Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-02 15:34:56

LOGOUT.hu

Üdvözlet az Acer notebook topikban! Mielőtt kérdeznél ajánlott elolvasni az alábbi összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) turancsics válasza juve600 (#22298) üzenetére


turancsics
csendes tag

Szia
Te hogy tudtad frissíteni az nvidia drivert? Nekem egy 5830-am van abban is az 540 es muzsikál. De nekem nem engedi frissíteni a drivert.
Nem is tudom mi lehet a gond.

(#22302) Kolondrum válasza turancsics (#22301) üzenetére

Nekem engedi. szintén 5830. Igaz nekem külsős win7 van fent. A driver meg az nvidia honlapjáról van.

(#22303) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !
Anyósnak megvettük a Acer Emachines E732 -3382g . i3 380 ,2 GB , 500 GB
Ára : 99.999 Ft + 9009 Ft ( 4 év garancia ) = 109.008 Ft 5 év garanciával
tapasztalatok : egyáltalán nem rossz a kaszni ( nem recseg ropog , nem gyűjti az ujjlenyomatot , nyomot mintás , fényes kijelző , ) , laposabb mint a Fujitsu , hűtőventilátora is halkabb , dvd írója is halkabb , Eddig csak + a tapasztalat de csak 1 hangszóró van benne
zsanérokkal nem vagyok kibékülve ( nem annyira szoros mint a Fujitsu-é , lazább ) , a fujitsu nak mokányabb ( de ahogy néztem a vékony zsanér a divat ) , a kijelző mint ha masszívabb a Emachines-é ( nem hajlik , vastagabb a kijelzőnél a borítás ) Gond nélkül felment a Win 7 + programok ( takarító , Office , vírusirtó stb ) gép gyors , meglepően halkabb mint a Fujitsu , videók , filmek , zenék , gond nélkül futnak . hang is jó ( pedig csak 1 hangszóró van benne ( hangerő kicsit light ) de ( szebben szól mint a Fujitsu )
Aksi 3 - 4 óra között bírta nettezésnél . Tv -re rákötöttem Hdmi kábellel ( hang + kép ) ( film , klipek ) gond nélkül
Windows - élményindex : Fujitsu 4,2 ( 4 GB ramm + a videó teljesítmény jobb ) Emachines 3,8 ( 2 GB ramm de erősebb CPU ) Szerintem nem volt egy rossz vétel a Emachines ( anyósnak megteszi ) [link]

(#22304) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy új Acer noti, ugye amikre 1 év gari jár.
Gyanítom itt is lehet garit hosszabbítani adott összegért - noh most, azt a garanciális 1év alatt bármikor, vagy csak a vásárláskor lehet csak igénybe venni?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22305) juve600 válasza turancsics (#22301) üzenetére


juve600
nagyúr

nvidia oldalról töltöttem le a 280.26 a legfrissebb verzió-ha lengyel nyelvűt szeded le akkor telepitéskor a nyelv magyar lessz-(ez mindegyik nvidia drivernél igy van )és az letörölte elősször a régi verziót és utánna restart és felrakta a ujjat,red orchestra2-vel játszom ,elötte max 40 fps low beállitásoknál,most medium beállitások 60-90 közötti fps !!!

(#22306) juve600 válasza turancsics (#22301) üzenetére


juve600
nagyúr

http://www.nvidia.pl/object/notebook-win7-winvista-64bit-280.26-whql-driver-pl.html

(#22307) bacsi


bacsi
csendes tag

Sziasztok!

Két laptop között gondolkodom, és ebben kérném a segítségetek.

1) Acer Aspire 5742-3373G50MN
-memória: 3GB, merevlemez 500Gb, processzor:Intel Core i3 370M
http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5742-3373g50mn-barna/1065/

2) Acer Aspire 5749-2334G50MN
- memória: 4GB, merevlemez 500Gb, processzor:Intel® Core i3 2330M
http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5749-2334g50mn-szurke/1771/

Amire nekem kell: net, filmnézés, munka, játszani nem nagyon szoktam. Lány vagyok így eddig csakis a barna szín miatt az első tetszene:-).Viszont azt olvastam róla hogy nem annyira jó a hangja és az aksija sem.

Melyiket választanátok?
Köszi a segítséget!!!!

(#22308) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Adott egy öregecske TM 4151 Lmi. Szeretnék rajta kicsit javítani, de nem is tudom hol kezdjem. Először gondoltam ramra aztán maximum procira. Ennyi lenne az egész. Tudtok segíteni, hogy ramból meddig húzatható? Mennyit bírna még a lap? 2-4gb? Ha esetleg vennék bele erősebb procit, akkor milyet ajánlotok? Érdemes egyáltalán?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#22309) Kolondrum válasza bacsi (#22307) üzenetére

Erre mindkettő jó! Nekem az intel vga-s, T4400-as vitte a HD filmeket. Olvass keress teszteket- hátha az egyik valamivel gyengusabb.

(#22310) #21346560 válasza bacsi (#22307) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én a helyedben ezt választanám ;)

(#22311) turancsics válasza juve600 (#22306) üzenetére


turancsics
csendes tag

Köszi szépen.
Eddig az angolt töltöttem le, de az nem ment fel, ez meg mint az álom :)

Köszi még egyszer.

(#22312) sowi válasza runner 125 (#22304) üzenetére


sowi
őstag

a plusz 2 ev kiterjesztest 365 napon belul barmikor, a tores ellenit 90 napon belul kell regisztralni

@bacsi mindketto jo arra amire neked kell, en az 5742-t ajanlanam

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#22313) runner 125 válasza sowi (#22312) üzenetére


runner 125
nagyúr

Óh, zsír, köszönöm!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22314) .:Kristian:. válasza Kolondrum (#22300) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Értem, köszi. 8 nap az tényleg nem sok.
Valaki más még esetleg?

(#22315) bacsi válasza Kolondrum (#22309) üzenetére


bacsi
csendes tag

köszönöm!

A gondom csak az hogy nem tudom mit jelentett a 5742-es tesztje szerint a "gyenge" hangzás:-) és azt írták ogy kb 3 órát bír az akkumulátora, mondjuk azt nem tudom mennyire számít rossznak.

(#22316) Kolondrum válasza bacsi (#22315) üzenetére

átlagos!ez az olcso acerem is ennyit ment. Számolj vele h ez a max ami csökken lassan. Mellesleg a hangzás jósága sokat számít élményben.

(#22317) waldner


waldner
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményezek eme laptopról? Link És magáról a boltról? Megbízható?
Előre is köszi!
Waldner

(#22318) kopygege


kopygege
tag

Sziasztok, lehet hogy ez más fórumba való, nem tudom.
Tehát adott egy kb másfél éves Extensa 5630, amin eddig Vista volt. Ott volt olyan probléma, hogy boot-oláskor függőleges szürke, illetve rózsaszínes stb. csíkok jelentek meg a képernyőn és mondjuk 80%-ban megjelent a bejelentkező képernyő, de volt hogy nem, ilyenkor amikor gondoltam, hogy már ott tartunk, akkor nyomtam egy entert és általában megjelent az asztal (ha nem, elküldtem alvó módba és akkor a felnyitáskor már rendben volt a kép).
Tegnap WIN7-et raktam fel, ami alatt olyan gondom is volt, hogy néha elkezdett ugrálni a képernyőfelbontás, mintha keresné a megfelelőt a rendszer. Ami a nagyobb baj, hogy azok a bizonyos csíkok használat közben (ablakok közötti váltás - illetve amikor kicsit elsötétül a háttér és megkérdezi, hogy biztosan futtassa-e ezt meg azt) megtörtént; aztán elfehéredett a képernyő és bár futott a rendszer (hangok billentyűk lenyomásakor voltak stb.) csak a power gombbal történő újraindítással lehetett bármit is tenni.

Konkrét kérdéseim:
1. Szerintetek ezt egy sima chipset/vga driverrel tudom orvosolni? (Ebben azért hiszek kevéssé, mert ugye a bootoláskor nagyon sokszor ilyen a képernyő)
Ennek legfrissebb verziója honnan tölthető le WIN7 Ultimate-hoz?

2. Ez inkább valami hardver gebasz?
Én leginkább arra a kis cuccra gondolok, ami a jelet ráküldi a monitorra (nem jut eszembe a neve...)
Ha ez utóbbi, akkor kb. milyen összegre számítsak a szervizeléskor?
Nincs körünkben megbízható szervizes szaki, aki nem horribilis összegért csinálja? (Én max. 10-et szánnék rá szereléssel...)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#22319) Peak válasza kopygege (#22318) üzenetére


Peak
addikt

1. bios frissités, amiben jóeséllyel van vga bios frissités is
2. user account controll settings - legalacsonyabbra állitás
3. legfrissebb driverek letöltése a chip gyártói oldalról
4. win

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#22320) kopygege válasza Peak (#22319) üzenetére


kopygege
tag

Köszönöm az áttekinthető, velős választ.

Akkor azt mondod, inkább szoftveres a probléma?
A 4. pontot nem értem: win-nel mi a teendő?

Köszönöm!

(#22321) padra válasza kopygege (#22320) üzenetére


padra
aktív tag

Nincs további teendőd,te nyertél a gép ellen :DDD :DDD :DDD

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#22322) Lilifee


Lilifee
tag

Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket, hogy adott egy Aspire 5820TG TimelineX gépecske, van benne alaplapi intel és egy AMD radeon 6550-es dedikált vga, melyek között manuálisan lehet váltani desktopról. Az Acer honlapján januári a legújabb VGA driver a géphez, miközben jól tudjuk h az AMD elég sűrűn ad ki újakat. Az AMD oldaláról letöltött drivert nem lehet felrakni, ha jól gondolom (vagy ha fel is lehetne valahogy hackelve rakni, akkor nem tudnék váltani és folyton az menne). Van valakinek tapasztalata, ötlete ahhoz hogyan lehetne frissíteni a drivert?

köszi
Balázs

(#22323) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok! Acer gépemre vettem +2 év garit. AcerAdvantage oldalon be is regisztráltam. Ezek után hol tudom megnézni hogy tényleg sikeres volt-e a gari aktiválás mert sehol nem irja és semmilyen emilt nem kaptam rola hogy meg lett hosszabitva! köszi

(#22324) Kolondrum válasza pepejoe (#22323) üzenetére

Én kaptam mailt amibe le is van írva.

(#22325) padra válasza pepejoe (#22323) üzenetére


padra
aktív tag

Regisztráld be itt,töltsd ki az adatlapot,nyomtasd ki.Fénymásold le a számlát,azt hiszem a garancialevelet is le kell,és küld el nekik postán.De az Acer Advantage garanciát amit vettél abban le van írva a pontos menete.

[ Szerkesztve ]

"Okos vagy, ha - csak a felét hiszed el annak, amit mondanak! Zseni, ha tudod melyik felét!"

(#22326) safifoto válasza Lilifee (#22322) üzenetére


safifoto
csendes tag

Szia, az utolsó driver amit az ati fejlesztett hozzá tudomásom szerint az a 11.5. Nekem ugyanilyen gépem van és az van felt. A következő már nem volt kompatibilis a 6550 kártyával. Ezt kéne letöltened, az Aceres drivernél azért újabb. Én más megoldást nem tudok, de örülnék ha lenne.

(#22327) Lilifee válasza safifoto (#22326) üzenetére


Lilifee
tag

Köszi, és nálad ezzel a driverrel működik a switchable funkció, azaz lehet váltani az integrált és dedikált között? (Esetleg Rage-t próbáltad már, működik? Nálam nem akar elindulni a game..)

(#22328) Peak


Peak
addikt

azt ne felejtsétek el, hogy 1.) a dual-VGA megoldásoknál 2 különböző gyártó videokártyájának szoftveres/driveres együttműködése szükséges.

mondanom sem kell, hogy konkurensek, tehát egyik oldalról mindenképp szükséges a kooperáció a felhasználók érdekében, a másik oldalról nem érdek az, hogy a konkurens gyártó VGAját támogassák.

ebből adódóan bizonyos kombinációk esetén pl. egy játék automatikusan megkapja a vezérlést az erősebb VGAhoz...

viszont más esetben a két VGA driver konkurál egymással, nincs automatikusan "megadom magam mert én vagyok az integrált gyengébb video"...
hanem az alkalmazásra bizzák, hogy melyik VGAhoz forduljon.

na most itt jön a képbe az, hogy a játékkészitők közül ezzel sokszor nem foglalkoznak, leszarják vagy csak bénák hozzá.
ezért ilyen esetben automatikusan az elsődleges VGAhoz fordul a játék, ami az integrált VGA.... hiába van ott egy erősebb, dedikált VGA egység.
(ilyenkor támadják le leginkább a gyártót a hisztis felhasználók és tombolnak hogy most azonnal csinálják meg a gépet mert a gyerek "dúmhármazni" akar és a 8 fps miatt hisztirohama van a büdöskölöknek)

a jól megírt játékok esetén a Grafikus beállítások között ki lehet választani, hogy melyik grafikai egységgel, VGAval szeretnéd a képet számoltatni...

na már most mindezen információ birtokában remélem világossá válik, hogy ha valami gáz van, azért NEM az Acer, vagy egyáltalán nem a bármilyen más notebook gyártó a felelős... hanem 1.) chipgyártók 2.) alkalmazás fejlesztői

mindezek fényében természetesen follyon tovább a csevegés :)
uff én szóltam :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#22329) Peak válasza pepejoe (#22323) üzenetére


Peak
addikt

nincs külön visszaigazolás.
ha felhivod az 555-5200 és megkérdezed, hogy sikeres volt-e, akkor a sorozatszám alapján azonnal ellenőrzik.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#22330) Lilifee válasza Peak (#22328) üzenetére


Lilifee
tag

Picit elbeszélünk lehet egymás mellett, de az 5820TG-ben nem nvidia dedikált van, hanem amd, és ennél a gépnél nem automatikusan - terhelés függvényében - vált a rendszer az alaplapi és integrált között, hanem desktopon jobb gombbal kattintva egy külön kis alkalmazásban lehet MANUÁLISAN váltani közöttük, gép újraindítása nélkül. Ettől még természetesen igaz az, hogy az amd oldaláról letöltött vga drivert nem lehet feltelepíteni a gépre, és ha fel is engedi rakni utána nem lehet váltani a két vga között..Azért vagyok kíváncsi, hogy a kollega által említett vga verziónál meg marad-e a switchable funkciója a gépnek?!

üdv.: Lilifee

(#22331) Lilifee válasza safifoto (#22326) üzenetére


Lilifee
tag

még valami, az amd oldalán a 11.5-ös driver kompatibilitási listájában nincs benne a 65xx széria, biztos ezt raktad fel?

üdv.: Lilifee

(#22332) Peak válasza Lilifee (#22330) üzenetére


Peak
addikt

lehet félreérthető voltam, nem kifejezetten a te irásodra válaszoltam vagy irtam, csak úgy általánosságban irtam erről a kérdésről amolyan összefoglalásként.
egyébként igen, ez is egy megoldás, mikor a felhasználó ad prioritást.
chipgyártóktól függenek a megoldások.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#22333) fahrii


fahrii
őstag

Hogy tudnám beállítani h ha akkuról megy a gép ne vegyen vissza a teljesítményen? Mert hiába van teljesítménycentrikusra állítva a gép kb fele fpsel mennek a játékok.

(#22334) safifoto válasza Lilifee (#22331) üzenetére


safifoto
csendes tag

tényleg a 11.5-t, akkor még azt írták, hogy jó hozzá. A váltást meg a catalist egy segédprogramja oldja meg.

(#22335) Lilifee válasza safifoto (#22334) üzenetére


Lilifee
tag

köszönöm, ez tényleg működik!!!!!!!!!! de a rage továbbra sem indul sajna...

(#22336) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok...eppen egy acer aspire 590gre telepitek fel win 7et csak nincsen meg a telepitolemez...valami miatt nem tudom feltelepiteni a bluetootht...masik dolog h marad egy eszkoz ami nem tudom micsoda, es nem tudok hozza illesztoprogramot talalni...az eszkozrol az aida csak annyi ir hogy:
eszkoz eroforrasok
memoria f3201000-f32010ff

valaki valami tipp? probaltam a bluetooth drivert hozza de nem megy...
valaki?
koszi
b

(#22337) Muerte válasza bazsimano (#22336) üzenetére


Muerte
addikt

Itt mindent megtalálsz hozzá[link]

(#22338) bazsimano válasza Muerte (#22337) üzenetére


bazsimano
őstag

igen igen ezt en is neztem es toltogettem, is le az osszeset...de valami miatt, azt az eszkozt azt nem sikerult felismertettni egyik driverrel sem...
kiderul, hogy BT nincsen benne...a gomb az rendelkezesre all,....aztan a monitorra csak azt irja, hogy plug and play szabvanyos monitor...arra sem talaltam normalis illesztoprogramot...de futni azert jol fut..

ja touchpadot sem sikerult telepitenem valahogy...

[ Szerkesztve ]

(#22339) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Szemezek egy TimelineX 3830TG-vel, érdeklődnék egy esetleges tulajtól, hogy továbbra is fennáll-e a CPU Throttling effektus terhelés (játék) alatt? Amennyiben igen; BIOS-frissítéssel vay segédprogrammal kiküszöbölhető a jelenség?

:R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#22340) safifoto válasza Lilifee (#22335) üzenetére


safifoto
csendes tag

szuper, a játékokhoz nem nagyon értek :(

(#22341) oszy válasza Goatman (#22339) üzenetére


oszy
veterán

Szia!

Nekem ez van és 95%-osan meg is vagyok vele elégedve. Nem játszom vele!!!!
Az 5% a hangkártya. :((

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#22342) Muerte válasza bazsimano (#22338) üzenetére


Muerte
addikt

Milyen gép ez pontosan? Mert "590" acer ilyen nincs.Pontos tipust írj és ránézek.

(#22343) bazsimano válasza Muerte (#22342) üzenetére


bazsimano
őstag

ohh bocsi lemaradt egy szam :) 2 azaz 5920g :)

(#22344) Muerte válasza bazsimano (#22343) üzenetére


Muerte
addikt

[link] Itt van touchpad driver is,bluetooth is,de ha nincs modem a gépben akkor természetesen az nem fog működni.VGA drivert meg attól függően hogy NV vagy AMD van benne ráteheted a legfrisebbet a saját honlapjukrólAMD NVIDIA

[ Szerkesztve ]

(#22345) DarkDeer válasza bazsimano (#22336) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nekem is Acer Aspire 5920G notebook-om volt, amin gyárilag Vista volt és én azt lecseréltem Win7-re. Bluetooth gomb nekem is volt rajta, de az enyémben sem volt beépítve bluetooth. A jobb oldali érintős médiavezérlő gombokhoz nincs driver, ezért azok Win7 alatt nem fognak működni. Lehet, hogy ezeket a médiavezérlő gombokat mutatja az eszközkezelő, hogy ahhoz nincs driver, erre már nem emlékszem, és megnézni sem tudom, mert nemrég el kellett adnom a gépet.
Ja igen, az Acer honapján lévő Win7-hez való touchpad driver nem működött nekem sem, én asszem a Synaptics oldaláról szedtem le működő változatot.

[ Szerkesztve ]

(#22346) bazsimano válasza DarkDeer (#22345) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi nektek a valaszokat...majd meglatjuk h mi lesz belole...
nagyon jo hetveget nektek es pihenest

(#22347) Kolondrum válasza Goatman (#22339) üzenetére

segédprogival kikapcsolható.

(#22348) Goatman


Goatman
aktív tag

Udv.

Ismerosomnek van egy Aspire 5750G-je (i3, 4gb, gt540m). Azt vettuk eszre, hogy jatekspecifikusan hosszabb-rovidebb idokozonkent nehany pillanatra megfagy a gep. Freedosos verzio volt, hazilag lett ra normalis Win7 telepitve, a illesztoprogramokat a gyarilag hozzaadott lemezrol installaltuk. Nvidia vezerlopulton a "nagyteljesitmenyu videokartya" beallitast alkalmaztuk.
Talalkozott mar valaki ezzel a problemaval? Itt is jelenthet megoldast BIOS vagy driverfrissites?

Elore is koszi!

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#22349) stb123


stb123
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy 5742 aspire-t, előretelepített win7 home premiummal. Telepítőlemez nincs, rejtett partíción az újratelepítéshez szükséges dolgok. Az eRecovery Managementből újratelepítettem, és jött újra vele együtt a gyárilag felrakott minden szirszar ( mcaffe, norton, adobe reader, demó játékok stb. ). A telepítés így kb. 1,5 óráig tartott! :W Kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne úgy újratelepíteni, hogy az "utánfutók" ne jöjjenek! Ha az eRecoveryből készítek gyári állapot szerinti lemezt ( ami 4! dvd-t fog megtelíteni ), akkor lesz-e ezek közt olyan, amelyiken csak a win 7 lesz, ill. csak az illesztőprogramok!?
Remélem érthető voltam :)
Várom a válaszokat!
Köszönettel
stb

(#22350) Kolondrum válasza stb123 (#22349) üzenetére

hhheeee ugyan ez a gondom. Legyalultam, külső lemezről szűz windows, azt meg nem tudod aktiválni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Acer notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.