Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) n0_gAboR válasza klayton#1 (#10649) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ujra kell tenni Arch-bol a bootloader.
LiveCD-vel inditsd a gepet, lepj be, es chrootold az Archlinuxot (bindelni kellhet a /dev es a /proc particiokat), majd pedig itt talalsz leirast a grub2 telepiteserol es konfiguralasarol:https://wiki.archlinux.org/index.php/GRUB2

(#10652) klayton#1 válasza n0_gAboR (#10651) üzenetére


klayton#1
tag

Köszönöm, sikerült megoldani:)

(#10653) klambi válasza klambi (#10647) üzenetére


klambi
addikt

:F :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#10654) Zotya984


Zotya984
senior tag

Üdv
Keresem a legkissebb gépigényű linuxot ami képes lejátszani avi, divx filmet.
533mhz p2 celeron, 64mb ram, 2.1 gb hdd áll a rendelkezésre.
mit javasoltok?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#10655) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tudtok olyan disztrót mondani, amin Ati Radeon HD szériás kártyával lehet úgy filmet nézni, hogy a videókártya dolgozzon, az XvBA felületen keresztül?

Ubnuntu és Ubuntu alapú Mint-en bár a driver működik, képtelenség megcsinálni a HD gyorsítást, napokig próbáltam összehozni.
Azt az infót kaptam, hogy OpenSuse alatt csak egy csomag telepítése megoldja, de ott meg képtelen vagyok feltenni a hivatalos drivert, már sokadik leírást nézem, egyik sem működik a HD5670-es karimmal.

Zotya984: Xubuntu alternate lemezről felrakható 64Mb ram mellett elvileg. Ezek mellett van még pár, itt megnéznek 8 "tiny" linuxot: [link]

Szerintem keress a gépbe SD ramot, 128Mb ramot gyak. pár száz forintért v. ingyen is adnak, és akkor már kicsit jobb lenne a "felhasználói élmény".

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10656) Vladi válasza Zotya984 (#10654) üzenetére


Vladi
nagyúr

ha csak avi a cél, akkor geexbox.

CPT.Pirk:

Erre célirányosan keress. frescho írt erről a blogjában, neki összejött. :K

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10657) CPT.Pirk válasza Vladi (#10656) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vele beszéltem már, igazából azt sem tudta megmondani, hogy melyik disztrón melyik driverrel ment neki. írásait is olvastam, de azok már régiek, nem aktuálisak. Azóta meg vett nVidia karit, szal már nem tud segíteni.

Helyzet az, hogy Ubis tárolókat nem igen fejlesztik, a vaapi-s fájlok még áprilisiak, a launchpad, stb.-ről beszerzett frissebb repók ugyan elérhetők, de azokkal sem ment semmi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10658) n0_gAboR válasza CPT.Pirk (#10657) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Nem probaltad leforditani a legfrissebb forrasokat?

(#10659) CPT.Pirk válasza n0_gAboR (#10658) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De igen, az összest, ami csak elérhető volt, még a komplett xbmc lejátszót is újrafordítottam vaapi-vel. Mindezek után semmi előrelépés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10660) klambi


klambi
addikt

jó témákat hol lehet letölteni, nem tudtok néhány oldalt?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#10661) n0_gAboR válasza klambi (#10660) üzenetére


n0_gAboR
őstag

gnome-look.org GNOME-hoz
kde-look.org KDE-hez

(#10662) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok! Erre valami ötlet: [link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10663) Lenry válasza mobal (#10662) üzenetére


Lenry
félisten

nézz rájuk iotop-pal, hogy mi használja őket

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10664) klambi válasza n0_gAboR (#10661) üzenetére


klambi
addikt

kössz! :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#10665) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet egyszerre több hangkártyát használni? Értem ez alatt azt, hogy szükségem lenne az összes bemenetre egy időben. Pl. Ardourban felvételnél.

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#10666) Hennet


Hennet
aktív tag

Sziasztok!
Sikerult tropara vagnom a win7 rendsyeremet es csak linuxon keresztul tudtam helzrehoyni.
En visyont hozza vagyok szokva a winhez es szeretem is nagyon. A linuxhoz akkora tusko vagyok, hogy az elefant pofara esik benne, mint latjatok meg a billentyuzetemet se tudtam rajta atallitani.
Szeretnek torrent klienst letolteni, hogy le tudjak szedni vele egy win7-t (ejnye/bejnye)
Ehhez kernem a Ti segitsegeteket, gondolom leirtatok mar, de nincs nagyon idom vegigolasgatni 10k hsz-t, ha mast nem, de linkeljetek vmi segitseget kerem.
Koszi :R

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#10667) CPT.Pirk válasza Hennet (#10666) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen linuxot használsz? Sokban alapból ott van egy torrent kliens, pl. Ubuntuban a Transmission.
Korábban szerettem a windowst, most már csak a játék, és az Ati driver miatt vagyok nagyobbrészt winen. Drága win7 hatalmas piros error üzenettel indított ma, mert ki mertem húzni a pendriveot a leállított gépből, de még ezt megelőzően egy nyitott mappával nyomtam ki gépet. Mintha összedőlt volna a világ. Gyáááááá..... ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10668) Hennet válasza CPT.Pirk (#10667) üzenetére


Hennet
aktív tag

valojaban nemtom milyen linuxot hasznalok, ezt alapbol adtak a gephez vasarlaskor, nem talaltam rajta torrentet

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#10669) n0_gAboR válasza Hennet (#10666) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Win 7-et nem feltetlenul warez leszedni, ha van legalis serialod hozza:)

(#10670) CPT.Pirk válasza Hennet (#10668) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyomd meg a printscr gombot, elvileg magától csinál egy képernyőképet az asztalról, és lementi az asztalra, azt posztold be ide, kitaláljuk. Vagy valamerre keresd meg a súgót, mindenképpen tudni kellene, milyen linux van a gépen, hogy tudjuk mondani, hogyan legyen rá torrent kliens.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10671) BluEyes válasza Hennet (#10668) üzenetére


BluEyes
őstag

Torrenten kívül is van ám élet :D innen [link] letöltheted az angolt, a magyarításról meg vannak topicok itt a PH-n is, meg a gúgliban is.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10672) Hennet válasza CPT.Pirk (#10670) üzenetére


Hennet
aktív tag

itt a kep, a sugoban nem nagyon talaltam semmit

megprobalom azt a megoldast, amit mutatott blueeye
eddig olyan winem volt, amit ugyan nem vettem, de a rendszer legalisnak vette :DDD
penyem meg nincsnagyon venni OS-t :(
esetleg valaki nem tudja mennyiert orvosolnak egy megrepedt monitort, vagy mennyert tom elpasszolni az ilyen laptopomat? Asus K50IJ :B

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#10673) CPT.Pirk válasza Hennet (#10672) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

így ránézésre azt mondanám, hogy ez egy régebbi Ubuntu linux, amibe belenyúlt kicsit az asus. Ott az Applications gomb, azon belül az Internet, ott tuti lesz egy torrent kliens.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10674) Hennet


Hennet
aktív tag

Behisztiztem, letöltöttem az Ubuntu 10.10-t, egy infós barátom ajánlásával, nagyon tetszik, csak konfigurálgatásra szorul még, esetleg várok pár segítséget, hogy mit hogy kezdjek el.
Driverek kellenének
milyen progikat ajánlotok?

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#10675) CPT.Pirk válasza Hennet (#10674) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van benne egy szoftverközpont a menüben, benne pár ezer programmal, onnan egy kattintással letöltheted, ami neked kell. Driverek, milyen driverek? Egyébként a részleteket inkább az Ubuntu-s topicban kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10676) Hennet válasza CPT.Pirk (#10675) üzenetére


Hennet
aktív tag

az ubuntus topicot hol találom?
a driverek meg csak, hogy azonos kell-e belőlü, mint a win-hez, vagy ubuntuhoz?
gondolok video-driverre, meg stb

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#10677) Lenry válasza Hennet (#10676) üzenetére


Lenry
félisten

Ubuntus topikot a keresőben(vel) találod
a Windowsos driver Windowsra való, Linuxon ez egészen máshogy megy, szerintem olvasgass, mielőtt komolyabban nekiállsz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10678) CPT.Pirk válasza Hennet (#10676) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Linux esetén a driverek már alapból ott vannak, ha jól tudom, a kernelben. (persze winben is van egy csomó, de jellemzően ott egy kupaccal még le kell szedni)
Igazából csak ahhoz kell driverrel vacakolni, ami nem megy magától a telepítés után, vagy felajánlja, hogy "zárt" eszközmeghajtók elérhetőek, kívánja-e telepíteni őket, de ebben az esetben csak 1 kattintás...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10679) mobal válasza Hennet (#10676) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

más a kernelszintű felépítés. más móka :) de alap hardverhez semmit sem kell csinálod csak használni.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10680) The DJ


The DJ
addikt

Na nekem is lenne egy gondom, amire nem találok értelmes megoldást jelenleg.

Adott egy céges Debian szerver, saját és társcégek weboldalai futnak rajta plusz levelezőrendszer meg egy két apróság. Valami kedves úriembernek (hogy száradna le a keze) nagyon csípi a szemét a gép és folyamatosan DDoS-olja a 80-as portot, aminek következtében ugye megugrik a terhelés, szépen elkezd megtelni a conntrack tábla és rövidesen ezeket kapom szép sorban a logban:

nf_conntrack: table full, dropping packet.

Aztán ez ismétlődik szépen sorban, a csomagokat szépen eldobálja, egy idő után már én magam sem tudom elérni a gépet, sem SSH-n, sem weben keresztül. A megoldás az volt, hogy sacc per kb. két óra leforgása alatt addig kattintgattam Webminen keresztül a "Stop Apache" gombra, hogy egyszer véletlenül sikerült jó időben klikkelni, aminek hatására a webszerver megállt és a gép rögtön fel is lélegzett, azonnal helyre is állt minden. No de ez nem állapot, a webszerver miatt van benn a teremben gép. Ha újra elindítom, akkor jónak tűnik a dolog, de egy idő után megint kezdődik elölről az egész.

Amiket próbáltam:

- conntrack tábla limitjének megemelése (segít egy darabig, de úgyis megtelik előbb-utóbb)
- tcp_syncookies engedélyezése
- sysctl.conf finomhangolása netes leírások alapján
- Apache konfig finomhangolása, biztonsági modulok használata: mod_evasive, mod_security, mod_qos

Ami nem megoldás:

- restart
- minden olyan művelet, ami megszakítja a gép folyamatos szolgáltatását

Van valami módszer ennek kivédésére az általam próbáltakon kívül?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10681) bambano válasza The DJ (#10680) üzenetére


bambano
titán

ddos ellen alapvetően nem tudsz sehogy védekezni.
minek conntrack egy webszerverhez?
azt lehet még csinálni, hogy írsz egy scriptet, ami megnézi, hogy milyen ip címekről jöttek kapcsolatok, és azokat kifilterezed. Ne légy szégyellős, nyugodtan hajíts ki /24 vagy még nagyobb subneteket.

megnézni szerintem a netstat-tal érdemes, amelyik kapcsolat nem konnektált vagy lezárás alatti, hanem half-open, azt gyakd ki.

Másik lehetőség, hogy elolvasod a lartc-t és csinálsz egy rate limit queue-t a 80-as portra a syn csomagokra. Ez valamennyit fogni fog, vagyis a gép nem borul fel, de ezzel mindenkit megregulázol, nem csak a ddosolót.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10682) The DJ válasza bambano (#10681) üzenetére


The DJ
addikt

Köszi, úgy tűnik sikerült előrébb jutni, nagy segítség volt ez a cikk is: [link]

Egyébként szinte biztosra veszem, hogy valami pattanásos 16 évesnek jutott az eszébe szórakozni egy kicsit, amit én kevésbé élveztem, révén, hogy ráment pár napom mire rendbe tudtam hozni a dolgokat. Stresszes dolog tud ez lenni olykor, nem is kicsit.

"minek conntrack egy webszerverhez?"

Fut pár olyan alkalmazás is, amihez szükséges sajnos.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10683) bambano válasza The DJ (#10682) üzenetére


bambano
titán

én is azt mondtam, ami a cikkben van, csak nem olyan szószátyáron:)
ha pattanásos hülyére gondolsz, jelentsd fel az isp-jénél.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10684) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Kezdőknek melyik disztribúciót ajánjátok?

Gentoo Linux , Debian GNU/Linux , Ubuntu Linux , Andromeda Linux

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#10685) Vladi válasza ErosenZold (#10684) üzenetére


Vladi
nagyúr

Gentoo semmi estre sem. Ezek közül leginkább ubuntu. Az andromédát nem ismerem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10686) ErosenZold válasza Vladi (#10685) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Gentoo az miért nem?

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#10687) Vladi válasza ErosenZold (#10686) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem kezdőknek való. Kivéve, ha szereted a kihívásokat. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10688) ErosenZold válasza Vladi (#10687) üzenetére


ErosenZold
senior tag

:)

Én jelenleg Ubuntu és OpenSUSE közt variálok

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#10689) Vladi válasza ErosenZold (#10688) üzenetére


Vladi
nagyúr

MIndkettőnek van live változata, ki tudod próbálni őket.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10690) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hejhó:)
van egy problémám.:S
akad az elöszobába egy szerverként funkcionáló p3. amin van egy lenny nem grafikus. feltettem rá egy lamp-et meg egy ftp-t.
van egy elöre megirt login rendszer ami itt jól megy. viszont ott csak a login részig jutok beirom a jelszót és nem továbbit :/ egykis help?

Mad W. Highflyer

(#10691) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

SUSE -nál hogyan tudnék karakteres MBR-t csinálni, ugyan olyat mint ubuntunál

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#10692) Fenyő


Fenyő
őstag

Sziasztok,
Egy öreg masinára telepítettem a win95 mellé egy Damm Small Linuxot, de a benne lévő isás accton en1660 (pnp, ne2000 kompatibilis) hálókártyát nem látja, netcardconfig azt mondja nincs hálókároly a gépben, miközben dos és win9x alatt is működik rendesen (adsl net router mögül). Elég kezdő vagyok linuxban, próbáltam a kártyához drivert kereseni, de csak dos/win3.1/win9x,/winnt/os2/unix -hoz valókat találtam. Addig eljutottam, hogy jumperless módba állítottam a kártyát és beállítottam megfelelő io/irq értékeket amiket bele is is írtam a modules.conf fájlba, de hiába. Ezekszerint törődjek bele, hogy ezen kártyával nem fogok Linuxozni, avagy vmit még be kellene állítanom...
Köszönettel: Fenyő

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#10693) M.W.H válasza M.W.H (#10690) üzenetére


M.W.H
aktív tag

megoldva. globalt használ az amit használok és nem volt bekapcsolva:)

Mad W. Highflyer

(#10694) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

debil kérdés vol II.
Fedora-nak honnan tudnék nem LIVE iso-t leszedni? Hivatalos weboldalon ami fenn van az a LIVE amiről ugye csak bootolni lehet

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#10695) Vladi válasza ErosenZold (#10694) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mire kell? Van dvd változat és cd-s szerintem. Itt. Telepíteni tudod őket.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10696) ErosenZold válasza Vladi (#10695) üzenetére


ErosenZold
senior tag

dejó nem működnek a linkek :) bitttorentezni most meg nem fogok tudni

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#10697) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Fedora tökéletesen elcsesyte a BOOTMGR-t. Konkrétan Win7-et nem tudok bootolni. Hogyan tudnám visszaállitani?

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#10698) Nagytalp válasza Nagytalp (#10665) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Jackd ügyben valaki nem spíler véletlenül?

Hogyan lehet egyszerre több hangkártyát szimultán használni? Értem ez alatt azt, hogy szükségem lenne az összes ki és bemenetre egy időben. Pl. Ardourban felvételnél.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#10699) mobal válasza ErosenZold (#10697) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Bootolj be egy win 7 telepítőt és a helyreállító konzol segítségével (sajnos nem tudom pontosan a parancsot valami bootsect.exe /NT (?) - kis google megmutatja ) visszatudod állítani.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10700) Crytek


Crytek
veterán

Haveromék vettek laptopot.Ubuntu van rajta.Win 7-et akarják rátenni helyette,de nem engedi a gép.

Hogy a fenébe kell az ubuntut leszedni?

Next PC Upgrade: 2022

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.