Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3058) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Úgy látszik a tegnapi figyelmeztetés csak falra hányt borsó volt. A topicot ismét zárom, most már bizonytalan időre. A hozzászólásokat át fogom nézni és az oda nem illőeket törölni, valamint a sokszori figyelmeztetés ellenére az alapelveket megsértő hozzászólások elkövetőit megfelelően "jutalmazni".

Update: Szinte az összes hozzászólást töröltem, ami a figyelmeztetésem óta keletkezett, úgy gondoltam, nem fogok kitiltani senkit, bár figyelmeztető jelleggel meg lenne rá az okom, hátha mégis sikerül ennyiből is megérteni, hogy:

1. A PH! Fórumain nincs politika
2. Ez a topic a rendőrségről, a rend őreiről szól, rengeteg mindenről lehetne beszélni, beleértve a fizetéseket, a munkavégzést, a közbiztonságot stb. De leragadtatok a legutóbbi eseménynél, aminek a taglalása képtelenség politikai felhangok nélkül.

Ezért megkérlek Titeket, ezt a témát ne hozzátok fel többet és a politikát kerüljétek el a továbbiakban. Azért, hogy ezt az utolsó figyelmeztetést lehetőleg minél többen olvassák és megemészthessék a topic 24 órára zárva marad.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#3059) Vertigo18 válasza Racecam (#3058) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sok embernek nehéz lesz megállnia... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#3060) Snoop-y válasza Vertigo18 (#3059) üzenetére


Snoop-y
veterán

Én csak azt nem értem ,hogy a taktika botról a képet miért kellett kivenni. Semmi politikai hozzáfűzésem nem volt a fotóhoz.
Pusztán egy cáfolat volt egy beidézett nyilatkozatra. Ha elismerik ha nem akkor és máskor is használja ezt az eszközt több rendvédelmi szerv is. ( nem akarok flémet indítani az októberi eseményekről )

Mondjuk a topicban levő kék urak véleménye érdekelne, hogy hogyan ítélik meg az akkori használatát az eszköznek. ( itt is hangsúlyozom nem olyan vitát akarok, hogy jogos vagy nem jogos volt )
Visszanézve több videót illetve fényképet nem túl szakszerűen használták.
Az is érdekelne, hogy kapnak e taktikai bot használatra kiképzést a rendőri ezred tagjai?

Amiért véleményem szerint szakszerűtlenül alkalmazták az a következő volt:
Fej és más életfontosságú szervek körül okoztak vele sérüléseket amik minden kiképzési anyag szerint erősen kerülendőek mert nagyon könnyen okozhatóak velük halálos kimenetelű sérülések.

Azért kérdezem ezt mert kicsit jártas vagyok ennek a célszerszámnak a használatában bár nem rendelkezem ilyen eszközzel. ( edzésen annó használtuk ) illetve érdekel róla minden információ. Van róla pár kiképzéses videóm is :D

Illetve én támogatnám egy alkalmassági és rutin vizsga után az eszköz engedély melletti önvédelmi célokra való viselését.
Elég jó megállító hatása van véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3061) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Tapasztalataim szerint 2-3 mozdulattal harcképtelenné lehet tenni vele bárkit különösebb sérülés nélkül.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3062) -NOKIA- válasza Snoop-y (#3060) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Te a viperára gondolsz, ami vasból/acélból van.
A média is állandóan keveri.
Van ugyanilyen gumiból, és ugyanolyan mint egy gumibot (tonfa), amit bármelyik rendőr használhat.

(#3065) Snoop-y válasza -NOKIA- (#3062) üzenetére


Snoop-y
veterán

Én nem keverek semmit jól ismerem a kényszerítő eszközöket :D Csak azzal nem vagyok tisztában , hogy itthon mik vannak rendszeresítve illetve milyen szabályok vonatkoznak az alkalmazásukra :D

Van a gumibot aztán van a tonfa amely amerikai rendőrségnél van főleg rendszeresítve de nálunk is láttam már pár rendőrnél és van amit nálunk viperának hívnak de a szakneve az tactical police baton ami készülhet acélból ( ezt civil használatra szánják ) és készülhet edzett acélból rendőrségi és katonai célokra.
Ezzel azt akarod mondani, hogy rendőr nem is használhatna ilyet?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3066) Snoop-y válasza -NOKIA- (#3062) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amit annó amúgy használtak az biztos nem gumi volt mivel a márkája a képekről simán megállapítható a jellegzetes kinézetéről. Az a cég pedig nem gyárt gumiból ilyen eszközt kizárólag acélból vagy edzett acélból.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3068) -NOKIA- válasza Snoop-y (#3065) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

gumiból lehet. Ugyanolyan, sőt gyengébb mint egy tonfa.
De a média meg a civilek ezt is felfújhatják: Jézusom: VIPERA...

(#3070) S e t h


S e t h
nagyúr

A sok elmés hozzászólást böngészve csak az jut eszembe ,hogy általánosítani a buta emberek szoktak, egyszerűbb így nekik mintsem gondolkodni.
Persze lehet, hogy az egyszerűség gyönyörködtet, de még egy pincért sem basztam pofán , mert egyszer kukacos rendelést hozott egyikük elém.
Persze egyszerűbb lenne mondogatni:minden pincér köcsög, de az ilyen egysejtű okfejtésekből levonandó következtetésket meghagyom azoknak akik a szocializációjukból kifolyólag képtelenek is arra, hogy másképpen gondolkodjanak.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3072) Vertigo18


Vertigo18
addikt

A Rendőrségi törvény szerint nincs is oilyan, hogy gumibot, csak "rendőrbot" van. Akit érdekel, hogy az mi, az olvassa el, de elárulom, a Szolgálati szabályzat szerint a Viperát is simán lehetne törvényesen rendőrbotként alkalmazni, csak egy kis csavart kell keresni a dologban...

Képzés nincs, de Gumibotra sincs, csak néhány óra. Tonfára lehet külön képzést felvenni, nem sokan élnek a lehetőséggel.

Ha meg 200 dühös, kődobáló "civil" áll veled szemben, figyelj már oda, hogy ne fejre üss! Nehéz lesz, örülsz, ha ütni tudsz (amikor arra utasítást kapsz)...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#3073) Snoop-y válasza Vertigo18 (#3072) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hát azért azt beláthatod, hogy elvárható egy rendőrtől, hogy az általa alkalmazott kényszerítő eszközöket megfelelő kontroll alatt tudja alkalmazni. Én elvárom, hogy figyeljen oda, hogy ne fejre üssön vele. Mert egy taktikai bottal ( itt most a fémből készült viperára gondolok ) akár egy fejre történő közepes erősségű ütés is simán halálos lehet.
Gondolom mikor tűzparancsot kapsz ott se mindegy, hogy kilősz valakire egy tárat vagy először lábra testre lősz. Vagy mindegy és egyből eleresztesz egy fejlövést?
A vipera nagyon kemény eszköz. Kókuszdiót simán fel lehet vele törni :K

Érdekesnek tartom amit mondtál. Miért nem élnek a lehetőséggel? Nem megfelelő szintű a képzés vagy úgy gondolja a többség, hogy a szakmai fejlődésre ( mert ez simán az ) nincs szüksége?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3074) Vertigo18 válasza Snoop-y (#3073) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azt meg te láthatod be, hogy ha valaki képzett, de 4 oldalról löködik, ráadásul a "cél" ugrál, akkor nem fog tudni olyan helyre ütni, ahova akar. Én jártam tonfa-képzésre, használtam már (közéletben) viperát, mégis azt mondom, hogy nem tudsz a felfokozott helyzetben a mozgó célra oda ütni, ahova akarsz... Mondom ezt 10 év tapasztalattal.

Egyébként én nem szeretem használni (a meló során, nem tömegoszlatásnál), inkább rúgok, sprayzek.

A lőkiképzésről meg csak annyit, hogy hiába van leírva az intézkedés taktikai részben, hogy hova kellene lőni (karok, lábak), nem elég, hogy az nem állítja meg a támadó parasztot, de az első lövészeten rögtön buknál, mert a karok, lábak nem pontértékes találatok...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#3075) Snoop-y válasza Vertigo18 (#3074) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ezzel nincs is semmi baj csak megtévesztő volt a válaszod vagy legalábbis számomra az jött le belőle, hogy nem kell törekedni a helyes technikai kivitelezésre.
Tudom, hogy itthon nagyon kevés pénz van de legalább ilyenekre adhatnának hiszen ez nagyon fontos dolog.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3076) Anal


Anal
tag

Nagyon jó kis nevelőpálca a tonfa.

:DD

De ez pontosan így van, stresszhelyzetben töredékét tudod csak felhasználni amit 1ébként nyugalomban 100%-osan teljesítesz. :Y

El sem hiszed amíg meg nem tapasztalod....

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#3077) Vertigo18 válasza Anal (#3076) üzenetére


Vertigo18
addikt

Leborulok azelőtt, amit írtál! Komolyan mondom, 100%-ig igazat adok neked...

És akkor még nem is beszéltünk az egyéb tényezőkről... (pl. pszichiátriai kezelt, akikkel a rendőröknek nagyon sokat kell hadakozni, és ISZONYATOS erő van bennük), Nah, azt aztán ütheted!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#3078) Snoop-y válasza Vertigo18 (#3077) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez is igaz.
Pszichiátrián dolgoztam és pár alkalommal előfordult, hogy két 100 kilós ápoló kellett hozzá, hogy egy 50 kilós ámokfutót leteperjenek és ott tartsanak addig amíg meg nem jön a nyugtató szuri :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3079) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Ennyit a rendőrségről: annyira nincs ember, hogy a főnök azt mondta, holnaptól mehetek ki egyedül helyszínelni. Gratulálok Magyarország, ez ám a spórolás, 2 ember munkáját, 1 is elvégezheti. Lassan már a sebész mellé sem kellesz segítő, meg altató orvos, ők is olyan kevesen lesznek. Hova fogunk jutni? :U

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3080) S e t h válasza F.B.I. (#3079) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nálunk évek óta így van.
Egy időben bevezették azért mert túl sok túlóra keletkezett, aztán megszüntették, most meg az van ha sok a meló és kevés az ember akkor ismét ugyanaz.
Szeptembertől 5 ember mínuszban leszünk egy 15 fős osztályon,szép halál lesz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3081) whitezo88


whitezo88
nagyúr

voltam ma a várban és láttam pár egyenruhást: halványzöld ing, zöld beret-sapja, piros vállap, oldalfegyver, rendőrségi jelvény. ők milyen beosztásúak?

(#3082) kételkedem válasza whitezo88 (#3081) üzenetére


kételkedem
addikt

Nemzetőrség szerintem. Nem tudom biztosra, kéretik nem lehurrogni, ha tévednék :D

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3083) whitezo88 válasza kételkedem (#3082) üzenetére


whitezo88
nagyúr

B változat volt, csak zöldben nem kékben de amúgy stimmel.

(#3084) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Hmm ezzel most komolyan van valakinek ideje és kapacitása foglalkozni? :Y

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3085) NoLF válasza Snoop-y (#3084) üzenetére


NoLF
addikt

amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten :K ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3086) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nálunk Megyei Kapitány utasítása, hogy egy rendőr nem mehet ki, csak min. 2...

A gáz az, hogy a váltást akkor tudjuk csinálni, ha van 8 járőr. Mi vagyunk 4en...

Körzeti megbízottak pedig nem rendelhetőek be nálunk járőrszolgálatba...

4en nyomjuk 8 munkáját... A főnök meg szívja a fogát 20-án, mert addigra mindenkinek megvan a havi óraszám, és nincs túlóra. A megoldás: a 20 km-re lévő kapitánysággal megegyeztünk, így a hónap felében mi visszük az EGÉSZ területet, a másikban meg Ők... Egy bejelentés ha messze van, de sietek, akkor 35 perc alatt vagyok ott, ha előtte autóban ültem... Röhej... Hejj-hejj-hejj... :C :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#3087) NoLF válasza Vertigo18 (#3086) üzenetére


NoLF
addikt

35 perc alatt pedig elég sok késszúrást lehet ejteni...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3088) Vertigo18 válasza NoLF (#3087) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem én mondtam! Igazad van...

És ráadásul sosem vagyunk gépkocsin. A legtöbb esetben olyan helyen vagyok gyalogosban, amitől kb. 15-20 percnyire van a kocsi. Ezek után kell odaérnem a világ másik végére a már említett idő alatt...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#3089) -NOKIA- válasza whitezo88 (#3081) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

ORFK - Köztársasági Őrezred - Objektumvédelem.

(#3090) -NOKIA- válasza Snoop-y (#3084) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Garázdaság szabálysértése, melyet többszöri figyelmeztetés ellenére is továbbfolytatott.
A szabálysértési hatóságnak ez a dolga. A szemetelés is szabálysértés sokan nem tudják, és biztosan roppant mód megsértődnének ha intézkedés alá vonnám. Pedig inkább magába kéne néznie hogy mennyire p@raszt.

(#3091) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#3090) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kár, hogy van enyhítő körülmény... :(

Remélem komoly büntetést kap, bár azt hiszem kicsit naív vagyok... Menőzött, remélem megfizet érte.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#3092) -NOKIA- válasza kételkedem (#3082) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A nemzetőrség nem rendőrség, hanem a "magyar honvédség" úgymond "önkéntes hadereje."

(#3093) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#3091) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerintem csak figyelmeztették.
A papír többe került..

(#3094) whitezo88 válasza -NOKIA- (#3089) üzenetére


whitezo88
nagyúr

köszi a pontos választ :)

(#3095) -NOKIA- válasza whitezo88 (#3094) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nincs mit. ;)

(#3096) lúzer válasza -NOKIA- (#3090) üzenetére


lúzer
veterán

nofene!
Garázdaságot szóban is el lehet követni?
Főleg a sündisznó szóval?
vicc

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#3097) -NOKIA- válasza lúzer (#3096) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Akkor bővebb információ következik azok számára akik nem értik:

1999. évi LXIX. törvény a szabálysértésekről

Garázdaság

142/A. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben kitiltásnak is helye van.

(3) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a bíróság hatáskörébe tartozik.

1978. évi IV. törvény a Büntető Törvénykönyvről

Garázdaság

271. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot

a) csoportosan,

b) a köznyugalmat súlyosan megzavarva követik el.

(3) A büntetés bűntett miatt öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot

a) csoportosan és a köznyugalmat súlyosan megzavarva,

b) nyilvános rendezvényen

követik el.

(4) Mellékbüntetésként kitiltásnak is helye van.

(5) E § alkalmazásában erőszakos magatartásnak minősül a más személyre gyakorolt támadó jellegű fizikai ráhatás is, abban az esetben is, ha az nem alkalmas testi sérülés okozására.

(#3098) Vertigo18 válasza lúzer (#3096) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehetett volna Becsületsértés bűncselekmény is...

A Garázdaságnál nem kell, hogy megbontránkoztatást, riadalmat keltsen, elég, ha alkalmas rá.

Sose felejtem el, hogy egyszer egy csákó itt a helyi kocsmában fogadott mindenkivel (9 személy) fejenként 10k-ban, hogy megszopatja a rendőröket. Ránkvillogott mocival, majd végigüldöztük kék lámpával, hangosbeszélővel a falun, aztán még 3 község földesútjain.

A feljelentés után kapott 5k bírságot, pedig leírtam, hogy mi volt a háttérben...

Mi van, ha a fenti sztorinál is volt valami a háttérben? Hülyegyerek menőzött a haverok előtt, simán kicsinálnám, max. bírság és mehet a fenébe. Dehát emiatt nem lettem Szabálysértési előadó... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#3099) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#3098) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

hát igen, azért az mégis csak abszurd lenne ha egy részeg gyökér üvöltözne egy rendőrnek a kocsmából hogy sün, és ő pedig nem járhatna el vele szemben, hanem lesütött szemmel kellene távoznia.

(#3100) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#3099) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lúzer pont ezt szeretné... :C

Sajnos az a baj, hogy ma már a legtöbben vagy azon a párton vannak, hogy odakiabálnak, vagy azon, hogy minek intézkedik a rendőr, most egy "sündisznós" beszólás miatt?

Kevesen gondolják már, hogy megbotránkoztató ez a magatartás.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.