Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) jUUh válasza nakos1212 (#12650) üzenetére


jUUh
addikt

Sziasztok!

Mint többnyire itt mindenki, fejhallgatót szeretnék vásárolni,csak azt nem tudom, hogy milyet is pontosan.

Főként zenehallgatásra, és játékra használnám. Körülbelül 20e Ft-ig tudok elmenni, annál max 1-2e-el. Lehetőleg vezetékeset szeretnék, circumaural kialakításút. Fontos lenne, hogy legyen rajta mikrofon. A hangzás terén igazából hangzás terén nem tudom, hogy ennyiért mit várjak. Az, hogy Jack/USB, mindegy. Hangkártyám nincsen, az alaplapom: ASUS P8H61-MX USB3 ha ez számít valamit. Ami igencsak fontos lenne, hogy olyan kábelje legyen, ami nem szakad/törik el, stb. Előre is köszi szépen, ha van valami ajánlásotok. :DDD :R :R :R

Samsung Galaxy S23+

(#12652) prokxy válasza jUUh (#12651) üzenetére


prokxy
veterán

Logi G430, most vettem, iszonyat király cucc! ;)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#12653) cnif


cnif
újonc

Sziasztok
Olyan gondom lenne hogy vettem egy natec genesis hx66 fejhalgatot,feltettem a drivert meg minden de olyat csinál hogy pl halgatok zenét ás hirtelen nem reagál a vezetéken lévő gomb semmire tehát nem tudom se le se fel venni a hangot,megnyitom a control panelt azután megint megy egy darabig,ósszeakadna az alaplapi hangal?nem igazán értek hozzá,kösszönöm a válaszokat elöre is

(#12654) dookiee válasza cnif (#12653) üzenetére


dookiee
tag

Asus Orion Pro-val kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Xbox Series X

(#12655) dookiee


dookiee
tag

Jaj nem Cnif üzenetére akartam válaszolni.

Xbox Series X

(#12656) d1abLo


d1abLo
senior tag

orion pro egy darab lócitrom. A hozzáadott kártya egy kalap k@ki. Jobban megéri sima oriont venni, vagy echelon, mivel jó hangkártyád van.

[ Szerkesztve ]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12657) dookiee válasza d1abLo (#12656) üzenetére


dookiee
tag

Köszönöm a választ. :R

Xbox Series X

(#12658) jUUh válasza prokxy (#12652) üzenetére


jUUh
addikt

Logitech G430*al kapcolatban olyan kérdésem lenne, hogy mennyire gubancolódik a vezetéke, illetve olyat olvastam, hogy halkan szól, ez mennyire igaz? :O

Samsung Galaxy S23+

(#12659) kicsizoz válasza pendre54 (#12626) üzenetére


kicsizoz
csendes tag

Szia,
némi olvasgatás és erős vívódás után hagytam magam átterelni a drága sennheiserektől a audio-technikára :)
(Audio-technica hazai árakat ne nézzétek, mert nagyon irreálisak, csak külföldről érdemes rendelni, pl. Japánból)!

Korábban egy belépő szintű mikrofonos fejesem volt sennheiser PC150, de az idő vasfoga megette (meg a pici fiam) ezért cserélnem kellett.

Tehát a végső választás: egy ASUS ROG Phoebus hangkártya és az audio-technica ATH-AD500X.

Amit 2 nap használat után ki tudok jelenteni:
- a fejes tényleg iszonyat kényelmes, általában velem az szokott lenni, hogy idővel egyre kényelmetlenebb egy fejhallgató, és néha már elemelem kézzel, hogy pihentessem a fülem/fejem, itt pont ellentétes a folyamat, kb 10 perc után már nem is érzem, hogy a fejemen van! A párna teljesen körbeöleli a fülem, nem fekszik fel rá, a fejpánt megoldása pedig annyira bevált, hogy nem is értem a többi gyártó miért nem tért át erre! :)
Nekem és a 6 éves fiamnak is ugyanúgy illik a fejére állítgatás nélkül.
- sokkal részletgazdagabb a hangzása, a tere egyértelműen kiszélesedett, mondjuk ez el is várható, mert egy árkategóriával feljebb léptem ezzel.

A hangkártya beállításaival még ismerkedem, de filmet és játékot még nem volt időm kipróbálni pedig FPS-hez vettem és alig vártam, hogy meglegyen, de mióta megvan csak zenét hallgatok! :)
Mozart-ot valóban nagyon szereti, megerősítem! :)

Amint lesz game tapasztalatom vele, főleg a térhatásra leszek kíváncsi, jelentkezem!

Eddig azt gondolom, hogy nagyon köszönöm a javaslatot! :)

(#12660) cyberkind


cyberkind
félisten

Heló!

Tudnátok ajánlani olcsó(10k körül, de ha kicsit több nembaj), vezeték nélküli fejest, amin van mikrofon?
Csak Skype beszélgetésekhez használnám.
Én ezt találtam eddig normálisnak, de meghallgatok minden véleményt.

Paranormal Cocktivity

(#12661) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Hali!

Egy ilyenből és innen nyugodt szívvel rendelhetnék?

(#12662) pendre54 válasza kicsizoz (#12659) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Örülök, hogy eddig nem csalódtál a fejesben, és köszönjük meg közösen Dorien kollégának a fejhallgatós topikból, mert addig amíg nem hívta fel rá a figyelmemet, nem is hallottam róla.
Tapasztalatot a játékok terén én is várnám(főleg BF4 multi), mert az év vége felé én is egy hasonló hangkártyára szeretném lecserélni a mostanit, igaz az csak Solo változat lesz.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#12663) kicsizoz válasza Skinny26 (#12661) üzenetére


kicsizoz
csendes tag

Én azt gondolom, hogy olyan 90%-os valószínűséggel hamisítvány/replika.
Amit nem tudok megmondani, hogy hangminőségben ez mit jelent...
Lehet, hogy csak lopnak a gyárból és hangra ugyanaz, de az is lehet, hogy a formát leutánozták, és tettek bele egy olcsó membránt...

[Fake Steel Series Headphones]

Neten általában vannak fent képek útmutatók, hogy hol szokott eltérni a másolat külsőre is...
Bár a hirdetésekben az eredeti képeket szokták használni, szóval ezt csak utólag tudod ellenőrizni.
Vannak típusok melyeket előszeretettel másolnak próbálj olyat rendelni, ami nem olyan népszerű típus, talán ott kisebb a mellényúlás esélye! :)

(#12664) Skinny26 válasza kicsizoz (#12663) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Hm... Értem. Csapattársam is vett egy ilyet, ugyaninnen, és azt mondja, hogy szerinte teljesen eredeti, mert sokkal jobban hallja a trappot, meg jobban térbe tudja helyezni a hangokat...

(#12665) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Sziasztok! :)
Fejhallgató vásárlása előtt állok, túlnyomó részben játékokra és zene hallgatásra használnám (beszélgetés mellett, vagy helyett :DDD ) azon belül is robbantgatós Battlefield 3 és 4.
Kisebb részt pedig filmekre de ez nem szempont nálam, erre teljesen jó az asztali hangcucc.
A kinézett fejhallgatóm pedig a Razer Tiamat 2.2, nagyon meg vagyok élgedve a Razer termékeivel, minden perifériám Razer.
Tanácsokat, véleményeket vagy tapasztalatokat szeretnék gyüjteni erről a fejesről, hogy biztosan jót választottam -e. :)
Mindezt egyelőre intergrált hangkártyával hajtanám meg, és kipróbálnám a Razer Surrondot, ha valakinek erről is lenne véleménye szivesen átolvasgatnám. :)
Köszönöm mindenkinek aki hozzá tud szólni. :DD

You got clickbaited.

(#12666) ekine


ekine
csendes tag

Sziasztok!

Venni akarok egy fülest végre és kilépni a 2000ft-os fülesek világából. Maximum 25000-ft os keretre gondoltam.
A fülest skypolásra, Cs:GO-ra, és filmek nézésére valamit zenehallgatásra használnám.
Kinéztem magamnak a Steelseries Siberia V2-t és a Steelseries 7h -et. Viszont azt nem tudom hogy mi van még a piacon ami ilyen használatra megfelelő. Valamint van egy dedikált hangkártyám viszont azt nem tudom hogy milyen minőségű csak annyit tudok hogy C_media audio device... ennyit találtam róla bocsi :D

Szoval megköszönném a véleményeket tanácsokat előre is . :R

(#12667) d1abLo válasza Clickbait (#12665) üzenetére


d1abLo
senior tag

Surround jó, a Tiamat utálatos. Recseg-ropog, nehéz, hamar tönkremegy.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12668) d1abLo válasza ekine (#12666) üzenetére


d1abLo
senior tag

Mindkettő jó fejes, kicsit érdemesebb talán a 7h-t venni, az már praktikusabb megoldásokat tartalmaz. A hangkártyát pedig nem ártana kideríteni, de ha ilyen noname akkor inkább szerezz be egy Asus xonar dg/dgx karit.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12669) jUUh válasza jUUh (#12651) üzenetére


jUUh
addikt

Valaki még esetleg?

Samsung Galaxy S23+

(#12670) d1abLo válasza jUUh (#12651) üzenetére


d1abLo
senior tag

Steelseries 7h. ÉS utánna rövid időn belül szerezz be egy asus xonar dg vagy dgx-et (alaplap fogalalatjától függ), hogy ki is tudd használni.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12671) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Sziasztok!
Egy USB-s fejhallgatót keresnék 20.000Ft ig bezárólag. Mit ajánlotok?
Fontos lenne a microfon rajta. Játékra(Főleg FPS-re), és zenehallgatásra használnám.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#12672) jUUh válasza d1abLo (#12670) üzenetére


jUUh
addikt

ÉS anélkül gyakorlatilag cseszhetem a jó hangzását? O.o

Samsung Galaxy S23+

(#12673) cyberkind válasza cyberkind (#12660) üzenetére


cyberkind
félisten

Erre is jöhetne már válasz.

Paranormal Cocktivity

(#12674) nana95 válasza jUUh (#12672) üzenetére


nana95
tag

Hát egy jobb hangkártyával jobb a térhangzás, szebbek a hangok
és sokszor hangosabb is a fejhallgató. Nálam az alaplapi
hangkártya már a 32Ohm-os fejhallgatónál is torzított ha valamennyi
mélyet kellett kiadnia. (Maxell audio wild)

[ Szerkesztve ]

(#12675) Bulitt válasza cyberkind (#12673) üzenetére


Bulitt
őstag

Azért nem jött rá válasz, mert gondolom nincs aki érdemben tudna tanácsot adni ezzel kapcsolatba. Vezeték nélküliből és főleg játékokhoz(!) csak a felső kategóriában van ajánlott fejes. Alatta szerintem elég kicsi a tapasztalat .

jUUh: Az alaplapi hangkártyák nem tudnak egy csatlakozóra virtuális térhangzást csinálni. Nem olyan minőségű a hangzása, valamint szinte semmilyen EQ beállítást nem tolerálnak.

[ Szerkesztve ]

(#12676) Silent77 válasza cyberkind (#12673) üzenetére


Silent77
veterán

Skyp-ra sztem tökéletes amit kinéztél. Arra még sok is, csak itt a vezetéknélküliséget kell megfizetni, ami bár sokkal rosszabb, de ilyen ez. :)
Ebben az árban sok választás nincs, vedd meg ami neked szimpatikus.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12677) jUUh válasza Bulitt (#12675) üzenetére


jUUh
addikt

Köszönöm szépen nektek, viszont felmerül a következő kérdés, hogy azt honnan tudhatom meg, hogy az alaplapommal kompatibilis-e? :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#12678) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Egy virtuális 7.1-es Razer Kraken 7.1-nek elég az alaplapi 7.1, 5.1-et is tudó hang? :)

You got clickbaited.

(#12679) Clickbait válasza Clickbait (#12678) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Megoldva. :DDD

You got clickbaited.

(#12680) CsikiRoli


CsikiRoli
tag

Sziasztok!
Egy USB-s fejhallgatót keresnék 20.000Ft ig bezárólag. Mit ajánlotok?
Fontos lenne a microfon rajta. Játékra(Főleg FPS-re), és zenehallgatásra használnám.

Köszönöm szépen!

Erre valaki??

Üdv: Roland

(#12681) nana95 válasza jUUh (#12677) üzenetére


nana95
tag

Ha bedugod és szól akkor igen, ha nem szól akkor nem kompatibilis... :D
csak be kell dugni és megy, itt nem hiszem, hogy lenne olyan, hogy kompatibilis
max. kicsit rosszabb lesz a hangzása egy dedikálthoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#12682) nana95 válasza CsikiRoli (#12680) üzenetére


nana95
tag

Én talán ezek közül válogatnék,
bár lehet van jobb az árban:
CREATIVE Tactic3D Fury
RAZER Kraken USB
CREATIVE Tactic3D Alpha

(#12683) ekine válasza ekine (#12666) üzenetére


ekine
csendes tag

Még valaki vélemény az én kérdésemre? :D

(#12684) CsikiRoli válasza nana95 (#12682) üzenetére


CsikiRoli
tag

Köszi a választ!

Én is a Razer Kraken USB-t és a Creative Tactic3D Alpha-t néztem, de gondoltam megkérdezem.

Üdv: Roland

(#12685) Silent77 válasza ekine (#12683) üzenetére


Silent77
veterán

Ugyanazt tudnánk amit a kolléga is válaszolt. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12686) jUUh válasza nana95 (#12681) üzenetére


jUUh
addikt

Én az hangkártyátra gondolok. Csak emgveszek vakba egy hangkártyát vagy jó, vagy nem alapon?

Samsung Galaxy S23+

(#12687) nana95 válasza jUUh (#12686) üzenetére


nana95
tag

Hangkártyából Xonar DG/DGX az ajánlott, elvileg minden lapba jónak kell, hogy legyen.

(#12688) Silent77 válasza jUUh (#12686) üzenetére


Silent77
veterán

Miért ne lenne jó?
Megnézed van e az alaplapodon szabad PCI, vagy PCI-E slot, és olyat veszel.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12689) jUUh válasza Silent77 (#12688) üzenetére


jUUh
addikt

Bocsi, csak fogalmam sincs ezekben a dolgokban.. Asus PH8H61-MX USB3 alaplaom van egyébként.

Samsung Galaxy S23+

(#12690) Bulitt válasza jUUh (#12689) üzenetére


Bulitt
őstag

Bár ez nem az a topik, de ha 1db vga kártya van a gépbe, és más semmi akkor egy Asus DGX kell neked. Már csak az a kérdés, hogy milyen videó kártyád van. Mert ha két slotos, akkor a legalsó kék helyre kell rakni a hangkártyát. Ennyi

(#12691) jUUh válasza Bulitt (#12690) üzenetére


jUUh
addikt

Ha átirányítasz az erre szánt topicba, akkor nem írok ide feleslegesen, vagy esetleg ha elírhatom privátba, az nagyon sokat segítene. :B

Samsung Galaxy S23+

(#12692) CsikiRoli válasza nana95 (#12682) üzenetére


CsikiRoli
tag

És a kettőből melyiket?
Razer Kraken USB vagy Creative Alpha? Melyik miben jobb?
Megéri a 9000Ft többletet a Kraken?

Üdv: Roland

(#12693) d1abLo válasza CsikiRoli (#12692) üzenetére


d1abLo
senior tag

nem

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12694) Bulitt válasza jUUh (#12691) üzenetére


Bulitt
őstag

Jöhet privátba

(#12695) jUUh válasza Bulitt (#12694) üzenetére


jUUh
addikt

Elküldtem :B

Samsung Galaxy S23+

(#12696) CsikiRoli válasza d1abLo (#12693) üzenetére


CsikiRoli
tag

És miért nem?
Hasonló minőségűek, vagy miért?

Üdv: Roland

(#12697) d1abLo válasza CsikiRoli (#12696) üzenetére


d1abLo
senior tag

mert jóval rosszabb és abszolút nem ajánlott fejes. Aki ilyet akar venni azonnal lebeszélem róla mielőtt kidobna x ezer forintot az ablakon.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12698) csiki_92 válasza d1abLo (#12697) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Van róla tapasztalatod? És a Creative mikrofonjával nincsen gond? Többektől olvastam már, akik megvették, hogy a mikrofon nagyon halk, és könnyen válik kontaktossá.

(#12699) Ati.Inc


Ati.Inc
tag

Sziasztok!

5.1 vagy 7.1 fejhallgatot szeretnek vasarolni filmnezesre es jatekra egyarant.
Ezt neztem ki magamnak:

[link]

Ps4-et optikai kabellel kotnem ossze,pc-hez viszont vennem kell egy hangkartyat,mert a mostani nem tamogatja a surround hangzast,a valasztottam pedig az Asus Xonar D2X lenne.

Ha esetleg lenne mas alternativatok fejhallgatora (hasonlo szinten) vagy hangkartyara azt szivesen fogadnam illetve a velemenyeteket is az altalam valasztott dolgokrol :)

(#12700) d1abLo válasza csiki_92 (#12698) üzenetére


d1abLo
senior tag

Van tapasztalatom nem véletlenül mondom. Creative mikrofonjával nincsen gond abszolút, saját magad lecsekkolhatod csapatom streamerének streamjét
pl 54 perc körül

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.