Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) Bulitt válasza Silent77 (#12598) üzenetére


Bulitt
őstag

Én zenére telefonhoz egy Bob Marley fejest használok. Nagyon megvagyok elégedve vele, pont olyan a hangzása amilyet kerestem. Ellenben mikor a gépre kötöttem, hogy kipróbáljam a térhangzást, egyszerűen nem tudta "értelmezni" a driver és rettenetesen szólt. Pedig nem 2000Ft-os fejes. Ezért is írtam, hogy nem minden fejes. Olcsó és viszonylag drágák közt is akad érdekes :K de ez csak így érdekesség képpen :)

(#12602) kaszaf válasza makoss (#12590) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Bementem egy helybéli kereskedőhöz és megrendeltem. 2 nap alatt itt volt.

(#12603) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok kellene valami fejhallgató. 10e alatt lehetőleg a legolcsóbb és ami még normális...

Most valami SONY-m van csak sajnos már csak a bal oldal szól :| leginkább FPS-re kellene...

Válaszotokat előre is köszi ...

(#12604) asboth6


asboth6
csendes tag

Üdvözlöm a kedves jelenlevőket !
A tanácsotok szeretném kikérni. Fül problémáim adódtak, majd a fül orr gégészeten, fülhallgató helyett inkább fejhallgató használatát javasolnák !
Mondtam, hogy rendben, de ha már egyszer veszek, akkor olyat szeretnék venni ami nem gagyi és csinálja ki a fülem teljesen.

Mindenképp vezeték nélküli, bluetooth-os fejhallgatót szeretnék (telefon, tablet, notebeok miatt), de olyat, hogy bluetooth mellett kábellel is lehessen használni (3,5 jack). A irányár ár körülbelül 15.000 Ft, ha minden kötél szakad max 20.000 Ft, de ennél többet sajnos nem tudok rá költeni !

3 kiszemeltem van !

1. Philips SHB5500BK/00 - 17.000 Ft

2. MAXELL MXH-BT2150 - 13.000 Ft

3. MyAudio Experience Bluetooth - 7.000 Ft

A My Audiotól félek egy kicsit. Még sosem használtam My Audio-t, és fontos lenne a mikrofon, illetve a 3.5 jack ki/bemenet.

A Maxell és a Philips között vacilálok erősen. A Philips nagyon új termék, még sehol nem találkoztam vele boltokban, de még csak a neten sem. A Maxell 2 napon belül beszerezhető, és mivel ugyan azt tudja ahogy néztem (Bluetooth, 3.5 jack) ezért ezt mellé tenném a voksom.

Arról szeretnélek titeket megkérdezni, hogy hallottatok-e valamit ezekről a fejesekről, illetve hogy a MAXELL-en tényleg van-e 3.5 jack.

Egyéb fejhallgató típusra is vevő vagyok ebben az árkategóriában, ezekkel a tulajdonságokkal.
Válaszotok előre is köszönöm :R :)

(#12605) d1abLo válasza Gergő170 (#12603) üzenetére


d1abLo
senior tag

Ha nagyon olcsó akarsz lenni akkor Sharkoon Rush. Ha szeretnél egy jó belépő szintű fejhallgatót akkor creative alpha.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12606) Gish


Gish
csendes tag

Üdv, a véleményeteket/segítségeteket szeretném kérni.

Szeretnék egy fejhallgatót, az alábbi paraméterekkel:
- Vezeték nélküli fejhallgatót szeretnék, Bluetooth-al. Telefonhoz szeretném használni, és a városban.
- Fejhallgató érdekel, és olyan, aminek a füllpárnáiban van "mélyedés"
- Legyen "súlya". Nem szeretem, mikor attól kell paráznom, hogy vajon a fejhallgató kettétörik -e, ha erősebben megfogom.
- 1 napot bírjon ki. (Kb olyan 10 óra)
- A korlátom olyan 50.000 Ft. körül van, +/- 10.000 Ft.
- Jó lenne, ha lenne beépített mikrofonja, de ne olyan, mint amilyen a gamer fejhallgatókon van. De ha nincs mikrofonja, anélkül tudok élni. :)
- Alapvetően dübörgősebb zene párti vagyok, és örülnék, ha ebben jó lenne a füles.

(#12607) jUUh válasza Gish (#12606) üzenetére


jUUh
addikt

Természetesen a Trust GXT 340-es kábele egy kalap kaki, gubancolódik össze, és ennek tuti szakadás lesz a vége, szóval még a 14 napon belül visszaküldöm, mert tudom mi lesz a vége... Utólag bánom, hogy nem kérdeztelek meg benneteket, ßäŁf@sz voltam, hát megérdemeltem... Legközelebb rátok bízom magamat...

Samsung Galaxy S23+

(#12608) d1abLo válasza jUUh (#12607) üzenetére


d1abLo
senior tag

Figyelj arra hogy hogy teszed le, és aztán hogy veszed fel a fejest. Ettől tekeredik meg mert le merem fogadni hogy minden 2. alkalommal beletekersz 1-et. Ha tudsz használj állványt, és abban a poziban tedd le ahogy felveszed.

Steelseries 7h, 9h kevésbé fogékony tekeredésre, meg nem is gubancolódik.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12609) jUUh válasza d1abLo (#12608) üzenetére


jUUh
addikt

Fel van akasztva, a kábelje. Próbáltam teljesen kihúzni, és a fejest addig tekergetni, amíg valahogy jó nem lesz, óvatosan kigubacolni, de pár perc múlva mintha mi sem történt volna.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#12610) CsonkaImo válasza jUUh (#12609) üzenetére


CsonkaImo
addikt

:C Küld vissza szerintem is.

szerk.: Ennyiért sokkal jobb fejest tudsz venni.

[ Szerkesztve ]

(#12611) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Sziasztok!

Gaming fejhallgató kéne 20.000 Ft-ig. Lehetőleg ne stereo legyen, ha lehet, inkább 5.1. Egy Asus Xonar DG-vel használnám. Legtöbbet FPS-el játszom, BF 3-4-el többnyire. Mikrofon nem szükséges, de nem zavar, ha van. Mit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#12612) Bulitt válasza csiki_92 (#12611) üzenetére


Bulitt
őstag

cm storm sirus 5.1 de ez 30k felett és ajánlott. Alatta talán Speedlink Medusa NX 5.1 ami valós 5.1-es

[ Szerkesztve ]

(#12613) CsonkaImo válasza csiki_92 (#12611) üzenetére


CsonkaImo
addikt

20k alatt nem hiszem, hogy találsz értékelhető valós 5.1 fejest, de a hangkártyád tud virtuális 5.1 vagy 7.1-et. Ami térhangzásban elég jó, és ennyiért már elég jó stereo fejest kapsz.

(#12614) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

Logi G430-at jack-kel ha rádugom az ASUS ROG lap hangkarijára, akkor hogy állítsam be?
Stereora vagy 7.1-re?

USB-n a tér nagyon átjön, de megnézném az alaplapival is...

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#12615) csiki_92 válasza Bulitt (#12612) üzenetére


csiki_92
aktív tag

a CM Storm picit drága nekem, de ez a Speedlink tetszik árban. Hangzás tekintetében milyen? köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#12616) nana95


nana95
tag

Hali.
Lassan fejhallgató vétel előtt állok, és a véleményeteket szeretném kérni.
Egy asus xonar dg mellé vennék maxell audio wild helyett egy fejhalgatót.
Ilyen max 30-at szánnék rá, de nem volna nagy gond, ha nem lenne annyi.
Amit néztem eddig a Logitech g430, Asus rog orion, ss siberia 7h/v2.
Amire kéne az töménytelen mennyiségű cs:go(ebben jó volna a jóféle terhangzás), és zene(ebben inkább a mély hang a fontos). A siberia v2 kicsit el bizonytalanított a zartóssága miatt, így unkábba másikak felé hajlok.
A siberia v2-n kívül melyik felelne meg ezekre a célokra?
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#12617) prokxy válasza nana95 (#12616) üzenetére


prokxy
veterán

Most vettem G430-at, tökéletes mindenre! BF4-ben olyan szépen kijön a térhangzás, h áááá, imádom!
Basszus elég erős, egy C4-nél majd leesik a fejemről! :D

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#12618) d1abLo válasza nana95 (#12616) üzenetére


d1abLo
senior tag

7h nagyon jó go-ba. Mivel zárt lanra is tökéletes. Ha nincs normális dedikált hangkártyád akkor az usb verziót vedd.

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12619) Bulitt válasza csiki_92 (#12615) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem tudok róla nyilatkozni. Barátom vette, mert olcsó volt és valós 5.1 de 2 év után lecserélte a Sirus 5,1-re. Elmondása szerint sokkal jobb a sirus mint a medusa, de kicsi pénzért mit várhat az ember. A mikrofonja viszont nagyon jó volt a Medusa-nak. Azt hallottam TS-n keresztül, de a hangzásáról nem tudok nyilatkozni

(#12620) csiki_92 válasza Bulitt (#12619) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Értem. Hát igen, minél drágább, annál jobb. Szóval ha azt mondod, hogy 20k alatt nem nagyon van ezen kívül valós 5.1-es fejhallgató, akkor megérheti az árát. A hasonló árban lévő stereo fejeseknél gondolom azért jobb (gondolok itt pl egy Razer Kraken-re).

[ Szerkesztve ]

(#12621) Bulitt válasza csiki_92 (#12620) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem feltétlenül a drágább a jobb. Ha a keresővel rákeresel egy adott típusra ami téged érdekel, találsz róla véleményt itt a topikba. Van olyan fejhallgató ami drága és még is törik. Az ajánlott sztereó fejhallgatók, mint a SS V2 vagy a korábban ajánlott 7h bár két driver-rel rendelkezik mégis jó minőségben adják vissza a térhangzást. De ehhez egy dedikált hangkártya kell, vagy ha az nincs akkor az USB-s verzió.

Én egy Sonuz fejhallgatót használók X-Fi hangkártyával. Maga a fejes sztereó, de a dedikált hangkártyának köszönhetően jó térhangzásom van.

(#12622) csiki_92 válasza Bulitt (#12621) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Rendben, szerintem maradok a Speedlink-nél. Köszi a segítséget!

(#12623) kicsizoz


kicsizoz
csendes tag

Még mindig keresgélek, nehezen tudok dönteni, ha tudtok véleményt mondani, azt megköszönném:

Ha van egy ASUS ROG Xonar Phoebus kártya, és többnyire játékra kisebb részben zenehallgatásra keresek fülest, fontos lenne számomra a korrekt térhangzás, akkor a kettő közül melyiket mondanátok:
- Sennheiser G4ME One vagy
- Sennheiser HD 558

A Game one elvileg játékra tervezett +van benne mikrofon
Az 558 inkább zenei (talán jobb hangminőség), de olcsóbb bizonytalan vagyok, hogy nehogy ebben az esetben a térhangzás gyengébb legyen, feltéve, hogy a game one esetében ez rendben lenne.

(és van egy olyan téveszmém, hogy a gamer füles kicsit felül van árazva a mikrofon miatt, ami nem annyira fontos nekem)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12624) CsonkaImo válasza kicsizoz (#12623) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Személyes tapasztalatom egyikkel sincs, de tesztek alapján a hd 558-cal remek térhangzás érhető el. Viszont az egyik tag nem rég leváltotta mert nem volt megelégedve vele. Kicsit feljebb elolvashatod az ő véleményét.

(#12625) dookiee válasza CsonkaImo (#12624) üzenetére


dookiee
tag

Logitech g930-al kapcsolatban valakinek tapasztalat??

Xbox Series X

(#12626) pendre54 válasza CsonkaImo (#12624) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Amennyiben nyitott fejhallgatóban is gondolkozol, akkor melegen ajánlom a figyelmedbe ezt:[link]
Szűk egy hónapja vettem meg egy Asus Xonar DGX-el együtt, és ennyi idő után is azt tudom mondani róla, hogy tökéletes. Nálam alapvető szempont volt a kényelem(szemüveg+nullához közelítő hajmennyiség a fejtetőn), mivel általában minden nap tolom a BF4 multit, és ezért volt fontos, hogy egy-másfél óra után ne kezdje el nyomni a fejemet. Ez tényleg olyan könnyű viselet, hogy észre sem veszem, és ami fontos, hogy olyan jó minőségüek a fülpárnák, hogy egyáltalán nem izzadok alatta, nem úgy mint sok műbőrpárnás fejesnél panaszkodnak sokan. Játékban sztereó módban is egyedi hangzása van, de Dolbyba is nagyon jó.
Zenehallgatásra is tökéletes, amikor először beraktam egy Mozart egyveleg CD-t, és megszólalt a Kis éji zene, meg az Esz-Dúr kürtverseny, egy órába telt mire az államat felszedtem a billentyűzetről.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#12627) CsonkaImo válasza pendre54 (#12626) üzenetére


CsonkaImo
addikt

A japánok nem szórakoznak, ezt tapasztaljuk az autóiparban is (meg még rengeteg helyen). Következő fejesem esélyese. Mindenképp érdemes megfontolni annak, aki ebben az árkategóriában gondolkozik.

(#12628) pendre54 válasza CsonkaImo (#12627) üzenetére


pendre54
addikt

Azt azért hozzá tenném az árhoz, hogy én olyan helyről rendeltem, akik a csehektől szerezték be, így a hazai internetes áruházakhoz képest kb. 12 ezerrel került kevesebbe, így nekem piszokul megérte.
Ja, bocs közben most vettem észre, hogy igazából nem is Neked szántam az ajánlást, ha nem kicsioznak a 12623-as hozzászólására, de örülök, hogy Te is megerősítetted a véleményem.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#12629) nana95 válasza nana95 (#12616) üzenetére


nana95
tag

Erre a kommentre volna esetleg más fejhallgató is ami 15-30 között nagyon ajánlott? Asus Xonar DG mellé kellene.

[ Szerkesztve ]

(#12630) d1abLo válasza nana95 (#12629) üzenetére


d1abLo
senior tag

[link]

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12631) nana95 válasza d1abLo (#12630) üzenetére


nana95
tag

Jól látom, hogy ez kb. ugyan az mint a siberia v2 csak más külsővel? :B

(#12632) M@rdel válasza nana95 (#12629) üzenetére


M@rdel
őstag

Talán a Creative Aurvana Live, itt is és a "sima" fejhallgató topikban is az ajánlottak között van.
Úgy látom a mikrofon nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#12633) nana95 válasza M@rdel (#12632) üzenetére


nana95
tag

Abból a legolcsóbb geniust használom, ez jobb volt a sirus 5.1-nél is, amit el is adtam ma. :D :D
Amúgy ez az alap tökéletesen bevált eddig.

(#12634) Prosector válasza nana95 (#12631) üzenetére


Prosector
addikt

A 7H kenyelmesebb.

(#12635) nana95 válasza Prosector (#12634) üzenetére


nana95
tag

Okés, köszönöm a válaszokat, úgy látszik, hogy a 7h lesz a választottam :) .

(#12636) kicsizoz válasza pendre54 (#12626) üzenetére


kicsizoz
csendes tag

Köszi, utána nézek ennek az Audio-Technica fülesnek is!
De azt tudod, hogy ezzel csak tovább bonyolítottad a helyzetemet :)
(egyébként örülök minden javaslatnak!)

(#12637) arch7nGel


arch7nGel
csendes tag

Új fejhallgatót keresek, mert a mostanin már 1 tekercs ragasztószalag van:D
Leginkább fps játékokhoz kellene, meg időnként egy kis zenehallgatáshoz. Arra gondoltam, hogy most inkább egy belépőszintű hi-fi fejhallgatót veszek, és mikrofont veszek külön hozzá. Ezt a hármat néztem ki: superlux-hd-669 és a invotone-hd2000-et, illetve superlux-hd-681-rd. 10k-t adnék max fülesért, csak ennyiért jó "gamer" fülest nem kapok. Vagy gyenge a konstrukció vagy a mikrofonnal van baj. Lenne hozzá egy külső virtuális 7.1 hangkártya amivel tudnám a hangot is szabályozni. Nem vagyok nagy szakértője a dolognak, ezért kérdezem meg itt mielőtt beleugornák:)

[ Szerkesztve ]

(#12638) M@rdel válasza arch7nGel (#12637) üzenetére


M@rdel
őstag

HD2000-m van, nagyon jó zenére, erre a célra árában az egyik legjobb.
De szerintem a nyitott/félig nyitott fejhallgatók nagyobb térérzetet adnak pl ez.

[ Szerkesztve ]

(#12639) dookiee válasza M@rdel (#12638) üzenetére


dookiee
tag

Asus xonar essence stx mellé tudtok ajánlani egy jó fülest játékra? Most egy Sennheiser pc360-om van de már kicsivel több mint 3 éve megvan és szeretnék valami újat kipróbálni. Valamit amiben töb a mély, és mikrofonos mint ez.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X

(#12640) CsonkaImo válasza dookiee (#12639) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Steelseries Siberia Elite esetleg, személyes tapasztalatot viszont itt a fóromun nem hiszem, hogy sokan tudnak mondani ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#12641) d1abLo válasza CsonkaImo (#12640) üzenetére


d1abLo
senior tag

Szeretném kipróbálni, ehhez viszont el kéne nyomni a mostani 9h-t :)
Részletek pm :D

Flash 4 president : http://wiki.teamliquid.net/starcraft/Flash

(#12642) dookiee válasza CsonkaImo (#12640) üzenetére


dookiee
tag

Nem baj ha az utód nem 60ezer :D amiket most nézegettem az a logitech g430 vagy siberia v2 vagy 9h.Esetleg razer kraken 7.1. Én jókat hallottam róla. Csak kérdés hogy melyik mennyire kényelmes.

Xbox Series X

(#12643) CsonkaImo válasza dookiee (#12642) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ezek közül szerintem egyikre sem érdemes lecserélni, talán a 9H-ra.

d1abLo: Én is csak szeretném... egyenlőre nem váltok a Sirus-ról, elöbb a konfig lesz cserélve. Az is csak akkor ha normális áron lesz a ddr4

[ Szerkesztve ]

(#12644) dookiee válasza CsonkaImo (#12643) üzenetére


dookiee
tag

Én hiszek neked. Csak azért nézegettem ezeket mert lehet hogy ez most nem lesz szimpi de nekem volt előtte egy 7H-m és annak jobban bejött a hangzása.

Xbox Series X

(#12645) CsonkaImo válasza dookiee (#12644) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Akkor nagy rá az esély, hogy a 9H is be fog jönni. Ha jó áron el tudod adni a 360-at, sokat nem is kell rádobni. 14 munaknapon belűl el tudsz állni a vásárlástól ha mégsem tetszene (webshopból rendelve, házhoz szállítással).

[ Szerkesztve ]

(#12646) dookiee válasza CsonkaImo (#12645) üzenetére


dookiee
tag

Rendben köszönöm a segítséget!! :R

Xbox Series X

(#12647) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! Vásárolni szeretnék egy dedikált hangkártyát amivel virtuális 5.1et tudnék előállítani stereo fülessel.
Ezen a gépen kizárolag BF3-mal játszok, semmi zene és film.
Érdeklődnék hogy más hangkártya is jó vagy csak Asus Xonar DG/DGX?
Mi a különbség a DG illetve DGX között, csak a csatlakozása az alaplaphoz és melyik a jobb?
Tudtok e ajánlani invotone-hd2000-hez hasonló (árban,hangzásban), de mikrofonos fülest?

[ Szerkesztve ]

(#12648) Silent77 válasza zsoika (#12647) üzenetére


Silent77
veterán

Csak a csatlakozása más. Hangzásban nincs különbség.
Csíptető mikrofon, vagy asztali. Ennyiért nem veszel jobbat, még dupla áron sem. Ezt csak úgy halkan jegyzem meg. :)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12649) zsoika válasza Silent77 (#12648) üzenetére


zsoika
addikt

Gondoltam! A fiam miatt (járóka)a lépcső alá szorultam a nappaliban, ami úgy vezeti a hangot az emeletre min egy szócső! Emiatt lenne fontos, hogy a mikrofon minél közelebb legyen a számhoz....így az asztali szóba sem jöhet. Milyen csiptethetős vagy más mikrofon jöhet szóba?
Vagy hagyjam a fenéba és legyen Crative Alpha USB-vel?

[ Szerkesztve ]

(#12650) nakos1212


nakos1212
senior tag

-
félrement

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.