Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) csiki_92 válasza d1abLo (#12700) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Nem tűnik rossznak olyan nagyon. Akkor lehet ilyen lesz!

(#12702) Clickbait


Clickbait
aktív tag

USB-s headset esetében van bármi jelentősége hogy USB2es vagy USB3as porton használom? :)

You got clickbaited.

(#12703) d1abLo válasza Clickbait (#12702) üzenetére


d1abLo
senior tag

nincs

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12704) jUUh válasza d1abLo (#12703) üzenetére


jUUh
addikt

Steelseries 7H-nak írta valahol egy ember, hogyha például zenét hallgat, vagy játszik, miközbe skypeol, visszahallatszik. Ez mennyire igaz? (nyilván nem fullhangerős zenehallgatásra gondolok)

Samsung Galaxy S23+

(#12705) Bulitt válasza jUUh (#12704) üzenetére


Bulitt
őstag

A skype figyelembe veszi a gépen futtatott alkalmazásokat is. Ennek megfelelően szinte mindennek leveszi a hangerejét a mikrofont pedig szoftveresen felerősíti. Így ami mikrofon erősítés mellett jó a TS-ben az a skype-nál extra érzékeny lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12706) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Üdv!
Még mindíg USB headset keresésén vagyok.
Eddíg ajánlottátok a Creative Tactic3D Alpha-t.
12.000 Ft.
13.000 Ft ért létezik Corsair Raptor Hs40 7.1 Erről mi a vélemény. Elvileg 7.1. Vajon jó? Megéri a creative helyett?
Microfon minősége is fontos lenne!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#12707) Bulitt válasza CsikiRoli (#12706) üzenetére


Bulitt
őstag

7.1-es mint az Creative alpha. Virtuálisan

(#12708) CsikiRoli válasza Bulitt (#12707) üzenetére


CsikiRoli
tag

Hát rendben. És megéri? Vagy rosszabb mint az Alpha? Vagy válasszak kinézet és tetszés alapján?

Üdv: Roland

(#12709) Bulitt válasza CsikiRoli (#12708) üzenetére


Bulitt
őstag

Ha valóban csak egy ezres a különbség a kettő közt, akkor azt válaszd amelyik felé jobb húz a szíved.

Mondjuk az Alpha-t tudod használni később dedikált hangkártyával ha a sajátjával nem lennél megelégedve, míg a Corsair közvetlen USB csatlakozású.

(#12710) KO2


KO2
aktív tag

Sziasztok!

Otthoni használatra keresek egy játék / TeamSpeak közös használatához mikrofonos headsetet. Maximum 30 ezret szánnék rá, de nem baj ha olcsóbb. Asztali PC és laptopon használnám felváltva (alaplapi hangkártya mindkettőn).
Sok gondom volt eddig a mikrofonnal ( "túl halk vagyok" valamint "most meg nagyon recsegsz" ).
Circumaural és zárt megoldásokat részesíteném előnyben.
Vezetékes/ vezeték nélküli: Nekem mindegy, de a vezeték nélkülitől félek kicsit ( Hamar lemerül, rossz lesz a hang mikor merülőben van, drágább mint egy ugyanolyan minőségű vezetékes stb.. )

Minden segitséget előre is köszönök !

[ Szerkesztve ]

(#12711) CsonkaImo válasza KO2 (#12710) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hali!

Steelseries Siberia V2 USB, vagy CM Storm Sirus 5.1. Mikrofonja mindegyinek jó, és a mellékelt hangvezérlő is. Mindenképp olyat válassz amihez van "hangkártya", így PC-n és laptopon is jó lesz a hangzás.

(#12712) CsikiRoli válasza Bulitt (#12709) üzenetére


CsikiRoli
tag

Igen, ezért kicsit jobb az Alpha. De talán a Corsair jobban tetszik kinézetre is.

Üdv: Roland

(#12713) Bulitt válasza CsikiRoli (#12712) üzenetére


Bulitt
őstag

Akkor vegyél Corsairt és oszd meg velünk a tapasztalataid :)

(#12714) CsikiRoli válasza Bulitt (#12713) üzenetére


CsikiRoli
tag

Esetleg ha eszébe jut bárki másnak, még ajánlható USb-s füles 20.000Ft alatt, az ossza meg itt, mert még vásárlásig van idő.
Ha Corsairt veszek, biztosan megosztom a tapasztalatokat. Ez még kb fél hónap.

Üdv: Roland

(#12715) jUUh válasza Bulitt (#12705) üzenetére


jUUh
addikt

Tehát nem kell ilyen problémától tartanom?

Samsung Galaxy S23+

(#12716) Bulitt válasza jUUh (#12715) üzenetére


Bulitt
őstag

Skype-ban is lehet azért finom állítást végezni ezen a téren

(#12717) jUUh válasza Bulitt (#12716) üzenetére


jUUh
addikt

Tehát akkor kilehet küszöbölni a problémát :K :R

Samsung Galaxy S23+

(#12718) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Sziasztok!
Elgondolkodtam egy új füles beszerzésén. A mostani egy ősöreg Philips SHP2000, szóval nála mindenképpen jobbat szeretnék. Bár nincs rá igazán panaszom, talán a mikrofon hiánya.
Hát szembesültem vele, hogy nem kicsi a választék. :DDD
Szóval véleményt kérnék egy, két kiszemeltre, vagy ha van más tipp, ajánlást.
Az első és egyben legolcsóbb az első hozzászólásban is benne van, a Sharkoon Rush. Létezik hogy ilyen olcsón jó legyen (a fent említett füleshez képest)? :)
Utána ott a BitFenix Flo, ami elég praktikusnak tűnik (leszedhető mikrofon, külön kábel utcai használatra) , és eléggé tetszik is.
A Sennheiser HD 335s is képbe került, az Asus Echelon Camo Edition-al egyetemben (ez is szerepel az ajánlásokban). Bár ezek már eléggé a keretem tetejét súrolják, lehetőleg olcsóbban úsznám meg.
1. Főként játékra használnám (jelenleg World of Tanks), kis zene. Esetleg néha utcán is ha az ajánlott darab mikrofonja leszerelhető/rejtett/elrejthető (semmi komoly, csak telefontól)
2. Hát ~20K környéke.
3. Mindenképpen vezetékest szeretnék.
4. Circumaural. Még ez a szó! :DDD
5. Mikrofonosat, lehetőleg leszerelhetőt.
6. Hát ezt rátok bízom. :)
7. Jack.
8. Főleg egy Asus Xonar DG-vel lesz hajtva, de ugye a telefon is képben van.
9. A visszafogottabb vonalat kedvelem, ne villogjon meg ilyenek. :D
Lehetőleg ne legyen óriási (ugye az utcai használat miatt). Főleg fekete, szürke, fehér, esetleg egy kis vörös (sok fülesen láttam) szín.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#12719) d1abLo válasza bluyoo (#12718) üzenetére


d1abLo
senior tag

Az echelon jó. Esetleg creative aurvana live, de azon nincs mikrofon. Még ami jó lehet neked az a CM storm sonuz.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12720) bluyoo válasza d1abLo (#12719) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát a Cooler Master Storm Sonuz-al nem nagyon mennék utcára. Piszok nagy. :DDD
Az Aurvana Live! sajnos nem tetszik (elfelejtettem írni, hogy lehetőleg ne legyen ilyen sérülékeny, fényes), és ahonnan rendelném,ott drágább mint a BitFenix Flo, bár az Aurvana Live!2 -t azt bevállalnám. Már ha nem 30K lenne. Még a végén Asus fülesem lesz. :)
A ROG Orion jól látom hogy csak a külsejében más?
A BitFenix Flo rossz választás lenne?

Bazinga!

(#12721) hattila07


hattila07
csendes tag

Sziasztok, ma vettem iPonba egy Steelseries Siberia v2 Orange Heat USB-s fejhallgatót, a következő a probléma:
ha az illumination Audio Volume Trigger-re állítom és zenét hallgatok, vagy játszok és a hangerőt 0-5% körülre vagy 90-100%-ra állítom akkor nagyon sistereg a bal hangszoró. (ha 5-90%ig állítgatom akkor megszűnik a sistergés).
Illetve más: steady, breath módoknál nincs baja.

Valakinek valami ötlete?

(#12722) d1abLo válasza bluyoo (#12720) üzenetére


d1abLo
senior tag

9h-val buszozok, illetve ha jól emlékszem bullit kolléga cm sonuzzal mászkál utcán

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12723) bluyoo válasza d1abLo (#12722) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem vagyunk egyformák. :) Szerintem akkor is nagyon nagy [link]. :R

Bazinga!

(#12724) Starz561


Starz561
tag

Helló. Nekem volt egy razer tiamat 2.2 tönkre ment és beszeretnék feketetni egy ASUS ROG VULCAN PRO ra akinek van olyan írna róla pár szót ? köszi :) Vagy ti milyen headsetet ajánlanátok max 30-35k -ért?

Olyan kell amibe jó a basszuss és azért nem megy tönkre másfél év alatt és térhangzása is van.

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#12725) Bulitt válasza bluyoo (#12723) üzenetére


Bulitt
őstag

És baromira kényelmes :K Amennyire nagy, annyira kényelmes. Persze az utcán megnéznek vele az emberek de egy 70k-s studió fejssel is megnéznek. Azok se kis darabok. Tehát ez nem oszt nem szoroz. Inkább a félzárt kialakitás miatt nem ajánlott utcára :K Egyébként télen egész jó fülvédő :K

(#12726) bluyoo válasza Bulitt (#12725) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Egyébként télen egész jó fülvédő" :C
A többi általam említettekről mi a véleményed?
BitFenix Flo, Sennheiser HD 335s, Asus Echelon Camo Edition, Asus ROG Orion.

Bazinga!

(#12727) Redneck


Redneck
veterán

Sziasztok!

Szerettem volna Tactic3D Alphát venni de elfelejtődött a dolog. Láttam anno a Sigmát és jobban bejött az 50-es hangszórós fém pántos headset. Sajnos jelenleg nem kapni, a külföldi rendelést még fontolgatom. A Tactic3D Rage ugyanazt a virtuális hangot állítja elő? Csak mert nem egyértelmű a számomra a Creative honlapja alapján.

Tactic RAGE: SBX Pro Studio Suite of effects will transform your audio experience into a High-Definition multimedia adventure.
Tactic Sigma: SBX Pro Studio Surround audio immerses you in the game so you hear sounds clearly from the front, back, around, above and below. Only SBX Pro Studio Surround delivers truly 3D audio surround effects to give you the pro gaming advantage you need.

Vajon a Rage is ugyanúgy szól és megy a virtuális térhangzás? Ha jól látom ahhoz is adnak kis külső hangkártyát.

Esetleg Steelseries 7H milyen ezekhez képest?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12728) Redneck


Redneck
veterán

Esetleg ez érdekelne még. Azért tetszik mert nem virtuális hanem Dolby 7.1-et ír.

Plantronics GameCom 788

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12729) Danshee válasza Redneck (#12728) üzenetére


Danshee
tag

Hali!
Én nem vagyok túl jártas ebben a márkában, de szerintem mindenképp olyat válassz, amelyikkel jobban meghallod a trappokat CS GO-ban. Abban szerintem mind a ketten egyetértünk, hogy a szakmában nem csak az egér számít, hanem a füles is... :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#12730) CsonkaImo válasza Redneck (#12727) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Tactic3D Sigma nagyon jó! Teljesen rendben van a térhangzás, ha tudsz valahonnan szerezni mindenképp jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#12731) Redneck válasza CsonkaImo (#12730) üzenetére


Redneck
veterán

Ha tudnék szerezni meg is venném de sajnos out of stock. Marad az Alpha vagy a Rage. Kérdés hogy megéri e utóbbi a plusz 7 rugót?
Esetleg a Plantronics jobb szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12732) d1abLo válasza Redneck (#12727) üzenetére


d1abLo
senior tag

7h-az jobb ezektől, főleg cs-zni. Annyi hogy ahhoz nem árt egy Xonar dg legalább.
Vagy az USB verziót venni [link]
Esetleg még az is megoldás,ha az oldalon elírás lenne az ár (én így használtam) hogy veszel egy sima 7h-t és Prosector (fórumon visszakeresve megtalálod) árul Steelseries Siberia hangkártyát és azzal használod.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12733) Redneck válasza d1abLo (#12732) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm! Nem akarok legózni semmiképp. Mindenképp USB hangkártyás fejesre van szükségem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12734) Tomeee1989


Tomeee1989
csendes tag

Sziasztok!

Erről a fülesről szeretnék véleményt kérni:Razer Kraken 7.1

Illetve,hogy 30k körül van-e jobb füles ennél?

Köszi a választ előre is! :)

(#12735) CsonkaImo válasza Tomeee1989 (#12734) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ebben a "tesztben" a Steelseries Siberia V2-vel tartják egyenrangúnak. Viszont én mindenképp mélyebben tájékozódnék ebben az árkategóriában a helyedben. Érdemes a Siberiaról is teszteket olvasni, és még van több jó fejes is ennyiért: HyperX Cloud, CM Strom Sirus 5.1.

(#12736) d1abLo válasza Redneck (#12733) üzenetére


d1abLo
senior tag

Ha nem elírás az oldalon az ár akkor szerintem egyik best buy.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12737) d1abLo válasza Tomeee1989 (#12734) üzenetére


d1abLo
senior tag

Üdv!

Nem éri meg.
Igen van. Steelseries siberia v2 vagy usb, attól függ van-e normális hangkártyádm
A fentebb említett 7h vagy 7h usb.
Ha nem fontos a mikrofon : creative aurvana live + Asus xonar dg/dgx ha nincs normális hangkártyád.
Cm Sonuz + Asus xonar dg/dgx

Kicsit drágábban : CM Storm Sirus 5.1

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12738) d1abLo


d1abLo
senior tag

Esetleg akinek van ideje megvárhatja az új siberia sorozatot is , lesz egy butított verzió ami olyan 20-25k s szegmensben lesz Siberia RAW prism.
Az még tűrhető ár a többihez képest, arra kíváncsi leszek mit fog nyújtani.
Az új családtagok
Siberia v3
Siberia v3 prism
Siberia elite prism

Várhatóan télre itthon is lesz.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12739) Redneck


Redneck
veterán

Fontos kérdés:

A Tactic3D Rage tud virtuális térhangzást akárcsak a kisebb Alpha/Sigma?? Nekem ugyanis nem egyértelmű az adatlapja alapján.
Vacilálok mert az Alpha/Sigma páros a külső hangkártya miatt volt nagyon szimpatikus nekem.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12740) d1abLo válasza Redneck (#12739) üzenetére


d1abLo
senior tag

tud

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12741) Redneck válasza d1abLo (#12740) üzenetére


Redneck
veterán

Tehát jobb mint az említett két fejhallgató? Alfa 12 ez meg 19. 40mm vs 50mm hangszórók jobb kábellel és fém pánttal. Ezért lenne fontos mert el kéne döntenem. Hangkártyám meg csak alaplapi van ugye... :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12742) d1abLo válasza Redneck (#12741) üzenetére


d1abLo
senior tag

a nagyobb hangszóró jobb basszus jelent. A minőséget meg te választod meg hogy hajlandó-e vagy érte fizetni.
Itt már neked kell dönteni.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12743) kickboxko


kickboxko
tag

Üdv mindenkinek!
A topikban kértem tanácsot fejhallgató ügyben,és vettem egy Creative Alphát.Az előző fejhallgatóm egy Platronics Gamecom 780 volt.Hogy melyik volt a jobb? Egyértelműen az alpha.
Egy kis véleményalkotás:

Teljesen megvagyok vele elégedve :) megfelelően hangos és mély a hang nagyon jó a térhatás érzés is ahogy az ember játszik (nem vagyok teszter és nem próbáltam ki 20 ilyen terméket ez csak személyes vélemény.
Az anyaghasználat is abszolút rendben van szépen körbeveszi a fület és aránylag jól szigetel.A szoftveres megoldás a creative részéről nagyon jól sikerült Hangerő/Basszus/Mikrofon hangerő szabályzás és egyebek.
Aki 10-15k között keres gamer fülest ajánlott kategória véleményem szerint

"Life is simple"

(#12744) CsonkaImo válasza kickboxko (#12743) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ár-érték arányban mindig is jó volt a Creative. :K

(#12745) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Siberia v3

Samsung Galaxy S7 Edge

(#12746) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Tegnapi napon valamiért nem látta a gépem a SB Tactic3D Alpha fejhallgatómat. A hangkártyát látta, viszont a fülest nem és csak úgy oldódott meg, hogy letöröltem csutko a drivert, meg a progit és ujraraktam. Utána működött. Mi a fene lehetett vele?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#12747) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Szép napot mindenkinek!
Mint láthattátok, Corsair Raptor Hs 40 mellett döntöttem. De elbizonytalanodtam. USB-s véggel, még nem lehet pocsékabba hangzása? Olvastam külföldi fórumokon, hogy nem olyan minőségi az USB-s hangkártyája, és néha sistereg hasonló, mintha alaplapi Hangkártyán lenne.
Ez vajon ésszerű, és lehetséges lenne. Ebből kifolyólag gondoltam, hogy lehet, hogy mégiscsak Creative-ot kellene venni, mert ugye az egy bizonyított márka hangzás terén. Tactic 3D Fury ra gondoltam. Mi róla a vélemény? Esetleg gondoltam még Logitech G430-ra. Megéri a többletpénzt Fury-hoz képest? Fury 17k 430 24k.

Üdv: Roland

(#12748) arch7nGel


arch7nGel
csendes tag

Nem gyengék ezek a Creative fejhallgatók a pánt részüknél? Olyan olcsó műanyagnak tűnik nekem így képről.

(#12749) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Egy vezeték nélküli fejhallgatót szeretnék venni magamnak.
Film nézésre kell elsősorban,így ha lehet 5.1-es hangzást szeretnék.
Onkyo 508 erősítőm van és Jack dugó lenne a csatlakozás.
Mikrofonra nincs szükségem.
Az árat illetően a plafon 20 ezer lenne.
A legfontosabb még az,hogy kissé nagyothalló vagyok,ezért hallójárati készüléket hordok. Így olyan fejhallgatóra van szükségem,ami használat közben nem zavarja a készüléket. Gondolom nagy átmérőjű kell.

Remélem minden kritériumot leírtam. :)

Előre is köszönöm a helpeket! :)

[ Szerkesztve ]

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#12750) d1abLo válasza CsikiRoli (#12747) üzenetére


d1abLo
senior tag

G430 az jó fejes. Fury helyett viszont az Alphát javaslom.

"Good luck commander, the choice is yours"

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.