kattog.

Sajnálom, hogy nem kivitelezhető a huzamosabb leállás. Pedig összesítésben biztos megspórolna 10-15p üzemidőt akksiról.

(Természetesen utánanéztem, melyik progi írhat/olvashat ilyen időközönként, de épeszű programot nem találtam. Mindent sorba kezdtem kilődözgetni, ami nem létszükséglet, de a kattogás mindig megmaradt.)

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire3055NWXMi, 1.5GB RAM, 80GB HDD, AMD Sempron 3600+@800MHz-2GHz, ATI Xpress1100 128MB

(#10170) twollah válasza Sz.Miki (#10162) üzenetére


twollah
nagyúr

Valahonnan szerzel egy Vistat es ha ujra kell installalni akkor a gep aljan talalhato OEM koddal aktivalod.
Sajnos a driverek mentek a levesbe, de szerintem azokat meg idoben le kell (kellene) szedni az Acer FTProl.

Szoval akkor nagy baj nincs, csak a jol belott azonnal mukodo rendszert buktad el.

(#10171) twollah válasza blueMerle (#10168) üzenetére


twollah
nagyúr

Ugyan ezt magyarul az ottani kisebbseg neveben?
Egyaltalan beszelnek a bolban magyarul?
Hogy lehet(ne) rendelni?
Online bolt vagy bemegyek es valogatok, boldogan kijovok?
Kikuldik Magyarhonba?
Nem vernek meg ha magyarul kezdek beszelni a boltban (az orosz mar nem megy)?
(Szlovakul meg a pozor, horlavina, zmrzlina megy.)

[ Szerkesztve ]

(#10172) #51736960 válasza lujoman (#10169) üzenetére


#51736960
törölt tag

ez az nhc megoldotta a problémát, az acer meg elmehet a francba, hogy nem bír rendes drivert kiadni a cuccaihoz.
sőt, xp-s drivert egyáltalán nem is adott, szóval kapja be.

lujoman, köszi a helpet!!

(#10173) #51736960 válasza twollah (#10171) üzenetére


#51736960
törölt tag

ha véletlenül olvassák a blogod, és felismernek, akkor véged van mint a botnak :))

(#10174) blueMerle válasza twollah (#10171) üzenetére


blueMerle
veterán

Ugyan ezt magyarul az ottani kisebbseg neveben?
nc
Egyaltalan beszelnek a bolban magyarul?
Igen, ebben a városban ahol a bolt van a lakossag 80 százaléka magyar nemzetiségu. És a boltban magyar állampolgár is dolgozik ;]
De akkor ha már itt tartunk ezzel a hozzállással ki se tedd a lábad Magyarországról mert nem mindenhol beszélnek ám magyarul :))
Hogy lehet(ne) rendelni?
Neten, webshop.
Online bolt vagy bemegyek es valogatok, boldogan kijovok?
Igen be is mehetsz, ez egy üzlet.
Kiuldik Magyarhonba?
Igen.
Nem vernek meg ha magyarul kezdek beszelni a boltban (az orosz mar nem megy)?
Legfeljebb azért vernek meg mert flegma vagy, nem az állampolgárságod miatt. :D :DDD
(Szlovakul meg a pozor, horlavina, zmrzlina megy.)
Itt mindenki beszél magyarul, hamarabb nem értenek meg szlovákul ;]

[ Szerkesztve ]

(#10175) twollah válasza blueMerle (#10174) üzenetére


twollah
nagyúr

Ok es az oldalt ki forditja le magyarra?
Mert nekem ez a furcsak fel, le nyilas, baromi sok massalhangzo egymas utan nyelv nem fekszik.

Hopsz most ugrik be, hogy ott a magyar az nemzetiseg, bar lassan nalunk is nemzetiseg lesz a magyar.

[ Szerkesztve ]

(#10176) blueMerle válasza twollah (#10175) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem se fordítja le senki a német webshopot, egy kukkot sem értek németul, de megkértem egy ismit aki segített. Én sem beszélek minden nyelvet.
Ha megkérsz, akkor segítek rendelni. Ennyi a történet. :)

(#10177) twollah válasza blueMerle (#10176) üzenetére


twollah
nagyúr

A szlovak az nem vilagnyelv.
Ellentetben az angollal.
Inkabb felhivom a boltot es elkezdek magyarul beszelni, ha mar allitolag tudnak magyarul (is).

(#10178) blueMerle válasza twollah (#10177) üzenetére


blueMerle
veterán

Te most direkt kötekedni akarsz? :U Mibajod velem mond?

Igen tudnak magyarul, mert az ugye világnyelv, nyugodtan telefonálj. De angolul is, a MÁSIK VILÁGNYELVEN, megfelel? Seholsem irtam hogy a szlovák világnyelv lenne.

[ Szerkesztve ]

(#10179) twollah válasza blueMerle (#10178) üzenetére


twollah
nagyúr

Mar targytalan a dolog.
A gepek gondolom szlovak billentyuzet kiosztassal kaphatok, szlovak Vistaval.

[ Szerkesztve ]

(#10180) blueMerle válasza twollah (#10179) üzenetére


blueMerle
veterán

De létezik matrica, illetve az "í"- kívul minden magar karakternek megvan a helye, ugyanott a szlovák billentyuzeten is. A Vista az valóban szlovák nyelven van, de nyelvi csomagot nem lehet rá feltolni? Ezt valóban nem tudom csak kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#10181) AMD Power válasza AMD Power (#10154) üzenetére


AMD Power
titán

Acer TM5530G nagyon figyelni fogom mert ez iszonyatosan tetszik nekem. És az ára is nagyon baráti.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#10182) Thom! válasza AMD Power (#10181) üzenetére


Thom!
veterán

nekem Aspire 5530 fáj a fogam :C

(#10183) Veil válasza Thom! (#10182) üzenetére


Veil
csendes tag

Ez az 5530G proci+chipset mibe tud többet, mint a TL-60-as 690-es chipset? Már kérdeztem egyszer, de még nem irta meg senki... :)

tehát hogy kb mennyivel tud többet, mert árban nem jelentős az eltérés, ebből gondolom, hogy talán teljesítményben sem, de ha valaki tud valami konkrétat megköszönném

üdv

(#10184) Thom! válasza Veil (#10183) üzenetére


Thom!
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10185) Oliverda válasza Veil (#10183) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

+ egy külön HD 3470 XT saját 256MB DDR3 RAM-mal (Hybrid CF képes az integrált 780G-vel karöltve), + HDMI, +eSATA

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10186) Thom! válasza Oliverda (#10185) üzenetére


Thom!
veterán

64bites HD 3470 XT??

(#10187) AMD Power válasza Thom! (#10186) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyi pénzért nekem elég bőven.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#10188) twollah válasza blueMerle (#10180) üzenetére


twollah
nagyúr

Kifejezetten jol nez ki egy osszebarmolt billentyuzet, az esztetikai elmenyt meg megjobban emeli a megkopott matrica.

A Vistabol meg ha jol tudom csak az Ultimatet lehet magyarositani.

(#10189) Oliverda válasza Thom! (#10186) üzenetére


Oliverda
félisten

Hybrid CF-ben már annyira nem lehet rossz a 780G-vel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10190) Thom! válasza Oliverda (#10189) üzenetére


Thom!
veterán

hát ja :D

(#10191) zsokomo válasza twollah (#10188) üzenetére


zsokomo
csendes tag

Nos hivatalosan valóban csak az Ultimate-hoz van language pack..
hivatalosan..
a félhivatalos megoldás pedig ez: [Vistalizator]

Én már túlvagyok ezzel egy Francia o.-ban vásárolt Toshiba U400 francia Vista magyarositásán, teljes sikerrel.

És hogy miért ott vette a jóember a gépet? Hámer ott csak 170k huf volt az ára, mellesleg a Lafayette-ben ami pedig nem occsó hely, szemben a kis hazánkban uralkodó 260k huf árral. A billentyűzetet pedig a honi szakszerviz 17k huf ellenében cseréli.

no comment

(#10192) blueMerle válasza zsokomo (#10191) üzenetére


blueMerle
veterán

:) Nagyon jó vétel voltEgyébként nem vertek meg? Tényleg nem? És beszéltek magyarul? És tényleg? És komolyan? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10193) twollah válasza blueMerle (#10192) üzenetére


twollah
nagyúr

Mit savazol?

Allandoan azt hallani, hogy utik, verik a magyarokat kinn szlovakiaban.

Ezek uta mit vartal?
Fustot? Fenyeket?

(#10194) blueMerle válasza twollah (#10193) üzenetére


blueMerle
veterán

Adok neked egy jótanácsot: ha téged megvernek az azért lesz mert feleslegesen kötekszel, magadnak keresed a bajt. Az állampolgárságod az utolsó szempont lesz bárhol a világban. :U

[ Szerkesztve ]

(#10195) blueMerle


blueMerle
veterán

Lenne egy olyan kérdésem hogy a gép papírjaiban az szerepel hogy up to 2Gb Ram de van egy olyan opció is hogy 2x2Gb up to 4Gb Ram. Namost akkor mi az igazság vagy pontosan hogy is kell ezt elképzelnem? Tehát akkor mi a maximum amit kezelni tud?

[ Szerkesztve ]

(#10196) twollah válasza blueMerle (#10195) üzenetére


twollah
nagyúr

Eleg ketertelmu a dolog.
2 giga ramig, illetve 2x2Gbyte 4 gigaig.

Szoval lehetseges, hogy kezeli a 4 giga ramot a geped.
De azert elotte en kiprobalnam, hogy biztos kezelei a 4 gigat a geped.

Amugy csak akkor erdemes belerakni a 4 giga ramot ha 64bites Windowst hasznalsz, mert a 32bites csak kicsivel tobb, mint 3 gigat lat(na) belole.

(#10197) csongi


csongi
veterán

Szasztok
Aspire 5720ZG laptophoz keresek XP drivereket. itt Nem igazán találok. Vagy a 32bit-es vista driverek jók XP alá is?

[ Szerkesztve ]

(#10198) AMD Power válasza Thom! (#10186) üzenetére


AMD Power
titán

Amire nekem kéne a noti arra szerintem ez az erős IGP is sok lenne, :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#10199) PodMAN


PodMAN
senior tag

Sziasztok,

Két homlokegyenest különböző Acer laptop közül kéne döntenem, de tanácstalan vagyok.

TravelMate 5530:
- AMD Puma 780M
- 15' 1280*800
- 2GHz CPU
- 3GB DDRII
- ATI 3470 XT + 3200 Hybrid Crossfire, HDMI kimenet

Aspire 5920:
- Intel C2D 5750 - 2GHz
- 15' 1280*800
- 3GB DDRII
- ATI 3650 VGA, HDMI kimenet

Amire igazán kellene a hétköznapi netezés és irodai programokon kívül, az akár 1080p HD MKV nézése HDMI-n keresztül [erről van tapasztalat?]. Igazándiból a grafikai erőre talán a Diablo III miatt lenne szükség csak.

Travelmate vagy Aspire?
AMD Puma vagy Core 2 Duo?
Elég a gyengébb VGA?

Árban nagyon hasonlóak 170 vs 185eFt.

Köszönöm a válaszokat előre is
PodMAN

(#10200) csongi válasza PodMAN (#10199) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem amire neked kell Arra az AMD-s verzió jobb. Igaz egy kicsivel kisebb a vga de a 780G-vel a 3470 CF-be is megy. Így már nem is gyengébb. A VGA 2d-ben 1W alatt fogyaszt. Ami fontos lehet még, az a kiegészítések. Wifi usd Tv kimenetek, HAng kimenetek. stb.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.