Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petakpa1


petakpa1
őstag

Rengeteg olyan topic van itt a prohardveren - és máshol is - ahol arról panaszkodnak, az emberkék, hogy ebben és abban a boltban átverték, szivatják, nem lehet érvényesíteni a garit, nem azt kapta amire számított... stb, szóval ahol közösen any*zz*uk a boltokat.:(

Szvsz vannak azért tisztességes kiskereskedők, jó boltok is:). Legyen ez a topic azon boltok lelőhelye ahova szeretünk járni, ahol tisztességesen bánnak velünk, és segítenek megoldani a problémákat.

Röviden írja meg mindenki azt a boltot amelyekkel eddig csak jó tapasztalata volt, ugyanakkor kérnék mindenkit, hogy csak saját, elsőkézből származó tapasztalatokat írjon, ne legyene olyanok, hogy ''haveromat...''

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#2) h4ndsp1k3n


h4ndsp1k3n
tag

Nemtom, én már 2x vettem a MIKLAND-ban gepet, mind2x korrekt volt, jól volt összerakva, stb. Nem volt egyikkel se gond.

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

(#3) petakpa1


petakpa1
őstag

Hozzá is kezdenék:

Debrecen: Multimediatower
Ez a legjobb bolt Debrecenben, sokáig a legolcsóbb is volt, bár tavaly óta ''''az ország piacvezető hardverkiskereskedője'''' alákínált árakban.
A kiszolgálás is igen jó: két kiscsaj dolgozik a pultnál és lány létükre félelmetesen otthon vannak a hardver témában.
Garis ügyem eddig egy volt velük, egy 1000Ft-os A4Tech egeret pár héttel a gari lejárta előtt vittem vissza, és szó nélkül visszavették, két hét múlva kész volt.
Memória terén pedig eleve ők ajánlották fel, hogyha nem megy akkor vigyem vissza és keresnek majd másikat.

Szóval király bolt, csak ajánlani tudom:D

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4) localhost válasza petakpa1 (#3) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én mégsem reklámoznám itt magamat és a boltomat... :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5) JC válasza petakpa1 (#3) üzenetére


JC
tag

Légyszí írd már le a címüket is, mert én is debreceni vagyok, és nagyon érdekel. Lehet mailben is. Köszi

(#6) Tompo válasza localhost (#4) üzenetére


Tompo
aktív tag

Na, csak egy kicsit!!! Habár a PH!sok nagy része úgy is tudja :DD

(#7) tomcs válasza JC (#5) üzenetére


tomcs
őstag

valahol a szent anna utcan van a templom kornyeken, hazszamot nem tudok de asszem pont a templommal szemben ha meg nem koltoztek el (par eve vettem ott cuccokat, ha meg ott van)

amugy demostudiorol kinek mi a velemenye? pl ott sikerult kapnom tbred b 1700+ -t, az uzlethelyikseg ''megjelenesere'' nem sokat adnak de jo cuccaik vannak es az araik is korrektek, jo le7 mistral olcsobb de amikor bem1ek es mondom nforce2 erre elkezdenek ramsozni nforce1-et.. koszi oda se megyek tobbet :)

miklandrol en is jokat hallottam, tft-t valoszinuleg ott fogok venni ha sikerul hozniuk 1710b-t

(#8) petakpa1 válasza tomcs (#7) üzenetére


petakpa1
őstag

ilyet ne: ''miklandrol en is jokat hallottam''
Elsőkézből való infókat lécci

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#9) JC válasza JC (#5) üzenetére


JC
tag

Köszi megkaptam a mailt.

(#10) tomcs válasza petakpa1 (#8) üzenetére


tomcs
őstag

vettem mar ott dolgokat es nem volt gond, amire telefonban azt mondtak hogy van az volt is, annyiert amennyiert mondtak stb. persze eddig olyan 40-50 kozott hagytam csak ott, az igazi proba a 160 rugos tft lesz.. mindenesetre hwsw tft topikjaban ajanlottak jol hogy korrektek, ha venni akarsz pl 1 monitort megteheted hogy leulsz, nezegeted meg probalgatod par oraig aztan ha meg mindig tetszik akkor veszed meg. ezt le is beszeltem veluk amint jon 1710b, megadtam a telefonszamomat es szoltak is vissza, csak sajnos azt hogy ''meg nem jott''.

mellesleg demostudio.. megigertek hogy szereznek nekem spanyol kiosztasu billzetet amit meg a mistral se mert felvallalni.. majd beszamolok rola, jovo het elejere igertek es biztosra

(#11) PeliScan


PeliScan
addikt

Három boltban szoktam vásárolni BPn; Vision Comp, Drive B, Pilot Comp. Mindhárom helyen rendesek, segítőkészek, és nem drága egyik hely sem.

A Drive B meg puluszba megveszi a használt cuccaidat is, és nagyon jó áron!

(#12) karyo


karyo
senior tag

pesten jo helyek: aqua és users illetve xpc computer. mistralrol sincs vegső soron rossz véleményem, sok dolgot vettem ott de semmivel nem volt baj és ált. van is minden nekik.

Enjoy the silence.

(#13) Guest_


Guest_
újonc

Essék szó az én kedvenc boltomról is: hatalmas választék!
A nevük Mistral

(#14) PeliScan válasza Guest_ (#13) üzenetére


PeliScan
addikt

pfff, első hozzászólás, no email, vajon komolyan gondolta..? :DDD

(#15) tomcs válasza PeliScan (#14) üzenetére


tomcs
őstag

..off..
egyre nagyobb lesz a ph forum, sajnos egyre tobben lesznek akik csak 1-2szer szolnak hozza, meg jonnek flemerek meg ilyesmi... nezd meg supergamezen valamelyik hir forumat vagy valami amd-intel vitat.. par ember ugy beszel egymassal meg 80-90% hajra intel-hajra amd-szar intel-szar amd flame ofkoz unregektol..

(#16) Ploszi


Ploszi
senior tag

hehe, a kedves guest biztos mistral dolgozó :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#17) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Az én kedvenc boltom Tompo, ajánlom nektek is. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18) Ploszi


Ploszi
senior tag

videokártyát vettél Tompo-tól?? és jól megy?? :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#19) Egon


Egon
nagyúr

e-connect, users; szigorúan ebben a sorrendben...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) PeliScan válasza Ploszi (#16) üzenetére


PeliScan
addikt

Vagy pedig a direkt provokáló ellentábor! :DDD

(#21) g.j


g.j
tag

Mistral
Sok kis apróságot vettem a Mistralban, nagy dolgokban vannak olcsóbbak. Ezzel nem is volt probléma. Egyszer, visszavittem nekik valamit 3 napon belül, amire vásárláskor tutira azt mondták, hogy jó lesz a cucc az adott alaplaphoz. Kritikán aluli bunkó módon viselkedett az eladó is meg a boltvezető is. Nem is akarok több szót vesztegetni rájuk, mert nem érdemlik meg. Sajnos azóta hallottam másoktól is, hogy nem igazán korrektül állnak a garanciális problémákhoz sem. Én, úgy döntöttem nem vásárolok ott többet.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#22) Agyzuzo válasza Ploszi (#18) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Is. :) És jól megy. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#23) Egon válasza g.j (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Oké, de ezt légyszíves egy másik topicban fejtsd ki, itt a _jó_ boltokat soroljuk...;)

Ui.: én sem vásárolok a Mistralban...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) g.j válasza Egon (#23) üzenetére


g.j
tag

Jóvan na. :DD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#25) venember


venember
tag

MIKLAND +1 szavazat :)

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#26) Fex


Fex
tag


Szerintem is jó a Demostudio! Már régóta ott vásárlok, korrekt árak vannak, és a garanciális ügyintézés is korrekt. Van árufoglalás is az interneten, stb... Eddig csak jó tapasztalatim vannak velük.

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#27) jojojo válasza karyo (#12) üzenetére


jojojo
senior tag

Az Aqua sem jó a garancia szempotjából majdnem egyszinten van a Mistrallal.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#28) schenker


schenker
tag

jojojo baratom emlexel meg ram? vmirol szeretnek veled beszelni... 1 kozos regebbi ugy! Majd jelentkezz... koszi!

P42.03A/MSI648Max/256MB266DDR/MSIG4Ti4200-TD8X

(#29) schenker


schenker
tag

Irj vissza lecci az off topicba! Egyebkent meg csao!!!

P42.03A/MSI648Max/256MB266DDR/MSIG4Ti4200-TD8X

(#30) localhost válasza PeliScan (#20) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én is Tompo boltja mellett teszem le a pozitív voksomat!
-kölcsönös udvariasság rulez!-
( a #13-as Guest_ pedig én voltam tréfából. Bocs :D)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31) Guest_ válasza localhost (#30) üzenetére


Guest_
újonc

Bocs az idétlen viccért: 127.0.0.1

(#32) Bagoly


Bagoly
senior tag

Én pont a Mikland felett lakom (kb száz méterre tőle) mégsem vásárlom ott gyakran. Igazából a dolgozó srácok rendesek, de egyszer kijött valami menedzser-féle a kuckójából, hát az egy tarparaszt újgazdag hülyegyerek volt. Inkább átszoktam a Vision Computer Buda-ba. Családias kis bolt, akár egy darabokért még aznap elszaladnak a nagykerbe (pl nekem egy gigabyte kártyáért még aznap elmentek.). A kiszolgálás full extrás (Kedvesek, még sem céljuk minden sz@r eladni neked.). Nekem ez megér egy kis sétát, meg párszáz forint plusszt.

Bár tudom ez nem az a topik, de valamiért én sem vagyok hajlandó a Mistralban vásárolni. :DDD

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#33) Johnny


Johnny
senior tag

Ha más a Mistral szóba került: érdemes elolvasni azokat a hozzászólásokat, amit a Hwsw fórumán a mistralosok megengednek maguknak. Mind stílusban, mind hozzáállásban ritka taplók. Hozzáállásukról csak annyit: amíg elviszed a cuccot addig vevő vagy, ha gond van vele már csak felesleges nyüg, az ilyenre meg nincs szükségük, menjenek máshová.

(#34) McJames


McJames
senior tag

A pécsi Mistral boltba a saját tapasztalatom alapján nyugodtan mehet bárki. Nem a reklám helye, azért írom, mert a keringő minősítések helyett itt Pécsett egész mást tapasztaltam - ha úgy tetszik: eddig.
Hangkártyát és egeret már vettem tőlük, és a múltkor csak úgy betévedtem - egy kollégával mentünk gyors bevásárlásra és mellette egy-két korsót meginni - én rádiós egér és billentyűzet után érdeklődtem, a kolléga meg dia-feltétes szkennert keresett. Abszolút korrekt módot adtak információt és láthatóan nem akarták mindenáron eladni a vasakat, hanem azt kiválasztani, ami a mi céljainknak felel meg.

A többi bolt, ahol itthon vásárolok az ''más tészta'' (Net 96, System-5). Jók persze, de inkább közületi és/vagy rendszer-vásárlókkal foglalkoznak elsősorban.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#35) Dworkyll


Dworkyll
tag

No akkor 1 szavazat a budai Silvercompnak.

Tuti tagok az ott dolgozók, kis családias üzlet, lehet mellettük parkolni. Ha koncepcionális kérdésed van (Intel vs AMD, nVidia vs ATI vagy akármi), át lehet velük beszélni. Van véleményük, de nem akarják lenyomni a torkodon, roppant szimpatikus hozzáállás. Merthogy a döntés mindig a vevőé. nagy hülyeséget eddig nem akartam csinálni, sztem lebeszéltek volna róla.

Előfordulok még néha a kékhalban és a Miklandban. A kékhalasok között van egy két nem annyira profi, meg egy két naggyon profi, akinek viszont nem mindig van ideje rád. A hely egy kicsit hideg és kapkodós.

A miklanddal csak két bajom van, 1. hogy parkolásilag nagyon gáz helyen vannak, 2 szinte mindig zsúfoltakés lehetetlen a személyzettel elbeszélgetni az izgalmas kérdésekről. +egy rosszpont, az árlistában szerepelnek olyan dolgok is, amik nincsenek az üzletben és csak rendelésre hoznak. Mármost így a kipróbálás ugrik (mp3 lejátszó).

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#36) xuldar válasza petakpa1 (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Én is a Multimediatowerre szavazok. Sok apróságot vettem már tőlük, meg a monitoromat, és teljesen normálisan állnak hozzá az emberhez. És egyre jobb a berendezése a boltnak, tehát látszik, hogy sokan járnak hozzájuk.
Az árlistájuk nagyon részletes, más boltoknak negyed ekkora sincs, van összehasonlítási alap, rengeteg cuccot beletesznek.
http://www.multimediatower.ini.hu

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#37) Phantom válasza xuldar (#36) üzenetére


Phantom
tag

Hello

Debrecenben a Queen Computer-t említeném. Igaz, nem a legolcsóbbak, de a kiszolgálás udvarias, garanciális problémám eddig nem nagyon volt, és akkor is pér perc alatt rendeztük. Évek óta tartó, folyamatos kapcsolatot alakítottam ki velük. Megéri.

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#38) emvy


emvy
nagyúr

User's. Egyrészt gyorsak, másrészt jó fejek, normális a hangulat. Múltkor bementem, megkérdeztem, mennyibe kerül egy csomag ezüstös hővezető; erre a srác azonnal az asztalra csapott egyet, ''Grátisz.'' felkiáltással.
Jó helynek tűnik.

while (!sleep) sheep++;

(#39) KovacsUr válasza emvy (#38) üzenetére


KovacsUr
addikt

User's: egy rossz tapasztalat... Egy eladó megpróbált rám sózni egy monitort azzal, hogy persze, tud 100Hz-et 1024x768-ban, de inkább megnéztem az interneten, és kiderült, h 66Hz a max...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#40) KovacsUr válasza KovacsUr (#39) üzenetére


KovacsUr
addikt

De ez alapján nem a boltot ítélem el, másoktól sok jó tapasztalatot hallottam

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#41) petakpa1 válasza emvy (#38) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez a ''Grátisz'' teccik feltéve ha nem azt a pasztát vágták hozzád, amit más, mondjuk egy komplettt konfigba beépített márkás hűtő árában már kifizetett, csak épp elfelejtették neki odadni:(
Persze nem törvényszerű, hogy így legyen, sőt rosszindulatú ilyet feltételezni PFÚJ
csak hát a rossz tapasztalat ugye...
Ez nem a Users ellen szól, őket nem is ismerem, hanem csak úgy általában mondom

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#42) basiC válasza localhost (#4) üzenetére


basiC
tag

Debrecenben szerintem is a MultiMediaTower az az a hely, ahova menni érdemes. Legalábbis én eddig 1 havertól vásároltam, csak már nem haver, és elkezdtem boltot keresni... Pont kellett 1 csomó dolog, és mindegyiket más cégnél vettem, de összességében a MMT volt az a hely, amivel teljesen meg voltam elégedve.

ba$iC

(#43) badbrother


badbrother
aktív tag

Plusz egy szavazat a pécsi Mistralnak. A 19 colos monitoromat vettem ott, kicsomagolták, és egy órát nézegettem. Rendesek voltak na.

(#44) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Létezik, hogy Pécsett tényleg jó a Mistral?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#45) Hun'reeth válasza KovacsUr (#44) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Állítólag, bár még nem jártam bent pedig Pécsi vagyok (korábban Pesti) :DD
Amúgy a MIKLAND-nál a szervizesek nagyok jók de bonyolultabb dolgot a boltban ne kérdezzetek ! :DD

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#46) lesaux


lesaux
veterán

Vettem ma egy alaplapot, szóltam a srácnak, hogy procizsír is kéne majd. Mondtam, hogy a legolcsóbbat hozza. Mennyibe kerül? Ingyen van, mindjárt hozom.
Hmmm, tényleg ez a legolcsóbb. :))
Bár Emvy megelőzött a témában. :DDD

(#47) lesaux válasza lesaux (#46) üzenetére


lesaux
veterán

Ja, a bolt neve Aspect, én meg szenilis vagyok. :D

(#48) realist


realist
őstag

találkoztatok már ezzel a boltal:
PAM Computer (Budapesten)

ha igen mik a tapasztalatok?

(#49) venember


venember
tag

+1 szavazat a Magicompnak... levettem őket a ''feketelistáról'' :))), javítottak az árliatán, már tartalmaz készletinformációt is!!!

Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

(#50) behappy


behappy
aktív tag

Találtam nemrégen egy nagyon jo boltot, az Andrássy út asszem 38 alatt. Médiaplanet a neve.

Pozitivum: állítólag nyitási áraik vannak, nemrégen nyíltak, tapasztalataim szerint kedvesek, segítőkészek, nem nézik le az embert, ha vmi nagy hülyeséget mond, hanem udvariasan elmagyarázzák, hogy az nem ugy van, hanem...stb.
Ja, és ellentétben a bluefish-sel vagy mistral-lal itt ami az árlistán van, azt tartanak is. PL Öcsémnek akartam Nforce chipsetes lapot venni. Bluefish: legfrissebb BPpiacban nagybetűkkel reklámozzák az ABIT NF7 alaplapot, felhivtam őket, hogy van-e? ''Nem , nincs, raktáron sem és nem tudom mikor lesz''. Jo, mi? A Mediaplanet árlistán van Abit Nforce-os lap , csak nem az NF7, hanem az NF7S, de az csak jobb, még ha drágább is és van is nekik. Az a halálom, ha vmi, ami egy hidetésben van, nincs az üzletnek, az ilyenek be is zárhatnának!
Egy negativumot találtam: nincs még kész a honlapjuk, ami sztem a mai világban elengedhetetlen.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.