Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12451) molnarpeter válasza TheProb (#12450) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gondolom a special flooded miatt merült fel a kérdés, de az meg az EFB lenne, viszont ilyen feliratot nem látok :F

(#12452) TheProb válasza molnarpeter (#12451) üzenetére


TheProb
veterán

Ezek EFB-sek

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12453) HussarF válasza Integrale (#12446) üzenetére

Ahh, nekem teljesen elment a kedvem tőle a 3 évadra. Az első évad zseni volt, azóta lefele tart összességében. A 3. évad vége annyira gagyi lett, hogy a 4. évadra már nem vagyok kíváncsi :(

(#12454) molnarpeter válasza TheProb (#12452) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ja, csak a gyárira gondoltam :R A cseredarab tökéletes. AGM olcsóbb alternatívájának szokták mondani, EFB kicsit kevesebbet bír élettartamban. AGM-en belül esetleg Optima érdekes lehet, mondjuk kapacitás kisebb, de nagyobb szélsőségeket elvisel.

(#12455) Tüzi

Elkezdtem gyűjteni ot-hez a cuccokat amíg még lehet/nem szűnik meg/stb
Tudtátok, hogy kappába az auto klíma az extra volt?!
[kép]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12456) Integrale válasza Tüzi (#12455) üzenetére


Integrale
veterán

LE-hez opció volt, LS, LX alap. De automata volt mind, csak az LE-ben alapból nem volt kompresszor.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#12457) Tüzi válasza Integrale (#12456) üzenetére

Akkor félreértettem.
Köszi!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12458) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Deltában ha nem világit a jobb hátsó index (Check RHS hibaüzi), de bezáráskor villog az index, olyankor mi van?

(#12459) hacki87 válasza z0d1@Ku$ (#12458) üzenetére


hacki87
senior tag

Akar az is lehet, hogy hamarosan ki fog égni. Nekem a j astra irogatta, hogy kiégett a jobb hátsó féklámpám lecsekkoltam és működött majd pár nappal később kiégett. Valószínű megváltozott az ellenállása és már arra érzékeny a canbus.

(#12460) z0d1@Ku$ válasza hacki87 (#12459) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Az meg gondolom csak teljes lámpacserével orvosolható, mivel led.
Az a jó, hogyha indexelek egyszer felvillan és kész. Vészvillogóval sem megy a jobb hátsó index.

(#12461) molnarpeter válasza z0d1@Ku$ (#12458) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg csatlakozó/test probléma is lehet :F Minden egyes LED jó?

(#12462) z0d1@Ku$ válasza molnarpeter (#12461) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Az a baj, hogy csak este vettem észre amikor elindultam itthonról. De egyébként én úgy láttam az összes felvillan. Amikor bezárom az autót, akkor felvillan rendesen ahogy szokott.
Egyelőre még nem jutottam el odáig, hogy szétszedjem, azt se tudom még, hogy jön ki a helyéről.

(#12463) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Na megcseréltem a lámpákat, a jobb oldalit bekötöttem balra, ugyanúgy nem működött, de a bal oldali lámpa működött a jobbos oldalon, szóval sajnos lámpacsere, mert gondolom nem javítható... azanyámot... :(((

(#12464) gipsztigris válasza z0d1@Ku$ (#12463) üzenetére


gipsztigris
addikt

Elvileg javítható, de a javítás többe fog kerülni mint egy bontott lámpa.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#12465) z0d1@Ku$ válasza gipsztigris (#12464) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Sejtettem, elengedtem a javítást mert a fülek is letörtek a lámpatestről. Már berendeltem az újat..

(#12466) TheProb


TheProb
veterán

Az normális szerintetek, hogy 1 hét állás után 12,2V-ot mérek az új akkun?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12467) Tüzi válasza TheProb (#12466) üzenetére

Amennyi új bizbasz van az autókban, én nem csodálkoznék rajta.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12468) molnarpeter válasza TheProb (#12466) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Röviden igen, hosszabban ez még érdekes lehet [link]

(#12469) apatyas


apatyas
Korrektor

Kivágták a kocsiból a katalizátort. Vágták volna, ha benzines lett volna, de ez dieseles, így egy dpf-et nyertek. Ekkora balfaszokat, tönkrebasszák azt is amivel semmire se mennek.
Mennyibe fog ez fájni szerintetek (1.9 jtdm)? (Persze, én vagyok a hülye, kint volt híd alatti parkolóban)

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#12470) ht42 válasza apatyas (#12469) üzenetére


ht42
senior tag

Nekem a Dedráról 3x feszítették le hátulról a Lancia emblémát norvég atomfizikusok. Az utolsót felragasztottam, azt nem tudta lefeszíteni, de sikerült összekarcolnia, meg a felét letörni. Előtte Fiat Regatam volt, az udvarra mászott be a nemhiábaszületett, hogy a rádiót kihúzhassa... azóta az udvaron is zárom a kocsit.

(#12471) molnarpeter válasza apatyas (#12469) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

DPF bent szokott lenni a turbo után közvetlenül, utána a katalizátor, vagy egyben a kettő, mindent vittek? :( Nézz bontottat, dpfcleaner.hu szinte új állapotra hozza (vagy kiderül, ha hibás), és le van tudva tartósan a dolog :F Mondjuk ha euro 4, ott nem volt még egyöntetűen DPF mindenen… Amihez kevésbé keresett, kb 30-ért is láttam már használt jót.

[ Szerkesztve ]

(#12472) Tüzi válasza apatyas (#12469) üzenetére

Volt valami hír a múltkor, hogy balesetezett autóból miután a helyszínelés véget ért, és a tulajt elvitték kórházba, kivágták a katalizátort.
Nem tudom mit csinálnék ha látnám, hogy a rozsdapötty-mentes gyári kipuffot rüszüli valaki a kappám alatt. De nincs kizárva, hogy elővenném a számszeríjat, és megkínálnám vele. Aztán azt mondanám, hogy rámtámadtak.
Kib.szott gyász ez az egész.
Amúgy tavaly olvastam cikket, hogy itt Bajorországban gyerek vett új f11-es bmwt ha jól emlékszem, este hazament vele, ház előtt hagyta, reggel kopogtak a rendőrök, hogy miért szereli a ház előtt az autóját.
Írd és mondd, a komplett műszerfalat, kormányt, lökhárítót, és lámpákat úgy elvitték, hogy senki nem látott semmit.
Itt van ni [link]

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12473) HussarF válasza molnarpeter (#12471) üzenetére

DPF után katalizátor? :F

(#12474) molnarpeter válasza HussarF (#12473) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem, csak belekeveredtem :R Kati után DPF, utána SCR, ha külön vannak.

[ Szerkesztve ]

(#12475) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

hétvégén volt az ATV-n Svábi műsora, na ott reklámot csináltak a katalizátor lopásnak.
Bemutatták, hogy csak 1 perc, nem is igazán büntetik, vidd a gyereket , ő másszon a kocsi alá, a szülő meg csak őrködjön, alig kell beruházás és fényes nappal a járókelők is közönyösen továbbmennek.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#12476) Mr X válasza csabulaxi (#12475) üzenetére


Mr X
veterán

"Új munkahelyeket teremtünk!"

(#12477) z0d1@Ku$ válasza csabulaxi (#12475) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem ő kezdte ám el. Anti és a totalcar már 1-2 éve is nagyban nyomta a marketingjét.

(#12478) TheProb válasza molnarpeter (#12468) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor most mégsem gyilkalja le az akksit a Start-Stop, sőt, jót tesz neki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12479) molnarpeter válasza TheProb (#12478) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az autó nem tölti fel teljesen, S/S nyilván befolyásolja azzal, hogy kevesebb energiát vesz ki a rendszerből, de nem perdöntő, ugyanúgy megvan a fékezés-hajtás függvényében, mennyire tölti fel :R

(#12480) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Remélem nem kérdezek nehezére, illetve lesz, aki tud segíteni.

Az alany egy 2004-es 1.2 8v 60le-s Punto.

Vezérműtengely szimeringet kellene cserélni, mert folyik az olaj. A gond, hogy nem tudom, hogy ki kell e venni a vezérműtengelyt, mert ahhoz ha jól tudom speckó M9x1.25-ös csavarok kellenek, ezek azonban nem elérhetők, az egész országban nincs raktárkészlet.
Ezek nyúlós csavarok? Tehát olyanok, mint a hengerfej csavarok, hogy egyszer használatosak?

Mekkora nyomatékkal kell lehúzni őket egyébként?

Köszi előre is, ha tudtok segíteni. :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#12481) molnarpeter válasza GrooveHero (#12480) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg eLearn nem írja, hány használatot bír?

(#12482) GrooveHero válasza molnarpeter (#12481) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szia. Köszi a választ.

Mijaza Elearn? :))

Bocsánat, nem vagyok jártas Fiat berkekben.

Gondolom valami gyári profi lehet? :F

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#12483) molnarpeter válasza GrooveHero (#12482) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nettó javítási kézikönyv CD :)

(#12484) HussarF

ePER Giuliával: [link]

(#12485) TheProb válasza HussarF (#12484) üzenetére


TheProb
veterán

:R

"ENGINE SOUND ENHANCEMENT" ezmiez? Ugye nem hangszóró adja a motorhangot? :B

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12486) HussarF válasza TheProb (#12485) üzenetére

Valami olyasmi, hogy egy mikrofon van valahol, ami veszi a motorhangot és ráadja a hangszóróra, hogy jobban hallatszódjon, ha jól emlékszem.

[link]

(#12487) TheProb válasza HussarF (#12486) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor valóban nem csak placebo, hogy "morcosabb" hangja lesz, ha átrakom D-be...
A linkelt thread-ben a kolléga említ elearn-t. Te tudsz Giulia-hoz ilyet?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#12488) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!
Most már több mint 2000km óta elkerül a Bravo hidegindítási gondja, 1,4 T-jet.
Gondolom senkinek nem kell ismertetnem a problémát, hogy hidegen szarul indul/leáll stb.
Elkezdtem mindegy ami mindegy alapon használni a Motorex Ethnaol Treatment adalékát, és azóta indul az autó. Nem kell 100-ast tankolnom, hogy ne szívasson negyed tank alatt is simán indul. Szóval én ajánlom ezt a cuccot, nekem nagyon bevált.

1.4 T-jet M32

(#12489) 426os válasza erik365 (#12488) üzenetére


426os
őstag

Mások a Spuri adalékra esküsznek. Nekem azóta múlt el, hogy nem tankolok Molnál/Magyarországon.

.

(#12490) Patrick


Patrick
addikt

Molnál nem tankolok. Most már OMW-nél sem, mert az ársapkás szutyok OMW-s 95, (ami szinten MOL volt, mert kintről nem hoztak üzemanyagot) , rosszabb volt, mint a MOL-os. Mind a két kúton próbáltam. Nem tudom mit csináltak vele, de nagyon sokat panaszkodtak és panaszkodnak azóta is. Akkoriban -1-2 fokban, 1.4 turbo 2020 októberi Giulietta, beköhögött és nehezen indult.

A lényeg, csak 98-at tankolok a full energynél, mivel csak ott van 98-as. 30 Ft-al drágább, mint a xar 95-ös e10-es megmentjük a földet üzemanyag.

-10 fokban is pöcröff. Igen, számít a jó minőségű üzemanyag, nem kicsit. Na meg persze a jó motorolaj. ;] Semmilyen adalékanyagot nem használok, nem is fogok.

erik365
Próbáltad a 98-ast?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#12491) Tüzi válasza Patrick (#12490) üzenetére

Járok jobbra balra az EUban kamionnal.
Csak Magyarországon van az, hogy amikor már nagyon tele van a tankolás vége felé, és jön a hab felfele a nyíláson, akkor ilyen feketés szutyok ül nyomokban a hab hártyáján.
Nem tudom mi az oka, de eléggé zavaró. Főleg amikor belegondolsz, hogy egy 3-4000 baron dolgozó injektornál, ami percenként ezerszer nyit, akkor ez a szaros üzemanyag mit művel hosszú idősíkon.
Mondjuk a Volvo új dízelje egy ütemre hétszer dolgozik be, szóval...
Ezért fontos a gyakori szűrőcsere, de igazából ha maga az anyag szar...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12492) hobizoli válasza Tüzi (#12491) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt az egy cikluson beluli tobbszori befecskendezest kb 20 eve tudtak az utcai autok is

MultiJET CR dizel rendszer is ez volt mar qrva reg

több drón kell ;P

(#12493) Tüzi válasza hobizoli (#12492) üzenetére

Igaz, de nem hétszer négyezer baron.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12494) hobizoli válasza Tüzi (#12493) üzenetére


hobizoli
nagyúr

~1600bar-n, de a 7x megvan ott is

mondjuk nemtom minek kellene oda a 4000bar, amikor fordulata meg igazabol nincs

több drón kell ;P

(#12495) Tüzi válasza hobizoli (#12494) üzenetére

2006os Dukeszen néztük élő adatot, az háromezret írt, már 1400as fordulatnál ha jól emlékszem.
Elvileg minél nagyobb a nyomás, annál finomabb a permetképzése.
De nem tudom, nem vagyok nagy dízeles :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12496) Patrick válasza Tüzi (#12491) üzenetére


Patrick
addikt

Lehet benne igazság, hogy az osztrák üzemanyag jobb, amit állítani szoktak. A 98-as benzinnel több km-t megyek el, mint a 95-sel.

Hiába felel meg a magyar üzemanyag a szabványoknak bizonyos vizsgálatoknál, de +- érték és tűrés mindig van. Na nálunk tuti közel van a túl sok vagy túl kevés érték felé. Ezért szar. Vagy csak az orosz olajból ilyet lehet, nem tudom.

De ha a "kinti" cola, nutella, csoki, stb... jobb minőségű... akkor ... :U

MÁS
Akartam cseréltetni 2. olajcserénél benzinszűrőt. Azt mondták nincs benne. WHAT? :B

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#12497) 426os válasza Patrick (#12496) üzenetére


426os
őstag

Ha csak az indítási nehézségek elmúlására gondolok, akkor tapasztalatból mondom, hogy bizony jobb minőségű az osztrák üzemanyag. Ezen kívül csak 5% az etanol tartalma, ellentétben a magyarországi 10-el.

Valószínűleg a Giuliettában is ugyanaz a megoldás van, mint a Bravoban. Nincs külön üzemanyagszűrő, az AC pumpával van egybeépítve. Elvileg csak egyben cserélhető, gyakorlatban passz.

.

(#12498) hobizoli válasza Patrick (#12496) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk azert jellemzoen az ara is mas ezeknek

2021 karcsonyakor voltam hugomeknal Villach mellett egy kistelepulesen, amikor meg ott laktak, na az ottani Spar-ban 1.25EUR volt egy 0.5-s kóla*
azert az az akkori 365-s EURHUF-nal nezve is ~450Ft volt
itthon meg akkor 300 korul vagy akar meg alatta is megvetted kb akarhol
nyaron a balatoni strandokon volt 500

meg a csomagolt szeletelt felvagott is 2,5-3,5EUR kozott, ami itt 5-6-700 volt, az ott 1000-1200
kenyer sokkal szarabb, 400g-s 3EUR, ami 1100 volt akkor
itt most most sincs ennyi :DDD


*: az osztrak kola abban kulonbozik a magyartol, hogy az ovek kristalycukorral keszul es nem izocukorral
de azert boven +50%-s ar....haaaaaat, nemtom ki fizetne ki azt itt onkent es dalolva

több drón kell ;P

(#12499) hobizoli válasza 426os (#12497) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nagyjabol a 1996-2000-tol kezdve mar nemigazan hasznalnak in line benzinszurot a gyartok
ami modell elotte kerult gyartasba azoknal meg a kifutasig volt

a hugi 2004-s Ignis-eben sincs in-line benzinszuro az AC pump utan, csak az AC pumpa elott egy egyszerubb
ami kb arra eleg, hogy a 6-s alátétet megfogja, ha az belekerulne vhogy a betolton keresztul


:DDD

több drón kell ;P

(#12500) erik365 válasza erik365 (#12488) üzenetére


erik365
aktív tag

Itt Debrecenben csak a madaras teszkóban van 98-as benya, de az meg most kb 100-as árban van. Sima 95-öt szoktam tankolni, Shellen, OMVn. De aztóta tök jó 95-össel is :D.

1.4 T-jet M32

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.