Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Vettem egy Panasonic 42" TX-L42B6E tévét, amit htpc-hez használnék. Viszont 30Hz felett bármilyen frissítést beállítok akkor a windows kilóg a képből. Lehet ezt valahogy korrigálni?

(#12802) lethos válasza Gicz (#12799) üzenetére


lethos
tag

ok. Most néztem, ahogy láttam IPS. Akkor egyértelmű. Köszönöm a segítséget.

(#12803) lethos válasza viharkabat (#12800) üzenetére


lethos
tag

32" sajna az ideális, a kanapé és tévé távolság miatt. Azért lenne jó a 3D, mert szeretnék olyan blu-ray-s filmeket nézni... és jó pár évig szertném hasznáni... kb ennyi...

(#12804) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony KDL40W605 Review [link]

(#12805) LurkerSheik válasza lethos (#12803) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Van valakinek tapasztalata, a kiterjesztett garikkal kapcsolatban?

Az alap samu ~2 év et terjeszteném ki 5-re . Euronicsnál és Extremedigi-nel van ilyen, Mediaban viszont nem lattam.
Tenyleg javitjak cserelik a tv-m, ha ugy adodik vagy csak a kifogasokat keresik, ki mit tud errol?

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#12806) apszi válasza LurkerSheik (#12805) üzenetére


apszi
őstag

Extreme digital-nál volt, hogy a sima garanciáztatás is problémás volt, ezek után ilyen téren nem tudom mennyire megbízhatóak. Euronics-al nincs tapasztalatom, de ha a kettő közül választani kellene, és nem vagyok deficitben, akkor láttatlanban a Euronics-ra voksolnék, de mint mondottam nincs velük tapasztalatom. Azt megfigyeltem, hogy minnél nagyobb a cég, annál kissebb a probléma ilyen téren. :)

Médiában Sony TV-kre van, vagy volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#12807) LurkerSheik válasza apszi (#12806) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Minnel nagyobb persze, annal kevesbe gorcsol a garival. Mivel Samsung tv lesz igy az euro vasarlas marad.
Tudom, nehany kisboltban par ezressel olcsobban kijohetek, de nalam surun bedoglenek a cuccok sajnos, igy fontos a gari.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#12808) Vertigo válasza LurkerSheik (#12805) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Ezek altalaban biztositasok.
MM-be is volt regebben, de a szolgaltatast biztosito ceg miutan megszedte magat csodot jelentett (Auchanba is ok voltak), aztan elobbi atvallalta helyettuk ezt, utobbi meg tudtommal nem, szoval gondolom ezert nem foglalkozik mar a MM ilyennel, mert megegette magat.

Nem tudom, ha logikusan belegondoltsz, mondjuk van 3 ev gari egy termekre, a "kiterjesztes" (biztositas) azutan kezd el csak ketyegni, mar ha a nevenics cegek, avagy jogutodjaik leteznek...

Probalj utannaerdeklodni milyen ceg a szolgaltato, ha nem ismeros elso hallasra, nagy ivben keruld szvsz!

(#12809) LurkerSheik válasza Vertigo (#12808) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Tehat a gari kiterjesztesnel nem az elado bolttal leszek szerzodesben, hanem magaval a biztositoval?
Az ugygondolom a bolt problemaja, ha szar biztositoval kot szerzodest, (MM) ahogy az en problemam ha ketes helyrol vasarolok.
Eleg off tudom, de a megnyirbalt gari idok utan ez erdekelhet nehanyunkat.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#12810) Tom5


Tom5
addikt

Megvettem az F6500-ös TV-t. Annyi gondom van, hogy abban a szobában van a monitorként használt 32"-os Samu TV-m is. És ha kapcsolgatom az egyiket akkor a másik is reagál. Mi a toszt tegyek? :DDD

(#12811) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok.

Ez a TV most akciós és nem akarok egy vagyont költeni és most 329 helyett 50 font kedvezménnyel 279 font az ára! Játszani is szeretnék rajta... tudok ezen játszani? WOW / BF 4 lenne rajta játszva ,de főként MMORPG.

[link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#12812) blakey válasza Whysperer (#12811) üzenetére


blakey
titán

Ez egy "belépő" tv, szeretem a toshibát, nekem is az van, de erről nem tudok véleményt alkotni. Játékhoz az input lag a fontos, azt próbáld meg megkeresni a neten, hátha van róla iinfo.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12813) Whysperer válasza blakey (#12812) üzenetére


Whysperer
addikt

Amazonon ezt írják róla:

"I also do some pc gaming using it and again the picture quality really is amazing with no noticeable input lag."

commentben

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#12814) phgergo válasza Whysperer (#12813) üzenetére


phgergo
aktív tag

Sziasztok, 3 hónapja vettem egy Samsung TV-t az Aqua.ban. Az AQUA-s garancialevél megvan, de a Samsung garancialevél az nincs. Igy akkor nem garanciás a készülék? Mit lehet tenni? Köszönöm. :R

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#12815) F_Zolee válasza phgergo (#12814) üzenetére


F_Zolee
veterán

AQUA-ba elég szokott lenni a saját papírjuk is. Bár lehet az sem kell ha megvan a matrica...

(#12816) phgergo válasza F_Zolee (#12815) üzenetére


phgergo
aktív tag

Miféle matrica? :U

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#12817) F_Zolee válasza phgergo (#12816) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hardverek esetén szoktak rátenni kis garancia matricát amin egy számsor van. Tv esetén nem tudom miként lehet de ha megvan a saját papírjuk akkor mind1 is.

(#12818) SteaMMouse


SteaMMouse
csendes tag

LG 32LN536B
Ilyen TV-t tervezek most venni. Elsősorban pénz és hely hiány miatt kell. Illetve úgy sem fogom tudni egyenlőre nagy távolságból nézni így egy nagyobbal inbkább kényelmetlenül járnék, mint sem jól.
Szóval elsődleges cél a filmezés, de szeretnék néha PC-re és PS3-ra kötve játszani.
Van olyan akinek van releváns véleménye vagy esetleg tippje, hogy mi mást, ha nem ezt? :))

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#12819) phgergo válasza F_Zolee (#12817) üzenetére


phgergo
aktív tag

Most mondtam, hogy nincsen meg a Samsungos garancia papir, csak az Aqua-s garancia papir :) :R

[ Szerkesztve ]

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#12820) F_Zolee válasza phgergo (#12819) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én meg előtte mondtam, hogy elég a saját(tehát AQUA-s) papírjuk...

(#12821) Tegla80 válasza phgergo (#12814) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
valszeg sima bolti garid van rá és nem gyári samu.
(ezért nincs a samu holog... od és ha be akarnád regelni a samu honlapon ,akkor az sem menne. bár ebben is volt már kivétel. pro és kontra is.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#12822) phgergo


phgergo
aktív tag

Köszönöm a segítséget :)

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#12823) kexksz


kexksz
addikt

Euronics-ban láttam ma egy 32" 1080p 100hz Samsung LED TV-t akcióban 65k-ért. Pontos típusát nem tudom, az oldalukon meg nem találtam. Esetleg valaki járt mostanság ott, tudja, hogy melyik ez, illetve ajánlott vétel-e?

(#12824) dorika87 válasza SteaMMouse (#12818) üzenetére


dorika87
őstag

én az LG 32LN536B helyett az LG 32LN5400-at ajánlanám. Árban ugyanott van és Full HD.
Az általad említett típus pedig csak HD Ready-s, ugyan 4db hdmi van rajta ha jól látom, viszont nincs usb portja. Az LN5400-nak 2db hdmi-je és 1db usb portja van.

[ Szerkesztve ]

(#12825) LucasGrant válasza dorika87 (#12824) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

LN536B-n nincsen 4db HDMI és van rajta USB, valahol ezt jól elírták :)

(#12826) dorika87 válasza LucasGrant (#12825) üzenetére


dorika87
őstag

Uh... Sorry, sajnos nem lg hivatalos honlapot néztem, (pedig azt kellett volna( de ezek szerint az egyik bolt jól elírta :) mondjuk ez nem meglepő :) Viszont a full hd miatt szerintem jobb választás lenne neki az LN5400, mert árban ugyanott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#12827) dorika87 válasza SteaMMouse (#12818) üzenetére


dorika87
őstag

LN5400-nak van komponens bemenete (Y,Pb,Pr) + Hang, és digitális audio kimenete (optikai) és ugye Full HD. Lényegében ebben a 3 dologban különbözik a két tv készülék, és valóban 2db hdmi csatlakozó és 1db usb van mindkettőben.

(#12828) SteaMMouse válasza dorika87 (#12827) üzenetére


SteaMMouse
csendes tag

Huhh, köszi szépen!
Valóban jobb lenne az a FullHD. Nagyon remélem találok belőle jó árban. Mert ahol viszonylag jó árban találtam ott azt írták, már nem árusítják. Esetleg ha tudsz ajánlani megbízható boltot azt is nagyon megköszönném.
De már ez is segítség volt. Köszönöm. :R

Illetve ahol találtam ott 20 000 Ft a minimum különbség a kettő közt. :/

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/BoldiHUN/

(#12829) Tom5


Tom5
addikt

Samsung F6500. Wifivel a TV a hálózaton. Gépem látja is, TV is lát mindent. A gondom annyi, hogy a C- meghajtón lévő video, képek ,music mappát látja csak. Meg van osztva az egész D meghajtó azt mégsem látja.
Az a bajom ezzel, hogy a C az SSD- és nem szeretném mindig odamásolni a HD tartalmat egyszeri filmezéshez.

(#12830) Trak válasza Tom5 (#12829) üzenetére


Trak
addikt

Egy mediaszerver programra lesz szükséged.
Google link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#12831) Tom5 válasza Trak (#12830) üzenetére


Tom5
addikt

Köszönöm! :R

(#12832) dorika87 válasza SteaMMouse (#12828) üzenetére


dorika87
őstag

Nagyon szívesen. Nem tudom hova valósi vagy illetve, hogy házhozszállítással rendelnéd-e a tv-t de számomra megbízható bolt az avbox, avplanet, aqua, 220volt, jóféle is (bár itt legutóbb sokáig tartott a házhozszállítás :) de a készülékkel nem volt semmi probléma, abszolút korrektek voltak.)
Szerintem nyugodtan nézelődhetsz/érdeklődhetsz onnan amit legutóbb linkeltem. Ezek a boltok általában bolti garanciát adnak, de nem szokott gond lenni, abszolút korrektek. Többükkel kommunikáltam én is tv vásárlás előtt, és hallottam ismerősöktől illetve itt a fórumon is, hogy megbízhatóak.
Persze ha valakinek itt más tapasztalatai vannak az általam említett üzletekkel akkor úgy is meg fogják írni :) de nem hiszem, hogy gond lenne.

(#12833) Zjunior


Zjunior
veterán

Érdemes váltani egy Lg47lm 660-s rol 55'' lg lb670-re?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12834) LucasGrant válasza Zjunior (#12833) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Nézd meg még az 55LB730 at árba ugyanott van mint az LB670,

(#12835) Bruuce87


Bruuce87
csendes tag

Sziasztok!

LED-Tv-t szeretnék venni keresztanyámnak, ebben kérném a segítségeteket.
Fő szempontok semmiképp se legyen nagyob 32"-nál, legyen HD. Nem kell Smart TV, sem WIFI.

Melyik TV-t ajánlanátok legjobb ár/érték arányban?
Németországban lenne megvéve amazon, mediamarkt...

Köszi a segítséget!!

(#12836) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok ezzel kapcsolatban, LED TV vásárláshoz szeretném a tanácsotokat kérni. A maximális keret 170K lenne, emellett még az is érdekelne, hogy manapság melyik gyártó LED televízióira érdemes beruházni.

:R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#12837) nightshadow válasza Bruuce87 (#12835) üzenetére


nightshadow
veterán

32F5000 [link]

(#12838) nightshadow válasza Phobion (#12836) üzenetére


nightshadow
veterán

Mik az igényeid, nézési távolság?

(#12839) Phobion válasza nightshadow (#12838) üzenetére


Phobion
őstag

Nézési távolság kb. 2-3m. Az igényeket tekintve pedig, hát, annyiért a lehető legjobbat :DDD , mit takarna ez amúgy?

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#12840) nightshadow válasza Phobion (#12839) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsung 40F6500, Panasonic 42ET60, LG 42LA660. Nagyjából ezek a legjobbak, amik kihozhatóak ennyi pénzből. Ha főleg sötétben mozizol, akkor a Samsungot érdemes venni, ha nappal, vagy felkapcsolt lámpánál, akkor mindegy. A Samsung aktív 3D, a másik kettő passzív 3D, s mindhárom valódi 100Hz-es.

[ Szerkesztve ]

(#12841) Phobion válasza nightshadow (#12840) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm a segítséget! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#12842) Gicz válasza nightshadow (#12840) üzenetére


Gicz
addikt

ezek mellé a sony W655, vagy 605? vagy azok már nem férnek bele az árba?

(#12843) nightshadow válasza Gicz (#12842) üzenetére


nightshadow
veterán

A felsorolt 3 tévével a 42W805A van egy kategóriában, de az nem jön ki a keretből.

[ Szerkesztve ]

(#12844) Gicz válasza nightshadow (#12843) üzenetére


Gicz
addikt

képminőséget tekintve a 605 is odatartozhat szerintem :)

(smart, 3D, bizbaszok nem nézve)

(#12845) albiosz válasza nightshadow (#12837) üzenetére


albiosz
őstag

Helló! Én is 32-eset vennék majd nemsokára. Gyári garanciával hol érdemes nézelődni? Ahogy nézem a legtöbb helyen 2 év bolti van, a Samsung meg mintha 3-at adna, de ez lehet időközben már változott.

(#12846) nightshadow válasza Gicz (#12844) üzenetére


nightshadow
veterán

A legjobb tévét kereste, ami 170k-bók kihozható. Nekem a 42W650 a kevés csatlakozók (csak 2db hdmi), a 3D, illetve a 100Hz hiánya miatt nem tartozik ide. Nálam a felsorolt 3 tévé ebben a tekintetben előrébb van a Sony e modelljénél. Ha önmagába nézzük, akkor jó, de vannak jobbak az adott pénzösszegért. A 42W805A jó lenne, de az meg drága, legalábbis a felsorolt 3 tévéhez viszonyítva.

(#12847) nightshadow válasza albiosz (#12845) üzenetére


nightshadow
veterán

Pl. e-digital, MediaMarkt. 3 év garancia csak F6500-től jár, viszont 32"-es méretben csak fehérben létezik, lásd 32F6510.

(#12848) albiosz válasza nightshadow (#12847) üzenetére


albiosz
őstag

2012. őszén vettem Samu tévét, akkor már 3 évet adtak, pedig nem volt felső kategóriás. De akkor ezek szerint változott a dolog.

MM, Edigi jóval drágább sajnos. Akkor marad a bolti. Pcdreamshop volt ajánlott anno, ha jól emlékszem. Ha valami gebasz van a tv-vel, ők kijönnek megcsinálni? Mert láttam olyan boltot, ahová be kell vinni gariztatni. BKV-val kicsit körülményes lenne.

(#12849) nightshadow válasza albiosz (#12848) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha valami gebasz van a tv-vel, ők kijönnek megcsinálni?

Bolti garanciánál szerintem az adott bolttól függnek a feltételek, ezért a kinézett boltnál érdemes érdeklődni.

(#12850) TeeJay


TeeJay
félisten

42" méretben otthoni laptopról HDMI-n keresztül filmezésre melyik LG vagy Samsung ajánlott?

LG 42LA620S
LG 42LA640S
LG 42LA660S
lehet valahol értelmes részletes leírást találni arról hogy miben különböznek az idei LG modellek?
100 vagy 200Hz az valós vagy csak kamu? ha kamu akkor melyikben kamu?
kell-e otthonra 200Hz vagy 400Hz?
3D és Smart-ra nincs szükségem, csak szép képre és kész

panelban az LG IPS vagy a Samsung xVA tekinthető jobbnak?
miért van az hogy Samsungban 42"-os alig van míg LG-ből meg 42" van inkább 40" helyett?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.